![]() |
Cytat:
A co do korzyści, to pewnie takie jak każde miasto, jakiś tam prestiż i większa ilość turystów. I nic więcej, bo całą infrastrukturę budują sobie miasta za swoje pieniądze. Ja tam chciałbym, żeby w Krakowie było Euro :-) Jakoś nie widzę żadnych minusów, bo w twój "paraliż miasta" nie wierzę. Pamiętam co się działo w mieście, jak przyjechały MILIONY osób na mszę papieża na Błoniach. Nic strasznego. Wszystko było zorganizowane: parkingi na obrzeżach, specjalne linie autobusowe. A teraz przyjedzie max 10% ludzi, którzy kiedyś przybyli na wspomnianą mszę. |
Zróbmy ogólnonarodową zbiórkę na otynkowanie stadionu :lol:
|
Radze przeanalizowac wszystkie zdjecia zanim znowu wybuchnie histeria na forum.Boczne scianki wykonane sa z silikatow i sa one na razie na zewnatrz(silikat nie moze byc wystawiony na dzialnie czynnikow zew niezabezpieczony). Wiec pewnie bedzie jakas okladzina na elewacj iprzy strefie wejsciowej.Wyglada na to ze Polimex mial w kontrakcie wykonanie barierek i ogrodzenia i to zrobil bo za cholere nie moge skumac jak to jest ze stoi juz ogrodzenie a elewacja jest jeszcze nie ruszona.
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7945379335.jpg |
Bzdura, silikaty nadają się do budowania ścian elewacyjnych, bez konieczności ich izolacji i tynkowania. Jak nie wierzysz, to możesz przeczytać o tym chociażby tutaj:
http://www.grupasilikaty.pl/zalety_silikatow.php To tak zostanie, zarówno przy jęzorze jak i zamurowana ściana frontowa od strony okrąglaka. Co więcej, możliwość wykończenia tego pojawi się dopiero przy robieniu całej elewacji - samo otynkowanie sprawi, że dalej będą widoczne na kilometr łaty. Kiedy wykończenie elewacji? Nikt nie wie, w domyśle - NIGDY. |
Nie no - elewacja ścianek bocznych jęzora napewno będzie zrobiona. Nie jest to żaden wielki koszt. Jęsli by tego nie miał w zakresie Polimex to SSA to pewnie zrobi. Jest to reprezentacyjne wejście na stadion.Nikt tego tak nie zostawi. Prawdę mówiąc do tej pory myslałem że tego nie robią ze wzgledu na temperatury ale to zdjęcie z barierką wyprowadziło mnie z blędu.
|
Uważam ze zastosowanie tynkow akrylowych na zewnatrz lub tym podobnym ktore maja zastosowanie w dociepleniach ,ale tez sie stosuje na goły beton zdało by tu egzamin.Duza baza kolorów do wykorzystania w zasadzie mozna zrobic wszystko,znam nawet firme w Krakowie której własciciele sa zapalonymi kibicami Wisły:www.goluszka.pl
|
taaa tynki akrylowe, po 5 latach wyblakłe kolory oraz brud i meszek co możemy zaobserwować na niejednym bloku. Lepiej już silikonowe, i najważniejsze żeby miał odpowiednią fakturę. Tylko co z tego że my sobie tu gadu gadu, a beton jak był tak pewnie długo jeszcze będzie
|
Dla miasta jest to budowa zakończona więc na to wychodzi, że wykonanie elewacji będzie już należało do operatora stadionu. W ramach opłat związanych z czynszem będzie trzeba ją wykonać i kropka.
|
lekki offtop, ale wybaczcie
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eur...wiadomosc.html szczerze mówiąc nie wierzę w to, ale gdyby faktycznie tak się stało... :-) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Zobaczymy. Ja jakoś nie wierzę, że uwzględnią to w umowie o dzierżawę, zwłaszcza biorąc pod uwagę masę innych kosztownych rzeczy, którymi operator będzie musiał się zająć.
|
Trochę off topic i wiem, że nie prima aprilis, ale o stadionach mowa wszak :) Tekst jak najbardziej serio
Euro 2012 będzie w Krakowie? http://www.gazetakrakowska.pl/strona...onda,id,t.html |
ile razy jeszcze będziemy czytali kolejne powtarzające się teksty o rzekomym Euro w Krakowie, w różnych tematach?
ile razy ktoś, nie czytając poprzednich stron zamieści jeszcze raz link do tej informacji? |
było tutaj kiedyś wklejane zdjęcie naszego stadionu z którego siedzeń będzie widać tylko fragment boiska (resztę zasłania loża VIP). Podrzuci ktoś link ze zdjęciem?
Z góry dziękuje. |
Znalazłem cos takiego chyba sie nikt nie obrazi
https://picasaweb.google.com/stadion...sY15Marca2011# |
Piszą, że w Poznaniu wyjście ze stadionu trwa nawet 15 minut przez co mają problemy z ewakuacją. Przecież z G u nas stojąc na górze wyjście trwa 15-20 minut, więc gdzie mecze będą grać? Z tego co czytałem to minimum 30k miejsc więc druga strona błoń odpada.
Poza tym Kraków nie ma, albo ma mniejsze problemy z lotniskiem i dworcem. |
Cytat:
|
Wyjście z G trwa tak długo, ponieważ ten sektor z wiadomych względów jest przepełniony. Zauważ, że wschodnia opróżnia się bardzo szybko.
|
Wschodnia oproznia sie szybciej bo jest lepiej zrobiona - wyjscia z trybun sa 2 razy szersze...
paczuś: 20min? w zyciu, 15 max ze srodka G, bo faktycznie srodek ( a nie cala trybuna ) jest przepeloniony... Ale... mowimy o tym jak ludzie sobie wychodza tak spokojnie i na dole inni stoja gadajac i blokuja droga, a tu mowimy o szybkim wyjsciu odrazu na zewnatrz... wiec max 7-8min. Do tego nalezy dodac ze 1/4 ludzi na dole wychodzila by w strone murawy po schodkach i pozniej w zewnatrznych stron trybun, wiec nie wiecej niz 5 min by to zajelo, jak i cala ewakuacja stadionu - jesli chodzi o ogolne wzgledy bezpieczenstwa jest u nas bardzo dobrze... |
14 lutego było spotkanie
Cytat:
Nie chodzi mi o 'tajemnicze rozmowy TS-u z jakimś inwestorem..' |
Cytat:
|
siema. ma ktoś jakieś info czy trybuna północna będzie otwarta jeszcze w tym sezonie bo na zachodnia chyba nie ma co liczyć. pozdro
|
Nie wyobrażam sobie aby nie wykonano w ogóle elewacji na stadionie. Nasza arena ze względu na "cudowny" surowy beton wygląda jakby miała 40 lat, a nawet nie została oddana do użytku. To tak jakby kupić nowiutkie auto tylko, że jego wygląd będzie sugerował, że nie jest z salonu tylko z komisu. Jak sobie z tym miasto poradzi nie narażając Wisłe na koszta to mnie już nie interesuje. Niech się JM wykaże pomysłowością jaką prezentował i prezentuje gdy chodzi o KSW.
Najnowszy najstarszy stadion w Krakowie... |
Cytat:
|
Pamiętam, że co do różnych koncepcji przerobienia i modyfikacji stadionu wcześniej zastrzeżenia miał Obtułowicz ( nie pamiętam dokładnie o co to chodziło). Teraz, gdy jego nie ma już wśród nas, to nie będzie miał kto się sprzeciwiać modyfikacjom. O ile pamiętam, zamiana betonu architektonicznego na zwykły też musiało być wyrażone jego zgodą. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to położenie elewacji na ścianach stadionu nie powinno spotkać się z jakimkolwiek głosem sprzeciwu. Tylko kto wyłoży na to kasę ?
|
Wielki + stadionu to to ze jest piekny w srodku. I to uwazam ze jest najwazniejsza rzecz na teraz.
Minusy to odleglosc trybun za liniami bocnzymi od boiska- z tym sie juz nic nie zrobi Elewacja, a raczej jej brak. Ale tutaj wszystko jest przed nami. Mam nadzieje ze elewacja powstanie i wtedy stadion z zewnatrz nie bedzie przypominal bubla tylko bedzie ok. Nie beda razily zacieki, dobudowywane scianki itd Jesli klub upora sie z tym problemem to uwazam ze do stadionu nie bedzie mozna miec wikeszych zastrzezen. Napewno nie bedzie on idealny ale do wszystkiego mozna sie przyczepic. Wiec niema sie co zalamywac, najwazniejsze ze w srodku jest ladnie i na wysokim poziomie. |
Cytat:
|
Nie można tego zrobić
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl