![]() |
kolarze drodzy, kilka pytań :)
1) jak najszybciej i najprościej obliczyć nachylenie terenu? coś tam szukałem w googlach, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, a interesuje mnie jakie średnie nachylenie ma podjazd o długości 1800m i przewyższeniu 29m. 2) w jakiej cenie najtaniej można kupić licznik, który mierzyłby procent nachylenia? 3) znacie jakieś ciekawe trasy w okolicach Krakowa (może być dalsza okolica) z jakimś fajnym, nie koniecznie łatwym podjazdem? :) |
Oczywiście, że znamy choćby podjazd pod Chełm w Myślenicach:)
|
Cytat:
http://labs.webit.pl/nachylenia/ |
mam okazję kupić rower marki TREK 3500 16'' za dobre pieniądze (900zł)
jak myślicie brać??? :-D http://i46.tinypic.com/23i6n3m.jpg http://http://i46.tinypic.com/23i6n3m.jpg |
a ile masz wzrostu ?
|
I na jakim to jest osprzęcie?
Chociaż w sumie rzecz biorąc za 900 stówek to nie ma co się spodziewać wodotrysków ... Co do samego Treka - moja ulubiona marka - już któryś z kolei :) |
Cytat:
175 cm a co myślisz że będzie za mały ? |
po mojemu 16 cali to malutka rama ale pewnie noob jestem i sie nie znam
|
Cytat:
Sprawdź sam jaka jest odpowiednia dla Ciebie, ja sam przy 185 mam 19.5 http://www.bike.pl/wiadomosc/64/ a tu opisywany rowerek http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2012,rowery,5167 nie poszalejesz, ale to solidny wybór w dobrej cenie (szczególnie w tym przedziale cenowym) |
http://www.rowmix.pl/sezon-2010/854-coach-2010.html
Jest ktoś w stanie ocenić relację cena / jakość w tym przypadku ? |
szosa :)
ze swojej strony powiem, ze lepiej rower "przymierzyc" niż kupować przez neta. Wiadomo ze przez internet mozna wyłapać czasem dobrą cene, no ale z rowerem powinno sie tworzyć jedność, na każdym sie przeciez inaczej siedzi/jezdzi i bez chociazby jednej przejażdzki nie ocenisz czy rower pasuje ci idealnie czy nie. |
Wczoraj wracając do domku rowerem, coś mi strzeliło w tylnym kole.Pedały w ogóle nie ciągną koła, zębatka kręci się co to mogło pójść?Wydaje mi się,że łożyska,ale jestem w tym zielony...
|
Pozwoliłem sobie odkopać temat. Sezon w pełni także ruszamy w drogę ;)
Na początek małe pytanko, gdzie w Krakowie polecacie zakupić rower? Gdzie będzie najlepszy wybór i w miarę przystępna cena. Chodzi o rower górski nie kolarzówkę :) Mój już powoli wysiada a nie chcę zostać bez dwóch kółek. |
Z tego co ja wiem - gdziekolwiek :)
Po prostu musisz obejrzeć co jest - najważniejsze - siąść - a potem jak się coś spodoba to szukać gdzie taniej. Na serwis nie ma co patrzeć - z reguły tylko ten gwarancyjny zaliczasz żeby mieć w papierach a potem się już serwisuje w zaufanych warsztatach :) Secesja, Tomar, Bikershop - ludzie jakoś odradzają Rowmixa. Polecam kilka tematów gdzie były dyskusje "co kupić" i "gdzie kupić" "http://rowerowanie.pl/forum/viewthread.php?forum_id=44&thread_id=3828&rowstart =0" "http://rowerowanie.pl/forum/viewthread.php?forum_id=44&thread_id=3841" To linki z forum "rowerowanie.pl". Pomyśl też o wypasionej używce - kumpel ma namiary na gościa co sprowadza naprawdę niezłe sztuki - namiary w jednym z tematów powyższych. I jeszcze jedna uwaga - jak ktoś tam zaznaczył - w miejscowościach poza Krakowem - typu Myślenice, Bielsko itp - można kupić ten sam model o dobre kilka stówek mniej - im droższy tym się bardziej opłaca podjechać. E. poprawiłem linki bo źle odczytuje jak je zakoduje |
polećcie sklep ze sprzetem rowerowym
taki ze znizkami! (internetowy) |
Ja tutaj wiele razy kupowałem różne drobiazgi - czasami się trafi na dobre promocje:
centrumrowerowe.pl Jest jakiś sklepik angielski - nie mogę znaleźć teraz adresu - ceny miał naprawdę miażdżące - a przesyłka wychodziła grosze. |
Chyba o ten chodzi http://www.chainreactioncycles.com/ Kupowałem już u nich, bez problemów.
Na allegro można znaleźć prawie wszystko, często w dobrych cenach. W Krakowie kupuję najczęściej w mbike http://www.mbike.pl/ i na Długiej, nie pamiętam nazwy, wchodzi się w bramę, jadąc od Kleparza po prawej stronie. Jest tam kobita, której wiedza zawstydzi niejednego wymiatacza, kolesia za to omijać szerokim łukiem, nic nie wie ;) edit: to chyba tutaj: http://www.twr.com.pl/ Przy okazji zapytam - jeździcie z sakwami? Kurde pasiłoby uderzyć w jakieś ciekawe miejsce, myślałem o Kirgistanie/Tadżykistanie, ale w tym roku chyba finansowo nie dam rady. Może Gruzja? Leciał ktoś WizzAir z bajkiem? |
Siema. Jako, że na rowerach to malo się znam, a chciałbym zakupić jakiś używany rower górski. I mam pytanie o tą aukcje, http://allegro.pl/rower-gorski-mtb-k...tml#tabsAnchor czy opłaca się czy nie licytować.
|
Jak kupujesz na allegro tak drogie przedmioty to najpierw zadzwoń do sprzedającego czy nie zgodziłby sie wycofać aukcji i opuścić cenę. na tym rowerze w ten sposób sądzę że z 50-70zł utargujesz.
|
Cytat:
Pytanie brzmi co potrzebujesz? Ile i gdzie jeździsz? |
Witam,
szukam roweru MTB do jazdy rekreacyjnej, max 60km jednorazowo co kilka-kilkanaście dni. Po przewertowaniu kilkunastu stron/ofert w oko wpadł mi taki oto model: http://www.domenasportowa.pl/product...n-X6-2012.html Jako że nie znam się za bardzo na osprzęcie, nie mam pojęcia jak ma się w tym przypadku relacja jakości do ceny? Ewentualnie jestem otwarty na jakieś inne propozycje, cena max 1500zł. |
Da radę jakiś rower kupić do 550 zł? Ew. używkę o ile jest sens. Nie musi być jakiś super, tak tylko do pojeżdżenia na nie za długie dystanse (do 20 km).
|
Na Allegro z pewnością. W tej cenie brałbym zdecydowanie używany, bo nowy to może być tylko hipermarketowe byle co.
|
Cytat:
http://www.decathlon.pl/rower-gorski...d_8273887.html http://www.decathlon.pl/rower-gorski...d_8202062.html |
W decathlonie ja kupiłem za 450 zł. Nie potrzebowałem cudów dlatego mam tylko 6 biegów. Dojeżdżam nim do pracy jak nie leje i w sumie jestem zadowolony. Rower nazywa się moster. Żadne cuda ale jeździ.
Z huty (mogiła) do zoo ( ostatnie 1.5 km pod górę) w czasie ok. 1.10 - 1.15. Z powrotem ok. 45-50 minut z postojami na światłach. Przy dynamicznej ale nie sprinterskiej jeździe. |
Mimo wszystko ja bym brał używkę. Za 450 - 550 zł jesteś w stanie na Allegro spokojnie znaleźć jakiegoś Gianta, a jak się uda, to nawet i Treka, czy Scotta. To jest zupełnie inna półka niż rowery marketowe i w takie coś opłaca się nawet parę groszy później doinwestować.
|
Ale ładujecie jakieś zagraniczne nazwy firm. Zobaczcie sobie lepiej na Unibike. Polska firma która robi świetne rowery z części Shimano. Jedyna firma, która oferuje w pełni rasowe rowery w przystępnej cenie.
|
Unibike nie jest jedyną firmą to raz.
Dwa - można kupić i Speca w rozsądnej cenie tylko trzeba popatrzyć za promocjami, porozmawiać ze sprzedawcą - zawsze się kilka stówek zejdzie. Poza tym sama nazwa Shimano nie jest wyznacznikiem - poziom Deore to minimum a Altusy czy Alivio wołają o pomstę o nieba - niezależnie czy napęd, czy przerzutki czy kasety. Więc można mieć bika na "Shimano" na którym nie da się po Lasku Wolskim jeździć :) Sram też robi świetny sprzęt - cenowo porównywalnie. To jeśli mówimy o nowych rowerach. Co do używek temat woda. Jak napisali już wcześniej koledzy - używkę można znaleźć w super pieniądzach - giełdy czy allegro. A przy okazji sprawdzić fora rowerowe czy ktoś aby takiego nie stracił kilka dni wcześniej Wtedy pojechać i najebać sprzedawcy w imię poszkodowanego :) Przy kupnie używki pomijając to czy kradzione patrzymy na: Rama - nie może mieć najmniejszego pęknięcia Napęd - zęby w kasecie i korbie nie mogą być rekinami czyli mówiąc po ludzku - nie mogą być do szpica bo to znaczy że jest przebieg duży i lada dzień napęd będzie do wymiany - jak u mnie miesiąc temu. Hamulce mogą być zdarte i ciężko chodzić bo to kwestia wymiany linek, klocków czy pancerzy (lub ich przeczyszczenie). A'propos dwóch kółek - dzisiaj był Maraton w Michałowicach: wis.la/n68r1 Bardzo fajna kameralna impreza - to już X edycja. Atmosfera jak zawsze super. |
Po nowy rower o dziwo, a może nic dziwnego, opłaca się jechać do Czech. W większości czeskich wsi tuż za granicą są sklepy rowerowe które żyją z Polaków.
|
Ale się dzisiaj upodliłem :/
Pierwszy błąd że po nieprzespanej nocy w ogóle poszedłem na rower. Pikawa była tak zmęczona że ledwo przez Kraków jechałem, potem było tylko gorzej. Cel wycieczki uzyskany - zamek Lipowiec, trasa ile się dało w terenie. 118 km i 6:30 godziny samej jazdy. Umieram :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl