Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [11 kolejka] WISŁA KRAKÓW - Legia Warszawa, 6 października, godzina 15:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9141)

AS82 06.10.2013 18:48

Ja napisze jedno po tym meczu:
FRANEK SMUDA , CZYNI CUDA !

licoo 06.10.2013 18:57

A ja chciałem podziękować Guliemu. Z odejściem Guliego coś niestety bezpowrotnie się kończy.

rafkur 06.10.2013 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1334744)
A ja chciałem podziękować Guliemu. Z odejściem Guliego coś niestety bezpowrotnie się kończy.

Fajny moment na pożegnanie z gniazdem. Pełny stadion, odpowiedni przeciwnik. Mimo to ja bym go chciał zobaczyć jeszcze raz - na Derbach na wiosnę. To chyba lepszy moment na ostatni raz.

donecki 06.10.2013 19:24

Mecz słaby.Boguski mimo że robił wiatr jest kaleką piłkarskim.Nic mu nie wychodzi.Najlepszy Miskiewicz oraz Głowa z Chavezem i Bunozą.Legia słaba bo bez napastnika.Na szczęscie my mamy Brozia.Czy Sikorski by to wykończył?Albo Boguski? Nigdy.Drużyna po początku sezonu jakby wpadła w marazm i nie gra juz tak z polotem jak wtedy.Czekam na wzmocnienia zimowe i walkę o puchary bo przy takiej lidze jesteśmy w stanie to osiągnąc.
Doping sredni zwłaszcza w 1 połowie.Dopiero Jazda jazda Biała Gwiazda robiła wrażenie.
Dziekuję Guliemu za te 10 lat i czekam na innego charyzmatycznego wodzireja.

Elefant 06.10.2013 19:51

W tym momencie można czuć jedynie radość.

Zwycięstwo, pełne trybuny, emocjonujący pojedynek. To wszystko dla klubu może bardzo pozytywnie zaowocować w przyszłości.

Mecz ten ma też jeszcze jeden pozytywny aspekt. Na tle mocnego rywala wyszły wszystkie nasze słabości.
Jest dużo, bardzo dużo materiału do analizy dla Smudy. Na przyklad w zakresie przygotowania fizycznego.
Dzisiaj - mniejsza z tym.

Teraz jednak należy cieszyć się z pozytywów. Głowacki, Brożek, Miśkiewicz zdecydowanie ludzie tego meczu. Konkretna gra Chaveza, który dał rady. Kilka dobrych zagrań Boguskiego, który ostatnio ma wyrażną zwyżkę formy.

Czy tylko ja czułem drgania dolnej cześci trybuny E gdzieś w 88 minucie ?

Adenalix 06.10.2013 19:53

Co do meczu, z perspektywy trybun wyjaśniło się moim zdaniem, że:

1. Boguś pasuje na podwieszonego za Broziem, a nie na skrzydle.
2. Sarki to idealny piłkarz na podmęczonego rywala od 70 minuty. Wcześniej naprawdę nie ma co go wpuszczać. Ale w sumie to samo można niestety powiedzieć o Gurrerze i Małym, którzy weszli i skorzystali na zmęczeniu rywala.
3. Burliga jest za słaby. Dziś masa wielbłądów i to część w ogóle niewymuszonych. Albo grajmy Stolarem, albo szukajmy prawego obrońcy.
4. Dziś przegraliśmy walkę o środek pola co było kluczem do uzyskania przewagi przez gości. Widać wyraźnie brak w kadrze takiego piłkarza jak Sobol.
5. Lepszy chory Brożek niż zdrowy Genkov.
6. Do wszystkich, którzy dzisiaj byli pierwszy raz w sezonie na meczu (na oko jakieś 15 tys. ludzi): przyjdźcie na Lubin to napiszę, że jesteście kozakami.

Bardzo szczęśliwy dziś jestem, ale zamieniłbym to zwycięstwo na remis pod warunkiem zwycięstwa w Kauflandzie.

Festence 06.10.2013 20:06

Świetny mecz :) Może gra momentami nie była idealna, ale teraz nie ma się co przejmować :)

Głowacki jak profesor,
Chavez bardzo solidny, odbijali się od niego jak od ściany - tym bardziej, że gra z bólem i kontuzją.
Garguła piękne podanie,
Brożek - klasa sama w sobie.
Miśkiewicz - pewny w bramce, po jednej z akcji się przeżegnał :D

Słabszy mecz Chrapka i Sarkiego, który powinien wchodzić na końcówki.

I wytłumaczcie mi, w czym Głowa jest gorszy od Rzeźniczaka czy Jodłowca, że tamci są w kadrze? Choć oczywiście z punktu widzenia Wiślaka to lepiej, że Głowa i Brozio (który się podleczy teraz) będą w klubie.

piotek 06.10.2013 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1334751)
Co do meczu, z perspektywy trybun wyjaśniło się moim zdaniem, że:

1. Boguś pasuje na podwieszonego za Broziem, a nie na skrzydle.
2. Sarki to idealny piłkarz na podmęczonego rywala od 70 minuty. Wcześniej naprawdę nie ma co go wpuszczać. Ale w sumie to samo można niestety powiedzieć o Gurrerze i Małym, którzy weszli i skorzystali na zmęczeniu rywala.
3. Burliga jest za słaby. Dziś masa wielbłądów i to część w ogóle niewymuszonych. Albo grajmy Stolarem, albo szukajmy prawego obrońcy.
4. Dziś przegraliśmy walkę o środek pola co było kluczem do uzyskania przewagi przez gości. Widać wyraźnie brak w kadrze takiego piłkarza jak Sobol.
5. Lepszy chory Brożek niż zdrowy Genkov.
6. Do wszystkich, którzy dzisiaj byli pierwszy raz w sezonie na meczu (na oko jakieś 15 tys. ludzi): przyjdźcie na Lubin to napiszę, że jesteście kozakami.

Bardzo szczęśliwy dziś jestem, ale zamieniłbym to zwycięstwo na remis pod warunkiem zwycięstwa w Kauflandzie.

Moje wtrącenia ;) :
1) Boguski gra z meczu na mecz coraz lepiej, parę wejśc fajnych, by potem stracić głupio piłkę. Ważne, że jest progres.
2) Zgadzam się całkowicie. Donald i Sarki- dynamit w nogach, ale na początku meczu nie dają za wiele. Trzeba nad tym pomyśleć.
3) Burliga zrobił dla nas bramkę w jakichś 80%. Poza tym faktycznie łatwo dawał sie ogrywać. Widzę zniżkę 4) Myślę, ze było to raczej wynikowe naszej taktyki opartej na kontrach. Niepokoił natomiast fakt, że nie bardzo kto zbierał piłki sprzed naszej 16, a to chyba zadanie Ostoji.

Kon®ado 06.10.2013 20:19

Swoją drogą nie wiedziałem że mamy aż tylu kibiców Legii na forum.
Wyświetl wyniki ankiety: Niedzielny mecz przy Reymonta zakończy się
Zdecydowanym zwycięstwem Wisły! 41 24,12%
Minimalnym zwycięstwem Wisły! 81 47,65%
Remisem. 27 15,88%
Porażką Wisły 21 12,35%

Blaszczu16 06.10.2013 20:30

To nie była już ta gra co z zespołem z Poznania, ale wynik równie cieszy. Może mam za duże wymagania w stosunku do obecnej kadry, ale myślałem, że lepiej zagramy na tle zdziesiątkowanego rywala. Niby mistrz Polski, niby duży respekt Smudy i wielu kibiców także piszących w tym temacie przed meczem, ale ja widząc co warszawski zespół wyprawiał w pucharach i kilka jego spotkań w lidze, to nie było się czego bać. Ot przeciętny zespół, który jak na polskie warunki ma równą i szeroką kadrę. Nie znaczy to jeszcze że na tyle mocą żeby mógł zdominować ligę na lata, co wieszczyli Wieszczyckie i inne Węgrzyny.

I jeszcze jedno. Już 11. kolejek za nami i jeszcze buki, kibice rywali i inni eksperci nie zorientowali się, że Wisła nie jest taka słaba za jaką ją uważano przed sezonem? Piszę tu głównie o kursie jaki był na Wisłę (około 3,8) i na gości (ok. 2,3), a także czytając forum legionistów przed spotkaniem. Bardzo się puszyli, że trzeba golić frajerów i tak dalej. No cóż, to nie nasz problem, że się Wisły nie docenia.

Nie bójmy się tego powiedzieć, znowu walczymy o mistrza! Biała Gwiazda powstała http://www.youtube.com/watch?v=pfrKAw_oaNM

wulkan1906 06.10.2013 20:31

ma ktoś uploady? mecz obejrzę jeszcze raz, na żywo było zajebiście, gra dobra, przeciwnik to była Legła. Więc jest zajebiście. LEgła Warszawa!!!!!

dragon 06.10.2013 20:32

MECZ:

Doping

W I średni. W II połowie b. dobrze od JJBG (żęby było super to przydałaby się pora meczu po zmroku - wtedy jakoś autmatycznie doping jest jeszcze lepszy)

Scenariusz meczu był b. dobry dla nowych kibiców. Pytanie czy ktoś zbiera takie statystyki w naszym klubie (czyli: Ilu było kibiców pierwszy raz na stadionie).

Piłkarze

Super:
Głowacki - profesor. Wybił chyba 95% piłek z naszego pola karnego
Brożek - ładnie walczył w I poł. Widać że miał "power"
Miśkiewicz - naprawdę dobry bramkarz. Wyjmuje co trzeba, a nawet więcej. A kiksy szczęścliwie nie wpadają więc ma farta co też jest ważne ::)

Dobrze:
Niezły Chavez i Bunoza.


Słabo:
Boguski, Sarki

Reszta bezbarwnie. No może poza Guerrier'em który znów mógł mieć "wejscie smoka" ale troszeczkę zabrakło.

bebeto 06.10.2013 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1334744)
A ja chciałem podziękować Guliemu. Z odejściem Guliego coś niestety bezpowrotnie się kończy.

Wyzywanie od "cweli"... Powodzenia G.

South 06.10.2013 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1334750)

Czy tylko ja czułem drgania dolnej cześci trybuny E gdzieś w 88 minucie ?


Były drgania były, ale to nie pierwszy raz ,jak faktycznie wszyscy skaczą to drga trybuna :)

Cóż liczba wynalazków i kosmitów porażająca , tego się należało spodziewać ,wiadomo jest to wkurzające ,ale chyba nie do uniknięcia ,mam nadzieje że przez to lepiej wypadnie zbiórka ,a także zarobią kibolskie sklepiki dzięki czemu kibicowski ruch na Wiśle będzie szedł do przodu :)

Oczywiście dołączam się do podziękowań dla G. , którego pamiętam od zawsze na gnieździe . Dzięki !

St Yabol 06.10.2013 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dragon (Post 1334760)
MECZ:

Doping

W I średni. W II połowie b. dobrze od JJBG.

Piłkarze

Super:
Głowacki - profesor. Wybił chyba 95% piłek z naszego pola karnego
Brożek - ładnie walczył w I poł. Widać że miał "power"
Miśkiewicz - naprawdę dobry bramkarz. Wyjmuje co trzeba, a nawet więcej. A kiksy szczęścliwie nie wpadają więc ma farta co też jest ważne ::)

Dobrze:
Niezły Chavez i Bunoza.

Słabo:
Boguski, Sarki

Reszta bezbarwnie.

Boguski słabo? Ja się pytam co on w ogóle robił na boisku. Ambicja tak, ale umiejetności stanowczo na nie. Smudzie sie coś chyba w głowie robi, że go wystawia. Skoro potrafił posadzić Sarkiego po jednym słabym meczu to czemu nie robi tego z Boguskim już po 3 albo 4 meczu.

Kon®ado 06.10.2013 20:44

Już tak nie narzekajcie na Boguskiego, miał dużo gorsze mecze, wiele nie zrobił, ale cóż, czasami się przydaję, może gdzieś tam piłka dolecieć do niego i coś strzelić, raz walnął w poprzeczkę, jakby trafił to by było że świetny jego mecz :]
Skoro w Legii która ponoć ma taki świetny skład gra taki ktoś jak Żyro, to cieszmy się że Bogusia mamy.

X-Ray 06.10.2013 20:51

Cytat:

Nie bójmy się tego powiedzieć, znowu walczymy o mistrza! Biała Gwiazda powstała...
Oho, już się zaczęło, tak jest zacznijmy pompować balonik. :rotfl:

Super, gramy lepiej niż było to w planach. Ale spokojnie, w tym sezonie mieliśmy być średniakiem.
Mnie ucieszy na koniec sezonu 5-8 miejsce. Ważniejsza dla mnie jest stabilizacja.

A mianowicie, miernoty, lenie wypadają. Przychodzą w zimie 2-3 dobrych grajków.
Nie szrot, tylko dobrzy gracze którzy jak na razie są w planach kupna.

I tym samym za rok powalczmy o puchary. Za dwa lata o mistrza. Wszystko powoli do celu.

Już raz nagle zdobyliśmy Mistrza, chociaż zespół był w przebudowie - Robrt Maskaant.
Każdy wie, jak się to potem skończyło. I czego efekty były rok, i dwa lata temu.

Co do meczu, to jedynie boli słabość Małeckiego.

Elefant 06.10.2013 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 1334762)
Były drgania były, ale to nie pierwszy raz ,jak faktycznie wszyscy skaczą to drga trybuna :)

No, ja mimo, że jestem na większości meczów czułem je pierwszy raz.
Ale drgania były bardzo wyrażnie wyczuwalne choć krótko trwały.
Leciał kiedyś taki filmik z drgającą niemiecką trybuną Eintrachtu chyba.

Obejrzałem zdjęcia z "argentyny" Wyszły jak na mój gust bombowo.
Trzeba docenić kupę roboty jaka włożyli ludzie w przygotowanie tych woreczków z serpentynami..

Adenalix 06.10.2013 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1334767)
Oho, już się zaczęło, tak jest zacznijmy pompować balonik. :rotfl:

Super, gramy lepiej niż było to w planach. Ale spokojnie, w tym sezonie mieliśmy być średniakiem.
Mnie ucieszy na koniec sezonu 5-8 miejsce. Ważniejsza dla mnie jest stabilizacja.

W tej ziemniaczano-buraczanej lidze, po tak udanym starcie, gra w pucharach europejskich to obowiązkowy cel. Inna sprawa czy się go uda osiągnąć. Mamy bardzo wąską kadrę, ale jesteśmy w stanie pokonać każdego w polskiej lidze. To nie zasługa świetnej Wisełki, tylko zaściankowej ligi umiejscowionej względem sportowego poziomu gdzieś między ligą mołdawską a estońską.

Grantar 06.10.2013 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dragon (Post 1334760)
MECZ:
Dobrze:
Niezły Chavez i Bunoza.
Słabo:
Boguski, Sarki

Bunoza zagrał słabszy mecz; poza 1 akcją w 1 połowie gdzie wyprzedził z piłką dwóch Legionistów bez piłki ....
Słabiej to zagrał Chrapek ... to spowodowało że przegraliśmy w 1 połowie walkę o środek pola.
Sarkiego jakoś bym się nie czepiał.

maqz 06.10.2013 21:31

egofiles
ttp://adf.ly/X35hM (1 pol)
ttp://adf.ly/X3IZH (2 pol)
podziekowania dla kkamillo505

vip2008 06.10.2013 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1334744)
A ja chciałem podziękować Guliemu. Z odejściem Guliego coś niestety bezpowrotnie się kończy.

a jaki powod Jego odejscia?

mitmichael 06.10.2013 21:35

Cos pieknego przezyc mecz na R22 z Legią przy komplecie publicznosc . W poprzednim sezonie to My gralismy lepiej ale to Oni wygrali i to głownie dzieki arbitrowi bramkowemu. NIEPOKONANA, NASZA WISEŁKA KOCHANA!!! i oby jak najdłuzej.

dragon 06.10.2013 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1334781)
Cos pieknego przezyc mecz na R22 z Legią przy komplecie publicznosc .(..)

Ciekawa sprawa z tym "KOMPLETEM". Nie tak łatwo go zdefiniować :)

Bo jedno to komplet sprzedanych miejsc. Ale rekord frekwencji robi się raczej obecnością a nie sprzedażą. A tę obecność trzeba policzyć.

Najłatwiej automatycznie można liczyć obroty kołowrotków. Ale ...nie wszyscy przez nie przechodzą (podejrzewam, że dziś sportowcy wychodzący z pawionu medialnego na przykład nie. To samo dot. VIPów).

Wobec tego jedyne co można podać to liczbę sprzedanych miejsc (bilety + karnety). Ale tutaj też przełożenie na obecność stadionową jest tylko szacunkowe bo nie wszyscy (zwłaszcza z droższych karnetów) chodzą na wszystkie mecze.

Takim oto sposobem niezbyt precyzyjne rekordy frekwencji możemy bić niemal w nieskończoność bo zawsze może przyjść 1 osoba więcej niż ostatnio... Choć niekonieczne musimy mieć tego świadomość.

Czego sobie i Wam życzę :) Dobranoc.

michu-k 06.10.2013 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dragon (Post 1334785)
Ciekawa sprawa z tym "KOMPLETEM". Nie tak łatwo go zdefiniować :)

Najłatwiej automatycznie można liczyć obroty kołowrotków. Ale ...nie wszyscy przez nie przechodzą (podejrzewam, że dziś sportowcy wychodzący z pawionu medialnego na przykład nie. To samo dot. VIPów).

Potwierdzam. Sportowcy przechodzili do pawilonu medialnego z bocznego boiska. Wykluczone jest więc YYY obrotów kołowrotów.

nemox007 06.10.2013 22:05

To było coś...

Po cichu miałem nadzieję że Donald coś dzisiaj ustrzeli i niewiele zabrakło :D

Fakt, jest powód do radości ale bez przesady. Smuda sam mówi że dopiero zaczynamy kumać o co chodzi więc spokojnie do przodu.

Środkowi obrońcy dzisiaj super. Dobrze Ostoja. Skrzydła klapa. Nie wiem co się z tymi chłopakami dzieje. Potrzeba nam jeszcze jednego środkowego pomocnika bo Boguski się niestety nie nadaje do tego.

Oby tak dalej!

St Yabol 06.10.2013 22:05

ma ktos link do statystyk po meczu?

Wojtas 06.10.2013 22:21

Los oddal to co zabral podczas ostatniego przegranego meczu 1;2.Rachunek wyrównany.

Co do przebiegu to troche zbyt bojazliwie ,trzeba bylo na nich ruszyc ostro,a nie tak troche jakby wstydliwie.

Dziekujmy niebiosom ze wraz z przyjsciem Pawla WIsla stala sie inna druzyną i dzis moze bic sie o mistrza.
Podobal mi sie tez Stjepanowic ,madre zagrania i przeglad pola/

generalnie mecz w nasyzm wykonaniu sredni,ale co w meczu z Legia najwaznisjze-liczy sie tylko zwyciestwo i to sie udalo osiagnac.Brawa chlopaki!

Osobne podziekowania za wszytko dla GULIEGO.Za te lata,za tą moc ,za opierdalanie.To dawalo kopa .
Jak przekazales osobiscie ze to twoje pozegnanie,to troche lezka sie zakrecila,bo dales z siebie mnostwo dla Wisly i za to wielki szacunek i podziekowania.

Osobisie ludze sie ze jednak moze pojawisz sie na derbach bo jednak obecni gniazdowi to nie ta połka

piotrex007 06.10.2013 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1334789)
ma ktos link do statystyk po meczu?

http://www.tylkoekstraklasa.com.pl/m...566d6d4_XL.jpg

palikot 06.10.2013 22:30

te strzały Legii są dobre. Większość z nich to wypierdalali na parking. Ponoć cztery autokaty szyby miały uszkodzone :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl