![]() |
sa jacys studenci Ekonomii menedżerskiej na UEKu ? :)
Jak jest w ogole z majca na UEKu ? Bardzo cisna? |
Cytat:
|
Jakie kierunki polecacie z tymi wynikiami: matma podst 86% ang podst 90% ang rozsz 66%?? Myslalem o zarzadzaniu na AE ale fajnie byloby miec cos jeszcze do wyboru..
Z gory dzieki ;) |
Ktoś cos może powie mi na temat TiR na AGH? Jak coś prosze o priv. ;)
|
Podbijam pytanie
|
Jest jakaś stronka w necie, gdzie będzie napisane ile osób jest chętnych na dany kierunek? Pamiętam że jak do LO szedłem to było takie coś i można było sobie obczajać.
|
Nie znajdziesz takiej strony poniewaz uczelnie bardzo żadko udostepniaja progi (chyba UEK tak robi) twierdzac ze z roku na rok sa inne mozliwosci i nie mozna tego porownywac a tak naprawde chodzi o kase z wpisowego. mozesz szukac na forach bo byc moze ktos w tamtym roku umieszczal jakies informacje na biezaco.
|
Nie wiem jak to wygląda na większości uczelni, ale bez trudu znalazłem progi punktowe z lat ubiegłych na AGH, UEKu i PK, także nie jest prawdą, że takich informacji w internecie nie ma, często są na oficjalnych stronach/forach, kilka minut szukania i tyle :)
|
Cytat:
No znalazłeś bo własnie te 3 dały progi a reszta np. UJ, Pedagogiczny, Rolniczy nie pofatygowały sie (przynajmniej ja nie znalazłem), a UJ sobie napisał twórcze: w każdym roku wyniki są inne...jak bym się nie domyślił. |
Acha to przepraszam, reszta szkół mnie mniej interesowała, myślałem, że skoro trzy krakowskie uczelnie nie robią tajemnicy z progów, to u reszty jest podobnie, jak widać pomyliłem się.
|
Może głupie pytanie ale podrzuci mi ktoś wzór na AGH żeby sobie rekreacyjnie policzyć?;] Mam wszystko co mnie interesuje poza wzorem;]
|
Cytat:
G - majca lub fizyka (głównie) J - język obcy |
|
Co polecacie na AGHu z geo rozsz 52% i niemieckim podst 64%? (490 pkt)
Tak zeby nie tylko sie dostac ale jeszcze jako tako utrzymać tam |
Dobra, szukam ewentualnej alternatywy dla AiR na AGH (mam 910 punktów, a w poprzednim roku przyjmowali od 930 :) )
O fizyce technicznej lub telekomunikacji może ktoś coś powiedzieć? Ten pierwszy kierunek byłby dla mnie fajny, bo lubię fizykę na poziomie teoretycznym, a tego byłoby tam pewnie więcej, ale znowu trochę pragmatycznie też trzeba do tego podejść ;) |
Cytat:
PS. Nie kieruj się progami z zeszłego roku. Tegoroczna matura była trudniejsza, więc progi mogą być niższe. |
Jest ktoś z Państwowej Wyższej szkoły zawodowej w Tarnowie, na kierunku Ekonomia (o specjalności Rachunkowość i finanse) od ilu pkt mniej więcej przyjmują??
|
Szukam opcji rezerwowej. Mam szansę dostania się na PK na Inżynierię Środowiska przy 55% rozszerzonej geogr, 72% podst matma? Jak to tam wogóle jest? Ciężko?
Oraz może ktoś powiedzieć coś nt. Inżynierii bezpieczeństwa? |
Cytat:
Jak się będziesz uczył na bez problemów się utrzymasz. |
I jeszcze jedno pytanie: dajmy na to że nie daj Boże nigdzie się nie dostanę. I co teraz? Czekam na kolejne rekrutacje czy jest możliwość że mogę złożyć papiery na jakiś inny kierunek gdzie będzie wolne miejsce?
|
Cytat:
Podbijam pytanie, nigdzie jasno tego nie określili, a przecież taka sytuacja jest bardzo możliwa... |
Do wojny, było tak, że jak się nie dostałes to czekałes na kolejna rekrutacje, ewentualnie robiłes to co kazali, bo czasem sie zdarzają jakies szalone nabory dodatkowe, wpisy na wolne miejsca itp itd
|
Przed chwilą o tym czytałem teraz nie moge znaleźc linku docelowego ale na AGHu jak i na PK jest tak, że jeżeli się nie dostaniesz na preferowane kierunki, to możesz złożyc podanie na ten wydział na którym zostały jeszcze wolne miejsca, czyli pewnie jakieś mechaniki itp z tego co widziałem to tam miejsca wolne były. Do tego możesz się ubiegac o przyjęcie na studia niestacjonarne, o ile kogoś to oczywiście rajcuje.
|
Cytat:
|
Nikt nie mial do czynienia z matematyka na UEKu ? :) 3lata temu nie dotrwalem do 2semestru i nie zdazylem sie z nia spotkac :P
|
Ja miałem, na finansach. Nic strasznego, prędzej czy później każdy zdeterminowany zalicza.
|
No wlasnie na ekonomi w pierwszym semestrze tylko jest 24w/24ćw i tego sie boje najbardziej :D
|
Nie wiem jak jest do końca na ekonomii, bo jak już pisałem ja jestem na finansach. W każdym razie zwykła matematyka u mnie ograniczała się do funkcji cyklometrycznych, algebry (przestrzenie, macierze) i analizy (pochodne, szeregi, całki). Trudniejsze mogą się okazać przedmioty bardziej sprecyzowane, jak np. matematyka finansowa (na ekonomii jest chyba ekonomia matematyczna), statystyka, ekonometria. Zresztą wszystko zależy od chęci, no i od tego na jakiego wykładowcę się trafi :) Powodzenia,
|
Cytat:
Cytat:
Natomiast na GiGu to zarządzanie w przemyśle. Na pewno trudniejsze od tego na Zarzadzaniu(są te typowe politechniczne kierunki jak: Mechanika, Wytrzymałość materiałów, Automatyka)... Ale chyba też lepsze możliwości pracy. To Zarzadzanie na Wydziale Zarządzania to prawie to samo co Zarządzanie i Marketing tak strasznie popularne ostatnimi czasy. Wydaje mi się że rynek jest już nasycony tymi absolwentami. Dlatego ja jak miałbym wybierać to wybrałbym to na GiGu. Ale to Twoja decyzja, zależna od tego co chcesz w życiu robić. :-) pozdrawiam ps: jak będziesz chciał coś bardziej szczegółowo to mogę się dowiedzieć,albo skontaktować Cię z kimś, bo mam znajomych na obu kierunkach. |
Powie mi ktoś kiedy kończy się rejestracja elektroniczna na PK? Bo albo jestem ślepy albo nie widzę i sa tylko informacje co i do kiedy trzeba robić po zarejestrowaniu elektronicznym. UEK jest do 7, AGH do 9 i byłbym wdzięczny za datę PK:]
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl