Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

medyk 26.03.2011 03:33

a wy swoje.. kazdy kto mowi ze jest problem odleglosci od boiska = nie byl na meczu.

kriswisla 26.03.2011 09:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1069654)
a wy swoje.. kazdy kto mowi ze jest problem odleglosci od boiska = nie byl na meczu.

dokładnie, a poza tym o tym juz juz bylo pisane kilkanascie razy ,regulacje uefa co do stadionów klasy elite sa wzsedzie jednakowe i nie ma gadki rozmiar musi byc taki jaki jest

JrQ- 27.03.2011 10:32

czy młyn zostanie na G, jak oddadzą stadion w całości?
czy pójdzie na trybunę północną?

KaRaSTSW 27.03.2011 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1069908)
czy młyn zostanie na G, jak oddadzą stadion w całości?
czy pójdzie na trybunę północną?

Na pewno pójdzie na północna.
Na G ma byc sektor dla gosci.

rafalek 27.03.2011 12:14

Wie ktoś co tam słychać w kwestii Telebimów? Będą uruchomione na mecz z Jagiellonią?

88seba88 27.03.2011 15:43

Z tego co widać na najnowszej galerii z oficjalnej to na trybunie północnej prace wykończeniowe nadal trwają a drogi dojścia mają zacząć robić w przyszłym tygodniu , i coś mi się wydaje że to nieprawda że już rozpoczęły się odbiory bo jak można odebrać coś co nie jest jeszcze zrobione, poprostu pewnie miasto zrobiło wszystkich w balona żeby się po raz kolejny nie ośmieszyć ta elewacja to naprawde tragiczna, ściany wewnątrz też jeszcze nie pomalowane, w niektórych miejscach dopiero co płyty kartonowo gipsowe położyli które trzeba będzie wyszpachlować i dopiero potem pomalować także wygląda mi to na wielką ścieme. Stadion będzie gotowy na nowy sezon , tak brzmi optymistyczna wersja

Gucio25 27.03.2011 16:16

odbiory miały dotyczyć trybuny zachodniej.

Mishuh 27.03.2011 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1069654)
a wy swoje.. kazdy kto mowi ze jest problem odleglosci od boiska = nie byl na meczu.

Byłem na meczu, a i tak twierdzę, że jest to problem. Nie chodzi o to, że nie widać, albo że widać słabo. Widok jest bardzo przyzwoity. To teraz wyobraź sobie, jak wiele lepszy byłby, gdyby trybuna była o 10 metrów bliżej. To jest sedno tego problemu - nie że jest źle, ale że mogło i powinno było być znacznie lepiej.

Miałem okazję być na paru stadionach, gdzie trybuny są od boiska tak blisko jak można i efekt jest rewelacyjny. U nas najwyżej dobry.

PiotrG 27.03.2011 17:54

Znaczy te odległości to przede wszystkim spaprały sprawę narożników, widoczności z krańców trybun za bramkami i umiejscowienia stadionu na działce.
Gdyby były 10m bliżej, to można byłoby wschodnią odsunąć od ulicy Reymana i zrobić kołowroty zewnętrzne, co dałoby możliwość zainstalowania ich większej ilości.
Trybuny za bramkami są po prostu złe w sensie konstrukcyjnym. Powinny być wyższe, mieć więcej rzędów i elewację prostopadłą do gruntu, a nie pod kątem 70*
Tym sposobem otrzymalibyśmy możliwość zrobienia oddzielnego balkonu dla skyboxów na trybunach W/E, wjazdy byłyby pod skosem i miejsca w dolnych narożnikach nie byłyby ograniczone ani przez bunkier przed skyboxami, ani przez ich umiejscowienie w martwym punkcie stadionu.

Oczywiście pomijam już kwestię tego, że to nie jest koncepcja stadionu na XXI wiek.
Drogi w budowie, utrzymaniu jednocześnie nie posiada przemyślanych powierzchni komercyjnych i funkcjonalnych pozasportowych.

Mario Nh 27.03.2011 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1070005)
...

Jesteś studnią informacji w tym temacie.
Czy mi się wydaje, popracowali nad usunięciem zacieków przy trybunie północnej? Chociaz może to kwestia zmiany pogody.

PiotrG 27.03.2011 18:28

E, wyschło po prostu.
Beton nie jest niczym zabezpieczony i po wchłonięciu wody staje się ciemniejszy podkreślając wszelkie jego niedoskonałości, przy okazji dając odczucie większego brudu.
Tego betonu nie da się doprowadzić do dobrego stanu tanimi metodami. To trzeba czymś wykończyć, szlifowanie nieszczególnie pomoże, bo to beton konstrukcyjny - on do samego środka ma niedoskonałości w wyglądzie.
Rezygnacja z betonu architektonicznego to istna głupota, oszczędności na tym były mniejsze, niż wynosić będzie koszt zrobienia porządnej elewacji.

dostuffca 27.03.2011 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1070020)
Rezygnacja z betonu architektonicznego to istna głupota, oszczędności na tym były mniejsze, niż wynosić będzie koszt zrobienia porządnej elewacji.

I właśnie z powodu tej prostej arytmetyki porządna elewacja nigdy nie powstanie. Po pierwsze trzeba by dopłacać, po drugie, trzeba by się przyznać do błędu. A tak się nie stanie.

mikereg 27.03.2011 21:40

I znowu kibice i cala Wisła zrobiona w bambuko!!!!! skoro jeszcze malowanie drogi dojscia i kolowroty to jeszcze 3 miechy porobią a podobno już w kwietniu miała być otwarta.. wielkie brama dla nie udolnych ludzi po raz kolejny... Pozdro dla wszystkich Tylko Wisła

Bekas 27.03.2011 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mikereg (Post 1070075)
I znowu kibice i cala Wisła zrobiona w bambuko!!!!! skoro jeszcze malowanie drogi dojscia i kolowroty to jeszcze 3 miechy porobią a podobno już w kwietniu miała być otwarta.. wielkie brama dla nie udolnych ludzi po raz kolejny... Pozdro dla wszystkich Tylko Wisła

Bez przesady malowanie barierek - no ile tam jest barierek - góra 2 dni, kołowroty zamontować, poprzednie montowali szybciutko, dłużej to drogi dojścia, ale przed meczem z Australia to w kilka dni drogi dojścia z kołowrotami zrobili. Jak na moje, niefachowe, oko to 2-3 tygodnie roboty (i to licząc ich żółwie tempo) i odbiory. Normalnie to to jest na tydzień roboty.

marcin19876 28.03.2011 13:02

Ludzie jak można napisać ze ten wjazd dla autobusów jest gotowy?!!!??????????????!!!!!!!!!!!!!!! przecież to wygląda jak jak jakieś stare wejście z lat 50 do jakiegoś tunelu........ Niestety nasz stadion z zewnątrz staje się coraz gorszy:-/ i nikt nie chce z tym nic zrobić i to jest najgorsze:-(

Fuks 28.03.2011 13:05

Mam podobne wrażenie jak kolega wyżej, może bez tylu wykrzykników, ale naprawde, nazwanie tego "gotowym" jest żenujące.

Moje pierwsze wrażenie było takie, że strasznie przypomina to wejście (jakkolwiek idiotycznie to zabrzmi) do komory gazowej w Oświęcimiu. Tylko, że tam to jest muzeum, a u nas nowy stadion.

marcin19876 28.03.2011 13:11

Mocne określenie ale niestety bez mocnych słów tutaj się nie obejdzie. Jeśli Władze Wisły dalej będą tak reagować jak teraz to miasto dalej będzie robiło co chciało a nasz stadion będzie wyglądał jak stara farbryka która tylko oszpeca okolicę:-/

Marszałek 28.03.2011 13:21

Gotowy jest to fakt ale chyba nie wykończony. Tak czy siak wygląda to makabrycznie. Byle wjazd do marketu wygląda lepiej.

A ten podjazd pod wejście główne to już w ogóle jakieś jaja. I co najgorsze w tym wszystkim, nikt za to nie odpowiada i nie odpowie.

kriswisla 28.03.2011 13:36

przecież człowieka ....a szlag jasny trafia jak to widzi,.......ony carrefour potrafili wykonczyć a nasz to wygląda jak jakiś relikt lat 70tych PZPRowsko Gierkowskiej .......onej propagandy i nieudacznictwa,epoki betonu i wielkiej płyty.nic tylko majchrowi razem z calym zikitem akumulator na jaja i do wisly

Greeg 28.03.2011 13:44

Nie żebym marudził, ale ...

Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie czy wjazd autokarowy do naszego stadionu posiada kratki ściekowe bądź jakąś inną instalację odprowadzającą wodę?

Po zdjęciach ciężko niestety to stwierdzić.

Arapaho 28.03.2011 13:50

^^^ Jest liniowe odwodnienie na dole zjazdu

kriswisla 28.03.2011 13:58

Ano jest widac to na innych galeriach,ale jak tak jakas ostra burza lub pare dni deszczu ciągłego to czarno to widze obym sie mylił

medyk 28.03.2011 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kriswisla (Post 1070220)
Ano jest widac to na innych galeriach,ale jak tak jakas ostra burza lub pare dni deszczu ciągłego to czarno to widze obym sie mylił

juz nie uprawiajmy czarnowidztwa, jak leje bez przerwy pare dni to mamy w polsce powódź i kanalizacja na miescie juz nawet tego nie przyjmuje..

BoBaSbK 28.03.2011 17:45

Kiedy jest planowane zakończenie i otwarcie wszystkich trybun dla kibiców? Jest jakaś konkretna data.

joshi 28.03.2011 18:00

nikt nie wie, oficjalnej daty nie ma

sovinho_02 28.03.2011 19:45

Czy w szatniach i salkach do rozgrzewki naprawdę nie będzie żadnego sufitu podwieszanego ?

WislaFan123 28.03.2011 20:38

Troche zaczely mnie smieszyc te projekty z grafitti, ok grafitti potrafi byc piekne, ale to stadion a nie jakis tam mur - a do tego projekty ludzi... jeszcze jakby sie przylozyc to moze jakies wrazenie by zrobilo.

Nie mialem za wiele czasu, ale w miare realistycznie zrobiona elewacja zach i pd, w nawiazaniu do kolorow, ktore testowali, nie wiele trzeba temu stadionowi... Oczywiscie, lepiej by bylo jakby jakims fajnym materialem byl wykonczony, ale nawet sam patrzac na to, to moge stwierdzic ze zwykla podswietlana elewacja tez byla by niezla:

http://img402.imageshack.us/img402/4917/elewacjapd.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/696/elewacjazach.jpg

Mishuh 28.03.2011 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1070385)
Troche zaczely mnie smieszyc te projekty z grafitti, ok grafitti potrafi byc piekne, ale to stadion a nie jakis tam mur - a do tego projekty ludzi... jeszcze jakby sie przylozyc to moze jakies wrazenie by zrobilo.

Nie mialem za wiele czasu, ale w miare realistycznie zrobiona elewacja zach i pd, w nawiazaniu do kolorow, ktore testowali, nie wiele trzeba temu stadionowi... Oczywiscie, lepiej by bylo jakby jakims fajnym materialem byl wykonczony, ale nawet sam patrzac na to, to moge stwierdzic ze zwykla podswietlana elewacja tez byla by niezla:

http://img402.imageshack.us/img402/4917/elewacjapd.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/696/elewacjazach.jpg

Z całym szacunkiem - wolę goły beton od tego. To, że byłoby pomalowane, wcale nie oznacza braku zacieków i przebarwień, a zależnie od wykorzystanych środków może być to tedy znacznie bardziej podatne na takie sprawy.

WislaFan123 28.03.2011 21:46

Ale oczywiscie za samo malowanie by nie pomoglo - chodzi o zrobienie calej elewacji.. wlacznie z otynkowaniem.

A teraz poprostu nie mialem az tyle czasu zeby "odbarwic" ten beton..

arth_ur 28.03.2011 21:49

Właśnie gram w Fallouta 3 i ten tunel żywcem przeniesiony z krajobrazu gry. Masakra, wejście jakby do schronu atomowego. Jak drużyna gości będzie wjeżdżać to chyba się zesrają ze strachu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl