Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [VII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Śląsk Wrocław, 26 sierpnia, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9701)

Lukasz 27.08.2016 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak ASR (Post 1451972)
(..) Dodatkowo pamiętam jak śmiano się z Pasów że na każdym meczu muszą coś zaśpiewać anty, a wczoraj tak bez okazji poszło w drugą stronę błoń kilka "ciepłych" słów. Po co to w takim momencie?

Pytanie w zasadzie retoryczne ale się udzielę - oznaka słabości.
Zwykła reakcja na zagrożenie czy próba jednoczenia sił poprzez straszenie wrogiem. Ogolnie nic dobrego, zwłaszcza na własnym stadoinie.


Cytat:

Mączyński podkreślił, że wiślacy w meczu ze Śląskiem robili wszystko, co jest w ich mocy. - Ale widocznie to było za mało. Byliśmy słabsi. Musimy teraz wziąć się garść, wszystko sobie wyjaśnić i skupić się na kolejnym meczu - powiedział.
http://www.dziennikpolski24.pl/sport...ideo,10559810/

Ano niestety, słabsi. Zal mi ich, tak zwyczajnie po ludzku. Ale też jestem świadom że przegrywanie jest częścią sportu.

Niestety chyba najwyższy czas zrewidować plany i wyznaczyć inny, mniej ambitny cel. Może porozmawiac o spadku, postawić się w miejscu drużyny która najprawdopodobniej spadnie i pomyśleć o tym jak do tego nie dopuscic.

Krotochwila 27.08.2016 14:31

Sląsk próbuje grać na podzielenie kibiców Wisły a Stanowski ma bekę z Meresińskiego, bo boi się powrotu wielkiej Wisły. Nie dostrzegacie oczywistych rzeczy, to jest już momentami groteskowe.

Podział kibiców Wisły jest faktem. Od kilku już lat. Trzeba na prawdę rzadko zaglądać na R22 żeby tego nie dostrzegać.
Winni temu są "kumaci", SKWK i Klub.

"Kumaci", bo od bardzo już dawna mylą klub piłkarski z regularną strukturą mafijną a barw potrzebują jedynie po to, żeby integrować swoje zje...ne środowisko i robić biznesiki. Przecież to żadne tajemnica, nawet największe pikniki wiedza co nieco o szczegółach. Z kibicowaniem piłkarskim od lat to nie ma już kompletnie nic wspólnego.

Klub, bo przez lata bezczynnie przyglądał się rosnącym wpływom wąskiego środowiska kibolskiego i pozwolił na powstanie toksycznej sytuacji, w której ta wąska grupa uważa, że może na R22 wszystko. Bo okazuje się, że może. Od wczoraj może sobie też swobodnie łazić między sektorami. Czy jest inny stadion w ekstraklasie, gdzie na każdym meczu ktoś z D czy E dostaje w ryj od "brata po szalu". Czy to jest normalne? Bo ja jestem z pokolenia "tylko szmata bije brata".

SKWK bo jest karykaturą organizacji kibicowskiej, nie reprezentuje nikogo poza samymi sobą i tak po prawdzie to nie ma prawa nosić nazwy jaką nosi. Dorobek SKWK w ostatnich latach w kwestii podziału kibiców nie podlega żadnej dyskusji.

Dużym klubom udaje się integrować na trybunach skrajnie różne grupy. Jest miejsce dla normalnej chuliganki, jest miejsce dla ultrasów, janusz z kiełbasą tez jest mile widziany itd. Wszyscy się wzajemnie akceptują, bez przesadnego afektu ale dla wszystkich jest jasne, że tak powinno być. Ale żeby to działało trzeba mądrze utrzymywać równowagę między tymi grupami, sprawnie nawigować emocjami, dawać wszystkim jasno do zrozumienia, że są mile widziani i nie dawać żadnej ze stron poczucia, że jest ważniejsza od innej. Nasz Klub dał jednej z grup przyzwolenie na wszystko, resztę kibiców mając głęboko gdzieś. Zatrzymaliśmy się z tym podejściem gdzieś w latach 90tych i to teraz zbiera na trybunach swoje druzgocące żniwo.

Nie wiem czy uda się to naprawić. Wydaje mi się, że ta bitwa jest już przegrana i kibolstwo może się cieszyć z bardzo gorzkiego zwycięstwa. Jeśli obawy, że po przejęciu przez TS wpływy wsh jeszcze wzrosną sie potwierdzą, Wisła umrze.

domin_czyzyny 27.08.2016 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal1910 (Post 1451945)
Nie jestem kibicem Wisły, ale jestem zdumiony tymi wpisami więc nie sposób nie odpowiedzieć.
Zawsze myślałem, że liczy się to ile oddajesz serca dla klubu a nie pieniędzy..
Każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie jakiemu klubowi kibicuje, Wiśle czy Śląskowi, Lechii a może jeszcze komuś innemu. Nikt wam nie będzie kazał kogoś kochać czy nienawidzić tylko zdajcie sobie sprawę z tego, że to nie wy ustanawialiście zgody z Lechią czy Śląskiem tylko przychodząc na stadion dowiedzieliście się, że takie zgody są, a kto jest waszym wrogiem. Wiadomo sami potem decydujecie kogo darzycie sympatią i nikt was do niczego nie będzie zmuszał, możecie sobie kochać nawet Legie tylko nie każdemu się to może spodobać.
A klaskanie z kimś kto śpiewa o waszych kolegach z trybun, waszej ekipie, że "je*ać" ją itd. i nie traktowanie tego jako atak na Wisłę jest zdumiewająca. Jak ktoś przyjedzie i krzyknie "je*ać" cały sektor Y a wy będziecie siedzieć na sektorze X to nie o was, więc nie ma problemu? ;).
Bądźcie wierni swojemu klubowi a będzie dobrze. A ustalanie zgód i kos zostawcie tym co chcą się w to bawić i są "batmanami na mieście". Śmieszy was bicie się na barwy to po co wam kosy skoro i tak nic przeciwko nim nie zrobicie.
Ave Widzew. Pozdro Wisła.

Wypierdalaj tam gdzie teoje zajebane miejsce na żYDZEW! Ze swoimi śmierdzacymi volksdeutchami z Chorzowa!

leszekm 27.08.2016 14:42

Na meczu ze Śląskiem i poprzednim nie było stewardów.Można było przejść spokojnie na sąsiedni sektor.

Vinci 27.08.2016 14:45

Zależy na której trybunie. Na tej od strony hali Wisły byli, ale później się ulotnili.
A co do flag Ślaska. Czy czasem od strony bocznej siatki sektora, odgraniczającej sektor gości od buforowego, to szmata motoru nie wisiała wczoraj?

Cytat:

Sląsk próbuje grać na podzielenie kibiców Wisły a Stanowski ma bekę z Meresińskiego, bo boi się powrotu wielkiej Wisły. Nie dostrzegacie oczywistych rzeczy, to jest już momentami groteskowe.
Stanowski to ma serdecznie w dupie czy Wisła będzie wielka czy nie. Gość teraz więcej czasu siedzi na meczach Barcelony niż polskiej ligi, o której ma takie zdanie, jak większość rozsądnych ludzi. Traktuje ją, jak zawierzyniec, czemu wielokrotnie dawał wyraz. A to, że akurat padło ostatnio na Wisłę w jego artykułach, to co się dziwić? Chyba nie chcecie teraz wmawiać komukolwiek, że ostatnie 3 miesiące było normalne? Łącznie z wczorajszym meczem na boisku, jak i na trybunach jest cyrk. Z perspektywy Stanowskiego ważne, żeby było ciekawie i kasa za pracę się zgadzała. Do tego może, żeby być pierwszym z niusem. Jego nie interesuje specjalnie czy pojedzie po Wiśle (jak z Meresińskim) czy po Legii (wieszcząc na weszło eurow....... stulecia, czy awans do LM po meczu z Dundal, gdzie styl L porównał do jedzenia rzygów łyżką stołową).

Szukanie spisku pośród warszawskich dziennikarzy, dopełnia obrazu dotychczasowego kuriozum i groteski w którą wpadliśmy. Do tego rywalizacja na naszych trybunach między nami samymi i czekanie, kto pierwszy i gdzie dostanie od swojego, bo wczoraj wisiało to niemal w powietrzu na trybunach.

Jedni przyszli kibicować Śląskowi (który zbombardował naszego bramkarza i murawę), drudzy Widzewowi i Ruchowi (z przemarszem po trybunach dla piknikowej ekipy), a wisienką na torcie byli zawodnicy, którzy przyszli na mecz, ale w sumie nie byli pewni czy to ich mecz. Mam nadzieję, że od poniedziałku każdy z uczestników wczorajszego festiwalu groteski (zarówno na trybunach, jak i boisku) przemyśli + i - i zrozumie, że przede wszystkim trzeba ogarnąć bajzel u siebie w gnieździe w każdym aspekcie. I to w taki sposób, by nowych ludzi przyciągnąć na stadion, a nie wystraszyć.

Po nowym rozdaniu dla TS, wiadomo, że mamy na starcie jakieś 10 - 11 tyś ludzi, którzy jeszcze chcą chodzić mimo dramatu. Pora zastanowić się, jak powiększyć to grono i jak pomóc temu klubowi zarabiać. Bo jak narazie, ani jątrzenie, ze padła zgoda z Wrocławiem i Gdańskiem, jak również biegające ciasne koszulki Zgierz, Chorzów, Łódż między spokojnymi ludzmi nie pomagają w tych przemianach. Mam wrażenie, że każdej z grup, które się potworzyły brakuje wyobraźni i wyczucia w tych trudnych momentach dla nas wszystkich.

Ogryzek 27.08.2016 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1451985)
Wypierdalaj tam gdzie teoje zajebane miejsce na żYDZEW! Ze swoimi śmierdzacymi volksdeutchami z Chorzowa!

??? Czymś Cię obraził. Więc po co ta agresja.

szprotson 27.08.2016 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 1451987)
Na meczu ze Śląskiem i poprzednim nie było stewardów.Można było przejść spokojnie na sąsiedni sektor.

czyli nie tak dawny farmazon o prostescie stweardow to prawda?

Michal1910 27.08.2016 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kowalski (Post 1451953)
Michal1910. jak napisałeś nie jesteś kibicem Wisły. Krótka rada: zajmij się zatem swoim klubem, swoimi kolegami na swoim forum.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raf2 (Post 1451955)
okej, a teraz spierdalaj na forum swojej żydowni
to, że paru karków handlujących mefedronem ustaliło z wami jakiś układ nie znaczy, że przez wszystkich jesteście tutaj miło widziani...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1451985)
Wypierdalaj tam gdzie teoje zajebane miejsce na żYDZEW! Ze swoimi śmierdzacymi volksdeutchami z Chorzowa!

Niestety wygląda na to, że to ja będę z Wisłą na dobre i na złe, bo od jakiegoś czasu nie jest mi ten klub obojętny (smutno się patrzy na to co się dzieje, nie życzę wam takiej drogi jaką my przeszliśmy) a nie wy Wiślacy, którzy się poobrażali na własny klub. A takie wpisy atakujące ekipe mogą pisać jedynie osoby, którym na tym klubie nie zależy.

yoda79 27.08.2016 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal1910 (Post 1451996)
Niestety wygląda na to, że to ja będę z Wisłą na dobre i na złe.

No tu już odleciałeś.

Michal1910 27.08.2016 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 1451998)
No tu już odleciałeś.

Dlaczego? Wiśle życzę jak najlepiej niezależnie od wyników, ligi. Tak samo samych sukcesów w świecie kibicowskim.

dj_ibutti 27.08.2016 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal1910 (Post 1451999)
Dlaczego? Wiśle życzę jak najlepiej niezależnie od wyników, ligi. Tak samo samych sukcesów w świecie kibicowskim.

Nie będziesz "na dobre i na złe", tylko do momentu aż Ci decyzyjni powiedzą, że zgoda padła. Taka kolej rzeczy. Radzę się.nie przywiązywać do zgód i być "na dobre i na złe" tylko ze swoim klubem.

Swoją drogą, akurat do RTSu mam sentyment. Za nieświadomego spraw kibicowskich dzieciaka kibicowałem Wam w Pucharach ;)

arti 27.08.2016 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1451927)
Wszyscy narzekający powinni zastanowić się jak opylić zawodników z tej listy:

Boguski
Brlek
Popović
Drzazga
Mójta
Pietrzak
Cywka
Zachara
Uryga

Czy naprawdę nie ma refleksji, że tym szrtotem dałoby się obdzielić ze 2-3 drużyny i jednak 9 kul u nogi to trochę więcej, niż jest w stanie udźwignąć Wisła.

plus Buchalik, Załuska (Misiek wydaje się być lepszy od nich) no i Gumiś który już nie chce u nas.

Kowalski 27.08.2016 16:29

yoda79, w samo sedno:)

Kurz 27.08.2016 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1452004)
plus Buchalik, Załuska (Misiek wydaje się być lepszy od nich) no i Gumiś który już nie chce u nas.

O bramkarzach zapomniałem, a Gumiś może jeszcze odejdzie.

wiślak 86 27.08.2016 18:19

A Brożek to co? przecież ten facet snuje się po boisku. Żadnej sytuacji nie wykończył. Czy wy ogladaliście ten sam mecz co ja?

gdsmk 27.08.2016 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1451995)
czyli nie tak dawny farmazon o prostescie stweardow to prawda?

głupoty.

Po pierwsze, stewardzi byli.

Po drugie, o tym kto gdzie przechodzi, decyduje OCHRONA, nie stewardzi.

Po trzecie, żeby z C przejść na H, musisz wyjść najpierw za stadion, a potem przejść kołowrotek/bramkę

Normalny kibic nie jest w stanie tak przejść, jedynie kibic uprzywilejowany, z odpowiednią wejściówką. Co już daje odpowiedzi na parę pytań, jak 20-30 czarnych panów znalazło się na H21.

Kurz 27.08.2016 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1452017)
A Brożek to co? przecież ten facet snuje się po boisku. Żadnej sytuacji nie wykończył. Czy wy ogladaliście ten sam mecz co ja?

Brożek jest częścią tego klubu. Nie przeszkadza mi jako jeden z kilku napastników. Problem polega na tym, że jego konkurentami do gry są miedzy innymi Drzazga oraz Zachara.

Bogdan81 27.08.2016 19:36

Wracając do kwestii "szacunku" Śląska wobec Wiślaków z krwi i kości:

Jak głoszą na swojej stronie, wczoraj obowiązywał ich odgórny zakaz kupowania czegokolwiek w cateringu pod sektorem gości, żeby nie wspierać nowych właścicieli Wisły.

Czyli gdyby właścicielem byłby nadal Meresiński, dla nich wszystko było w porządku.

Żeby ich udobruchać musimy spaść do IV ligi a klub sprzedać komuś kogo oni zaakceptują. Jeśli ktoś nie czuje absurdu tej sytuacji i jeśli wciąż komuś jest miło z powodu tego transparentu to po prostu współczuję.

domin_czyzyny 27.08.2016 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1451993)
??? Czymś Cię obraził. Więc po co ta agresja.

Wystarczy, że wypowiada się na forum wiślackim. Jego miejsce jest na żydzewskim.

toynojo 27.08.2016 20:31

domin z ciebie to taki internetowy bandzior jest widze

Ogryzek 27.08.2016 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1452023)
Wystarczy, że wypowiada się na forum wiślackim. Jego miejsce jest na żydzewskim.

Rozumiem że wszystkich obcych tak ścigasz? Ale ten dział stety/niestety jest dla wszystkich, w tym również dla kibiców innych drużyn. Zgód, a nawet kos. Zluzuj, bo robisz siarę :)

Lukasz 27.08.2016 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bogdan81 (Post 1452021)
Jak głoszą na swojej stronie, wczoraj obowiązywał ich odgórny zakaz kupowania czegokolwiek w cateringu pod sektorem gości, żeby nie wspierać nowych właścicieli Wisły.

Dobra, szukałem przez pół godziny nie znalazłem. Większość komentarzy jest stonowana. Możesz podesłać link?

Bogdan81 27.08.2016 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1452032)
Dobra, szukałem przez pół godziny nie znalazłem. Większość komentarzy jest stonowana. Możesz podesłać link?

http://fanatik.ogicom.pl/?p=7686
I chyba hasło znalazło posłuch bo było opóźnienie przez "zewnętrzne obłożenie cateringu"

Lukasz 27.08.2016 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bogdan81 (Post 1452033)
http://fanatik.ogicom.pl/?p=7686
I chyba hasło znalazło posłuch bo było opóźnienie przez "zewnętrzne obłożenie cateringu"

Ok rozumiem, tyle że jeśli zakaz był w zasadzie spontaniczny to torche zmienia sprawę. Myślałem że jest to bardziej zorganizowana akcja a interesowała mnie z uwagi na to że według nich to właśnie 'Panowie z ośćmi' przejeli klub. Dzieki za link, nie znalazłbym.

sergio 27.08.2016 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1452023)
Wystarczy, że wypowiada się na forum wiślackim. Jego miejsce jest na żydzewskim.

Sorki że sie wtrącę ale ile Ty masz lat?

domin_czyzyny 27.08.2016 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1452036)
Sorki że sie wtrącę ale ile Ty masz lat?

Przepraszam, że się wtracę. Ile Ty masz swojego rozumu ?

domin_czyzyny 27.08.2016 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez toynojo (Post 1452027)
domin z ciebie to taki internetowy bandzior jest widze

Znalazl sie zydzewski troll zarejestriwany dopiero co na forum

sergio 27.08.2016 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1452037)
Przepraszam, że się wtracę. Ile Ty masz swojego rozumu ?

chuliganie ale skąd Ty wiesz co ja myślę? zluzuj trochę bo się jakby to powiedzieć troche ośmieszasz?

Revenge 27.08.2016 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1452039)
chuliganie ale skąd Ty wiesz co ja myślę? zluzuj trochę bo się jakby to powiedzieć troche ośmieszasz?

To taki forumowy decyzyjny jest ;)

BiałaGwiazda 28.08.2016 00:50

Ku^wa mam już dość tych płaczków po Ślasku i Lechii. Zachowują się jak dywersanci w momencie gdy Wisła najbardziej potrzebuje jedności. Zamiast tego oczywiście malkontenctwo ludzi,którzy nigdy w życiu za Wisłe w morde nie dostali. Szlag mnie trafia jak widzę coś takiego


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl