Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

El'kabat 29.07.2016 21:43

Lepsza stagnacja niż farsa z dwoma cymbałami, którzy udają biznesmenów.
Jeden knur, a drugi goguś z twitterem i ego rozjebanym jak ....a z placu biskupiego.
W Kielcach pierwszy milion chcieli zapłacić po sezonie, jak dostaną pieniądze od c+.

Dwa może max trzy lata będą póki będzie można robić pieniądze na menadżerce i canalu a potem s.......ą nas i stąd.
Oby tak nie było.

bridgeburner 29.07.2016 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1444814)
Problem polega na tym ,że to jest kompletnie niepoważny człowiek. On dzisiaj może cwaniakować ,a jutro zwinie manatki i pojedzie się uczyć arabskiego do Bejrutu. Co za nim stoi? Doświadczenie, wiedza, co on takiego zbudował? Czy on tę pieniądze i majętności odziedziczył? Rozumiem ,że byłby spadkobiercą fortuny takiej marki jak BMW i co dziennie na jego konto wpływałoby 3 mln euro albo gdyby był genialny wizjoner z branży IT i pierdział w stołek w swojej willi w Palo Alto. OK. A to jest ....a kolejny magik bez' wczoraj' i bez 'jutro' ,który wypłukał trochę kasy z powietrza bo miał dobre układy. Przyszłość Wisły Kraków to realia Polonii Warszawa.

sorry ale to co piszesz to jest bzdura
ani w Lechu ani w Legii wlasciciele 1 zl nie dokladaja do uzyskiwanych przychodow z wlasnej kieszeni
te czasy juz minely
tu jest potrzebny wlasciciel z glowa na karku, pelen zapalu i pomyslow, a nie milioner, ktory da Zdzichowi 10 mln zl rocznie a na zarzadznie klubem bedzie mial 30 minut w miesiacu

Abolutnie nie twierdze, ze to jest ktos taki, nie mam pojecia kto to
ale wyrzucanie mu , ze nie jest milionerem to jest dziecinada, z czegos Cupialowi zaplacil

Davey777 29.07.2016 21:53

Jedyna nadzieja w wierze, że BC nie oddałby Wisły w nieodpowiednie rece, co wielokrotnie wcześniej podkreślał

Herbi1303 29.07.2016 21:53

Na chłopski rozum, po co gość miałby wydać 10 14 czy 20mln zł i po krótkim okresie zwinąć żagle?

wolfy 29.07.2016 21:55

Nieciekawie to wygląda.

brylant17 29.07.2016 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1444821)
Nieciekawie to wygląda.

Było zainwestować ku....a

wierny 29.07.2016 21:57

Wisła musi zostać uleczona, bez patologii jaką jest dokładanie do nierentownego biznesu z kieszeni właściciela jak jest teraz. Wisła musi na siebie zarabiać, to musi być biznes jak każdy inny.
Poczekajmy na konferencje i konkrety.
Moim zdaniem jest dobrze. Zobaczycie. AVE WISŁA.

thechris 29.07.2016 21:58

Ja rozumiem, że Franciszek namawia aby mieć otwarte serca dla obcych ale... taka kumulacja?

http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/...MGY2LnBuZwfCAA

http://storage2.sportowefakty.pl.sds...4_15429180.jpg

http://archiwum.legionisci.com/photos/01gornik1_f5.jpg

yarow 29.07.2016 22:00

http://weszlo.com/2016/07/29/jakub-m...akow-kim-jest/

Gorny 29.07.2016 22:01

Do usuniecia

rafalek 29.07.2016 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1444813)
Miejmy nadzieję również, że ma świadomość co mogą zrobić kibice Wisły jeżeli będzie nazwijmy to... niepoważny.

Co mogą zrobić? Tupnąć nogą i nie przyjść na stadion?

wolfy 29.07.2016 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1444828)
Co mogą zrobić? Tupnąć nogą i nie przyjść na stadion?

Podejrzewam, że chodziło mu o kibiców w krótkich spodenkach:D

yarow 29.07.2016 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gorny (Post 1444826)
https://zapodaj.net/df1892dd35b83.jpg.html
Fragment oswiadczenia majatkowego p. Citki z grudnia 2014r.
Tyle w temacie.

http://bip.umwp.wrotapodlasia.pl/woj...tko_marek.html

czaro 29.07.2016 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 1444794)
Ty, biznesmen.. to trzeba było wyłożyć worek pieniędzy za Wisłę. Przecież Meresiński nie prowadzi żadnego interesu, żyje w slumsach i jakoś stać go było na zakup takiego klubu jak Wisła.

Boss nie zadbał o przyszłość Wisły bo z Meresińskim współpracuje Citko, który 11 lat temu rozegrał niepełnych 14 meczów dla Cracovii? To czemu krzywo nie spojrzysz na Kazimierza Kmiecika, który również miał epizod w Cracovii?

Meresiński prowadzi publiczny profil w internecie? A Leśnodorski co robi? A Zbigniew Boniek? wklejają multum głupkowatych zdjęć i wypisują bzdury. Meresińskiego jedyny publiczny profil istnieje na twitterze, który jest na pozioime, a na facebook'u i instagramie są prywatne - a tam może robić co mu się żywnie podoba.
Wkleił foto z siłowni i jak wchodzi na palmę podczas wakacji? o k.urwa. Sensacja. Zbigniew Boniek wkleił foto z murzynem, na tle tablicy z okularami i jak trzyma na barach córkę w obleśnych gaciach.

1) Argument "Ty, biznesmen..." zupełnie niezasłużony, bo wydaje mi się, że więcej zadawałem pytań, niż wygłaszałem prawd. Na pewno JM ma dostęp do dużych pieniędzy, inaczej nie kupiłby Wisły. Natomiast sposób, w jaki się zachowuje, młody wiek i brak własnego biznesu każą zastanawiać się, kim on jest itd. Oczywiście w kontekście Wisły, a nie osoby. Nie dyskredytuję JM jako człowieka, chociaż nie jest z mojej bajki. Po prostu staram się odpowiedzieć sobie na pytanie, czego po kimś takim można się spodziewać. Bardziej drugiego Jakuba Pyżalskiego czy bardziej drugiego Bogusława Cupiała?
2) Odnośnie do Citki - to skrót myślowy. Przeszłość w Cracovii jednego z nowych współwłaścicieli nie ma wpływu na jego orientację w biznesie itd. Ma to jednak dla nas wymiar emocjonalny. Z tym się chyba zgodzisz. Wisłę kupił w końcu były piłkarz Cracovii.
3) Czy umiesz odpowiedzieć, na któreś z moich pytań?

Aha i jeszcze parę luźnych uwag:
- Trudno porównywać JM do Bogusława Leśnodorskiego. Ten drugi wybrał emploi, jakie wybrał, ale prowadził potężną kancelarię w Warszawie. Kim jest JM?
- Padł argument, że nowi współwłaściciele są poważni, bo udało się zachować negocjacje w tajemnicy. Ale przecież nazwisko Marka Citki padło jako pierwsze pośród plotek na tym forum. Szczęśliwy strzał?

Gorny 29.07.2016 22:11

http://iv.pl/images/98001362534062433864.png
Fragment oswiadczenia majatkowego p. Citki z grudnia 2014r.
I tyle w temacie.
Link do oswiadczenia http://bip.umwp.wrotapodlasia.pl/woj...tko_marek.html

Dariook 29.07.2016 22:11

No dobra, slupy!
Tylko kto powazny by chcial takiego slupa? i po co?

Blaszczu16 29.07.2016 22:19

Teraz Kita przy tych dwoch golodupcach wyglada jak szejk. To ju Wojciechowski bylby bardziej wiarygodny finansowo w dzialalnosci klubowej. Czyzby to byl naprawde koniec?Taki klub, taka legenda? Cosl ten Cupial zrobil.

nesta 29.07.2016 22:19

A czy Kapka ktory jest teraz dyr sportowym ma wiecej?? Ja pier... ludzie. Kto w ogóle mowi ze Citko jest jednym z właścicieli?!

yarow 29.07.2016 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1444835)
No dobra, slupy!
Tylko kto powazny by chcial takiego slupa? i po co?


1. Ktoś, kto nie chce swojej facjaty/nazwiska, swoich pieniędzy wiązać z klubem piłkarskim (nie z Wisłą tylko z klubem piłkarskim, bo jesteśmy tuż po nieudanym zakupie Korony).

Jest pytanie, dlaczego, skoro właśnie taki klub zakupił? Dlatego, żeby nie wiązać potencjalnego niepowodzenia z Wisłą, z obecnym swoim biznesowym lub osobistym wizerunkiem. Niepowodzenie takie, może wynikać oczywiście z działania niecelowego lub celowego.

To teorie. Oczywiście, chciałbym się cholernie mylić. Może są szanse.


------------------
Sądzę, że Meresiński albo osoby, które za nim stoją, chciał(y) koniecznie dokonać zakupu klubu piłkarskiego (opisywane wręcz "nachalne" konferencje prasowe Meresińskiego z umizgami w kierunku Koroniarzy i Kielc w sytuacji gdy otrzymał zdecydowane "Nie"). Po niepowodzeniu w Kielcach, natychmiast przystąpił(li) do działania w Krakowie.

Gorny 29.07.2016 22:25

http://bip.umwp.wrotapodlasia.pl/woj...tko_marek.html
Link do pelnego oswiadczenia

Dariook 29.07.2016 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1444839)
1. Ktoś, kto nie chce swojej facjaty/nazwiska, swoich pieniędzy wiązać z klubem piłkarskim (nie z Wisłą tylko z klubem piłkarskim, bo jesteśmy tuż po nieudanym zakupie Korony).

Jest pytanie, dlaczego, skoro właśnie taki klub zakupił? Dlatego, żeby nie wiązać potencjalnego niepowodzenia z Wisłą, z obecnym swoim biznesowym lub osobistym wizerunkiem. Niepowodzenie takie, może wynikać oczywiście z działania niecelowego lub celowego.

To teorie. Oczywiście, chciałbym się cholernie mylić. Może są szanse.


------------------
Sądzę, że Meresiński albo osoby, które za nim stoją, chciał(y) koniecznie dokonać zakupu klubu piłkarskiego (opisywane wręcz "nachalne" konferencje prasowe Meresińskiego z umizgami w kierunku Koroniarzy i Kielc w sytuacji gdy otrzymał zdecydowane "Nie"). Po niepowodzeniu w Kielcach, natychmiast przystąpił(li) do działania w Krakowie.

To nie sa teorie, tylko wasze marzenia. Ze jest ktos taki, kto wyjebie kupe hajsu i Wisla bedzie mistrzem Polski...

czaro 29.07.2016 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1444839)
1. Ktoś, kto nie chce swojej facjaty/nazwiska, swoich pieniędzy wiązać z klubem piłkarskim (nie z Wisłą tylko z klubem piłkarskim, bo jesteśmy tuż po nieudanym zakupie Korony).

Dlaczego nie weźmie do tego zadania kogoś w garniturze, krawacie i z twarzą, która budzi zaufanie?

Czy ktoś może mi wyjaśnić, jak wyglądać może w tym wypadku konstrukcja "na słupa", jeśli ci panowie - jak wynika z doniesień medialnych - kupili Wisłę jako osoby fizyczne?

thechris 29.07.2016 22:33

Mierzi mnie to wymienianie Korony i Wisły w jednym zdaniu, w tym samym kontekście... "Chciałem kupić Koronę Kielce ale nie wyszło więc kupiłem Wisłę Kraków."

Z całym szacunkiem dla Korony ale to tak jakby w Niemczech powiedzieć: "Chciałem kupić SC Freiburg ale nie wyszło więc kupiłem Borussię Dortmund", albo w Portugalii: "Chciałem kupić Maritimo ale pogonili mnie z Madery więc kupiłem FC Porto".

Nie klei mi się to.

yarow 29.07.2016 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1444841)
To nie sa teorie, tylko wasze marzenia. Ze jest ktos taki, kto wyjebie kupe hajsu i Wisla bedzie mistrzem Polski...

Mylisz się. To są teorie. I mają prawo powstawać, dopóki nie stanie się jasność.
Gość, który włąśnie zainwestował w sport,a o którym nawet najbardziej dociekliwi dziennikarze sportowi nie są w stanie jednoznacznie powiedzieć na czym właściwie ten gość zarabia hajs. To ma prawo budzić emocje i generować pytania.

yarow 29.07.2016 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1444843)
[...] Korony i Wisły w jednym zdaniu, w tym samym kontekście... [...]
Z całym szacunkiem dla Korony ale to tak jakby w Niemczech powiedzieć: "Chciałem kupić SC Freiburg ale nie wyszło więc kupiłem Borussię Dortmund", albo w Portugalii: "Chciałem kupić Maritimo ale pogonili mnie z Madery więc kupiłem FC Porto".

Nie klei mi się to.


Przecież właśnie kontekst jest identyczny. Te dwa kluby to zgadza się, różny ciężar jakościowy, gatunkowy.
Dlatego napisałem (teoria): ktoś chciał zakupić klub piłkarski. Nie, Wisłę Kraków.

Edit:

tego samego roku.
W maju, Koronę.
W lipcu, Wisłę.

AntyMod 29.07.2016 22:42

spieszcie sie budowac pomniki Cupialowi , bo nie zdazycie

Waldonis 29.07.2016 22:42

Rzadko się tu na forum udzielam, raczej wchodzę poczytać co ciekawego się dzieje u was i ... po tej dzisiejszej wiadomości o przejęciu Wisły przez 2-ch "byznesmenów" mam obawy. Być może jak to niektórzy piszą są to "słupy" ale serio panowie, kto poważny chciałby takiego człowieka? raz że młody Kubuś, dwa że nie opierzony, trzy ma siano we łbie? ja dla mnie i to jest moje osobiste zdanie na ten temat: Cupiał sprzedał Wisłę bo sytuacja była tragiczna, nie chciał firmować upadku Wisły swoim nazwiskiem, nie było konkretnego na kupno, to sprzedał za tyle ile dawali. 2-ch "byznesmenów" na zaciągniętych kredytach kupiło Wisłę, jak ma być dobrze w Polskiej piłce, jak takie jaja się dzieją, że gość który niczego nie osiągnął kupuje taki klub? serio dla mnie to niepojęte! Nie jestem prorokiem, ale czarno to widzę, było w naszej piłce już wiele takich przypadków, gdzie są teraz te kluby? wam tego nie życzę, zresztą nikomu - obym się mylił.

yarow 29.07.2016 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1444842)
Dlaczego nie weźmie do tego zadania kogoś w garniturze, krawacie i z twarzą, która budzi zaufanie?

[...]


Może ufa Meresińskiemu (jest z jego kręgu)? Jako sportowa ale i moralna "buźka", Marek Citko.

malaparte 29.07.2016 22:44

czekałem jak każdy z Nas na ten dzien z nadzieją...czuje się jednak oszukany...liczyłem na kogoś poważnego z dorobkiem, autorytetem.....żadnego szejka, rosyjskiego oligarchy..dostaliśmy jakiegoś gówniarza z siłowni i solarium ..kogoś takiego nie życzyłbym nawet tej k.urwie z Kałuży... nie wiem w co gra Pan Cupiał, w co grają te dwa pokemony...ale ja nie chcę być oszukiwany...

yarow 29.07.2016 22:53

Przeczytajcie to ze zrozumieniem:
"[...] Przedstawił gwarancje bankowe oraz listy intencyjne, w których PRZEDSTAWICIELE KILKU SPÓŁEK zapewniają, iż są GOTOWI DO SPONSOROWANIA Wisły po przejęciu jej przez Meresińskiego[...]."

I odpowiedzcie sobie na podstawowe pytanie. O niezależność pana Meresińskiego.

http://www.dziennikpolski24.pl/sport...akow,10461072/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl