Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

cortezz 05.04.2010 19:23

Moze mi ktos pomoc bo ja jestem zielony w temacie oprogramowania wirusow itp.
Mianowicie od pewnego czasu jak otwieram jakąkolwiek Przeglądarke internetową i klikne kilka razy cos, przykladowo forum TWSD zmienie kilka razy strone powiedzmy lub otworze jakiegos linka, wyskakuje mi jakis blad i pisze ze Internet explorer wykonal jakis błąd i nastapi jego zamkniecie a potem pyta czy chce przywrocic ostatnia sesje.
Z góry dzieki za pomoc, z Wislackim pozdrowieniem!

sto(7)ica 05.04.2010 19:38

czy ktos byłby w stanie doradzić cos na wyciszenie grafiki? bo wyje jak odkurzacz....

brylant17 05.04.2010 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sto(7)ica (Post 881195)
czy ktos byłby w stanie doradzić cos na wyciszenie grafiki? bo wyje jak odkurzacz....

nowe chłodzenie na grafę(lub wiatraczek) ewentualnie ją wyczyść z kurzu,możesz też kupić maty wyciszające komputer licz się z tym, że temperatura podzespołów się podniesie.

Ofsajd 05.04.2010 20:48

@cortezz
zmień przeglądarke!! na cokolwiek, chrome, firefox, opera, safari, czy jakieś bardziej niszowe. Ja polecam pierwsze dwie: chrome bo najszybszy możesz zsynchronizować wszystkie swoje zakładki z kontem google(gmail), a firefox ma bardzo dużo pluginów dodatków. Ja korzystam z tego pierwszego.

@sto(7)ica
najlepiej jest przedmuchać sprężonym powietrzem, w jakiś sklepie ze sprzętem komputerowym można kupić to w formie spray'u, chyba że masz kompresor ;) odkurzaczem tak dokładnie tego nie przedmuchasz.

kms 07.04.2010 11:38

zmienilem system na laptopie na xp, ale brakuje mi paru sterownikow

wie ktos gdzie znajde takie cuda do asusa x52s ?

przekopalem troche neta i ciezko :|

Ofsajd 07.04.2010 22:26

instalował ktoś kiedyś windows'a xp z pendrive'a? bo dostałem netbooka od kumpla i walczę z tym ale jak narazie dość mocno dostaje po dupie od tego małego wrednego urządzenia bez napędu optycznego...zna ktoś jakąś skuteczną metodę? ;) korzystałem z usb_multiboot'a ale później miałem problem z hal.dll, a później z jakiegoś zestawu aplikacji i wtedy pojawiły się komplikacje wynikające z braku pliku biosinfo.inf i jak na razie nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić.

pan Dudi 07.04.2010 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kms (Post 881802)
zmienilem system na laptopie na xp, ale brakuje mi paru sterownikow

wie ktos gdzie znajde takie cuda do asusa x52s ?

przekopalem troche neta i ciezko :|

Może zainstalowanie nowego service packa (chyba 3) załatwi sprawę?

Greg91 13.04.2010 20:15

Chcę za pomocą programu Foobar zgrać płytę na kompa w formacie flac.
Płytka to oryginał i kiedyś już to robiłem teraz coś jest nie tak.
Zaznaczam wszytko co mnie interesuje odnośnie samej konwersji.
Później tworze folder gdzie ma ulokować pliki, a później prosi "please locate flac.exe."
I tu jest mój problem.Co tu mam dać?
Może mi ktoś wytłumaczyć.

brylant17 16.04.2010 14:14

Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym,otóż podczas drukowania drukuje krzywo co zrobić? Powiem szczerze, że mojej starej drukarce też był problem.Urządzenie to HP Deskjet F4180.Co bym nie robił w Word wyjustował czy też dał wyrównaj tekst do lewej drukuje krzywo ;/ Jakieś pomysły :D

gris 16.04.2010 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 885432)
Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym,otóż podczas drukowania drukuje krzywo co zrobić? Powiem szczerze, że mojej starej drukarce też był problem.Urządzenie to HP Deskjet F4180.Co bym nie robił w Word wyjustował czy też dał wyrównaj tekst do lewej drukuje krzywo ;/ Jakieś pomysły :D

Mam podobnie i też mi troszkę krzywo drukuje. Przytrzymuję kartkę palcem przy kancie by nie nastąpiło nierówne pobranie :P

Krissu 17.04.2010 14:00

Kupiłem monitor - Samsung P2250.

Zainstalowałem dołączone oprogramowanie (np. MagicTune) i teraz mam problem. Bo kilkudziesięciu sekundach od włączenia kompa robi się reset. To na bank jest to wina oprogramowania, bo gdy wyłączyłem (a potem odinstalowałem) to wsio pięknie banglało.

Jak sobie z tym poradzić? Chciałbym mieć wsio zainstalowane i żeby nie dochodziło do konfliktów.

kms 17.04.2010 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 882111)
Może zainstalowanie nowego service packa (chyba 3) załatwi sprawę?

Windows wlasnie z SP 3 juz i nie ma wszystkich sterownikow, ale to normalne przy laptopach.

GOalkeeper 17.04.2010 21:17

Ma ktoś z Was po ręką sterowniki do karty graficznej REDEON 9800 PRO ? Przekopałem troszkę neta, ale coś mizernie wyszło i nie dawajcie mi ze strony ATI. z góry dzięki.

brylant17 17.04.2010 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 885626)
Kupiłem monitor - Samsung P2250.

Zainstalowałem dołączone oprogramowanie (np. MagicTune) i teraz mam problem. Bo kilkudziesięciu sekundach od włączenia kompa robi się reset. To na bank jest to wina oprogramowania, bo gdy wyłączyłem (a potem odinstalowałem) to wsio pięknie banglało.

Jak sobie z tym poradzić? Chciałbym mieć wsio zainstalowane i żeby nie dochodziło do konfliktów.

znalazłem w googlach coś takiego z tym programem:


Cytat:

Na przebieg instalacji oprogramowania MagicTune™™ może mieć wpływ rodzaj karty graficznej i płyty głównej, a także otoczenie sieciowe.


W innych programach wsio haraszo?


edit:


tutaj masz nie klikaj na obrazek jak odpowiednio ustawić na monitorach samsung akurat inny model,ale możesz spróbować niestety po eng


HTML Code:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://icrontic.com/images/articles/samsung215tw/215TW_MAGICTUNE1.jpg&imgrefurl=http://icrontic.com/images/articles/samsung215tw/samsung215tw.htm&usg=__cTX9NUsl7F3giZgyYXK6hdxJeO0=&h=449&w=613&sz=52&hl=pl&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=Z6HrWw6tmLsb7M:&tbnh=100&tbnw=136&prev=/images%3Fq%3DMagicTune%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26sa%3DN%26rls%3Dpl%26tbs%3Disch:1

P.s sorry za długość linku ale taki jest,proszę Moderatorów o nie usuwanie posta

P.s 2 jakbyś chciał dodatkowe linki pisz na pw

gris 17.04.2010 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GOalkeeper (Post 885731)
Ma ktoś z Was po ręką sterowniki do karty graficznej REDEON 9800 PRO ? Przekopałem troszkę neta, ale coś mizernie wyszło i nie dawajcie mi ze strony ATI. z góry dzięki.

DriverMax automatycznie wyszukuje najnowsze sterowniki do wszystkich podzespołów.

Krissu 19.04.2010 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 885740)
znalazłem w googlach coś takiego z tym programem:






W innych programach wsio haraszo?


edit:


tutaj masz nie klikaj na obrazek jak odpowiednio ustawić na monitorach samsung akurat inny model,ale możesz spróbować niestety po eng


HTML Code:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://icrontic.com/images/articles/samsung215tw/215TW_MAGICTUNE1.jpg&imgrefurl=http://icrontic.com/images/articles/samsung215tw/samsung215tw.htm&usg=__cTX9NUsl7F3giZgyYXK6hdxJeO0=&h=449&w=613&sz=52&hl=pl&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=Z6HrWw6tmLsb7M:&tbnh=100&tbnw=136&prev=/images%3Fq%3DMagicTune%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26sa%3DN%26rls%3Dpl%26tbs%3Disch:1
P.s sorry za długość linku ale taki jest,proszę Moderatorów o nie usuwanie posta

P.s 2 jakbyś chciał dodatkowe linki pisz na pw

Dzięki za pomoc!

maciekmiszcz 19.04.2010 11:24

Witam. Mam taki komputer Athlon 3000 Xp 64 bit, graficzna Asus 6600 512 mb/128 bit, 3 gb ddr i komp strasznie muli na Viscie i 7 . Windowsy oryginalne nie jakieś ściągane z neta nie wiadomo co :). Czy komp za slaby czy może coś uszkodzone. Aha nie używam żadnych pulpitów 3d, Aero i innych bajerów. Format nic nie daje. Ma ktoś pomysł, czy oddać kompa do serwisu?

koyoot 19.04.2010 15:18

Przyczyn tego moga byc tysiace. Powolna pamiec, zbyt powolny dysk twardy itp itd. Takie cos to jak szukanie igly w stogu siana.

maciekmiszcz 19.04.2010 16:57

czyli serwis?:)

koyoot 19.04.2010 17:04

serwis, i co oni zrobia? wcisna ci jakis kit za ktory bedziesz musial zaplacic. Wiem bo sam tak robie:D. Metoda prob i bledow. Sprobuj w sumie zrobic defragmentacje. raz w tygodniu pomaga bardzo.

brylant17 19.04.2010 17:42

Może masz kable poskręcane np.od dysku a to zawsze zwalnia pracę, lub też dysk jest już stary i powoli umiera.



Krissu napisz czy działa :D

maciekmiszcz 20.04.2010 09:18

Kable raczej ok bo dwa napędy plus jeden dysk sa na kabelkach SATA tylko jeden dysk na taśmie . Dyski mam takie: Samsung HD200HJ i Seagate ST3802110A.

koyoot
akurat serwis do którego bym oddał to serwis znajomego więc naciągać (raczej) mnie nie będzie ;) Tylko czy to ma jakiś sens? System mam na tym dysku 80 gb, ma to jakieś znaczenie?

19piotrek06 20.04.2010 18:44

Jaki polecacie najlepszy program antywirusowy???

koyoot 20.04.2010 23:27

maciekmiszcz kurde mysle mysle i wymyslic nie moge powodu. 3gb ramy, dwa dyski twarde. Niby ten procek moglby zamulac choc na samym systemie mi sie nie wydaje. Chociaz...

Coolpick 21.04.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19piotrek06 (Post 886490)
Jaki polecacie najlepszy program antywirusowy???

ESET NOD32

maciekmiszcz 21.04.2010 08:14

Fakt ten procek nazywa się 3000+ a faktycznie ma tylko 1.8 GHz. Myślę, że czas na wymianę, ale najpierw chciałbym mieć pewność, że to o to tutaj chodzi ;)

zawszewiernyts 21.04.2010 22:33

A ja mam pytanie : Otóż gdy nagrywam płytkę komputer mi sie resetuje. Na google wyczytałem że to wina zasilacza, acz zaczęło mi się tak dziać dopiero ostatnimi czasy, a nic nowego nie podłączałem. Może ktoś wie co może być grane? :)

koyoot 21.04.2010 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekmiszcz (Post 886746)
Fakt ten procek nazywa się 3000+ a faktycznie ma tylko 1.8 GHz. Myślę, że czas na wymianę, ale najpierw chciałbym mieć pewność, że to o to tutaj chodzi ;)

To niekoniecznie jest to. Ja na jednej z moich maszynek mam zainstalowana win7 64 bitowa i procek Pentium Dual Core 1,6 ghz czasem podkrecony czasem nie zalezy od dnia:p. I wogole nie muli. Nie wiem, moze sprobuj sie przesiasc wlasnie na 64 bitowy system?

maciekmiszcz 22.04.2010 11:26

mam 64 bitowego Windowsa 7...

Trochę dziwne bo laptopa mam tez 1.8 GHz jakiegoś Turiona, 1 gb ramu i karta graf 128 mb a vista chodzi w miarę ok. Jeszcze spróbuje odłączyć tuner TV bo jak włączam telewizje to komputer zaczyna mulić jeszcze bardziej.

!!IRIVER!! 22.04.2010 20:46

Hmm..
taką konfigurację laptopa szukam:
Procesor - Intel i3/i5/i7
Grafika - 1GB (radeon lub geforce)
RAM - 4GB
HDD - 320GB-500GB
System operacyjny Windows 7
Przekątna ekranu - 16 - 17,3''
i bardzo ważne: NAGRYWARKA BLU-RAY
Cena - 2800-3500

Co byście radzili? :P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl