![]() |
Znana postać. Polski dowódca, w czasie II WŚ podporządkowany przez krótki okres czasu dowódcy brytyjskiej VIII Armii. Brał udział w bitwie, dzięki której droga do stolicy tego kraju stanęła otworem dla aliantów. Po wojnie pozbawiony obywatelstwa polskiego.
Pytanie: jaki dowódca, jaka bitwa ? |
W. Anders?
|
Pierwsza część pytania prawidłowa. Pozostała druga część: jaka bitwa?
|
Monte Casino;>
|
Prawidłowa odpowiedź. Twoja kolej na pytanie.
|
Kto to i jaki dokument wydał?
http://i37.tinypic.com/2u4mwbp.jpg podpowiedź: Miał pewne kłopoty z pewnym królem Niemiec. |
Grzegorz VII
|
Oczywiście:) Zadawaj:)
|
No to skoro jestesmy w niemieckich klimatach, jeden z najwybitniejszych ludzi jakich wydał niemiecki naród (w sensie jak najbardziej pozytywnym), hmm.. co by tu jeszcze dodać? Może tak - autor najwczesniejszych znanych z terenów Polski pism (w sensie gdzie powstały).
http://i35.tinypic.com/2wcqw7t.jpg |
Thietmar?
123456789 |
Thietmar wybitny? i Polak tak o nim pisałby? :p
ALe owszem zyli w tych samych czasach, z tym ze osoba o która pytam jest św. |
św. Brunon z Kwerfurtu
|
Kalvin, brawo :-)
|
http://i36.tinypic.com/jg5o5h.jpg
Znany fizyk i astronom. Ostatnie lata życia spędził w Polsce. Kto to ? Twoja zagadka Mareq. |
Jan Kepler
|
|
To żaden ojciec - przecież Robert Schuman żadnego dziecka nie zrobił
|
Tak , to Schuman .
|
Chodziło pewnie o 'ojca Unii Europejskiej' :)
|
Sambo zrezygnował , więc zadaje kolejną .
http://i37.tinypic.com/6gh6as.jpg Co to i gdzie to ? Podpowiedź nr 1 : http://www.rrts.pl/images/onz.gif |
Pałac Pokoju, mieści się w nim Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze.
http://img233.imageshack.us/img233/4...razek57se8.jpg kibice jadący autokarami SKWK na mecz z Barceloną nie powinni mieć problemów z odgadnięciem tej zagadki :D co to za miejsce ? |
podpowiedź.
http://img67.imageshack.us/img67/2163/obrazek58uy9.jpg tak to miejsce wygląda w dzień, niedaleko Barcelony. |
L'loret de Mar?
|
uff...no dokładnie, ale Ty nie jechałeś autokarem z SKWK :)
|
Coś prostego bo pomysłu nie mam, co to i gdzie to?
http://img361.imageshack.us/img361/6116/p8054880gc4.jpg |
na mój rozum to Pałac Branickich nocą w Białym...
|
Tak jest, była to pamiętna noc:)
|
byłem pewien, że to z Twojego aparatu :D ech te noce na Podlasiu :D
nie pamiętam już, czy ta zagadka była, w wyszukiwarce nic mi nie znalazło, tak więc ew. dla przypomnienia... poproszę kilka zdań na temat tego obrazka... http://img108.imageshack.us/img108/3...razek59xx0.jpg |
Ten obrazek został wysłany w kosmos jako 'garść informacji' o naszej planecie dla ewentualnie żyjących istot obcych.
|
miałem nadzieję, że dowiem się kiedy to zostało wysłane, czym, jak nazywa się ten program i ew. kto był pomyslodawcą ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl