Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Siwy_89 22.03.2011 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1068777)
To powiedz mi co z tego bedziemy mieli jeśli teraz dostaniemy euro? (chociąz i tak nie dostaniemy) ale tak hipotetycznie ?

To ty napisałeś, w ogóle nie orientujac się w temacie, że Poznań nabudował sobie infrastruktury za rządową kasę. Więc to ty chyba powinieneś coś udowodnić, a nie ja?


A co do korzyści, to pewnie takie jak każde miasto, jakiś tam prestiż i większa ilość turystów. I nic więcej, bo całą infrastrukturę budują sobie miasta za swoje pieniądze.

Ja tam chciałbym, żeby w Krakowie było Euro :-) Jakoś nie widzę żadnych minusów, bo w twój "paraliż miasta" nie wierzę. Pamiętam co się działo w mieście, jak przyjechały MILIONY osób na mszę papieża na Błoniach. Nic strasznego. Wszystko było zorganizowane: parkingi na obrzeżach, specjalne linie autobusowe. A teraz przyjedzie max 10% ludzi, którzy kiedyś przybyli na wspomnianą mszę.

dj_ibutti 23.03.2011 00:10

Zróbmy ogólnonarodową zbiórkę na otynkowanie stadionu :lol:

RLY 23.03.2011 00:32

Radze przeanalizowac wszystkie zdjecia zanim znowu wybuchnie histeria na forum.Boczne scianki wykonane sa z silikatow i sa one na razie na zewnatrz(silikat nie moze byc wystawiony na dzialnie czynnikow zew niezabezpieczony). Wiec pewnie bedzie jakas okladzina na elewacj iprzy strefie wejsciowej.Wyglada na to ze Polimex mial w kontrakcie wykonanie barierek i ogrodzenia i to zrobil bo za cholere nie moge skumac jak to jest ze stoi juz ogrodzenie a elewacja jest jeszcze nie ruszona.
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7945379335.jpg

PiotrG 23.03.2011 03:53

Bzdura, silikaty nadają się do budowania ścian elewacyjnych, bez konieczności ich izolacji i tynkowania. Jak nie wierzysz, to możesz przeczytać o tym chociażby tutaj:
http://www.grupasilikaty.pl/zalety_silikatow.php

To tak zostanie, zarówno przy jęzorze jak i zamurowana ściana frontowa od strony okrąglaka.

Co więcej, możliwość wykończenia tego pojawi się dopiero przy robieniu całej elewacji - samo otynkowanie sprawi, że dalej będą widoczne na kilometr łaty. Kiedy wykończenie elewacji? Nikt nie wie, w domyśle - NIGDY.

Arapaho 23.03.2011 08:57

Nie no - elewacja ścianek bocznych jęzora napewno będzie zrobiona. Nie jest to żaden wielki koszt. Jęsli by tego nie miał w zakresie Polimex to SSA to pewnie zrobi. Jest to reprezentacyjne wejście na stadion.Nikt tego tak nie zostawi. Prawdę mówiąc do tej pory myslałem że tego nie robią ze wzgledu na temperatury ale to zdjęcie z barierką wyprowadziło mnie z blędu.

kriswisla 23.03.2011 09:28

Uważam ze zastosowanie tynkow akrylowych na zewnatrz lub tym podobnym ktore maja zastosowanie w dociepleniach ,ale tez sie stosuje na goły beton zdało by tu egzamin.Duza baza kolorów do wykorzystania w zasadzie mozna zrobic wszystko,znam nawet firme w Krakowie której własciciele sa zapalonymi kibicami Wisły:www.goluszka.pl

Wicked 23.03.2011 09:53

taaa tynki akrylowe, po 5 latach wyblakłe kolory oraz brud i meszek co możemy zaobserwować na niejednym bloku. Lepiej już silikonowe, i najważniejsze żeby miał odpowiednią fakturę. Tylko co z tego że my sobie tu gadu gadu, a beton jak był tak pewnie długo jeszcze będzie

Hudy 23.03.2011 09:58

Dla miasta jest to budowa zakończona więc na to wychodzi, że wykonanie elewacji będzie już należało do operatora stadionu. W ramach opłat związanych z czynszem będzie trzeba ją wykonać i kropka.

coonta 23.03.2011 10:06

lekki offtop, ale wybaczcie
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eur...wiadomosc.html

szczerze mówiąc nie wierzę w to, ale gdyby faktycznie tak się stało... :-)

PiotrG 23.03.2011 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hudy (Post 1068876)
Dla miasta jest to budowa zakończona więc na to wychodzi, że wykonanie elewacji będzie już należało do operatora stadionu. W ramach opłat związanych z czynszem będzie trzeba ją wykonać i kropka.

Tia, jasne. A jak zmienią operatora, to zabierze elewację ze sobą.

Arapaho 23.03.2011 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1068886)
Tia, jasne. A jak zmienią operatora, to zabierze elewację ze sobą.

Rozliczaja to w czynszu. Jest to normalny zabieg wynajmując lokal chcąc podnieść jego standard. Musi tylko miasto chcieć

PiotrG 23.03.2011 11:42

Zobaczymy. Ja jakoś nie wierzę, że uwzględnią to w umowie o dzierżawę, zwłaszcza biorąc pod uwagę masę innych kosztownych rzeczy, którymi operator będzie musiał się zająć.

farben 23.03.2011 14:29

Trochę off topic i wiem, że nie prima aprilis, ale o stadionach mowa wszak :) Tekst jak najbardziej serio

Euro 2012 będzie w Krakowie?

http://www.gazetakrakowska.pl/strona...onda,id,t.html

FraMat 23.03.2011 15:04

ile razy jeszcze będziemy czytali kolejne powtarzające się teksty o rzekomym Euro w Krakowie, w różnych tematach?
ile razy ktoś, nie czytając poprzednich stron zamieści jeszcze raz link do tej informacji?

laurence 23.03.2011 17:19

było tutaj kiedyś wklejane zdjęcie naszego stadionu z którego siedzeń będzie widać tylko fragment boiska (resztę zasłania loża VIP). Podrzuci ktoś link ze zdjęciem?
Z góry dziękuje.

derr 23.03.2011 17:42

Znalazłem cos takiego chyba sie nikt nie obrazi
https://picasaweb.google.com/stadion...sY15Marca2011#

paczuś 23.03.2011 22:36

Piszą, że w Poznaniu wyjście ze stadionu trwa nawet 15 minut przez co mają problemy z ewakuacją. Przecież z G u nas stojąc na górze wyjście trwa 15-20 minut, więc gdzie mecze będą grać? Z tego co czytałem to minimum 30k miejsc więc druga strona błoń odpada.
Poza tym Kraków nie ma, albo ma mniejsze problemy z lotniskiem i dworcem.

krakus76 23.03.2011 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez paczuś (Post 1069078)
Piszą, że w Poznaniu wyjście ze stadionu trwa nawet 15 minut przez co mają problemy z ewakuacją. Przecież z G u nas stojąc na górze wyjście trwa 15-20 minut, więc gdzie mecze będą grać? Z tego co czytałem to minimum 30k miejsc więc druga strona błoń odpada.
Poza tym Kraków nie ma, albo ma mniejsze problemy z lotniskiem i dworcem.

Dworzec akurat już się robi i na EURO ma być oddany.

M89 23.03.2011 22:49

Wyjście z G trwa tak długo, ponieważ ten sektor z wiadomych względów jest przepełniony. Zauważ, że wschodnia opróżnia się bardzo szybko.

WislaFan123 23.03.2011 23:00

Wschodnia oproznia sie szybciej bo jest lepiej zrobiona - wyjscia z trybun sa 2 razy szersze...

paczuś: 20min? w zyciu, 15 max ze srodka G, bo faktycznie srodek ( a nie cala trybuna ) jest przepeloniony...

Ale... mowimy o tym jak ludzie sobie wychodza tak spokojnie i na dole inni stoja gadajac i blokuja droga, a tu mowimy o szybkim wyjsciu odrazu na zewnatrz... wiec max 7-8min. Do tego nalezy dodac ze 1/4 ludzi na dole wychodzila by w strone murawy po schodkach i pozniej w zewnatrznych stron trybun, wiec nie wiecej niz 5 min by to zajelo, jak i cala ewakuacja stadionu - jesli chodzi o ogolne wzgledy bezpieczenstwa jest u nas bardzo dobrze...

aNouc 23.03.2011 23:07

14 lutego było spotkanie

Cytat:

Prezydent Krakowa deklaruje, że miasto wybuduje halę Wisły, a jej oddanie możliwe jest do końca 2013 roku. Zgodził się również rozważyć inną możliwość - przekazanie na przedsięwzięcie unijnej dotacji w wysokości 8 mln euro, jeśli klub w ciągu 4 tygodni znajdzie prywatnego inwestora, który będzie chętny na przekazanie pozostałych środków (potrzeba jeszcze ok. 16 mln zł). Jeśli chętny inwestor się nie pojawi, Jacek Majchrowski poprosi marszałka województwa o przesunięcie 32 mln zł unijnej dotacji z hali Wisły na halę widowiskową w Czyżynach.
Był to dosyć odważny ruch. Wiadomo już coś?
Nie chodzi mi o 'tajemnicze rozmowy TS-u z jakimś inwestorem..'

QBAS 23.03.2011 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M89 (Post 1069082)
Wyjście z G trwa tak długo, ponieważ ten sektor z wiadomych względów jest przepełniony. Zauważ, że wschodnia opróżnia się bardzo szybko.

Ze wschodniej trybuny wychodzi się o wiele wiele szybciej głównie dla tego, że na jedno wyjście przypada mniej kibiców.

mikereg 24.03.2011 14:41

siema. ma ktoś jakieś info czy trybuna północna będzie otwarta jeszcze w tym sezonie bo na zachodnia chyba nie ma co liczyć. pozdro

cpc 25.03.2011 09:25

Nie wyobrażam sobie aby nie wykonano w ogóle elewacji na stadionie. Nasza arena ze względu na "cudowny" surowy beton wygląda jakby miała 40 lat, a nawet nie została oddana do użytku. To tak jakby kupić nowiutkie auto tylko, że jego wygląd będzie sugerował, że nie jest z salonu tylko z komisu. Jak sobie z tym miasto poradzi nie narażając Wisłe na koszta to mnie już nie interesuje. Niech się JM wykaże pomysłowością jaką prezentował i prezentuje gdy chodzi o KSW.
Najnowszy najstarszy stadion w Krakowie...

Arapaho 25.03.2011 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cpc (Post 1069338)
Nie wyobrażam sobie aby nie wykonano w ogóle elewacji na stadionie. Nasza arena ze względu na "cudowny" surowy beton wygląda jakby miała 40 lat, a nawet nie została oddana do użytku. To tak jakby kupić nowiutkie auto tylko, że jego wygląd będzie sugerował, że nie jest z salonu tylko z komisu. Jak sobie z tym miasto poradzi nie narażając Wisłe na koszta to mnie już nie interesuje. Niech się JM wykaże pomysłowością jaką prezentował i prezentuje gdy chodzi o KSW.
Najnowszy najstarszy stadion w Krakowie...

Jak też sobie nie wyobrażam- ale chyba czas sobie zacząć wyobrażać

Sinoos 25.03.2011 16:34

Pamiętam, że co do różnych koncepcji przerobienia i modyfikacji stadionu wcześniej zastrzeżenia miał Obtułowicz ( nie pamiętam dokładnie o co to chodziło). Teraz, gdy jego nie ma już wśród nas, to nie będzie miał kto się sprzeciwiać modyfikacjom. O ile pamiętam, zamiana betonu architektonicznego na zwykły też musiało być wyrażone jego zgodą. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to położenie elewacji na ścianach stadionu nie powinno spotkać się z jakimkolwiek głosem sprzeciwu. Tylko kto wyłoży na to kasę ?

Jaroo1 25.03.2011 18:41

Wielki + stadionu to to ze jest piekny w srodku. I to uwazam ze jest najwazniejsza rzecz na teraz.
Minusy to odleglosc trybun za liniami bocnzymi od boiska- z tym sie juz nic nie zrobi
Elewacja, a raczej jej brak. Ale tutaj wszystko jest przed nami. Mam nadzieje ze elewacja powstanie i wtedy stadion z zewnatrz nie bedzie przypominal bubla tylko bedzie ok. Nie beda razily zacieki, dobudowywane scianki itd
Jesli klub upora sie z tym problemem to uwazam ze do stadionu nie bedzie mozna miec wikeszych zastrzezen. Napewno nie bedzie on idealny ale do wszystkiego mozna sie przyczepic. Wiec niema sie co zalamywac, najwazniejsze ze w srodku jest ladnie i na wysokim poziomie.

jekert 25.03.2011 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1069513)
Minusy to odleglosc trybun za liniami bocnzymi od boiska- z tym sie juz nic nie zrobi

Nie do końca nic. Jeśli nie ma problemu z widocznością (a nie ma chyba - byłem na kilku sektorach już), to można zwiększyć wymiary boiska i trybuny same się przybliżą.

FraMat 25.03.2011 18:55

Nie można tego zrobić

Donki 25.03.2011 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jekert (Post 1069523)
Nie do końca nic. Jeśli nie ma problemu z widocznością (a nie ma chyba - byłem na kilku sektorach już), to można zwiększyć wymiary boiska i trybuny same się przybliżą.

Nie można. Są wymogi co do rozmiaru boiska


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl