Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Studia/Po maturze => życie i sprawy studenckie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=157)

kms 29.06.2010 14:44

sa jacys studenci Ekonomii menedżerskiej na UEKu ? :)

Jak jest w ogole z majca na UEKu ? Bardzo cisna?

fanTS1906 29.06.2010 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 923280)
Wszystko zależy od uniwerku. oczywiscie przy rekrutacji brana jest srednia ocen i ocena na dyplomie. wiem ze na niektore kierunki sa rozmowy kwalifikacyjne z ktorych (chyba) sa zwolnieni studenci danego uniwersytetu poniwaz ocena z oborony to wlasnie jest rozmowa kwalifikacyjna. co do tego czy ma znaczenn gdzie robiles licencjat: i znowu zalezy jaki uniwersytet i jaki kirunek nie ma co ukrywac ze jezeli nie ofocjalnie to przynajmniej nieoficjalnie fory maja Ci ktorzy sie juz ucza. zalezy tez na jakiej uczelni sie uczysz (panstwowa czy prywatna) bo szczerze watpie aby np. ze szkoly majchrowskiego chcieli przyjmowac z otwartymi rekami. najlepsze rozwiazanie zadzwon lub idz do komisji rekrutacyjnej i sie wszystkiego dowiesz.

Póki co mam na razie czas bo zostal mi jeszcze 3 rok ale juz sie probuje zorientowac w temacie bo mam nauczke pomaturalna jak sie konczy olewatorstwo :P . Nie dostalem sie na dzienne a nie chcialem isc na zaoczne wiec studiuje w prywatnej we Wroclawiu, choc zajecia i egzaminy mam z profesjorami z uniwersytetu (nie wiem czy bedzie to mialo jakies znaczenie ;p). Ogolnie staram sie miec dosyc dobre oceny zeby sprobowac sie zalapac na publiczna w Krk i gl. to chodzi mi o to czy bede jakos dyskryminowany podczas rekrutacji bo jestem z niepublicznej albo np bedzie wymagana nieco wyzsza srednia. Mysle ze ci, ktorzy maja juz to zasoba posiadaja doswiadczenie i wiedze jak to wyglada.

vabanq 30.06.2010 16:10

Jakie kierunki polecacie z tymi wynikiami: matma podst 86% ang podst 90% ang rozsz 66%?? Myslalem o zarzadzaniu na AE ale fajnie byloby miec cos jeszcze do wyboru..
Z gory dzieki ;)

pozdi91 30.06.2010 21:07

Ktoś cos może powie mi na temat TiR na AGH? Jak coś prosze o priv. ;)

farciarz 30.06.2010 21:17

Podbijam pytanie

Arkas 30.06.2010 22:40

Jest jakaś stronka w necie, gdzie będzie napisane ile osób jest chętnych na dany kierunek? Pamiętam że jak do LO szedłem to było takie coś i można było sobie obczajać.

wiślak 86 01.07.2010 11:50

Nie znajdziesz takiej strony poniewaz uczelnie bardzo żadko udostepniaja progi (chyba UEK tak robi) twierdzac ze z roku na rok sa inne mozliwosci i nie mozna tego porownywac a tak naprawde chodzi o kase z wpisowego. mozesz szukac na forach bo byc moze ktos w tamtym roku umieszczal jakies informacje na biezaco.

Michal_b3 02.07.2010 21:15

Nie wiem jak to wygląda na większości uczelni, ale bez trudu znalazłem progi punktowe z lat ubiegłych na AGH, UEKu i PK, także nie jest prawdą, że takich informacji w internecie nie ma, często są na oficjalnych stronach/forach, kilka minut szukania i tyle :)

igortsw 02.07.2010 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal_b3 (Post 926095)
Nie wiem jak to wygląda na większości uczelni, ale bez trudu znalazłem progi punktowe z lat ubiegłych na AGH, UEKu i PK, także nie jest prawdą, że takich informacji w internecie nie ma, często są na oficjalnych stronach/forach, kilka minut szukania i tyle :)


No znalazłeś bo własnie te 3 dały progi a reszta np. UJ, Pedagogiczny, Rolniczy nie pofatygowały sie (przynajmniej ja nie znalazłem), a UJ sobie napisał twórcze: w każdym roku wyniki są inne...jak bym się nie domyślił.

Michal_b3 02.07.2010 22:05

Acha to przepraszam, reszta szkół mnie mniej interesowała, myślałem, że skoro trzy krakowskie uczelnie nie robią tajemnicy z progów, to u reszty jest podobnie, jak widać pomyliłem się.

UniaTarnówZKS1928 02.07.2010 22:27

Może głupie pytanie ale podrzuci mi ktoś wzór na AGH żeby sobie rekreacyjnie policzyć?;] Mam wszystko co mnie interesuje poza wzorem;]

murray 02.07.2010 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 926173)
Może głupie pytanie ale podrzuci mi ktoś wzór na AGH żeby sobie rekreacyjnie policzyć?;] Mam wszystko co mnie interesuje poza wzorem;]

http://www.agh.edu.pl/pl/kandydaci/s...acjonarne.html

G - majca lub fizyka (głównie)
J - język obcy

konrad 02.07.2010 22:34

http://www.agh.edu.pl/pl/kandydaci/s...acjonarne.html

Svartis 02.07.2010 22:40

Co polecacie na AGHu z geo rozsz 52% i niemieckim podst 64%? (490 pkt)
Tak zeby nie tylko sie dostac ale jeszcze jako tako utrzymać tam

martin_6 02.07.2010 22:47

Dobra, szukam ewentualnej alternatywy dla AiR na AGH (mam 910 punktów, a w poprzednim roku przyjmowali od 930 :) )
O fizyce technicznej lub telekomunikacji może ktoś coś powiedzieć? Ten pierwszy kierunek byłby dla mnie fajny, bo lubię fizykę na poziomie teoretycznym, a tego byłoby tam pewnie więcej, ale znowu trochę pragmatycznie też trzeba do tego podejść ;)

murray 02.07.2010 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 926192)
Dobra, szukam ewentualnej alternatywy dla AiR na AGH (mam 910 punktów, a w poprzednim roku przyjmowali od 930 :) )
O fizyce technicznej lub telekomunikacji może ktoś coś powiedzieć? Ten pierwszy kierunek byłby dla mnie fajny, bo lubię fizykę na poziomie teoretycznym, a tego byłoby tam pewnie więcej, ale znowu trochę pragmatycznie też trzeba do tego podejść ;)

W zasadzie każdy kierunek na samogłoskach sprowadza się do tego samego. Ja bym Ci polecał informatykę (sam się tam wybieram) lub właśnie telekomunikację. Chyba, że interesuje Cię robota w przemyśle - w takim razie skieruj swoje zainteresowanie na mechatronikę. Bardzo rozwojowy kierunek, tylko, że na dzień dzisiejszy praca w zawodzie możliwa za granicą (przemysł samochodowy, albo coś z mikroprocesorami).

PS. Nie kieruj się progami z zeszłego roku. Tegoroczna matura była trudniejsza, więc progi mogą być niższe.

kubawislak 02.07.2010 23:33

Jest ktoś z Państwowej Wyższej szkoły zawodowej w Tarnowie, na kierunku Ekonomia (o specjalności Rachunkowość i finanse) od ilu pkt mniej więcej przyjmują??

Arkas 03.07.2010 00:19

Szukam opcji rezerwowej. Mam szansę dostania się na PK na Inżynierię Środowiska przy 55% rozszerzonej geogr, 72% podst matma? Jak to tam wogóle jest? Ciężko?
Oraz może ktoś powiedzieć coś nt. Inżynierii bezpieczeństwa?

Proud 03.07.2010 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Svartis (Post 926188)
Co polecacie na AGHu z geo rozsz 52% i niemieckim podst 64%? (490 pkt)
Tak zeby nie tylko sie dostac ale jeszcze jako tako utrzymać tam

Może Inżynieria Środowiska na jednym z trzech wydziałów, albo jeszcze łatwiejszy kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji np na GiGu.

Jak się będziesz uczył na bez problemów się utrzymasz.

Arkas 03.07.2010 09:19

I jeszcze jedno pytanie: dajmy na to że nie daj Boże nigdzie się nie dostanę. I co teraz? Czekam na kolejne rekrutacje czy jest możliwość że mogę złożyć papiery na jakiś inny kierunek gdzie będzie wolne miejsce?

igortsw 03.07.2010 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 926316)
I jeszcze jedno pytanie: dajmy na to że nie daj Boże nigdzie się nie dostanę. I co teraz? Czekam na kolejne rekrutacje czy jest możliwość że mogę złożyć papiery na jakiś inny kierunek gdzie będzie wolne miejsce?


Podbijam pytanie, nigdzie jasno tego nie określili, a przecież taka sytuacja jest bardzo możliwa...

P.e.c.h 03.07.2010 10:30

Do wojny, było tak, że jak się nie dostałes to czekałes na kolejna rekrutacje, ewentualnie robiłes to co kazali, bo czasem sie zdarzają jakies szalone nabory dodatkowe, wpisy na wolne miejsca itp itd

nosu 03.07.2010 10:36

Przed chwilą o tym czytałem teraz nie moge znaleźc linku docelowego ale na AGHu jak i na PK jest tak, że jeżeli się nie dostaniesz na preferowane kierunki, to możesz złożyc podanie na ten wydział na którym zostały jeszcze wolne miejsca, czyli pewnie jakieś mechaniki itp z tego co widziałem to tam miejsca wolne były. Do tego możesz się ubiegac o przyjęcie na studia niestacjonarne, o ile kogoś to oczywiście rajcuje.

Gucio25 03.07.2010 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 926296)
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji np na GiGu.

czym się różni ta na GiGu, od tej na Zarządzaniu? bo interesuje mnie ten drugi.

kms 03.07.2010 13:46

Nikt nie mial do czynienia z matematyka na UEKu ? :) 3lata temu nie dotrwalem do 2semestru i nie zdazylem sie z nia spotkac :P

ktulu 03.07.2010 13:50

Ja miałem, na finansach. Nic strasznego, prędzej czy później każdy zdeterminowany zalicza.

kms 03.07.2010 13:54

No wlasnie na ekonomi w pierwszym semestrze tylko jest 24w/24ćw i tego sie boje najbardziej :D

ktulu 03.07.2010 14:00

Nie wiem jak jest do końca na ekonomii, bo jak już pisałem ja jestem na finansach. W każdym razie zwykła matematyka u mnie ograniczała się do funkcji cyklometrycznych, algebry (przestrzenie, macierze) i analizy (pochodne, szeregi, całki). Trudniejsze mogą się okazać przedmioty bardziej sprecyzowane, jak np. matematyka finansowa (na ekonomii jest chyba ekonomia matematyczna), statystyka, ekonometria. Zresztą wszystko zależy od chęci, no i od tego na jakiego wykładowcę się trafi :) Powodzenia,

Proud 03.07.2010 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 926452)
czym się różni ta na GiGu, od tej na Zarządzaniu? bo interesuje mnie ten drugi.

za stroną AGHu:

Cytat:

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Zarządzaniu

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji będzie dysponować wiedzą w wybranym zakresie inżynierii produkcji oraz nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.


Absolwent posiada umiejętności menedżerskie oraz rozwiązywania zagadnień z wybranego zakresu inżynierii produkcji, w tym: projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych; nadzorowania obiektów i systemów zarządzania; doboru i szkolenia personelu; zarządzania kosztami, finansami i kapitałem; zarządzania przedsiębiorstwem; marketingu; logistyki; zarządzania inwestycjami rzeczowymi; formułowania zadań z zakresu technologii zarządzania i finansów, transferu technologii i innowacyjności.


Absolwent jest przygotowany do: zarządzania procesami produkcyjnymi w wybranym zakresie inżynierii produkcji; organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych; udziału w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych oraz udziału w pracach dotyczących doradztwa technicznego i organizacyjnego w wybranym zakresie inżynierii wytwarzania. Absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku kształcenia.


Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.


Absolwent jest przygotowany do pracy w: małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach zajmujących się wybranym zakresem inżynierii produkcji; jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się wybranym zakresem inżynierii produkcji; jednostkach gospodarczych oraz administracyjnych, w których wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na GiGu
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest nowoczesnym spojrzeniem na sprawy kierowania produkcją i zarządzania przedsiębiorstwem. Według obecnych ustaleń kierunek ten musi być realizowany w ścisłym związku z innym kierunkiem uprawianym przez dany wydział. W przypadku wydziału Górnictwa i Geoinżynierii studenci tego kierunku mają możliwość rozwijać swe menadżerskie zainteresowania w obrębie Górnictwa i Geologii oraz Inżynierii Środowiska. Z tymi kierunkami łączą się specjalności zaproponowane przez Wydział:



Specjalność - Zarządzanie przedsiębiorstwem przemysłowym
Absolwenci otrzymują podstawowe wykształcenie ogólno inżynierskie, uwzględniające podstawową wiedzę z zakresu technologii górniczych oraz ekonomiki przedsiębiorstw górniczych, dotyczących gospodarki zasobami surowców mineralnych na etapie ich pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystania. Absolwenci otrzymują podstawową wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania z szerokim wykorzystaniem informatyki, prawnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstw państwowych oraz jednostek gospodarczych w gospodarce rynkowej. Przedmiot studiów obejmuje zagadnienia ekonomiczno-finansowe, wybrane zagadnienia z bankowości, prawne, marketing i optymalizacja procesów produkcyjnych.
Możliwość zatrudnienia
We wszystkich zakładach przemysłowych, a zwłaszcza w zakładach górniczych - w komórkach zajmujących się zarządzaniem i organizacją produkcji oraz technologią i logistyką.



Specjalność - Zarządzanie Inżynierią Środowiska
Znajomość podstawowych zagadnień typowych dla inżynierii środowiska uwzględniających także aspekty prawne i ekonomiczne ochrony środowiska staje się silnym narzędziem w odpowiedzialnym i skutecznym kreowaniu jego podstawowych parametrów. Specjalność ta jest niewątpliwie kuźnią kadry, która może podjąć się odpowiedzialności za przyszłość regionów - zwłaszcza przemysłowych - uwzględniających ważne aspekty techniczne i nie mniej ważne dla regionu aspekty socjo-ekonomiczne celem zabezpieczenia zrównoważonego rozwoju.
Możliwość zatrudnienia
Połączenie umiejętności menadżerskich z wiedzą o środowisku dają wielki atut by zarządzać nim niezwykle efektywnie. Można więc pracować zarówno w jednostkach samorządowych kreujących rozwój środowiska oraz zakładach przemysłowych oddziaływujących na nie.
A tak praktycznie...moim zdaniem Zarządzanie na Wydziale Zarządzania jest bardziej kierunkiem ekonomicznym niż politechnicznym. Jest to typowe zarządzanie zasobami ludzkimi. Jest sporo ekonomii, prawa, rachunkowości.

Natomiast na GiGu to zarządzanie w przemyśle. Na pewno trudniejsze od tego na Zarzadzaniu(są te typowe politechniczne kierunki jak: Mechanika, Wytrzymałość materiałów, Automatyka)... Ale chyba też lepsze możliwości pracy. To Zarzadzanie na Wydziale Zarządzania to prawie to samo co Zarządzanie i Marketing tak strasznie popularne ostatnimi czasy. Wydaje mi się że rynek jest już nasycony tymi absolwentami.

Dlatego ja jak miałbym wybierać to wybrałbym to na GiGu. Ale to Twoja decyzja, zależna od tego co chcesz w życiu robić. :-)


pozdrawiam

ps: jak będziesz chciał coś bardziej szczegółowo to mogę się dowiedzieć,albo skontaktować Cię z kimś, bo mam znajomych na obu kierunkach.

UniaTarnówZKS1928 04.07.2010 14:12

Powie mi ktoś kiedy kończy się rejestracja elektroniczna na PK? Bo albo jestem ślepy albo nie widzę i sa tylko informacje co i do kiedy trzeba robić po zarejestrowaniu elektronicznym. UEK jest do 7, AGH do 9 i byłbym wdzięczny za datę PK:]


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl