![]() |
Cytat:
Przestańmy pompować balona. Na razie mamy pewną II rd. i na tym powinniśmy się skupić. |
II runda - Nefci -> przechodzimy
III runda - Genk -> przechodzimy IV runda - Rangers -> gramy spokojnie i pozwalamy na ich zwyciestwo. Awansujemy do LE! |
Cytat:
|
Cytat:
|
WCracow jezu chłopie co ty piszesz? Pozwalamy im wygrać? To po co wogóle grać? Przecież to co mówisz kłóci się z całą ideą sportu! Ja rozumiem, że piłka to biznes ale k***a dla kibica powinno być to akurat najmniej istotne i jak mamy szanse grać o LM to grajmy o to LM i dopingujmy zespół a nie kalkulujmy co się bardziej opłaci!
PS. Miłego ignora :* |
Naprawdę przechodzicie ze skrajności w skrajność...
Prawda jest taka, że jest początek okienka, a My już nie mamy darmozjadów Branco i Boukhariego, a także Żurawia. Wielkimi plusami jest już prawię pewne wykupienie Chaveza i Cikosa. Chodzą też słuchy o różnych napastnikach, a także Wasilewskim... Wydaję mi się, że nawet jeśli jeszcze nie było nic pewnego, to i tak jesteśmy na plus. Chavez się musiał rozgrywać długo, ale wypalił, myślę,że z Jaliensem będzie to samo, bo to wkońcu bardzo doświadczony piłkarz. 2,3 runda LM powinna przejść bez problemu o ile nie zlekceważymy rywala, a w 4 zobaczymy na kogo trafimy. Ale tam to już jest spokojniej bo w razie przegranej idziemy Walczyć o LE :) |
Wisła Kraków: trzy rundy drużyny z Krakowa w drodze do Ligi Mistrzów
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ligi,id,t.html Każda drużyna z tej listy, nawet w IV rundzie, jest do przejścia. |
Cytat:
|
Jak pokazały poprzednie lata nawet w II rundzie nie grają ogórki.
|
Cytat:
|
Cytat:
Kazda nie kazda... W drugiej rudzie mamy juz takie zespoly jak Pjunik Erewań,Videoton Fehervar,Neftci Baku -takie drugie Karabachy zwlaszcza to Nefci.I tu juz moga by schody......reszta z tej listy przynajmniej z pozoru wydaje sie byc niegrozna,ale pozory mylą. robmy szybko te wzmocnia by kolejnej kleski w Pucharach nikt chyba nie zniesie. |
Cytat:
Prawda jest taka, że tych jedenastu typów po drugiej stronie jest wysoce zdeterminowanych do tego, by z nami wygrać. I jeżeli my nie pokażemy wyższej woli zwycięstwa, będzie kupa. |
|
To jest kolejny dowod na to, ze w tym kraju nic nie mozna zrobic porzadnie. Najpierw byl problem ze stadionem w Poznaniu, a teraz: Gdańsk, Warszawa(narodowy), ostatnio problemy z A2, jeszcze doszły do tego problemy ze stadionem Wisły, pamiętam, gdy pierwszy raz poszedłem na mecz w 2005 roku on byl na poczatku przebudowy, a jakby go zburzyli to max 1-1,5 roku
|
Akurat póki stadion nie będzie skończony w 100 % to cały czas można się spodziewać jakiś nowych niespodzianek z nim związanych, telenowela pod tytułem "Stadion Wisły" trwa w najlepsze i końca jej nie widać. Co do pucharów ciekawi mnie czy gdybyśmy hipotetycznie weszli do LM to zaraz po niej zaczęły by się wyprzedaże najlepszych naszych piłkarzy jak to mamy w zwyczaju czy może działacze podjęli by próbę utrzymania naszego składu i systematycznych wzmocnień celem gry w LM regularnie.
|
Gdzie będą pokazywać losowanie I i II Rudny Eliminacji LE ?
Będzie gdziekolwiek w TV ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
W poprzednich latach losowanie pierwszych dwóch rund na stronie UEFA.COM było tylko w wersji tekstowej , wersja wideo od późniejszych... zobaczymy jak w tym roku
|
Na stronie uefa.com w tamtym roku była relacja video już od 1 i 2 rundy,więc w tym roku też tak powinno być,swoją drogą wątpliwa jakość przekazu.
|
Chciałbym poprosic wszystkich co pisza te brednie w polityce by kazdy z nich zamiast zasmiecac forum przygotowal referat na temat jednego z potencjalnych przeciwnikow ...
Proponuje by każdego możliwego rywala opisać w następujący sposób : - szacunkowy budrzet klubu -najwyzszy kontrakt oraz srednie zarobki -frekfencja na stadionie -plan przygotowan do sezonu oraz sparing-partnerzy -cos od siebie czy nie lepiej bylo by zajac sie czyms pozytywnym niz pisac takie dyrdymaly o nowym graczu??? ps) nie mam mozliwosci pisania Polskich liter stad tez bledy bo podkresla mi wszystko...( |
Robert wziął zawodników w obroty. Rano 2 godziny treningu, a potem 3 godziny wędrówki po górach - około 8 km. W pucharach nasi piłkarze muszą mieć siły nie na 90 ale na 120 minut zap...ania. Bo jak fizycznie odstajemy od przeciwnika, to potem dziwimy się, że odpadamy z Levadią.
|
W ogóle idą se w tatry na 8 km z małymi butelkami i telefonami tylko. Do tego w adidaskach ;D
Cholera, jak ja łaziłem po górach to na plecach miałem ze 20kilo tobołów a na nogach solidne trekkingowe buty. Troche takie nierozważne, ale w sumie na szczyt to sobie kolejką wjechali... |
Dla rozluźnienia.Zestawienie moich subiektywnych ocen co do szans na awans do kolejnych rund + przedstawienie ich w postaci procentowej.
Proszę nie traktować tego zbyt poważnie, tym bardziej że żeby było to w pełni wiarygodne, trzeba by dokładnie przyjrzeć się naszym wszystkim rywalom oraz trzeba by wiedzieć w jakim składzie my będziemy grać. Generalnie podzieliłem przeciwników na 4 grupy Pierwsza - zespoły z którymi powinniśmy wygrać na stojąco 95% szans na przejście Druga - zespoły z którymi powinniśmy sobie poradzić ale trzeba będzie coś pokazać 66% szans na przejście Trzecia - zespoły o porównywalnym potencjale, gdzie bardzo ciężko określić faworyta 51/49% szans na przejście Czwarta - zespoły które będą zdecydowanymi faworytami 33% szans na przejście Optymistycznie zakładam że nie ma drużyny z którą nie mamy szans;) Pod koniec uzasadnię niektóre wybory.Gwiazdką zaznaczone drużyny które pewnie zdobyły mistrza bądź zdemolowały konkurencje. 2 Runda kwalifikacji 95 procent szans na przejście Football 1991 Dudelange (Luksemburg) Valletta FC (Malta) FC Santa Coloma (Andora) Tre Fiori (San Marino) HB Tórshavn (Wyspy Owcze) 66 procent szans na przejście Dacia Kiszyniów (Mołdawia)* Pjunik Erewań (Armenia) FK Borac (Bośnia i Hercegowina) FK Mogren (Czarnogóra) Bangor City FC (Walia) Linfield FC (Irlandia Północna) Toboł Kostanaj (Kazachstan) FC Flora Tallin (Estonia)* Breioablik (Islandia) Skendija 79 Tetovo (Macedonia)* Skënderbeu Korçë (Albania)* 51/49 procent szans na przejście 51 - Videoton FC Fehérvár (Węgry)* 49 - Neftci Baku (Azerbejdżan)* Szanse na przejście tej rundy eliminacyjnej - 69.4 % 3 Runda Eliminacyjna 66 procent szans na przejście FC Zestafoni (Gruzja)* Shamrock Rovers FC (Irlandia) NK Maribor (Słowenia)* HJK Helsinki (Finlandia) Ekranas Poniewieże (Litwa)* Slovan Bratysława (Słowacja)* 51/49% szans na przejście 51% - Liteks Łowecz (Bułgaria) 49% - FC Viktoria Pilzno (Czechy) 51% - Malmö FF (Szwecja) 33 procent szans na przejście KRC Genk (Belgia) Szanse na przejście tej rundy eliminacyjnej 58% 4 Runda Eliminacyjna 51/49% szans na przejście 49% - BATE Borysów (Białoruś)* 51% - Maccabi Hajfa (Izrael)* 49% - NK Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)* 33 procent szans na przejście Glasgow Rangers (Szkocja) FC Kopenhaga (Dania)* Szanse na przejście tej rundy eliminacyjnej - 43% Tak to wygląda - oczywiście w założeniu że w każdej rundzie trafiamy na 'uśrednionego' przeciwnika.Oczywiście rywale też nie są do końca pewni bo tu jest założenie że ci lepsi będą awansować dalej ale tak jak pisałem na początku to tylko zabawa czy też poglądowe przedstawienie szans. Nie wygląda to źle - LE jest jak najbardziej w naszym zasięgu LM - tu jest już trochę gorzej a nie niemożliwie. A teraz krótki opis czemu tak a nie inaczej. Duży problem był z tą grupą 66 procent - myślę że są tam zespoły przecenione przeze mnie jak i niedocenione.Ogólnie dużo niewiadomych.Na pewno lepiej wylosować coś z wysp niż wschodnie bądź tubylcze teamy;) 2 na prawdę ciężkie(dla nas) zespoły w 2 rundzie to Videoton i Neftci Baku - o tym drugim nie muszę dużo pisać - lepszy od Karabachu, ze sporymi pieniędzmi i wiadomo jak tam się gra.Węgrzy - drużyna z podobnymi aspiracjami jak nasze, pytanie czy utrzymają skład ale na pewno trzeba będzie się postarać by ich ograć. W 3 rundzie myślę że jest mało kontrowersji.Jest jeden zespół z którym będzie niezwykle ciężko i to oczywiście Genk - My juz mamy doświadczenia z ligą belgijską gdzie Anterlecht się swego czasu po nas przejechał.Genk to na pewno klasowa drużyna bo ograć i Anderlecht i Standard i Brugge to o czymś świadczy 4 runda - Bate i Maccabi sprawa chyba jasna.Pierwszy zespół rok temu grupa LE, drugi odpadł szybko ale inny był w LM.Oba zespoły do ogrania ale do tego potrzeba na prawdę dobrych meczów.Maccabi to nie jest wydmuszka pokroju Beitaru więc na 'fory' nie ma co liczyć. Problem miałem z Dinamem Zagrzeb - z jednej strony kompromitacja w zeszłym sezonie i odpadnięcie z LM z Albańcami chyba(ogólnie z jakimś tubylewem) , z drugiej solidna gra w LE oraz kompletnie zdemolowanie ligi w tym sezonie.Na pewno ciężki przeciwnik I 2 z którymi trzeba będzie się wspiąć na wyżyny a pewnie jeszcze wyżej;) Kopenhaga - niekwestionowany lider całej Skandynawii - wyjście z grupy LM oraz zdemolowanie ligi w tym sezonie to chyba wystarczy do tego by stwierdzić że to chyba najgorszy z możliwych przeciwników. No i Rangersi - wiadomo jak to jest z tą dwójką(Celtic,Rangers) czasami jakaś wpadka się wydarzy ale zawsze to ciężki przeciwnik, szczególnie u nich i gdy grają z takimi średniakami jak my.Tylko wielkie mecz nas uratują;) Tak to widzę mniej więcej. |
Z obecnym składem przejście II rundy to obowiązek, III runda jak najbardziej do przejścia, byle nie trafić na Liteks Łowecz, FC Viktoria Pilzno, Malmö FF i KRC Genk. Moim zdaniem byliby faworytami w meczu z Wisłą. Dodałbym jeszcze FC Zestafoni. Te gruzińskie i azerskie zespoły wybitnie nam nie leżą. (Dynamo Tbilisi, Karabach Agdam). To tak jak z Realem - nie mógł przejść słabszego Lyonu, dopóki nie poprowadził ich Mourinho. Może z Maaskantem drużyny z Kaukazu nie będą takie straszne. Co do IV rundy - tu liczy się szczęście w losowaniu. Kopenhaga bije nas 4:0 (z obecnym składem). W chwili obecnej wydaje się, że możemy powalczyć tylko z BATE Borysów.
Bez skutecznych napastników, twardych i nieustępliwych obrońców oraz solidnych pomocników szanse na przejście IV rundy wynoszą 20% (1 możliwy do przejścia z 5 zespołów). |
Myślę, że 4 runda powinna byc spokojnie, a jeśli dobrze wylosujemy to możemy przejechac się na jesieni do Madrytu, Manchesteru albo Londynu ;)
Grunt, że będziemy grać we własnym domu, a na R22 Wisła jest naprawde mocna i takie Levadie i Karabachy dostały by po 3-0 jakbyśmy grali w zeszłym sezonie na Reymonta 22 ;] |
podziwiam, że chce Wam sie wyliczać jakie to mamy szanse %. 95 tutaj, tam 33, ja wiem tyle, że takie 5 % wystarczało do wielu kompromitacji naszego zespołu w ostatnich latach. I dlatego teraz drżę przed jakimkolwiek przeciwnikiem i modlę sie aby nasz zespół nie podszedł do słabszego rywala z mentalnością zwycięzcy. Tutaj trzeba mieć świadomość, że może być walka jak równy z równym i dlatego Wisła ma zapieprzać na całego od 1 do ostatniej minuty.
|
Co do tego zestawienia 1q2 myśle że Bate możnaby awansować do grupy Kopenhagi i Rangers.W końcu jest to klub ostatnimi laty mający występy w fazie grupowej LM lub LE
|
Ma ktos info na jakim kanale bedzie pokazane losowanie ?
Bo na pewno gdzies musi byc, jak ktos wiem to niech napisze http://img.90minut.pl/emoticons/1/wesoly.gif |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl