Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Transfery - Zagranica (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=168)

unpredictable_wislaczka 31.07.2009 21:53

Oni już w zeszłym sezonie mieli ostro zawojować. Bo Robinho,bo nowi właściciele itp. A skończyli w środku tabeli. Teraz ich największym wzmocnieniem jest na pewno Tevez, a dla Manchesteru United moim zdaniem nawet duża strata, której jednak nie muszą znacząco uzupełniać. Bramki strzelać potrafi, to na pewno,więc będą mieli z niego pożytek. No i ten transfer doda także uroku derbom :)

jaitylkoja 01.08.2009 13:24

Transfer Pirlo do Chelsea jest prawie przesądzony. Włoch ma już tylko złożyć podpis na kontrakcie. Kontrakt ma obowiązywać przez 4 lata, opiewa na 6 mln E za sezon. Na konto AC Milan ma wpłynąć około 20 mln E.

Czyli Chelsea też zaczyna wreszcie jakieś ruchy transferowe :)

spartan 16.08.2009 12:15

Sven Goran Eriksson będący obecnie dyrektorem sportowym IV ligowego angielskiego Notts County chce sprowadzić do swojej drużyny Pavla Nedveda. Czech odszedł z Juventusu i wciąż nie podjął decyzji co do swojej przyszłości. Sponsor Notts County postawił przed Erikssonem jasny cel - w ciągu 5 lat ma z drużyną awansować do Premier League dlatego też Szwed zamierza namówić do powrotu do gry poza Czechem także Luisa Figo, Patricka Vieirę oraz pozyskać Sola Campbella. Pierwszym dokonanym transferem jest przyjście Kaspera Schmeichela.
http://fotbal.idnes.cz/trener-erikss..._zahranici_rou

Kopanie się po kostkach dla takich zawodników to chyba byłby już wózek inwalidzki. Ale jestem ciekaw co z tego wyniknie...

unpredictable_wislaczka 18.08.2009 10:03

Barcelona podobno już nie będzie robić transferów do końca tego okienka, a jednak cały czas interesują się Vidićem i szykują ofertę dla Manchesteru. Nemanja na początku nie chciał słyszeć o przenosinach, a teraz jego agent twierdzi,że to wielkim marzeniem Vidića jest gra w Barcelonie. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ferguson zdecydowałby się sprzedać jednego ze swoich najlepszych piłkarzy, mając jeszcze na uwadze ostatnie kontuzje Ferdinanda.

iiYama 31.08.2009 14:19

Barcelona podpisała dziś 5-letni kontrakt z 22-letnim ukraińskim obrońcą Dmytrem Czychryńskim. Został wykupiony z Szachtara Donieck za ... 25mln euro. Podobno zgodził się na obniżenie kontraktu aby transfer doszedł do skutku.

matusz 31.08.2009 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 787403)
Barcelona podpisała dziś 5-letni kontrakt z 22-letnim ukraińskim obrońcą Dmytrem Czychryńskim. Został wykupiony z Szachtara Donieck za ... 25mln euro. Podobno zgodził się na obniżenie kontraktu aby transfer doszedł do skutku.

Masakra.. ukraiński piłkarz, do tego obrońcą, za 25 mln euro. Kiedy Polacy będą tyle kosztować..

Marszałek 31.08.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 787407)
Masakra.. ukraiński piłkarz, do tego obrońcą, za 25 mln euro. Kiedy Polacy będą tyle kosztować..

Jak się nauczą grać.

Pan Jotka 02.09.2009 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 787471)
Jak się nauczą grać.

Albo jak zdobeda kiedyś jakikolwiek Puchar. Nie liczą się : Puchar Polski i Pasztetowej ;-)
Swoją drogą to bardzo dużo jak na obrońce.

maksinho 08.11.2009 12:09

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...nu,1393858,100 Czy serial pt. "Transfer Ribery'ego" dobiegnie końca :-p Ja osobiście uważam że transfer do Manchesteru City nie byłby świetnym rozwiązaniem. Chociaż myślę, że na pewno lepszym niż Real.

kosaTS 08.11.2009 12:14

http://chelsea.pl/news_8316.php
Zakaz transferowy dla Chelsea zawieszony

maksinho 08.11.2009 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kosaTS (Post 814050)
http://chelsea.pl/news_8316.php
Zakaz transferowy dla Chelsea zawieszony

Trochę im przywalili z czasem bo do 2011 roku to hoho.. Ale kara powinna być chociaż dwa najbliższe okienka transferowe. :foch:

flamengista 16.01.2010 15:29

Klasa po k.rewsku... Tfu, chciałem powiedzieć - królewsku:

http://sport.interia.pl/raport/Barce...walida,1425175

Cóż, klasa Realu chyba do czegoś zobowiązuje. Najwyraźniej Florentino Perez o tym zapomina.

Pan Jotka 02.02.2010 22:32

http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Pe...wiadomosc.html

Real to jednak chory organizm. Jak chca grac młodzieżą to po kiego chuja kupuja po pieciu nowych napastników i pomocników co sezon??? A myślałem ze tylkow Wisłe głowa co poniektórych działaczy boli...

Marszałek 03.02.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 850189)
http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Pe...wiadomosc.html

Real to jednak chory organizm. Jak chca grac młodzieżą to po kiego chuja kupuja po pieciu nowych napastników i pomocników co sezon??? A myślałem ze tylkow Wisłe głowa co poniektórych działaczy boli...

Hiszpanie to nie są jacyś ginganci myśli. Goście mają ten problem,że muszą duże raty kredytów spłacać(gotowką tego cyrku nie kupili) dlatego kombinują na zasadzie kupić,zarobić a gwiazdy zostawić. Los tych młodych jest taki,że grają,bo klub chce ich wypromować i sprzedać z zyskiem. Zarobek zawsze jakiś to jest,ale i tak mniejszy niż w przypadku koszulek Ronaldo czy Benzemy. Ot,tak to widzę. Ciężko to wszytko pogodzić i stąd te śmieszne sytuacje. Poza tym nie widzę w budowaniu tego zespołu myśli. Znaczy myśl jest taka. Jakby Chińczycy płacili dobrze za udział w jakimś turnieju przez nich organizowanym w czasie półfinału LM to Real zaraz by kopał się u Skośnych,a nie grał w LM. Zresztą żeby był to jakiś silny zespół.

flamengista 08.05.2010 21:50

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

W skrócie: Messi, 120 mln funtów.

grzesiek632 19.05.2010 12:41

No to szykuje nam się "Borussia Dortmund PL"

Piszczek będzie grał z "Kubą" w Borussii!
Borussia Dortmund będzie najbardziej polskim klubem w 1. Bundeslidze. Klub Jakuba Błaszczykowskiego podpisał trzyletni kontrakt z Łukaszem Piszczkiem! A przecież lada dzień szeregi BVB zasili gwiazda Lecha Poznań - Robert Lewandowski.

- Łukasz rozwinął się bardzo dobrze i jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem - powiedzał dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc. Piszczek, grający ostatnio w Herthcie Berlin, związał się z klubem z Dortmundu umową ważną do 30 czerwca 2013 roku. Polska kolonia w Dortmundzie byłaby jeszcze większa, ale Sebastian Tyrała odszedł do VfL Osnabrueck.
Transfer Piszczka to tylko jeden z przejawów "wietrzenia" kadry Borussii. Oprócz umowy z Polakiem, niemiecki klub podpisał kontrakt ważny do czerwca 2014 roku z Australijczykiem Mitchellem Langerakiem (zastąpi Marka Zieglera, który odszedł VfB Stuttgart), bramkarzem Melbourne Victory. Borussię zasilił także japoński talent - pomocnik Shinji Kagawa (Cerezo Osaka). Z kolei do MSV Duisburg przeniósł się Julian Koch. Możliwe, że Westfalię opuszczą także: Nelson Valdez, Tamas Hajnal, Dimitar Rangelov i Florian Kringe.


O ile nie odejdzie Kuba Błaszczykowski. Ciekawie to będzie wyglądało. Na prawej pomocy Kuba, na prowej obronie Piszczek a w ataku Lewandowski. I mamy już trzon reprezentacji na Euro 2012 ;)

For_FuN_ 19.05.2010 13:33

Super sprawa. Jeszcze podobno Obraniak rozmawia z Borussia, wtedy to juz wogole ;).

Lewandowski nie bedzie tam gral, bo wystarczy popatrzec na napastnikow(Barrios, Zidan, Valdez) i systemem jakim gra klub z Dortmundu. Bedzie pewnie pierwszym lub drugim rezerwowym, jesli chodzi o atak.

rafalek 19.05.2010 13:42

FC Barcelona dokonała już pierwszego transferu - do klubu za 40 mln € został sprowadzony napastnik Valencii - David Villa

przemek1902 19.05.2010 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 901813)
Super sprawa. Jeszcze podobno Obraniak rozmawia z Borussia, wtedy to juz wogole ;).

Lewandowski nie bedzie tam gral, bo wystarczy popatrzec na napastnikow(Barrios, Zidan, Valdez) i systemem jakim gra klub z Dortmundu. Bedzie pewnie pierwszym lub drugim rezerwowym, jesli chodzi o atak.

no i tutaj w błędzie jesteś - Valdez nie spełnia pokładanych nadziei i ma być sprzedany, a Zidan ma kontuzję i moze pauzować az do wrzesnia. Jedynie Barrios strzela jak nieokrzesany. Lewy w opinii trenera pasowałby do Borussi jak ulał, maja nawet przejsc na stary system 4-4-2 z 2 napastnikami.

For_FuN_ 19.05.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przemek1902 (Post 901823)
no i tutaj w błędzie jesteś - Valdez nie spełnia pokładanych nadziei i ma być sprzedany, a Zidan ma kontuzję i moze pauzować az do wrzesnia. Jedynie Barrios strzela jak nieokrzesany. Lewy w opinii trenera pasowałby do Borussi jak ulał, maja nawet przejsc na stary system 4-4-2 z 2 napastnikami.

Zobaczymy, kto ma racje ;), bo po nazwiskach jest 4 czwartym napastnikiem tego klubu. Ja obstawiam, ze nie bedzie wiele gral. Juz Matusiak pasowal(podobno) tez do koncepcji trenera, a co sie potem okazalo...

mitmichael 19.05.2010 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 901831)
Zobaczymy, kto ma racje ;), bo po nazwiskach jest 4 czwartym napastnikiem tego klubu. Ja obstawiam, ze nie bedzie wiele gral. Juz Matusiak pasowal(podobno) tez do koncepcji trenera, a co sie potem okazalo...

Zapomnieliscie, ze Borussia ma jeszcze dwoch innych znanych i wcale nie gorszych zawodnikow od Zidana czy Barriosa - chodzi mi dokładnie o Kevina Großkreutza i Dimitara Rangelova. Oni tez walcza o podstawowy skład tak wiec i z nimi Lewandowski bedzie konkurował i wcale nie musi tego pojedynku wygrac. Zobaczymy jak to sie wszystko potoczy. Piszczek z tego co ostatnio pokazywał moze miec pewne miejsce w składzie podobnie jak Kuba Błaszczykowski a z Lewandowskim moze byc roznie. Ubedzie mu jeden konkurent ale bedzie miał innych. Co do Polskiej Borussii wiazany z tym klubem jest rowniez Dariusz Dudka, ktory podobno ma tez oferty z Werderu Brema. Moze niedługo wyjsc, ze bedzie 5-ciu a nie 3-ech polskich zawodnikow w BVB. Piszczek, Kuba, Lewandowski, Dudka, Obraniak ;) Pozyjemy, zobaczymy.

masterlag 19.05.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 901900)
Zapomnieliscie, ze Borussia ma jeszcze dwoch innych znanych i wcale nie gorszych zawodnikow od Zidana czy Barriosa - chodzi mi dokładnie o Kevina Großkreutza i Dimitara Rangelova. [...].

Großkreutz chyba częściej grał na skrzydle, nie? Tak mi się coś kojarzy jak widziałam kilka meczy na Eurosporcie ;)

Poza tym, Barcelona w końcu sfinalizowała transfer Villi. Dziwię się, że nie zrobili tego rok temu... Taka głupota bym powiedziała troche... Mimo wszystko, ten zawodnik powinien się wkomponować do składu Barcy perfekcyjnie, o wiele lepiej niż Ibra. Ale zobaczymy jak będzie w praniu.

Swoją drogą, to szybko nawet to wszystko ruszyło. A u nas (w Wiśle) pewnie sie obudzą w sierpniu...

Proud 19.05.2010 18:00

Ciekaw jestem czy prawdą jest zainteresowanie Barcelony Fabregasem i Torresem. O ile ten drugi jest dla mnie doskonałym napastnikiem i idealnie pasowałby do tego klubu, to do Fabregasa mam wątpliwości. Nie dlatego, że stylem nie pasuje, czy jest słaby...ale coś za dużo tych małych zawodników w środku pola. Xavi i Iniesta są lepsi od Cesca, a Toure i Keita stanowią dla nich świetne uzupełnienie.
Osobiście nie wymieniłbym Cesca za Toure.

Ale...Xavi, Iniesta, Messi, Torres, Villa...kur** masakra :D

Donki 19.05.2010 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 901911)
Großkreutz chyba częściej grał na skrzydle, nie? Tak mi się coś kojarzy jak widziałam kilka meczy na Eurosporcie ;)

Tak Großkreutz gra na lewym skrzydle :-p

Kamson 21.05.2010 19:01

Arsenal pozyskał Chamakha na zasadzie wolnego transferu.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
Ale jak słucham takie gówniane teksty
Cytat:

- Bez żadnego wahania mogę powiedzieć, że Arsenal to mój ulubiony klub. Ta drużyna i jej historia sprawiły, że marzyłem o transferze do niej. Byłem jej fanem od dziecka. Jestem podekscytowany, że będę miał okazję występować na Emirates Stadium przed kibicami Arsenalu. Słyszałem wiele wspaniałych rzeczy o nich i nie mogłem się doczekać momentu, w którym ubiorę koszulkę Kanonierów. Zrobię wszystko, żeby wspomóc ten klub, klub, którego od zawsze byłem kibicem - dodał reprezentant Maroka.
to mi sie k**wa niedobrze robi.

I to czego brakowało Barcelonie, czyli David Villa za 40mln€
http://sport.interia.pl/raport/Barce...-barcy,1482255

ToTylkoJa 21.05.2010 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 901916)
Ciekaw jestem czy prawdą jest zainteresowanie Barcelony Fabregasem i Torresem. O ile ten drugi jest dla mnie doskonałym napastnikiem i idealnie pasowałby do tego klubu, to do Fabregasa mam wątpliwości. Nie dlatego, że stylem nie pasuje, czy jest słaby...ale coś za dużo tych małych zawodników w środku pola. Xavi i Iniesta są lepsi od Cesca, a Toure i Keita stanowią dla nich świetne uzupełnienie.
Osobiście nie wymieniłbym Cesca za Toure.

Barca powinna kupić Cesca. Powodów jest sporo. W systemie gry Barcelony jest dwóch rozgrywających na boisku (Xavi i Iniesta). Gdy jeden z nich wypada, to nie ma go kto zastąpić. Cesc byłby idealne. Toure to DM, a Keita to nie ten poziom (dobry w odbiorze, ale w rozegraniu już mu sporo brakuje). Dlatego Fabregasie- przybywaj! Barcelona jak zwykle będzie chciała grać na 3 frontach (liga, LM, CdR). Więc 3 piłkarzy (Iniesta, Xavi, Cesc) na 2 pozycje, to idealne rozwiązanie. W sezonie jest do rozegrania ok 60-70 spotkań (wliczając reprezentację). Wszyscy trzej nagraliby się wystarczająco. Poza zwykłą rotacją, dochodzą kontuzję (często łapie je Iniesta), zawieszenia za kartki itp.

Chciałbym aby w Barcelonie w napadzie grało trio: Torres - Villa - Messi. To by była miazga. Na rezerwie Jeffren - Bojan - Pedro. W razie potrzeby Iniesta mógłby iśc na lewy atak (dlatego potrzebny jest Cesc).

Villa, Cesc, Torres, prawy obrońca- 4 transfery spokojnie wystarczą na przyszły sezon.
Pozbyłbym się: Chygra, Henry, Keita, Zlatan(ale tylko w przypadku przyjścia Torresa. Inaczej bym go zostawił)

---Torres, Villa, Messi---
-----Iniesta, Xavi-----
----------Toure----------
Abidal,Puyol,Pique,Alves
----------Valdes---------

qchar90 21.05.2010 19:37

Cesc jest Barcelonie potrzebny gdyz Iniesta ostatnio bardzo czesto kontuzje łapie, a Xavi juz nie da rady grac kazdego meczu od 1 do 90 minuty, tez musi miec odpoczynek. Tylko ciekawe czy przyjdzie do Barcelony w tym sezonie, pewnie Laporta bedzie do tego dazyl. Mam wielka nadzieje ze Yaya Toure nigdzie nie odejdzie, on jest Barcelonie potrzebny.

tofik 21.05.2010 19:37

To mi wygląda jak skład z jakiegoś FMA. :D A Torresa skąd żeś wytrzasnął ? Mając Ibrę i Villę i 200 milionów długu.

BTW. Nie podoba mi się, że Pep nie jest przekonany do Yaya Toure. Przecież to jest prze koleś jak na 1.9 jest zwinny, świetny technicznie i masakruje odbiorem piłki.

ToTylkoJa 21.05.2010 19:51

Real ma jeszcze wieksze długi i jakoś daje rade. Poza tym Barca w ostanim okresie miała więcej przychodów, niż wydatków (tak wynika z raportów przedstawionych przez klub).
Torres sam nie raz mówił, że chętnie zagrałby w Barcelonie. Dał również do zrozumienia, że wyrwałby się z PS, ponieważ jest to siłowa liga, co mu za bardzo nie odpowiada. Ponoć Rosell chce, aby Torres był jego kartą przetargową w wygraniu wyborów na prezydenta.
I zaznaczyłem- widziałbym Torresa, gdyby odszedł Zlatan.

Może i skład jak z FM-a, ale całkiem blisko realizacji-brakuje tylko jednego ogniwa- Torresa :D

tofik 21.05.2010 20:58

A gdzie w tym wszystkim "Checks" Fabregas ? :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl