![]() |
Akurat moim marzeniem nie jest żeby Legia do LM awansowała ale tak, typowo polskie myslenie "Chorwacja? Nie ma tam Borussii - pewnie ogórki". Może nie ogórki ale nikt nadzwyczajny i do tego zmierzam. Rownie dobrze można pisać, że polskie kluby potrafią wygrywać z ManC, grać na równi ze Standardem Liege itd itd.
Cytat:
Wiadomo, że jesteśmy pilkarsko na niskim poziomie ale potrafimy też pograć dobrze - wsytępy Amici, Legia i Wisła w 1/32 LE. Także nieraz pyknie, nie jesteśmy jeszcze San Marino, ktore jest skazane na porażkę. Dlatego podtrzymuje swoje zdanie, że Ty dzialasz odwrotnie do pompowania balonika, na silę upuszczasz z niego powietrze |
Jedno jest pewne. Z takim stylem gry jaki obecnie prezentuje Legia to nie ma czego szukać w LM ten klub. Ale kolejnej Levadii raczej też nie będzie...
|
Cytat:
|
ciekawa audycja o Polonii Warszawa z radia Wnet: http://www.radiownet.pl/#/publikacje...rszawe-inaczej
zycze udanego tygodnia ziuk_NYC |
Szanse na awans do LM, to moze 10%(wystarczy popatrzec na kogo moze trafic Legia w IV rundzie ). Natomiast co innego, to LE. Jesli nie wydarzy sie zaden kataklizm, to spokojnie przejda te dwie rundy, a awns do IV, to juz grupa LE i 3 mln euro w kieszeni.
|
I taki jest plan. A te 10% to bardzo sensowna ocena sytuacji.
10%. A nie udało się już 17 razy, więc może.... :) P.S. Komfort bycia mistrzem jest taki, że przynajmniej nie muszę się stresować, że ktoś inny przełamie barierę i będzie beneficjentem wielkiego przełamania i szału medialnego z tym związanego. Na rok mam spokój :D |
Tym razem ja wyjdę na optymistę. Wydaje mi się, że jak nie teraz to kiedy będzie można powalczyć o LM? Tyle lat minęło, że nie pozostaje nic innego jak zakładanie planu maksimum jakim jest otwarcie bram raju, znalezienie się w fazie grupowej LM nawet dostając 6x baty do zera i zainkasowanie ok. 10 mln euro stanowiące ok. 50% budżetu Legii, bądź licząc inaczej więcej niż dwuletnie budżety połowy ligi.
Kwestia transferów schodzi tutaj na drugi plan, bo nawet ściągając 3 zawodników podobnych do Ljuboji ważniejszym czynnikiem będzie szczęście, a nie poziom piłkarski, gdyż nie ma co ukrywać, że trzeba ograć jedną, bądź dwie lepsze od siebie drużyny. Ze Spartakiem się udało, z Rosenborgiem nie, więc teraz powinno być do przodu :) |
Cytat:
Oby tak się stało jak piszesz. Faktycznie, walka w dole tabeli zdecydowanie ciekawsza w tym roku niż walka o MP (nie oglądałem meczu Legia - Amica). Ciekawe czy tzw. bardziej bezpieczne zespoły poukładają się ze sobą aby oddalić zagrożenie ze strony Bełchatowa czy Podbeskidzia ? Wszak co roku zawiązują sie pod koniec sezonu różne spółdzielnie i wyniki w ostatnich kolejkach są takie jakie mają być. |
Jak zawsze w piłce potrzebna Legii do LM będzie odrobina szczęścia. Jesli trafią z formą, ściągną ze 3 wartościowych piłkarzy i mecze w 3 i 4 rundzie im sie ułóżą to można spokojnie awansować. Nie pieprzcie o jakimś wielkim wyzwaniu i cudzie. Owszem, w 4 rundzie większośc będzie mocniejsza, ale tylko trochę. Dinamo OK załóżmy, że jest lepsze, ale to nie skala nie do osiągnięcia. Przy szczęściu awans jest możliwy. A, że szczęścia brakuje od 15 lat (a conajmniej w 3-4 sezonach prawdziwy pech lub zbieg okoliczności zatrzymał choćby Wisłę) to wynika,że za którymś razem dopisze fart. Może tym razem? kto wie...
|
Polskim zespołom nie brakuje szczęścia, tylko umiejętności grania w piłkę na wyższym poziomie niż półamatorski. Przekonujemy się o tym, corocznie od momentu nadejścia owego mitycznego szczęścia zwanego "reformą Platiniego".
|
Ludzie jaka LM? Widzieliście Wy polski zespół który w spotkaniach "topowych" naszej chujowej ligi miał ciągłość wygrywania ? Ja nie. Żeby wejść do LM trzeba golić frajerów z tej naszej buraczanej ligi jak kiedyś to robiliśmy my, a później Wisła. Tego w tej chwili nie ma więc z czym do ludzi?
10%? Daje max 5 i to naciągane. ---- Wracając do ligi to w tej chwili walka o utrzymanie robi się...dziwna. Dzisiaj dowiemy się prawdopodobnie że Polonia i tak spada, chociaż wczoraj Zarzeczny coś smęcił o tym, że może coś pod stołem wylądować. |
Oby nic pod stołem nie wylądowało...
Moim małym ekstraklasowym "marzeniem" jest, by z Ekstraklasy spadł Bełchatów i właśnie Polonia, a z drugiej strony żeby awansował chociaż Zawisza, bo jeżeli Bełchatów się utrzyma i awansuje Nieciecza oraz Flota, to będzie "zajebiście". Dzisiaj trzymam kciuki za Irka Króla, żeby pozostał sobą i nic nie zmieniał! |
Ja mam mimo wszystko nadzieję, że Termalica awansuje (i spadnie po roku). Jeśli w tej sytuacji awans wywalczą Zawisza i Cracovia, nie będę miał przekonania co do czystości tej ligi, albo inaczej - co do sensowności rozpoczynania kolejnego sezonu I-ligowego. Skoro awansują i odpuszczają walkę o awans ci, co mieli, a spadają ci, co bankrutują...
|
Legia zaczyna wyprzedaż - Jędrzeyjczyk do FK Krasnodar za 2,2 mln euro.
|
2,2 banki to w sumie nie taka tragedia. Marcelo droższy był ale i lepszy, i młodszy i inny paszport.
Cóż, skoro chciał ? Niech idzie :) |
E tam, Jędrzejczyk w sumie był słaby i - tak jak Ljuboja i Radović - nic nie wnosił do gry Legii...
|
Fakt faktem, że cena dobra, pewnie w Jego wezmą Wasyla.
|
2,2 mln E to bardzo dobra cena za Niego.
Nie nazwałbym tego wyprzedażą. A historia naszej buraczanej ligi wskazuje, że nie opłaca się trzymać zawodników na "siłę" licząc na lepszą cenę. Jak jest kupiec za taką kasę, należy sprzedać... Że wspomnę tylko o Rogerze, Brożku, Meliksonie, czy teraz Choto w Legii, który odchodzi za darmo. W naszej lidze raczej się traci na wartosci, niż zyskuje. Dobry ruch Legii. Ściągną teraz kogoś w jego miejsce za 600tys E i za pół roku będzie grał nie gorzej. |
Jędrzejczyk ma po prostu łeb na karku. To solidny zawodnik jak na polską ligę, wszystko co ma osiągnął wyłącznie dzięki pracy i ambicji, bo talentu za dużo nie ma, ale wystarczająco na tyle, by wraz ze swoim chciejstwem być dobrym piłkarzem wśród para-zawodników w naszej lidze. I pewnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że żadne BVB czy Juve się po niego nie zgłosi, a w Krasnodarze właśnie ustawi sobie resztę życia. Stanowski już coś pisze o 600% podwyżki.
Tymczasem Lech dokonał pierwszego wzmocnienia. Lewy obrońca z Dundee Utd - Szkot Douglas. Jesli wolicjonalnie będzie taki, jak wyspiarze zdają się być, to na polską ligę wystarczy z górką. Ptaszki ćwierkają już też o Pawłowskim z ZL - co do niego mam mieszane odczucia - obawiam się casusu Garguły. Aha, no i Tonev niby do Celticu za 2 mln funtów. |
Ireneusz Krol wystosował list do kibicow Polonii Warszawa
http://eurosport.onet.pl/wiadomosci/...wiadomosc.html |
Cytat:
Szkoda ze żydownia tak nie skończyła. |
Faktycznie Legia ma co świętować w tym roku. A pomyśleć, że ta 13 (2013) jest w opinii wielu taka pechowa :)
|
To nie żadna wyprzedaż a dobra transakcja. Pieniądze z transferów bowiem zarabia się na szlifowaniu "młodego polskiego drewna" niż na sprowadzaniu szrotu z zagranicy. W zdecydowanej większości przypadków.(oczywiście zawsze są jakieś wyjątki). Jędrzejczyk do Krasnodaru za 2,2 mlne euro, a gdzie nasz Bunoza? Nie wspominam o Genkovach czy innych Jaliensach....
Za tą kasę Legia spokojnie znajdzie piłkarza (nawet kilku) przed pucharami. |
Czyli po tym jak Polonia leci z ekstraklasy to drużyna zajmująca przedostatnie miejsce ma zagwarantowane utrzymanie, a z pierwszej ligi wchodzi tylko jedna drużyna?
Co do ruchu Legii, wydaje mi się OK. Zarobiła kupę kasy, a o to też chodzi w profesjonalnie zarządzanym klubie. Profesjonalnym jak na polskie warunki ;) |
Leci ostatnia wraz z przedostatnią. Czyli 15 i 16 (Groclin).
|
Cytat:
|
Polonia Groclin Warszawa spada, czyli ostateczny koniec mutanta. A jeszcze niedawno straszyli, że kupią licencje od Kolejarza Stróże...
Polonia Groclin Kolejarz Warszawa? Cytując Siarę z Killera: "mają rozmach, s....ysyny". |
Ale wtopa faktycznie, nie wiem jak ja to sobie liczyłem :P
No to walka o utrzymanie Bełchatów- Podbeskidzie zapowiada się interesująco. |
Dysko-polo myśli, że okoliczne wioski to pokemony i zbiera do nazwy wszystkie ;D
|
Gdzieś obiło mi się o uszy, że kombinują coś z Kolejarzem Stróże..
|
To było do przewidzenia.
Myślę, ze Podbeskidzie i Bełchatów gdzieś tam od kilku tygodni kalkulowało, że szansa na pozostanie się zwiększa jeśli Polonia nie otrzyma licencji. Ciekawie sie zapowiada walka o utrzymanie. I Bełchatów i Podbeskidzie grają nieźle na wiosnę, chłopaki rwią się tam do gry. Przykro to przyznać, ale jeśli chodzi o zaangażowanie sportowe i jakikolwiek styl to najmniej nasza Wisła zasługuję na pozostanie. Oczywiście niech leci któryś z tych klubów dwóch.Wisła to marka, Wisła to tysiące kibiców. I dla mnie kluby z takich małych miast, gdzie na mecze chodzi tak mało ludzi nie maja racji bytu, na dłuższą metę. |
Cytat:
Pewnie, że jeśli paru piłkarzy zakończy karierę, paru pokończą się kontrakty, paru się zestarzeje :P, a my nie kupimy nikogo konkretnego to w przyszyłm sezonie o nic więcej jak środek tabeli walczyć nie będziemy... Ale gadki już że gramy jakoś znacząco gorzej od Widzewa, Pogoni, Jagielloni? Ja nie widzę różnicy. W tabeli na wiosnę zajmujemy na razie ósme miejsce, więc też do 16. trochę brakuje... |
Jeszcze Ruch może spaść :D
|
Konrad a nie 7? A bez Polonii 6 ? Tez sie zastanawiam skad taka maksymalna proba okazywania jak to u was zle.
ps. przdupas miller trybune wam zamknal. |
Cytat:
|
Legia chcę buchnąć Lechowi Kamińskiego, ja wiem, że Leśnodorski coś o tym mówił, ale nie sądziłem, że tak szybko przejdzie do czynów. Według weszlo Kamiński wyraził wstępne zainteresowanie przejściem do L.
|
Zwykłe podbijanie kontraktu w Amikorzu.
|
Może i tak, ale mimo wszystko deklarować chęć przeniesienia się do przyjaciółki jest nie na miejscu i kibice amikorza zapewne będą o tym pamiętać.
|
Cytat:
Tak się kończą fuzje i kupczenie klubami. Historia jest przewrotna - Polonia w V lidze a Śląsk, któremu Drzymała pierwotnie chciał tą licencję sprzedać kolejny rok w ścisłej czołówce ligi. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl