![]() |
No tak, Europa po zdobyciu PP to osłoda po ch**u.
Rozwalone przygotowania do sezonu, piłkarze mający dodatkowe 6-8 spotkań w nogach już we wrześniu w porównaniu z resztą ligi, gra co trzy dni, która ma bezpośrednie przełożenie na nasze obecne miejsce w tabeli ligowej. Dobrze chociaż, że tego Mandziarę mamy z głowy. Jedynie kasa za zdobycie PP jest dużym plusem, który pozwala nam finansowo utrzymywać się obecnie na powierzchni. |
Obstaje przy swoim.
Co akolici Cupiała mówią teraz na jego obronę ? Że tych wszystkich tytułów nikt nam nie odbierze. I tego PP nikt już nam nie odbierze, a jeśli go obronimy, to wejdziemy na pozycje nr 2 w historii polskiego futbolu. |
Cytat:
i sajensfikszyn to w innym dziale |
Po dzisiejszym meczu Lech-L nasze szanse na obronę pucharu znacznie się zmniejszają . Dla L zdobycie pucharu możę być jedyną drogą do Europy,a wylosowanie L (zakładając żę przejdziemy PW) w ćwierćfinale to nasza gra pomiędzy wyjazdem do Chorzowa ,a wyjazdem do Gdyni.
|
Jakkolwiek to smiesznie nie zabrzmi beda jeszcze mogli powalczyc o slota na puchary przez wygranie LK :lol:
|
Cytat:
:) Mamy dokładnie takiego samego farta w losowaniu jak rok temu, więc wszystko jest możliwe... |
Cytat:
|
Juz za nieco ponad 50h mecz w Warszawie. Dość malo czasu na regenerację, wiec poszedlbym ze składem:
Cziczkan- Szot, Biedrzycki, Łasicki, Kiakos - Carbo, Duda - Gogół, Duarte, Sukiennicki - Zwoliński Szot, Łasicki - o ile są zdrowi Sukiennicki - eksperyment z wystawiniem go na skrzydle, niech wchodzi w pojedynki (nic lepszego aktualnie nie potrafi). Carbo i Zwolinski od początku, jesli mamy sobie dac szanse na wygrana Generalnie uważam ze i Jaga i Legia będą mialy w tym roku takie cisnienie na PP, ze nie ma co się w nim wykrwawiać |
Cytat:
Jak mawia insajderski klasyk, TO JEST JEDEN MECZ. :) |
Nie mamy kadry na grę na dwóch frontach...
Carbo i Rodado powinni odpocząć, jest kilku piłkarzy którzy powinni zaliczyć minuty. Duarte, Kiakos, Gogół, Sukiennicki, Kuziemka - jak mają grać i łapać formę to w takich meczach. Mecz Pucharu Polski ma najmniejszy priorytet, każdy punkt w lidze jest na wagę złota. |
W ogóle co do Angela to ja na tę końcówkę sezonu to mam tylko jedno proste oczekiwanie: żeby się skończyło bez żadnej kontuzji. We wtorek nie powinien wchodzić nawet na minuty. Podobnie kilku innych, na czele z Mikulcem i Jarochem.
|
Sklad, który podał Karherop idealny.
|
Cytat:
|
Zgadzam się z wolfym.
|
Cytat:
Jesli do tego dodac że na początku pauzowal w lidze z powodu czerwonych kartek to nie jest on aż tak wyekspolatowany jak Rodado (ponad 450 min na koncie wiecej). Najwiecej maja w nogach: Rodado: 2284 min Mikulec 2170 Uryga 2130 Jaroch 211 I oni musza obowiązkowo odpocząć |
Urygą bym się nie przejmował, gra na stoperze nie jest kondycyjnie aż tak wymagająca jak na innych pozycjach.
Do odpoczynku priorytetowo : Carbo, Rodado, Alfaro. Pierwszy i trzeci mają 30tkę na karku, a Rodado za dużo minut. |
Zmiany w składzie na pewno są potrzebne. Dobrze byłoby zrobić je takie, aby nie stracić szansy na zwycięstwo. Na pewno warto przetestować ustawienie środka pola Carbo-Igbekeme-Duda. W wariancie oszczędzania Carbo za niego Suknia lub Alf i cofnięcie Jamesa.
Rodado powinien odpocząć. Skoro ma grać Duda, do bramki warto wstawić Ciczkana. Boki obrony też bym zmienił: Kikos za Mikulca, Szot za Jarocha. Któryś z rezerwowych stoperów za Urygę. Zwolak zostaje. Boki pomocy Kiss i Duarte lub Kuziemka. Wyszło mi sporo zmian, ale oczywiście piątkowy mecz jest ważniejszy. Niektórym zawodnikom podstawowego składu na pewno bardzo potrzeba odpoczynku, Rodado naprawdę nie może grać "od deski do deski". |
Cytat:
Wymienieni też muszą odpocząć. |
Cytat:
Zreszta cala trojka Uryga, Mikulec i Jaroch pokazala chocby w Łecznej że regularna gra co 3 dni to dla nich za wysokie buty |
Cziczkan na pewno zagra bo w pucharach gramy zawsze drugim bramkarzem.
Zrobił się drugim, nie do końca za własne zasługi, ale młody Letkiewicz skutecznie go posadził na ławce. Co do reszty propozycji to zastanowił bym się czy na pewno Carbo od początku. James musi odpocząć, bo idzie mu coraz gorzej. Ale jeśli miałbym wybierać to posadziłbym Ikbekeme raczej na meczu ligowym. Pytanie czy Duda wytrzyma trzy mecze co 3 dni. Carbo-Duda to nasz chyba najlepszy środek więc trzeba dać pograć zmiennikom. Z drugiej strony, Polonia ma krótką ławkę więc pytanie kogo wystawi we wtorek, a kogo w piątek. Może bym dał na początek nawet naszych rezerwistów. A jak będzie to źle wyglądało to zawsze jest 5 zmian. Kto by u nas nie grał to przez 45 minut nie roz...wali tak meczu by się nie dało tego odrobić w drugiej połowie. |
Polonia moze teoretycznie nastawic sie bardziej na PP niz lige, w ktorej juz o nic nie graja. Puchary (baraże) im nie grożą a tym bardziej spadek.
Patrzac na naszych rezerwistow to w zasadzie poza Duda, Szotem i Duarte to wszyscy byli na pewnym etapie podstawowymi zawodnikami w tym sezonie. Nie można powiedzieć ze sklad ktory wyjdzie we wtorek będzie bardzo słaby. |
Polonia to akurat celuje w baraże i ma do nich 5 pkt. A grają jednak lepiej od takich wynalazków jak łks czy łęczna.
Moim zdaniem jak mają odpuszczać to właśnie pp. Poza tym ta teza o odpuszczaniu to raczej mit a nie realne podejście zespołów. |
Jak odpadniemy z jakąś Polonią to będzie wstyd.
|
Cytat:
|
Cytat:
Dla kogoś z ekstraklasy też jesteśmy obecnie i od kilku lat już " jakąś Wisłą" z 1 ligi. Także trochę pokory. |
Odpoczynek należy się Carbo, Rodado i Mikulcowi, żeby nie byli zajechani na dwa pozostałe spotkania.
Wynik mi powiewa, ważniejsze spotkanie mamy w piątek. Priorytetem powinno być 6 punktów w lidze przed przerwą zimową. |
Cytat:
Też bym ich od pierwszej minuty nie wystawiał. |
Cytat:
|
Zostały 3 spotkania, nie ma co oszczędzać, bo przecież nie gwarantuje to punktów. Na pewno Carbo niech odpocznie, w jego miejsce Duda. Zagrać początek ze Zwolakiem, Rodado wejdzie w drugiej połowie. Może wypoczęty Sukiennicki i tyle.
Po 1 przerwie reprezentacyjnej przegraliśmy u siebie z Wartą. Po 2 przerwie reprezentacyjnej wygraliśmy u siebie z Termalicą Po 3 przerwie reprezentacyjnej zremisowaliśmy u siebie ze Stalą |
Pierd...w bambus. Dobrze, że tak nie myśleli w zeszłej edycji PP, bo byśmy teraz gryźli ściany.
Zostały 3 spotkania. Grać, nie marudzić. Odpuszczenie pucharu nie gwarantuje pkt w lidze. W lidze zawsze można punkty odrobić, tutaj przegrana bye do domu. Wolę zwycięstwo we wtorek niż w ligowym z Polonią. Po obronę PP. Sądzę, że wbrew poboznym życzeniom Carbo zagra. |
Między odpuszczeniem a wystawieniem zmienników jest subtelna różnica.
I nie ma sensu grania zmęczonymi zawodnikami. Po Polonii jest jeszcze mecz z Miedzią. |
Konferencja prasowa przed meczem:
https://youtu.be/JfwhRllqz9M?si=8Dma3RNKxG8PFtU9 Na pewno zagra Kacper Duda od początku. Karcz zagaił, że puchar to szansa dla zmienników. Do Warszawy jedzie 24 zawodników, w tym Broda jako trzeci bramkarz. Wisła zgłosiła Filipa Baniowskiego z rezerw. |
W piątek gramy mecz z Polonią w lidze, a w czwartek gramy mecz z Miedzią w Krakowie, to prawie jest tydzień przeskoku i odpoczynku dla zawodników, dodatkowo nie trzeba się martwić kolejnym wyjazdem. Miedź ma o wiele gorzej, bo najpierw w Stalowej Woli w piątek, a później wyjazd do nas. Na spokojnie będziemy w stanie wyjść najsilniejszym składem na Miedź, w miarę wypoczętymi zawodnikami. Później już przerwa zimowa, więc chłopaki będą mieli na pewno motywację, żeby dobrze się pokazać.
Trzeba liczyć na to, że zarówno jutro, jak i w piątek Polonia zagra z nami otwartą piłkę, podejrzewam, że nawet jakby przebieg meczu wyglądał identycznie jak w lipcu w Krakowie (może poza czerwoną kartką dla nas) to wygramy na spokojnie, jesteśmy skuteczniejsi i bardziej wyrachowani od nich. |
Miejmy nadzieję, że Królewski nakaże Jopowi nieodpuszczanie PP, jako jego pracodawca.
|
O jakim odpuszczaniu my tu w ogóle myślimy. Na Siarkę wyszliśmy praktycznie na galowo. Będą dwie-trzy zmiany w porównaniu z sobotnim meczem a więcej w drugiej połowie jeśli mecz będzie rozstrzygnięty.
|
Marzeniem jest abyśmy wygrali obydwa mecze z Polonią, a minimum to wygrana w jednym z nich.
|
Carbo miał okazję do odpoczynku, gdy leczył kontuzjowany bark. Musi wyjść jutro razem z Dudą jeśli traktujemy ten mecz poważnie. A na trzeciego wystawiłbym Sukiennickiego, aby dał w środku więcej ruchu (podobny przypadek jak z hejtowanym Dudą, Oliwier nie jest aż tak słaby jak twierdzą forumowe eksperty, a do tej pory pokazał więcej dobrego od Duarte). W tym układzie oczywiście odpoczywa Rodado na ławce.
W obronie oszczędziłbym jedynie Mikulca, który po pierwsze stał się naszym najważniejszym obrońcą, a po drugie wydawać by się mogło, że biega zdecydowanie najwięcej w drużynie. W dodatku bez żadnych kombinacji z Łasickim, a niestety, forma Szota po długiej kontuzji raczej dyskwalifikuje go z gry (w rezerwach wyglądał słabiutko). Obojętne kto zagra, wierzę w to, że trener Jop dokona dobrych wyborów, bo poza wystawieniem pary stoperów Uryga-Biedrzycki na mecz z Siarką, większość jego decyzji się broni. Obojętne, czy po dogrywce, czy po karnych - fajnie byłoby zakończyć tę rundę optymistycznym akcentem. |
Duarte / Biedrzycki i Gogół lub Sukiennicki jutro wyjdą w podstawie.
|
Propozycje składów z różnych źródeł:
Okiem Wiślaków (YT): Cziczkan - Kiakos, Kutwa, Biedrzycki, Szot - Carbo, Duda - Gogół, Sukiennicki, Alfaro - Zwoliński B. Karcz (GK): Cziczkan - Kiakos, Łasicki, Kutwa, Szot - Ikbekeme, Duda - Alfaro, Sukiennicki, Baena - Gogół |
Elegancko :D
W końcu priorytety są ustalone w odpowiedni sposób. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl