Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

mb_1906 12.07.2008 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 565945)
Mołgbyś podać swoje osiągi z matury? :>

Historia 90%, Wos 70%, Angielski 100% (podstawa).

Jurand 12.07.2008 12:44

410. Ale próg był strasznie niski, od bodajże 229,5 przyjmowali...

Jurand 12.07.2008 15:48

Na wydziale sa wywieszone listy. Co ciekawe na stara maturę dostał się pan z '48 roku :P

Polly 16.07.2008 18:59

mam pytanie do wszystkich przyjętych na UJ .. wybiera się ktoś na to: www.campusakademicki.pl ;> ??

ARO_SKW 18.07.2008 08:57

Ja sie chciałem dowiedzieć co mam teraz zrobić... zakończyła się rekrutacja... chciałbym dostać się na zaoczne (niestacjonarne) kiedy są jakieś terminy w których będzie 2 rekrutacja albo coś takiego ??

qazwsx123 18.07.2008 10:28

szokujecie mnie ludzie tymi wynikami ja z zadnego przedmiotu nie przekroczylem 40% za wyjatkiem ustnego niemieckiego i polskiego 100% i 95% :)

ale na turystyke sie dostane prywatno-stacjonarna prace mam wiec co mi wiecej trzeba :)

dege3 18.07.2008 17:17

Na początku tego postu chciałbym pogratulować tym osobom, którzy zdali maturę, i dostali się tam gdzie dostać się chcieli.Ja maturę mam długo przed sobą.Czyli za 4 lata.Ale najważniejsze według mnie jest to,żeby maturę zdać.

Sportsmanik 19.07.2008 07:45

Czy dysponuje ktoś progami punktowymi z tego roku na:
- prawo, politologię, stosunki międzynarodowe (UJ)
- politologię (AP)
- stosunki międzynarodowe (AE / UE)

mb_1906 19.07.2008 08:51

Na prawo okolo 237 pkt.

Mamba 19.07.2008 09:48

To sie pochwale: Zarzadzanie i Inzynieria Produkcji na AGH wydzial Gornictwo i Geoinzynieria. Moze kos z forum tez sie tam dostal? :D

steve1906 19.07.2008 09:53

Zarządzanie na Uniwersytecie rolniczym, ktos jeszcze sie tam dostal?

Sportsmanik 19.07.2008 11:59

Dzięki wielkie. Wynik ze SM widziałem, aczkolwiek kompletnie się nie orientuję jaka była maksymalna ilość punktów do zdobycia we wszystkich ww. kierunkach.

Jurand 19.07.2008 19:02

Na stosunki na UJ maksymalnie było do zdobycia 500 pktów. Po 200 z geografii i historii (rozszerzona x2, podstawowa x1) i 100 z angielskiego (rozszerzona x1, podstawowa x0,5). Próg w pierwszej rekrutacji 229,5, w drugiej spadł poniżej 200, czyli masakrycznie nisko...

Sportsmanik 20.07.2008 18:56

Dzięki wielkie, Jurand!

CZeKa-N i mb_1906 - dzięki za informację. Będę wdzięczny, jeżeli moglibyście pomóc i napisać o max. ilości punktów do zdobycia na ww. kierunkach.

Siwy_89 22.07.2008 13:16

wiecie może o ile mniej więcej obniża się próg w drugiej rekrutacji?

zabrakło mi 7 punktów do dostania się na AP :/

Benyy88 23.07.2008 11:40

co sądzicie o zaocznych na ap, kierunek - politologia? dobry pomysl ? :)

Bialagwiazda 24.07.2008 09:34

ja też myślę o zaocznych na AP tylko że o administracji ewentualnie pedagogice społeczno-opiekuńczej

Roxana188 24.07.2008 17:45

;>
 
a czy ktoś z obecnych tutaj wybiera się ktoś na KSW?? ;>

St@chu 24.07.2008 18:26

a może ktoś z GAP na UE się ujawni, jeśli są takowi oprócz mnie?

Wiślak 26.07.2008 15:11

mam pytanie,jest tu ktoś z Ekonomicznej z Turystyki? Bo chciałbym się doinformować troszke o tym kierunku na AE :)

szarkoz 26.07.2008 15:44

Dostał się ktoś stąd na dzienną anglistykę na AP? Ja tam idę :)

Luk_Biala_Gwiazda 26.07.2008 15:47

Matematyka na PK wita.. Moze byc ciezko, ale prog znacznie spadl w porownaniu do poprzedniego roku, bo ja z 52% z matmy sie dostalem..

artek_ABG 26.07.2008 15:50

Próg na geodezję na AGH jaki był? Jak z pracą po tym? Zrobiłem sobie mature z tego roku, angol podstawowy 55% gegra rozszerzona 72% dostałbym się?

ktulu 26.07.2008 16:05

820 - nie dostałbyś się

Proud 26.07.2008 16:05

nie...próg wynosił około 825pkt...a Ty miałbyś coś koło 650 - 700pkt...a co do pracy to chyba musi być nieźle skoro taki prog był :)


ps: jak się pouczysz geografii przez ten rok to spokojnie napiszesz na 80 procent...a z takim wynikiem już miałbyś szanse z listy rez.

pozdrawiam

edit: słabe tempo :D

kalashnikov2 26.07.2008 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 574336)
a co do pracy to chyba musi być nieźle skoro taki prog był :)

A czy progi nie są zależne od liczby chętnych? Ta akurat nie musi mieć nic wspólnego z sytuacją na rynku pracy.

artek_ABG 26.07.2008 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 574336)
nie...próg wynosił około 825pkt...a Ty miałbyś coś koło 650 - 700pkt...a co do pracy to chyba musi być nieźle skoro taki prog był :)


ps: jak się pouczysz geografii przez ten rok to spokojnie napiszesz na 80 procent...a z takim wynikiem już miałbyś szanse z listy rez.

pozdrawiam

edit: słabe tempo :D


No teraz pisałem tak sobie, z dupy bez przygotowania... A jak sie przekroczy próg 80 z przedmiotu to się ma jakoś inaczej liczony, tylko jak?

I jeszcze czy ktoś zna próg na PK na Budowę Maszyn? Z majcy na cuda nie liczę, ale może sie wezme jak bym miał szanse (wchodzi mi łatwo ale mi sie nie chce :D )

Proud 26.07.2008 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 574342)
A czy progi nie są zależne od liczby chętnych? Ta akurat nie musi mieć nic wspólnego z sytuacją na rynku pracy.

zgadza się...ale w 90% przypadkow właśnie jest tak ze najbardziej oblegane są perspektywiczne kierunki...dlatego liczba chętnych jest zazwyczaj zależna od zapotrzebowania na dane stanowisko...

P.e.c.h 26.07.2008 18:58

Taa, Politologia, Stosunki Międzynarodowe - masa perspektyw:-)

A na geodezji kokosów się nie zbije raczej, oczywiście wiadomo, że jak się rozkręci firme to może być dobrze, ale szeregowi pracownicy jednej z wiekszych krakowskich firm zarabiaja mniej niz np. pracownicy MPO...

fanTS1906 26.07.2008 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 574404)
Taa, Politologia, Stosunki Międzynarodowe - masa perspektyw:-)

A po Europeistyce jeszcze lepiej :)

mechusar 26.07.2008 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manager1906 (Post 565725)
Dostałem sie na UJ na Zarządzanie (zarządzanie firmą, zarządzanie personelem, zarządzanie międzynarodowe)

Tak z ciekawości - jakie tam są progi?

Proud 26.07.2008 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 574404)

A na geodezji kokosów się nie zbije raczej, oczywiście wiadomo, że jak się rozkręci firme to może być dobrze, ale szeregowi pracownicy jednej z wiekszych krakowskich firm zarabiaja mniej niz np. pracownicy MPO...

wg Perspektyw średnie zarobki geodety w Polsce to około 5tys zł...o ile dobrze pamiętam...ale wiadomo że tak jak kolega pisze, stawke podbijają prywatni geodeci...

LoRd 26.07.2008 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 574404)
Taa, Politologia, Stosunki Międzynarodowe - masa perspektyw:-)


specjalizacja administracja rządowa i publiczna i jest git. można po tym pracować we wszelkiego rodzaju instytucjach rządowych, samorządowych, pozarządowych, europejskich, administracji etc. Przy obecnym postępie biurokratyzacji w Europie ... mnie to odpowiada.

Bartosz 26.07.2008 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 574553)
specjalizacja administracja rządowa i publiczna i jest git. można po tym pracować we wszelkiego rodzaju instytucjach rządowych, samorządowych, pozarządowych, europejskich, administracji etc. Przy obecnym postępie biurokratyzacji w Europie ... mnie to odpowiada.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

GonzoNS 27.07.2008 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez artek_ABG (Post 574359)
I jeszcze czy ktoś zna próg na PK na Budowę Maszyn? Z majcy na cuda nie liczę, ale może sie wezme jak bym miał szanse (wchodzi mi łatwo ale mi sie nie chce :D )



W poprzednim roku (nie wiem jak w tym ale skoro wszystko spada to napewno podobnie) wystarczyło że zdałeś matme podstawową na 30% i się dostałeś.

Siwy_89 27.07.2008 10:45

Kierunek: POLITOLOGIA

Studia NIESTACJONARNE
DRUGIEGO STOPNIA (2,5-LETNIE) - nienauczycielskie

dla absolwentów studiów zawodowych z dyplomem Wyższych Szkół Oficerskich lub dyplomem licencjata kierunków humanistycznych, ekonomicznych, pedagogicznych, prawa i administracji, geografii, turystyki oraz kierunków pokrewnych z wyłączeniem politologii

na te studia można iść po każdym kierunku humanistycznym oprócz politologii? dobrze rozumiem?

kalashnikov2 27.07.2008 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 574553)
specjalizacja administracja rządowa i publiczna i jest git. można po tym pracować we wszelkiego rodzaju instytucjach rządowych, samorządowych, pozarządowych, europejskich, administracji etc. Przy obecnym postępie biurokratyzacji w Europie ... mnie to odpowiada.

To zobcz sobie w BIP-ach rozmaitych urzędów ilu jest kandydatów na stanowiska urzędnicze dla absolwentów administracji.

A jeśli marzy Ci się praca w instytucjach unijnych, to najważniejsza jest płynna znajomość dwóch języków obcych, a nie konkretne wykształcenie.

S88 30.07.2008 08:58

Jest ktos na KSW - Turystyka miedzynarodowa?

Wiślak 31.07.2008 00:10

lub na turystyce na Ekonomicznej? :) Potrzebuje wiedzieć czy na Ekonomicznej nawet na Turystyce jest duży nacisk na matematyke?

uher 31.07.2008 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak (Post 576585)
lub na turystyce na Ekonomicznej? :) Potrzebuje wiedzieć czy na Ekonomicznej nawet na Turystyce jest duży nacisk na matematyke?


Jest tam wogóle matma?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl