![]() |
Ja Dudę bardzo lubię, ale już czas na skok jakościowy.
|
Owszem, Duda ma też walory ofensywne.
Potrafił w wielu meczach wrzucać bardzo dobre, otwierające podania do przodu. Rzeczywiście, nie ma na razie liczb typu bramki, asysty, ale przecież na boisku ma inną rolę. Jeden z kolegów wrzucał tu statystyki Carbo, żeby wykazywać jego przydatność. Może znalazłby tez jakieś statystyki Dudy? |
Fakt w zasadzie pominięty: Zwoliński już grał rok pod Moskalem w sezonie 16/17 w Pogoni. Być może być to też jakoś argument który przekonał Zwolaka do Wisły i być może o tym byłym podopiecznym mówił na pierwszej konferencji
|
Markusik : zobaczymy cwaniaczku jak Wisła będzie punktowała w najbliższym sezonie z Polakami w składzie i Moskalem za sterami w porównaniu z fachmanem Rude. Mi się nie chce z tym twoim pierdzieleniem nawet dyskutować, bo wymieniasz gości, którzy grali w Legii czy w Wiśle w ESA i porównujesz ich do naszych obecnych stoperów. W dodatku wybrałeś kolejny raz bardzo przeciętnych piłkarzy. Jedynie Astiz zrobił tu jakąkolwiek karierę. Zarówno Velez jak i Gonzalez to były meteory. Velez coś tam sobą reprezentował. Zagrał solidną rundę, a Gonzaleza to głównie zapamiętałem z elektrycznych obcinek. On w sezonie, w którym u nas grał nie zawsze był pierwszym wyborem trenerów.
Śmieszny jesteś i tyle. Zobaczymy kto miał rację, odpowiedź poznamy bardzo niedługo. Z resztą nasi Hiszpanie się ośmieszyli doprowadzając do osiągnięcia najgorszego wyniku w lidze w historii Wisły. Żadni Polacy tego nie dokonali wcześniej. Potrzebujesz więcej dowodów, że pierdzielisz? Spoko, poczekaj na ligę. |
Cytat:
Nie wiem skąd taka duża presja na Dudzie aby notował liczby. One w końcu kiedyś przyjda. Jak się rozłożą na innych graczy i będziemy wygrywać to Duda nie potrzebuje liczb. Mniejsza szansa że ktoś go od nas podkupi. Jego rola sprowadza się do tego co pokazał choćby z Pogonią w PP, czyli, odbiory, przejęcie środka pola i regulowanie tempa gry. W tym akurat jest świetny. |
No, w zrobieniu koleczka i podaniu do tylu, boku, z ktorego nic nie wynika, jest wrecz wybitny. Mozna to nazwac regulowaniem tempa gry, podobnie jak podania obroncow do bramkarza. Problem w tym, ze z 90 procent tego regulowania tempa gry w przypadku Dudy to regulowanie tempa gry w trakcie budowania akcji ofensywnej:D
|
Nie wiem skąd taka duża presja na Dudzie aby notował liczby. One w końcu kiedyś przyjda.
Wg mnie to będzie podobnie jak z Alanem Urygą - u nas bez liczb w kanadyjce, a jak odszedł to zaczął strzelać. |
Patrząc na Dudę i ilość jego słupków, poprzeczek czy minimalnie niecelnych strzałów to wg mnie robotę robi tu głowa. Gdyby strzelił choć raz myślę, że zeszłoby trochę z niego ciśnienie i strzelałby częściej. Ale to tylko moje zdanie :)
Na pewno Duda jest słabszy niż Carbo, ale to nie jest słaby pomocnik ciągnięty za uszy. Jak grał to robił swoje, nie zgadzam się, że grał tylko do tyłu. Patrząc, że nadal jest młodzieżowcem to może być tylko lepszy. |
Ja nie mowie, ze on nigdy by nie strzelil bramki czy zaliczyl asysty. To, ze gra jak gra wynika glownie z roli jaka ma na boisku. Szczerze mowiac ja bym go nawet chetnie zobaczyl grajacego wyzej, np. na 10 tce.
|
Duda za Brzęczka zaczynał na 10tce, dopiero parodysta Sobolewski go wycofał.
|
Cytat:
|
Prawdą jest, że w tym ustawieniu i sposobie gry zawodnicy grający na pozycji Dudy/Carbo często nie generują imponujących liczb. Nie można wiec wykluczyć, że Duda na 10 mógłby nas pozytywnie zaskoczyć w tym względzie.
Natomiast nawet we wspomnianej Garbarni jego liczby nie wyglądały imponująco. Popatrzmy dla kontekstu na Kozubala w GKS w poprzednim sezonie gdzie jako defensywny pomocnik wykręcił lepsze liczby niż Duda w całej seniorskiej karierze... To mimo wszystko daje do myślenia odnośnie możliwości Dudy. |
Cytat:
Wisła grająca źle = Królewski jaki grabarz Wisły, który kolejny sezon z I ligi nie umie wyjść Wisła awansująca - wow panie Królewski i Markis, rzeczywiście trzeba było kombinować z AI l, wróżbitami itp przez dwa lata, zamiast postawić na oczywiste rozwiązania w stylu Moskal, jacyś w miarę sprawdzeni Polacy itp. Ten projekt tak czy siak się ora sam, te wizję Królewskiego, lizoduostwo Markusa czy jego fobia do Polski i miłość do Hiszpanów. Wystarczy że Moskal z Polakami wygrają zaraz dwa mecze pod rząd i już Rude i markusik są zaorani haha |
Muszę przyznać że póki co jestem bardzo zawiedziony Moskalem
Kolejna próba grania Zwoliński i cofniętym Rodado gdzie widać że to nie funkcjonuje w ogóle i nie mamy w tej konfiguracji ani napastnika ani nie wykorzystujemy potencjału Rodado Dodatkowo w środku pola jest dziura Gdzie kolejna zupełnie nielogiczna decyzja jest wystawianie w parze z Carbo Sapaly, który jest jego znacznie zubożona wersją Tam do pary do Carbo powinien być jakiś biegacz jak Sukiennicki czy od biedy Gogol Ci z kolei wystawiani są na 10 gdzie mają za małe atuty ofensywne |
To co uczymybsie Ligi Konfederacji teraz xdDD
P.s. Absolutnie nie mozna nic Moskalowi zarzucic gralismy z druzyna klikukrotnie lepsza. |
Z kim my się porównujemy.... Pierwszy mecz chyba wszystkich zaślepił, tylko, że w pierwszym meczu Rapid wyglądał jakby przyjechał na wycieczkę i przez ponad połowę meczu grał w 10, a i tak wygrali....
Teraz przez 45 minut zagrali na normalnym poziomie i pokazali nam miejsce w szeregu. 10 drużynie 2 poziomu rozrgrywkowego... Jak tu można trenera oceniać... Po takim meczu możemy jedynie oceniać zaangażowanie piłkarzy lub jego brak - bo, że umiejetnościami odstają to przecież sprawa oczywista... |
Cytat:
Nie wygralibyśmy, ale gdyby Rapid nie odpuścił byłaby dwucyfrówka. To stawianie na Sapałę musi się źle skończyć... |
Sapała na ławkę, bo nie ma z niego żadnego pożytku. Natomiast Starzyński napastnikiem nie będzie, bo nie ma pędu na bramkę, ale byłby z niego zwrotny pomocnik.
|
Czy gra dwoma defensywnymi pomocnikami Dno Zwolinski i Carbo to jest dobry pomysł ? Nie! Nie ma kreowania akcji w środku tylko Mikulec Sukiennicki i Baena na skrzydle to ciągną... Rodado za Zwolinskim też bić z tego nie ma. Widać było jak nie raz sobie przeszkadzali tzn Zwolinski Duch Sw przeszkadzał Rodado.
|
Ps Dno Sapala ale Zwolinski też...
|
Cytat:
Czy Wisła Moskala będzie punktowała w lidze lepiej niż Wisła Rude? Oby. Nadal jej najważniejszymi piłkarzami są Hiszpanie Rodado i Carbo, do których powinien dołączyć Alfaro. Dołączają też na skrzydła kolejni obcokrajowcy. Żaden z krajowych zawodników na razie nie wygryzł ze składu Baeny, na którego Moskal też stawia. Więc to lepsze punktowanie, jeśli nastąpi nadal będzie odbywało się przede wszystkim w oparciu i o Hiszpanów będących tu liderami zespołu, czy Ci się to podoba czy nie. Problemem tej drużyny jest defensywa (ilu Hiszpanów tam dzisiaj gra?), a nie ci Hiszpanie, dzięki grze których w głównym stopniu odnieśliśmy w poprzednim sezonie największy sukces od 12 lat w postaci Pucharu Polski, dodatkowych sporych pieniędzy i możliwości gry w europejskich pucharach. W tym okresie czasu zespoły Wisły oparte na Polakach czy Czechach i Słowakach mogły jedynie o tym pomarzyć. Kto dziś się najbardziej kompromituje? Ci Hiszpanie czy Zwoliński i tradycyjnie Uryga z Sapałą? Przedłużenie kontraktu z Twoim Brodą, Talarem czy Łasickim też było idiotyzmem. Przestawianie wajchy na jeszcze większą ilość takich zawodników nigdy nie kończyło się w Wiśle dobrze. Natomiast Moskal na razie popełnia sporo błędów w ustawieniu zespołu, którym kompletnie nie trafił zarówno z Polonią jak i Rapidem (choć Austriacy bez względu na to, co by zrobił i tak roznieśliby Wisłę z tymi zawodnikami w tyłach, których obecnie mamy). Zobaczymy czy na kolejne mecze będzie potrafił wyciągnąć wnioski. |
A kogo ma wystawiać Moskal? Takiego potwora mu Królewski zbudował i takim szrotem teraz będzie grał. Z dobrymi zespołami blamaż, a w I lidze będzie walka jak równy z równym, z każdym cieniasem.
Obstawiam też, że Rodado po dobrym sezonie poprzednim, w tym sezonie przygaśnie i 20 bramek w lidze nie strzeli. Nie wiem czym Wy się podniecaliście kilka-kilkanaście dni temu. Królewski zabija ten klub. Ale hejterkom pokroju markusa to zapewne pasuje. |
standard w wykonaniu Królewskiego:
- miej 36+ graczy w kadrze - nie miej kogo wystawić na boisku :lol: Ot, klub charytatywny, płacimy tuzinom kopaczy za 2 godzinny trening od poniedziałku do piątku, weekendy wolne. Żyć nie umierać, kogoś dziwi, że nikt nie chce przystać na rozwiązanie takich kontraktów? Może jakbyśmy mieli ze 100 osób na kontraktach, to by się złożyło z tego sensowną jedenastkę. Ale nie można być pewnym. |
Ale że Kaziu to już nie Kaziu Remis Moskal?
|
Cytat:
Ta europejska przygoda do bardzo dobry poligon. Moskal wystawia skład odpowiedni "na papierze". Gdyby od początku posadził na ławie Sapałę czy Zwolińskiego to by mu "znafcy" z Meczyków zaraz napisali że "mógł wygrać z Rapidem ale postanowił eksperymentować." Dzięki tym meczom może mniej umoczymy w lidze. Dramatem jest to, że nasz najlepszy obrońca urywa achillesa bez kontaktu z przeciwnikiem, to dowód kompromitującego poziomu odnowy i opieki medycznej w klubie. To jest do wymiany na wczoraj i jest dużo ważniejsze niż jeden czy drugi transfer zawodnika. Cytat:
|
Cytat:
Ot, trzeba sobie pożartować. |
Cytat:
|
Ok, możemy zacząć płakać.
|
Cytat:
|
Brakuje nam ofensywnych pomocników w środku pola. Gra Zwolińskim na szpicy kosztem Rodado wynika z tych braków kadrowych. Niestety mamy kolejny raz drużynę źle zbudowaną i to tak już będzie wyglądać. Moskal ma niewielkie pole do manewru.
|
Cytat:
Żebyś jeszcze chciał je stosować :haha: |
Cytat:
Za to powodem do dyskusji jest po raz kolejny brak przygotowania klubu do sezonu. Nie sprowadzono ludzi jakich potrzebujemy (na dobrym pierwszoligowym poziomie), część nowych trenuje indywidualnie i .... wie czy w ogóle uda się ich doprowadzić do rozsądnego poziomu (o ile go prezentują) przed zimą. I to jest właśnie ....a rzeczywistość w Wiśle. I jeszcze ten błazen Królewski, który produkuje absurdy na potęgę. |
Szkoda gadać,szkoda strzępić ryja.Ja już tylko czekam jak się tym lizodupom oczy otworzą i kiedy ewentualnie to nastąpi.
|
Cytat:
Niektórym tęskno do traktowania Moskala jak Kazia remisa. Moim zdaniem to dowód problemów z głową i tyle, a obracanie tego w "żarty" to pudrowanie prawdziwych zamiarów... Jakich? Wszyscy dobrze wiedzą. |
Ja mam wrażenie, że ten związek nie potrwa długo. Moskal tu przyszedł pod presją, gdyby Królewski sam wybierał trenera to na pewno by Moskala nie było. Ale pojawiła się presja trybun, może też jakaś wewnątrz klubu i nie chcąc ryzykować konfliktu się ugiął. Pytanie czy prezes powinien się tak poddawać okolicznościom zewnętrznym jeśli jego wizja trenera jest zgoła inna. Stawiam, że po prostu przekalkulował potencjalne zyski/straty.
Natomiast nie zmienia to faktu, że chemii w tym nie ma, Moskal mam wrażenie cały czas sprawia wrażenie wk.. i niezadowolonego stanem kadry, on chce Mokrzyckiego w klubie nie do końca. Moim zdaniem ciężko coś budować trwałego w takim klimacie. |
Tak coś czuje, że miłości nie ma.
Widocznie za mało wiem, skoro dziwi mnie to, że w takim razie przyszedł (że Królewski się zdecydował go zatrudnić i że sam się zgodził). |
Kilka osób może się czuć zawiedzionych, bo liczyło że Moskal postawi na młodych, będzie bardziej czerpane z rezerw, że ustawi Krzyżanowskiego i Urygę tak żeby nikt nie zauważył że nie umieją bronić.
Okazało się jednak że nasz nowy-stary trener nie jest w ciemię bity i chce mieć jak najlepszy skład żeby wygrywać. Nie wiem w ogóle skąd pomysł że Moskal nauczy Krzyżanowskiego, Szywacza czy Olejarkę gry? Tak, nie raz stawiał na młodych, tyle że tamci umieli grać w piłkę. Także widzę tutaj pewne rozczarowanie, miał być przeciwieństwem Rude, a nie zachowywać się rozsądnie. Przy okazji - ciekawe czy kontuzja Coleya nie jest efektem przeciążenia? |
Cytat:
To się nie wydarzyło i nie mogło wydarzyć. Niczym się to nie różni od relacji w 95% klubów. Tymczasem ja w ogóle nie zamierzam oceniać pracy Moskala poki nie wygrzebiemy się z gry co 3 dni, czyli na dobrą sprawę dopiero po przerwie na kadrę. |
Nie tyle chodzi o relacje, bo wiadomo, że z Rude dogadywał się dużo lepiej, bo to byl jego wymarzony trener, z którym słusznie chciał zmieniać klub. Teraz pod presją ma trenera, którego nie chciał i musi zmieniać klub sam. Bardziej chodzi zatem o coś szerszego, nie będą się dogadywać, bo Królewski oczekuje od trenera zupełnie innego wpływu na całość. Moskal jest solidnym szkoleniowcem, ale to nigdy nie był i nie bedzie wybitny teoretyk, który pomoże Królewskiemu zbudować nie wiem, metodykę pracy, procesy w klubie itp. Stąd moim zdaniem ta szorstka relacja będzie zauważalna i nie będą za siebie umierać.
|
Krolewski x razy potwierdzał ze Moskal bedzie trenerem 2 lata (przynajmniej) a tu po meczu ktorego nie mielismy prawa wygrać i zebralismy zasluzony wpier*** kilku euGeniuszy z forum szuka konfliktu na lini prezes-trener, lodu koledzy.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl