Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto chce, żeby była transmisja i jest w stanie dać za to złotówkę (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8147)

tofik 26.06.2011 13:15

Wolę zeby ktoś pojechał i kamerami nakręcił mecz a później udostępnił w dobrej jakości. Lepsze to, niż taka sytuacja, że płace nie wiem za co, może za dobry stream, a może za badziewne 300kb, albo nie obejrzę nic.

rav 26.06.2011 13:18

A może być badziewny stream i później cały mecz w dobrej jakości..? :)

samsung_08 26.06.2011 13:21

No racja, najtrudniejsze jest zawsze znalezienie odpowiedniego łącza na miejscu, który ma wystarczająco duży upload. Nie jest to niemożliwe ale wiąże się to z dużymi kosztami. Nie wiem czy nie lepiej by kupić u dużego operatora międzynarodowego (Tmobile, Orange) bezprzewodowego internetu w dużym uploadem (tak na moje oko 10 Mbps). Problemem są wioski, gdzie ten zasięg będzie zawsze słaby. Mimo wszystko powodzenia

@tofik: mecz na żywo to zawsze na żywo i żadna zajebista relacja tego nie zastąpi

Tenzen 26.06.2011 13:24

Może jakiś porządny mobilny modem 3G/4G do tego jakaś porządna zewnętrzna antena i pakiet internetowy od T-Mobile, chyba teraz mają jedną cenę dla całej Europy?

http://i55.tinypic.com/2z9aa8g_th.png
http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/internet/telefon
Abonament bez limitów to jest widzę 55zł więc 660zł rocznie.

rav 26.06.2011 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez samsung_08 (Post 1116836)
Nie wiem czy nie lepiej by kupić u dużego operatora międzynarodowego (Tmobile, Orange) bezprzewodowego internetu w dużym uploadem (tak na moje oko 10 Mbps). Problemem są wioski, gdzie ten zasięg będzie zawsze słaby. Mimo wszystko powodzenia

Wystarczy 1 Mbps, byle gwarantowany. Lecz niestety, takiej oferty nie ma. W praktyce z telefonu/modemu wychodzi 300-500 kbps. W mieście.

alkoholik 26.06.2011 13:27

Czy oni oczekują że przez te mecze ja polece do Polsatu kupie dekoder podpisze umowe na 3 lata tylko po to by sabie akurat ten mecz oglądnąć?

olek0 26.06.2011 13:30

Szkoda ze sparingi nie sa w Niemczech w Bayernie grane lub w Austri to bym zrobil transmisje calkiem za darmo.
No niestety sparingow tutaj nie graja.

crate digger 26.06.2011 13:31

popatrzcie na satelitarne łącza internetowe.

np.
http://www.tooway.pl/
http://www.dostawcy-internetu.pl/astra2connect-cennik
http://www.dostawcy-internetu.pl/Int...przez-satelite

troszke droższe, ale można wybrać opcje przesyłu. ponadto zasięg na całą Europę. całkowice mobilne. wystarczy troche prądu. mam nadzieje że pomoglem :)

Tenzen 26.06.2011 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 1116839)
Czy oni oczekują że przez te mecze ja polece do Polsatu kupie dekoder podpisze umowe na 3 lata tylko po to by sabie akurat ten mecz oglądnąć?

tutaj:
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/docum...e_20110605.pdf
piszą, że jest 7,2Mbit pobieranie 1,9Mbit wysyłanie, ale trzeba być pewnie w zasięgu. Teraz jakiś zasięg jest praktycznie wszędzie, a porządna antena i modem mogą chyba w większości przypadków załatwić sprawę.

crate digger 26.06.2011 13:36

Tenzen, tyle że to są maksymalne wartości, ograniczone przez technologię 3g. w żadnym wypadku nie są gwarantowane

rav 26.06.2011 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crate digger (Post 1116843)
popatrzcie na satelitarne łącza internetowe.

np.
http://www.tooway.pl/
http://www.dostawcy-internetu.pl/astra2connect-cennik
http://www.dostawcy-internetu.pl/Int...przez-satelite

troszke droższe, ale można wybrać opcje przesyłu. ponadto zasięg na całą Europę. całkowice mobilne. wystarczy troche prądu. mam nadzieje że pomoglem :)

Dzięki za chęci, kiedyś to rozkminiałem, może się trochę poprawiły te oferty. Teraz na szybko zerknąłem i:
- tooway - widzisz tam cennik? (nie znalazłem)
- astra2connect - nawet w ofercie BUSINESS LINE za 599 zł miesięcznie (3-letnia umowa) transfer jest 3-krotnie za niski: 4096/360 kbit/s


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 1116846)
tutaj:
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/docum...e_20110605.pdf
piszą, że jest 7,2Mbit pobieranie 1,9Mbit wysyłanie, ale trzeba być pewnie w zasięgu. Teraz jakiś zasięg jest praktycznie wszędzie, a porządna antena i modem mogą chyba w większości przypadków załatwić sprawę.

Może się coś poprawili, ale np. na stadionie Wisły jeden z fotografów korzysta z blueconnecta i wiecznie narzeka na szybkość wysyłki zdjęć. A co dopiero video live. Wahania potrafią być ogromne, uzależnione chociażby od tego... ile osób jest na meczu (czyli komórek t-mobile w pobliżu). No i jest to oczywiście rozwiązanie tylko na Polskę.

olek0 26.06.2011 13:46

Najlepiej to sie dogadac z wlascicielem stadionu , placisz im 50 euro za internet na jeden dzien a oni ci udostepniaja.
W niemczech nawet amatorskie kluby maja internet na swoich obiektach wiec nie bedzie napewno z tym problemu.
Internet 16 mb to standard wiec uploadu ci wystarczy. Transmisje robie co tydzien wiec wiem jak to z tym bywa :)

crate digger 26.06.2011 13:46

heh wrzuciłem pierwsze lepsze :)

StarDSL http://www.dostawcy-internetu.pl/stardsl-cennik troche lepsze warunki ale upload jest chyba piętą achilesową tego typu rozwiązania.


http://www.polnetkom.pl/internet_satelitarny.html tyle że ceny zdaje się są negocjowalne bo nic o nich nie jest napisane :) upload deklarują znacznie wyższy. może za reklamę podczas transmisji (jaki szeroki dostęp do ludzi, w koncu przedsiebiorcy to też kibice, a zdaje sie ze do nich chcieliby trafić) zgodziliby się na udostępnienie sprzętu na czas transmisji bez konieczności kupowania i wiązania się :D warto IMO napisać i coś takiego zaproponować, może nawet w ramach częstszej współpracy :)

Reklama podczas transmisji mogla by byc dłuższa i tlumaczyc zasady działania :) a sam przesył byłby demonstracją

Tenzen 26.06.2011 13:54

@rav - Aha, tylko Polska. Reklamowali się że na rozmowy mają jedną cenę do całego T-Mobile więc myślałem, że z internetem będzie podobnie.

Ten fotograf pewnie przesyła całe serie zdjęć w ogromnych rozdzielczościach i bezstratnych formatach więc to musi długo trwać, nie ma siły.

@olek0 - tylko sparingi rozgrywane są najczęściej na boiskach treningowych w oddaleniu od stadionu. Tam chyba ciężko o kabel.

olek0 26.06.2011 14:01

Tenzen - sprobowac mozna . A mobilnego neta naprawde nie polecam tu trzeba by cos innego wymyslec.

rav 26.06.2011 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez olek0 (Post 1116851)
Najlepiej to sie dogadac z wlascicielem stadionu , placisz im 50 euro za internet na jeden dzien a oni ci udostepniaja.
W niemczech nawet amatorskie kluby maja internet na swoich obiektach wiec nie bedzie napewno z tym problemu.
Internet 16 mb to standard wiec uploadu ci wystarczy. Transmisje robie co tydzien wiec wiem jak to z tym bywa :)

W tym kierunku poszedłem, jeśli chodzi o Oberhausen :)

olek0 26.06.2011 14:23

Sadze ze jedyna szansa na transmisje. Mobilny internet bedzie sie przerywal caly czas.
Ale probowac oczywiscie mozna :)

Smoqu 26.06.2011 16:50

max 5 pln-ów za 1 mecz ode mnie

stawski 26.06.2011 16:56

Też się wpisałem i zapłacę, tylko podajcie szczegóły.

FraMat 26.06.2011 20:13

a co z przepisami o zezwoleniach na publiczną zbiórkę pieniędzy? Ktoś to ma opanowane?

http://wykroczenia.wieszjak.pl/chara...ezwolenia.html

cassius31krakow 26.06.2011 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1117040)
a co z przepisami o zezwoleniach na publiczną zbiórkę pieniędzy? Ktoś to ma opanowane?

http://wykroczenia.wieszjak.pl/chara...ezwolenia.html

Raczej mówimy tutaj o zakupie usługi telewizyjnej

Tenzen 26.06.2011 20:40

Ale chyba to musiałyby być ogromne kwoty by trzeba było uważać na regulacje prawne. Tak mi się wydaje.

Zbiórki na oprawy są kontrolowane przez państwo? ;)

Bulet 26.06.2011 20:45

dorzucam 5zł

tomaszw 26.06.2011 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1117040)
a co z przepisami o zezwoleniach na publiczną zbiórkę pieniędzy? Ktoś to ma opanowane?

http://wykroczenia.wieszjak.pl/chara...ezwolenia.html

to jak sie zrzucamy z kumplami na flaszke to popelniamy wykroczenie...

Cytat:

Kiedy zezwolenie nie jest potrzebne
Zgodnie z przepisami ustawy o zbiórkach publicznych zezwolenie nie jest potrzebne m.in. do zbierania ofiar na cele religijne, kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą, naukową, oświatową i wychowawczą; do zbiórek przeprowadzanych w drodze loterii pieniężnych lub fantowych, jeżeli zbiórki są przeprowadzane w miejscach publicznych; do zbiórek przeprowadzanych w lokalach prywatnych wśród grona znajomych, osobiście przeprowadzających zbiórkę; do zbiórek wśród młodzieży szkolnej w lokalach szkolnych, odbywających się na podstawie zezwolenia władz szkolnych.
a jak nie to w srod osob wplacajacych zosatnie rozlosowanych 10 pocztowek z rygi i mamy loterie:P

rav 26.06.2011 21:30

Ło... z loteriami to dopiero są jaja.... :)

Na pewno nie zrobimy tego w formie publicznej zbiórki. Runda jesienna się skończy, a my formalności nie będziemy mieli załatwionych ;)

tomaszw 26.06.2011 21:54

pogiete to dla mnie jest. Mam ochote dac komus moja, opodatkowana juz kase ktora zarobilem to za przeproszeniem ch*j komu do tego...

wwf 26.06.2011 23:15

tomaszw - A wiesz że możesz nie mieć pracy w Polsce, no i wyjedziesz za granicę do jakiejś pracy. Zarabiasz ale jednocześnie robisz jakieś fuchy , ciągniesz etat w ochronie na czarno, cięzko pracujesz gdzieś kilka tysięcy kilometrów od domu. Odkładasz 25 000 euro i idziesz sobie coś kupić. Robisz transakcje.

Za miesiąc przychodzi ci wezwanie z US bo własnie coś kupiłeś za 25 000 euro a oficjalnie zarobiłeś dużo mniej. Okazuje się że w polsce wszystkie operacje finansowe powyżej 20 000 euro muszą być zgłaszane przez bank do US.

I co ty na to, nie dość że nie miałeś pracy w Polsce, to pojechałeś gdzieś do Holandii, pracujesz po 18 godzin to potem nie możesz tych pieniędzy wydać. No chyba że weżmiesz kredyt i dasz zarobić bankowi.

hassarol 27.06.2011 08:27

3zł ode mnie, proszę o szczegóły.

skejton 27.06.2011 08:48

5zł poleci do was

callon2190 27.06.2011 09:18

Ja moge wplacic tylko ze smsem :) sms za 5 zl = 3 zl dla was :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl