![]() |
Z tym składem który jest słabszy niż rok temu , to i tak Skorża zrobił co mógł nikt więcej by nie zdziałał ..... oczywiście mając łut szczęścia mogliśmy mieć awans z totenhamem i gdyby nie błąd Pawełka w Zabrzu 3 punkty .... ale w obecnej chwili Skorża to najlepszy trener na Wisłe , ale żeby realizować ambitne cele trzeba odpowiednich graczy ..... i to jest działka dla Cupiała niech sie określi w co mierzy czy co roku tytuł czy tylko walke o tytuł i walkę o cud w pucharach ...... Na razie ten klub przy tym składzie personalnym to tylko podejmuje walkę o tytuł bedąc w takiej samej sytuacji jak 3 inne kluby. Zaryzykuje tu tezę że w tym składzie personalnym nie zdobędziemy tytułu coćby trenerem był Mourinho lub Ferguson czy bóg wie kto jeszcze....
|
A ja się dziwie, że nikt z klubu nie zdementował tych informacji o "czarnych chmurach" nad głową Skorży
|
Cytat:
|
na weszlo.pl piszą że decydujące dla Skorży beda 2 najbliższe miesiące i tabela po rundzie jesiennej.Jeśli Wisła nie bedzie na czele to głowa trenera spadnie.
http://www.weszlo.com/news/1385 |
weszlo.com to taki typowo plotkarski portal
próbują z siebie zrobić niezależnych, byle było show bo powiedzmy sobie szczerze, skąd oni mają wiedzieć o jakichś miesiącach itp? bez względu na to czy to plotki czy nie swoją dezaprobatę musimy pokazać/wyrażic, tak na wszelki wypadek, dlatego każdemu komu zależy na pozostawieniu Skorzy na stanowisku trenera Wisły niech przyjdzie na mecz z Cracovią 9 pazdziernika. Im więcej gardeł, tym lepiej! |
Cytat:
|
Wyrzucenie Skorży to szczyt głupoty, przebijający nawet trzymanie na ławce Doktora u sąsiadki. Niestety Lenczyka też Cupiał zwolnił po 2 słabszych meczach, mimo że drużyna była liderem i finalistą PP więc nie można wykluczyć, że wywali Skorżę. Na razie przychylam się do wersji, że to przydupasi Cupiała postanowili osłabić pozycję Skorży rozpuszczając ploty o zwolnieniu gdy zaczął żądać wzmocnień.
Popieram pomysł manifestacji solidarności kibiców z trenerem, tak na wszelki wypadek gdyby było choć ziarno prawdy w tym co piszą pismaki. |
Cytat:
Z drugiej strony cos jest na rzeczy.Nie trzeba miec jakiejs bujnej wyobrazni zeby wyobrazic sobie reakcje Cupiala na rewanz z TT i remis z Gornikiem -gdzie wiadomo ze Kasperczak jest wrogiem nr jeden naszego wlasciciela i dla niego to byl pewnie najwazniejszy mecz tej rundy. Jedno jest pewne -'miesiac' miodowy dla naszego trenera sie skonczyl - koniec pracy na niewielkim stresie i Skoza musi cos zrobic, by gra, nawet tym nieciekawym skladem, wygladala lepiej. Cracovia na odmulenie ,Piast na poprawe nastroju no i boj z Legia = najwazniejszy mecz drugiej czesci rundy. |
Trener Skorża dziękuje za wsparcie !!!
Dziś trener Maciej Skorża złożył na ręce przedstawicieli SKWK podziękowania kibicom Białej Gwiazdy za wsparcie, jakiego wiślaccy fani udzielili mu w zagadkowym (dla nas wszystkich) momencie. Trener Skorża to jeden z niewielu szkoleniowców (a może jedyny) pracujących w Wiśle za kadencji Telefoniki, który szczerze docenia rolę kibica w osiąganiu przez piłkarzy sukcesów sportowych. źródło: S K W K . P L |
Cytat:
Jak Cupiał i reszta może się zachowywać w ten sposób ?! Czemu ma służyć te zastraszenie trenera ?! I bez tego będzie wykonywał swoją robotę jak najlepiej potrafi, a na pewno takie przecieki nie wpłyną dobrze na zawodników i atmosferę wokół klubu. Uświadomiłem sobie, że tak naprawdę wszystko w naszym klubie jest po staremu, jedno potknięcie i już szukanie winy w trenerze. Najbardziej rozbraja mnie fragment z GK o tym że w klubie zastanawiano się nad przyczyną porażki z Tottenhamem. Jedną z przyczyną były podobno braki kadrowe i odpowiednie umiejętnośći zawodników, wszystko fajnie ale Skorża mówił o tym dokładnie po zakończeniu mistrzowskiego seozn, szkoda że tak późno to do nich dotarło. |
głupota! nie widzę Wisły bez pana Maćka Skorży! zostaje i już!
|
Stara piłkarska prawda mówi , że trenera bronią wyniki ! I żadne nawet głośne poparcia nic nie pomogą. Jak narazie piłkarzyki robią wszystko by miał "ciepło".
|
No to pojedziemy swoje we czwartek na meczu.
|
Cytat:
sadze inaczej. a RD i sam Cupial wie ze nie moze zatrudnic np. Stawowego bo tylko zniszczylby atmosfere wsrod kibicow. co mecz okrzyki, transprenty itp itd. cos na styl dzisiejszego konfliktu zarzad - kibice Legii sadze ze nie chcieliby takiej jadki z kibicami, uwierz. Kluby zaczynaja sie liczyc z glosem kibicow. PS. Porownujesz poprzednich trenerow do Skorzy? gratulaje Nawet Kasperczak nie mial takiego poparcia co Skorza. A sam Kasper nie mial tego co Skorza - wielki szacunek wobec kibicow i tak jak teraz podziekowania za wsparcie. Takich ludzi jest malo w pilkarskim swiatku. I tu nie chodzi o samo "obronienie".. chyba ze myslisz ze krzykniemy raz "Maciej Skorza" i Cupial go zostawi? .. Cupial po prostu musi zrozumiec zeby nie popelnil drugi raz tego samego bledu, z tym ze teraz kibice mu na pewno nie przebacza, zrozumiec tez musi ze nie moze miec wrogow wsrod samych kibicow.. zreszta niewazne, na derbach sie zabawimy :) |
e napisał :
[QUOTE] Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Nawet fajnie się to czyta, jest pewne małe ale....
Możemy sobie żyły wypruć śpiewając pochwalne piesni dla Skorży a i tak - zadecyduje Cupiał. Możemy sobie żyły wypruć napierdalając na Skorżę, a i tak - zadecyduje Cupiał. Możemy zrobić tysiąc transparentów za, a i tak - zadecyduje Cupiał. Możemy zrobić tysiąc opraw przeciw, a i tak - zadecyduje Cupiał. Możemy protestować słusznie lub nie, a i tak - zadecyduje Cupiał. Jednym słowem, możemy pocałować w dupę Cupiała, a i tak On zadecyduje w który pośladek. Dla poprawy naszego własnego samopoczucia i by mieć świadomość że zrobiliśmy wszystko, mozemy protestować lub klaskać. Jednak przyjmijcie do wiadomości, że wszystkie karty i wszystkie klocki w ręce ma Bogusław Cupiał, a raczej jego nie do zajebania doradcy. Najlepiej żeby tytuł tego wątku, był jak najdłużej aktualny. |
Cytat:
Takie akcje każda ekipa robi gdy coś kibicom nie odpowiada = transparenty, okrzyki i nie można patrzeć na to ze straconej drogi.. władze danego klubu muszą znać zdanie kibiców, których nie jest 20 osób na stadionie ale i 20 tyś, a mieć taką armię przeciwko sobie do najłatwiejszych zadań nie należy |
Cytat:
|
Mnie ciekawi jedno, wywalą Skorżę (Bron Boże! ) to kto przyjdzie na jego miejsce?
Bo zeby ktos przyszedł na podobnym poziomie to będzie trzeba szukac za granicą, a na dobrego zagranicznego trenera nie ma szans, bo Cupiałowi szkoda wydawac na wzmocnienia a co dopiero na trnera, który by zarabiał x razy więcej niż Skorża... A wogóle to jak zwykle temat Skorży rozsyciły media... Huj człowieka strzela jak to wszystko czyta... Jeden brukowiec napisze i wszyscy podchwycą i mają temat na cały tydzień... Najlepiej jakby klub zdementował te plotki, ale znając rade nadzorczą to ncizego nie można byc w sumie pewnym... P.S. Skorżę wyrzucą a Bednarza zostawią :lol: Zajebiście |
Cupiał zrobił wiele dobrego dla Wisły, ale to nie jest jego klub... To jest klub nas wszystkich... A przede wszystkim kibiców, dzięki którym klub ma duże pieniądze z biletów i karnetów... Czym jest klub bez kibiców pokazuje przykład Legii... Jeśli zarząd i nasz szanowny prezes chcą doprowadzić do tego, żeby na mecze przychodziło po 3 tysiące ludzi i atmosfera była jak na pogrzebie to niech zwolnią trenera... Jeśli chcą, żeby piłkarze i co za tym cały klub popadli w marazm i żeby wyprzedano zespół to niech zwolnią trenera...
Co rok piszą, że Wisła jest klubem z ambicjami... Gówno prawda... Zero wzmocnień, wręcz osłabienie kadry, a cele wciąż te same... Mistrzostwo, PP, Liga Mistrzów, faza grupowa PUEFA.... Żenujące... Z tą kadrą Skorża osiągnął naprawdę bardzo dużo... Bo prawda jest taka, że gdyby w Wiśle był lepszy bramkarz, to w lidze nie byłoby porażki i gralibyśmy zamiast TT w fazie grupowej... Tak niewielka jest różnica między niebem a piekłem...A jedyną ambicją zarządu i prezesa jest chyba pobicie rekordu guinessa w ilości zmian na stanowisku trenera... |
Cytat:
|
Ja się najbardziej boję, że jest jak z Petrescu. Jakaś klubowa szara eminecja już sobie wymyśliła jakiegoś trenera Akuku i tylko czeka na następne potknięcie drużyny.
|
Cytat:
BC oczekuje konkretnego wyniku. A w tym przypadku wynik sportowy przeklada sie na finansowy. Ponieslismy kleske. Nie ma grup PUEFA i jak dotad udalo nam sie to jeden jedyny raz w historii. Jak na ambicje Wisly to bardzo slaba statystyka i jesli BC zabraknie cierpliwosci po tylu nieudanych probach to bedzie to nawet nie tyle wypadkowa porazki obecnej druzyny, ale bagaz z kilku sezonow. Kompensacja kilku porazek pucharowych. Niestety moze to spasc na glowe Skorzy, ktory jest znacznie lepszym trenerem niz Okuka, Engel czy Liczka. Pozostaje jeszcze kwestia kto ma jakie ambicje, niektorzy zapomnieli o tej porazce z TT na drugi dzien, zapewniam cie, ze inni beda ja trawic do konca pazdziernika. Cupial ambicje zawsze ma duze. Nie po to budowal potege Wisly. Na marginesie popieram Skorze, chcialbym zeby pracowal dluzej w Wisle, zeby dostal REALNE wzmocnienia kadry na newralgicznych od lat pozycjach (na razie Wisle tylko oslabiano za jego kadencji, Kosa, Paulista, Blaszczyk). Najwazniejsze teraz to wygrywac w lidze, pobic KSC w obu meczach derbowych i przejsc dalej w PP, wtedy zobaczymy na koniec rundy jaki bedzie bilans strat i zyskow i co pokaze zespol. |
Swoja droga czy Cupial jest az tak slepy ze nie widzi ze nie chodzi tu o trenera tylko o konkretne transfery?
Przyjdzie nowy, da plame, zwolni go i znow pryjdzie nowy i tak w kolko. Skorza jest najlepszy, ale potrzebuje wsparcia. Boss czasami mnie w****ia, najlepiej jakby dal rezerwy pod Skorze i mu powiedzial "masz z nimi zdobyc mistrzostwo, i **** mnie to obchodzi" chore podejscie. |
Cytat:
Szybko to zauważyli, normalnie fachowców w klubie mamy wyśmienitych. Pewnie się naczytali na forum o 14 punktach przewagi i najlepszym składzie w lidze. |
Ktoś .......nął babola o zwolnieniu trenera i połowa forum juz jedzie po Cupiale.
Radziłbym sobie przypomnieć ,że to ten zły Cupiał będąc w Wisle przez 10% czasu istnienia klubu zdobył 50% trofeów MP dotychczas zdobytych.To za kadencji tego pogardzanego Cupiała klub odniósł najwieksze sukcesy międzynarodowe. Wycierając sobie gęby obecnym włascicielem klubu warto o tym pamietać. |
Że też nikogo nie dziwi skąd nagle info o zmianie trenera, zaraz po tym jak Skorża posadził kilku grajków na ławce z perspektywą przesiedzenia na niej do końca rundy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Wierz mi ,ze kibice tych klubów woleliby mieć zle zarządzany klub w zamian za 5 krotne MP. Oczywiście mogło być lepiej ,ale pokaż mi takich co nie popełniają błedów... |
Cytat:
No nie zaniżaj naszych osiągnięć za czasów Cupiała:D |
Cytat:
|
I dał mu do tego odpowiednie warunki i materiał, z którego Skorża będzie mógł wiele stworzyć.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jesli w zimie nie dokonamy znaczynych wzmocnien w kontekscie zreformowalnej LM, to ja bym pan Bogusiowi podziekowal, bo moze i bedziemy co jakis czas zdobywac MP takim torem.. ale na puchary to za malo a inne kraje sie wzmacniaja. Przestance pierd*** za przeproszeniem co bylo w ostatniej dekadzie, kazdy ma szacunek za pieniadze wlozone i wyniki osiagniete przez druzyne, ale jak zostalo zauwazano, zwlaszcza na eurpejskim podworku mozna bylo duzo wiecej osiagnac z takim potencjalem, w tym roku majac przynajmniej dobrego rozgrywajacego i skrzydlowego bysmy weszli do grupy z pewnoscia, sporo by sie zwrocilo a i moglibysmy dalej powalczyc... Jednak patrzac na miasto w ktorym mieszkamy... KRAKÓW, z jednymi z najlepszych kibicow w Europie (slowa komentatora angielskiego podczas meczu Wisly w Londynie) za 2 lata z niezlym, 35 tys stadionie ktory z pewnoscia bedzie budzil respekt i nie raz strach posrod pilkarzy przy tak zywiolowo dopingujacych kibicach, zasluguje aby miec druzyne mogaca spokojnie myslec o graniu rok w rok w Lidze Mistrzów! |
Z tymi inwestycjami, to faktycznie. To juz nie te czasy gdy bylismy hegemonem, widac, ze pomalutku, ale zmienia sie nam liga. Jest juz co najmniej kilka klubow, ktore sa w stanei wylozyc wieksze pieniadze. Dalej wiec nie da sie tego ciagnac w taki sposob, ze trener ma zdobyc MP, a nie dostaje wzmocnien.
Kilku pilkarzy z podstawowej 11'tki nam sie starzeje, oni juz raczej nigdy nie osiagna optymalnej formy. Dlatego bez solidnego wzmacniania dryzyny moze byc krucho za jakis czas. Mozna sie obruszac, ale w Lechu wyrosl nam na prawde powazny konkurent,(szczegolnie pod wzgledem marketingowym) nie ma wiec czasu na zostawanie w tyle.. A jest przeciez jeszcze Legia, jest Polonia, wroci Zaglebie, Gornik z czasem tez pewnie doskoczy. Ogolnie bez zmiany mentalnosci wladz, dalej tak jak obecnie ciezko bedzie to ciagnac do przodu. I podkreslam jeszcze raz, zmiana trenera nic, ale to nic nie da. To jest debilna destabilizacja. By zbudowac cos trwalego, trener musi miec 150% poparcia w zarzadzie. Takie zawieruchy sa najgorsze, pokazuja grajkom, ze trener wisi na wlosku, istniej pokusa by slabiej zagrac i pozbyc sie nichcianego przelozonego.. |
Cytat:
Naprawdę myślisz, że po klub z pięknego Krakowa stoi kolejka miliarderów z walizkami Euro na transfery w bagażnikach limuzyn?? Podziękować - łatwa sprawa, tylko trzeba mieć pomysł kogo poprosić, jak się komuś podziękuje :-P. |
Nie przesadzajcie z tymi transferami. Sprowadzono dobrych piłkarzy, tylko trener nie umie-nie chce ich wypróbować.
Skład (nowy - po transferach): Pawełek Piotr Brożek - Marcelo - Diaz - Singlar (rez. Baszczynski, Cleber, Glowacki) Boguski - Sobolewski - Barreto - Jirsak (rez. Burliga, Szabat, Cantoro...) Paweł Brożek - Maciej Batko (rez. Niedzielan, Kmiecik...) Skład nie jest stary jak to niektórzy mówią ,jest sporo młodej krwi, tylko że nie na boisku... a w takim Lechu czy Legii to młodzi grają pierwsze skrzypce... może ktoś powie że wymienieni przeze mnie młodzi piłkarze są słabi... tylko na co?? jak Wiśle bramkę strzela 31 letni Pawlusiński, 27 letni Murawski, 20 letni Lewandowski, 24 Bandrowski, 26 letni Pitry, poza Lewandowskim reszta nie jest super snajperami, przy dobrym ustawieniu i taki Batko by coś strzelił czy Burliga, tyle że nie Wiśle, a "gorszemu" Górnikowi, Cracovii, czy Jadze, Polonii Bytom itp... |
Osobiście jestem w stanie przełknąć to, że nie będziemy grać co roku o mistrza itp za cenę normalności w klubie. Nie będę już powtarzał, że tak, Cupiał dał pieniądze itp, ale przez własną głupotę i zachłanność dużą część z tych pieniędzy stracił. W dupie mam, czy to wina RN, czy Mahometa, ale to na pewno wina Cupiała, że daje sobą tak manipulować. Rzekomo rozsądny człowiek, bogaty biznesmen, ale zachowuje się jak dziecko. I co w klubie tyle lat robią/ przez lata robili ludzie pokroju Kapki czy Rogali?
No i jeszcze temat tego "mistycznego" długu. Skoro Cupiał jest taki zajebisty i "dał" te pieniądze na Wisłę, to dlaczego mówi się, że mamy wobec TF dług? On nam nie dał tych pieniędzy. On je nam pożyczył. Co najbardziej absurdalne w tym przypadku- był pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą jednocześnie. Cupiał z Wisły nie odejdzie bez kasy- o to możecie być "spokojni". Za duży biznes tu się mu szykuje, żeby ot tak sobie to odpuścić. Jednak najgorszy scenariusz, to jego zejście z tego świata (przepraszam, że o tym piszę, ale tak chyba właśnie jest). Jeśli rzeczywiście Wisła ma dług wobec TF, to nowy właściciel nie będący kibicem Wisły może chcieć ten dług wyegzekwować. Co wtedy? A wracając do tematu, jeśli jakiś aktualny Zdzisław Kapka nie działa w Wiśle i nie upatrzył sobie Stawowego jako gwarancję sukcesów, to myślę, że przynajmniej do meczu z Legią możemy o trenera być spokojni. Jeśli tam dostaniemy po dupie, to pewnie Skorży nie uratuje nic. Wie to pewnie i sam zainteresowany jak i cały zespół, a taka świadomość na pewno najlepiej na nich nie wpływa :/ |
Cytat:
skoro kolejny trener, i to uznawany przez wielu za jednego z lepszych jakich mielismy w ostatnich latach, nie stawia na nasza mlodziez, to wniosek jest jeden. nasza mlodziez jest do bani. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl