Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

maTyS. 09.01.2009 13:54

skończyłem oglądać film "Skazaniec-Felon" i jestem pod wielkim wrażeniem,polecam wszystkim.tutaj link do opisu :

http://www.filmweb.pl/f464212/Skazaniec,2008

Baryl 09.01.2009 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puszek06 (Post 651985)
filmy z wytwórni disneya maja jeden szablon - który zaczyna irytować już wszystkich. Auta,gdzie jest nemo,dżungla itd wszystko to opiera się na okropnym schemacie powielnym za każdym razem. - motym podrózy,wartość przyjaźni, wyciągnie wniosków itp... człowiekowi się jużniedobrze robi. Na Madagasakr 2 się wybieram bo mam nadzieje że jak w 1 będzie jazda bez zbędnej otoczki "wychowaczej" kótra u Disneya mnie drażni...


Hehe. Zgadzam sie. Niestety- jaka publika takie filmy. Wystarczy wymyslec jakis motyw (zwierzaki, autka, owady, cokolwiek) dodac do tego pare dowcipow politycznych i o seksie- najlepiej tak zakamuflowanych zeby nadawaly sie dla dzieci- i okrasic smieszna grafika i coz- ludzie to kupia.
Zreszta chyba dobrze ze kupuja, bo gdyby wytwornie nie zarabialy na takich durnych projekcikach to nie mialyby kasy na te ciut bardziej ambitne i epickie produkcje.

Ale gdy czytalem Twoje narzekanie przypomnialo mi sie to, co mnie dreczy od dluzszego czasu w horrorach. Kiedys to ludzie mieli wene- wymyslali Cruggera, Crittersy, Aliensy, jakies takie rozne ciekawe historie. A teraz ciagle jeden i ten sam schemat.
Grupa nastolatkow i okrutny morderca. Z tym, ze pomysly sie juz tak wyczerpaly ze "okrutni mordercy" to juz nawet byly weze w samolocie, zimno (?!?!), wspomnienie, a nawet kur*a meteoryty! Zostaly juz chyba tylko niemowlaki, okrutny listonosz, posepny biustonosz-zabojca i drukarka ktora wciaga i mieli ludziom glowy (choc nie jestem pewien czy horrory na te tematy nie powstaly w ostatnich latach).

No i stad sle moje pytanie: ogladal ktos cos naprawde godnego polecenia ostatnimi czasy? Z horrorow czy horrorowatych.
Ostatnio do gustu przypadla mi tylko Mgla S. Kinga. Reszta obrazkow z latajacymi flakami i zgadywankami kto jest morderca/kto przezyje mnie nie interesuje.. Jak ktos widzial film z 2006-2008 nie pasujacy do powyzszego opisu to prosze napisac!

Dzieki

gianbuffon 09.01.2009 14:29

z nowosci polecam 'dziewczyna mojego chlopaka':)
ojj dawno sie tak nie usmialem. swietna obsada, a Dane Cook mnie rozwalil;P

maTyS. 09.01.2009 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 654608)
z nowosci polecam 'dziewczyna mojego chlopaka':)
ojj dawno sie tak nie usmialem. swietna obsada, a Dane Cook mnie rozwalil;P

popieram zaje bi sty film :rotfl:

Natkan 09.01.2009 15:07

"Siedem dusz" (and 7 pounds) polecam dla mnie film świetny

lodecki 09.01.2009 15:23

ja do dziewczyny mojego chlopaka nie moge znalezc dobrych napisow. nie wspolgraja mi z obrazem.

Widzial ktos Film Zeitgeist ?

1q2 09.01.2009 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maTyS. (Post 654594)
skończyłem oglądać film "Skazaniec-Felon" i jestem pod wielkim wrażeniem,polecam wszystkim.tutaj link do opisu :

http://www.filmweb.pl/f464212/Skazaniec,2008


Mi ten film kompletnie nie sadl - ja zawsze w pierwszym rzedzie stawiam na logike i realizm(oczywiscie to drugie w filmach ktore w zalozeniu maja byc realistyczne).

Felon mial chyba taki byc i moim zdaniem kompletnie to nie wyszlo , nie mowiac o braku jakijkolwiek logiki w nim.
Tu obraz wiezienia, zwyczajow w nim panujacych itp to jakas totalna karykatura.Nawet swietna rola Kilmera tego filmu nie ratuje.
Ale to oczywiscie tylko moje zdanie;)

.:MEDALIK:. 09.01.2009 16:12

Felon - ciekawy film, choć w tym temacie nie zaproponowałbym go. Ocene lekko zawyżyłem głównie przez niezłe kreacje Kilmera i Perrineau.
Scenariusz jak zauważył 1q2 pełen dziur, a cały film wieje bardzo takimi amerykańskimi przedmieściami - suburbsami - niby na pierwszy rzut oka wszystko cacy, niestety pod kilogramem tapety wszystko się sypie.

Taki jest ten film. Obejrzyj, ale nie szukaj czegoś więcej, bo się tylko rozczarujesz.

Tylko_Wisła! 11.01.2009 00:57

College - Świetna komedia warta poświęcenia swojego cennego czasu :) :

Kevin (Drake Bell) został właśnie rzucony przez swoją dziewczynę Ginę (Alona Tal) za bycie zbyt nudnym. Aby zapomnieć o tej stracie, Kevin decyduje się wraz ze swoimi kumplami z liceum: Carterem (Andrew Caldwell) i Morrisem (Kevin Covais) na spędzenie weekendu w pobliskim Fieldmont University, by poznać życie studenckie. Nie zdają sobie jednak sprawy, co ich tam czeka ...

http://www.cinematical.com/media/2008/03/college1.jpg

puszek06 11.01.2009 21:08

dziś o 23.15 na czyms jest "więzien nienawisci" - polecam, wiem że znany ale może ktoś nie widział. Rewelacyjna kreacja Edwarda Nortona

QBAS 11.01.2009 21:37

To nie tak jak myślisz kotku - najgłupszy film, jaki miałem nieprzyjemność obejrzeć ostatnimi laty. Zdecydowanie odradzam.

qazwsx123 11.01.2009 22:16

Ja polecam film ,,Podać rękę diabłu'' film oparty na książce\wspomnieniach głównego bohatera. Film pokazuje nam konflikt 2 plemion w Rwandzie Tutsi i Hutu. Plemię Hutu masakruje ludność Tutsi. Ilość ofiar przewyższa 1 milion zabitych. Film ten ukazuje obojętność Europy i ONZ na tragedie\ludobójstwo jakie się tutaj rozegrały.

,,Ike Countdown To D-Day''- Polski tytuł to bodajże Odliczanie do inwazji, film pokazuje nam sytuacje jaka miała miejsce przed ,, lądowaniem'' Aliantów w Normandii. Polityczne decyzje, konflikt na szczycie dowództwa. Jeśli komuś się podobał Szregowiec Rayan to ten film powinien mu się spodobać (nie liczcie na wiele scen batalistycznych).

,,Evilenko''- jest to horror psychologiczny. Opowiada o losach starszego pana z zaburzeniami psychicznymi. Tytułowy bohater ma dwie osobowości: sadystyczny pedofil i kanibal a także mąż i tajny wsołpracownik KGB(albo FSB juz nie pamietam). Zabił prawie 100 ludzi zjadając ich mięso i gwałcąc. Rządowy śledczy dowodzi jednak, że jest on chory psychicznie i należy zbadać jego przypadek.

A powaracając do tego filmu pt Felon realistyka nie jest jego mocną stroną. Spodziewałem się czegoś lepszego po nazwiskach grających w filmie.

gregoriustsw 11.01.2009 22:22

Ja polecam film "Twardziel" - niestety jest on bardzo rzadko puszczany - ten film pokazuje życie niemieckiego nastolatka który z małego miasteczka przeprowadza się na przedmieścia Berlina , gdzie styka się z życiem jakże innym od tego do którego przywyknął...
A tak btw to widział ktoś " Ile waży koń trojański " a jeśli tak to jakie jest Wasze o nim zdanie ?

Verinho 12.01.2009 04:20

Może ktoś z Was oglądał horror " Siedem Bram Piekieł" chciałbym poznać opinie na temat tego filmu...

matheo91 14.01.2009 19:46

Jeśli podobał się wam "College" to polecam zobaczyć "Zack i Miri kręcą porno" można się trochę pośmiać .:)

Z thrillerów polecam "Życie za śmierć". Film z 2005 ale może jeszcze ktoś nie oglądał.:p Film oparty jest na serii tajemniczych zdarzeń, w które uwikłana jest pewna rodzina.Pewnego dnia zdarza się tragedia i gnie córka Sara.Po pewnym czasie w domu Jamesa i Adele pojawia się dziewczynka podobna do Sary.Polecam zobaczyć ten film przynajmniej dwa razy bo ciężko jest go za pierwszym razem dokładnie zrozumieć.:-)

"Wiem kto mnie zabił" malina chyba w 2007 dla mnie film nie najgorszy patrząc na jego recenzje, ale brutalne sceny wzięte z "Piły" niepotrzebne, fabuła nawet niezła. Ogólnie są zdecydowanie lepsze filmy.:p

Nitrox 14.01.2009 20:10

Polecam silm pt. "Strzelec" jak dla mnie, swietny film oraz " Wiem kto mnie zabił"

maxiums 14.01.2009 20:32

Ostatnio obejrzalem "Zemste po śmierci" - dla lubiących mocniejsze wrażenia. Film o dziennikarce, która zmartwychwstaje po śmierci i mści sie na swoich zabójcach.

"Hanibal - Po drugiej stronie maski" - film o dzieciństwie dr. Hanibala Lectera znanego z "Milczenia owiec". Przedstawia dzieje Lectera począwszy od narodzin do wyjazdu do USA. Wciagający,dobry thriller, jak ktos ma czas to polecam.

zuraw9 14.01.2009 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matheo91 (Post 657190)
Z thrillerów polecam "Życie za śmierć".

Nie powiedziałbym że to thriller. To jest horror:) ale również polecam.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nitrox (Post 657215)
Polecam silm pt. "Strzelec" jak dla mnie, swietny film

Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w zeszłym roku, a jeśli chodzi o sensacyjne kino to nawet jeden z najlepszych jakie w życiu widziałem. Napięcie rosnie z każdą sceną i trzyma do końca filmu. Dla każdego fana kina akcji "lektura" obowiązkowa!

vote-for-mikey 14.01.2009 21:48

z thrillerów polecam Mr. Brooks
widziałem dawno, dawno temu, jak jeszcze było w kinach.
świetny, świetny, świetny! film.
to jeden z tych filmów, które trzymają przy sobie długie godziny po obejrzeniu.
podobnie jak Sen Kasandry. Allen to geniusz! :D

buldus 14.01.2009 22:41

The Wrestler. Film typu Rocky z ta roznica ze opowiada o zapasniku. Bardzo ciekawy film i pelen akcji oraz kulisow Wrestlingu. Pozdro

macyo 14.01.2009 23:01

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność obejrzeć twór "Nocny pociąg z mięsem". Tych, którzy nie widzieli tego "arcydzieła" lojalnie ostrzegam-nie róbcie tego.

sergio 14.01.2009 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez macyo (Post 657332)
Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność obejrzeć twór "Nocny pociąg z mięsem". Tych, którzy nie widzieli tego "arcydzieła" lojalnie ostrzegam-nie róbcie tego.



A Ciebie co opetalo zeby go obejrzec:lol:

Maciejj 14.01.2009 23:07

pociąg jest dobry dla......... wielbicieli gore

mic 14.01.2009 23:12

Polecam film "Into the wild" (Wszystko za zycie)

Dramat opraty na prawdziwych wydarzeniach, daje duzo do myslenia. Do tego niezla muzyka i zajebiste krajobrazy. Pomimo trwania prawie 2,5 godz nie nudzi.

MatMario 14.01.2009 23:53

Ja zachęcony licznymi nagrodami obejrzałem slumdog. I film nie zawodzi. Coś jak Miasto gniewu, troche klimatu miasta boga. Ogolnie fajny film.

puszek06 15.01.2009 00:21

into the wild - tak samo jak Mic gorąco polecam - rewelacyjny film ,genialne plenery i chwila refleksji nad swiatem i człowiekiem

ostanio widzialem coś fajnego "Dziwolągi" z 1932 roku , o trupie cyrkowej w której skład wchodzą różnej maści karły, odmieńcy fizyczni czy dotknięnic deformacją - także polecam
jak ktoś ma ochte na mabitne kino lecz strawne i naprawde urzekające polecam "źródło" - ciężko opisaćten film,trwa troche ponad 2 godziny i trzeba się skoncetrować,słuchać i patrzeć ale naprawde dla lubiących intelektulaną rozrwykę będzie to uczta

pytanie - czy widział już ktoś film najnwoszy "coming soon"? - tajlandzki horror twóców "widma"?

Illargui 17.01.2009 21:47

W przyszły weekend TVN pokaże Tajemnicę Brokeback Mountain - polecam wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli - mądry i świetnie zrealizowany film z przepięknymi plenerami, przedstawiający opowieść o wielkiej niespełnionej miłości, miłości która równie silnym stopniu nadaje sens życiu, co je niszczy

piotrek chicago 17.01.2009 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 657369)
Ja zachęcony licznymi nagrodami obejrzałem slumdog. I film nie zawodzi. Coś jak Miasto gniewu, troche klimatu miasta boga. Ogolnie fajny film.

tez polecam jest poprostu inny i to jest na duzy plus

dj_ibutti 17.01.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Illargui (Post 658475)
W przyszły weekend TVN pokaże Tajemnicę Brokeback Mountain - polecam wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli - mądry i świetnie zrealizowany film z przepięknymi plenerami, przedstawiający opowieść o wielkiej niespełnionej miłości, miłości która równie silnym stopniu nadaje sens życiu, co je niszczy

Charcerzyk wrócił....

zuraw9 17.01.2009 23:39

Przed chwilka skończyłem oglądać film Uprowadzona i muszę powiedzieć że jestem miło zaskoczony. Jeden z lepszych filmów akcji zeszłego roku. Ogląda się go z zapartym tchem mimo że wiadomo jak się skończy:)
Bardzo dobra gra Liam Neesona, który nie zawaha sie przed niczym żeby tylko uratować swoją córkę i robi to w sposób bardzo efektowny.
Polecam film jako dobre kino akcji.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl