![]() |
Problem w tym, że w 3 lidze hiszpańskiej drużyny, które byłyby skłonne zatrudnić trenera znikąd mogą chcieć płacić znacznie mniej niż łosie z Krakowa. W tej sytuacji raczej zostanie.
|
Cytat:
|
Po sezonie odejdą najlepsi/najbardziej obiecujący zawodnicy. W ich miejsce zostaną sprowadzone opcje budżetowe okraszone jakimiś bobami do odbudowy którzy 7 lat temu zaliczyli udany sezon w Szeryfie Tyraspol, gwiazdy polskiej 1 i 2 ligi pokroju Olejarki (pewnie jakiś wynalazek z Resovii albo innego znicza). Jako hit transferowy zostanie ogłoszony jakiś emeryt wracający na stare śmieci pokroju Carlitosa (ale moze wyciągną z kapelusza kogoś innego w stylu Brleka czy Kolara).
Co do jednego wszyscy możemy być pewni. Wisła pod wodza Krolewskiego nie jest nieprzewidywalna oraz również nie stoi w miejscu. Ona się stale zwija. Od 2019 rok w rok osiągamy coraz gorszy sportowy wynik. W tym sezonie klepniemy najgorszy wynik w historii klubu (miejce poniżej 4 na 2 poziomie rozgrywkowym) oraz rekord liczby sezonów spędzonych na zapleczu jednym ciągiem (3). W przyszłym mysle ze bedziemy jak taka stal rzeszów czy odra opole. Nic specjalnego, nic tragicznego. O utrzymanie raczej jestem spokojny, ale zgodnie z trendem zajmiemy miejsce poniżej 7 (pewnie zakręcimy się koło 10). |
Myślę że akurat gwiady typu "Olejarka" to jednak co innego niż gwiazdy typu "Omrani".
Ten pierwszy wiadomo że coś grał w tej Stali Rzeszów zanim do nas przyszedł, w tym sezonie dramat ale przy innym trenerze w nastepnym sezonie moze zacząć znowu grac. Zreszta to samo moge napisac o Goku - który w tej rundzie zanotował olbrzymi regres a w ostatnich 3 meczach marnował sporo 100. Ale jednak on cos grał i jest szansa że wróci do swojej dyspozycji. Bardziej się boję takich nieprzygotowanych do fizycznej walki piłkarzy jak Omrani którzy własnie z powodu słabej fizyczności (nadwagi itd) mogę się nie odbudowac na I ligę. A tutaj jednak gra się fizycznie. |
W tym sezonie z polakow trzymaja poziom tylko Sobczak, Gogół i Duda. Reszta powinna byc pogoniona precz, zwłaszcza Uryga, Łasicki, Jaroch, Szot, Krzyzanowski, Żyro.
|
Cytat:
Skoro Łęczna czy Motor są w stanie to dlaczego nie? Trzeba tylko skonczyc z idiotycznym gadaniem, ze to jest skład na ekstraklase tylko grać po pierwszoligowemu. Bo jednak na jakość, którą pokazala w sobote Lechia potrzeba pieniążków i ich umiejętnego wydania. |
Cytat:
tylko nie wiem czy wie to prezesuńcio i algorytm od wyboru trenerów ps. w tym momencie potrzebujemy pierwszoligowych piłkarzy i pierwszoligowego trenera żeby nas stąd wyciągnąć. Wtedy można sobie sprowadzać wagonami Hiszpanów, Włochów czy innych Portugalców ps. 2 Idealny trener dla nas? Tułacz albo Banasik. |
Cytat:
|
Kto go weźmie ? Frajerów nie brakuje, także na zachodzie.
Jakby, zanim przyszedł do nas, zrobił puchar Kostaryki z drugoligowym zespołem wszyscy by piali z zachwytu. Byłby głupi jakby nie szukał okazji po takim sukcesie. Zwłaszcza, że za rok sprawa będzie nieświeża a utrzymanie w I lidze po heroicznej walce na nikim nie zrobi wrażenia. No chyba nie wierzy w to, że w Wiśle realizowany jest jakiś projekt piłkarskiej sztucznej inteligencji. No chyba, że awansuje. Ale to też odejdzie. Do Centrum JPII. Tam ekspert od cudów na pewno znajdzie dobrze płatną pracę.:-D |
Cytat:
Po pierwsze to "polaków"? A po drugie co Kacper Duda wnosi do naszej gry? |
Cytat:
|
Cytat:
Jeżeli nie załapiemy się do baraży to w 90% nie wina Rude. Tylko chorego klimatu w klubie,gdzie sabotuje się wyniki żeby mieć pretekst do zmian personalnych. Królewski powinien to wytrzymać i wykopać sabotażystów. |
Cytat:
Puchar to zasługa Rude, ~1,4 punktu na mecz w lidze to wina sabotażystów? Pokrętna logika. |
Może odwrotnie. Rude sabotuje grę Wisły ale w PP gdzie była większa frekwencja na meczach i przed tv, piłkarze stawili opór i zagrali po swojemu, dzięki temu Wisła wygrała puchar, a w lidze jest nadal sabotowana przez trenera.
|
Tak bo w pucharze wszyscy starali się grać na maksa i słuchać trenera, dlatego był efekt.
W lidze zdarzały się zachowania nie dające się wytłumaczyć logicznie. Poza "nie chciało im się". A to że im się nie chciało to nie wina trenera. Trener traktuje piłkarzy jak normalnych sportowców. Motywuje ich daje szansę po błędach, a taki Krzyżanowski miał duży udział przy stracie 7 punktów Wchodzi z Resovią na 20 minut i odpuszcza swojego zawodnika w 95 minucie. Wyłącznie przez olewacką postawę. Wszystko zaczęło się sypać po przerwie na kadrę. Było 3 dni wolnego i niektórym palma odbiła. Co wyprawiał Szot z Motorem. Co pokazał Sobczak z Sosnowcem. Trener jest temu winny? No nie bardzo. Potrzebny był trener który pokaże jakieś schematy, wyuczy automatyzmów,ale wykonywać muszą to zawodnicy. Puchar pokazał że jak chcą to potrafią. Liga pokazała że nie zawsze chcą. |
Cytat:
Wystarczy już tych manipulacji dla dzieci z przedszkola, lepiej napisz pod czyje dyktando piszesz te bzdury. |
Fajnie ten PP zakłamał pariasom obraz rzeczywistości.
Przypominam, Wisła w PP vs Ekstraklasa: 1 wygrana z Piastem 2 remisy: - z Pogonią po golu w ostatniej sekundzie meczu = fart, że tak się udało strzelić na ostatnią chwilę - z Widzewem, po golu w ostatnich minutach i błędzie sedziego = fart W PP zanotowaliśmy na farcie 2 remisy i wygraną, w regulaminowym czasie gry. Czyli typowy wynik Rudego, 1,67 pkt, gdyby nie fart to mogło być nawet średnio 1,0 pkt na mecz. |
Cytat:
Można sobie tłumaczyć odpuszczanie krycia, spacery po boisku na różne sposoby, moim zdaniem to sabotaż, bo wielu zależy żeby Królewskiemu nie poszło. A wiara w to, że nikt nie będzie robił swoich interesów kosztem Wisły to jest właśnie podejście dziecka z przedszkola. |
Cytat:
Może problem leży w kontraktach, których podstawa jest dużym % ogólnej sumy wypłacanej zawodnikowi, bez względu na jego formę sportową? |
Cytat:
Jak Rude mógłby sabotować grę piłkarzy? Nie rób z siebie kompletnego kretyna! |
Cytat:
Niestety, ostatnie ileś tam sezonów nas uczy, że wszystko przed nami... Te wszystkie dywagacje dotyczące "gdzie Rude znajdzie pracę", abstrahując już kompletnie od woli Królewskiego, są absurdalne w świecie, w którym Amica walcząca o MP czy tam puchary obsadza w roli pierwszego trenera Rumaka. Gdzieś, ktoś, kiedyś go zatrudni, sukces w CV mimo wszystko ma i tyle. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Pepe mówiący żeby nie robić z siebie kretyna:
Ten sam pepe: Cytat:
PS. Ja to ironizuję i się śmieję z was, bo nic innego na to wasze .......enie głupot nie pozostało. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakie ma narzędzia? Posadzić na ławie, wysłać do rezerw, co więcej? Przy czym trzeba wygrywać bomu średnią wszyscy liczą. A co jak leserów jest ponad połowa i zaczyna się "przegrajmy jeszcze ze dwa razy to trener poleci i będzie spokój" i do kreciej roboty wysyła się młodych bo ic najłatwiej potem wytłumaczyć. To nie jest takie proste. Czas kiedy możliwe są jakieś głębsze zmiany teraz się zbliża, zobaczymy co z tego wyniknie. Perspektywa gry w pucharach to dla wielu duży magnes. |
Drozd,
odpowiem ci kto mu dal 800 000 rocznie - twoj idol krolewski. |
Cytat:
Dodatkowo Marca w Hiszpanii podgrzała temat i rozeszło się to dużym echem. W takich krajach jak Węgry, Bułgaria, kraje bałkańskie. Rude z łatwością znajdzie teraz pracę w najwyższej lidze w kraju zbliżonym do Polski. O cuda i wypromowanie w pucharach jako 1 ligowiec to już dawno nie jest taki magnez dla trenerów, jeśli nie mają mocnych zespołów i przekonania że przejdą chociaż 1 rundę. Lato będzie bardzo gorące, a ogarnięcie kadry w lecie to dopiero będzie wyzwanie |
Cytat:
Co do kadry - tak jak napisałem wyżej, ponad 20 chłopa ma ważne kontrakty z Wisłą, oczywiście odliczając Rodado, Dudę, Ratona czy nawet Colleya. |
Pewnie do kupy to wyjdzie i 25-30. Z samego wypożyczenia wróci z 6 zawodników. Gości z rezerwami też trzeba zarządzic.
I nawet o połowie nie można powiedzieć że się nadaje do tego co mamy grać z aktualnym trenerem. Dzięki Kiko mamy nawet przedłużonego nie tego bramkarza co trzeba. Może zróbmy dwie kadry, z czego jedna będzie gotowa na 11 lipca i pierwszy mecz pucharowy, a druga na ligę :> |
Jeżeli nie wejdziemy do baraży, co jest więcej niż prawdopodobne, to piłkarze rozpoczną urlopy od 27 maja.
Te wakacje "letnie" są zawsze dla nich krótsze, więc 2 tygodnie urlopów jest ok. Czyli spokojnie 10 czerwca mogą rozpoczynać przygotowania:) Łęczna pewnie nie będzie robić przeszkód, żeby skrócić wypożyczenia naszych trzech muszkieterów. Więc nawet zakładając, że dostaną więcej wolnej z uwagi na ich mecze barażowe to w drugim tygodniu przygotowań kadra już będzie. Czyli tak naprawdę założenie jest dosyć proste - Ci, którzy zostaną w Wiśle będą kadrą na mecze pucharowe. Ewentualni nowi dołączą na ligą a raczej jak to bywa ostatnimi czasy, w jej trakcie. |
Gramy w kolejnym sezonie na 6 frontach więc kadra musi być szeroka.
- liga - LE - Superpuchar - PP - rezerwy - juniorzy Także przyda się jak najwięcej piłkarzy :D |
Cytat:
|
Cytat:
Dlatego Królewski jest dla mnie szansą na stworzenie w Wiśle czegoś na normalnych zasadach w zachodnim zdrowym standardzie. A co do Goku ktoś jarkowi wcisnął, że to taki tańszy Fernandez. Wystarczy posłuchać komentarza Żurawskiego jak komplementuje tą pokrakę, żeby wiedzieć kto go do Wisły zaproponował. Sobol go przyklepał i kasa płynie szerokim strumieniem, a na boisku pożytku nie ma żadnego. Tak to się u nas kręci od lat. Trener do którego nie ma "dojścia" to dramat, dyrektor sportowy który ma zawodników spoza karuzeli to dramat. Prezes który ma własną szaloną wizję, to dramat. A sytuacja kiedy taki układ robi sukces to już całkowita katastrofa. Bo może inni zaczną ich naśladować i skończy się wygodne życie całego środowiska. Oparte na mizerii, olewactwie i układach, dzięki którym raz na jakiś czas każdemu spolegliwemu coś skapnie i ze sportem nie ma to nic wspólnego. |
Biedny Jaro,Żurawski mu wcisnął Goku.Ja .......e Drozd czy ty czytasz co piszesz?Po co nam w takim razie Kiko jak komentatorzy wciskają do Wisły zawodników,trener przyklepuje a dyrektor sportowy zastraszony przytakuje.....
|
Czyli Żurawski wcisnął Goku do Wisły i załatwił mi gwiazdorski kontrakt.
Mocne. A wg propagandy, są to tani Hiszpanie. Ciekawe. |
Cytat:
|
No dokładnie. Markus .......ący o wielkości Junci, Eneko, Ratona, Villara, Goku czy Baeny to to kółko wzajemnej adoracji i wciskania szrotu Wiśle przez ludzi, którzy mają w tym albo jakieś swoje interesy albo realizują swoje urojenia. I tak to się w Wiśle kręci od lat.
|
A ten trener do którego nie ma "dojścia"na dzień dobry chciał do Wisły "połamańca"z którym już chyba współpracował.To przecież w żadnym wypadku nie śmierdziało wałkiem....
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:55. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl