Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Robert Maaskant byłym trenerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7560)

CH. 21.08.2010 10:23

na stronie Bredy i Eredivisie mozna wyczytac co nieco o Valckxie (jak to wymienic:D) i Robercie, ktorych lacza ze soba, i ze niby Valckx jak dobrze rozumiem podpisuje z Wisla kontrakt tez na dwa lata, takie wrazenie mozna odniesc ze to Stan Valckx byl za zatrudnieniem Roberta i Basalaj mu zaufal, bo Stanowi bedzie sie dobrze pracowac z Robertem, i na odwrot i dlatego chca stworzyc Holenderski duet

gdyby nie bylo wzmianki o Jimenezie i innych to skakalibyscie z radosci, gdzie jakis Holender do Wisly, na dodatek z Eredivisie, ee tam, nie robcie sobie jaj
jesli to jest trener 3 kategorii to jakiej sa trenerzy pracujacy juz w Polskich klubach? pytanie retoryczne :D

As 21.08.2010 10:23

Ja mysle, ze bedze dobrze. Facet w zespolach w ktorych pracowal osiagal przyzwoite rezultaty i to rokuje dobrze dla Wisly. Gdyby facet prowadzil PSV i za dwa razy byl na podium to by sie wszyscy malkontenci masturbowali ze bierzemy czolowego trenera. Tak naprawde to jedynym minusem Roberta jest to, ze facet nie prowadzil nikogo z czolowki. Trzeba jednak przyznac, ze na drugim froncie zawsze mial dobre rezultaty.
Dodatkowo trzeba sobie odpowiedziec na pytanie po co sciagamy trenera z Holandii i jakie cele zostana postawione jemu i Valkxowi. Ja mysle, ze chodzi o reorganizacje klubu na wzor holenderski.

andalemono 21.08.2010 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 965598)
Krytykanci stuknijcie sie w glowie.. Holandia to mekka pilkarskiej trenerki, metodyki szkolenia, najnowszych trendow. To jak Brazylia dla zawodnikow. Wisly nie stac na trenera z wiekszym nazwiskiem, ale w tych kosztach wybralismy najlepiej. Mlody trener z Holandii, ktory pracuje caly czas w zawodzie, z grajkami, ktorzy dlugo jeszcze do Polski nie przyjda. Tym bardziej, ze wybor poprzedzony na pewno rozmowa z nowym dyr. sportowym i przez niego zaopiniowany.

Leeeeeeeeooooooooooooo Leeeeeeeeeeeeeeoooooooooooooo ....

ogniskowicz 21.08.2010 10:24

Ręce opadają. Zejdźcie dzieci na ziemię, albo wróćcie do playstation i dalej sprowadzajcie sobie Messiego do Wisły:lol:
Trener 3 kategorii ? Nawet jeżeli tak to jestem za, bo za wyjątkiem Petrescu to mieliśmy trenerów 5,6 kategorii.


Nie jestem nie wiadomo jak podjarany, ale spokojnie i z dozą sporego optymizmu przyjąłem tą wiadomość. Taktycznie i piłkarsko mi się wydaje najlepiej jak może być wybraliśmy, nie mamy zawodników technicznie tak zaawansowanych, żeby grać jak w Hiszpanii, ani tak siłowych, żeby grać jak w Anglii. Myślę że mamy złoty środek i zdolnego trenera z kraju produkującego najwięcej talentów trenerskich i zaraz po Brazylii najwięcej piłkarskich.

Dla mnie jest ok.

P.S.Szkoda że informacja nie wypłynęła wczoraj wieczorem, dzieci miałyby odcięty dostęp do internetu i człowiek mógłby spokojnie forum poczytać.

nesta 21.08.2010 10:24

Co Leo? Dla mnie mowil cala prawde o polskim bagnie.

serek.c2 21.08.2010 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 965589)
Widzę, że ci, którzy tak się podniecają nowym trenerem, pokrywają się mniej więcej z tymi, którzy podniecali się transferami Bunozy i Cikosa. Zderzenie z rzeczywistością było bardzo bolesne, ale nic ich nie nauczyło.
Spójrzcie na jego "dokonania" trenerskie. Gość non stop błąkał się między I a II ligą.
Życzę mu jak najlepiej, bo jak najlepiej życzę Wisełce, ale ciemno to widzę...

Dla mnie zatrudnienie tego trenera to krok do przodu (jednak tylko pod warunkiem zatrudnienia dobranego przez Holendra sztabu szkoleniowego), natomiast moje zdanie co do transferów Bunozy i Cikosa było bardzo krytyczne. Nie sądzę, że zadowoleni z trenera reprezentują jednocześnie zadowolonych z transferów Bośniaka i Słowaka :)

WILDLIFE 21.08.2010 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 965588)
przychodzi sam czy ze sztabem ?

raczej sam i sztab dobiorą przy współpracy z dyrektorem sportowym, bo z tego co widzę jakby ze sztabem przyszedł to dziady przy pracowały przy Wisełce:p

allond 21.08.2010 10:26

Nie rozumiem Was - przychodzi młody trener z całkiem dobrymi osiągnięciami na Zachodzie z najlepszej szkoły trenerskiej na świecie a Wy już narzekacie jaki to słaby nie jest. Dajcie mu czas , efekty jego pracy zobaczycie najwcześniej na wiosnę. Ten trener przychodzi po to żeby wyciągnąć drużynę z dołka , wyciągnąć z zawodników maksimum możliwości , poukładać zespół taktycznie i zmienić podejście mentalne. Skoro potrafił wyciągnąć maksimum ze swoich zawodników w Holandii to i zrobi to u nas. Zapominacie również o jednej bardzo ważnej kwestii - o ile bycie zawodnikiem pierwszego składu w Holandii jest już naprawdę dużym osiągnięciem (gdzie jest do rozdysponowania 11pozycji) to bycie czynnym trenerem pierwszej drużyny jest jeszcze większym - tu na jedną i jedyną pozycję konkurencja jest ogromna.

Bakero jest o wiele słabszymi osiągnięciami a widzicie jak Polonię poukładał

63.5 Kg 21.08.2010 10:27

Wy jestescie ludzie w polowie chorzy...

Nie wiem kogo sie spodziewaliscie ale doslownie poziom ponad polowy tutaj piszacych jest nienaturalnie nienormalny...
Na takiego trenera nas stac i taki trener na polskiej realia i warunki jest trenerem lepszym od naszych trenerow rodzimych...
A tutaj dochodzi do spazmow i placzow,rozczarowan i zdziwien...
Ale czym sie dziwicie ??mysleliscie naprawde ze moze przyjsc do Wilsy Petrescu ktory zarabia 1,5 mln czy Jimenez ktory chcialby pewnie nieduzo mniej??

Jest nowy trener jest dobrze ,slabszy od Engela,Okuki,Liczki i Kulawika nie bedzie a lepszy moze byc...

A niektorym poelcam sie troszke podleczyc albo zaczac pisac na forum za kilka lat jak wiek dojzrewania Wam przejdzie...

PS.Forum z dnia na dzien spada w dol...

piotrekwrd 21.08.2010 10:27

Zapomnieliście o jednym...że budujemy także podstawy czyli szkolenie, a kto na tym się bardziej zna niż para Holendrów?

WILDLIFE 21.08.2010 10:27

chcecie tego dziada:p http://www.nac.nl/voetbal/spelerdeta...peler_id=33280

Ogryzek 21.08.2010 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bielau (Post 965584)
Właśnie ogłądałem na Orange Sport krótki materiał o Robercie. Wypowiadał się m.in. Bożydar Iwanow(przedstawiony jako komentator ligi holenderskiej, nie wiem bo nie oglądam Polsat Sport) który twierdzi, że to jest doskonały ruch. Mówił, że Maaskant w Holandii uważany jest za jedną z nadziei holenderskiech trenerów, świetnie potrafi przygotować zespół taktycznie, fizycznie oraz ma pomysł na grę. Wierzę, że tak będzie!

No to wypada wierzyć w to co mówi specjalista w Orange TV. Ja nie niewiele wiem o lidze holenderskiej, ale jeśli facet ma dobrą opinię to dobrze dla Wisły. Jakoś nie jestem zaskoczony, bo skoro dyrektor sportowy miał być z Holandii to jakoś tak czułem że z tamtąd będzie i trener. No cóż, pozostaje życzyć tylko powodzenia nowemu trenerowi:)

serek.c2 21.08.2010 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILDLIFE (Post 965610)

a doczytałeś, za co ten dziad odpowiadał ?

Martinus 21.08.2010 10:30

Niepokój mogą jednak wywołać jego dokonania w ubiegłorocznych pucharach.Odpadnięcie z Villareal wstydem nie jest ale w takich rozmiarach już niewątpliwie tak...

szprotson 21.08.2010 10:34

wszystkim media naobiecywały Jimenezów, Mourinhow, Reijkardów, Guardilole, a dostali jakiegoś trenera bez sukcesów w Europie, w Wiśle Kraków w 67 lidze świata.

Szczerze mowiac, to powinni wziasc 5 trenerow od młodziezy, zrobić im szkółke, scouting seniorską piłke zawiesic na 5 lat, i dopiero w 2017 zacząć zbierać plony. Co by sie wtedy na forum działo :O

Sam po przeczytanieu informacji poczułem sie jak okłamane dziecko, któremu obiecują prezenty a nie dają ich. Ale przypomnijcie sobie, że bożyszcze forum, Dan Petrescu był trenerskim zerem jak przychodził do Wisły.
A ten Maskodont cały przynajmniej coś trenował, dla mnie liczy się to że ktoś tam powiedział, ze facet potrafi motorycznie przygotować. To mi wystarcza. Jeśli beda mieli siły biegać 90 minut, o gre sie nie boje. Póki co biegaja 15 minut.
Dobrze ze jeste nowy zagraniczny trener, moze w koncu podziały z szatni znikną, a miernoty zaczną się języków uczyć.

WILDLIFE 21.08.2010 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 965612)
a doczytałeś, za co ten dziad odpowiadał ?

nie bo nie znam holenderskiego, ale ten jest najstarszy wg mnie i dlatego podałem jednego ze sztabu

Acapelo 21.08.2010 10:35

przynajmniej koles nie bedzie w takim stresie pracowal jak trener z nazwiskiem...
bedzie mial raczej spokoj...

crazykaro 21.08.2010 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 965603)
Co Leo? Dla mnie mowil cala prawde o polskim bagnie.

Prawdę mówił Petrescu a Leo miał swoich pupilków narzekał na działaczy i nie oglądał meczów ekstraklasy

piotrekwrd 21.08.2010 10:38

Mówicie również, że z Bredą nic specjalnego nie osiągnął, tylko jakieś tam 8 czy 10 miejsce w lidze. proponuje zobaczyć jakie 'gwiazdy' miał w zespole i porównać z Heerenveen, Twente czy nawet Utrechtem

Joshua TS 21.08.2010 10:38

Co do komentarza Bożydara Iwanowa to on naprawdę jest specem od holenderskiej piłki, więc pojęcie ma. Skoro tak twierdzi o nowym treneiro, to wypada mieć nadzieje i nie należy gościa skreślać od razu. Czas pokaże. Ja już osobiście rzygam "polską myślą szkoleniową" i bardzo się cieszę, że na ławce trenerskiej nie siedzą tacy "filozofowie" jak Lenczyk, Engel, Smuda czy Kasperczak.

pawelo84 21.08.2010 10:38

Zatrudniliśmy trenera który obecnie z sukcesami prowadzi zespół w ekstraklasie holenderskiej. Moim zdaniem to duży sukces. Gość ani nie jest bardzo młody ani stary, a tacy to się zazwyczaj dobrze sprawdzają, bo czynnie uczestniczą w treningach.

CH. 21.08.2010 10:41

lukam po forach Poznaniakow, Slaska czy Legii i posty "bardzo dobry ruch Wisly" itd,, dotyczy to duetu Maaskant & Valckx, a tutaj narzekania, fani Wisly to jednak najwieksze marudy :D od razu co normalne niczego nie sklei, dac mu czas, bo nie oszukujmy sie, gdyby udalo mu sie cos zdobyc (MP) w tym sezonie to bylby cudotworca, nasz sklad w ogole nie jest sklejony, rozwalka calkowita, i dlugo moze potrwac podnoszenie sie z plecow

Pan Jotka 21.08.2010 10:41

Za chwile uaktywni się zbymak albo macioos i powie ze tak własnie myślał :P A pierdoły o Himenezach,Petreskach, Kumananach czy Simełonach to dzieciom do snu hehehe. Jaki klub taki trener.Zycze facetowi samych sukcesów!!!! Jestem ogólnie dobrej myśłi.Bo złej nie mogę być jako wieczny optymistach.

Wizard 21.08.2010 10:41

Niektórzy to by się tylko Mourinho i Jimenezem zadowolili :lol: Zejdźcie na ziemię, pozyskaliśmy młodego trenera z kraju o fenomenalnej reputacji szkoleniowej, moim zdaniem bardzo trafny wybór. Obojętnie jakie byłyby w najbliższej przyszłości wyniki - pozostawić i dać duży kredyt zaufania. Lepiej wymieniać gwiazdorków aniżeli wreszcie porządnego trenera. I myślę, że Basałaj z Cupiałem z taką myślą go zatrudnili :) Cudów z początku nie ma co oczekiwać - najwcześniejsze oceny to dopiero wiosna 2011.

Jeżeli ktoś myśli (a bo i takie wypowiedzi w tym temacie się pojawiały...), że dzięki duetowi z Holandii nagle w składzie zacznie grać regularnie 1-2 wychowanków corocznie to proszę was... Przy dwuletnich kontraktach nic się nie da zrobić przy młodzieży - efekty szkoleniowe widoczne są po najwcześniej kilku(nastu) latach ciągłej pracy. Dzisiejsi 18-19 latkowie mogą oczywiście czegoś się nauczyć, doszkolić nowego rzemiosła piłkarskiego - ale nawet cały sztab szkoleniowy z zagranicy nie nadrobi braków z lat wcześniejszych. To perspektywa kolejnych lat. Ale cholernie cieszy, że wreszcie jest na to nadzieja - oby Cupiał wytrzymał :)

prober 21.08.2010 10:44

W tej chwili najważniejsze jest, by nowy trener wypowiedzial się o swoim podejściu do dyscypliny w zespole. Jeśli wykaże jakiekolwiek oznaki łagodności to znaczy że jest do niczego i już można szukać nowego trenera. Jeśli zamierza dużo przeklinać, krzyczeć, straszyć, wyrzucać z treningu, katować w siłowni, robić poranne apele, traktować piłkarzy jak śmieci - to w porządku. Podstawówka i gimnazjum na forum będzie wniebowzięta, w końcu w futbolu kluczem do wszelkich sukcesów jest wojskowy rygor, k****a, nie?

TommyTSW 21.08.2010 10:44

Dzsiaj już ma prowadzić naszych, czy jak?

Dean 21.08.2010 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 965629)
Dzsiaj już ma prowadzić naszych, czy jak?

Czytaj ze zrozumieniem.

Martinus 21.08.2010 10:45

Piszecie że prowadził Bredę z sukcesami.Ale czy aby na pewno?
Obejmował zespół który był na 3 miejscu w tabeli, nie zakwalifikował się do LM blamaż w pucharach a następny sezon już tylko 8 miejsce.Czy to są te wielkie sukcesy?

sessegnon 21.08.2010 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 965629)
Dzsiaj już ma prowadzić naszych, czy jak?

W poniedziałek po prezentacji.

maaarcin 21.08.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 965631)
Piszecie że prowadził Bredę z sukcesami.Ale czy aby na pewno?
Obejmował zespół który był na 3 miejscu w tabeli, nie zakwalifikował się do LM blamaż w pucharach a następny sezon już tylko 8 miejsce.Czy to są te wielkie sukcesy?

a kiedy on miał się do LM zakwalifikować, jak nigdy o nią nie walczył?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl