Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Liga Mistrzów 2009/10 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4682)

maksinho 12.03.2009 16:47

Najbardziej interesującym finałem będzie Manchester, który na 100% wejdzie do finału i Barcelona, o której mogę powiedzieć to samo. Nikt nie jest w stanie ich zatrzymać :P Po cichu kibicuję Bayernowi, bo to będzie czarny koń ( a raczej już nim jest ) tych rozgrywek LM.

Wojtas 12.03.2009 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 690930)
słyszałem ze niezły lol w skrótach na tvp, ponoć pokazali romę do 90 minuty i skończyli pogram :D



Oni wogole są lole ,Patyra z tym Kolodziejczykiem sa tak beznadziejni ze czlowiek chce tylko skroty ogladac a nie ich bezproduktywne wywody.

Fajnie ze 4 zespoly z Premieship sa dalej,to tylko potwierdza ktora liga jest najsilniejsza na swiecie.

Szkoda mi Lyonu,tyle lat dominacjii krajowej nie przelozylo sie na sukcesy w Europie,zwlaszcza ze w tym seoznie PSG mocno siedzi im na ogonie.,i niewiadomo jak bedzie za rok.


A co do tryumfatora tegorocznej edycji,niestety ale widze jednego ...MU..psychika,pewnosc siebie +super pilkarze..i..szczescie.

Marszałek 13.03.2009 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 691207)

Szkoda mi Lyonu,tyle lat dominacjii krajowej nie przelozylo sie na sukcesy w Europie,zwlaszcza ze w tym seoznie PSG mocno siedzi im na ogonie.,i niewiadomo jak bedzie za rok.


A co do tryumfatora tegorocznej edycji,niestety ale widze jednego ...MU..psychika,pewnosc siebie +super pilkarze..i..szczescie.

W sumie może to jest też tak,że liga francuska jest zwyczajnie słaba. Na poziomie najsilniejszych lig świata, w sumie niewiele znaczy.
Żeby pokonać MU trzeba wspiąć się nie tyle na wyżyny własnych umiejętności, ale zwyczajnie mieć szczęście.
Ale i tak jakoś średnio widzę, żeby ktoś mógł poradzić sobie z MU w dwumeczu. Jeden mecz wygrać to tak, ale nie dwu mecz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 691207)

Oni wogole są lole ,Patyra z tym Kolodziejczykiem sa tak beznadziejni ze czlowiek chce tylko skroty ogladac a nie ich bezproduktywne wywody.


.

Występy tych gości w TV są skandaliczne, jak dla mnie ich obecność na wizji jest synonimem upadku TV. Nic ciekawego powiedzieć nie potrafią, powtarzają oczywiste oczywistości. Do tego są sztywni jakby się Viagry najedli. Poza tym jak mówią o meczach, to zazwyczaj jest to powtórzenie tego co widać było w skrócie. Opisują to co wszyscy widzieli, podstawowy błąd w sztuce. No ale to trzeba wiedzieć, a w przypadku ludzi z ulicy ,przypadkowych mamy takie a nie inne"ciekawostki".

hunter TSW 13.03.2009 08:46

Jak wcześniej pisałem w CL kibicuje Barcy. Powodów jest kilka ale nie o tym ... Jeżeli wymiernym wyznacznikiem siły danej ligi jest liczba dróżyn na tym etapie CL to mamy jasność. Anglicy mają lige najsilniejszą i basta. (nic nowego nie odkryłem) Myśle że za nimi są Hiszpanie (a nie Włosi !!!) Co do finału to uważam że na 100 % któraś z angielskiej 4 w nim wystąpi. Mam nadzieje że z Barceloną. Wie ktoś czy można gdzieś obejrzeć losowanie par ? Bo to chyba dziś ?

Tomek_TS 13.03.2009 10:09

Losowanie par jest za tydzien o ile sie nie myle.

Edyta: 20 Marca, odbędzie się losowanie ćwierćfinałów i półfinałów UEFA Champions League, w szwajcarskiej miejscowości Nyon.

hunter TSW 13.03.2009 11:59

Rzeczywiście 20 marca. Dzięki za info .

Wojtas 13.03.2009 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 691503)
Ale i tak jakoś średnio widzę, żeby ktoś mógł poradzić sobie z MU w dwumeczu. Jeden mecz wygrać to tak, ale nie dwu mecz. .





Niedlugo utrze sie twierdzenie ,ze Wszystcy grają,ale jak zawsze wygrywa Manchester...

Jest cos w nich takiego,ze w decydujacych momentach szczescie jest po ich stronie.Wiadomo sa to wysokiej klasy pilkarze ,wyrachowani ,pewni siebie ,ale jednak udnosze nieodparte wrazenie ze w grze o wysoką stawkę ten "fuks" jest po ich strone i im sprzyja


Cytat:

Występy tych gości w TV są skandaliczne, jak dla mnie ich obecność na wizji jest synonimem upadku TV. Nic ciekawego powiedzieć nie potrafią, powtarzają oczywiste oczywistości. Do tego są sztywni jakby się Viagry najedli. Poza tym jak mówią o meczach, to zazwyczaj jest to powtórzenie tego co widać było w skrócie. Opisują to co wszyscy widzieli, podstawowy błąd w sztuce. No ale to trzeba wiedzieć, a w przypadku ludzi z ulicy ,przypadkowych mamy takie a nie inne"ciekawostki".


Rafał Patyra -najwieksze drewno , najwiekszy sztywniak ,jego jednolity glos odbiera przyjemnosc ogladania ,niewiem co on robi jeszce w dziale sportowym TVP.I naprawde niewiem z czego on sie tak caly czas cieszy, ale zresztą...ten sztywny usmieszek pasuje do jego sztywnego wizerunku jak ulał...

SZYMEK_TSW 13.03.2009 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 691610)
Rafał Patyra -najwieksze drewno , najwiekszy sztywniak ,jego jednolity glos odbiera przyjemnosc ogladania ,niewiem co on robi jeszce w dziale sportowym TVP.

hehe, czyli nie tylko ja tak żle reaguje na jego widok. Jak powiedział jeden z moimch znajomych powinien on przejść do telewizji N bo tam same takie sergiusze jak on :lol:

hunter TSW 13.03.2009 14:26

Rafał Patyra i wszystko jasne :) Gość chciał przykozaczyc jaką to niby ma gadke fajną i w środowych skrótach powiedział coś w tym stylu " Karim Benzema jest dzis najwyżej karimatą " WOW cóż za elokwencja. Żal człowieka oglądać po prostu.

polpol 13.03.2009 15:24

Panowie, nie za wcześnie trochę na koronowanie MU? Dwa miesiące temu głównym faworytem była Barcelona, a wystarczyły trzy słabsze mecze żeby stracić to miano na rzecz MU. Poza tym do finału jest ponad dwa miesiące, a do tego czasu może nastąpić spadek formy jak i cała masa kontuzji. Dla przypomnienia dwa lata temu gdy MU rozgromił Romę 7-1 media jak i kibice powtarzali, że jest to najlepsza drużyna, że wygrają itd. Jak się skończyło? Wpadli na Milan, wygrali 3-2 u siebie i dostali ciężkie lanie 3-0 na San Siro. Dlatego Ja jestem daleki od wskazania kto wygra, a kto będzie w finale. Swoją drogą MU też ma słabe punkty, choćby srodek pola. Zarówno Barcelona jak i Chelsea ma w mojej opini lepszych piłkarzy w tej formacji.
Na tym etapie rozgrywek najprawdopodobniej odpadną Porto i Villareal, a reszta ma zbliżone szanse na zwycięstwo. Nawet Arsenal, który zostanie wzmocniony 3-4 czołowymi zawodnikami wracającymi po kontuzji.

Swoją drogą kto powiedział, że żeby wyeliminować MU trzeba wygrać z nimi dwa mecze? Trzeba wygrać dwu mecz czyli wygrać u siebie, zremisować na wyjeździe bądź minimalnie przegrać, bądź dwa razy zremisować, a tego jest w stanie dokonać zarówno Barcelona, Liverpool, Chelsea, Bayern czy Arsenal. Na zakończenie dodam, że jestem jakoś dziwnie przekonany, że jeśli MU stanie do konfrontacji na kolejnym szczeblu rozgrywek z Liverpoolem i Chelsea to w którejś z tych konfrontacji polegnie.

KOMINEK 18.03.2009 11:50

Kluby zapowiadają koniec Ligi Mistrzów
Gazeta Wyborcza

W 2012 roku zostanie rozegrany ostatni w historii finał Ligi Mistrzów. Zamiast niej miałyby powstać trzy zamknięte ligi europejskie z systemem awansów i spadków. Tak wygląda pomysł Europejskiego Stowarzyszenia Klubów skupiające najbogatsze drużyny na kontynencie - informuje "Gazeta Wyborcza".
W każdej z lig występowałoby po 20 klubów. Najsłabsze spadałyby o jedną klasę, najlepsze wywalczyłyby awans. 60 drużyn stanowiłoby zamknięte grono.

Projekt podobno akceptuje szef UEFA, Michel Platini. Póki co wypowiada się jednak dyplomatycznie.
- UEFA jest organizacją demokratyczną. Wysłucham wszystkich stron i kiedy nadejdzie właściwy moment, komitet wykonawczy podejmie decyzję - powiedział.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"


Jak się Wam to podoba mnie średnio

_ukoL 18.03.2009 12:06

Cytat:

Jak się Wam to podoba mnie średnio
Jak już słyszę sformułowanie "zamknięte grono" to coraz bardziej zniechęcam się do szopki zwanej Ligą Mistrzów. Beznadziejny wg mnie pomysł, wykluczający to co najpiękniejsze w piłce czyli niespodzianki. Ja osobiście jestem zwolennikiem wprowadzenia systemu KO i bez żadnych rozstawień i współczynników. Wiadomo jednak, że nikt czegoś takiego nie wprowadzi, bo nagle by się okazało, że połowa tych bogatych drużyn by odpadła w przedbiegach eliminując się sama albo odpadając z jakimś mistrzem Estonii, Białorusi, etc.

Już niech zostanie obecna forma...człowiek się przyzwyczaił. :-)

polpol 18.03.2009 12:17

Średnio to mało powiedziane. Ja sobie nie wyobrażam funkcjonowanie na dłuższą metę takiego tworu. Zakładając, że każda z lig europejskich miałaby w tych rozgrywkach swoich przedstawicieli to przecież taki system rozłożyłby na łopatki rozgrywki krajowe. Bo niby o co miałyby walczyć pozostałe drużyny, o mistrzostwo które nic nie daje? Po co miałyby inwestować firmy, prywatni inwestorzy itd? Dla reszty zespołów oznaczałoby to powolny koniec. Jakoś nie bardzo wierzę, że w takim kształcie takie rozgrywki mogłyby zostać wprowadzone. Zyska 60 zespołów straci cała reszta.

el Nuero 18.03.2009 12:25

Czy to jeszcze Liga Mistrzów, czy Liga Bogatych?
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 694687)
Już niech zostanie obecna forma...:-)

Hmm... wiesz co? Dla drużyn z takim antyszczęściem jak Wisełka chyba lepsze byłoby rozwiązanie: mistrz i vicemistrz z najsilniejszych lig + mistrz ze słabszych lig, grający 1-2 stopnie eliminacji. Myślę o czymś takim, przez co przechodziła Legia, kiedy przebiła się do LM. Dziś to oczywiście niemożliwe, bogate kluby decydują o wszystkim i w rzeczywistości mamy LM - ligę (nawet) piątych miejsc, byle bogatych. Nawiązuję tu do roku, kiedy Liverpool zajął niskie miejsce w Premiership, ale dla tego klubu UEFA była gotowa nawet nagiąć przepisy (Liv ostatecznie rozegrał wszystkie szczeble eliminacji).

Napisałem "antyszczęście" - bo co z tego, że była w Kraku "super-paka Kasperczaka", skoro w kwalifikacjach trafiliśmy wtedy na Real? Jedynym pozytywem był gol Gorawskiego na Santiago Bernabeu, dzięki czemu mogliśmy Damiana drogo sprzedać na Wschód. Poza tym - dwa razy Barcelona, która wymiata w lidze i LM, z Lyonu zrobiła sito strzelając im więcej bramek niż nam w kwalifikacjach. Jak tu przejść? Jedyny raz, gdy mogło się udać, to w Atenach okradł nas M. Riley (gol Marka Penksy).

Żeby nie narzekać - trzeba skrupulatnie gromadzić punkty w PUEFA czy LE, aby mieć lepszy start do zreformowanej LM. Miejmy nadzieję, że za którymś razem się uda.

darotsok73 18.03.2009 13:02

Już parę lat temu niezwykle sympatyczny prezes Bayernu Monachium ,F.Beckenbauer sugerował aby klubom piłkarskim z krajów Europy środkowej i wschodniej i innym "Azerbejdżanom" UEFA płaciła za nie branie udziału w rozgrywkach LM .
Czyli : nie dla psa kiełbasa, plebsu i biedaków nie chcemy.W dzisiejszych realiach my o LM możemy tylko marzyć , bogacze chcą nam odebrać nawet te marzenia.
Czas żeby to zmienić przespaliśmy. Nie ma bazy ,systemu szkolenia ani bogatych sponsorów .
Ci ostatni może by się i znaleźli ale skorumpowany ,komunistyczny system zarządzania i powszechne kibolstwo skutecznie (prawie) wszystkich odstraszają.

KOMINEK 18.03.2009 14:14

Pomysł mógłby być do ewentualnego przyjęcia gdyby nie były to zamkniete rozgrywki. Czyli zamiast lig krajowych mamy I II III ligę europejską a potem spadasz do rozgrywek krajowych - a z drugiej strony wygrywasz rozgrywki krajowe i walczysz w barazach z ilomaś tam klubami o wejście do ligi europejskiej.
Jeśli tak nie będzie to nastapi całkowita komercjalizacja piłki bedziemy mieli takie NBA

_ukoL 18.03.2009 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez el Nuero (Post 694698)
...

Wiesz, szczęściu trzeba pomagać, a Wisła jakoś specjalnie od sezonu 02/03 temu szczęściu ani trochę nie pomogła i tam mecze z Realem czy Barceloną były poza zasięgiem ale już Anderlecht i PAO to już nie były firmy, które były poza zasięgiem Wisły - ale to już schodzimy z tematu i proponuję skończyć. :-)

Z punktu widzenia bogatych: Nie dla psa kiełbasa... i nie zanosi się na to by kiedykolwiek miało to się zmienić.

mic 20.03.2009 12:15

No to ladne losowanie

Liverpool - Chelsea
ManU - Porto
Villareal - Arsenal
Barca - Bayern

Krissu 20.03.2009 12:25

Liverpool - Chelsea.. pięknie.
Powtórka z poprzedniego sezonu. Będzie cholernie ciekawy dwumecz, miejmy nadzieję, że zakończony triumfem dereds :)

ToTylkoJa 20.03.2009 12:33

chciałem aby Barca trafiła na Bayern i proszę bardzo, jest Bayern ;)

$iWu$ 20.03.2009 12:41

Mam nadzieje, że finał będzie MANU - BARCA! :D
A co do Liverpool - Chelsea, The Reds sobie poradzą ;)

Kris54 20.03.2009 16:23

Barca zdobedzie LM. Mimo, że dostała trudniejszych rywali (Bayern, Liverpool lub chelsea) to wydaje mi się, że zdobędzie upragiony puchar. VeB! ;)

Filip92TS 20.03.2009 16:33

Mam takie same zdanie, Kris. Choć wydaje mi się, że jeśli w półfinale spotka się z Liveepool'em ( a na 90 % taki będzie półfinał) to będzie to ciężka przeprawa ... The Reds pokazali z Realem i MU że kopać w piłke to oni teraz umieją...

MISTA92 20.03.2009 16:54

Wy juz skreslacie odrazu wszystkich analiza i macie finał....Panowie to jest Piłka Nozna moze bedzie finał Porto-Viarraeal to jest Piłka!! Wszytsko jest mozliwe nikogo sie nie skresla...

KamAr 21.03.2009 10:17

A ja liczę na Liverpool. Benitez ze swoją taktyką może zwyciężyć wszystko:)

jaitylkoja 21.03.2009 10:57

Ja bym jeszcze nie skreślał Chelsea, mam nadzieję na półfinał Barca - Chelsea, bo w poprzednich latach te mecze była fascynujące, w finale bardzo prawdopodobne, że spotka się któryś z nich z Manchesterem.
@Kris54: to że nie lubisz Chelsea nie upoważnia Cię do pisania jej nazwy z małej litery.

hunter TSW 26.03.2009 17:13

Podzielam zdanie ToTylkoJa fajna para Barca Bayern nie wiedziec czemu ale po tym meczu Barcy z Malagą teraz w lidze chyba Niemcy mogą sie skupić na rodzimej lidze już :)

mic 06.04.2009 20:09

W srode mecz Liverpool - Chelsea a TVP transmituje Barce z Bayernem ?! Powariowali ?

Nitrox 06.04.2009 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 704570)
W srode mecz Liverpool - Chelsea a TVP transmituje Barce z Bayernem ?! Powariowali ?


Nie powariowali, wkoncu wybrali jakis dobry mecz do pokazania. :-)

mic 06.04.2009 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nitrox (Post 704573)
Nie powariowali, wkoncu wybrali jakis dobry mecz do pokazania. :-)

Majac do wyboru dobry mecz, a bardzo dobry mecz, czemu wybrali ten "tylko" dobry ? :P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl