Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   21. kolejka, Ruch Chorzów - Wisła Kraków, 22 lutego 2025, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11075)

emjot 27.02.2025 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1643432)
Przypomnij, w której lidze gra Puszcza a w której my?

I jeszcze, jaki był wynik barażu?

ale jakie to ma znaczenie
antyfutból to antyfutból oparty na wrzucaniu piłek w pole karne
w dodatku z autu

ps. nie rusza mnie ani to gdzie są, ani to, że rozwalili Wisłę Sobolewskiego w proch i pyl w barażu
Ich pozycja nie świadczy o niczym innym jak tylko o biedzie intelektualnej polskiej piłki, jakości trenera S. i innych, których w ekstraklasie ogrywa Puszcza
tyle

Ogryzek 27.02.2025 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1643450)
ale jakie to ma znaczenie
antyfutból to antyfutból oparty na wrzucaniu piłek w pole karne
w dodatku z autu

ps. nie rusza mnie ani to gdzie są, ani to, że rozwalili Wisłę Sobolewskiego w proch i pyl w barażu
Ich pozycja nie świadczy o niczym innym jak tylko o biedzie intelektualnej polskiej piłki, jakości trenera S. i innych, których w ekstraklasie ogrywa Puszcza
tyle

OK ale prosze nie dajmy sobie narzucić narracji że albo jest Wisła "hiszpańska" albo gra jak Puszcza i jest "drewniania". Jest duża przestrzeń pośrodku na jakies bardziej zbilasnowane pomysły. A taką dychotomie chce narzucić ojkofob Markus.

Mozemy być np. jak GKS Katowice + kilka gwiazd z Iberii jak Rodado które podniosą poziom techniczny a zachowają waleczność reszty zespołu. Nie musmy być zespołem samych drwali czy samych latynosów. W I lidze po poprzednim sezonie po sromotnych batach jakie dostaliśmy z najgorszym miejscem w historii jak widać nie sprawdza się model "Barcelona". Skupmy się zatem na tym co działa i da awans.

emjot 27.02.2025 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1643451)
OK ale prosze nie dajmy sobie narzucić narracji że albo jest Wisła "hiszpańska" albo gra jak Puszcza i jest "drewniania". Jest duża przestrzeń pośrodku na jakies bardziej zbilasnowane pomysły. A taką dychotomie chce narzucić ojkofob Markus.

Mozemy być np. jak GKS Katowice + kilka gwiazd z Iberii jak Rodado które podniosą poziom techniczny a zachowają waleczność reszty zespołu. Nie musmy być zespołem samych drwali czy samych latynosów. W I lidze po poprzednim sezonie po sromotnych batach jakie dostaliśmy z najgorszym miejscem w historii jak widać nie sprawdza się model "Barcelona". Skupmy się zatem na tym co działa i da awans.

tylko wybitna bieda intelektualna będzie twierdzić, że
a) Wisła może grać tylko "krakoską" piłkę
b) Wisła musi mieć samych latynosów, Słowaków, Czechów lub innych Chorwatów
c) Wisła musi grać jak Puszcza i grać samymi Polakami

tyle

Ogryzek 27.02.2025 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1643452)
tylko wybitna bieda intelektualna będzie twierdzić, że
a) Wisła może grać tylko "krakoską" piłkę
b) Wisła musi mieć samych latynosów, Słowaków, Czechów lub innych Chorwatów
c) Wisła musi grać jak Puszcza i grać samymi Polakami

tyle

Tutaj pełna zgoda

s1mone 27.02.2025 16:30

Markusina dalej nie przyjmuje logicznych argumentów, dalej wymienia litanię piłkarzy, którzy się sprawdzili w Wiśle i ciągle na czele listy znajdują się goście, którzy nie byli w stanie drużynowo osiągać wymaganych rezultatów.

Praktycznie wszyscy na tej jego wspaniałej liście zawiedli, jedni się zrypali z Wisłą z ESA, gdy mieli grać o górną połówkę tabeli, następni mieli zrobić awans, a zrobili wielką kupę.

Ja jestem przeciwny gloryfikowaniu indywidualnych wyczynów, gdy wynik drużynowy się nie zgadza. Jeszcze takiemu Rodado można wrzucić taryfę ulgową, bo chłopak strzela jak najęty, ale cała reszta drużyny? Ogólnie to jest banda chimerycznych gości, którzy wybierają sobie w jakich meczach im się chce - albo po prostu są tacy słabi psychicznie.

Co z tego, że mają świetne momenty skoro nie potrafią stworzyć drużyny? A np. taki GKS Katowice może. Tylko u nas się nie da. Niech Markusina przestanie gloryfikować te melepety. Bo to jest taki sam szrot jak ten nasz polski, tylko budzący fajniejsze wrażenia artystyczne na tą chwilę.

wolfy 28.02.2025 01:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1643462)
Markusina dalej nie przyjmuje logicznych argumentów, dalej wymienia litanię piłkarzy, którzy się sprawdzili w Wiśle i ciągle na czele listy znajdują się goście, którzy nie byli w stanie drużynowo osiągać wymaganych rezultatów.

Praktycznie wszyscy na tej jego wspaniałej liście zawiedli, jedni się zrypali z Wisłą z ESA, gdy mieli grać o górną połówkę tabeli, następni mieli zrobić awans, a zrobili wielką kupę.

Ja jestem przeciwny gloryfikowaniu indywidualnych wyczynów, gdy wynik drużynowy się nie zgadza. Jeszcze takiemu Rodado można wrzucić taryfę ulgową, bo chłopak strzela jak najęty, ale cała reszta drużyny? Ogólnie to jest banda chimerycznych gości, którzy wybierają sobie w jakich meczach im się chce - albo po prostu są tacy słabi psychicznie.

Co z tego, że mają świetne momenty skoro nie potrafią stworzyć drużyny? A np. taki GKS Katowice może. Tylko u nas się nie da. Niech Markusina przestanie gloryfikować te melepety. Bo to jest taki sam szrot jak ten nasz polski, tylko budzący fajniejsze wrażenia artystyczne na tą chwilę.

Kłamiesz i manipulujesz.
Zrównujesz bezużyteczny szrot w rodzaju Dudy, Sukiennickiego itp. "talentów" z piłkarzami którzy dają liczby - punkty, gole i asysty.

Stosując Twoją ubogą intelektualnie metodykę co sezon wymienialiśmy niemal cały zespół.

W normalnych zespołach zostawia się tych którzy się sprawdzają a pozbywa tych którzy mają negatywny wpływ na zespół. Czyli Duda out (nie będzie młodzieżowcem w pierwszej lidze), Sukiennicki wypożyczenie/out, Szot out, Uryga out, Łasicki out, Broda i Chichkan out, najsłabsi skrzydłowi out. Na ich miejsce piłkarze którzy mogą coś wnieść na boisku.
Jeśli awans przestanie być realny - Duda na ławkę/do rezerw i zacząć testować Kutwę i Baniowskiego którzy będą młodzieżowcami.

wolfy 28.02.2025 01:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1643462)
Markusina dalej nie przyjmuje logicznych argumentów, dalej wymienia litanię piłkarzy, którzy się sprawdzili w Wiśle i ciągle na czele listy znajdują się goście, którzy nie byli w stanie drużynowo osiągać wymaganych rezultatów.

Praktycznie wszyscy na tej jego wspaniałej liście zawiedli, jedni się zrypali z Wisłą z ESA, gdy mieli grać o górną połówkę tabeli, następni mieli zrobić awans, a zrobili wielką kupę.

Ja jestem przeciwny gloryfikowaniu indywidualnych wyczynów, gdy wynik drużynowy się nie zgadza. Jeszcze takiemu Rodado można wrzucić taryfę ulgową, bo chłopak strzela jak najęty, ale cała reszta drużyny? Ogólnie to jest banda chimerycznych gości, którzy wybierają sobie w jakich meczach im się chce - albo po prostu są tacy słabi psychicznie.

Co z tego, że mają świetne momenty skoro nie potrafią stworzyć drużyny? A np. taki GKS Katowice może. Tylko u nas się nie da. Niech Markusina przestanie gloryfikować te melepety. Bo to jest taki sam szrot jak ten nasz polski, tylko budzący fajniejsze wrażenia artystyczne na tą chwilę.

Kłamiesz i manipulujesz.

Zrównujesz bezużyteczny szrot w rodzaju Dudy, Sukiennickiego itp. "talentów" z piłkarzami którzy dają liczby - punkty, gole i asysty.

Stosując Twoją ubogą intelektualnie metodykę co sezon wymienialiśmy niemal cały zespół.

W normalnych zespołach zostawia się tych którzy się sprawdzają a pozbywa tych którzy mają negatywny wpływ na zespół. Czyli Duda out (nie będzie młodzieżowcem w pierwszej lidze), Sukiennicki wypożyczenie/out, Szot out, Uryga out, Łasicki out, Broda i Chichkan out, najsłabsi skrzydłowi out. Na ich miejsce piłkarze którzy mogą coś wnieść na boisku.
Jeśli awans przestanie być realny - Duda na ławkę/do rezerw i zacząć testować Kutwę i Baniowskiego którzy będą młodzieżowcami. Dobrze byłoby sprawdzić czy to nie kolejni Piotrusie Starzyńscy.

Rodado pewnie sprzedamy, może ktoś jeszcze odejdzie, ważne żeby kregosłup drużyny został. Tak się powinno budować zespół.

Ale my kupiliśmy kolejny młody talent z drugiej ligi na pozycję na której do 2026 roku mają kontrakty Carbo i Poletanović. Na pewno sobie pogra...

Karherop 28.02.2025 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643473)
Kłamiesz i manipulujesz.
Zrównujesz bezużyteczny szrot w rodzaju Dudy, Sukiennickiego itp. "talentów" z piłkarzami którzy dają liczby - punkty, gole i asysty.
.

Jeszcze powiedz kiedyś że nie jestes internetowym hejterem i napinaczem :lol:

Akurat Sukiennicki ma najwiecej liczb z wszystkich naszych środkowych pomocnikow razem wzietych w tym sezonie :lol: Rozumiem ze interpretujesz te wartosci wybiórczo, kiedy pasuje pod teze to tak, a kiedy nie pasuje to sa bezuzyteczne?

wolfy 28.02.2025 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643477)
Jeszcze powiedz kiedyś że nie jestes internetowym hejterem i napinaczem :lol:

Akurat Sukiennicki ma najwiecej liczb z wszystkich naszych środkowych pomocnikow razem wzietych w tym sezonie :lol: Rozumiem ze interpretujesz te wartosci wybiórczo, kiedy pasuje pod teze to tak, a kiedy nie pasuje to sa bezuzyteczne?

A jakie to liczby ma Sukiennicki? Odbiory, ostatnie podania, wygrane pojedynki? Czy chodzi Ci o dobicie jednej piłki i jeden rykoszet pół roku temu?

Czemu gra ten leszcz Igbekeme zamiast asiora Sukiennickiego? Jop jest ślepy, Moskal się nie zna?

Ile to meczy nam Sukiennicki wygrał swoimi zagraniami?

Kierując się Twoją logiką - czemu szukamy prawego obrońcy skoro Jaroch ma bardzo dobre statystyki ofensywne?

Ech...

P.S. Jestem internetowym napinaczem bo piszę że mamy źle zbudowany skład i ściągamy za pieniądze młody szrot? :haha:

Markus 28.02.2025 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643479)
A jakie to liczby ma Sukiennicki? Odbiory, ostatnie podania, wygrane pojedynki? Czy chodzi Ci o dobicie jednej piłki i jeden rykoszet pół roku temu?

Czemu gra ten leszcz Igbekeme zamiast asiora Sukiennickiego? Jop jest ślepy, Moskal się nie zna?

Ile to meczy nam Sukiennicki wygrał swoimi zagraniami?

Kierując się Twoją logiką - czemu szukamy prawego obrońcy skoro Jaroch ma bardzo dobre statystyki ofensywne?

Ech...

P.S. Jestem internetowym napinaczem bo piszę że mamy źle zbudowany skład i ściągamy za pieniądze młody szrot? :haha:

Naprawdę, to co regularnie wypisuje Karherop, S1moniczek czy inny Ogryzek, jest tak przeraźliwie głupie, miałkie, kłamliwe, merytorycznie ubogie i fałszywe (dowolne określenie pasuje), że szkoda tego komentować i się do tych bredni nawet odnosić.

Strata czasu.

Nie ogarniają nawet najbardziej podstawowych zasad i zależności panujących w świecie piłki, włącznie z tym, kto jest liderem zespołu i się sprawdził na swojej pozycji, a kto nie i z jakiego powodu. Nie ogarniają, kto sobą cokolwiek prezentuje, a kto jest kompletnie gówno wart i do wymiany. Nie ogarniają, że na złe wyniki zespołu najbardziej rzutuje gra jego najsłabszych ogniw i zawodników, a nie najlepszych.

Nie ogarniają, że ma znaczenie rynek, z którego czerpie się piłkarzy dla ich ceny, dostępności na pożądanym poziomie jakości i stopniu wyszkolenia i że o to chodzi, a nie o ich narodowość. Nie ogarniają, co decyduje o jakości gry piłkarza i jego profesjonalizmie (S1moniczek niedawno próbował dowodzić i wmawiać, że temperatura powietrza) :lol:

Dla Ogryzka rasizmem i ojkofobią jest pisanie o tym, że najlepsi obcokrajowcy dzisiejszej Wisły tacy jak Rodado, Carbo, Igbekeme są o wiele lepiej wyszkoleni i lepsi niż jakikolwiek inny polski piłkarz naszej drużyny, który grał w niej na przestrzeni ostatnich lat :lol:

I że w związku z tym w sprowadzanie takich piłkarzy z zagranicy należy przede wszystkim celować, a nie w zapychanie kadry nowymi rzekomymi "solidnymi polskimi ligowcami" czy "wunderkindami" - takimi kolejnymi Starzyńskimi, Sukiennickimi czy Biedrzyckimi z krajowego rynku, o których nawet Manhunt potrafił napisać, że żaden się nie sprawdził. Fakty i rzeczywistość mylą się Ogryzkowi z rasizmem pokazując jedynie skrajną głupotę.

Teraz Karherop dodatkowo pokazał, że myśli, iż jedyne liczby jakie generują i mają zawodnicy to te związane z bramkami i asystami. :rotfl:

A potem ma do Ciebie pretensje, że dosadnie komentujesz poziom jego inteligencji, przekłamań i manipulacji, podobnie jak reszta tego towarzystwa, potrafiąca nawet z Brody robić wartościowego bramkarza. :lol:

Tantal 28.02.2025 11:42

Co gorsza, my tego prawego obrońcy niestety jakoś specjalnie nie szukamy.... Choć jak Poletanović ma dziś zagrać tak jak w Chorzowie to może i lepiej że był priorytetem, jego wpływ na grę i wynik był ogromny.

stary dziad 28.02.2025 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643486)

Dla Ogryzka rasizmem i ojkofobią jest pisanie o tym, że najlepsi obcokrajowcy dzisiejszej Wisły tacy jak Rodado, Carbo, Igbekeme są o wiele lepiej wyszkoleni i lepsi niż jakikolwiek inny polski piłkarz naszej drużyny, który grał w niej na przestrzeni ostatnich lat :lol:

I że w związku z tym w sprowadzanie takich piłkarzy z zagranicy należy przede wszystkim celować, a nie w zapychanie kadry nowymi rzekomymi "solidnymi polskimi ligowcami" czy "wunderkindami"

Tu jak widzę, dalej gadanie nie o istocie problemu tylko o składowych problemu.
A propblemem jest to , że nie potrafimy zbudować DRUŻYNY, która skutecznie powalczy o awans.

Co z tego, że Wisła ma tych Rodadów, Carbów, Igbekanów jak nie osiąga celów.
Co z tego, że Wisła ma najwyższy budżet płacowy jak "nie dowozi".
Co z tego, że od czasu do czasu zagra ładnie dla oka jak w skali sezonu jest to nieistotne.

A inne kluby potrafią...
Nawet taka Puszcza:lol:

A my się staczamy.

Kto jest za to odpowiedzialny?

Tantal 28.02.2025 12:13

Markus i jego dyskutanci będą po prostu w nieskończoność mielić referaty naukowe na temat wyższości ściągania diamentów z Kongo nad surowcem z Rosji, w momencie w którym głównym problemem jest zakład jubilerski, gdzie partacze na krzywych szlifierkach zamiast diamentów wyrabiają śmieciowej wartości wióry.

Ogryzek 28.02.2025 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1643491)
Tu jak widzę, dalej gadanie nie o istocie problemu tylko o składowych problemu.
A propblemem jest to , że nie potrafimy zbudować DRUŻYNY, która skutecznie powalczy o awans.

Co z tego, że Wisła ma tych Rodadów, Carbów, Igbekanów jak nie osiąga celów.
Co z tego, że Wisła ma najwyższy budżet płacowy jak "nie dowozi".
Co z tego, że od czasu do czasu zagra ładnie dla oka jak w skali sezonu jest to nieistotne.

A inne kluby potrafią...
Nawet taka Puszcza:lol:

A my się staczamy.

Kto jest za to odpowiedzialny?

Odpowiem za wolfiego - kto jest za to odpowiedzialny - młodzieżowcy i juniorzy :lol:

A na poważnie - to za trudne dla pana (Markus) i jego sługi (wolfy) do ogarniecia - g... znaczą indywidualne staty jak nie jestesmy w stanie awansować.

Karherop 28.02.2025 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643479)
A jakie to liczby ma Sukiennicki? Odbiory, ostatnie podania, wygrane pojedynki? Czy chodzi Ci o dobicie jednej piłki i jeden rykoszet pół roku temu?

Czemu gra ten leszcz Igbekeme zamiast asiora Sukiennickiego? Jop jest ślepy, Moskal się nie zna?

Ile to meczy nam Sukiennicki wygrał swoimi zagraniami?

Kierując się Twoją logiką - czemu szukamy prawego obrońcy skoro Jaroch ma bardzo dobre statystyki ofensywne?

Ech...

P.S. Jestem internetowym napinaczem bo piszę że mamy źle zbudowany skład i ściągamy za pieniądze młody szrot? :haha:

Problem nie jest w tym czy gra Sukiennicki czy Duda (jak przegrywaja rywalizację to ich problem) ale że kompletnie nie rozumiesz słowa pisanego lub po prostu chcesz do konca trwać w swojej tezie, bylebyś nie przyznać niekonsekwencji i manipulowania. Milon razy podważalem Twoje tezy z dupy, a i tak dalej rzucasz hasla bez weryfikacji.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643486)
(...)

Teraz Karherop dodatkowo pokazał, że myśli, iż jedyne liczby jakie generują i mają zawodnicy to te związane z bramkami i asystami. :rotfl::

Ja?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643474)
Zrównujesz bezużyteczny szrot w rodzaju Dudy, Sukiennickiego itp. "talentów" z piłkarzami którzy dają liczby - punkty, gole i asysty.
..

Szkoda klawiatury.

wolfy 28.02.2025 13:35

@Karherop -Przepraszam, że nie wypisałem wszystkich liczb które liczą się na danej pozycji, że na przykład stoperów rozlicza się z powrotów do obrony, wygranych pojedynków (w tym główkowych), krycia, a gole i asysty to didaskalia.

Zakładam pewien poziom wiedzy i inteligencji czytelnika. Ty też doskonale wiesz o co mi chodziło, ale Twoje tezy dawno się skompromitowały więc uciekasz się do ogólników, bzdur i przeinaczeń. Do tego nie szkoda Ci klawiatury.

Nie wiesz dlaczego Sukiennicki przegrywa rywalizację? To może się nie wypowiadaj?

s1mone 28.02.2025 18:57

Nie no, oczywiście.

My od 5 lat mamy w drużynie istną wieżę babel, raz mniejszą, raz większą - ale jednak wieżę.

Od 5 lat również robimy wyniki grubo poniżej naszych ambicji, ci mega piłkarze nie potrafią stworzyć drużyny. Mam w nosie takich liderów, którzy liderują nas do spadku, albo do 10 pozycji w tabeli. Sorry :D

Mam w nosie te markusinowe tere-fere-kuku - może sobie lizać odbyty Ixbekemów i innych Carbów - dla mnie na tą chwile to są wszystko chimeryczne melepety, które w kluczowych momentach nie dojeżdżają mentalnie. Tak samo, gdy grają po wsiach z niby słabszymi to wielkie gwiazdunie też graja połowę tego co zwykle.

Są po prostu słabi. Jedni i drudzy - Polacy i Zagraniczniaki. Dlatego gnijemy w 1 lidze.

Jedyny, który tutaj prezentuje jakość i regularność to jest Rodado. Całą resztę mam w nosie i w przypadku odejścia pożegnam bez żalu.

Markus 28.02.2025 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1643491)
Tu jak widzę, dalej gadanie nie o istocie problemu tylko o składowych problemu.
A propblemem jest to , że nie potrafimy zbudować DRUŻYNY, która skutecznie powalczy o awans.

A wiesz dlaczego tak się dzieje?

1.Bo nawet jak właściciel przypadkiem zrobi coś słusznie i z sensem, stawiając na ściągnięcie naprawdę wartościowych piłkarzy z zagranicy, to jednocześnie potrafi dołożyć im beznadziejnego trenera takiego jak Sobolewski, który w najważniejszych momentach rundy kuriozalnymi decyzjami rozpieprzy cały ich wcześniejszy wysiłek.

Albo zatrudniając ich pozostawi jednocześnie w kadrze za dużo krajowego szrotu na kilku innych pozycjach zwłaszcza w defensywie.

2.Bo miotamy się od ściany do ściany, gdyż bezmyślny właściciel ulega czasem głosom części środowiska piłkarskiego czy dziennikarskiego, uosabianych na naszym forum przez takich S1moniczków, Karheropów czy Ogryzków, regularnie dopominających się o więcej Polaków, "solidnych ligowców" i Młodych Talentów, które potem równie regularnie totalnie się kompromitują i nic więcej nie dają.

Ta część środowiska cały czas tworzy presję i dla obrony swoich interesów wmawia dookoła różne głupoty i tworzy absurdalne zależności, typu że temperatura decyduje o tym kto jest jakim profesjonalistą i jak podchodzi do swoich obowiązków, czy że duża liczba obcokrajowców owocuje problemami, podobnie jak za mała liczba Polaków itd. itp, sprowadzając wszystko właśnie do kwestii narodowości lub rzekomego rasizmu. Albo produkują jeszcze inne różne chore teorie dotyczące składu i polityki kadrowej, czy obsady pionu sportowego (np. trzeba zatrudniać przede wszystkim trenerów znających pierwszą ligę). Dziennikarze w swoich ocenach pomeczowych potrafią absurdalnie zawyżać oceny krajowym piłkarzom typu Duda czy Sukiennicki i zaniżać innym zwłaszcza z zagranicy, by formować tych pierwszych kosztem drugich i uwiarygadniać te różne teoryiki. Specjalizuje się w tym zwłaszcza Karcz.

3.Bo nawet jak mamy dyrektora sportowego, który ma gdzieś jakieś rozeznanie, to bezmyślny właściciel potrafi go po zaledwie roku czasu odsunąć, gdyz wpadł na ideę "Teraz ....a sztuczna inteligencja!" (i bo ma tak chudy portfel, że szybko skończyły mu się pieniądze na kontynuację tego, co dało w pewnym momencie dobre owoce i poprawiło jakość).

4.Bo ten właściciel wierzy w swoje mrzonki o AI i algorytmach, nie mając najmniejszego zamiaru (ani pewnie też oczywiście i możliwości) stawiać na wypróbowane rozwiązania w postaci rozwoju autentycznego skautingu, czy zatrudniania prawdziwych fachowców z doświadczeniem na kluczowych stanowiskach w pionie sportowym - tylko sam chce być jednocześnie właścicielem, dyrektorem sportowym, szefem marketingu i skautingu oraz trenerem.

5. Bo ten właściciel czasem nie potrzebuje do wymyślania różnych głupot nawet podpowiedzi opisywanej przeze mnie części środowiska, tylko sam wymyśla koncepty stawiania na legendy i np. kretyńskiego przedłużania kontraktów bezużytecznym zawodnikom, bo tak wypada i bo nie wolno zostawiać ich na lodzie. W Wiśle ma być rodzinnie tak jak on to rozumie!

6.Bo zamiast budować struktury i ściągać z zawodników z rynków, które oferują ich lepiej wyszkolonych i w niższej cenie niż to, co oferuje nasza pierwsza liga, dalej wolimy przetracać masę pieniędzy na sprowadzanie krajowego szrotu takiego jak Biedrzycki czy Młyński.

7.Bo u nas w klubie istnieje pełna tolerancja i przyzwolenie na lekceważenie sobie obowiązków zwłaszcza przez młodych zawodników, którzy swobodnie mogą sobie wybierać mecze, w których dają z siebie wszystko, czy w których mogą sobie bezczelnie potruchtać i poudawać waleczność, podsymulować, że im na czymś zależy. Kibice i tak ich usprawiedliwą, bo młodzi i krajowi, a właściciel jeszcze dodatkowo pogłaszcze i zacznie pieprzyć, że mimo to niektórzy mogliby grać nawet w pierwszej reprezentacji Polski, gdyż są przecież nieziemsko utalentowani. :lol: A kapitan Uryga z uśmiechem tego pilnuje i zaciera rączki, że tak jest, bo tylko mu w to graj i też sobie może kiedy ma ochotę na przykład sprytnie się wykartkować. Wszak zamiast harować na boisku lepiej oglądnąć sobie mecz w jakiejś loży czy przed telewizorem. Włos mu za nic z głowy nie spadnie, opaski nie straci. Kasy też.

To są te główne powody, których szukasz.

s1mone 28.02.2025 22:14

A potem przychodzi Rude, dostaje team składający się z większości obcokrajowców i ch*j 10 miejsce i Markusina wyjaśniona.

Jaroo1 28.02.2025 23:45

Tych Hiszpanów obecnych czy tych którzy pozostali w Wiśle to od kilku lat wyjaśniają takie Arki. Połowa składu Arki to Polacy, w nich wmieszani jacyś kopacze z Bośni, Gruzji itp czyli ten sam poziom co typowy Kopacz z Polski. Bez jakichś mitycznych Hiszpanów Królewskiego i Markusika czy Brazylijczykow ptaka.

I to jest wlansie starcie praktykow z teoretykami. Markus, który lubi popierdilic trzy po trzy, tak samo jak Królewski, gadają o jakichś swoich chorych teoriach, przewadze jednej narodowości nad drugą, a później przychodzą ludzie co się .......eniem kocopolow w czasie pracy lub czasie prywatnym nie zajmują, ściągają do klubu 10 Polaków czy 3 Polaków przemieszanych ze Słowakami, Czechami, Bośniakami czy Gruzinami i walą w dupska te urojone wizje Markusikow.

Oczywiście Markus i Zaskroniec skomentują to, że to nie tak, że to hejt itd że przecież 10 Messich i Ronaldo na bank jest lepszych niż 10 Polaków z Katowic także trzeba ściągać Argentyńczyków i Portugalczyków bo go jest lepsza rasa niż Polacy xd

Markus 01.03.2025 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1643553)
A potem przychodzi Rude, dostaje team składający się z większości obcokrajowców i ch*j 10 miejsce i Markusina wyjaśniona.

Kolejne gigantyczne przekłamania, bo w ostatnich latach i wtedy było mnóstwo meczów, w których większość w składzie Wisły stanowili krajowi zawodnicy, a nie obcokrajowcy, a na końcowy wynik tamtego sezonu składała się także marna runda jesienna i beznadziejna praca tragicznego trenera Sobolewskiego.

Rok przed przyjściem Rude też byliśmy na 10 miejscu w tabeli, mając w kadrze większość Polaków. Gdy przyszedł Kiko i dostał możliwości sprowadzenia wartościowych zawodników z Hiszpanii, zespół zanotował skok jakościowy i w tabeli - tak, że odbił się od 10 miejsca i był tylko o jeden mecz od awansu bezpośredniego, co s.......ił najbardziej Sobolewski swoimi chorymi posunięciami kadrowymi i taktycznymi w finale sezonu.

Dokładnie opisałem Staremu Dziadowi jakie były i są główne powody tego, że Wiśle nie udaje się powrócić do ekstraklasy. Który jest nieprawdziwy?

Mówiąc w uproszczeniu, choć Wy i tak tego nie ogarniecie: największym problemem były błędy i fatalne posunięcia właściciela, wraz z jego mizernymi możliwościami finansowymi i różnego rodzaju idiotycznymi konceptami - sprawiające, że w Wiśle było za mało takich jakościowych zawodników jak Rodado, Moltenis, Igbekeme, Villar, Mula, czy Carbo, a za dużo takich jak Uryga,Sapała, Lasicki, Młyński, Duda, Jaroch, Szot, Starzyński, Broda, Biegański, Olejarka itd. A także to, że zamiast tworzyć w tym klubie jakieś zdrowe struktury, ten właściciel .......ił jakieś bajki o sztucznej inteligencji ogarniającej wszystko, o rodzinnej atmosferze, nie zostawianiu słabych i kontuzjowanych piłkarzy na lodzie i w pełni tolerował nieróbstwo oraz olewanie obowiązków przez dużą część tego zespołu, w czym celowały zwłaszcza nasze "młode talenty".

tedyy 01.03.2025 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643536)
A wiesz dlaczego tak się dzieje?



7.Bo u nas w klubie istnieje pełna tolerancja i przyzwolenie na lekceważenie sobie obowiązków zwłaszcza przez młodych zawodników, którzy swobodnie mogą sobie wybierać mecze, w których dają z siebie wszystko, czy w których mogą sobie bezczelnie potruchtać i poudawać waleczność, podsymulować, że im na czymś zależy. Kibice i tak ich usprawiedliwą, bo młodzi i krajowi, a właściciel jeszcze dodatkowo pogłaszcze i zacznie pieprzyć, że mimo to niektórzy mogliby grać nawet w pierwszej reprezentacji Polski, gdyż są przecież nieziemsko utalentowani. :lol: A kapitan Uryga z uśmiechem tego pilnuje i zaciera rączki, że tak jest, bo tylko mu w to graj i też sobie może kiedy ma ochotę na przykład sprytnie się wykartkować. Wszak zamiast harować na boisku lepiej oglądnąć sobie mecz w jakiejś loży czy przed telewizorem. Włos mu za nic z głowy nie spadnie, opaski nie straci. Kasy też.

To są te główne powody, których szukasz.

Bardziej dotyczy to starych którzy dają przyklad młodym _patrz wypowiedzi Alana na początku sezonu


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl