Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

R33 23.09.2011 19:00

Zna ktoś może pełną listę piosenek jaki są są puszczane u nas przed meczami, w przerwach i meczach na stadionie piłkarskim? Ew. te najczęściej puszczane.

harimata 23.09.2011 19:00

Panowie nie wiecie ile czasu prawnie jest na dostarczenie paczki przez Pocztę Polską ? Przesyłka była ubezpieczona i wysłana jako zwykła paczka priorytetem. Czekam już 8 dni. Po numerze przesyłki powiedzieli mi, że jest w sortowni w Krakowie(gdzie ma być dostarczona) a wysłana została z Kielc. Co mnie podkusiło żeby przez Pocztę wysyłać a nie kurierem tam przynajmniej było by kogo opierdzielić a tu nie ma :)

wisl@k_TS 23.09.2011 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 1168718)
Panowie nie wiecie ile czasu prawnie jest na dostarczenie paczki przez Pocztę Polską ? Przesyłka była ubezpieczona i wysłana jako zwykła paczka priorytetem. Czekam już 8 dni. Po numerze przesyłki powiedzieli mi, że jest w sortowni w Krakowie(gdzie ma być dostarczona) a wysłana została z Kielc. Co mnie podkusiło żeby przez Pocztę wysyłać a nie kurierem tam przynajmniej było by kogo opierdzielić a tu nie ma :)

Mnie kiedyś paczka polecona priorytetowa (Lublin-Kraków) szła 14 dni! I bodajże po 15 dniach można zgłaszać reklamację na poczcie, bo pamiętam, że już pisałem skargę a tu listonosz w drzwiach. Dodam, że rozpatrzenie reklamacji może trwać w świetle ich prawa kilka miesięcy...

Marcin_fan 23.09.2011 20:25

bateria w laptopie trzymała 1.5h teraz trzyma około 50min. Co robić ?? Od razu wymieniać czy działać coś z tą ??

kipers 23.09.2011 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1168756)
bateria w laptopie trzymała 1.5h teraz trzyma około 50min. Co robić ?? Od razu wymieniać czy działać coś z tą ??

Z baterią za dużo nie powalczysz, wszystkie metody typu zrób to sam nie działają bądź działają bardzo słabo i bardzo krótko.
Jesli zależy Ci na tej konkretnej baterii to mozesz oddać ją do regeneracji ale koszty są niewiele mniejsze od kupna nowej.
Mozesz oczywiście wyciągać baterie jak pracujesz na zasilaniu ale przez to rzecz jasna nie bedzie trzymać dłużej.

Marcin_fan 23.09.2011 20:38

Wiadome jest że bateria sie zużywa. Można powiedzieć że byłem na to przygotowany że będzie coraz słabsza. Ale ją złapało można powiedzieć z dnia na dzień. Ma baterii na 46min a tu nagle pusta i "woła" o prąd...

kipers 23.09.2011 20:43

A nie masz jakichś nowych sprzętów jak np. karta sieciowa pod usb, albo coś co by zużywało dużo prądu?
Z drugiej strony ja miałem sytuacje że bateria z normalnego działania (ok 1,5 h) wogóle przestałą się ładować.

Konfliktowy 23.09.2011 20:45

Ma ktoś internet LTE z cyfrowego polsatu?

AntyDrozd 23.09.2011 20:47

Wiecie czemu baterie w laptopach trzymają coraz krócej ? ponieważ używając lapka w domu i podpinając go do prądu nie wyciągacie jej..ja mam laptopa 3 lata i bateria trzyma tyle samo jak wtedy co go dostałem..Poprostu dostaje więcej prądu niż zużywa..to jest jak z akumulatorem w aucie ..jak dostanie wiecej prądu niż potrzebuje to za jakis czas bedzie do wyjebania

kipers 23.09.2011 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyDrozd (Post 1168770)
Wiecie czemu baterie w laptopach trzymają coraz krócej ? ponieważ używając lapka w domu i podpinając go do prądu nie wyciągacie jej..ja mam laptopa 3 lata i bateria trzyma tyle samo jak wtedy co go dostałem..Poprostu dostaje więcej prądu niż zużywa..to jest jak z akumulatorem w aucie ..jak dostanie wiecej prądu niż potrzebuje to za jakis czas bedzie do wyjebania

Inna sprawa ze jak sie używa tak baterii (bez wyciągania)to czesto jest sytuacja ze rozładowuje sie 1-5% baterii(poprzez wyłączenie na chwile kabelka np) i pozniej ładowanie. Powstaje wtedy efekt pamięci i bateria trzyma krócej.

AntyDrozd 23.09.2011 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kipers (Post 1168775)
Inna sprawa ze jak sie używa tak baterii (bez wyciągania)to czesto jest sytuacja ze rozładowuje sie 1-5% baterii(poprzez wyłączenie na chwile kabelka np) i pozniej ładowanie. Powstaje wtedy efekt pamięci i bateria trzyma krócej.

Najlepiej sie stosować do zaleceń producenta poprostu ,ale nikt tego nie robi bo "po ciul mi instrukcja wiem jak to włączyć" :rotfl:

jaro1985r 23.09.2011 21:18

Panowie i panie czy jest w Krakowie kantor który przyjmuje drobne Euro? mam 29 euro i chciałem wymienić na złotówki tylko nie wiem czy jest gdzieś możliwość wymiany nawet monetami 50 centowymi

didzej132 23.09.2011 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaro1985r (Post 1168787)
Panowie i panie czy jest w Krakowie kantor który przyjmuje drobne Euro? mam 29 euro i chciałem wymienić na złotówki tylko nie wiem czy jest gdzieś możliwość wymiany nawet monetami 50 centowymi


Podbijam
1234567

R33 23.09.2011 22:34

Co do tych wymian to rok temu o to pytałem bo miałem do wymiany 5 euro (jednak nie wymieniłem i nie wiem jak z tym jest) i takie dostałem wtedy odp:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez famul (Post 892003)
jeśli jest w banknocie to powinni Ci wymienić gdziekolwiek bo już nawet bilon wymieniają tylko po beznadziejnym kursie

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurt (Post 892054)
W Almie na Pilotów wymieniali po 3 zł, w CH Krokus na Bora też podobnie. To jeżeli chodzi o wymienianie bilonu.


crazykaro 23.09.2011 22:59

Baterie trzymają krócej bo je macie w lapkach podpiętych pod kabel i następują wielokrotne mikroładowania, które zmniejszają pojemność baterii. Jeżeli macie lapka na kablu to należy wyjąć z niego baterię (choć nie wszyscy producenci na to pozwalają w trakcie działania komputera)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1168762)
Wiadome jest że bateria sie zużywa. Można powiedzieć że byłem na to przygotowany że będzie coraz słabsza. Ale ją złapało można powiedzieć z dnia na dzień. Ma baterii na 46min a tu nagle pusta i "woła" o prąd...

Tobie nie ładuje prawdopodobnie dlatego że rozładowałeś swoją baterię do zera, a jak bateria zostanie rozładowana do zera to należy ją wyrzucić do pojemnika na baterię bo ponownie sie jej już nie naładuje

pff 24.09.2011 10:34

Co z tym pobieraczek.pl ? Zarejestrowałem się bo szukałem czegoś, nic nie ściągnałem, a tu mi teraz przychodzi coś o zapłacie? Z tego co się dowiaduje to Urząd Ochrony Konkurecji i Konsumenta, nałożył im jakąś karę ale to nic nie zmieniło, mogę ich sobie olać?

snyrting 24.09.2011 10:39

Kiedy się zarejestrowałeś?

Al_29 24.09.2011 10:42

Spokojnie możesz to olać. Miałem to samo jakieś pół roku temu. Przychodziły maile, żebym zapłacił, usuwałem je od razu. Nic Ci nie zrobią :)

speedfashion 24.09.2011 10:52

Ja także zignorowałem żądania pobieraczka. Od jakiegoś roku przestali wysyłać maile, a po pieniądze nikt się nie zgłosił. Najpewniej nie ma się czym martwić.

pff 24.09.2011 10:53

Już wiem :D

Dzięki ;)

śledziu 24.09.2011 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 1168718)
Panowie nie wiecie ile czasu prawnie jest na dostarczenie paczki przez Pocztę Polską ? Przesyłka była ubezpieczona i wysłana jako zwykła paczka priorytetem. Czekam już 8 dni. Po numerze przesyłki powiedzieli mi, że jest w sortowni w Krakowie(gdzie ma być dostarczona) a wysłana została z Kielc. Co mnie podkusiło żeby przez Pocztę wysyłać a nie kurierem tam przynajmniej było by kogo opierdzielić a tu nie ma :)

Prawnie poczta ma dostarczyć przesyłkę max w 14 dni (nie licząc niedziel), w teorii nawet jak dostarczą później to i tak niewiele wskórasz. To samo jeśli chodzi o przesyłki "ubezpieczone". Coś takiego w Poczcie Polskiej nie istnieje, tzn pobierają za taką opcję opłatę, ale nic nie zyskujesz opłacając tą usługę, bo Poczta Polska zawsze ma rację ;) Sortownia jest na płaszowie (obok dworca PKP) i tam trafiają wszystkie paczki adresowane na Kraków. Swoją drogą kiedyś widziałem jak to się tam odbywa, i doszedłem do wniosku że Pocztą Polską można wysłać list czy pocztówkę, ale nie paczki - szczególnie takie na których nam zależy. Taka prywatna dobra rada :)

cartoo 24.09.2011 13:38

Jaki telefon polecacie z WiFi i rozsuwaną klawiaturą QWERTY ??

Lupo 24.09.2011 18:38

Wie ktos z Was gdzie w Krakowie kupię takie oto lampiony?
http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1

WiślakNH 25.09.2011 09:59

Mam pewien problem,zawsze gadu,ipla otwierały mi sie wraz z uruchomieniem systemu (Windows 7) a dziś próbowałem z 3 razy uruchamiać i nic nie pomogło a co gorsze nie mogę uruchomić wogóle tych orogramów,w czym tkwi problem?

Fiti 25.09.2011 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakNH (Post 1169361)
Mam pewien problem,zawsze gadu,ipla otwierały mi sie wraz z uruchomieniem systemu (Windows 7) a dziś próbowałem z 3 razy uruchamiać i nic nie pomogło a co gorsze nie mogę uruchomić wogóle tych orogramów,w czym tkwi problem?

Jeśli hibernowałeś lub usypiałeś to sprawdź w procesach czy nie są tak jakby uruchomione, jeśli tak to zamknij i normalnie uruchom. A jak całkiem wyłączałeś to nie wiem.

WiślakNH 25.09.2011 10:18

Rzeczywiście w tym tkwił problem tyle,że nie spodziewałem sie takiego problemu bo wszystko normalnie wyłączałem ale już sie naprawiło :) dzieki

amauri1990 25.09.2011 14:43

Poszukuję książki, podręcznika, samouczka: jak prowadzić książki dla firmy będącej na ryczałcie z vatem, napisanej przystępnie, najlepiej z przykładami. Jeżeli ktoś kojarzy taką pozycję, bardzo prosze o wiadomość.

Preferowana wersja "dla idiotów" :)

labtec 26.09.2011 00:53

ktoś kojarzy tę dziewczynę z 1;50 po lewej jak stoi z mikrofonem ?

Tzn po kojarzeniu to mi nic, jakieś imię, nazwisko ? redakcja :) ?


Bo jakoś nie idzie mi się rozczytać z mikroofnu skąd jest.


http://www.youtube.com/watch?v=HO1cP...ayer_embedded#!


dzięki :) !

kornd 26.09.2011 09:31

Nie wiecie gdzie można kupić taką koszulkę ?
http://img687.imageshack.us/img687/7979/img7944bh.jpg

LuKaS TSW 26.09.2011 09:50

http://www.fanatyczni.pl/t-shirty/_a...ty_che-34.html
http://libertarium.cupsell.pl/produk...-Anty-Che.html

bercik860 26.09.2011 10:50

Ile można minimalnie wyciągnąć z bankomantu euronetu ? W sensie czy nominały 20 zł ma?

murray 26.09.2011 10:53

Nie ma. Tylko 50 i 100.

Hamas_kr 26.09.2011 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1169782)
Nie wiecie gdzie można kupić taką koszulkę ?
http://img687.imageshack.us/img687/7979/img7944bh.jpg

Ta konkretna akurat mojej produkcji... ;)

cena 35PLN

tomo 26.09.2011 11:42

Szlag mnie trafi zaraz. Piszę pracę w wordzie w tabeli, nie wiem co mi się porobiło ale tabela nie rozszerza mi się automatycznie gdy wpisuję do niej tekst. Tekst mi pionuje praktycznie i dzieli wyrazy zamiast poszerzać tabelę. Gdzie to zmienić ?

kornd 26.09.2011 12:25

Hamas_ kr to podaj linka.

labtec 26.09.2011 20:13

jest jutro jakiś mecz LM w telewizji ?

Mam upc ( czyli podstawowe kanały jak na kablówce + polsaty cyfrowe, sporty, extra, futbol itd ),bo przeglądam www.tv.wp.pl i nie widzę jutro żadnego meczu :| ?

Bartosz 26.09.2011 20:46

Jutro na N.

krakow2009 27.09.2011 10:54

Po jakim czasie komornik może mi zająć częśc mojego wynagrodzenia??

snyrting 27.09.2011 10:58

@krakow2009

Po prawomocnym wyroku sądu opatrzonym klauzulą wykonalności.

power1928 27.09.2011 11:22

Witam, czy mógłby mi ktoś napisać gdzie w Gliwicach można oglądać mecze ekstraklasy? Zależy mi szczególnie na naszym meczu z legią. Pozdrawiam i proszę o PW


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl