![]() |
Socha w Wiśle :lol: należy traktować w kategoriach folkloru piłkarskiego.
============ Tja i jeszcze wypożyczymy sobie Jodłowca za 0,5 mln E rocznie i ewentualnie może dopłacimy 1 mln E. W końcu Napoli go od Wisły odkupi za 4 mln E :rotfl: http://www.efakt.pl/sportowcy/artykul.asp?artykul=35235 |
Cytat:
|
Po głośnym artykule "Jodłowiec na 99% w Wiśle", przestałem wierzyć w wiarygodność newsów zamieszczonych na stronie SKWK.
Dlatego mam nadzieję, że z Sochą to nieprawda - przypomnę, że ten człowiek był też przez pół roku dyrektorem sportowym Legii (przed Bednarzem), gdzie wsławił się tym, że kompletnie nie umiał w żaden rozsądny sposób zagospodarować pieniędzy danych tamtemu klubowi przez ITI. On już raz na tym poziomie sobie nie poradził. Socha na pewno nie jest nowoczesnym i profesjonalnym dyrektorem sportowym. Dał się poznać jedynie jako człowiek, który lubuje się w przeczesywaniu niższych lig w poszukiwaniu zawodników. Jeśli na tym teraz ma polegać polityka transferowa Wisły, to pozostaje się tylko przeżegnać. Bo to nie jest polityka kadrowa adekwatna dla klubu mającego w planach przodowanie w lidze i godne prezentowanie się w pucharach. |
A tu macie kolejnego newsa, rzeczywiście coś moze być na rzeczy...
Cytat:
|
W obecnej sytuacji nie ma znaczenia kto jest dyrektorem sportowym u nas. I tak ta rola sprowadzona u nas jest do marionetki, bo osoba ta nie moze praktycznie podejmowac zadnych wiazacych decyzji w kwestii transferow.
|
Cytat:
Socha dobrze radzi sobie w Odrze, ale nie koniecznie musi poradzić sobie w Wiśle. Zresztą, czy jakikolwiek dyrektor sportowy Wisły lub Legii jest wspominany przez wszystkich dobrze. Osobiście żadnego sobie nie przypominam... Według mnie problem z obsadą dyrektora sportowego, bierze się z faktu, że jest to prawdopodobnie najgorsza praca w Wiśle. Dopóki włodarze naszego wspaniałego klubu nie postanowią zreorganizować spółki, dyrektorów wciąż będziemy zmieniać jak rękawiczki. Osobiście chciałbym zeby w Wiśle pracował Socha, ale za nic w roli jaką teraz posiada Bednarz... W ogóle zlikwidowałbym to stanowisko, albo nadał mu inne kompetencje. |
Socha w Wisle zamaist Bednarza to jak Brozek w Beitarze...no chyba ze w charkterze pomocy dla Bednarza jesli chodzi o Polski rynek pilkarski,ten z nizszych lig i tańszy.Kto jak kto ale do Odry zawsze przychodzili ludzie niby slabi a jednak z formą zawsze tam trafiali,i ratowali ten klub.
Natomiast ciekawym pomyslem bylo by wreszcie zbudowanie jakiegos pionu sportowo-scautingowego typu Bednarz-Mielcarski -Socha polaczenie znajomosci rynku polskiego i europejskiego +ogarniecie tego wszytkiego przez Jacka... natomiast popieram teze ze ceny za polskich pilkarzy to skandal,mowl juz o tym Bednarz ,ze slyszac "Wisla" cena pilakrza od razu wzrasta ,pozatym nie sa warci takich pieniedzy,wiec mysle ze z Jodlowcem wyjdzie jak zawsze. Ale numer z wąska kadra mysle ze juz zaczyna sie brzydko odbijać i bedzie ,co za glupota doprowadzic do takiego stanu ze w klubie nie ma stopera ,to jawne dzialanie na szkode druzyny ktora wywołaly dzialania i zupelnie nieodpowiedzialne decyzje Rady Nadzorczej,jak oni moga sie czuc osobami decyzyjnymi w sprawie tego ze STOPER BYC MUSI a nie wg ich widzi mi sie.Skandal |
Jeszcze 2 tygodnie temu sprzeciwiałem się zwolnieniu Bednarza. Liczyłem na przełom i wzmocnienie drużyny przed pucharami. Ale jak widać jedyny pomysł Bednarza to Jodłowiec na siłę.
Bednarz totalnie zawalił to okienko. Jak widać można było znaleźć piłkarza jak Stilic który idealnie spełniał nasze potrzeby w pomocy a na 600tys napewno Cupiał by się zgodził. W dodatku Stilic zapewne dużo nie zarabia i odejdzie za sporą kasę. Jest to skandalem że do drużyny nie przyszedł żaden młody zawodnik. Do drużyny mistrza Polski, kiedy można było zachęcić utalentowanych piłkarzy perspektywą gry w pucharach nie przyszedł nikt istotny! Kolejna wielka szansa na wzmocnienia inwestycje i uguntowanie pozycji Wisły została zmarnowana. A wydawało się że będzie to najłatwiejsze okienko. Degradacje klubów, wielu ciekawych piłkarzy do wyciągnięcia(CSKA, Zagłębie). Naprawdę było dużo okazji, ale Bednarz wolał jeździć na wakacje, podczas gdy np. Lech już w Maju uzgodnił wszystkie warunki i siedział piłkarzom na głowie. Szczerze martwi mnie tylko 1 sprawa. Na ile podpisano umowę z Bednarzem i jaka będzie odprawa. Moim zdaniem jego czas w Wiśle dobiega końca wraz z końcem Sierpnia. Chyba że ma jakiegoś asa w rękawie. Nie sądzę żeby Cupiał zupełnie zablokował transfery, szczególnie po sprzedaży Dudki. A pogłoski o zwolnieniu przemawiają za tym że profil piłkarzy jakich przedstawiał notorycznie Bednarz kompletnie nie odpowiadał Cupiałowi. Wątpię żeby tylko pod względem kwoty, ale raczej pod względem wysokości zarobków. |
Przecież ten Socha to prawie 10 lat pracował w Odrze chyba nie ma zespołu w 1 lidze który ma mniej dobrych piłkarzy wypromowanych grając tak długo w naszej lidze największe transfery to chyba bedą transfer Sochy do Legii a teraz do Wisły.
i zakładając że byłby dobry w ściąganiu piłkarzy z niższych lig to tu dopiero trzeba mieć cierpliwość do transferów i nie raz na pierwsze efekty trzeba czekać rok a nawet dłużej nie każdy piłkarz to Błaszczykowski |
Fatalny zwrot akcji o kilka lat wstecz...
Socha to badziewiasty działaczyna z poprzedniej epoki, bez rozeznania, znajomości na odpowiednim dla nas poziomie i bez szacunku w środowisku, jego siłą jest tylko to że idealnie nadaje się na przydupasa - potakiwacza, a takich niestety BC ciagle potrzebuje... Widać na ostatnich baletach przytakiwał głową tak mocno że w stole biesiadnym BC powstały takie wgłębienia jak w podłodze sali cwiczeń mnichów z Klasztoru Shaolin... To się nazywa walka o posadę.... Poza tym o pozaboiskowej działalności tego pana mówi się w srodowisku od lat... Niesamowite dla mnie jest to że niezatapialność niektórych przekracza logiczne pojmowanie świata... Socha precz z łapami od Wisły... |
Cytat:
Dla mnie podczas prezesury Wilczka i okresu w którym pracuje u nas Skorża i Bednarz zapachniało trochę normalnośćią i taką profesionalnośćią. Szkoda, że komuś zaczyna coś nie pasować, nie wiem czy wynika to z "walki" o wpływy u Cupiała jak ktoś już tu pisał czy jeszcze coś innego. |
Dajcie sobie na wstrzymanie, sezon ogórkowy w pełni. Kluby nie grają, transferów nie ma, kadrą Leeeeeeoooooooo nikt się nie intersuje, a dziennikarz piłkarski musi z czegoś żyć. Takiego newsa to ja mogłem spłodzić już w momencie odejścia Sochy z Odry. Pożyjemy zobaczymy.
|
Socha jak był w Legii to sprowadził do Warszawy z Widzewa Rzeźniczaka.Lista graczy jakich wyszukał Pan Edek w niższych ligach i wypromował w Wodzisławiu jest spora.
Najlepszym dyrektorem sportowym byłby jednak Nawałka.To Pan Adam wyszukał dla Wisły Braci Brożków w Polonii Białogon,Strąka w Alicie Ożarów,Kokoszke w Beskidzie Andrychów,Kuzere w Koronie Kielce jak grała w 3 lidze.Większość z tych graczy sprawdziła sie w dorosłej piłce a ściagano ich do Wisełki jako juniorów. |
czyli Nawałka-młodzież, Socha (?) - Polska seniorzy, Bednarz/Mielcar - zagranica? To byłoby ciekawe tylko kto sobie pozwoli na takie trio/kwartet zamiast jednego?
Co do Odry to wszyscy tu zapomnieli o Saganie - on też tam kopał, potem wrócił do Legii, a potem - wiemy. Poza tym Rocki, Sokołowski (Groclin). Dla mnie jak na środki, które miał tam do dyspozycji to robił dobrą robotę, inna sprawa, że drugie dno w grze Odry w 1 lidze zapewne też jest. O pracę ES w Legii zapytuję Kijka, Kreseqa, ToTylkoJa? |
Różne opinie czytam..ale Pan Bednarz obeznanie w Lidze Polskiej na pewno posiada i to spore...Pamiętam jeszcze jak był chyba ekspertem w magazynie Orange Ekstraklasa w tvn to po jego wypowiedziach można było wywnioskować,że wie o czym mówi.. Grał w legi noi co z tego..nie najeżdżajcie tak na niego tylko dlatego,że był zawodnikiem legi..W Angli przechodzą z Arsenalu do Manchesteru itd.. i jak ktoś jest dobry nikt nie robi takich zarzutów. Jedyne co mogę mu zarzucić to ,że jest troszke nie poradny nie zorientowanych prawdą jest że przespał klika okazji..a może po prostu nie miał odpowiednich funduszy ? Bo raczej prawdy się nie dowiemy czy to Bednarz nie umie wydać pieniędzy które ma czy to Cupiał nie chce dać pieniędzy...
|
Cytat:
|
Młodzież! Ilu takich Błaszczów czy Jirsaków i Diazów biega po boiskach niższych lig... Ale w sumie jest jakby nie patrzeć jeszcze tydzień może ściągniemy jakiegoś Czukoremingo na pomoc i Eustachinho na atak...
|
Cytat:
Najlepieł młodych piłkarzy wyławiał dla Wisły Nawłka. Ale oni też nie są za darmo i trzeba coś tam jednak zapłacić za nich. |
Cytat:
ostatnio to nie bardzo bo jego ostatnie wyłowienia były marne Kałuda i Jarosiński, obaj poza klubem, choć Jarosiński może jeszcze wrócić jest na wypożyczeniu w czwartej lidze !!!! |
Cytat:
Wybacz , ale ja jednak przychylę się do zdań Skorży, które raz wypowiedział w wywiadzie dla (chyba) Rzeczpospolitej). Wspominał o tym, że w Polsce system szkolenia u młodych pilkarzy praktycznie nie istnieje.Nie ma selekcji, pod kątem wydolności, nie ma odpowiedniego sprzętu, nie ma fachowców i przedewszystkim NIE MA odpowiednich boisk.W takich warunkach trudno kogoś wyszkolić, a zwłaszcza dobrego technicznie piłkarza. Skorża wspominał też o swojej wizycie w Liverpoolu i metodach selekcji. Tam selekcja zaczyna się od małęgo brzdąca.Przychodząć na testy, poddawany jest różnym testom - ogólnym jak i fizjologicznym, jak jakieś dziecko nie spełni określonych norm, jest prostu odrzucane, nawet jak świetne technicznie.Pomijak fakt, że dzieci w szkołkach mają zajęcia na równych - jak stół bilardowy- boiskach. Nie chce się tu wymądrzać i zgrywać alfe i omegę, ale wydaje mi się przesadą ciągłe wołania o młodych z niższych lig.Taki Błaszczykowski tracią się raz na tysiąc |
Co roku wypływa jakiś wielki talent. Błaszczykowski, Boguski, Jodłowiec, Majewski, Pawłowski to piłkarze pozyskani w ciągu ostatnich 3 lat przez kluby pierwszoligowe. A mógłbym pewnie jeszcze paru wymienić.
Więc nie mów że nie ma talentów. Na te 5 nazwisk 2 trafiły do Wisły. Czy to dużo? Sporo. I dalej tego wymagamy!! A jeszcze ci mam rzucić? Jańczyk Fabiański myślisz że gdzie grali? W której lidze? To twoim zdaniem mało? 2 takie talenty na rok? Które po roku w 1 lidze są warte 1mln za łepka albo więcej? A to tylko niektórzy. Część wyjechała i uczy się zagranicą. Wszystko możesz powiedzieć. Może ci piłkarze nie przeszli selekcji i wydolnościowo są kiepscy i w Anglii kariery nie zrobią. Ale na grupę UEFA powinny wystarczyć jakby wszyscy do Wisły trafili. |
Po wczorajszym wywiadzie w Lidze + Extra i skwitowaniem smiechem zarobków przez Lewandowskiego ,które miały byc w wysokosci Pawła Brozka ,Bednarz dla mnie mja sie z powołaniem.Niech idzie na "papuge" w końcu takie ma wykształcenie i tam moze klamac do wolii.ja pierdziele wyznałasie na Nim Legia,my dalej wierzymy...
|
Cytat:
Jestem przekonany, że Lewandowski (z pomocą swojego menago - Kucharskiego) zagrał tak, że od Legii i Wisły żądał duużo, duużo więcej, a jak nie wyszło, to zaczepili się w Lechu, w którym ma większą szanse grać (ale w którym mniej płacą, bo tam największy kontrakt nie przekracza 200 tys EUR) W polskiej lidze kluby i zawodnicy traktują Wisłę i Legię jak dojne krowy. Cena dla Wisły: 700 tys EUR...Wisła się nie zgadza, to za pół roku piłkarz ląduje gdzieś za połowe tej ceny ;/ Cieszę się, że się nie dajemy j...bać. |
Na pocieszenie powiem że tak jest w każdej lidze że kluby z tej samej ligi żądają większych pieniędzy od najlepszych klubów ligi.
|
Cytat:
|
Daleki jestem aby wierzyc w kazde slowo Bednarza jakie wypowiedzial w programie Liga+ Extra. Nikt z nas tak na prawde nie wie jaka jest prawda wiec niby dlaczego mamy slepo zawierzac Bednarzowi ?
Ciezko wyciagac wnioski nie majac zadnej wiedzy o dzialaniach RN czy Bednarza. Opieramy sie jedynie na ich wlasnych opiniach lub na szczatkowych doniesieniach prasy. Mielcarski bez pieniedzy sciagnal Pauliste i Clebera, bo ma swietnie kontakty w Europie. I teraz nie wiemy czy Bednarz przedtsawil podobne propozycje RN, a ona je odrzucila co w takiej sytuacji stawia ja w pozycji winnego za nieudane okienko transferowe. Ale byc moze to Bednarz nie potrafil znalezc takich wartosciowych zawodnikow ? Nie wiemy tego. Dlatego nie mam zamiaru slepo wierzyc jednej czy drugiej stronie. Gdzie sciaganie najzolniejszych juniorow do Wisly, przeszukiwanie nizszych lig ? Obserwujemy totalna mizerie i naiwnoscia jest tez sadzic, ze ten calkowity zanik aktywnosci na polu transferowym (nawet w uzupelnianiu zaplecza) to wszystko jest wina rady nadzorczej Wisly. To po co Bednarz tam siedzi jesli tak by bylo ? Natomiast co do kandydatury Sochy. To w dobrze zarzadzanym klubie powinno pracowac ich dwoch. Socha - odpowiedzialny za Polske, Bednarz/Mielcarski - za swiat. Plus do tego armia skautow. A co my mozemy zrobic z jednym Bednarzem, ktory musi do tego obskoczyc losowania pucharow, zebrania itp... To troszeczke niepowazne jest. |
mozna nie lubić Bednarza za brak transferów chcociaż uważam że to nie jest jego wina ale wielki szacun dla niego za ściagniecie Pana Skorży na R22 !!!!
|
Do Skorzy dodał bym jeszcze Jirsaka, Diaza i Singlara.
Być może Jacek Bednarz nie dotrwa do końca swojego kontraktu, ale jeszcze zobaczycie, będziecie go dobrze wspominać, gdy Wisła weźmie za tych piłkarzy grube pieniądze... |
Naprawdę szkoda, że temu człowiekowi nie ufa się w naszym klubie. Czy serio uważacie, że Bednarz nic nie robił przez ten okres transferowy ?! Jestem pewien, że wykonał dobrą prace tylko poszła na marne. Dodam, że inni "specjaliści" w naszym klubie prowadzili rozmowy z jakimiś Niemcami, z trenerem typu Ces Look, Wojciech Stawowy, Jacek Bednarz wynalazł nam człowieka któremu 80 % ludzi na tym forum nie ufała, zaliczam się także do tej grupy i cieszę się, że w tak ważnych sprawach dla naszego klubu decyduję/decydował profesjonalista.
PS. Dla niektórych to świat skończył się na Lewandowskim, Jodłowcu i Hernanim. Z artykułu na SKWK, który przeczytałem odnośnie Lewandowskiego wnioskuję, że to pan Kucharski, widząc swojego kolega z Legii chciał przekonać Bednarza do niezłego interesu, który mogą zrobić wsponie ? Nie dziwie się że Bednarz podziękował jeśli tak było. |
Cytat:
|
Miał byś problem z obrońcami a Bednarz załatwił dwóch super gości: Singlar i Diaz.
W pomocy: Jirsak, Łobodziński W ataku: Niedzielan Każdy z tych piłkarzy jest solidnym ogniwem naszej drużyny. Zostały też przedłużone kontrakty kluczowych zawodników: Paweł Brożek do 2013, Arkadiusz Głowacki do 2012, Rafał Boguski do 2012, Cleber do 2010 W między czasie w klubie sił próbowali: Matusiak, Kosowski, Dudu Nie zapominajmy, że do klubu wróciło 4 wypożyczonych graczy: Varga, Małecki, Gołoś, Barreto. Małecki wbił się do kadry bez problemu. Barreto narazie tylko trenuje. Pozostali dwaj mają kontuzję. Do gry powrócił też Dawidowski i na tak długi okres niegrania prezentuje się bardzo dobrze, zaznaczam NIEGRANIA. W kadrze od czasu do czasu zabłyszczy jakaś młoda gwiazda typu Szabati, Mączyński, Kowalski i każdy z nich roku się dobrze na przyszłość i już teraz jest dobrym zastępcą. W klubie grają jeszcze: Cantoro, Zieńczuk, Sobolewski, Baszczynski, Piotr Brozek, Juszczyk, Cebanu, Pawełek i Kmiecik. Jak widać, przynajmniej ja to widzę, Bednarz wykonał kawał niezłej roboty. W kadrze nie ma słabych piłkarzy ani przereklamowanych gwiazd. Piłkarze których sporwadził to naprawde świetni grajkowie i dobrze ze ostro testowani są nowi pilkrze, przez co nie bierzemy byle kogo byle wziąść, jak Radovanowic, Svitlica, Kaczorowski, Kryszałowicz itd. itp. Dodajmy do tego, że takie drużyny jak Lech czy Legia w zeszłym sezonie grały fatalnie - niestwarzając nam zagrożenia w zdobyciu mistrzostwa, nic więc dziwnego, że jak do słabej drużyny przychodzi dobry grajek to na tle drużyny prezentuje sie jako bardzo dobry grajek, a na tle rywali z naszej ligi jako super grajek. Prawdą jest, że te kluby się wzmocniły, ale ich skład nie dorównywał naszemu. Poza tym to nie skład wygrywa mecz, a drużyna. Drużyna Skorzy wygrała z Barceloną, Sevillą, zremisowała z Liverpoolem, a to o czymś świadczy. |
Cytat:
Jezeli nie prawda- to hiszpańskie cwaniaczki robia robią z siebie kretynów,a cała sytuacja potwierdza jak w słabej formie jest Tristan.Zeby na siłe wciskac taka "gwiazdę ",to juz jest źle... Jest jeszcze trzecia opcja ,ze to nie prawdziwy "news" prasowy i wp.pl nie potzrebnie sieje zamęt. |
Cytat:
|
Mądrze gada łysy. Ale czy to z serca jest tego nikt nie wie.
|
Cytat:
Miałem okazję spotkania z naszym dyrektorem i muszę przyznać, że to inteligentna bestia. Jeśłi tylko będzie miał odpowiednie "wsparcie", jego działania z pewnością będą na +, o czym już wielokrotnie mówiłem. No ale lepiej go zbesztać, bo przecież w Legii grał. |
Cytat:
|
Bednarz zrobił w Wiśle troche porządku. Pozbył się stranierich nie wnoszących nic do gry. Zatrudnił dobrych zawodników m.in Diaza (za półdarmo), Marcelo (za darmo), Singlara (za darmo). Pozbył się Stolarczyka, Iwana, Magiery, Kałudy, Kmiecika i Szabata. Sprowadził też Jirsaka (700.000 €), Łobodzińskiego (400.000 €)i Ćwielonga (300.000 €) ale były to transfery przepłacone. Pomylił się w ocenie umiętności Matusiaka, Dudu, Cebanu. Ale 2 pierwszych się już pozbył. Zaoferował źle skonstruowane umowy Łobodzińskiemu i Niedzielanowi. Pozwolił opuścić klub Kosowskiemu, Kokoszce i Jaśkowi. Bednarz stara się nie popełniać starych błędów. Na razie oceniam jego prace na 3.
|
Nie tak do końca pozwolił odejść Kosowskiemu. Podobno Kosa miał już gotowy kontrakt, który Cupiał na jednym z organizowanych przez siebie przyjęć ostentacyjnie potargał. Ale mimo, iż prawie na pewno tak było, to zawsze jest jakiś tam procent rezerwy na to "prawie". Jeśli zaś Kamilowi nie pasowały warunki, to ciężko doszukiwać się tu winy Bednarza, poszedł na Cypr i tyle. Wisła takich warunków zaoferować nie mogła. Kokoszka w sytuacji gdy w klubie są Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Cleber nie miał dużych szans na gre, a ponadto miał namieszane w głowie i spieszno mu było do wyjazdu. Jirsaka nie traktowałbym jako transferu przepłaconego. Niedzielan na początku błyszczał, ale kontuzja sprawiła, co sprawiła - nie jest piłkarzem jak w pierwszych meczach w barwach Wisły. Cebanu, to melodia przyszłości. Niestety, ale nasz klub nie jest najlepszym miejscem na rozwijanie talentu, co wielokrotnie się potwierdzało.
|
...napisz to raz jeszcze w języku polskim...
|
Nie wiem czy to akurat zasługa Jacka B.;
ale chciałem zwrócić w tym roku uwagę na naprawdę ciekawych sparingpartnerów w trakcie przygotowań. Jeżeli to dzięki niemu grami z Szachtarem, Spartakiem Moskwa, Fc Basel, Odense itd...to duży szacunek. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl