![]() |
Trochę pechowo się wszystko ułożyło. Nie po raz pierwszy (oczywiście w ostatnich latach) lądujemy w środku tabeli I dywizji. Nieststy teraz akurat zbiegło się to z reorganizacją rozgrywek. Niestety Kazachstan i Ukraina są sportowo na wyżsdzym poziomie, choć oglądając obydwa mecze graliśmy chwilami jak równy z równym. Poostaje Wielka Brytania ale tam od kiedy grają sami kanadyjczycy i amerykanie (jak wygląda a raczej nie wygląda tamtejsz liga wiemy) mamy problemy.
Nie stawiałbym tezy o upadku polskiego hokeja, chociaż widziałbym duży problem polegający na tym ze grając se słabymi druzynami w II dywizji na pewno poziomu nie podniesiemy. Niestety co widac na przykładzie piłki ręcznej bez spektakularnego sukcesu nie przyciągnie się sponsorów do dyscypliny. |
Jest tak jak napisał Grzegorz z Sanoka. Sam sprzęt hokejowy to jest nie mały wydatek. Klub co prawda jest w stanie zapewnić takie coś ale na zasadzie podstawowych rzeczy i części ubioru do gry.
Ze sponsorami to w zależności od danego miasta (w Polsce), bo wyobraźcie sobie, że są kluby które zwyczajnie zalegają z wypłatami dla zawodników a są to kluby mające teoretycznie sponsora i umowy podpisywane z zawodnikami jak wszędzie. Jednak problemem jest też samo podejście młodych zawodników. Starają się oni jak najszybciej opuścić macierzysty klub by trafić do bardziej obiecującego np. Cracovia, by już wtedy podpisywać pieniężne kontrakty, albo ogólnie pójść do szkoły średniej do Sosnowca (SMS), gdzie szkolą się teoretycznie najlepsi młodzi hokeiści z całej Polski i mieć nadzieję, że stamtąd trafią do klubu, gdzie będą mogli grać i oczywiście zarabiać już pieniążki, a bardzo często nawet ta gra schodzi na drugi plan, przy dobrej opcji kontraktu, a gdy nic z tego nie wychodzi wówczas kończą karierę hokejową. Jakieś dwa tygodnie temu w Krynicy był mecz Polska (I drużyna) - Rosja U21 (roczniki '90,'91), przegraliśmy 1:6.Następnego dnia był rewanż wygraliśmy niby 4:2 ale Rosjanie zwyczajnie odpuścili sobie. To pokazuje skalę, gdzie mniej więcej jesteśmy na mapie hokeja. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl