Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Puchar Polski 2024/25 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11045)

Patryko 05.11.2024 18:29

No tak, Europa po zdobyciu PP to osłoda po ch**u.

Rozwalone przygotowania do sezonu, piłkarze mający dodatkowe 6-8 spotkań w nogach już we wrześniu w porównaniu z resztą ligi, gra co trzy dni, która ma bezpośrednie przełożenie na nasze obecne miejsce w tabeli ligowej. Dobrze chociaż, że tego Mandziarę mamy z głowy.

Jedynie kasa za zdobycie PP jest dużym plusem, który pozwala nam finansowo utrzymywać się obecnie na powierzchni.

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2024 18:44

Obstaje przy swoim.

Co akolici Cupiała mówią teraz na jego obronę ? Że tych wszystkich tytułów nikt nam nie odbierze.

I tego PP nikt już nam nie odbierze, a jeśli go obronimy, to wejdziemy na pozycje nr 2 w historii polskiego futbolu.

emjot 05.11.2024 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1638224)
Obstaje przy swoim.

Co akolici Cupiała mówią teraz na jego obronę ? Że tych wszystkich tytułów nikt nam nie odbierze.

I tego PP nikt już nam nie odbierze, a jeśli go obronimy, to wejdziemy na pozycje nr 2 w historii polskiego futbolu.

bajki z mchów i paproci
i sajensfikszyn

to w innym dziale

marek2a 10.11.2024 21:35

Po dzisiejszym meczu Lech-L nasze szanse na obronę pucharu znacznie się zmniejszają . Dla L zdobycie pucharu możę być jedyną drogą do Europy,a wylosowanie L (zakładając żę przejdziemy PW) w ćwierćfinale to nasza gra pomiędzy wyjazdem do Chorzowa ,a wyjazdem do Gdyni.

Karherop 10.11.2024 22:12

Jakkolwiek to smiesznie nie zabrzmi beda jeszcze mogli powalczyc o slota na puchary przez wygranie LK :lol:

Drozd 10.11.2024 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1638231)
bajki z mchów i paproci
i sajensfikszyn

to w innym dziale

Takie same bzdury wypisywałeś w zeszłym roku?

:)

Mamy dokładnie takiego samego farta w losowaniu jak rok temu, więc wszystko jest możliwe...

pepe72 10.11.2024 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1638422)
Po dzisiejszym meczu Lech-L nasze szanse na obronę pucharu znacznie się zmniejszają . Dla L zdobycie pucharu możę być jedyną drogą do Europy,a wylosowanie L (zakładając żę przejdziemy PW) w ćwierćfinale to nasza gra pomiędzy wyjazdem do Chorzowa ,a wyjazdem do Gdyni.

Legia najpierw musi przejść ŁKS.

Karherop 01.12.2024 17:31

Juz za nieco ponad 50h mecz w Warszawie. Dość malo czasu na regenerację, wiec poszedlbym ze składem:

Cziczkan- Szot, Biedrzycki, Łasicki, Kiakos - Carbo, Duda - Gogół, Duarte, Sukiennicki - Zwoliński

Szot, Łasicki - o ile są zdrowi
Sukiennicki - eksperyment z wystawiniem go na skrzydle, niech wchodzi w pojedynki (nic lepszego aktualnie nie potrafi).
Carbo i Zwolinski od początku, jesli mamy sobie dac szanse na wygrana

Generalnie uważam ze i Jaga i Legia będą mialy w tym roku takie cisnienie na PP, ze nie ma co się w nim wykrwawiać

Martinho 01.12.2024 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1639615)
Generalnie uważam ze i Jaga i Legia będą mialy w tym roku takie cisnienie na PP, ze nie ma co się w nim wykrwawiać

Spokojnie, skupiajmy się na każdym kolejnym meczu. Chyba nikt nie powie że Polonia jest nie do przejścia. Conajmniej dwie pary to słabszy przeciwnik do wylosowania, może wpadnie jeszcze jakaś niespodzianka. W wypadku awansu wiele okaże się w piątek w drodze na ligowy mecz do Warszawy.

Jak mawia insajderski klasyk, TO JEST JEDEN MECZ. :)

wolfy 01.12.2024 19:34

Nie mamy kadry na grę na dwóch frontach...

Carbo i Rodado powinni odpocząć, jest kilku piłkarzy którzy powinni zaliczyć minuty. Duarte, Kiakos, Gogół, Sukiennicki, Kuziemka - jak mają grać i łapać formę to w takich meczach.

Mecz Pucharu Polski ma najmniejszy priorytet, każdy punkt w lidze jest na wagę złota.

masada 01.12.2024 20:08

W ogóle co do Angela to ja na tę końcówkę sezonu to mam tylko jedno proste oczekiwanie: żeby się skończyło bez żadnej kontuzji. We wtorek nie powinien wchodzić nawet na minuty. Podobnie kilku innych, na czele z Mikulcem i Jarochem.

leszekpw 01.12.2024 20:12

Sklad, który podał Karherop idealny.

wolfy 01.12.2024 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1639629)
Sklad, który podał Karherop idealny.

Prawie. Dałbym odpocząć Carbo. Oramy nim mimo kontuzji barku, a on nie ma dwudziestu lat...

Witalis 01.12.2024 20:40

Zgadzam się z wolfym.

Karherop 01.12.2024 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1639630)
Prawie. Dałbym odpocząć Carbo. Oramy nim mimo kontuzji barku, a on nie ma dwudziestu lat...

A właśnie powinien grac własnie dlatego, że "dzięki" tej kontuzji mial w najtrudniejszym okresie prawie 3 tygodnie na naładowanie baterii.

Jesli do tego dodac że na początku pauzowal w lidze z powodu czerwonych kartek to nie jest on aż tak wyekspolatowany jak Rodado (ponad 450 min na koncie wiecej).

Najwiecej maja w nogach:
Rodado: 2284 min
Mikulec 2170
Uryga 2130
Jaroch 211
I oni musza obowiązkowo odpocząć

s1mone 01.12.2024 21:11

Urygą bym się nie przejmował, gra na stoperze nie jest kondycyjnie aż tak wymagająca jak na innych pozycjach.


Do odpoczynku priorytetowo : Carbo, Rodado, Alfaro.

Pierwszy i trzeci mają 30tkę na karku, a Rodado za dużo minut.

Markus 01.12.2024 22:11

Zmiany w składzie na pewno są potrzebne. Dobrze byłoby zrobić je takie, aby nie stracić szansy na zwycięstwo. Na pewno warto przetestować ustawienie środka pola Carbo-Igbekeme-Duda. W wariancie oszczędzania Carbo za niego Suknia lub Alf i cofnięcie Jamesa.

Rodado powinien odpocząć. Skoro ma grać Duda, do bramki warto wstawić Ciczkana. Boki obrony też bym zmienił: Kikos za Mikulca, Szot za Jarocha. Któryś z rezerwowych stoperów za Urygę. Zwolak zostaje. Boki pomocy Kiss i Duarte lub Kuziemka.

Wyszło mi sporo zmian, ale oczywiście piątkowy mecz jest ważniejszy. Niektórym zawodnikom podstawowego składu na pewno bardzo potrzeba odpoczynku, Rodado naprawdę nie może grać "od deski do deski".

wolfy 01.12.2024 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1639634)
A właśnie powinien grac własnie dlatego, że "dzięki" tej kontuzji mial w najtrudniejszym okresie prawie 3 tygodnie na naładowanie baterii.

Jesli do tego dodac że na początku pauzowal w lidze z powodu czerwonych kartek to nie jest on aż tak wyekspolatowany jak Rodado (ponad 450 min na koncie wiecej).

Najwiecej maja w nogach:
Rodado: 2284 min
Mikulec 2170
Uryga 2130
Jaroch 211
I oni musza obowiązkowo odpocząć

Carbo jest absolutnie kluczowy dla drużyny, ryzykowanie nim dla meczu PP nie byłoby zbyt poważne.
Wymienieni też muszą odpocząć.

Karherop 01.12.2024 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1639636)
Urygą bym się nie przejmował, gra na stoperze nie jest kondycyjnie aż tak wymagająca jak na innych pozycjach.


Do odpoczynku priorytetowo : Carbo, Rodado, Alfaro.

Pierwszy i trzeci mają 30tkę na karku, a Rodado za dużo minut.

Kondycja to jedno, drugie to wysiłek dla ukladu nerwowego. Upatruje nawet w tym przyczyny slabszej formy Rodado.

Zreszta cala trojka Uryga, Mikulec i Jaroch pokazala chocby w Łecznej że regularna gra co 3 dni to dla nich za wysokie buty

pepe72 01.12.2024 23:22

Cziczkan na pewno zagra bo w pucharach gramy zawsze drugim bramkarzem.
Zrobił się drugim, nie do końca za własne zasługi, ale młody Letkiewicz skutecznie go posadził na ławce.

Co do reszty propozycji to zastanowił bym się czy na pewno Carbo od początku. James musi odpocząć, bo idzie mu coraz gorzej. Ale jeśli miałbym wybierać to posadziłbym Ikbekeme raczej na meczu ligowym. Pytanie czy Duda wytrzyma trzy mecze co 3 dni. Carbo-Duda to nasz chyba najlepszy środek więc trzeba dać pograć zmiennikom.

Z drugiej strony, Polonia ma krótką ławkę więc pytanie kogo wystawi we wtorek, a kogo w piątek.
Może bym dał na początek nawet naszych rezerwistów. A jak będzie to źle wyglądało to zawsze jest 5 zmian. Kto by u nas nie grał to przez 45 minut nie roz...wali tak meczu by się nie dało tego odrobić w drugiej połowie.

Karherop 02.12.2024 08:47

Polonia moze teoretycznie nastawic sie bardziej na PP niz lige, w ktorej juz o nic nie graja. Puchary (baraże) im nie grożą a tym bardziej spadek.

Patrzac na naszych rezerwistow to w zasadzie poza Duda, Szotem i Duarte to wszyscy byli na pewnym etapie podstawowymi zawodnikami w tym sezonie. Nie można powiedzieć ze sklad ktory wyjdzie we wtorek będzie bardzo słaby.

El'kabat 02.12.2024 08:50

Polonia to akurat celuje w baraże i ma do nich 5 pkt. A grają jednak lepiej od takich wynalazków jak łks czy łęczna.

Moim zdaniem jak mają odpuszczać to właśnie pp. Poza tym ta teza o odpuszczaniu to raczej mit a nie realne podejście zespołów.

leszekpw 02.12.2024 09:01

Jak odpadniemy z jakąś Polonią to będzie wstyd.

Karherop 02.12.2024 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1639658)
Polonia to akurat celuje w baraże i ma do nich 5 pkt. A grają jednak lepiej od takich wynalazków jak łks czy łęczna.

Moim zdaniem jak mają odpuszczać to właśnie pp. Poza tym ta teza o odpuszczaniu to raczej mit a nie realne podejście zespołów.

Pewnie masz racje, choć nie wiem kto mialby z obecnego top6 nagle wypisac sie z baraży. Moze Płock, tyle ze oni dostana kroplowke od miasta w zimie i na transferach nie będą oszczędzać.

El'kabat 02.12.2024 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1639660)
Jak odpadniemy z jakąś Polonią to będzie wstyd.

Jesteśmy w tej samej lidze, 5 pkt nad nimi. Nie jesteśmy żadnymi asami i gigantem, żeby podchodzić do kogoś w tej lidze na zasadzie traktowania z góry. A z takim ego to zostaniemy tutaj na kolejne 5 lat.

Dla kogoś z ekstraklasy też jesteśmy obecnie i od kilku lat już " jakąś Wisłą" z 1 ligi. Także trochę pokory.

Patryko 02.12.2024 10:06

Odpoczynek należy się Carbo, Rodado i Mikulcowi, żeby nie byli zajechani na dwa pozostałe spotkania.

Wynik mi powiewa, ważniejsze spotkanie mamy w piątek.

Priorytetem powinno być 6 punktów w lidze przed przerwą zimową.

pepe72 02.12.2024 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1639664)
Odpoczynek należy się Carbo, Rodado i Mikulcowi, żeby nie byli zajechani na dwa pozostałe spotkania.

Wynik mi powiewa, ważniejsze spotkanie mamy w piątek.

Priorytetem powinno być 6 punktów w lidze przed przerwą zimową.

Miejmy nadzieję, że pan trener Mariusz Jop podzieli (nie tylko) twoją opinię n/t tych trzech zawodników.
Też bym ich od pierwszej minuty nie wystawiał.

Karherop 02.12.2024 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1639663)
Jesteśmy w tej samej lidze, 5 pkt nad nimi. Nie jesteśmy żadnymi asami i gigantem, żeby podchodzić do kogoś w tej lidze na zasadzie traktowania z góry. A z takim ego to zostaniemy tutaj na kolejne 5 lat.

Dla kogoś z ekstraklasy też jesteśmy obecnie i od kilku lat już " jakąś Wisłą" z 1 ligi. Także trochę pokory.

Dodalbym do tego fakt ze Polonia W. w tabeli formy za ostatnie 6 spotkań jest na 5 miejscu w lidze, my jestesmy na 3.

skeba 02.12.2024 13:35

Zostały 3 spotkania, nie ma co oszczędzać, bo przecież nie gwarantuje to punktów. Na pewno Carbo niech odpocznie, w jego miejsce Duda. Zagrać początek ze Zwolakiem, Rodado wejdzie w drugiej połowie. Może wypoczęty Sukiennicki i tyle.

Po 1 przerwie reprezentacyjnej przegraliśmy u siebie z Wartą.
Po 2 przerwie reprezentacyjnej wygraliśmy u siebie z Termalicą
Po 3 przerwie reprezentacyjnej zremisowaliśmy u siebie ze Stalą

leszekpw 02.12.2024 15:00

Pierd...w bambus. Dobrze, że tak nie myśleli w zeszłej edycji PP, bo byśmy teraz gryźli ściany.
Zostały 3 spotkania. Grać, nie marudzić. Odpuszczenie pucharu nie gwarantuje pkt w lidze. W lidze zawsze można punkty odrobić, tutaj przegrana bye do domu.
Wolę zwycięstwo we wtorek niż w ligowym z Polonią. Po obronę PP. Sądzę, że wbrew poboznym życzeniom Carbo zagra.

pepe72 02.12.2024 17:37

Między odpuszczeniem a wystawieniem zmienników jest subtelna różnica.
I nie ma sensu grania zmęczonymi zawodnikami. Po Polonii jest jeszcze mecz z Miedzią.

pepe72 02.12.2024 17:45

Konferencja prasowa przed meczem:
https://youtu.be/JfwhRllqz9M?si=8Dma3RNKxG8PFtU9

Na pewno zagra Kacper Duda od początku. Karcz zagaił, że puchar to szansa dla zmienników.
Do Warszawy jedzie 24 zawodników, w tym Broda jako trzeci bramkarz.

Wisła zgłosiła Filipa Baniowskiego z rezerw.

Adryan 02.12.2024 19:17

W piątek gramy mecz z Polonią w lidze, a w czwartek gramy mecz z Miedzią w Krakowie, to prawie jest tydzień przeskoku i odpoczynku dla zawodników, dodatkowo nie trzeba się martwić kolejnym wyjazdem. Miedź ma o wiele gorzej, bo najpierw w Stalowej Woli w piątek, a później wyjazd do nas. Na spokojnie będziemy w stanie wyjść najsilniejszym składem na Miedź, w miarę wypoczętymi zawodnikami. Później już przerwa zimowa, więc chłopaki będą mieli na pewno motywację, żeby dobrze się pokazać.
Trzeba liczyć na to, że zarówno jutro, jak i w piątek Polonia zagra z nami otwartą piłkę, podejrzewam, że nawet jakby przebieg meczu wyglądał identycznie jak w lipcu w Krakowie (może poza czerwoną kartką dla nas) to wygramy na spokojnie, jesteśmy skuteczniejsi i bardziej wyrachowani od nich.

leszekpw 02.12.2024 21:12

Miejmy nadzieję, że Królewski nakaże Jopowi nieodpuszczanie PP, jako jego pracodawca.

Martinho 02.12.2024 21:21

O jakim odpuszczaniu my tu w ogóle myślimy. Na Siarkę wyszliśmy praktycznie na galowo. Będą dwie-trzy zmiany w porównaniu z sobotnim meczem a więcej w drugiej połowie jeśli mecz będzie rozstrzygnięty.

doktor granat 02.12.2024 21:26

Marzeniem jest abyśmy wygrali obydwa mecze z Polonią, a minimum to wygrana w jednym z nich.

grogoriogreg 02.12.2024 23:36

Carbo miał okazję do odpoczynku, gdy leczył kontuzjowany bark. Musi wyjść jutro razem z Dudą jeśli traktujemy ten mecz poważnie. A na trzeciego wystawiłbym Sukiennickiego, aby dał w środku więcej ruchu (podobny przypadek jak z hejtowanym Dudą, Oliwier nie jest aż tak słaby jak twierdzą forumowe eksperty, a do tej pory pokazał więcej dobrego od Duarte). W tym układzie oczywiście odpoczywa Rodado na ławce.

W obronie oszczędziłbym jedynie Mikulca, który po pierwsze stał się naszym najważniejszym obrońcą, a po drugie wydawać by się mogło, że biega zdecydowanie najwięcej w drużynie. W dodatku bez żadnych kombinacji z Łasickim, a niestety, forma Szota po długiej kontuzji raczej dyskwalifikuje go z gry (w rezerwach wyglądał słabiutko).

Obojętne kto zagra, wierzę w to, że trener Jop dokona dobrych wyborów, bo poza wystawieniem pary stoperów Uryga-Biedrzycki na mecz z Siarką, większość jego decyzji się broni. Obojętne, czy po dogrywce, czy po karnych - fajnie byłoby zakończyć tę rundę optymistycznym akcentem.

AgresywnyChomik 02.12.2024 23:45

Duarte / Biedrzycki i Gogół lub Sukiennicki jutro wyjdą w podstawie.

pepe72 03.12.2024 00:04

Propozycje składów z różnych źródeł:
Okiem Wiślaków (YT):
Cziczkan - Kiakos, Kutwa, Biedrzycki, Szot - Carbo, Duda - Gogół, Sukiennicki, Alfaro - Zwoliński

B. Karcz (GK):
Cziczkan - Kiakos, Łasicki, Kutwa, Szot - Ikbekeme, Duda - Alfaro, Sukiennicki, Baena - Gogół

Patryko 03.12.2024 07:54

Elegancko :D

W końcu priorytety są ustalone w odpowiedni sposób.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl