Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Etiop 08.08.2008 18:14

Znana postać. Polski dowódca, w czasie II WŚ podporządkowany przez krótki okres czasu dowódcy brytyjskiej VIII Armii. Brał udział w bitwie, dzięki której droga do stolicy tego kraju stanęła otworem dla aliantów. Po wojnie pozbawiony obywatelstwa polskiego.
Pytanie: jaki dowódca, jaka bitwa ?

Tom'ash 08.08.2008 18:32

W. Anders?

Etiop 08.08.2008 18:45

Pierwsza część pytania prawidłowa. Pozostała druga część: jaka bitwa?

Tom'ash 08.08.2008 18:52

Monte Casino;>

Etiop 08.08.2008 18:53

Prawidłowa odpowiedź. Twoja kolej na pytanie.

Tom'ash 08.08.2008 18:55

Kto to i jaki dokument wydał?
http://i37.tinypic.com/2u4mwbp.jpg

podpowiedź: Miał pewne kłopoty z pewnym królem Niemiec.

Wilku 08.08.2008 23:12

Grzegorz VII

Tom'ash 08.08.2008 23:29

Oczywiście:) Zadawaj:)

Wilku 08.08.2008 23:39

No to skoro jestesmy w niemieckich klimatach, jeden z najwybitniejszych ludzi jakich wydał niemiecki naród (w sensie jak najbardziej pozytywnym), hmm.. co by tu jeszcze dodać? Może tak - autor najwczesniejszych znanych z terenów Polski pism (w sensie gdzie powstały).

http://i35.tinypic.com/2wcqw7t.jpg

pietruch 09.08.2008 09:50

Thietmar?
123456789

Wilku 09.08.2008 12:46

Thietmar wybitny? i Polak tak o nim pisałby? :p

ALe owszem zyli w tych samych czasach, z tym ze osoba o która pytam jest św.

kalvin 10.08.2008 14:53

św. Brunon z Kwerfurtu

Wilku 11.08.2008 02:29

Kalvin, brawo :-)

kalvin 11.08.2008 08:07

http://i36.tinypic.com/jg5o5h.jpg

Znany fizyk i astronom. Ostatnie lata życia spędził w Polsce.
Kto to ?



Twoja zagadka Mareq.

Mareq 11.08.2008 08:25

Jan Kepler

Mareq 11.08.2008 08:35

http://i33.tinypic.com/2m4dbmp.jpg

Niezły z niego ojciec

sambo 11.08.2008 14:34

To żaden ojciec - przecież Robert Schuman żadnego dziecka nie zrobił

Mareq 11.08.2008 15:04

Tak , to Schuman .

wisl@k_TS 11.08.2008 15:28

Chodziło pewnie o 'ojca Unii Europejskiej' :)

Mareq 12.08.2008 12:31

Sambo zrezygnował , więc zadaje kolejną .

http://i37.tinypic.com/6gh6as.jpg

Co to i gdzie to ?

Podpowiedź nr 1 :

http://www.rrts.pl/images/onz.gif

wienek 15.08.2008 14:21

Pałac Pokoju, mieści się w nim Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze.

http://img233.imageshack.us/img233/4...razek57se8.jpg

kibice jadący autokarami SKWK na mecz z Barceloną nie powinni mieć problemów z odgadnięciem tej zagadki :D
co to za miejsce ?

wienek 17.08.2008 00:18

podpowiedź.

http://img67.imageshack.us/img67/2163/obrazek58uy9.jpg

tak to miejsce wygląda w dzień, niedaleko Barcelony.

MCDave 17.08.2008 03:59

L'loret de Mar?

wienek 17.08.2008 09:50

uff...no dokładnie, ale Ty nie jechałeś autokarem z SKWK :)

MCDave 17.08.2008 19:42

Coś prostego bo pomysłu nie mam, co to i gdzie to?

http://img361.imageshack.us/img361/6116/p8054880gc4.jpg

wienek 17.08.2008 22:55

na mój rozum to Pałac Branickich nocą w Białym...

MCDave 17.08.2008 23:15

Tak jest, była to pamiętna noc:)

wienek 17.08.2008 23:21

byłem pewien, że to z Twojego aparatu :D ech te noce na Podlasiu :D

nie pamiętam już, czy ta zagadka była, w wyszukiwarce nic mi nie znalazło, tak więc ew. dla przypomnienia...
poproszę kilka zdań na temat tego obrazka...

http://img108.imageshack.us/img108/3...razek59xx0.jpg

wisl@k_TS 17.08.2008 23:29

Ten obrazek został wysłany w kosmos jako 'garść informacji' o naszej planecie dla ewentualnie żyjących istot obcych.

wienek 18.08.2008 04:16

miałem nadzieję, że dowiem się kiedy to zostało wysłane, czym, jak nazywa się ten program i ew. kto był pomyslodawcą ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl