Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Pan Jotka 07.07.2009 14:09

Pluli sie wszyscy w mediach tylko po to zeby spuscic cene. Ja osoboscie nie wiem o co chodzilo niektorym twierdzącym , ze jakoby Chrapek byl przesadnie drogi. 1.5 mln zlotych to okolo 350,000 tysiecy Euro.
Pokazcie mi kraj w Europie, ktory za czolowego strzelca drugiej ligi dalby takie smieszne pieniadze.
Nasza liga jet poprostu tak slaba finansowo, ze srubuje sie ceny w dól. I dlatego podniecamy sie , ze Wisla kupuje Krizma za 350.000 Euro, kiedy w tym samym czasie austriacki Salzburg bierze kolesia z Ziliny za 900.000.... Przeciezk takie ceny jak 100-500 tysiecy euro winny byc norma w czolowych klubach naszej Ekstra(?)klasy.

Baala 07.07.2009 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 757975)
Pokazcie mi kraj w Europie, ktory za czolowego strzelca drugiej ligi dalby takie smieszne pieniadze.
Nasza liga jet poprostu tak slaba finansowo, ze srubuje sie ceny w dól. I dlatego podniecamy sie , ze Wisla kupuje Krizma za 350.000 Euro, kiedy w tym samym czasie austriacki Salzburg bierze kolesia z Ziliny za 900.000.... Przeciezk takie ceny jak 100-500 tysiecy euro winny byc norma w czolowych klubach naszej Ekstra(?)klasy.

Śmieszny jesteś gościu, pokazać ci ligi gdzie za czołowego strzelca z drugiej ligi by tyle płacili? Właściwie całą Europe musiałbym wymieniać oprócz może 6 lig z zachodu. Taki Micański przychodził jako król strzelców II ligi Bułgarskiej za mniejsze pienądze, a 24 letni Chrapek, nawet nie królem strzelców, goli sobie nabił w ostatnim meczu i dlatego znalazł się w czołówce. Przecież ten gość nawet nie grał nigdy w Ekstraklasie a ma 24 lata już. Twoje porównanie z tym Bośniakiem troche śmieszne bo to reprezentant kraju i czołowy zawodnik ligi porównywalnej do naszej Ekstraklasy, a nie drugoligowy średniak. Zreszta ja tam sie ciesze że Lech się w końcu dogadał bo to dla mnie drugi Pitry jest, tylko nikt mi nie wmówi że wywalanie na drugoligowca 1,5 mln złotych mieści się w 'normalności'.

AYALA 07.07.2009 15:46

z Zagłebiem też sie bedzie trzeba liczyc,ich wzmocnienia jak na naszą lige są spore uważam.
http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/e...ge_101504.html

arturtsw 07.07.2009 15:48

^^ Oj trzeba będzie... będą walczyć o górę tabeli... coś takiego jak śląsk w zeszłym sezonie... być może nawet lepiej... zobaczymy :)

Wojtas 07.07.2009 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 758031)
z Zagłebiem też sie bedzie trzeba liczyc,ich wzmocnienia jak na naszą lige są spore uważam.
http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/e...ge_101504.html



Ale wiesz dobrze jak to jest z tymi "wzmocnieniami " z zagranicy.

Nie lapia sie po Ligach Austriackich ,Chorwackich ,Greckich (czyli srednich, o Francjii czy Niemczech nie pisze nawet)to zmuszeni sa wybrac te najslabsze ,jak Polska a ze pilke kopnac prosto jako tako potrafią to szybko staja sie "gwiazdami",pograja rok ,sprzedadza ich za 500 tys Euro i dalej ida w swiat ,potem lawka gdzies w lepszej lidze,i znowu szukaja szczescia w innym z reguly słabszym klubie byle grac i tak karuzela sie z nimi zamyka.

YkCzyk 07.07.2009 17:32

Ja bym postawił przynajmniej znak równości między ligą polską a chorwacką czy bułgarską, chciałbym żebyś się o tym mógł przekonać w najbliższym czasie jak Wisła skopie dupsko mistrzowi Chorwacji czy Bułgarii. U nas też jest grono piłkarzy, którzy się nie sprawdzili. Tarik Cerić w LKSie nie był jakiś swietny, teraz w Rijece się wyróżnia, tak samo Makriev, który grał kiedyś w Polsce przychodzi jako gwiazda do Levskiego.

Pan Jotka 07.07.2009 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 757995)
Śmieszny jesteś gościu, pokazać ci ligi gdzie za czołowego strzelca z drugiej ligi by tyle płacili? Właściwie całą Europe musiałbym wymieniać oprócz może 6 lig z zachodu. Taki Micański przychodził jako król strzelców II ligi Bułgarskiej za mniejsze pienądze, a 24 letni Chrapek, nawet nie królem strzelców, goli sobie nabił w ostatnim meczu i dlatego znalazł się w czołówce. Przecież ten gość nawet nie grał nigdy w Ekstraklasie a ma 24 lata już. Twoje porównanie z tym Bośniakiem troche śmieszne bo to reprezentant kraju i czołowy zawodnik ligi porównywalnej do naszej Ekstraklasy, a nie drugoligowy średniak. Zreszta ja tam sie ciesze że Lech się w końcu dogadał bo to dla mnie drugi Pitry jest, tylko nikt mi nie wmówi że wywalanie na drugoligowca 1,5 mln złotych mieści się w 'normalności'.

Liga bośniacka porównywalna z nasza..Jeżeli to był czołowy zawodnik ligi porownywalnej z nasza to sie pytam jak Wisly nie bylo stać na niego, a za Brozka(czołowego zawodnika ligii polskiej) chca 4 mln euro..Albo za Murawskiego (czolowoego zawodnika naszej ligi i reprezentanta kraju)Lech bierze 3,2 mln ..
Z calym szacunkiem ale lig w Europie gdzie stac ludzi na niezlych graczy jest nieco wiecej niz 6. Z samej Anglii 3 pierwsze klasy rozgrywkowe maja wiecej hajsu niz niekiedy nasze czolwoe zespoly. Bundesliga i 2.bundesliga takze za 300.000 euro radzi sobie z kupnem. Hiszpania, Wlochy takze . Jak pamietasz to slaby zespol ligi szwedzkiej takze sobie kupil kiedys Burkhardta za pareset tysiecy dolarow...No ale zawsze mozna sie odwolac do ligi w Bulgarii,Macedonii albo Albanii i powiedziec ze oni sobie nie kupia zawodnika z drugiej ligi za takie pieniadze, zatem i my nie powinnismy placic.
Za Lewandowskiego tez Wisle bylo szkoda, bo to w koncu z Pruszkowa byl i z drugiej ligi, a do tego mial zaledwie 20 lat. Nieopierzony. I tyle dawac?To dał Lech i na tym wyszedł całkiem dobrze.
Prawda jest taka ze lezy w Wisle skauting i rzucamy sie nie na to co znajdziemy i wyszukamy, tylko na to co nam podrzucą.

szczebrzeszcz 07.07.2009 17:39

Legia wygrała z Varteksem 3:2
bramka kuriozum
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,...__roku___.html

AYALA 07.07.2009 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 758103)
Ale wiesz dobrze jak to jest z tymi "wzmocnieniami " z zagranicy.

Nie lapia sie po Ligach Austriackich ,Chorwackich ,Greckich (czyli srednich, o Francjii czy Niemczech nie pisze nawet)to zmuszeni sa wybrac te najslabsze ,jak Polska a ze pilke kopnac prosto jako tako potrafią to szybko staja sie "gwiazdami",pograja rok ,sprzedadza ich za 500 tys Euro i dalej ida w swiat ,potem lawka gdzies w lepszej lidze,i znowu szukaja szczescia w innym z reguly słabszym klubie byle grac i tak karuzela sie z nimi zamyka.

masz racje ale na naszą cieniutką lige to starczy, chociaż Strąk co siedział na ławie w SV Ried w naszej ekstraklsie też zawodził generalnie.

John1906 07.07.2009 19:57

wie ktoś kiedy będzie decyzja w sprawie Widzewa ?

flamengista 08.07.2009 08:34

O Lewandowskim media już przez całą rundę wiosenną w II lidze pisały, że to wielki talent.

O Chrapku nic takiego nie słyszałem. Moim zdaniem 1 mln złotych to za takiego zawodnika sporo. Czy za dużo, to wyjdzie w praniu.

tofik 08.07.2009 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 758122)
Legia wygrała z Varteksem 3:2
bramka kuriozum
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,...__roku___.html

Hehe Legia gra na środku pola kukurydzy. :D

Marszałek 08.07.2009 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 758393)
O Lewandowskim media już przez całą rundę wiosenną w II lidze pisały, że to wielki talent.

O Chrapku nic takiego nie słyszałem. Moim zdaniem 1 mln złotych to za takiego zawodnika sporo. Czy za dużo, to wyjdzie w praniu.

Amica pojechała na tej samej nucie co z Lewandowskim. Tylko,że facet jak zauważyłeś wyskoczył nagle,a nie przez całą rundę był wybijającym się zawodnikiem. Zakup Chrapka pokazuje tylko,ze jednak amatorzy liczący na cud podejmują decyzje odnośnie transferów. Jeden Lewandowski z ligi niżej się trafił, to już w sezonie następnym sciągają kolejnego faceta, to samo z Bałkanami. Jeden Stilic im się trafił to już gromady podobnych ściągają. No ale wszyscy wiemy jaki to klub, mało poważy.

7 kotów 08.07.2009 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 758212)
wie ktoś kiedy będzie decyzja w sprawie Widzewa ?

do tego piatku. 10.07

Coolpick 08.07.2009 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 758424)
do tego piatku. 10.07

Zebys sie nie zdziwil :P tego to najstarsi gorale nie wiedza ;]

Krissu 08.07.2009 10:19

Lista młodych talentów.

Pan Jotka 08.07.2009 10:27

Interesuje sie nimi Lech głownie.Wg Wybiorczej zaden z nich nie znajduje sie w orbicie zainteresowań Wisełki.
Az zaczne obserwowac tych młodzieniaszkow z ciekawości.

Wojtas 08.07.2009 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 758422)
Amica pojechała na tej samej nucie co z Lewandowskim. Tylko,że facet jak zauważyłeś wyskoczył nagle,a nie przez całą rundę był wybijającym się zawodnikiem. Zakup Chrapka pokazuje tylko,ze jednak amatorzy liczący na cud podejmują decyzje odnośnie transferów. Jeden Lewandowski z ligi niżej się trafił, to już w sezonie następnym sciągają kolejnego faceta, to samo z Bałkanami. Jeden Stilic im się trafił to już gromady podobnych ściągają. No ale wszyscy wiemy jaki to klub, mało poważy.


Zawsze to jest tak ze jeden fuks karze sadzic ze uda sie kazdy kolejny

Amika robila tak to tym jak im wypalil Stilic, i teraz na polskim podwórku liczy ze Chrapek bedzie kolejnym Lewandowskim.

wolfy 08.07.2009 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 758671)
Zawsze to jest tak ze jeden fuks karze sadzic ze uda sie kazdy kolejny

Amika robila tak to tym jak im wypalil Stilic, i teraz na polskim podwórku liczy ze Chrapek bedzie kolejnym Lewandowskim.

Robiliśmy tak my, robiła tak Legia, Amica też musi przejść przez ten etap. Widać żadne błędy nie mają takiego waloru edukacyjnego jak własne.

szprotson 09.07.2009 18:09

nie miałem netu chwile, i taki galimatias

kto w końcu spada a kto awansuje?

Krissu 09.07.2009 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 759322)
kto w końcu spada a kto awansuje?

Optymizm można leczyć.

Marszałek 09.07.2009 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 759322)
nie miałem netu chwile, i taki galimatias

?

A oni mają net non stop a galimatias też mają:)ładnie to nazwałeś,galimatias.

John1906 10.07.2009 22:30

http://www.90minut.pl/news/96/news96...przerwane.html
dalej wiadomo, że nic nie wiadomo

Coolpick 11.07.2009 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 758212)
wie ktoś kiedy będzie decyzja w sprawie Widzewa ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 758424)
do tego piatku. 10.07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 758427)
Zebys sie nie zdziwil :P tego to najstarsi gorale nie wiedza ;]

nie wiem, czemu to bylo dla mnie oczywiste ;p

PvD 11.07.2009 09:40

Semirem Stiliciem zainteresowane jest FC Koeln.

ktulu 11.07.2009 10:27

Zagłębie się zbroi:

Cytat:

Miał zastąpić Ronaldo, zagra w Ekstraklasie

Jeszcze dwa lata temu portugalscy dziennikarze widzieli w nim następcę Cristiano Ronaldo. Dziś David Caiado Dias jest zawodnikiem beniaminka Ekstraklasy, Zagłębia Lubin.

Kiedy Cristiano Ronaldo odszedł ze Sportingu Lizbona, jego miejsce zajął Nani. Jednak portugalskie media już wtedy donosiły, że wkrótce na tej pozycji występować będzie jedna z największych nadziei portugalskiej piłki, David Caiado Dias. - Za Ronaldo przyszedł Nani, za Naniego przyjdzie Caiado - pisano w gazetach.

Kariera Davida potoczyła się jednak inaczej. Furory w Lizbonie nie zrobił i w letnim okienku transferowym trafił do zespołu Zagłębia Lubin.

- Zaskakujące prawda? Uznałem, że Zagłębie to dobre miejsce do odbudowania kariery. Bo niestety do tej pory prześladował mnie pech. Kolejne sezony traciłem przez kontuzje - mówi Caiado dla "Super Expresu".

Piłkarz wierzy, że wyczerpał już limit pecha. Przekonuje też, że nie jest tak podatny na urazy, jakby się mogło wydawać.

- Żaden z urazów nie wynikał z przemęczenia, nie zawiniła budowa ciała, czy kruche kości. Każda kolejna kontuzja to po prostu uraz mechaniczny, jaki może się zdarzyć każdemu. Wierzę, że limit pecha już wyczerpałem.

flamengista 11.07.2009 10:31

Cytat:

Mamy pewien plan, który realizujemy. W środę jest drugi etap tego spotkania, na którym zapadną ostateczne decyzje. Rozpoczniemy rozmowy o 19. Mają wpłynąć jeszcze dokumenty z Sądu Najwyższego w sprawie Widzewa, a także inne dotyczące ŁKS. Nie chcemy krzywdzić żadnego klubu. Chcemy to rozstrzygnąć zgodnie z prawem - powiedział Grzegorz Lato.
Zgodnie z prawem:lol:

Jeśli zgodnie z prawem, to nie ma żadnych wątpliwości - ŁKS pierwsza liga, bo brak licencji. Widzew - II liga, bo taka była kara nałożona przez PZPN która okazała się prawomocna.

W lidze zostają Pasy, w barażach Górnik.

To by było zgodne z prawem. Jakim cudem "nie chcą skrzywdzić żadnego klubu" - tego już nie wiem. Jedynym sposobem byłoby zwiększenie ligi.

Albo poważnie traktujemy licencje, albo dalej tolerujemy amatorszczyznę. Albo walczymy poważnie z korupcją, albo tolerujemy złodziejstwo.

Widzew sam jest sobie winien. Gdyby poddał się karze, teraz awansowałby uczciwie do pierwszej ligi. A za rok pewnie wróciłby do elity.

Dla mnie największym skandalem będzie to, jak Widzew zacznie przyszły sezon od pierwszej ligi (jeśli w ekstraklasie - to już będą pańskie jaja). Bo oznaczałoby to, że kradzież popłaca.

slaskWKSslask 11.07.2009 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 760224)
Zgodnie z prawem:lol:

Jeśli zgodnie z prawem, to nie ma żadnych wątpliwości - ŁKS pierwsza liga, bo brak licencji. Widzew - II liga, bo taka była kara nałożona przez PZPN która okazała się prawomocna.

W lidze zostają Pasy, w barażach Górnik.

Z jakim prawem? Ja dziekuje za takie prawo,kiedy do ostatniej kolejki ludzie się ekscytują ligą,a kończy sie tak że nikt nie spada. Fascynujące. Za rok,będzie wiało nudą bo i tak będzie wiadomo ,że Arka nawet bez licencji i na ostatnim miejscu się utrzyma,a Carcovia kupując 2 mecze,bez stadionu i na przedostatnim też zagra. Super. Widzew zagra na 100% ,Górnik spadnie na 100%. Zbyt duży wałek by był ,gdyby dac mu szansę na baraże.

szczebrzeszcz 11.07.2009 11:30

no to co w takim wypadku minusowe pkt. dla Widzewa???

na baraże to teraz czasu nie ma... pokpią się...
co to za sprawiedliwość baraże 1,5 miesiąca po

co oni na tych spotkaniach robią, pomyśleliby jak ułożyć zasady rozgrywek żeby za rok takich jaj nie było

Krissu 11.07.2009 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 760251)
co oni na tych spotkaniach robią

Wódkę...

:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl