Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

Jaroo1 27.05.2013 20:53

Akurat moim marzeniem nie jest żeby Legia do LM awansowała ale tak, typowo polskie myslenie "Chorwacja? Nie ma tam Borussii - pewnie ogórki". Może nie ogórki ale nikt nadzwyczajny i do tego zmierzam. Rownie dobrze można pisać, że polskie kluby potrafią wygrywać z ManC, grać na równi ze Standardem Liege itd itd.
Cytat:

No, faktycznie niczym nadzwyczajnym. 17 wpadek, zasłużonych porażek, czasami klęsk z rzędu, rok w rok i nagle... awans. Normalka
Tak normalka, bo drabinka jest najłatwiejsza z możliwych więc co mam napisać, że awans z zespołem ze slabej ligi to sensacja?
Wiadomo, że jesteśmy pilkarsko na niskim poziomie ale potrafimy też pograć dobrze - wsytępy Amici, Legia i Wisła w 1/32 LE. Także nieraz pyknie, nie jesteśmy jeszcze San Marino, ktore jest skazane na porażkę. Dlatego podtrzymuje swoje zdanie, że Ty dzialasz odwrotnie do pompowania balonika, na silę upuszczasz z niego powietrze

qqq_b 27.05.2013 20:57

Jedno jest pewne. Z takim stylem gry jaki obecnie prezentuje Legia to nie ma czego szukać w LM ten klub. Ale kolejnej Levadii raczej też nie będzie...

mitmichael 27.05.2013 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1314549)
Jedno jest pewne. Z takim stylem gry jaki obecnie prezentuje Legia to nie ma czego szukać w LM ten klub. Ale kolejnej Levadii raczej też nie będzie...

Marek Jóźwiak - Legia, Lech w ogole polskie druzyny sa tak przygotowane na Lige Mistrzow ze swoimi zespołami jak Wawrzyk do pojedynku z Powietkinem do 3 rundy a potem moze byc juz nieciekawie :>

ziuk_NYC 27.05.2013 21:56

ciekawa audycja o Polonii Warszawa z radia Wnet: http://www.radiownet.pl/#/publikacje...rszawe-inaczej
zycze udanego tygodnia
ziuk_NYC

For_FuN_ 27.05.2013 23:00

Szanse na awans do LM, to moze 10%(wystarczy popatrzec na kogo moze trafic Legia w IV rundzie ). Natomiast co innego, to LE. Jesli nie wydarzy sie zaden kataklizm, to spokojnie przejda te dwie rundy, a awns do IV, to juz grupa LE i 3 mln euro w kieszeni.

0 22 27.05.2013 23:27

I taki jest plan. A te 10% to bardzo sensowna ocena sytuacji.

10%. A nie udało się już 17 razy, więc może.... :)

P.S. Komfort bycia mistrzem jest taki, że przynajmniej nie muszę się stresować, że ktoś inny przełamie barierę i będzie beneficjentem wielkiego przełamania i szału medialnego z tym związanego. Na rok mam spokój :D

emj10 27.05.2013 23:46

Tym razem ja wyjdę na optymistę. Wydaje mi się, że jak nie teraz to kiedy będzie można powalczyć o LM? Tyle lat minęło, że nie pozostaje nic innego jak zakładanie planu maksimum jakim jest otwarcie bram raju, znalezienie się w fazie grupowej LM nawet dostając 6x baty do zera i zainkasowanie ok. 10 mln euro stanowiące ok. 50% budżetu Legii, bądź licząc inaczej więcej niż dwuletnie budżety połowy ligi.

Kwestia transferów schodzi tutaj na drugi plan, bo nawet ściągając 3 zawodników podobnych do Ljuboji ważniejszym czynnikiem będzie szczęście, a nie poziom piłkarski, gdyż nie ma co ukrywać, że trzeba ograć jedną, bądź dwie lepsze od siebie drużyny. Ze Spartakiem się udało, z Rosenborgiem nie, więc teraz powinno być do przodu :)

Gwiaździsty 28.05.2013 07:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1314534)
28.kolejka za nami. Jeszcze 16 meczy i koniec tego męczącego sezonu. Naprawdę niebywałe jest, że w dwóch ostatnich meczach zdobyliśmy JEDEN punkt, a mimo to dzielnie utrzymaliśmy 7.miejsce! Co więcej sytuacja na miejscach 7-14 może się jeszcze wywrócić całkowicie do góry nogami.

Ostatnie mecze sprawiły, że po raz 1. od niepamiętnych czasów 30 punktów chyba nie zagwarantuje utrzymania. Spadkiem, dzięki swojej koszmarnej postawie w ostatnich kolejkach (sportowym spadkiem, nie mówię o licencjach) jest zagrożona Jagiellonia. A kalendarz łatwy nie jest - na rozkładzie desperacko walczący Bełchatów i wciąż niepewny swego Ruch. Ależ byłoby zabawnie, gdyby w najbliższy czwartek:
Bełchatów wygrał z Jagą, Widzew przegrał z Koroną, Podbeskidzie pokonało Pogoń, Ruch przegrał/zremisował z Legią...

Na miejscach 11-16 byłoby przed ostatnią rozgrywką tak:
11.Jagiellonia 33pkt
12. Pogoń 32 pkt
13. Widzew 32 pkt
14. Ruch 30/31 pkt
15. GKS 30 pkt
16. Podbeskidzie 29 pkt

Wiem, że scenariusz irracjonalny, ale wówczas ostatnia kolejka i perspektywa meczów: Jagiellonia - Ruch, Piast - GKS, Pogoń - Polonia, Widzew - Podbeskidzie byłaby bardziej kusząca i ciekawa dla oka niż walka o mistrzostwo między Lechem a Legią... :lol:


Oby tak się stało jak piszesz. Faktycznie, walka w dole tabeli zdecydowanie ciekawsza w tym roku niż walka o MP (nie oglądałem meczu Legia - Amica). Ciekawe czy tzw. bardziej bezpieczne zespoły poukładają się ze sobą aby oddalić zagrożenie ze strony Bełchatowa czy Podbeskidzia ? Wszak co roku zawiązują sie pod koniec sezonu różne spółdzielnie i wyniki w ostatnich kolejkach są takie jakie mają być.

paszczak 28.05.2013 07:49

Jak zawsze w piłce potrzebna Legii do LM będzie odrobina szczęścia. Jesli trafią z formą, ściągną ze 3 wartościowych piłkarzy i mecze w 3 i 4 rundzie im sie ułóżą to można spokojnie awansować. Nie pieprzcie o jakimś wielkim wyzwaniu i cudzie. Owszem, w 4 rundzie większośc będzie mocniejsza, ale tylko trochę. Dinamo OK załóżmy, że jest lepsze, ale to nie skala nie do osiągnięcia. Przy szczęściu awans jest możliwy. A, że szczęścia brakuje od 15 lat (a conajmniej w 3-4 sezonach prawdziwy pech lub zbieg okoliczności zatrzymał choćby Wisłę) to wynika,że za którymś razem dopisze fart. Może tym razem? kto wie...

Kole Jorz 28.05.2013 08:37

Polskim zespołom nie brakuje szczęścia, tylko umiejętności grania w piłkę na wyższym poziomie niż półamatorski. Przekonujemy się o tym, corocznie od momentu nadejścia owego mitycznego szczęścia zwanego "reformą Platiniego".

kreseq 28.05.2013 08:42

Ludzie jaka LM? Widzieliście Wy polski zespół który w spotkaniach "topowych" naszej chujowej ligi miał ciągłość wygrywania ? Ja nie. Żeby wejść do LM trzeba golić frajerów z tej naszej buraczanej ligi jak kiedyś to robiliśmy my, a później Wisła. Tego w tej chwili nie ma więc z czym do ludzi?
10%? Daje max 5 i to naciągane.
----

Wracając do ligi to w tej chwili walka o utrzymanie robi się...dziwna. Dzisiaj dowiemy się prawdopodobnie że Polonia i tak spada, chociaż wczoraj Zarzeczny coś smęcił o tym, że może coś pod stołem wylądować.

Kole Jorz 28.05.2013 09:07

Oby nic pod stołem nie wylądowało...
Moim małym ekstraklasowym "marzeniem" jest, by z Ekstraklasy spadł Bełchatów i właśnie Polonia, a z drugiej strony żeby awansował chociaż Zawisza, bo jeżeli Bełchatów się utrzyma i awansuje Nieciecza oraz Flota, to będzie "zajebiście".
Dzisiaj trzymam kciuki za Irka Króla, żeby pozostał sobą i nic nie zmieniał!

rw88 28.05.2013 10:37

Ja mam mimo wszystko nadzieję, że Termalica awansuje (i spadnie po roku). Jeśli w tej sytuacji awans wywalczą Zawisza i Cracovia, nie będę miał przekonania co do czystości tej ligi, albo inaczej - co do sensowności rozpoczynania kolejnego sezonu I-ligowego. Skoro awansują i odpuszczają walkę o awans ci, co mieli, a spadają ci, co bankrutują...

Emenems81 28.05.2013 18:19

Legia zaczyna wyprzedaż - Jędrzeyjczyk do FK Krasnodar za 2,2 mln euro.

kreseq 28.05.2013 18:56

2,2 banki to w sumie nie taka tragedia. Marcelo droższy był ale i lepszy, i młodszy i inny paszport.
Cóż, skoro chciał ? Niech idzie :)

Kole Jorz 28.05.2013 19:03

E tam, Jędrzejczyk w sumie był słaby i - tak jak Ljuboja i Radović - nic nie wnosił do gry Legii...

Emenems81 28.05.2013 19:18

Fakt faktem, że cena dobra, pewnie w Jego wezmą Wasyla.

Proud 28.05.2013 19:25

2,2 mln E to bardzo dobra cena za Niego.

Nie nazwałbym tego wyprzedażą.

A historia naszej buraczanej ligi wskazuje, że nie opłaca się trzymać zawodników na "siłę" licząc na lepszą cenę. Jak jest kupiec za taką kasę, należy sprzedać...

Że wspomnę tylko o Rogerze, Brożku, Meliksonie, czy teraz Choto w Legii, który odchodzi za darmo.

W naszej lidze raczej się traci na wartosci, niż zyskuje.

Dobry ruch Legii. Ściągną teraz kogoś w jego miejsce za 600tys E i za pół roku będzie grał nie gorzej.

skttrbrain 28.05.2013 19:34

Jędrzejczyk ma po prostu łeb na karku. To solidny zawodnik jak na polską ligę, wszystko co ma osiągnął wyłącznie dzięki pracy i ambicji, bo talentu za dużo nie ma, ale wystarczająco na tyle, by wraz ze swoim chciejstwem być dobrym piłkarzem wśród para-zawodników w naszej lidze. I pewnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że żadne BVB czy Juve się po niego nie zgłosi, a w Krasnodarze właśnie ustawi sobie resztę życia. Stanowski już coś pisze o 600% podwyżki.

Tymczasem Lech dokonał pierwszego wzmocnienia. Lewy obrońca z Dundee Utd - Szkot Douglas. Jesli wolicjonalnie będzie taki, jak wyspiarze zdają się być, to na polską ligę wystarczy z górką.
Ptaszki ćwierkają już też o Pawłowskim z ZL - co do niego mam mieszane odczucia - obawiam się casusu Garguły. Aha, no i Tonev niby do Celticu za 2 mln funtów.

mitmichael 28.05.2013 20:06

Ireneusz Krol wystosował list do kibicow Polonii Warszawa
http://eurosport.onet.pl/wiadomosci/...wiadomosc.html

Kocur 28.05.2013 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1314698)
Ireneusz Krol wystosował list do kibicow Polonii Warszawa
http://eurosport.onet.pl/wiadomosci/...wiadomosc.html

To jest jedyna rzecz jaką zazdroszczę kibicom Legii - ze ich rywal leci do 4 ligi.

Szkoda ze żydownia tak nie skończyła.

Gwiaździsty 28.05.2013 20:44

Faktycznie Legia ma co świętować w tym roku. A pomyśleć, że ta 13 (2013) jest w opinii wielu taka pechowa :)

Ogryzek 28.05.2013 20:46

To nie żadna wyprzedaż a dobra transakcja. Pieniądze z transferów bowiem zarabia się na szlifowaniu "młodego polskiego drewna" niż na sprowadzaniu szrotu z zagranicy. W zdecydowanej większości przypadków.(oczywiście zawsze są jakieś wyjątki). Jędrzejczyk do Krasnodaru za 2,2 mlne euro, a gdzie nasz Bunoza? Nie wspominam o Genkovach czy innych Jaliensach....

Za tą kasę Legia spokojnie znajdzie piłkarza (nawet kilku) przed pucharami.

buczo1985 28.05.2013 21:16

Czyli po tym jak Polonia leci z ekstraklasy to drużyna zajmująca przedostatnie miejsce ma zagwarantowane utrzymanie, a z pierwszej ligi wchodzi tylko jedna drużyna?

Co do ruchu Legii, wydaje mi się OK. Zarobiła kupę kasy, a o to też chodzi w profesjonalnie zarządzanym klubie. Profesjonalnym jak na polskie warunki ;)

Gwiaździsty 28.05.2013 21:17

Leci ostatnia wraz z przedostatnią. Czyli 15 i 16 (Groclin).

Eternit 28.05.2013 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1314730)
Czyli po tym jak Polonia leci z ekstraklasy to drużyna zajmująca przedostatnie miejsce ma zagwarantowane utrzymanie, a z pierwszej ligi wchodzi tylko jedna drużyna?

Co do ruchu Legii, wydaje mi się OK. Zarobiła kupę kasy, a o to też chodzi w profesjonalnie zarządzanym klubie. Profesjonalnym jak na polskie warunki ;)

2 spadają z Ekstraklasy (15 drużyna i 16 Polonia), a w ich miejsce wchodzą dwie drużyny z I ligi.

wolfy 28.05.2013 21:33

Polonia Groclin Warszawa spada, czyli ostateczny koniec mutanta. A jeszcze niedawno straszyli, że kupią licencje od Kolejarza Stróże...

Polonia Groclin Kolejarz Warszawa? Cytując Siarę z Killera: "mają rozmach, s....ysyny".

buczo1985 28.05.2013 21:37

Ale wtopa faktycznie, nie wiem jak ja to sobie liczyłem :P
No to walka o utrzymanie Bełchatów- Podbeskidzie zapowiada się interesująco.

WiślakMyślenice 28.05.2013 21:40

Dysko-polo myśli, że okoliczne wioski to pokemony i zbiera do nazwy wszystkie ;D

Emenems81 28.05.2013 21:43

Gdzieś obiło mi się o uszy, że kombinują coś z Kolejarzem Stróże..

Mario Nh 28.05.2013 21:43

To było do przewidzenia.

Myślę, ze Podbeskidzie i Bełchatów gdzieś tam od kilku tygodni kalkulowało, że szansa na pozostanie się zwiększa jeśli Polonia nie otrzyma licencji.
Ciekawie sie zapowiada walka o utrzymanie.
I Bełchatów i Podbeskidzie grają nieźle na wiosnę, chłopaki rwią się tam do gry.

Przykro to przyznać, ale jeśli chodzi o zaangażowanie sportowe i jakikolwiek styl to najmniej nasza Wisła zasługuję na pozostanie.

Oczywiście niech leci któryś z tych klubów dwóch.Wisła to marka, Wisła to tysiące kibiców.
I dla mnie kluby z takich małych miast, gdzie na mecze chodzi tak mało ludzi nie maja racji bytu, na dłuższą metę.

Konrad. 29.05.2013 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1314749)

Przykro to przyznać, ale jeśli chodzi o zaangażowanie sportowe i jakikolwiek styl to najmniej nasza Wisła zasługuję na pozostanie.

Oczywiście niech leci któryś z tych klubów dwóch.Wisła to marka, Wisła to tysiące kibiców.
I dla mnie kluby z takich małych miast, gdzie na mecze chodzi tak mało ludzi nie maja racji bytu, na dłuższą metę.

Nie przeginajcie już pały z tym samobiczowaniem.

Pewnie, że jeśli paru piłkarzy zakończy karierę, paru pokończą się kontrakty, paru się zestarzeje :P, a my nie kupimy nikogo konkretnego to w przyszyłm sezonie o nic więcej jak środek tabeli walczyć nie będziemy...

Ale gadki już że gramy jakoś znacząco gorzej od Widzewa, Pogoni, Jagielloni? Ja nie widzę różnicy.

W tabeli na wiosnę zajmujemy na razie ósme miejsce, więc też do 16. trochę brakuje...

qqq_b 29.05.2013 13:58

Jeszcze Ruch może spaść :D

studio 29.05.2013 14:09

Konrad a nie 7? A bez Polonii 6 ? Tez sie zastanawiam skad taka maksymalna proba okazywania jak to u was zle.

ps. przdupas miller trybune wam zamknal.

Kole Jorz 29.05.2013 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1314827)
Konrad a nie 7? A bez Polonii 6 ?

Jemu chyba chodzi o wyniki tylko w rundzie wiosennej. Ale jeżeli nie, to należy jeszcze pamiętać, że Zagłębie zaczynało od -3 pkt, więc dotychczas praktycznie zdobyło 37 pkt. To tak jeżeli patrzeć pod kątem czysto sportowym.

Emenems81 29.05.2013 20:36

Legia chcę buchnąć Lechowi Kamińskiego, ja wiem, że Leśnodorski coś o tym mówił, ale nie sądziłem, że tak szybko przejdzie do czynów. Według weszlo Kamiński wyraził wstępne zainteresowanie przejściem do L.

Maciuś 29.05.2013 20:47

Zwykłe podbijanie kontraktu w Amikorzu.

Emenems81 29.05.2013 20:54

Może i tak, ale mimo wszystko deklarować chęć przeniesienia się do przyjaciółki jest nie na miejscu i kibice amikorza zapewne będą o tym pamiętać.

dulli78 29.05.2013 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1314731)
Leci ostatnia wraz z przedostatnią. Czyli 15 i 16 (Groclin).

Dyskopole lecą ale nie zostaną przesunięci na ostatnie miejsce i z telewizji dostaną pieniądze za rzeczywiste miejsce w tabeli. Ciekawe czy Irek przytuli tą kasę czy zajmie się nią komornik?

Tak się kończą fuzje i kupczenie klubami. Historia jest przewrotna - Polonia w V lidze a Śląsk, któremu Drzymała pierwotnie chciał tą licencję sprzedać kolejny rok w ścisłej czołówce ligi.

skttrbrain 30.05.2013 00:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emenems81 (Post 1314919)
Może i tak, ale mimo wszystko deklarować chęć przeniesienia się do przyjaciółki jest nie na miejscu i kibice amikorza zapewne będą o tym pamiętać.

Ale kto powiedział, że deklarował? Stanowski? WeszLo?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl