Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

kaelowiec 02.12.2008 14:04

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Degustacja suplementów Siłownia Niuton - Kraków - Nowa Huta


szczegóły :

www.mocnyblog.pl/2008/12/02/skosztuj-gainera/

Bi@ły89 02.12.2008 16:16

Panowie co lepsze 6 waidera czy ABS? Robiłem 2 razy 6 ale nie skończyłem a ABSu nie próbowałem w ogóle.

A tak w ogóle to dzisiaj przyszedł mi darmowy gainer, którego wygrałem, otwieram go i nie wierze w to co widzę. Znowu wygrałem:):) Panowie polecam zakupy robić w mocnym sklepie, a promocja tylko do 19 grudnia. Może w następnym gainerze znowu będzie kupon:D:)
Oto gainer http://mocnysklep.pl/13,musli-gainbody-3000g.html
pozdro

Bojar 02.12.2008 18:58

Zależy od celu. Jeśli chcesz poprawić wytrzymałość mięśni brzucha to stosuj A6W, jeśli chodzi o wygląd mięśni to ABS (A6W uwidacznia tylko górne partie mięśni). Osobiście uważam, że na zimę, jak jest się na masie i przybywa też trochę tłuszczyku, nie ma się co męczyć jakimiś ABSami i ja robię dwa ćwiczenia po dwie serie na brzuch. Na wiosnę pewnie dodam jeszcze jedno ćwiczenie, albo po serii do tych, które robię i myślę, że będzie git.

kaelowiec 04.12.2008 13:28

kto nie dał rady wpaść wczoraj do ncku - jutro beda gainery do wypicia w niutonie na os. kosciuszkowskim !

Jery 04.12.2008 14:05

Miło miło :). Sczególnie, że Niuton na Koścuszkowskim to wiślacka siłownia.
Ps. Przed wakacjami była rozmowa o Muay Thai w Raczadamie. Zapisał się ktoś? :) - masa to nie wszystko!!

ted 04.12.2008 17:03

A to chyba osobny temat jest nt. sztuk walk
ja bym wrocił na muay thai ale mam zrabane kolano i raczej mysle o BJJ

arigatou 04.12.2008 19:13

Trochę to dziwne bo prawdopodobieństwo uszkodzenia kolana jest podobne na bjj (tutaj nawet wyższe) i muay thai.

Jachcik 04.12.2008 19:23

No też mi się tak wydaję więc ted pomyśl logicznie nad tym xD

ŁDB 04.12.2008 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jery (Post 637906)
Miło miło :). Sczególnie, że Niuton na Koścuszkowskim to wiślacka siłownia.
Ps. Przed wakacjami była rozmowa o Muay Thai w Raczadamie. Zapisał się ktoś? :) - masa to nie wszystko!!

Tak. Ja wtedy pytałem, a teraz od końcówki października trenuję. Niestety co chwilę albo choroba albo lekka kontuzja i w sumie z tych 6 tygodni dwa mi wypadły. Na piątkowe treningi nie chodzę z założenia,bo mam wtedy trening piłki.

Ogólnie treningi bardzo fajne i ciekawe, w grupach dla początkujących wszystko tłumaczone od podstaw i powtarzane na kolejnych treningach dla utrwalenia, co nie znaczy, że treningi sąnudne, bo na każdym jest coś nowego.

Są dwie grupy dla początkujących:
1) poniedziałek i środa o 18:30
2) wtorek i czwartek o 20:00
Obydwie grupy mają wspólny dodatkowy trening w piątek o 19, gdzie można przyjść poćwiczyć na sprzęcie wybrane ćwiczenia, bez narzucania ich przez trenera (każdy ćwiczy co chce).

Jak się zapisywałem to więcej osób było na grupie wtorek-czwartek i nie można już było do niej dołączyć.Nie wiem jak jest z tym teraz.
Na pierwszy trening można przyjść za friko, wystarczy przynieść jakiekolwiek spodenki i koszulkę, żeby mieć w czym trenować. Ćwiczy się boso, więc nie trzeba żadnego obuwia.
UWAGA: nie można przyjść i pooglądać! Jak ktoś chce spróbować to przychodzi ze strojem i ćwiczy :-D

Fajny sport, fajny trener, ciekawe treningi, spoko atmosfera - polecam :)

Stronka klubu:
http://www.thaiboxing.pl/

A co do masy to jak mawia trener "mięśnie nie muszą być duże, muszą być silne" ;)

ted 04.12.2008 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jachcik (Post 638040)
No też mi się tak wydaję więc ted pomyśl logicznie nad tym xD

myślałem.
Sam newieim, w MT duzo pracy nog, unoszenia do blokow, low/middle/high kicki oraz kolana.
W BJJ tylko dzwignie na nogi (poprosilbym zeby mi nie zakładali) i walki w stojce i partnerze gdzie noga jest mniej obciazona
w najgorszym wypadku pojde na boks lub zwykłe zapasy/grappling

Jery 05.12.2008 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ŁDB (Post 638053)
Tak. Ja wtedy pytałem, a teraz od końcówki października trenuję. Niestety co chwilę albo choroba albo lekka kontuzja i w sumie z tych 6 tygodni dwa mi wypadły. Na piątkowe treningi nie chodzę z założenia,bo mam wtedy trening piłki.

Ogólnie treningi bardzo fajne i ciekawe, w grupach dla początkujących wszystko tłumaczone od podstaw i powtarzane na kolejnych treningach dla utrwalenia, co nie znaczy, że treningi sąnudne, bo na każdym jest coś nowego.

Są dwie grupy dla początkujących:
1) poniedziałek i środa o 18:30
2) wtorek i czwartek o 20:00
Obydwie grupy mają wspólny dodatkowy trening w piątek o 19, gdzie można przyjść poćwiczyć na sprzęcie wybrane ćwiczenia, bez narzucania ich przez trenera (każdy ćwiczy co chce).

Jak się zapisywałem to więcej osób było na grupie wtorek-czwartek i nie można już było do niej dołączyć.Nie wiem jak jest z tym teraz.
Na pierwszy trening można przyjść za friko, wystarczy przynieść jakiekolwiek spodenki i koszulkę, żeby mieć w czym trenować. Ćwiczy się boso, więc nie trzeba żadnego obuwia.
UWAGA: nie można przyjść i pooglądać! Jak ktoś chce spróbować to przychodzi ze strojem i ćwiczy :-D

Fajny sport, fajny trener, ciekawe treningi, spoko atmosfera - polecam :)

Stronka klubu:
http://www.thaiboxing.pl/

A co do masy to jak mawia trener "mięśnie nie muszą być duże, muszą być silne" ;)

No ja już trenuję trochę dłużej choć miałem sporą przerwę :). ŁDB bardzo ładnie wszystko opisał. Również zapraszam wszystkich do Raczadamu - WARTO. Jak powiedział Jerome Le Banner "W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś, albo nie" A na MT i jaja się trochę wyrobią ;)... Na piątkowe treningi naprawdę warto chodzić (raz piłkę da się opuścić ;) ), można się sporo nauczyć, szczególnie po około 3 miesiacach kiedy technika jest już w miare ok i można zacząć lekko sprawować. Ogółem służę radą w kwestii MT i Raczadamu gdyby ktoś coś więcej chciał wiedzieć :).
Ted - Chyba nie znam nikogo kto ćwiczy MT i ma problemy z kolanami, w brew pozorom nie ma dużych możliwości ich uszkodzenia. Chyab jedyne problemy to bolące stawy biodrowe (choć tu też dużo zależy od wieku) i golenie. Więc przemyśl to ;)

ted 05.12.2008 13:21

ale nie o to chodzi :D, miałem zerwane wiązadło w kolanie i nie chce odnowić tego ;)

WiślakNH 06.12.2008 13:21

Jakie polecacie gainerki?
Chodzi mi przedewszystkim o robienie masy.

Jest to możliwe,że w paczce 1000g , 1 porcja jest 100g ?Trochę to mi sie wydaje dziwne.

Bi@ły89 06.12.2008 16:33

WiślakNH polecam Ci tego gainerka http://mocnysklep.pl/13,musli-gainbody-3000g.html
Dobry w smaku, zawiera musli i do 19 grudnia można wygrać drugą sztukę gratis:)

Oczywiście, że to możliwe 1 porcja to 100g. Ja tak właśnie jem tego gainera:)
pozdro

WiślakNH 06.12.2008 16:41

No,ja już zakupiłem na próbę tego co podałeś stronę wcześniej.
No i na ile Ci on starcza?Cały czas myślałem,że taka jedna paka starcza na jakiś miesiąc.

Byłby ktoś uprzejmy i ułożył mi cykl treningowy na masę?
Posiadam ławkę : skośną,na nogi(uda+pośladki),drążek na plecy(z ławką)
i gryf długi+gryf łamany
i odpowiednia ilość ciężarków na gryf,hantle z możliwością zmieniania ciężaru
drążek

Bojar 06.12.2008 18:46

Standardowy błąd początkującego - zaczynanie przygody z siłownią od kupienia gainera. :-)
Ja stosuje gainera tylko po treningu i bardzo rzadko jak nie jestem w stanie zjeść normalnego posiłku. Można pić między posiłkami jednak na początku przygody z siłką nie jest to potrzebne, bo i tak masa idzie dość szybko.
Ułóż sobie jakiś plan (najlepiej FBW) to Ci go poprawię. :-)

WiślakNH 06.12.2008 19:47

To nie jest początek mojej przygody z siłownią :)
Chodziłem na siłke kilka miesięcy i teraz od jakiegoś czasu ćwiczyłem w domu z racji zakupionego sprzętu.

Co do cyklu to teraz przychodzi mi taki banalny,a mianowicie :
1.Klata : ławka prosta z ze sztangą + hantle,ławka skośna
Biceps : modlitewnik z gryfem łamanym,hantle
2.Plecy : 'drążek' od ławki : przyciąganie do brzucha,przyciąganie za kark,hantle
Triceps : ręce na czymś wyższym,reszta ciała na podłodze i takie jakby pompki,coś z hantlami
Kaptur : Wzniosy ramion
3.Barki : sztanga za głowę,coś z hantlami
Przedramię : podchwyt,nad chwyt
Nogi : uda,pośladki na przyrządzie,który mam z ławeczką,łydki - wzniosy na palcach z obciążeniem

Ile robić serii i po ile powtórzeń?

Piotrek1991 06.12.2008 20:53

Sprzedam następujący komplet (używany):
http://www.istore.com.pl/prods/353943.jpg *
(niestety z uszkodzonym modlitewnikiem)
Do tego:
1 gryf długi
2 gryfy krótkie
1 gryf łamany
Obciążenie: 2*20 kg, 2*15 kg, 7*10 kg, 4*5kg, 2*2,5kg, 4*1,25kg, 4*0,5kg.
Cena- 700 zł. Nie sprzedaję poszczególnych elementów osobno. Tylko odbiór osobisty.
*specyfikacja ławki na stronie http://www.teko.istore.pl/sklep,1550...,353943,0.html
Pytania/oferty na priv

Jery 07.12.2008 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakNH (Post 639090)
To nie jest początek mojej przygody z siłownią :)
Chodziłem na siłke kilka miesięcy i teraz od jakiegoś czasu ćwiczyłem w domu z racji zakupionego sprzętu.

Co do cyklu to teraz przychodzi mi taki banalny,a mianowicie :
1.Klata : ławka prosta z ze sztangą + hantle,ławka skośna
Biceps : modlitewnik z gryfem łamanym,hantle
2.Plecy : 'drążek' od ławki : przyciąganie do brzucha,przyciąganie za kark,hantle
Triceps : ręce na czymś wyższym,reszta ciała na podłodze i takie jakby pompki,coś z hantlami
Kaptur : Wzniosy ramion
3.Barki : sztanga za głowę,coś z hantlami
Przedramię : podchwyt,nad chwyt
Nogi : uda,pośladki na przyrządzie,który mam z ławeczką,łydki - wzniosy na palcach z obciążeniem

Ile robić serii i po ile powtórzeń?

Jeśli chcesz robić masę to rób 4 serie 12-10-10-8, cały czas zwiększając ciężar. 3 ćwiczenia na duże partie, 2 na małe - tak jak to rozpisałeś.

Bojar 07.12.2008 14:21

WiślakNH, poniżej wklejam Ci lekko zmodyfikowany mój trening, który zamierzam zacząć od przyszłego tygodnia (teraz jestem chory :/ ).

Trening A

1) brzuszki z obiciążeniem 2 serie
2) przysiady ze sztangą 3 serie
3) wiosłowanie sztangą 3 serie
4) wyciskanie na płaskiej 3 serie
5) wyciskanie sztangi zza karku 2 serie
6) uginamie ramion ze sztangą łamaną 2 serie
7) francuskie wyciskanie sztangi leżąc 2 serie


Trening B

1) unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośniej 2 serie
2) wyciskanie na skosie 3 serie
3) martwy ciąg 3 serie
4) wyciskanie zza karku 2 serie
5) uginanie ramion ze sztangielkami uchwyt młotkowy 2 serie
6) francuskie wyciskanie sztangielki siedząc 2 serie
7) wspięcia na palce 2 serie

Brzuch przeważnie daje się na koniec, ja daję na początek jako rozgrzewkę. :-) Powtórzenia daj 12-10(-10) (w ćwiczeniach na brzuch wykonuj 20 powtórzeń, podobnież przy ćwiczeniu łydek), przerwy między seriami ok. 90 sekund, po przysiadach można sobie troszkę dłużej odpocząć. ;)
PS. Po jakimś czasie możesz ew. dodać po jednej serii do niektórych ćwiczeń jak będziesz czuł taką potrzebę.

WiślakNH 07.12.2008 19:50

Do barków dodałbym jeszcze sztanga z przodu i myślę,że to byłoby na tyle?
Bojar - Twoje troszke skomplikowane jak dla mnie:D
Jery - właśnie coś takiego robiłem,zaczynając z mniejszym ciężarem,kończąc na większym

szczebrzeszcz 07.12.2008 20:33

co trzeba na spalenie niedużej opony
w tym przypadku jedna seria na brzuch to 16-18 powtórzen, poza tym szybko i z mniejszymi przerwami,
no i po tym bieżnia 20-40 minut, prawda to?
A6W ponoć tylko rzeźbi nie spala

SP. urozmaiconcyh planów trenongowych na rzeźbę szukam :-)
+ na wyrównianie biców :-)

kaelowiec 08.12.2008 16:19

czy w promocji activlab mozna wygrać ???

tak !

dowód:

http://www.mocnyblog.pl/2008/12/08/w...e-sie-wygrywa/

Kocur 08.12.2008 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 639726)
co trzeba na spalenie niedużej opony
w tym przypadku jedna seria na brzuch to 16-18 powtórzen, poza tym szybko i z mniejszymi przerwami,
no i po tym bieżnia 20-40 minut, prawda to?
A6W ponoć tylko rzeźbi nie spala

SP. urozmaiconcyh planów trenongowych na rzeźbę szukam :-)
+ na wyrównianie biców :-)


Ja słyszałem 90% opinii, że właśnie poprzez A6W niedużą oponkę idealnie spalisz. Sam wiem po sobie że jak kiedyś zrobiłem 20 dni zanim padłem to był efekt - nie tyle właśnie mięśniowy co wzrokowy :)

fcz1985 08.12.2008 16:43

Moze mi ktoś coś poradzić na skurcze mięśni nóg? Trening mam ogólnie nastawiony na siłe, wykonuje powtórzenia maksymalnym ciężarem jakim mogę robić ćwiczenie poprawnie, po treningu czuje nogi nie mam siły chodzić, a następny dzień zaczynam na ogół od walki ze skurczem przy wstawaniu z łóżka (ti nie jest smieszne) i w ciągu dnia mnie łapie gdy np. muszę kucnąć.

Przejdzie samo po jakimś czasie czy zacząć stosowac jakiś streczing?

Bojar 08.12.2008 17:11

fcz1985, streczing rób po treningu i dodaj do diety magnez (polecam ZMA, jeden z najważniejszych suplementów przy sportach siłowych).

Bi@ły89 08.12.2008 20:44

WiślakNH ja obecnie gainera jem tak, że 1 porcja przed treningiem i 1 po treningu. W dni nietreningowe nie jem go.

fcz1985 08.12.2008 20:54

Dzięki bojar, a magnez mam jako uzupełnienie diety już od kilku miechów jak poznałem dobrą blondyne która znała się na sportach... fitness itp i zaszczepiła we mnie magnezik:D

WiślakNH 09.12.2008 09:09

Biały - jak tak samo jem przed treningiem i po,tylko na razie biorę mniejsze ilości.

Jakie polecilibyście odżywki na masę,oczywiście jeżeli tą skończę.Można by połączyć coś z czymś?
Czym różni sie gainer za 27zł mający 1000 g od gainera za 60,a nawet za 120 zł ważących 750 g?Jaka jest różnica oprócz ceny?

Na masę nie byłoby lepsze jakieś białko?Np coś takiego jak : HI-TEC Protein 3500g

I jeszcze jak ktoś by pomógł wybrać odżywkę spalającą tłuszcz,dającą siłę itd :D

pietras1234 10.12.2008 18:04

Oprócz ceną, to jeszcze np. składem, zawartością i różnym rodzjaem białek o różnym czasie wchłaniania itd. itd. Poczytaj na dobrych forach ew. blogach tematycznych.
Na masę samo białko? A co Ty myślisz, że masa się z samego białka bierze (że w ogóle z białka się bierze): czytaj!

Po co kupujesz 50 odżywek na różne rzeczy, weź najpierw zrób dorą masę (zależy ile ważysz- 180cm wzrostu to optymalnie 90 kg wagi), potem zacznij robić siłę, definicje itd.: czytaj!

Nie ma odżywek spalających tłuszcz i dających siłę. Są tylko aktywatory metaboliczne i np. pompy treningowe: czytaj!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl