Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

s1mone 02.08.2018 15:15

Ja przesłuchałem całą audycję, a nie na wyrywki i Stolarczyk podkreślił, że jest czas na wszystko i na razie trzeba opanować ten system w którym obecnie gramy, a przede wszystkim, że system musi być dopasowany do stanu posiadania. Dopiero, gdy dziennikarz zaczął prześmiewczo mówić, że nie mamy do niego stoperów to Stolar zaczął bronić naszych i wymieniać piłkarzy, którzy mogliby w takim ustawieniu zagrać. Po prostu wierzy w drużynę i nie lubi jak ktoś mu deprecjonuje naszych chłopaków. Moim zdaniem bardzo dobrze się wypowiedział, bo trener ma pokazywać, że wierzy w każdego z naszych piłkarzy. Gdyby przyznał dziennikarzowi rację to mogłoby to być przez część naszych grajków źle odebrane. Bardzo moim zdaniem dyplomatyczna wypowiedź.

Reasumując :

Jeśli nam grożą jakieś próby gry w tym systemie to najwcześniej w przerwie zimowej, a najprawdopodobniej nigdy.

Także możecie spać spokojnie :)

Dla tych co nie mają cierpliwości słuchać całego przesłuchania - nie martwcie się. Poza wypowiedzią o ustawieniu i że bardzo chciałby mieć do dyspozycji Pawła Brożka nic konkretnego nie powiedział. Generalnie dyplomacja na całego i wspominki ze starych czasów. Można też wywnioskować, że nasz trener prywatnie to bardzo sympatyczny facet.

czaro 02.08.2018 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1511433)
Stolarczyk podkreślił, że (...) system musi być dopasowany do stanu posiadania

Wreszcie trener, który ma trochę zdrowego rozsądku.

kbr 02.08.2018 15:22

Niech mi ktoś najpierw wytłumaczy różnice pomiędzy obecnym 3-5-2, a tym starym z lat '90. Tamten uchodził za przestarzały i został wyparty na rzec 4-4-2, który był później modyfikowany do 4-5-1, czy 4-3-3.Wg dzisiejszego stoperzy grają w linii, a boczni pomocnicy mają wracać do obrony i w momencie kiedy się bronimy mamy 5 obrońców, tak? W czym to niby ma być lepsze od ustawienia z 4 obrońcami? Boczni pomocnicy muszą mieć końskie zdrowie, żeby biegać od jednej do drugiej bramki (tak jak w starym 3-5-2). Jest duża szansa, że razie kontry nie zdążą, zwłaszcza jak już będą mieć trochę w nogach. Dawniej trójka obrońców składała się z libero i dwóch kryjących. Teraz mają grać w jednej linii. Więc i tak potrzebna jest asekuracja ze strony defensywnych pomocników (najczęściej dwóch) żeby zabezpieczyć przedpole i zbierać odbite piłki. Więc guzik nam to daje, że mamy 3 stoperów, bo i tak jest potrzebny DP grający blisko nich.

s1mone 02.08.2018 15:25

Do tego co napisał kbr dodam, że my momentami gramy trójką z tyłu w praktyce.


Bardzo często nasi boczni obrońcy jadą do przodu na całego i wtedy Basha ustawia się w linii ze stoperami. Ustawienie jak widać rzecz płynna :)

Karherop 02.08.2018 15:52

Stolar ma zaskakujaco głowę na karku i nie przypuszczałem że tak mocno poszedł w kierunku samodoskonalenia zawodowego.
Ponadto można powoli go uznawać za specjaliste od pracy z młodzieżą. W Pogoni zostawił świetnie prosperujaca akademke. Młodzi powinni przy nim bardzo zyskać.

Oczywiście przyjadą też w końcu słabsze wyniki. Natomiast widzę ogromną szansę na stabilizacji na trenerskim stołku. O ile Stolar nie zajmie miejsca niższego niż powiedzmy 10-12 to nie uważam że kogokolwiek go zwolnii. Fajnie gdyby popracowal z nami kilka sezonów. I aby to były owocne sezony.

Arkadiusz.Czerepach 02.08.2018 18:38

tym co widziałem w dotychczasowych , meczach , wywiadach , przygotowaniach - czyli majac dosc ograniczona wiedze , jestem dość mocno zbudowany , wrecz zachwycony , w tym momencie jedyne zagrożenie widzę ze strony asystenta

Żuraw91 02.08.2018 19:02

Cytat:

w tym momencie jedyne zagrożenie widzę ze strony asystenta

Sobola, Jopa czy czającego się z tyłu niczym Imperator Palpatine Kmiecika? :P

silver03 02.08.2018 19:04

Biorąc pod uwagę, że w trakcie meczu Stolarczyk konsultuje się głównie z Jopem to... ;)

pepe72 02.08.2018 19:28

Patrząc na to co pokazali Górnik i Legia na Słowacji, to jeśli trener nie będzie zbytnio eksperymentował, to szansa na sensowny wynik jest dość realna.

Arkadiusz.Czerepach 02.08.2018 19:31

z Jopem Stolar dobrze współpracuje , i fajnie , natomiast zastanawia mnie w tym wszystkim rola Sobola

Adrio 03.08.2018 04:31

Sobol się od nich uczy :P

funkykoval 03.08.2018 08:04

Tak Sobol doprowadził do wypieprzenia Carrillo, a teraz będzie chciał wypieprzenia Stolarczyka......mało mamy kłopotów, żeby doszukiwać się w każdej dupereli drugiego dna ???

Karherop 03.08.2018 08:41

Dla Sobola Wisła jest celem nadrzędnym. Jeśli chce zostać naszym trenerem na lata, to musi się do tego przygotować i na pewno nie wziąć nas przy pierwszej lepszej okazji. Przejąć Wiśle i zostać zwolnionym po pół roku to żadna sztuka.

Poza tym skąd w ogóle przekonanie że Stolarczyk więcej się konsultuje z Jopem?

Żuraw91 03.08.2018 08:48

Cytat:

Dla Sobola Wisła jest celem nadrzędnym. Jeśli chce zostać naszym trenerem na lata, to musi się do tego przygotować i na pewno nie wziąć nas przy pierwszej lepszej okazji.

Jak faktycznie chce się dobrze przygotować, a nie tylko siedzieć na wygodnym etacie asystenta to niech idzie do 1 ligi lub jakiegoś beniaminka ekstraklasy i zacznie zdobywać doświadczenie, by wrócić do Wisły jako ukształtowany trener. Jak na razie to mnie mocno rozczarował Sobol. Za Kiko jeszcze ok, został jako łącznik trenera z drużyną. Za Carillo ok, od niego faktycznie mógł się czegoś nauczyć. Ale teraz? Od Stolarczyka się niczego nowego nie nauczy, łącznikiem już nie będzie, a za asystenta wystarczy Jop. Sobol się zasiedział i nie wykazuje ambicji, by być trenerem.


Cytat:

oza tym skąd w ogóle przekonanie że Stolarczyk więcej się konsultuje z Jopem?

Oglądałem oba mecze i w każdym z nich jak było zbliżenie na Stolarczyka to albo stał sam albo dyskutował z Jopem. Czasami stali we dwóch. Natomiast Sobol zawsze był z tyłu na ławce trenerskiej.

wolfy 03.08.2018 09:05

Niektórzy zawsze muszą szukać problemów z dupy.
Do tego bajeczka że Sobolewski zwolnił Carillo - jesteście idiotami? Na Carillo i asystentów nie było nas zwyczajnie stać, ani na ich wymagania odnośnie składu.
Szambo już dawno się wylało a wy nadal wierzycie w bajeczkę z toksycznym Sobolewskim? Serio, można być tak głupim?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511486)
Oglądałem oba mecze i w każdym z nich jak było zbliżenie na Stolarczyka to albo stał sam albo dyskutował z Jopem. Czasami stali we dwóch. Natomiast Sobol zawsze był z tyłu na ławce trenerskiej.

To słabo oglądałeś, bo ja widziałem jak Sobolewski trzyma laleczkę voodoo Stolarczyka i wbija w nią szpilki.

Karherop 03.08.2018 09:24

Dla mnie to szukanie dziury w całym. Czy Sobolewski ma juz licencje uefa pro? Coś mi się wydaje, że nie, więc może już tak na niego nie pluj Żuraw91. Może ma wbrew przepisom przejąć drużynę 1 ligi?

Aalcman 03.08.2018 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1511489)
To słabo oglądałeś, bo ja widziałem jak Sobolewski trzyma laleczkę voodoo Stolarczyka i wbija w nią szpilki.

Chyba nawet pokazywali, jak skrapia siedzenie Stolarczyka krwią zabitego kurczaka :rotfl:

Przecież od momentu odejścia Carillo było mówione, że Sobol nie przejmie drużyny, właśnie ze względu na obowiązki związane z kursem na UEFA Pro. A to oznaczać może wyjazdy, które nie pozwolą na prowadzenie treningów.

Żuraw91 03.08.2018 09:59

Cytat:

Czy Sobolewski ma juz licencje uefa pro? Coś mi się wydaje, że nie, więc może już tak na niego nie pluj Żuraw91. Może ma wbrew przepisom przejąć drużynę 1 ligi?

Główkę za bardzo przygrzało? Gdzie pluję? Sobol to jakiś pomnik, którego nie można ruszać? Jakby chciał to już by prowadził Wisłę, bo Kmiecik ma papiery. W 1 lidze też mógłby w ten sposób pracować z jakimś innym asystentem z papierami. Ale już się nie wypowiadam więcej na ten temat, bo wyjdzie na jaw, żem żyd, warszawiak i reptilianin w jednym.

Aalcman 03.08.2018 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511494)
Główkę za bardzo przygrzało? Gdzie pluję? Sobol to jakiś pomnik, którego nie można ruszać? Jakby chciał to już by prowadził Wisłę, bo Kmiecik ma papiery. W 1 lidze też mógłby w ten sposób pracować z jakimś innym asystentem z papierami. Ale już się nie wypowiadam więcej na ten temat, bo wyjdzie na jaw, żem żyd, warszawiak i reptilianin w jednym.

A ty jesteś takim kibicem, że nawet nie wiesz co się w klubie dzieje. Po odejściu Carillo pojawiały się sugestie żeby Sobol objął Wisłę z Kmiecikiem, ale sam zainteresowany odmówił, bo będzie miał w tym sezonie sporo obowiązków związanych z kursem na UEFA Pro. To wiąże się z dużą ilością wyjazdów, co uniemożliwiałoby prowadzenie treningów.

Karherop 03.08.2018 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511494)
Główkę za bardzo przygrzało? Gdzie pluję? Sobol to jakiś pomnik, którego nie można ruszać? Jakby chciał to już by prowadził Wisłę, bo Kmiecik ma papiery. W 1 lidze też mógłby w ten sposób pracować z jakimś innym asystentem z papierami. Ale już się nie wypowiadam więcej na ten temat, bo wyjdzie na jaw, żem żyd, warszawiak i reptilianin w jednym.

Zarzucasz Sobolewskiemu brak ambicji, szkoda że Sobolewski nie ma szans się obronić. Argument że mógłby miec asystenta w 1 lidze z papierami jest bardzo pomysłowy. PZPN by temu przyklasnal.

W poważnych klubach sztab pierwszego zespołu to 20 osób, u nas przy 12 już sie szuka kto jest zbedny. Fajnie.

pepe72 03.08.2018 10:26

Sobol ma kurs więc niech nie kombinuje tylko robi kurs.
A co do Hiszpanów to w wywiadzie w PS prezes przyznała, że:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marzena Sarapata
Joan Carrillo złożył pismo o rozwiązaniu kontraktu o ósmej rano następnego dnia po upływie terminu zapłaty wynagrodzenia, nie składając wcześniej absolutnie żadnego wezwania do zapłaty. Zgodnie z kontraktem, trener musiał złożyć wezwanie do zapłaty, a klub miał mieć dodatkowy termin na uregulowanie wszelkich zaległości. Jeśli trener tego nie zrobił, to znaczy, że nie spełnił warunków rozwiązania kontraktu z winy klubu.

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...rszawa/gjbpdbm

Żuraw91 03.08.2018 14:25

Przypominam, że to temat dotyczący trenera Stolarczyka :)


A skoro tak to nawiążę do wcześniejszej dyskusji w tym wątku, gdzie poruszony został temat grą trójki obrońców.


Konferencja przedmeczowa:
- Powrót Zorana sprawia, że mamy większe pole manewru i jeśli chodzi o kolejne rozwiązania taktyczne ten wachlarz się rozszerza, ale podchodzimy do tego spokojnie. Chcemy udoskonalać to, co robimy do tej pory, żebyśmy weszli na skuteczny poziom gry i w obronie i w ataku. Na razie na tym się koncentrujemy. Gra trójką obrońców to pewien wariant, ale na razie nie będę go zdradzał przed spotkaniem z Jagiellonią- mówił trener.



Trógłowy demon obrony siedzi z tyłu głowy trenera i czeka na sprzyjające warunki, by dokonać opętania ;)

pepe72 03.08.2018 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1511522)
Przypominam, że to temat dotyczący trenera Stolarczyka :)


A skoro tak to nawiążę do wcześniejszej dyskusji w tym wątku, gdzie poruszony został temat grą trójki obrońców.


Konferencja przedmeczowa:
- Powrót Zorana sprawia, że mamy większe pole manewru i jeśli chodzi o kolejne rozwiązania taktyczne ten wachlarz się rozszerza, ale podchodzimy do tego spokojnie. Chcemy udoskonalać to, co robimy do tej pory, żebyśmy weszli na skuteczny poziom gry i w obronie i w ataku. Na razie na tym się koncentrujemy. Gra trójką obrońców to pewien wariant, ale na razie nie będę go zdradzał przed spotkaniem z Jagiellonią- mówił trener.



Trógłowy demon obrony siedzi z tyłu głowy trenera i czeka na sprzyjające warunki, by dokonać opętania ;)

Nie będziemy zakładać osobnego tematu dla każdego członka sztabu szkoleniowego. :haha:

A co do wariantu to miejmy nadzieję, że trener nie przekombinuje.

czaro 10.08.2018 22:37

W tym miejscu chciałem pogratulować nosa zarządowi Wisły, który wpadł na pomysł zatrudnienia trenera Stolarczyka.

Pożartowałbym sobie i opisał to pompatycznie jak w narracji w trailerach sprzed lat, ale połowa i tak nie zrozumie, więc napiszę tylko, że fajnie wyszło. Mam nadzieję, że dalej będzie żarło.

Blaszczu16 11.08.2018 11:14

A jaki byl placz na forum jak przychodzil. Nawet ktorys oszolom cytowal tu kibicow Pogoni, ktorzy niezbyt pochlebnie pisali o warsztacie Stolara.

wolfy 11.08.2018 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1512199)
A jaki byl placz na forum jak przychodzil. Nawet ktorys oszolom cytowal tu kibicow Pogoni, ktorzy niezbyt pochlebnie pisali o warsztacie Stolara.

Niektórzy nigdy nie dorosną. A trener Stolarczyk to najlepsze co nam się mogło w obecnej sytuacji przydażyć.

czaro 11.08.2018 12:38

Bo na podstawie informacji prasowych i wiedzy powszechnej nic nie wskazywało, że Stolarczyk wypali. Najwyraźniej w zarządzie mieli o nim lepsze informacje niż kibice, spotkali się z nim i ocenili, czy się nadaje. Na pewno dużo tutaj szczęścia, że to wypaliło, ale trener nie wydaje się przypadkowo i może, powtarzam może, każdy walący w zarząd mógłby zadać sobie pytanie: hej, a może oni jednak nie są gorzej przygotowani do zarządzania Wisłą ode mnie?

Patryko 11.08.2018 13:01

Styl gry Wisły może się naprawdę podobać (jak z Moskala), wyniki są póki co mocno średnie (jak za Moskala). Kredyt zaufania Stolarczyk ma raczej duży, przy utrzymaniu należałoby mu zapewnić chociaż dwa wzmocnienia w ofensywie (czyli graczy, którzy z marszu wywrą presję/zabiorą miejsce w składzie naszym graczom ofensywnym) i dać spokojnie popracować kolejny sezon.

X-Ray 11.08.2018 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1512199)
A jaki byl placz na forum jak przychodzil. Nawet ktorys oszolom cytowal tu kibicow Pogoni, ktorzy niezbyt pochlebnie pisali o warsztacie Stolara.

Bo może to nie tylko jego zasługa, a również Mariusza Jopa i Radka Sobolewskiego.

Trenera oceniajmy po efektach, po pracy, a nie przed. Kiko Ramirez też miał być dnem, a tak źle to nie wyglądało.

czaro 11.08.2018 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1512211)
Styl gry Wisły może się naprawdę podobać (jak z Moskala), wyniki są póki co mocno średnie (jak za Moskala). Kredyt zaufania Stolarczyk ma raczej duży, przy utrzymaniu należałoby mu zapewnić chociaż dwa wzmocnienia w ofensywie (czyli graczy, którzy z marszu wywrą presję/zabiorą miejsce w składzie naszym graczom ofensywnym) i dać spokojnie popracować kolejny sezon.

Jeżeli Sarapata uczy się na błędach, to klub zapewnić powinien Stolarczykowi przede wszystkim miejsce pracy. Tj. prowadzić taką politykę kadrową, która nie nadwyręży budżetu i nie doprowadzi do bankructwa. Niestety, takie realia. Można próbować wyciągać takich gości jak Kort - pytanie, ile on zarabia.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl