![]() |
w tym roku wybieram się ze znajomymi na podbój bałkanów - głównie wschodnia chorwacja, bośnia, czarnogóra i albania. na chorwacji juz 3 razy byłem i chciałem spróbować czegoś bardziej dzikiego- jakby ktoś był łaskawy cos o tych krajach napisac - zwłaszcza o Albanii - o której jest b mało i przewodników i w sieci - byłbym wdzięczny
|
Obzor w sumie wg mnie najlepszy,
stosunkowo mala miejscowosc , jest targ na ktorym kupisz wsumie wszystko / maczety, batony, noze, kastety , jak i skory owcze, jakies ciuchy i lokalne duperela/ , glowna uliczka prowadzaca na plaze z kafejkami, sklepami , fastfoodami i restauracjami, plaza baaaardzo szeroka dluga piaszczysta , oczywiscie lezaki i rozne aktrakcje sa, na obrzerzach Obzoru jest megakot dyskoteka, ja polecam , ale co kto lubi wiadome |
Cytat:
Jeśli byłeś już 3 razy w Chorwacji to zdecydowanie tamte rejony nie zrobią na tobie takiego dobrego wrażenia. Na pewno godne polecenia będą przepiękne widoki, ale myślę że możesz się zawieść na mentalności tamtejszych mieszkańców (w szczególności Albańczycy są mało przyjemni). Nie radzę się również nastawiać na jakieś wielkie luksusy jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe...no powiedzmy sobie szczerze jest to rejon, który się dopiero rozwija i do Chorwacji jeszcze im bardzo dużo brakuje. |
był ktoś na wyspie PAG w Chorwacji? jeśli tak to polecacie?fajnie?
i w ogóle byłoby super jakby ktoś kto tam był samochodem opisał ile kosztują te wszystkie drogi płatne itp, lub podać stronę na której są aktualne ceny autostrad dróg płatnych itd |
Chce jechac na weekend z dziewczyna gdzies w tatry, ma ktos jakies propozycje? Zawsze jest Zakopane w ostatecznosci i jak ktos mial by jakies sprawdzone noclegi to bede wdzieczny ;p Niech nikt z hotelami nie wyskakuje ;p
|
Potrzebuje informacji w sprawie Czech, najlepiej strony z noclegami bo wiekszosc z tych co znalazlem to ma hostele, szukam bardziej aparamentu lub cos w tym podobnym. Jak ktos ma jakies sprawdzone moze spanko to niech pisze
Dziekuje |
Interesuje mnie sprawa Ameryki Południowej - dokładniej kraje takie jak Honduras, Nikaragua, Salwador, Gwatemala, Belize.. Miał ktoś okazję być lub znacie jakies fajne strony z opisami co warto zobaczyć? Jak z wizami? Szczepionki wymagane i ceny noclegów, transportu..
Dzięki. |
Byl ktos moze w Grecji - Nei Pori - z biura Antavia ? ( chodzi mi o opinie czy warto jechac i jaka jest sytuacja z hotelem)
|
Cytat:
Musiek - nie byłem, ale wiem z opinii znajomej, która odwiedzała tę miejscowość z biura podróży Skarpa, że jest naprawdę konkret, jeśli chodzi o tę mieścinkę! :) |
mnie dziwi co innego...
że biały człowiek jedzie zwiedzać kulturę czerwonych i latynosów? a gdzie honor i duma? |
czy do kopalni w Wieliczce da się iść z 4 miesiecznym dzieckiem w wozeczku, czy moze korytarze i chodniki nie są przystosowane do takich małych zwiedzających?
|
Cytat:
takiego podejścia do turystyki jeszcze nie spotkałem... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Gdzie polecacie wyjazd na wakacje?
Dla paru osób, do domku najlepiej, w nie najwyższej cenie i w ładnym miejscu? |
ja polecam Zawadę Lanckorońską, po prostu swietnie. Fajna okolica, z włascicielem sie można wodeczki napic hehe:) Imprezy tam naprawde są przednie, i nie drogo jest http://www.ggg-katalog.gminyrp.pl/07.../07-05-16.html
|
Ma ktoś jakieś tanie, sprawdzone kwatery/hostele/pensjonaty w czeskiej PRADZE? :-)
|
Cytat:
plusy- blisko centrum (w granicach spaceru), parking tuz obok, w poblizu tez np slynna piwiarnia u Fleka itd. |
pokoj w Zakopanem na tydzien wakacji... ??
|
Cytat:
|
Gdzie jechac z dziewczyna na tydzien ? Najlepiej gdzies w malopolsce, ew. niewiele dalej.
Zeby byl jakis akwen, coś do zwiedzenia. Niespecjalnie interesuja mnie jakies kluby i dyskoteki. Najlepiej oczywiscie nie drogo, jakas prywatna kwatera. |
Cytat:
|
Jakieś okolice Czorsztyna/Niedzicy/Kluszkowiec ?Jest co zwiedzać, jest akwen. Znajdzie się coś niedrogo ;-)
Jak pasuje Ci okolica to powiedz - mam pare nr tel do kwater. |
Cytat:
http://www.hostelsclub.com/hostel-pl-6315.html Generalnie czysto, blisko centrum (Karlovo Namesti) i wtedy (we wrzesniu) było stosunkowo tanio. Możesz ew poszukać jakiś innych na hostelclub, hostelworld patrząc na oceny, z tej drugiej strony kilka razy korzystałem i byłem zadowolony. Ew jesli wolisz camping z pokojami to: http://www.camp-sokol-troja.cz/ z tym, że dość daleko od centrum |
Cytat:
Byłem tam w zeszłym roku i co Ci mogę powiedzieć. http://www.hostelsclub.com/hostel-en-8600.html Świetna jak dla mnie lokalizacja, bo poza centrum - nie ma tabunów turystów, okolica jest jest spokojna -sklepy/puby w pobliżu.Z buta do centrum może z 20 min(trza znać myk:) - metrem 2 albo 3 stacje. Sam hostel pachnie komuną:) - poza wakacjami tam internat jest pewnie - pokoje ok i duży wybór w zależności w ile osób jedziecie.Minus to prysznice - nie ma dzielnych na męskie/damskie i nie ma za bardzo gdzie ciuchów wieszać(chyba że coś się zmieniło). Obsługa przy wejściu czarnoskóra:> - klucze trza zdawać jak się gdzieś wychodzi.Teraz trochę drożej to wychodzi bo korona mocna jak s****ysyn a złotówka poszła grubo w dół ale jakieś 110 zeta za 2 osobowy pokój to jest niewiele.A już przy 3, 4 osobach(160 zeta wychodzi) to bardzo mało. Wszystkim wyjeżdżającym do Pragi przypominam że centrum jest cholernie drogie ale wystarczy lekko zboczyć by rozkoszować się na prawdę przyzwoitymi cenami - duże lane piwo 12 - max 30 koron;) - to samo się tyczy żarcia.Na dicho w centrum ceny są wysokie - alk rozwodniony, więc lepszym wyjściem jest kupić w sklepie i spożywać na polu - pić można wszędzie. Kantory w większości przewalone więc też jeśli będzie potrzeba, poszukać z dobrymi kursami i bez limitów - bo często kurs niby jest dobry ale małym druczkiem że od np 40tyś koron dopiero. Kanarów w środkach transportu niewielu ale zdarzają się, szczególnie w centrum - w metrze najczęściej na górze obok schodów ruchomych - lepiej więc zaopatrzyć się w bilety(sam nie kupiłem nigdy żadnego:D) a dla hardkorowców rada by schodami jechać na końcu i po zauważeniu spowrotem zjechać na dół - oczywiście można dać łapówkę. Jeszcze rok temu można było się świetnie bawić i taniej niż w Krk.Teraz kurs korony się zmienił grubo więc tak fajnie nie ma ale i tak u nas browara poniżej 6 zeta nie kupisz a tam za 25 koron(ok 4 zeta) spokojnie znajdziesz.Tam moc piwa mierzy się ekstraktem więc kupować 12, 10 i 11 to już totalne siki;) Wszystkie sklepiki opanowane przez kitajców - ale jest blisko centrum Tesco i tam najlepiej robić zakupy. ps a ogólnie rzecz biorąc Praga jest po prostu przepiękna:) |
Potwierdzam powyższe opinie, Praga jest niesamowita. A tamtejsze piwo i kobietki to już w ogóle :D
Ja swego czasu załatwiałem sobie nocleg przez jakąś agencję wyszukaną w necie, email do nich to [email protected], nie wiem czy jescze działają bo to było kilka lat temu, 2005 bodajże. Spałem w hostelu, coś w rodzaju internatu. Warunki eleganckie, świeżo po remoncie. Dwa pokoje ze wspólną łazienką, lodówka itp. Hostel Dejvice, Zikova 19, Prague 6, kilkadziesiąt metrów od stacji metra Dejvicka. 3 przystanki do centrum, a duuuużo taniej. Przy okazji, ma ktoś może przewodnik o Indiach? Najlepiej w formie jakiegoś PDFa co by wydrukować sobie kilka najważniejszych stron. Byłbym wdzięczny. |
Wybiera się ktoś w Tatry w ten weekend? Albo teraz jest?
Interesują mnie warunki na szlakach,do grodu Kraka się wybieram to i Tatry zahaczę. |
Marmaris Turcja.
Ktoś był? Mam pytanie odnośnie wycieczek. Jakie warto jednodionwe wykupić? I czy miejscowe "biura podróży" są sensowne czy lepiej nie ryzykować. |
Był ktoś w Pomorie w Bułgarii? :D Jak tam jest? ;)
|
Ja polecam takie miejscowości jak : Podgora , Makarska , Drasnice w Chorwacji czy też Tolo w Grecji. Dosyć tanio jak na kurorty turystyczne , a morze zawsze ciepłe i cudownie przejrzyste :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl