Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

Arkadiusz.Czerepach 15.06.2023 22:25

fajny post , Wolfy jak sie postara to potrafi nawiązać do poziomu Koalika

Karherop 15.06.2023 22:49

@wolfy tutaj masz dział plotki i propozycje, więc i tak byś tu nie dostał oficjalnego komunikatu. No ale dobrze mieć marzenia.

A tak w ogóle to już nie wiem czy piłkarze po przegranych mają chować głowę w piasek czy jednak nie?

Zdecyduj się

krysztal 15.06.2023 23:10

Widzę Karherop ,że już się odpaliłeś i na nowo roztaczasz świetlane wizje dla naszego kochanego ....idołka.A po Puszczy nawet słowem się nie odezwałeś i tydzień siedziałeś jak mysz pod miotłą.Masz charakter podobny do Królewskiego,jak mu nie idzie to płacz i zgrzytanie zębów a potem wystarczy chwila i ego pod sufitem lata.Do następnej kompromitacji....

wolfy 16.06.2023 07:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1604147)
@wolfy tutaj masz dział plotki i propozycje, więc i tak byś tu nie dostał oficjalnego komunikatu. No ale dobrze mieć marzenia.

A tak w ogóle to już nie wiem czy piłkarze po przegranych mają chować głowę w piasek czy jednak nie?

Zdecyduj się

Ja jestem zdecydowany że mam w dupie jaką ligę woli Sapała, czy którykolwiek inny skompromitowany pozorant. W opowieściach to Ci frajerzy są zawsze mocni. Jedyne deklaracje jakie mnie interesują to zgoda na rozwiązanie kontraktu, ale takich jaj to żaden z tych darmozjadów nie ma.

Poza tym, żeby nie robić większego burdelu - perełki które z siebie wyrzucą jednak do działu "nasi piłkarze". Ja czekam na choćby plotki o pozbyciu się Gruszkowskiego, Biegańskiego, Dudy, Bashy, Żyro czy Młyńskiego.

Coś pozytywnego. Cokolwiek.

Karherop 16.06.2023 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1604152)
Widzę Karherop ,że już się odpaliłeś i na nowo roztaczasz świetlane wizje dla naszego kochanego ....idołka.A po Puszczy nawet słowem się nie odezwałeś i tydzień siedziałeś jak mysz pod miotłą.Masz charakter podobny do Królewskiego,jak mu nie idzie to płacz i zgrzytanie zębów a potem wystarczy chwila i ego pod sufitem lata.Do następnej kompromitacji....

Po porażkach muszę odpocząć od forum i od Wisly. Mam wprost przeciwnie do wielu tutaj, którzy musza wylewać swoja frustracje.
Pisałem o tym nie raz nie mam satysfakcji z pastwienia się nad piłkarzykami czy osobami że sztabu, nawet jeśli na to zasługują.

Zresztą, napisałem po nim że Sobol za ten mecz jest do zwolnienia. Zdania nie zmieniłem.

Nie wiem gdzie ty widzisz roztaczanie wizji. Wprost przeciwnie. Inni się zbroja, my jesteśmy w lesie, choć po wczorajszym wieczorze to może chociaż utrzymamy 80% kluczowych zawodników. Gorzej z trenerem.

Elendil 16.06.2023 14:21

Miedź też porobiła transfery na e-klasę i zleciała już na półmetku. Nie samymi transferami klub wygrywa lub przegrywa. Mogą być na miejscu 1, a równie dobrze mogą skończyć jak Arka - poza barażami. Kto obstawiał, że w tym roku wejdzie Ruch - beniaminek z piłkarzami za grosze - i Puszcza? Ten sezon też będzie pełen nie spodzianek. Czy my znów rozczarujemy, czy wręcz przeciwnie, wolfy będzie piał z zachwytu jak drużyna się rozwija pod batutą Sobolewskiego? Czy grę będą robić Hiszpanie czy Polacy, nad którymi większość postawiła już krzyżyk?

wolfy 16.06.2023 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1604219)
Miedź też porobiła transfery na e-klasę i zleciała już na półmetku. Nie samymi transferami klub wygrywa lub przegrywa. Mogą być na miejscu 1, a równie dobrze mogą skończyć jak Arka - poza barażami. Kto obstawiał, że w tym roku wejdzie Ruch - beniaminek z piłkarzami za grosze - i Puszcza? Ten sezon też będzie pełen nie spodzianek. Czy my znów rozczarujemy, czy wręcz przeciwnie, wolfy będzie piał z zachwytu jak drużyna się rozwija pod batutą Sobolewskiego? Czy grę będą robić Hiszpanie czy Polacy, nad którymi większość postawiła już krzyżyk?

Na pewno będę się aż rozpływał na perełkami taktycznymi Sobolewskiego. Już to widzę oczami wyobraźni. Acha.

Zgadzam się że nie samymi transferami się awansuje. Puszcza to pokazała. Czasem ważniejszy jest trener który to poukłada - ale tutaj jesteśmy w dupie. Sobolewskiego robili jak chcieli.

Ale to serio nie ten temat.

FraMat 16.06.2023 18:28

Fakt, to serio nie ten temat.

Tułacz układał na spokojnie drużynę przez juz 8 lat.
Dobierał sobie zawodników do swojej koncepcji.
Nikt na żadnym forum mu nie chrzanił, że to pozorant, parodysta, cieć, cymbał i co tam jeszcze...
Nikt nie mądralił się, że skoro nie awansuje to jest debilem taktycznym.
A mógł.

A Sobolewski pod presją pracuje od 3 października czyli stuknęło mu 8 miesięcy.

Nie wiem czy się jasno wyraziłem?

doktor granat 16.06.2023 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1604236)
Fakt, to serio nie ten temat.

Tułacz układał na spokojnie drużynę przez juz 8 lat.
Dobierał sobie zawodników do swojej koncepcji.
Nikt na żadnym forum mu nie chrzanił, że to pozorant, parodysta, cieć, cymbał i co tam jeszcze...
Nikt nie mądralił się, że skoro nie awansuje to jest debilem taktycznym.
A mógł.

A Sobolewski pod presją pracuje od 3 października czyli stuknęło mu 8 miesięcy.

Nie wiem czy się jasno wyraziłem?

Ale robił to w drużynie, która miała cel grać mniej czy bardziej spokojnie w 1 lidze i ten cel realizował. Więc nikt mu nie pisał, że jest parodystą, a poza tym jaką mieli średnią widzów i w związku z tym czy/jakie mogli mieć forum?
Aż tu nadeszło stulecie klubu i pewnie potencjalny (-i) duży sponsor (MAN?) i klub postanowił zawalczyć o coś więcej na serio i do końca.
A w Wiśle przy założeniu budżetu na poziomie klubu drugiej połowy extra ( nie samego dołu) nie może być mowy żeby ktoś się bawił przez x lat na poziomie 6, 10 czy 12 miejsca żeby za 3 czy 5 lat awansować.. A gdyby nawet ktoś wymyślił taką bzdurę to Sobol przez 1,5 roku z tego połowę z wujkiem nie zbudował moim zdaniem kompletnie nic, więc skąd nadzieja, że jest w stanie cokolwiek zbudować w 2 czy 3 roku pracy?

wolfy 16.06.2023 19:40

My po kolejnym braku awansu raczej gasimy światło. Kolejne kilkanaście milionów deficytu na i tak już sporą kupkę będzie nie do udźwignięcia.
Reszta to urojenia FraMat-a.

EDIT: A co tam - trzymajmy go i 12 lat. Jest tyle wiejskich klubików które nie zaznaly radości o.......enia Wisły na jej stadionie, na oczach frajerów którzy zapłacili za przyjemność oglądania tego cyrku. Nie zrażajmy się porażkami i kompromitacjami - Radzio się kiedyś w końcu nauczy!

krysztal 16.06.2023 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1604236)
Fakt, to serio nie ten temat.

Tułacz układał na spokojnie drużynę przez juz 8 lat.
Dobierał sobie zawodników do swojej koncepcji.
Nikt na żadnym forum mu nie chrzanił, że to pozorant, parodysta, cieć, cymbał i co tam jeszcze...
Nikt nie mądralił się, że skoro nie awansuje to jest debilem taktycznym.
A mógł.

A Sobolewski pod presją pracuje od 3 października czyli stuknęło mu 8 miesięcy.

Nie wiem czy się jasno wyraziłem?

Tułacz budował spokojnie drużynę.....ja .......e czy ty jesteś normalny?
Zbierał co się ewentualnie nawinęło a nie dobierał do swojej koncepcji.
I z tych zbierańcuchów zrobił drużynę na awans

tomasz_19 19.06.2023 08:10

Dokładnie, Tułacz to magik w porównaniu do naszego Sobola.

Kurz 19.06.2023 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1604412)
Dokładnie, Tułacz to magik w porównaniu do naszego Sobola.

To żadna magia. A skuteczny styl gry w Polskich warunkach, który nie wymaga wirtuozów. Wariant tego co gra Raków.

Obawiam się, że nie da się go odtworzyć w klubie z taką przeszłością i takimi oczekiwaniami, biorąc pod uwagę fakt, że ani przez moment od odejścia Cupiała nie kusiło nas, żeby pójść tą drogą.

Karherop 19.06.2023 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1604257)
Tułacz budował spokojnie drużynę.....ja .......e czy ty jesteś normalny?
Zbierał co się ewentualnie nawinęło a nie dobierał do swojej koncepcji.
I z tych zbierańcuchów zrobił drużynę na awans

Jestem bliżej tej koncepcji.

Stawianie teraz Puszczy i Tułacza za wzór idealnej budowy zespolu to nieporozumienie. Może być to wzór dla klubów z małych miejscowości, ale to raczej ewenement niż coś co można skopiować w każdym miejscu. Już nawet pomijając fakt że na szczeblu centralnym nie ma trenera który dłużej obecnie w jednym klubie. Po takim czasie wielu ludzi się wypala, chce zmiany środowiska, w Puszczy było wygodnie to trener siedział do dzisiaj.

Dla Puszczy sukcesem byla max 1 liga i choćby z tego powodu doszli do wniosku że póki się w niej utrzymują to trenera nie zwalniają. To ich mądrość ale i fart sprawil że rok temu nie spadli z ligi (cudem się uratowali), teraz zrobili awans słabością innych.

Baraże rozegrali świetnie, trzeba im to oddać, ale kibice którym wydaje się że Puszcza to piękna romantyczna historia będą sobie chcieli wydłubać oczy oglądając ich mecze w ekstraklasie.

krysztal 19.06.2023 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1604421)
Jestem bliżej tej koncepcji.

Stawianie teraz Puszczy i Tułacza za wzór idealnej budowy zespolu to nieporozumienie. Może być to wzór dla klubów z małych miejscowości, ale to raczej ewenement niż coś co można skopiować w każdym miejscu. Już nawet pomijając fakt że na szczeblu centralnym nie ma trenera który dłużej obecnie w jednym klubie. Po takim czasie wielu ludzi się wypala, chce zmiany środowiska, w Puszczy było wygodnie to trener siedział do dzisiaj.

Dla Puszczy sukcesem byla max 1 liga i choćby z tego powodu doszli do wniosku że póki się w niej utrzymują to trenera nie zwalniają. To ich mądrość ale i fart sprawil że rok temu nie spadli z ligi (cudem się uratowali), teraz zrobili awans słabością innych.

Baraże rozegrali świetnie, trzeba im to oddać, ale kibice którym wydaje się że Puszcza to piękna romantyczna historia będą sobie chcieli wydłubać oczy oglądając ich mecze w ekstraklasie.

Ale po co piszesz to do mnie?Ja to wiem.Jestem jednak pewien,że skoro Tułacz poradził sobie tak dobrze z co by nie mówić piłkarskimi odpadami nie miałby problemu zmodyfikować sposób gry dysponując lepszym materiałem ludzkim.
Żeby nie było,nie domagam się od razu zatrudniania u nas Tułacza ale przykład ten pokazuje,że można poszukać trenera który wie co robi

FraMat 19.06.2023 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1604438)
Ale po co piszesz to do mnie?Ja to wiem.Jestem jednak pewien,że skoro Tułacz poradził sobie tak dobrze z co by nie mówić piłkarskimi odpadami nie miałby problemu zmodyfikować sposób gry dysponując lepszym materiałem ludzkim.
Żeby nie było,nie domagam się od razu zatrudniania u nas Tułacza ale przykład ten pokazuje,że można poszukać trenera który wie co robi

I ma na to czas.

Naprawdę styl Tułacza jest prosty, jak prosta jest piłka:
- mamy rosłych, ale w miarę zwinnych piłkarzy, którzy dobrze odbierają piłkę, a potem robią wrzutki w pole karne na kogoś równie rosłego, z akcji, albo częściej z SFG. Styl małego Rakowa.

Dodatkowo, kiedy rywal zaczyna się rozkręcać dajemy się sfaulować, leżymy cichutko na murawie, dopóki rywalowi nie przejdzie, lub się wkurzy, co zawsze skutkuje piłkarską gorączką i mnożeniem liczby błędów.

Dodam, że Tułacz nie zrobi tego z graczami bardziej technicznymi i lubiącymi fajerwerki jak Hiszpanie.
Potrzebuje do tego rzemieślników, wyrobników, zapierdalaczy bez płuc, rosłych drwali, od których bardziej techniczny przeciwnik będzie się odbijał.

Podejrzewam, że gdybyśmy zatrudnili trenera, który chciałby coś takiego wprowadzić, musielibyśmy szukać piłkarzy gdzie indziej niż w Hiszpanii, a wiślaccy kibice szybko by mu wybili z głowy taką piłkę.

krysztal 19.06.2023 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1604442)
I ma na to czas.

Naprawdę styl Tułacza jest prosty, jak prosta jest piłka:
- mamy rosłych, ale w miarę zwinnych piłkarzy, którzy dobrze odbierają piłkę, a potem robią wrzutki w pole karne na kogoś równie rosłego, z akcji, albo częściej z SFG. Styl małego Rakowa.

Dodatkowo, kiedy rywal zaczyna się rozkręcać dajemy się sfaulować, leżymy cichutko na murawie, dopóki rywalowi nie przejdzie, lub się wkurzy, co zawsze skutkuje piłkarską gorączką i mnożeniem liczby błędów.

Dodam, że Tułacz nie zrobi tego z graczami bardziej technicznymi i lubiącymi fajerwerki jak Hiszpanie.
Potrzebuje do tego rzemieślników, wyrobników, zapierdalaczy bez płuc, rosłych drwali, od których bardziej techniczny przeciwnik będzie się odbijał.

Podejrzewam, że gdybyśmy zatrudnili trenera, który chciałby coś takiego wprowadzić, musielibyśmy szukać piłkarzy gdzie indziej niż w Hiszpanii, a wiślaccy kibice szybko by mu wybili z głowy taką piłkę.

To jeszcze raz bo widzę,że nie dociera.Tułacz pewnie bardzo chętnie popracowałby z piłkarzami którzy potrafią więcej ale ma to co ma czyli to co nie mieściło się w innych klubach.
Odnośnie wzrostu to już gdzieś wrzucałem porównanie z naszą kadrą i to nie jest tak,że oni byli o głowę wyżsi.Porównując obie kadry różnica wynosiła chyba niecałe 3 cm (nie sprawdzałem jak było w meczu barażowym)

A skoro to takie proste dlaczego nie udaje się w jakiejś Sandecji czy innej Chojniczance.

krysztal 19.06.2023 12:48

A i jeszcze ten czas.Tułacz miał ten czas bo po prostu udawało mu się wykonać założone cele czyli najpierw awans z drugiej ligi a potem utrzymanie w pierwszej.Nikt chyba w Niepołomicach nie oczekiwał od niego awansu do ESY a już na pewno nie w poprzednich sezonach.U nas trener nie wykonał postawionego przed nim zadania.

Greg25 19.06.2023 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1604442)
I ma na to czas.

Naprawdę styl Tułacza jest prosty, jak prosta jest piłka:
- mamy rosłych, ale w miarę zwinnych piłkarzy, którzy dobrze odbierają piłkę, a potem robią wrzutki w pole karne na kogoś równie rosłego, z akcji, albo częściej z SFG. Styl małego Rakowa.

Dodatkowo, kiedy rywal zaczyna się rozkręcać dajemy się sfaulować, leżymy cichutko na murawie, dopóki rywalowi nie przejdzie, lub się wkurzy, co zawsze skutkuje piłkarską gorączką i mnożeniem liczby błędów.

Dodam, że Tułacz nie zrobi tego z graczami bardziej technicznymi i lubiącymi fajerwerki jak Hiszpanie.
Potrzebuje do tego rzemieślników, wyrobników, zapierdalaczy bez płuc, rosłych drwali, od których bardziej techniczny przeciwnik będzie się odbijał.

Podejrzewam, że gdybyśmy zatrudnili trenera, który chciałby coś takiego wprowadzić, musielibyśmy szukać piłkarzy gdzie indziej niż w Hiszpanii, a wiślaccy kibice szybko by mu wybili z głowy taką piłkę.

Taktyka Tułacza była jeszcze prostsza, ładujemy wysoką piłę na aferę w pole karne, bo to jedyna szansa, że coś wpadnie, a że zaczęło wpadać, to drużyna uwierzyła, że to ma prawo się udać...

U nas nie byłoby na to szans, żeby się udało.

Co do Sobola, to jeśli uda się zatrzymać większość składu i będziemy tak punktować, jak na wiosnę, to jest szansa, że to wypali. Nie stać nas teraz na eksperymenty, jeżeli wymieniać trenera, to na takiego, który faktycznie zrobi różnicę, a na takiego nas po pierwsze nie stać, po drugie który z wolnych trenerów dałby gwarancję powodzenia...? Kierunek hiszpański odpada, bo byłby to spory nietakt w stosunku do Kiko prosić go o znalezienie trenera, natomiast może jeszcze ktoś pamięta, jak obecny dyrektor dostał etykietkę Kiko no taktiko...

Greg25 19.06.2023 23:06

Jeśli z Sobolem nie wypali, to po kilku kolejkach w ESA z ŁKS-u na pewno wywalą Kazka Moskala, więc będzie dostępny trener od awansów...

R33 19.06.2023 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greg25 (Post 1604468)
Co do Sobola, to jeśli uda się zatrzymać większość składu i będziemy tak punktować, jak na wiosnę, to jest szansa, że to wypali. Nie stać nas teraz na eksperymenty, jeżeli wymieniać trenera, to na takiego, który faktycznie zrobi różnicę, a na takiego nas po pierwsze nie stać, po drugie który z wolnych trenerów dałby gwarancję powodzenia...? Kierunek hiszpański odpada, bo byłby to spory nietakt w stosunku do Kiko prosić go o znalezienie trenera, natomiast może jeszcze ktoś pamięta, jak obecny dyrektor dostał etykietkę Kiko no taktiko...

Czemu miałby to być nietakt w stosunku do Ramireza?

Greg25 19.06.2023 23:25

Bo jak to kilka razy ujął w wywiadach dla prasy jest przede wszystkim trenerem i chciałby wrócić do zawodu, a dyrektorowanie to tylko zajęcie tymczasowe, w domyśle pan Kiko No Tactico chętnie sam by poprowadził Wisełkę...



Chociaż mając w pamięci, jak grała wtedy Wisła, to mielibyśmy własnego "Tułacza" w sam raz na awans ;)

sevenheaven 20.06.2023 08:49

Omran Haydary wolnym zawodnikiem.. bardzo ciekawy grajek :) do rywalizacji na skrzydło przydałby się

tomasz_19 20.06.2023 09:08

runda wiosenna to totalny szrot, popatrz na statsy

skarabeus 20.06.2023 09:08

Kiko nie chce prowadzić Wisły. Odnalazł się w byciu dyrektorem sportowym, ma więcej czasu dla rodziny. Nie sądze, że bylby to nietakt.

FraMat 20.06.2023 10:00

Jeśli chodzi o staty...

Niektóre kluby w Europie wschodniej mają na oku Rayana Philippe'a, francuski napastnik grający w...Luksemburgu gdzie w ostatnim sezonie strzelił 32 bramki i miał coś koło 26 asyst w 30 meczach.
https://www.transfermarkt.com/rayan-...spieler/694507

Wyceniany na 400 tys euro

adfurle 20.06.2023 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1604486)

Niektóre kluby w Europie wschodniej mają na oku Rayana Philippe'a...

Myślę, że zaraz jak opchniemy Fazlagicia za 0,5 mln Euro, to natychmiast zakontraktujemy tego kocura.

tomasz_19 20.06.2023 10:45

Do pary dokupić tego Stolza i rozdupczamy 1 lige :D

wolfy 20.06.2023 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1604486)
Jeśli chodzi o staty...

Niektóre kluby w Europie wschodniej mają na oku Rayana Philippe'a, francuski napastnik grający w...Luksemburgu gdzie w ostatnim sezonie strzelił 32 bramki i miał coś koło 26 asyst w 30 meczach.
https://www.transfermarkt.com/rayan-...spieler/694507

Wyceniany na 400 tys euro

W Luksemburgu to on raczej mało nie zarabia. Podejrzewam że absolutnie poza zasięgiem finansowym.

azor 20.06.2023 19:30

Te wszechwiedzący, od kiedy Luksemburg jest krajem w którym się płaci krocie? Jakieś potwierdzenie?

wolfy 20.06.2023 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1604545)
Te wszechwiedzący, od kiedy Luksemburg jest krajem w którym się płaci krocie? Jakieś potwierdzenie?

https://weszlo.com/2018/08/09/jeden-...uksemburskiej/

Średnia pensja mieszkańca to ~17 k złotych..

To że w Luksemburgu zarabia się krocie to raczej wiedza powszechna. Tak przynajmniej mi się wydawało.

azor 20.06.2023 19:47

To, że w Luksemburgu się zarabia krocie to wiedza powszechna. Tylko czy z samej piłki również?

wolfy 20.06.2023 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1604553)
To, że w Luksemburgu się zarabia krocie to wiedza powszechna. Tylko czy z samej piłki również?

W porównaniu do nas? Tak.
Generalnie na peryferiach futbolu zarabia się grosze, wyjątkiem są wyjątkowo bogate kraje. Luksemburg, kraje skandynawskie...

Nie przedłużamy lub pozbywamy się najlepszych piłkarzy (Fernandez, Igbekeme, Mula, pewnie jeszcze Villar albo Rodado) a będziemy robić komin dla gościa z Luksemburga.

Obstawiam że nie.

doktor granat 20.06.2023 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1604553)
To, że w Luksemburgu się zarabia krocie to wiedza powszechna. Tylko czy z samej piłki również?

Oczywiście, że to bardzo bogaty kraj, 1 albo 2 pkb na głowę na świecie, ale nikt tam nie wyrzuca kroci na piłkę. Stadion narodowy ma 9,5 tysiąca pojemności i budowano go wtedy jak był COVID, wcześniej grali dla 5 tys. Kraj zamiast wywalać dużą kasę w błoto ( na piłkę) w której i tak nigdy nic wielkiego nie osiągnie bo nie ma zaplecza ludzkiego wydaje kasę np. na darmowy publiczny transport (w tym pociągi) dla wszystkich. A piłkarze nierzadko gdzieś pracują oprócz gry w klubach.
Polecam każdemu odwiedzić ten kraj, jest piękny.

azor 20.06.2023 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1604555)
W porównaniu do nas? Tak.
Generalnie na peryferiach futbolu zarabia się grosze, wyjątkiem są wyjątkowo bogate kraje. Luksemburg, kraje skandynawskie...

Nie przedłużamy lub pozbywamy się najlepszych piłkarzy (Fernandez, Igbekeme, Mula, pewnie jeszcze Villar albo Rodado) a będziemy robić komin dla gościa z Luksemburga.

Obstawiam że nie.

Nie będę się spierał, bo opieram się na danych z wątpliwej wiarygodności portali. "Pierwsza" liga luksemburska jest pół-amatorska, stąd też moje zdziwienie, że mogliby płacić więcej niż my, mistrzowie przepalania pieniędzy.

Zresztą to i tak bezsensowny offtop.

FraMat 20.06.2023 22:09

I liga luksemburska płaci najlepszym swoim graczom 10 tys euro miesięcznie.
Ile zarabiał Fernandez?

Jaroo1 20.06.2023 22:13

Cytat z artykułu z 2018 roku po meczu Legii z Dudelange:

Cytat:

Powiedzmy sobie szczerze: polscy piłkarze ligowi należą do najbardziej przepłaconych w Europie. Piłkarze Dudelange zarabiają po 6.000 euro miesięcznie, w Warszawie pensje są cztery razy wyższe, zaś jakość pracy panów piłkarzy – raczej podobna
Wolfy jak zawsze, myśli, ze coś wie, a tak ogólnie to pieprzy i jeszcze kogoś ustawia :D


I jeszcze jeden artykuł, z weszlo. Co prawda też z 2018 roku no ale:

https://weszlo.com/2018/08/10/10-fak...zcze-bardziej/

Cytat:

Bramkarz Dudelange, Jonathan Joubert, w ostatnich latach kariery objął posadę na etat, by zapewnić sobie emeryturę.
Cytat:

Około sto osób utrzymuje się z całej luksemburskiej ligi. To mniej więcej tyle, ile z Legii Warszawa. Liga wciąż ma status amatorski.
Cytat:

Rywale Dudelange w lidze zarabiają w klubach po 500 euro na miesiąc, to cztery razy mniej niż pensja minimalna w Luksemburgu. W tamtym sezonie pięć klubów nie miało żadnego piłkarza, który nie dzieliłby piłki z pracą.
Cytat:

Tylko trzy kluby w lidze zatrudniają trenerów na profesjonalnych kontraktach.
Cytat:

Rezerwowy prawy obrońca Legii zarabia dziesięć razy więcej niż gwiazdy Dudelange, które skuszone zostały głównie finansami. Co więcej, jego zarobki są większe niż budżet dziesięciu klubów ligi luksemburskiej. Gdyby Jędza chciał dziś otworzyć w Luksemburgu jednoosobowy klub, ze swoimi zarobkami plasowałby się w top 5 ligi.
No rzeczywiście w .... tam się zarabia na piłce hehehe. Nic tylko się wypromować w biednej polskiej piłce i tam jechać kokosy trzepać. Może tobie się pomylił Luksemburg z jakąś Arabią Saudyjską?

wolfy 20.06.2023 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1604575)
I liga luksemburska płaci najlepszym swoim graczom 10 tys euro miesięcznie.
Ile zarabiał Fernandez?

Zarabiał ale nikt już tak nie będzie. Idziemy w oszczędności.

Poza tym co innego wydać takie pieniądze na Fernandeza (który przychodził tu z porządnym CV), a co innego dać 50 tysi miesięcznie jakiemuś nołnejmowi ze śmiesznej ligi. I przekonać go do przenosin z ciepłego, pięknego Luksemburga do pierwszej ligi.

Zresztą - to puste dywagacje. On tu nie przyjdzie, więc to nie do sprawdzenia..

Chociaż, jak patrzę na Fazlagicia, Colleya, Hugiego - to nagle przestaje być tak nierealne. Nie takich gości ustawialiśmy finansowo.

Karherop 29.06.2023 13:59

GK podało że chcemy ściągnąć Pola Lloncha, ale nie wydaje mi się aby ten transfer miałby wyjść poza ramy SF.

Choć byłoby to dość godne zastąpienie Igbekeme.

pepe72 30.06.2023 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1604581)
Zarabiał ale nikt już tak nie będzie. Idziemy w oszczędności.

...

Goku za frytki do nas nie przyszedł. Więc nie do końca idziemy "w oszczędności".


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl