Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Polskie kluby w europejskich pucharach. Sezon 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8096)

licoo 01.06.2011 10:18

Która polska drużyna zagra w Intertoto?

martin_6 01.06.2011 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1104407)
Która polska drużyna zagra w Intertoto?

Panie! Intertoto to od trzech lat juz nie ma :D

krytyk 01.06.2011 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiktorpiekarski (Post 1104404)
Zeby nie trafic na szkotow bo bedzie masakra, kopenhaga straszy tylko wynikiem z poprzedniego sezonu reszta do ogrania.

bez przesady. Rangersi to sredniak europejski, na pewno do ogrania przez Wisłę, gdy będzie ona dobrze przygotowana i troszke wzmocniona

crazykaro 01.06.2011 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1104407)
Która polska drużyna zagra w Intertoto?

Jak to mówią: Kto pyta nie błądzi!
.. ale przynajmniej pośmiać sie mozna:P

Sartre 01.06.2011 11:13

Ceeewuukaeees, do boju Legia Warszawa
Dwie bramki Borysiuk i dwie Dixon Choto
i Legia gra w Intertoto!

;)

licoo 01.06.2011 11:23

Nie wiedziałem, dlatego zapytałem:P Myślałem, że może Lechia zagra, za to że wygrała w klasyfikacji Fair play. Wydawało mi się, że właśnie za to się dostawało szansę gry w Intertoto.

krytyk 01.06.2011 11:36

W Intertoto grała pierwsza drużyna, która nie awansowała do pucharów z ligi, czyli w tym wypadku byłby to Lech nie Lechia

crazykaro 01.06.2011 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 1104448)
Nie wiedziałem, dlatego zapytałem:P Myślałem, że może Lechia zagra, za to że wygrała w klasyfikacji Fair play. Wydawało mi się, że właśnie za to się dostawało szansę gry w Intertoto.

Teraz za FairPlay gra się w 1. rubndzie LE jednak trzeba wygrać (czy jakoś tak) międzynarodowy ranking FairPlay

wanciak86 01.06.2011 18:44

Przykro mi to mówić, ale zaskoczeniem dla mnie (pozytywnym oczywiscie) będzie jak chociaż jedna Polska drużyna przejdzie chociaż 1 runde, i zagra dwumecz z kolejna ekipa:)

krytyk 01.06.2011 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanciak86 (Post 1104740)
Przykro mi to mówić, ale zaskoczeniem dla mnie (pozytywnym oczywiscie) będzie jak chociaż jedna Polska drużyna przejdzie chociaż 1 runde, i zagra dwumecz z kolejna ekipa:)

Kolejny przykład cytatów z cyklu "mondrości polskie"

WCracow 01.06.2011 20:42

Śląsk odpada w II rundzie z zespołem typu Fulham
Jaga odpada w II rundzie z .... kimś tam
Legia odpada w III rundzie z zespołem typu Fulham

Na poczatku sierpnia wszyscy oprocz Wisly maja po pucharach i kompromitacje kolejny raz.

mr_kwolf 01.06.2011 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1104809)
Śląsk odpada w II rundzie z zespołem typu Fulham
Jaga odpada w II rundzie z .... kimś tam
Legia odpada w III rundzie z zespołem typu Fulham

Na poczatku sierpnia wszyscy oprocz Wisly maja po pucharach i kompromitacje kolejny raz.

odpadnięcie z zespołem typu Fulham nie jest kompromitacją.

Ponadto równie dobrze ja moge ułożyć takie pary że wszystkie zespoły wejdą do fazy grupowej LE i będzie najpiękniejszy sezon w pucharach dla Polaków.

Blaszczu16 01.06.2011 22:04

Jaga jest rozstawiona w 1 i 2 rundzie więc nie odpadnie z leszczami, jestem o tym przekonany. Śląsk może coś ugra, bo każdy go pewnie zlekceważy i w tym upatruję jego szansę. WCracow, ja jeszcze nigdy nie przeczytałem mądrego posta napisanego przez Ciebie, ile Ty masz lat?

Legia, hmm, wszystko zależy od losowania, to Ameryki nie odkryłem.

Co do pytania licoo to może Leszek wystąpi w intertoto, bo w lidze na nic więcej nie było go stać :D.

Antystenes 02.06.2011 14:08

Co do tego intertoto to szkoda, że nie ma..
Ja był bym za tym, żeby wszystkie kluby, z każdego państwa, które zostaną wyeliminowane w przedbiegach typu, np. Wisła rok temu, czy Ruch, miały możliwość pogrania ze sobą w jakimś pucharze pocieszenia. Puchar ten był by dobrowolny, kto odpadł i nie chce grać już w pucharze nie musi.
Niekoniecznie musiały by być w tym pucharze pkt do rankingu, ale zawsze można by powalczyć i pokazać się w Europie, dodatkowe mecze, zyski z reklam, z biletów, transmisji..coś by się działo, a tak co? Wisła odpadła i rok czekania:(

krytyk 02.06.2011 14:25

Wg mnie to właśnie LE jest takim pucharem pocieszenia po odpadnięciu z LM. Miejmy nadzieje, że Wisła w tym roku nie znajdzie się w LE tylko przebrnie kwalifikacje i dotrze do LM

wonski_eNHa 02.06.2011 14:42

^^ Wtedy LM i Puchar Europa nie były by tak prestiżowe. Granie z mocnymi zagranicznymi drużynami, to ma być cel, a nie sparingi z tymi, którzy odpadli. Czekasz rok, żeby grać z ekipą z poza twojego kraju, musisz dać z siebie wszystko, żeby ich ograć i awansować dalej. To jest adrenalinka, podnoszenie poziomu sportowego drużyny. Jesteś słaby odpadasz i czekasz rok na kolejną szansę, w tym czasie się wzmacniasz i próbujesz ponownie. To jest to o co chodzi w pucharach europejskich. Sparingi o pietruszkę nic nie dają, nawet remis z Liverpoolem :D

Śląsk w tym roku ma szansę na pokazanie się z dobrej strony w eliminacjach, liczę na kilka dobrych meczów w ich wykonaniu, może awans?

Jagiellonia - im sukcesu nawet wróżka nie wróży. Potrzebują wzmocnienia i więcej konsekwencji ze strony trenera. Atmosfera i jakiś dobry transfer, może to jest to czego potrzebują.

Legia się zbroi, buduje... ale jak główny inżynier jest pomiatany przez inwestora, to może i nawet po transferach się ten bubel zawali. Ale powodzenia, może daleko nie zajdą w eliminacjach, jednak kibice... tak, dla kibiców Legii nie ma granic.

Panowie nie ma co randerować przeciwników polskich drużyn w pucharach i oceniać przeciwników pod kątem przejścia/nie przejścia. Polska piłka jest nie przewidywalna jak kibice z Izraela skandujący nazwę naszego klubu.

Największe szanse na grę w grupowej fazie europejskich pucharów musimy dać Wiśle, oby do IV rundy eliminacji nasza BG doszła. Potem będzie już hymn LM na stadionie przed decydującym dwumeczem o awans do grupy. Jak przegramy, jesteśmy w grupie Pucharu Europa. Jednak trzeba pamiętać, że celem nadrzędnym jest LM!

Śląska też trzeba wyróżnić, grają ładną dla oka piłkę. Do 90 min + doliczony czas, zostawiają kawał serducha ba boisku, osiągnęli w tym roku największy ligowy sukces od lat, mają możnego sponsora, zaraz nowy stadion. Jeżeli ktoś oprócz Wisły miałby namieszać w tym roku w pucharach, to właśnie Wrocławianie!
Lega z Jagiellonią są w podobnej sytuacji, trochę zachwiane pozycje trenerów wśród właścicieli, jak i samych piłkarzy. Obaj po sezonie dowiedzieli się, że mają jeszcze co najmniej rok na pokazanie swoich umiejętności trenerskich. Może to zaskoczyć w pucharach, może nie zaskoczyć. Pozostanie to dla kibiców zagadką, przynajmniej do 90 minuty pierwszego meczu w eliminacjach.

WCracow 02.06.2011 15:19

Śląsk łądną piłke gra? Chyba inne mecze oglądamy. Zespół broni się 90 minut calym zespołem, a gdy przejmie piłke to leci "dzida" do przodu i liczą na cud. Polska liga jest tak slaba i ząłosna, że ta taktyka im wychodzi. Zresztą ... Lenczyk tylko tak potrafi ustawiać zespół. W LE 1-wszy lepszy zespół z Malty ich ogra 3:0.

63624 02.06.2011 16:17

Ten Śląsk grający rzekomo nieatrakcyjny futbol, strzelił najwięcej goli w lidze.:)
Pożyjemy, zobaczymy jak będzie w LE. Ja mam nadzieję, że chociaż jedną rundę przebrniemy, no i wyjazd nie będzie dalszy niż Łotwa bądź Irlandia. Liczę też, że unikniemy rywali z Kaukazu. Wiślacy zresztą powinni wiedzieć dlaczego, najlepiej.:-p

Sartre 02.06.2011 19:10

Cytat:

Śląsk łądną piłke gra? Chyba inne mecze oglądamy. Zespół broni się 90 minut calym zespołem, a gdy przejmie piłke to leci "dzida" do przodu i liczą na cud. Polska liga jest tak slaba i ząłosna, że ta taktyka im wychodzi. Zresztą ... Lenczyk tylko tak potrafi ustawiać zespół. W LE 1-wszy lepszy zespół z Malty ich ogra 3:0.
Powiedzaiłbym, że właśnie odwrotnie ;) W LE szybko zaczną trafiać na mocniejszych od siebie, a na takich najlepszym rozwiązaniem jest solidna obrona, dobre kontry i stałe fragmenty gry - a to są trzy elementy, które w Śląsku działały na wiosnę bardzo solidnie. Pozostałe ekipy starały się grac bardziej otwartą piłkę, więc albo będą szły na wymianę ciosów, albo będą grały taktyką, którą lepiej ma opanowaną Śląsk.

Wrocław może fajnie temat LE ogarnąć, ale jak stracą Kelemena, to może być ciężko (z drugiej strony, jakby mieli stracić Kelemena na naszą rzecz, to ja rozpaczać nie będę ;))

tarantulaw2 02.06.2011 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1105144)
Śląsk łądną piłke gra? Chyba inne mecze oglądamy. Zespół broni się 90 minut calym zespołem

Chyba oglądałeś tylko mecz z Wisłą.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1105144)
Polska liga jest tak slaba i ząłosna, że ta taktyka im wychodzi.

Zapewniam Cię, że w innych ligachmogłaby się ta taktyka sprawdzić. Oczywiście, nie w każdym meczu, tak samo w Polskiej lidze się nie w każdym sprawdziłaby się.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1105144)
Zresztą ... Lenczyk tylko tak potrafi ustawiać zespół. W LE 1-wszy lepszy zespół z Malty ich ogra 3:0.

:rotfl:

Semper Fidelis 1985 03.06.2011 10:47

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...na_20_czerwca/

Cytat:

Już niedługo, bo 20 czerwca, Wisła Kraków pozna swojego pierwszego rywala w rozgrywkach europejskich pucharów w sezonie 2011/2012. Właśnie tego dnia w głównej siedzibie UEFA, w Nyonie, odbędzie się losowanie 1 i 2 rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...0923789835.jpg

Biała Gwiazda swój udział w tych rozgrywkach rozpocznie od drugiej rundy. Zarówno w tej fazie kwalifikacji, jak i w kolejnej Wisła będzie zespołem rozstawionym. 20 czerwca więc do drużyny Białej Gwiazdy dolosowana zostanie jedna z następujących drużyn (zespoły ustawione według współczynnika UEFA):
  • Dacia Kiszyniów (Mołdawia)
  • Pjunik Erewań (Armenia)
  • FK Borac (Bośnia i Hercegowina)
  • FK Mogren (Czarnogóra)
  • Skonto Ryga (Łotwa)
  • Videoton FC Fehérvár (Węgry)
  • Bangor City FC (Walia)
  • HB Tórshavn (Wyspy Owcze)
  • Linfield FC (Irlandia Północna)
  • Toboł Kostanaj (Kazachstan)
  • FC Flora Tallin (Estonia)
  • Breioablik (Islandia)
  • Neftci Baku (Azerbejdżan)
  • Skendija 79 Tetovo (Macedonia)
  • Skënderbeu Korçë (Albania)

oraz dwa z czterech zespołów z pierwszej rundy kwalifikacji:
  • Football 1991 Dudelange (Luksemburg)
  • Valletta FC (Malta)
  • FC Santa Coloma (Andora)
  • Tre Fiori (San Marino)

Mecze 2 rundy kwalifikacji zostaną rozegrane 12 lub 13 lipca oraz 19 lub 20 lipca. O tym, czy Wisła będzie gospodarzem pierwszego meczu, czy też rewanżu, zadecyduje także losowanie. Z tej rundy awansuje 17 zespołów.

Jeśli Biała Gwiazda awansuje do kolejnej fazy rozgrywek, to stworzy jedną z dziesięciu par, które walczyć będą awans do fazy play - off kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Do 17 zespołów, które awansują z 2 rundy kwalifikacji, zostaną dołączone trzy drużyny, które swój start w walce o Ligę Mistrzów rozpoczną od tego etapu. Losowanie trzeciej rundy odbędzie się 15 lipca. Biała Gwiazda także w tej rundzie będzie zespołem rozstawionym. Przy założeniu, że z drugiej rundy kwalifikacji awansują zespoły z wyższym współczynnikiem, Wisła może trafić na:
  • Liteks Łowecz (Bułgaria)
  • KRC Genk (Belgia)
  • Slovan Bratysława (Słowacja)
  • FC Viktoria Pilzno (Czechy)
  • NK Maribor (Słowenia)
  • HJK Helsinki (Finlandia)
  • Ekranas Poniewieże (Litwa)
  • FC Zestafoni (Gruzja)
  • Malmö FF (Szwecja)
  • Shamrock Rovers FC (Irlandia)

Warto oczywiście pamiętać, że w futbolu często zdarzają się niespodzianki, więc ta lista może oczywiście zmienić się wraz z zakończeniem drugiej rundy kwalifikacji. Spotkania trzeciej rundy zostaną rozegrane 26 lub 27 lipca oraz 2 lub 3 sierpnia.

Wybiegając jeszcze dalej w przyszłość – losowanie 4 rundy kwalifikacji odbędzie się 5 sierpnia. Jeśli Biała Gwiazda awansuje do tego etapu rozgrywek, a swoje mecze będą wygrywały także inne zespoły z najwyższym współczynnikiem UEFA, to krakowski zespół nie będzie rozstawiony. Pewne jest, że w tej rundzie zagrają Glasgow Rangers i FC Kopenhaga, które start w kwalifikacjach zaczynają od tego etapu. Jeśli swoje mecze będą wygrywały drużyny z najwyższym współczynnikiem UEFA, to piątka rozstawionych zespołów będzie wyglądała następująco:
  • Glasgow Rangers (Szkocja)
  • FC Kopenhaga (Dania)
  • BATE Borysów (Białoruś)
  • Maccabi Hajfa (Izrael)
  • NK Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)

Na koniec dodajmy jeszcze, że mecze czwartek rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, nazywanej też fazą play – off, odbędą się 16 lub 17 sierpnia oraz 23 lub 24 sierpnia.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Jak dla mnie:

Najgorszy scenariusz: 2r. Neftci Baku (Azerbejdżan) 3r. KRC Genk (Belgia) 4r. Glasgow Rangers (Szkocja)
Najlepszy scenariusz: 2r. Breioablik (Islandia) Ewentualnie FC FLORA TALLIN ... i zgadnijcie dlaczego... ;) 3r. Ekranas Poniewieże (Litwa) 4r. Maccabi Hajfa (Izrael)

Pan Jotka 03.06.2011 10:53

Kibicowsko najlepiej: Fehervar( bo dawno na Wegrzech nie bylem :P) , Slovan bo blisko i ciekawie, a na koniec Dinamo Zagreb :) Byloby goraco :P

Blaszczu16 03.06.2011 12:29

Byle nie Glasgow Rangers, FC Kopenhaga i KRC Genk...

7 kotów 03.06.2011 12:37

A ja chciałbym Shamrock Rovers :)
Stadion fajny, dzielnica mająca podobna opinie co łódzkie Baluty, i chyba ze 100tys Polaków w mieście.
A drużyna do ogrania. MLodziutka ekipa.

Proud 03.06.2011 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1105634)
Byle nie Glasgow Rangers, FC Kopenhaga i KRC Genk...

Na pewno nie w 2 i 3 rundzie(w 3 tylko Genk możemy wylosować).

Przeczytaj cały artykuł.

Blaszczu16 03.06.2011 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1105640)
Na pewno nie w 2 i 3 rundzie(w 3 tylko Genk możemy wylosować).

Przeczytaj cały artykuł.

Wiem doskonale w jakich rundach możemy wylosować Genk, Rangers/Kopenhagę. Chciałem podkreślić, że są to ekipy najmocniejsze w drodze do LM.

Marszałek 03.06.2011 13:06

Najsłabsze z całego towarzystwa w IV rundzie wydaje się być Dynamo. Wbrew temu co się powszechnie uważa, chorwackie zespoły nie są silne. Przy dwu meczu spokojnie można ich wyeliminować.

Po przeanalizowaniu wszystkich zespołów, nasuwa mi się jeden wniosek. Droga jest ciężka. Już w III rundzie widze zespoły mogące nas wyeliminować. To prognoza na dziś. Tak naprawdę ciężko jest wysondować jakie wzmocnienia nas czekają. Mogą to być konkretne chłopaki na tyle,że spokojnie powinniśmy sobie poradzić z każdym z rywali,przynajmniej na papierze. Albo mogą to być całkowite niewypały. Tak czy siak zapowiada się na ciężką przeprawę.

Mario Nh 03.06.2011 13:59

Awansujmy najpierw do drugiej rundy, potem spekulujmy co by nie zapeszyć.
Bangor City chciałbym.

Marzy mi się wyjazd na Dinamo Zagrzeb jako, że osobiście im kibicuje.

Wojtas 03.06.2011 16:30

2 runda konieczna zeby potem z nas sie nie smiali

3 -tutaj moga byc schody .Genk czy Malmoe wydaja sie byc solidne,i szanse pewnie beda pol na pol.Fajnie bylo by trafiic na Viktorie Pilzno :)

4 runda-moze los nam bedzie sprzyjal i trafimy na Maccabi?Ale tutaj nie bedzie slabych ,i kazdy bedzie w meczu z nami faworytem rywalizacjiil.

P.S Jak odpadamy (odpukac) w 3 rundzie to gramy w LE czy to dopiero jak odpadniemy w 4 ?

Proud 03.06.2011 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1105762)

P.S Jak odpadamy (odpukac) w 3 rundzie to gramy w LE czy to dopiero jak odpadniemy w 4 ?

Odpadamy w 3 rundzie - gramy eliminacje do Ligi Europejskiej(nie jesteśmy rozstawieni)

Odpadamy w 4 rundzie - gramy w grupie Ligi Europejskiej


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl