Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   21. kolejka, Ruch Chorzów - Wisła Kraków, 22 lutego 2025, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11075)

Karherop 24.02.2025 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643304)
Nie chodzi o super zmienników, nasi są żałośnie słabi. I nie podoba mi się próba bagatelizowania postawy Dudy.

To czego nie można wykluczyć to pewnie tego ze Duda ma (będzie mial) problem z rywalizacja. Albo sie tego nauczy, albo zdziadzieje i pojdzie na wypożyczenie/zostanie sprzedany za grosze. Uwazam ze dalej wszystko ma w swoich rękach.

Myślę że pierwsza 11 przy graniu w samej lidze zostanie zabetonowana, choc jeśli będzie to świadczyło o tym że wyniki sie zgadzają - nie mam nic przeciwko.

wolfy 24.02.2025 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643321)
Zauważcie jednak krytycy zmienników po 60 minucie, że z tak słabymi zmiennikami ostatnie pół godziny z Ruchem zremisowaliśmy 0:0 :-P
Czyli: spełnili zadanie.

Nie wiem czy zadaniem Wisły jest utrzymanie się w lidze w okolicach 10-go miejsca. Bo to nam przegrane przeplatane remisami zapewnią.

Po prostu przestań dorabiać do dziadostwa ideologii.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643324)
To czego nie można wykluczyć to pewnie tego ze Duda ma (będzie mial) problem z rywalizacja. Albo sie tego nauczy, albo zdziadzieje i pojdzie na wypożyczenie/zostanie sprzedany za grosze. Uwazam ze dalej wszystko ma w swoich rękach.

Myślę że pierwsza 11 przy graniu w samej lidze zostanie zabetonowana, choc jeśli będzie to świadczyło o tym że wyniki sie zgadzają - nie mam nic przeciwko.

No jeśli jemu się wydaje że pierwszy skład powinien mieć z automatu i przez to gra słabo, to szczerze mówiąc - brak mi słów.
Myślę że po prostu wrócił na swój normalny poziom.

FraMat 24.02.2025 12:08

Naprawdę nie wiemy co jest przyczyną słabszej niż oczekiwano postawy Kacpra w pierwszych dwóch meczach tego roku.
Przyczyn może być wiele, ale niektórzy już wiedzą, że jest ogólnie słaby/nie chce mu się.

Ja poczekam.

stary dziad 24.02.2025 12:11

Wychodzi, że dla mnie jako kibica, najlepiej nie patrzyć na cele sezonowe, długoterminowe.
Po co się stresować.
Lepiej skupić się tylko na najbliższym meczu.
I dalej nie wybiegać.

Po Zniczu był tydzień kaca.
Ale teraz zagrali koncertowo, a więc jest tydzień radości, euforii, dumy.
Co będzie za tydzień to się zobaczy.

A więc cieszmy się :D
Hurra!

wolfy 24.02.2025 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643327)
Naprawdę nie wiemy co jest przyczyną słabszej niż oczekiwano postawy Kacpra w pierwszych dwóch meczach tego roku.
Przyczyn może być wiele, ale niektórzy już wiedzą, że jest ogólnie słaby/nie chce mu się.

Ja poczekam.

On gra tak jak przez większość kariery u nas. Po prostu przestał być najmniejszym złem na pozycji młodzieżowca po tym jak Letkiewicz dosłownie zgruzował konkurencję o miejsce w bramce (inna rzecz że pozostali nasi bramkarze się regularnie kompromitowali).

Kto i dlaczego oczekiwał lepszej postawy, zwłaszcza że Duda w sparingach wyglądał tak sobie (minus gole) - oto jest pytanie.

Ale na pewno nie pomaga udawanie że gra beznadziejnie bo go taktyka ogranicza. Jak zobaczysz na filmiku że Jop przed wejściem Dudy mówi do niego "tylko nie biegaj bo się spocisz" - to porozmawiamy.

s1mone 24.02.2025 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markusina
To Tobie rzeczywistość od bardzo dawna brutalnie weryfikuje takie koncepty jak "budowanie Młyńskiego" oraz pozostałego stada niby Wielkich Młodych Talentów jak Starzyński czy Gogol i sięganie po sprowadzanie całych rzeszy rzekomo solidnych polskich ligowców, nie mi. :-D To nie jest kwestia poglądów.
Ja od wielu lat pokazuje jaka jest tego wartość dla Wisły.

Markusince znowu wjeżdża manipulator na całego.
Podaje tylko te przykłady, które mu pasują do teorii - całkowicie zapominając, że dwa młode talenty grały w pierwszym składzie. Ba, jeden z nich sprawił, że nie musieliśmy walczyć z murującym przeciwnikiem i nam szybko go ustawił pięknym strzałem.

Oczywiste jest, że część młodzieży idzie na szrot i się nie wybije, część w ogóle rzuci piłkę i będzie w innym zawodzie, część wyląduje w niższych ligach. Taka kolej rzeczy, przebijają się najlepsi.

Na tą chwilę są to Kutwa i Letkiewicz, Dudzie powoli pociąg już odjeżdża. Piłka nie znosi próżni.
Ale spoko, jakbyś ty był za sterami byśmy dalej wszystkich atakowali ósemką Hiszpanów w składzie i Rude za sterami. Dobrze, że masz gówno do powiedzenia tak naprawdę :-P

Drozd 24.02.2025 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643279)
To co sie dzialo na boisku po 0-5 bylo gierka treningową. Mozna mowic wiele rzeczy, ale nikomu nie zalezalo żeby wpakować 7 czy 8 bramek Ruchowi. Choc i tak wiekszosc (nie mówię o Dudzie) nawet niezle wychodzila do pressingu i probowala poklrpac na polowie Ruchu.

Tym gorzej dla zmienników, wchodzą na rozbitego przeciwnika przy pewnym wyniku i zamiast próbować się pokazać, udowodnić że to oni powinni mieć pierwszy plac to prezentują wywalone na wierzch jaja. To jest najbardziej wk....iające. Bo dowodzi smutnej prawdy, że nic z tej mąki nie urośnie. Bo nawet będąc słabszym tylko chęciami możesz się rozwijać, najlepszym dowodem Kutwa. Natomiast bez zaangażowania, chęci do pracy, walki kończy się tak jak z Młyńskim czy Starzyńskim, potencjał może i był ale główki nie dojeżdżały, to samo dzieje się z Dudą i Sukiennickim. Uwierzyli gówniarze, że są tak bardzo utalentowani że inni będą za nich biegać na boisku. Tłumaczenie patologicznej postawy przez niektórych kibiców czy dziennikarzy jeszcze ich w tym chorym przeświadczeniu utwierdza. To jest droga do rynsztoka i tyle.

I jeszcze jedno taki Kiss też nie błyszczał ale przynajmniej walczył, dograł Fredowi elegancko na 6:0. Jak nic pasują słowa Reymana, o podaniu ręki.

Markus 24.02.2025 15:54

S1moniczek znów nie rozumie, co się wokół niego dzieje :-D

Tak jak nie rozumiał, że to nie temperatura powietrza decyduje o tym jakimi piłkarzami są i co grają Duda, Sukiennicki, Igbekeme, czy Rodado.:rotfl:

Pewnie za dużo czyta córce "Alicji po drugiej stronie lustra", dlatego posługuje się obrazami rzeczywistości rodem stamtąd.:evil:

Kutwa i Letkiewicz w żaden sposób nie wymazują efektu, który dało Wiśle stawianie na całe rzesze takich młodych zawodników jak Szywacz, Szot, Niewiadomski, Grabowski, Sobol, Plewka, Gogół, Talar, Wachowiak, Biegański, Gruszkowski, Starzyński, Ziarko, Bartoń, Hoyo-Kowalski, Skorobiański - już nie chce mi się ciągnąć tej wyliczanki.

Efektem tej drogi w ostatnich latach nie był:
- zarobek mitycznych milionów na odsprzedaży
- wychowanie sobie świetnych młodzieżowców
- ich udana gra w pierwszej drużynie owocująca istotnym wkładem w zajęcie wysokich miejsc w lidze.
- brak straty punktów przez zespół w ważnych meczach (głównie za sprawą ich błędów)

Te dwa wyjątki (załóżmy bowiem na chwilę, że skończą inaczej niż ta reszta) powyższego nie zmieniają i nie czynią tej drogi jakąkolwiek skuteczną alternatywą dla sprowadzania wartościowych obcokrajowców.

Dało to tyle klubowi, ile dają Twoje przemyślenia: czyli wielkie G. I nie może być inaczej, bo nie mamy w klubie struktur ani systemu potrzebnego do naprawdę udanego procesu szkolenia młodych utalentowanych zawodników.

Więc żyjesz jak "Alicja po drugiej stronie lustra" w świecie fikcji i skrzywionych wyobrażeń, którą od czasu do czasu próbujesz epatować wpychając na przykład dramatycznego Brodę na siłę do pierwszego składu.:lol:

A skoro próbujesz wymyślać jak wyglądałaby Wisła, którą ja bym tworzył, gdybym miał na to środki, to Ci pomogę: byłaby to Wisła skoncentrowania na sprowadzaniu kolejnych takich piłkarzy z zagranicy jak Rodado, Carbo, Igbekeme, Villar, Mula, Lionch, Carlitos, Imaz, Yeboah, Moltenis, a nie skupowaniu takich jak Dziedzic, Młyński, Gogół, Biedrzycki, Sapała, Uryga czy Starzyński. Bo ci piersi w większości się tu sprawdzają i wnoszą coś dobrego, w przeciwieństwie do tych drugich. I nie byłaby to Wisła przedłużająca bezmyślnie kontrakty takim grajkom jak Twój Broda, Łasicki czy Talar.

Tyle w temacie.

Markus 24.02.2025 16:45

Jeszcze garść statystyk z dawnego Twittera:

James Igbekeme:
- 37/39 celne podania
- 2/2 celne podania w pole karne
- 11/12 udanych zagrań do przodu
- 1 strzał na bramkę
- 3/5 wygrane ofensywne pojedynki
- 6/10 wygranych def. pojedynków
- 3 przechwyty
- 3 straty piłki
- 14 powrotów do def.

Mariusz Kutwa:
- bramka
- 3/4 wygrane def. pojedynki
- 2/4 wygrane główki
- 10 przechwytów
- 8 strat (4 na własnej połowie)
- 12 powrotów do def
- 5 wybić piłki
- 32/38 celne podania
- 9/15 udanych podań do przodu
- 2 strzały (2 celne)

Angel Rodado:
- 4 strzały (4 celne)
- Hat-trick
- asysta
- 0.84 xG
- 6 kontaktów z piłką w polu karnym
- 25/30 celne podania
- 2/3 celne podania w pole karne

:-D

s1mone 24.02.2025 17:58

Mr Manipolo znowu wjechał ze swoimi wybiórczymi listingami :rotfl:

Wyciągam popcorn.:lol:

Markus 24.02.2025 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1643353)
Mr Manipolo znowu wjechał ze swoimi wybiórczymi listingami :rotfl:

Wyciągam popcorn.:lol:

Która z tych statystyk jest nieprawdziwa, Alicjo? :-D Konkretnie proszę.

Wisła niestety nie funkcjonuje w Twojej "króliczej norze", gdzie np. temperatura decyduje o podejściu do meczu Rodado czy Igbekeme, Duda zimą nie traci 50% swojego zaangażowania, a Broda jest sensownym bramkarzem.

Czas dorosnąć i wyjść ze świata iluzji. :-D

Manhunt. 25.02.2025 07:21

Markus problemem nie jest to, że dajemy szanse młodym i próbujemy ich w meczach, problemem jest to, że ludzie zbytnio się przywiązują do takich młodych piłkarzy. Gówniarz zagra jeden dobry mecz, kopnie 4 razy prosto w piłke to już z niego robią Messiego czy Ronaldo. Zagra 3 dobre mecze i odrazu kontrakt na 4 lata. U nas wszyscy młodzi mają problem ze stabilną, równą grą, rzadko kiedy się przytrafia by młody rozegrał chociaż pare miesięcy na stabilnym poziomie. Ludzie w klubie za bardzo mylą rzeczywistość z FM, romantyczne podejście co do młodych, że każdy z nich będzie kocurem(przy słabej akademii jest to wątpliwe) i czasami prezes zwleka ze sprzedażą młodych tak jak chyba to było z Gruszkowskim. My powinniśmy działać jak zwykła firma, piłkarz sie nadaje, coś z jego gry wynika lub sporo progresuje niech zostanie, jak ma takie problemy jak reszta tych wonderkidów z Dudą na czele to out bo szkoda na nich pieniędzy. Wiadomo pojedynczo pewnie mało zarabiają, ale jak się zsumuje paru młodych to już jest spory kontrakt na kogoś lepszego.

Karherop 25.02.2025 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643344)
A skoro próbujesz wymyślać jak wyglądałaby Wisła, którą ja bym tworzył, gdybym miał na to środki, to Ci pomogę: byłaby to Wisła skoncentrowania na sprowadzaniu kolejnych takich piłkarzy z zagranicy jak Rodado, Carbo, Igbekeme, Villar, Mula, Lionch, Carlitos, Imaz, Yeboah, Moltenis, a nie skupowaniu takich jak Dziedzic, Młyński, Gogół, Biedrzycki, Sapała, Uryga czy Starzyński. Bo ci piersi w większości się tu sprawdzają i wnoszą coś dobrego, w przeciwieństwie do tych drugich. I nie byłaby to Wisła przedłużająca bezmyślnie kontrakty takim grajkom jak Twój Broda, Łasicki czy Talar.

Tyle w temacie.

Pytanie 1: czemu na liście nr 1 masz wyłącznie zagranicznych pilkarzy którzy sie sprawdzili w Wisle?

Pytanie 2: czemu na liscie nr 2 masz wyłącznie polskich pilkarzy którzy sie nie sprawdzili/ zawodzą w Wiśle?

Pytanie 3. Czemu pominales zagranicznych pilkarzy ktorzy sie w Wiśle nie sprawdzili?

Pytanie 4: Czemu pominales polskich pilkarzy którzy dali u nas rade?

Czy jakąkolwiek sztuka będzie ułożyć listę w druga stronę? Myślę że kompletnie żadna. Tym bardziej że ulożyłes ta liste wiedzac jak potoczyla sie ich przygoda w Wisle.

Bo takie analizy: sprowadzajmy tylko takich pilkarzy ktorzy sie sprawdza to myślenie na poziomie 5 latka. Przeciez gdyby swiat byl taki prosty to zaden klub nie potrzebuje dyrektora sportowego.

Ogryzek 25.02.2025 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643380)
Pytanie 1: czemu na liście nr 1 masz wyłącznie zagranicznych pilkarzy którzy sie sprawdzili w Wisle?

Pytanie 2: czemu na liscie nr 2 masz wyłącznie polskich pilkarzy którzy sie nie sprawdzili/ zawodzą w Wiśle?

Pytanie 3. Czemu pominales zagranicznych pilkarzy ktorzy sie w Wiśle nie sprawdzili?

Pytanie 4: Czemu pominales polskich pilkarzy którzy dali u nas rade?

Czy jakąkolwiek sztuka będzie ułożyć listę w druga stronę? Myślę że kompletnie żadna. Tym bardziej że ulożyłes ta liste wiedzac jak potoczyla sie ich przygoda w Wisle.

Bo takie analizy: sprowadzajmy tylko takich pilkarzy ktorzy sie sprawdza to myślenie na poziomie 5 latka. Przeciez gdyby swiat byl taki prosty to zaden klub nie potrzebuje dyrektora sportowego.

Pytasz manipulatanta który w życiu zdania prawdy nie powiedział dlaczego pokazał tendencyjne dane? Bo tak już ma - jego ma być na wierzchu zawsze - jak u 5 latka :D

btw
Zaraz servant (sługa) Markusa wyskoczy (wolfy) do akcji i wykarze ci że jesteś idiotą...

wolfy 25.02.2025 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643380)
Pytanie 1: czemu na liście nr 1 masz wyłącznie zagranicznych pilkarzy którzy sie sprawdzili w Wisle?

Pytanie 2: czemu na liscie nr 2 masz wyłącznie polskich pilkarzy którzy sie nie sprawdzili/ zawodzą w Wiśle?

Pytanie 3. Czemu pominales zagranicznych pilkarzy ktorzy sie w Wiśle nie sprawdzili?

Pytanie 4: Czemu pominales polskich pilkarzy którzy dali u nas rade?

Czy jakąkolwiek sztuka będzie ułożyć listę w druga stronę? Myślę że kompletnie żadna. Tym bardziej że ulożyłes ta liste wiedzac jak potoczyla sie ich przygoda w Wisle.

Bo takie analizy: sprowadzajmy tylko takich pilkarzy ktorzy sie sprawdza to myślenie na poziomie 5 latka. Przeciez gdyby swiat byl taki prosty to zaden klub nie potrzebuje dyrektora sportowego.

Większość młodych piłkarzy u nas to szrot który skończy w drugiej/trzeciej lidze.
Robiłem Ci kiedyś listę, nie raczyłeś odpowiedzieć.

Na razie JEDYNYMI którzy się sprawdzili sportowo przez te lata są Letkiewicz i Kutwa, a obaj mają za sobą ledwo rundę w pierwszym składzie i przeszli przez rezerwy (moim zdaniem to kluczowe).

Porażki: Plewka, Gruszkowski, Szot, Młyński, Starzyński, Biegański, Broda, Wachowiak, Talar, Gogół, Olejarka, Sukiennicki, Duda, Szywacz i pewnie jeszcze sporo pominąłem.
Polscy piłkarze którzy się sprawdzili: Zwoliński, Mikulec, Jaroch (?), Sobczak (?? - popadł w konflikt z szatnią).
Polscy ligowcy którzy się nie sprawdzili: Żyro, Łasicki, Biedrzycki (na razie), Uryga, Sapała (!!).

O ile inwestowanie w każdą kategorię ma sens, o tyle o sile naszego zespołu od lat decydują obcokrajowcy tacy jak Mula, Fernandez, Villar, Rodado, Igbekeme, Carbo, Mehremić, francuski stoper (skleroza), Baena, Junca, Colley czy ostatni nabytek - Poletanović. Dają liczby, kreują grę, biją na głowę rodzimą konkurencję.

I obrywają od takich jak Ty w czambuł, bo nie są w stanie wziąść na plecy bagażu szrotu i donieść go do linii końcowej. To nie Rodado jest słaby, to beznadziejny Duda nie umie mu dograć piłki.

Ostatecznie - nie liczy się narodowość, ale większość przyzwoitych i dobrych piłkarzy jest z zagranicy. Krajowy rynek jest bardzo płytki, nasz skauting - żenujący, nasze szkolenie - do dupy.
Stąd przewaga zagranicznych piłkarzy.

Jeżeli taki Duda przez trzy lata ma taką liczbę asyst i otwierających podań co Poletanović w jeden mecz to nie mówimy o przypadku. I są chorzy ludzie tutaj którzy piszą coś o "rywalizacji" między jednym a drugim.

Zagraniczny leszcz >>> młody wiślacki talent. Stawianie na losowe "talenty" tego nie zmieni. Tylko lata budowy struktur i duże inwestycje w szkolenie mogą pomóc.
U nas to jest jak zwykle robione od dupy strony - bierzemy takiego Dudę, gra bo ktoś musi i udajemy że jest niesamowitym talentem. Właściciel nawet go awizuje do pierwszej reprezentacji (co za wstyd).


A prywatnie wolę starego Poletanovicia czy Carbo niż kolejny raz oglądać kalectwo w wykonaniu Sukiennickiego, Dudy czy kogo tam jeszcze.

P S. Ja nie jestem fanem Baeny, ale ma dwa gole i osiem asyst. Za to Starzyński którego jego kosztem chciałeś wpychać do pierwszego składu - przed kontuzją trafił do rezerw, przegrywając szeroki skład z Kuziemką.

Karherop 25.02.2025 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643384)
, o tyle o sile naszego zespołu od lat decydują obcokrajowcy tacy jak (...) Mehremić, (...).

Weź to wyslij do samego Mehrenicia to pęknie ze śmiechu.

Czyli nie doczekałem się listy niewypałów z zza granicy. No nic, trzeba czekac na Markusa.

To Wasze szufladkowanie narodowości piłkarzy już dawno przestało byc śmieszne.

wolfy 25.02.2025 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643385)
Weź to wyslij do samego Mehrenicia to pęknie ze śmiechu.

Czyli nie doczekałem się listy niewypałów z zza granicy. No nic, trzeba czekac na Markusa.

To Wasze szufladkowanie narodowości piłkarzy już dawno przestało byc śmieszne.

Listę niewypałów z zagranicy zostawiłem Tobie.

Napisałem już wielokrotnie dlaczego jest problem z Polakami: minimalna podaż, duży popyt na rynku wewnętrznym + każdy lepszy od razu jest wyławiany przez zagraniczne kluby (i dobrze!), brak know how Wisły. Ale Ty rzeczywistości nie przyjmujesz do wiadomości, to po co się trudzić?

Starzyński ma grać bo jest bardziej perspektywiczny niż Baena, Młyńskiego trzeba ogrywać bo będziemy mieli z niego pożytek, Duda spokojnie doskoczy do Ekstraklasowego poziomu (minimum!), Dziedzic to mega talent ale przyszly spadkowicz z pierwszej ligi zbudował za mocną dla niego pakę.

Jasne. Ja bym jednak wolał żeby Wisła awansowała, a Duda, Sukiennicki, Szot i Dziedzic w tym nie pomagają. W odróżnieniu od Kutwy i Letkiewicza, ale nasz młody stoper ma chyba za słabego menedżera...

Karherop 25.02.2025 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643391)
Listę niewypałów z zagranicy zostawiłem Tobie.
(..)

Jasne. Ja bym jednak wolał żeby Wisła awansowała, a Duda, Sukiennicki, Szot i Dziedzic w tym nie pomagają. W odróżnieniu od Kutwy i Letkiewicza, ale nasz młody stoper ma chyba za słabego menedżera...

Ja tej listy poki co nie robie bo zastanawiam sie jak mozna byc tak zaslepionym w jedną stronę. Szczególnie jesli Mehrenicia uwazasz za filar klubu ostatnich lat :lol:

Duda, Sukiennicki, Szot, Dziedzic kosztowali nas mniej niz sumarycznie jeden Enis 500k euro Fazlagic wraz ze swoja pensja pochlanajaca 4 pensje tych młokosów

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643391)
(...) . W odróżnieniu od Kutwy i Letkiewicza, ale nasz młody stoper ma chyba za słabego menedżera...

Ktory znowu stoper? Może Skrobanski?

Tobie sie juz wszystko miesza od naparzania tych postow dlugosci kilku stron a4.

wolfy 25.02.2025 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643392)
Ja tej listy poki co nie robie bo zastanawiam sie jak mozna byc tak zaslepionym w jedną stronę. Szczególnie jesli Mehrenicia uwazasz za filar klubu ostatnich lat :lol:

Duda, Sukiennicki, Szot, Dziedzic kosztowali nas mniej niz sumarycznie jeden Enis 500k euro Fazlagic wraz ze swoja pensja pochlanajaca 4 pensje tych młokosów



Ktory znowu stoper? Może Skrobanski?

Tobie sie juz wszystko miesza od naparzania tych postow dlugosci kilku stron a4.

Enis Fazlagić to jest bardzo słaby punkt referencyjny i dobrze o tym wiesz. Do dzisiaj nie wiadomo kto tak naprawdę na nim (poza Żiliną) zarobił. Za dużo rzeczy nie ma w nim sensu żeby podchodzić do tego w stylu "wydaliśmy sobie pół miliona euro i daliśmy gigantyczny kontrakt jakiemuś macedońskiemu pionkowi".
Duda, Sukiennicki, Szot i Dziedzic sumarycznie kosztują nas więcej niż Poletanović albo Carbo AFAIK. Za takie pieniądze można ściągnąć wyróżniającego się w pierwszej lidze piłkarza.

Przypominam też że po odejściu Mehremicia zaczęło się pikowanie w dół. Dopóki Adi pilnował sabotażystę Wachowiaka jakoś to wyglądało w obronie, ktoś te główki wygrywał. Po jego odejściu tego cyrku nie dało się już opanować. Tak więc serio nie rozumiem z czego szydzisz.

Jestem zaślepiony bo nie podobają mi się tabuny pseudotalentów które przewijają się przez ten klub? Do tego kupowane często za gotówkę w sytuacji kiedy kadra jest wybrakowana a piłkarzom nie wypłaca się pensji? Niech będzie. Pozostanę przy swoim zdaniu.

Co do młodego stopera - pisałem o Kutwie. Chłopak ewidentnie nie ma tak dobrej prasy, dziennikarze nie dopytują o niego jak o Sukiennickiego czy Dudę.

Markus 25.02.2025 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643380)
Pytanie 1: czemu na liście nr 1 masz wyłącznie zagranicznych pilkarzy którzy sie sprawdzili w Wisle?

Pytanie 2: czemu na liscie nr 2 masz wyłącznie polskich pilkarzy którzy sie nie sprawdzili/ zawodzą w Wiśle?

Pytanie 3. Czemu pominales zagranicznych pilkarzy ktorzy sie w Wiśle nie sprawdzili?

Pytanie 4: Czemu pominales polskich pilkarzy którzy dali u nas rade?

Czy jakąkolwiek sztuka będzie ułożyć listę w druga stronę? Myślę że kompletnie żadna. Tym bardziej że ulożyłes ta liste wiedzac jak potoczyla sie ich przygoda w Wisle.

Bo takie analizy: sprowadzajmy tylko takich pilkarzy ktorzy sie sprawdza to myślenie na poziomie 5 latka. Przeciez gdyby swiat byl taki prosty to zaden klub nie potrzebuje dyrektora sportowego.

Wolfy jednak miał co do Ciebie rację, gdy pisał, że inteligencją nie grzeszysz.:evil:

ad.1 Bo pisałem o zawodnikach, w których sprowadzanie bym celował, pokazując, że ściągnięcie takowych do naszego klubu nie było niczym niemożliwym. Z niższych lig silnych zachodnich krajów pozyskaliśmy do Wisły (czy patrząc jeszcze szerzej nawet do polskich lig) znacznie więcej wartościowych zawodników niż niewypałów i o niebo więcej takich, którzy niemal w każdym elemencie przewyższają przykładowego Dudę czy Sukiennickiego, lub 90% innych polskich pierwszoligowców - i to jest fakt. Gdy Królewski zapewnił Kiko środki zimą 2022 roku, niemal każdy zagraniczny transfer poza Benito okazał się przydatnym ruchem poprawiającym jakość drużyny.

ad.2 Bo na przestrzeni ostatnich lat może poza jednym Mikulcem nie było w Wiśle polskich piłkarzy, którzy sprawdzili się tutaj i długofalowo dali na swojej pozycji jakość porównywalną do jakości jaką mogą dać obcokrajowcy tacy jak Rodado, Carbo czy Igbekeme lub pozostali z grona wcześniej wymienionych przeze mnie.

Żaden polski zawodnik nie był w ostatnich latach liderem tego zespołu. Najwięcej zarabiający Polak w Wiśle (a przynajmniej do niedawna), Uryga, to bardziej żart niż solidny obrońca. Zwoliński też póki co nie jest żadnym liderem ciągnącym na swych barkach drużynę i zawodnikiem, który rozegrał więcej dobrych meczów w Krakowie niż złych.

ad 3. Bo ich gra w żaden sposób nie rzutuje na grę tych i pożytek z nich, którzy się sprawdzili w ostatnich latach, a także o czym już wspomniałem, bo pisałem o zawodnikach, w których należy celować, by polityka kadrowa Wisły miała choć cień sensu. Ponadto, bo tych obcokrajowców szczególnie z Hiszpanii, którzy się sprawdzili było znacznie więcej, niż tych obcokrajowców, którzy okazali się totalną pomyłką, nie wnoszącą nic pozytywnego i nie poprawiającą jakości zespołu, w przeciwieństwie do proporcji między tymi polskimi piłkarzami, którzy się sprawdzili, a którzy nie sprawdzili w Wiśle z krajowego rynku.

Jeśli nie potrafisz tego ogarnąć, znów potwierdzasz tylko to, co zawsze o Tobie pisze Wolfy.:-D

ad.4 Których niby konkretnie? Z Polaków w ostatnich latach może poza Mikulcem oraz ewentualnie Zwolińskim nie było nikogo takiego, kto dawałby na swojej pozycji potrzebną drużynie jakość i o którym można byłoby powiedzieć, że się w Wiśle sprawdził. Cofając się bardzo daleko może jeszcze można byłoby dorzucić Lisa. Obyśmy kiedyś mogli powiedzieć, że do tych absolutnych wyjątków na całe dziesiątki innych krajowych zawodników, na których wydawaliśmy w ostatnich latach nieraz duże pieniądze, dołączyły kolejne dwa w postaci Kutwy i Letkiewicza.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop
Czy jakąkolwiek sztuka będzie ułożyć listę w druga stronę? Myślę że kompletnie żadna.

:shock::rotfl:

Tym zdaniem się już całkowicie pogrążyłeś i przyznałeś rację słowom Wolfiego na swój temat. Pokazałeś, ile warte jest Twoje "myślę". :rotfl:

Dawaj tą listę polskich zawodników, którzy sprawdzili się w Wiśle w ostatnich latach i spełnili oczekiwania, skoro to żadna sztuka. Jedziesz. Czekam z niecierpliwością. Wszak to takie proste i jest ich bez liku. :rotfl: Porównamy sobie ją z listą obcokrajowców, którzy rzeczywiście się sprawdzili i dali drużynie faktyczną jakość na swoich pozycjach.

Tylko nie wymyślaj przy tym kolejnego Michalaka, ani nie forsuj znów Młyńskiego czy Starzyńskiego, którzy finalnie okazali się jak przytłaczająca większość Twoich krajowych ulubieńców kolejną totalną porażką. Głównie z powodów, o których napisał powyżej już Wolfy, więc nie będę tego raz wtóry powtarzać.

Markus 25.02.2025 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1643382)
Pytasz manipulatanta który w życiu zdania prawdy nie powiedział dlaczego pokazał tendencyjne dane? Bo tak już ma - jego ma być na wierzchu zawsze - jak u 5 latka :D

btw
Zaraz servant (sługa) Markusa wyskoczy (wolfy) do akcji i wykarze ci że jesteś idiotą...

Widząc ten wpis przez chwilę mimochodem zastanowiłem się, kto jest bardziej śmieszny, kłamliwy i żałosny w mówieniu, co niby jest "słowem prawdy" czy tendencyjną manipulacją - Ogryzek czy Putin? :evil: :lol:

Ale tylko przez chwilę. Ogryzek wygrał z nim przez nokaut. :-D

A Karherop w wykazywaniu u siebie cechy, o której mu piszesz, doskonale obchodzi się i bez dodatkowej pomocy Wolfiego. Naprawdę. :-D :evil:

Drozd 25.02.2025 19:54

Pomijacie kluczową sprawę, czyli klimat olewactwa który od wykopania Hyballiu nas panuje. Założę się że gdyby nie to z takiego Starzyńskiego coś by może wyrosło, ale przez to że spacerowanie na meczu to norma, entuzjazm z dobrych zagrań kolegów to nie norma. Efekty szkoleniowe są jakie są. Bardzo jestem ciekawy co opowie Krzyżanowski po liźnięciu namiastki profesjonalnego sportu.

Jagul 25.02.2025 20:00

Droździk, a kto za ten klimat odpowiada? Rozwiń swoją teorię :D

s1mone 25.02.2025 20:24

Dobry ten popcorn.

Dajesz Markusino, pokaż innym na jakim wspaniałym poziomie logiki funkcjonujesz. Czekam na więcej manipulacji, fenomenalny skill.

Drozd 25.02.2025 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1643400)
Droździk, a kto za ten klimat odpowiada? Rozwiń swoją teorię :D

To nie jest teoria tylko praktyka. Wszyscy którzy tłumaczą i tolerują jawną boiskową wyjebkę dużej części "piłkarzy". W ostatnim meczu leserów w pierwszym składzie nie było, to efekt był natychmiastowy. Wystarczy jeden czy dwóch którzy się opie....alają i cała gra leży.

Jagul 25.02.2025 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1643402)
To nie jest teoria tylko praktyka. Wszyscy którzy tłumaczą i tolerują jawną boiskową wyjebkę dużej części "piłkarzy". W ostatnim meczu leserów w pierwszym składzie nie było, to efekt był natychmiastowy. Wystarczy jeden czy dwóch którzy się opie....alają i cała gra leży.

To czemu prezes nie reaguje?

Jaroo1 25.02.2025 21:27

Prezes któremu drozd liże dupę kontraktuje nygusow i pozorantów jak Lasicki, Talar itp.
I tu właśnie zespół chorągiewek inteligentnych inaczej, pokroju drozda czy innego Markusa, pokazuje ile im brakuje umysłowo do przeciętnego człowieka. Najpierw lizanie dupy i brawoszefowanie, później hejt albo podskubywanie nie prezesa, bo on niewinny po prostu Wisła jako klub robi źle. Te ameby umyslowe tak to forum poryli, że szok.

I przypominam, że drozd czy Markus nie mają nawet na tyle honoru aby przeprosić za bronienie Zaskrońca czy też za krytykę - bo raz są brawoszefami a raz hejteramk, gdzie wczensiej jak ktoś miał inne zdanie to .......ili jak to się klub niszczy poprzez forum xd

Drozd 25.02.2025 22:14

:haha:

hejterku twój ptasi móżdżek tego nie ogarnie...

Jaroo1 26.02.2025 01:40

Drozd przeczytaj mój opis. I uważaj co piszesz, żebyś znowu nie musiał przepraszać. :D

Manhunt. 26.02.2025 08:07

https://pbs.twimg.com/media/Gevju_rW...g&name=900x900
Można śmiało powiedzieć, że żaden polak nie wypalił, a z zagranicznych? Rodado, Yeboah, El Mahdioui, wypożyczony Tsitaishvili, Fernandez. To tylko pokazuje jak słaby mamy dział sportowy z dyrektorem na czele.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl