Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [IX KOLEJKA] WISŁA Kraków - Piast Gliwice, 16 Września, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9849)

Kurz 16.09.2017 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1482700)
Ja też dziś u niego wychwyciłem tylko jeden kiks i raz prawie karnego sprokurował, ale poza tym wydawał się pewniejszy. Ten poprzedni mecz, w którym go wytarzali na defensywnym pomocniku chyba sporo mu dał.

To nie był ten sam przeciwnik. Piast zawiesił poprzeczkę wyjątkowo nisko.

czaro 16.09.2017 23:02

Możesz mieć rację, zobaczymy.

JarooP 16.09.2017 23:07

Jak narazie gra wyglada słabo ale wyniki robią pomyślmy teraz co by było jakby z miejsca byli zgrani. Potencjał każdy z naszych zawodników ma bez wątpienia dajmy im popracować. Już ktoś pisał na wiosnę prawdopodobnie możemy zbierać plony z udanych żniw.

wolfy 16.09.2017 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1482702)
Na plus Basha, Arsenić, Wojtkowski, Małecki. Na dwa plusy Carlitos.

Mamy 16 punktów, dwa mniej od lidera, pięć wygranych, jeden remis, trzy porażki. Wszyscy wiedzą, jakie cele ma trener i drużyna: nie spaść z ligi to plan minimum. Nie stać nas na kupowanie zawodników, nie mamy bogatego właściciela, rok temu otarliśmy się o bankructwo. Mamy świetny zarząd, wychodzimy na prostą. Wreszcie można z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Chciałbym po meczu przeczytać tu rzeczowe analizy userów, którzy znają się na piłce lepiej ode mnie. Tymczasem trafiłem na histeryczne głosy nawołujące do zwolnienia trenera, bo gdyby nie Carlitos, bylibyśmy na dnie. Nie wierzyłem, ale przeczytałem jeszcze raz. Są. Zwolnić trenera, bo my jesteśmy Wisła, bo nam się styl gry nie podoba, bo nam się NALEŻĄ sukcesy i widowiskowa gra już teraz natychmiast. Pewien pajac w wątku o trenerze żali się, że mu "wyjebało żenadomierz" i obraża Ramireza. I jak tu nie kochać tego forum?

Mnie też Ci ludzie żenują. Tak jakby nieustanne powtarzanie wydumanych żali świadczyło o czymkolwiek innym niż braku kontaktu z rzeczywistością.
A winny jest zawsze trener. Nie ma okoliczności łagodzących, obiektywnych problemów, bo to wielka Wisła, nie ważne czy na środku jest Szymkowiak czy Basha.

Karherop 16.09.2017 23:18

Ok moje skromne przemyślenia.
1. Niestety, Ze Manuel i Jezus to mogą być duże niewypały Junco. I dobrze, że mają umowy tylko na rok. Tak jak ktoś wcześniej napisał - graliśmy w 9. I tylko po cholere Kiko ich wypuszcza w podstawie... mają za wejściówki płacone i daje im zarobić?
2. Niestety ale nie widać schematów gry, nie ma sensownego rozegrania i środek boiska totalnie kuleje. W zasadzie to go nie ma. W 1 połowie jedyne akcje wynikały z przerzutu na skrzydło i wygrania pojedynku 1 na 1. ZERO gry w piłkę. Dobrze, że Piast to drużyna co najmniej 1 ligowa i nie zdziwię się jeśli tam wylądują za rok.
3. Wojtkowski się ogarnął po paru meczach na ławce. Zasługuje na podstawę w PP.
4. Pocieszeniem dotyczącym naszej ch*** gry jest to, że zdobywamy punkty. Gdy w końcu zaczniemy coś grać, to będziemy trudnym rywalem dla każdego. A o to, że będzie lepiej, jestem przekonany. Przyjdzie zgrane, Balaniuk lub Kolar odpalą, może Perez dojdzie do formy fizycznej i uporządkuje grę. Wróci Głowacki i Velez wg mnie filary tej drużyny.
Nie możemy grać takiej kupy całą rundę, po prostu nie możemy. Mamy szeroką ławkę, więc końcówka jesieni powinna być nasza.

A i ja nie chcę zwolnienia Kiko. Do zimy ma być pierwsza 8. Na wiosnę ma poukładać naszą grę i dać nam puchary czy to przez PP czy to przez pierwszą 4 w lidze.

wiesniak842 16.09.2017 23:38

Hoho, zebys sie nie zdziwil jak puchary przez PP bedziemy mieli z glowy juz za kilka dni.

St Yabol 16.09.2017 23:43

D
R
A
M
A
T
!
!
!
Nie dało się na to patrzeć. Rozumiem, że dużo zmian w zespole, ale ten burdel jest niesamowity.
Ze Manuel - co on robi na boisku to nie wiem, powinien powąchać ławkę przez 2-3 męczę
Jezus - narazie bezbarwny, ale dać mu chociaż tyle czasu co Manuelowi
Obrona - chyba cała linia zagrała w końcu w miarę dobrze, a większość sytuacji pod nasza bramka prowokowała linia pomocy
Pomoc - wszyscy na żenującym poziomie
No i ten paradoks, że Wisła gra pytę na wygrywa, gra dobrze a dostaje w.......

Ehh

Karherop 16.09.2017 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1482711)
Hoho, zebys sie nie zdziwil jak puchary przez PP bedziemy mieli z glowy juz za kilka dni.

Możliwe, choć liczę że jakoś się w środę uda ograc Koronę...

s1mone 17.09.2017 00:12

Jeżeli mam oceniać - obrona jako monolit - bardzo dobrze. Na pewno pomagało posiadanie dwóch takich przecinaków jak Basha i Llonch. Niestety z przodu tragedia. Jedynie Carlitos znowu dał koncert.

Co do pomocy - niby Basha, jak i Llonch pokazują się do gry i próbują rozegrać od tyłu, ale robimy to za wolno. Nie wiem czy problem leży po stronie słabo dysponowanych ofensywnych pomocników / skrzydłowych, czy raczej po stronie założeń przedmeczowych. A może po prostu dwa grzyby w barszcz to za dużo i Basha z Llonchem nie powinni grać razem, jeżeli chcemy liczyć na coś więcej niż łut szczęścia z przodu?

Ciężko to jednoznacznie ocenić. To co mogę powiedzieć i chyba każdy widzi - nasza gra to kopanina i liczenie na Carlitosa, że on coś wymyśli. Liczę, że będzie lepiej w następnych meczach, ale nie postawiłbym na to nawet 10 złotych widząc w jaki sposób ustawia zespół Kiko.

Cieszą 3 punkty i to chyba jedyny pozytyw (Oczywiście poza Carlitosem - ale to, że koleś jest z kosmosu widzi każdy).

SlawekS 17.09.2017 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno. (Post 1482645)
Na gorąco kilka przemyśleń po dzisiejszym spektaklu:
1. Poziom spotkania - dno dna.
2. Gdyby nie Carlitos, to szorowalibyśmy dno tabeli.
3. Nowe nabytki zaprezentowały się równie imponująco, co reszta zespołu.
4. Powoli zaczynam tracić zaufanie do Kiko - nie da się patrzeć na grę naszej drużyny, nie widać żadnego postępu w grze. Dodatkowo nie podoba mi się kurczowe przywiązanie trenera do nazwisk (patrz np. Ze Manuel).
5. Węgrzyn - kończ waść, wstydu oszczędź. Komentarz tego pana był jeszcze bardziej żenujący niż nasza gra.
6. Zdobyliśmy kolejne 3 punkty i to jedyny pozytyw po dzisiejszym spotkaniu. Wygraliśmy mecz, ale jakoś nie potrafię się z nich cieszyć...

Nie wiem czy to dziwne, ale w 100% się z Tobą zgadzam
Dodam od siebie, że Ze Manuel miał po raz kolejny najsłabszy Instat Index w naszym zespole a to rzadka sztuka. Trzeba być wyjątkowym drewnem.
Jesus Imaz też niezły prawdziwek. Wygrał 2 z 11 pojedynków i miał 0 zwodów i 0 odbiorów
Sobol musi się strasznie męczyć przy Kiko

s1mone 17.09.2017 00:20

Masz dostęp do instat index? Jesteś w stanie wrzucić go tutaj? (Chodzi mi o oceny naszych) Ciekawią mnie takie rzeczy, ale nie są ogólnodostępne.

forthy 17.09.2017 00:23

Dla mnie Basha, Llonch, Velez (powiedzmy dwóch z tej trójki jako startujący środkowi pomocnicy) to nie jest marzenie, ale całkiem zrozumiały zestaw do którego podchodzę z ostrożnym optymizmem. Znacznie bardziej martwi mnie przód - wybitny jest Carlitos, do formy wrócił po przerwie na kadrę Małecki, a poza tym w obecnym sezonie jest żałośnie i fatalnie.

Wszystkie udane zagrania : Ze Manuela, Boguskiego, Brożka, Ondraska, Wojtkowskiego, Bartosza Halilovicia, Imaza i ... (pewnie o kimś zapomniałem jeszcze) - ile ich było? Mówię o efektywnej grze. dwa razy główkę wygrał Bartosz, raz wygrana główka i raz dobra piłka Ondraska, raz niezły mecz i raz dobra zmiana Halilovic, dobra zmiana z Piastem Wojtkowskiego i tyle. A to jest połowa formacji ofensywnej ;/

Więc najbardziej brak dwóch kolejnych dobrze grających zawodników z przodu (skrzydło i kompan dla Carlitosa z przodu). Dotychczas przynajmniej trzech graczy jest fatalnych (Boguski, Brożek, Ze Manuel). Reszta nawet nie tyle chimerycznych, co słabych z przebłyskami. CZYLI DRAMAT. I tu modlić się trza o progres, wystrzał.

Kurz 17.09.2017 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482709)
1. Niestety, Ze Manuel i Jezus to mogą być duże niewypały Junco. I dobrze, że mają umowy tylko na rok. Tak jak ktoś wcześniej napisał - graliśmy w 9. I tylko po cholere Kiko ich wypuszcza w podstawie... mają za wejściówki płacone i daje im zarobić?

Jam to napisał, ale... to samo wrażenie mam, kiedy na boisku są Boguski, Brożek, Halilović i kilku innych :). Więc wygląda to jak wybór między dżumą i cholerą. Oczywiście tylko na teraz, bo przecież nie mamy pojęcia kto gra na ile procent swoich możliwości i jaki jest jego rzeczywisty potencjał.

siemstein 17.09.2017 06:49

Boże... co ja tutaj czytam... Co wy kur.wa, chcecie żeby grali jak Barcelona, każdego łotali po 5-0? Rozpędźcie się i baranek o ścianę, dla otrzeźwienia.

Mamy przemeblowany skład, 3/4 pierwszej jedenastki to nowi piłkarze. Przyszli do nas ludzie, którzy albo nie grali pół roku, albo co najmniej parę miesięcy. A wy chcecie pięknej gry? Zgrania? Po 5 treningach? Zastanówcie się frustraci, zanim napiszecie o zwolnieniu trenera. Po takim przetrzebieniu składu, z którego wypadły dwa główne ogniwa, w którym w większości grają piłkarze nie znający się, nie grający ze sobą nigdy, klepiemy resztę i mamy 2 pkt do lidera.

Nie wiem, jak można więcej oczekiwać. To nie jest era Cupiała, w której kupowaliśmy od razu gotowych do gry piłkarzy, którzy mieli nam dać mistrzostwo. Otrząśnijcie się marzyciele, mistrza w tym sezonie nie będzie. Ale zgranie przyjdzie, wtedy znowu będziecie się spuszczać jaki ten Kiko i Junco są świetni.

Glazik 17.09.2017 07:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1482702)
Na plus Basha, Arsenić, Wojtkowski, Małecki. Na dwa plusy Carlitos.

Mamy 16 punktów, dwa mniej od lidera, pięć wygranych, jeden remis, trzy porażki. Wszyscy wiedzą, jakie cele ma trener i drużyna: nie spaść z ligi to plan minimum. Nie stać nas na kupowanie zawodników, nie mamy bogatego właściciela, rok temu otarliśmy się o bankructwo. Mamy świetny zarząd, wychodzimy na prostą. Wreszcie można z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Chciałbym po meczu przeczytać tu rzeczowe analizy userów, którzy znają się na piłce lepiej ode mnie. Tymczasem trafiłem na histeryczne głosy nawołujące do zwolnienia trenera, bo gdyby nie Carlitos, bylibyśmy na dnie. Nie wierzyłem, ale przeczytałem jeszcze raz. Są. Zwolnić trenera, bo my jesteśmy Wisła, bo nam się styl gry nie podoba, bo nam się NALEŻĄ sukcesy i widowiskowa gra już teraz natychmiast. Pewien pajac w wątku o trenerze żali się, że mu "wyjebało żenadomierz" i obraża Ramireza. I jak tu nie kochać tego forum?


1906% poparcia....

Laszi 17.09.2017 07:29

Wygraliśmy tylko 2:0, a nie 7:0

https://media.giphy.com/media/d2lcHJTG5Tscg/giphy.gif

wiesniak842 17.09.2017 08:21

Czyli lepiej wygrywac 2:0 niz 7:0? Bo nie rozumiem.

Laszi 17.09.2017 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1482726)
Czyli lepiej wygrywac 2:0 niz 7:0? Bo nie rozumiem.

Lepiej przegrać, większa nauka :D

Arek95 17.09.2017 08:38

Zagraliśmy słabo i tego się trzeba trzymać. Carlitos to powinien natychmiast dostać kontrakt na 2/3 lata z wysoką klauzurą, żeby do 7egła nie kupiła ani nikt inny! Basha również super mecz, jedynie dać mu trzeba trochę czasu żeby kondycyjnie go podciągnąć, bo wydawało mi się jakby ok. 60' gościa nieznacznie odcięło ale to być może złudzenie. Sadlok też brawa bo ten sezon jest jego chyba najlepszym ze wszystkich w Wiśle, szkoda że nie ma na swojej stronie kogoś równie dynamicznego do gry. na minus Ze Manuel, Arsenić i Małecki. Pierwszy o charakterze Brożka w obecnej formie: drepta gdzieś po boisku byle by być jak najdalej od akcji, byle by do niego piłka nie dotarła. Arsenić nie umie wyprowadzać piłki i bawi się w niepotrzebne dryblingi w polu karnym, albo już na szesnastce co zawsze wiąże się ze stratom i niepotrzebnym smrodem... Mały też fajnie by było gdyby się obudził bo póki co więcej pyskowania z sędziami niż bramek i akcji na bramkę przeciwnika...

Kowalski 17.09.2017 08:38

Ważne punkty ale wynik nie odzwierciedla gry. Gramy słabo i bez pomysłu.

wiesniak842 17.09.2017 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Laszi (Post 1482727)
Lepiej przegrać, większa nauka :D


Skoro lubisz porazki to w sumie w 50 procentach mozesz byc zadowolony bo za Kiko polowe meczow przegralismy. Problem w tym, ze od tej nauki nikt nie madrzeje.

Laszi 17.09.2017 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1482730)
Skoro lubisz porazki to w sumie w 50 procentach mozesz byc zadowolony bo za Kiko polowe meczow przegralismy. Problem w tym, ze od tej nauki nikt nie madrzeje.

I jestem bo drugie 50% to zwycięstwa ;)
4 miejsce drogi przyjacielu
https://i.imgur.com/zQwT3Ze.png

_ukoL 17.09.2017 09:19

Doczekaliśmy się napastnika z prawdziwego zdarzenia. Carlos, żeby Ci chłopie nie przyszło do głowy odejść z Wisły już zimą.

crux.a 17.09.2017 09:44

raindog, nie jest źle, jest dobrze! Mamy dwa punkty straty do lidera po 9 kolejkach. Gra na razie wygląda jak uzębienie Himilsbacha (jeden, za to złoty, na przodzie), ale przecież czas działa na korzyść Wisły.

Są mocne podstawy do tego, żeby się spodziewać progresji, a główny cel na ten sezon, czyli zapewnienie sobie utrzymania już po 30. kolejce, wydaje się osiągalny, prawda?

Skawa Wadowice 17.09.2017 09:48

Mam wiele do powiedzenia, ale postaram się jak najkrócej.

Carlitos odejdzie po sezonie. Każdy dobry zawodnik odszedł od nas bo w koncu jesteśmy z polskiej ligi, której mistrz nie mógł przejść mistrza mołdawii....każda inna liga jest lepsza.

Co do gry. Kikowi został zabrany brlek i mączyński. Na te chwile nie ma gościa co wziąłby na siebie ciężar gry i kreatywnie rozegrał. Dlatego gramy długa piłę z pominięciem drugiej lini. Wystawił dzisiaj dwóch drwali na środku do obrony bo nie chciał stracić znowu 3 bramek. Udało mu się. (Od Bashy powinien być ustalany środek pola)

Gra się nie zmieni długo dopóki nie ściągną rozgrywającego, albo halilovic lub wojtkowski nie zaczną rozgrywać i brać ciężaru gry na siebie.
co do ze manuela gośc może mieć w kontrakcie wypożyczenia obowiązkową grę w iluś tam spotkaniach. Daje mu szanse teraz bo jak sie nie sprawdzi to szybko go odeślą. Dla mnie już się nie sprawdził.

krzaq12 17.09.2017 09:49

Być może zbiorę dużą falę hejtu, ale uważam że szalenie nieprofesjonalne jest skreślanie Jesusa Imaza po jego drugim meczu w Wiśle Kraków. Chłopak jest w klubie dwa tygodnie, a wielu zdążyło okrzyknąć go ogórem, pomyłką Junco itp.
Ja widzę w nim potencjał, tak samo jak widziałęm swego czasu w Brleku i tak samo jak widzę obecnie w Arsenicu, swoją drogą grającego z meczu na mecz coraz pewniej.
Odnośnie Imaza, obserwowałem go wczoraj i zauważyłem że starał się być mobilny, często cofał się po piłkę, szukał gry, jak mawia Hajto parę razy zagrał fajnie z kija :D. Nie holuje, nie wozi tej piłki bez celu. Szuka podań. Dajmy mu najzwyczajniej w świecie kilka tygodni, pozwólmy przepracować okres przygotowawczy z drużyną, a później wyciągajmy pochopne wnioski.

wiertar 17.09.2017 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1482734)

PS1 - Warto zawsze patrzyć na stosunek bramkowy, gdyż bardzo często pokazuje aktualny potencjał drużyny. Innymi słowy, jeśli ktoś ma dużo punktów, a stosunek bramkowy słaby, to zwykle, w kolejnych meczach, miejsce w tabeli zmierza ku temu, które wynika właśnie z tej statystyki.

Ale .......isz.... Popatrz jeszcze raz w tabele i zobacz na różnice bramek wszystkich drużyn w ekstraklasie. Na chwilę obecną tylko 3 drużyny mają wybitnie lepszy bilans bramkowy i akurat te 3 druYny są przed nami... Tutaj jest polską liga. Kilka razy wygrasz 1:0 albo dostaniesz w dupę w tym samym stosunku, by za chwilę wygrać mecz 5:1 lub dostać w pałę 4:1... Liga jest wyrównana i tyle można o niej powiedzieć patrzac na różnice bramek.

guardian_angel 17.09.2017 09:50

Już nie róbcie z Piasta takich łajz do bicia, z Lechia robili co chcieli pomimo wyniku, oglądałem tamten mecz i szczerze to obawiałem się wczorajszego. Albo zagrali po prostu gorzej, albo faktycznie my dobrze w obronie. Nie lepiej mysleć o tym drugim? Arsenic pomimo jednego głupiego wykopu pod nogi przeciwnika na duży plus, oby tak dalej, jak coś to jest jeszcze Velez, środek obrony możemy mieć bogaty.

Arkadiusz.Czerepach 17.09.2017 09:51

Chciałem napisać posta, ale przeczytałem 3 strony i dostałem raka.


spróbuje:
- poprawny mecz
- w miare uporządkowana gra
- dobra intuicja trenera odnosnie zmian
- kapitalna dyspozycja Carlitosa, który pamiętajmy musiał grac za dwóch bo wysuniętego napastnika póki co nie mamy


i disclaimer (konieczny , bo jedna większość forumowiczów to tacy znawcy piłki jak i skoków narciarskich, formuły 1 za Kubicy itd) : przezuty crossowe =/= laga do przodu

guardian_angel 17.09.2017 09:52

Już nie róbcie z Piasta takich łajz do bicia, z Lechia robili co chcieli pomimo wyniku, oglądałem tamten mecz i szczerze to obawiałem się wczorajszego. Albo zagrali po prostu gorzej, albo faktycznie my dobrze w obronie. Nie lepiej mysleć o tym drugim? Arsenic pomimo jednego głupiego wykopu pod nogi przeciwnika na duży plus, oby tak dalej, jak coś to jest jeszcze Velez, środek obrony możemy mieć bogaty.

Inna rzecz, że jak w razie Carlitos odejdzie albo (tfu tfu) złapie jakąś poważną kontuzję, to będzie większa kupa niż po stracie Meliksona... Zanim nauczą się grać na nowo, to chyba wpadnie z 8 porażek z rzędu...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl