![]() |
fajny post , Wolfy jak sie postara to potrafi nawiązać do poziomu Koalika
|
@wolfy tutaj masz dział plotki i propozycje, więc i tak byś tu nie dostał oficjalnego komunikatu. No ale dobrze mieć marzenia.
A tak w ogóle to już nie wiem czy piłkarze po przegranych mają chować głowę w piasek czy jednak nie? Zdecyduj się |
Widzę Karherop ,że już się odpaliłeś i na nowo roztaczasz świetlane wizje dla naszego kochanego ....idołka.A po Puszczy nawet słowem się nie odezwałeś i tydzień siedziałeś jak mysz pod miotłą.Masz charakter podobny do Królewskiego,jak mu nie idzie to płacz i zgrzytanie zębów a potem wystarczy chwila i ego pod sufitem lata.Do następnej kompromitacji....
|
Cytat:
Poza tym, żeby nie robić większego burdelu - perełki które z siebie wyrzucą jednak do działu "nasi piłkarze". Ja czekam na choćby plotki o pozbyciu się Gruszkowskiego, Biegańskiego, Dudy, Bashy, Żyro czy Młyńskiego. Coś pozytywnego. Cokolwiek. |
Cytat:
Pisałem o tym nie raz nie mam satysfakcji z pastwienia się nad piłkarzykami czy osobami że sztabu, nawet jeśli na to zasługują. Zresztą, napisałem po nim że Sobol za ten mecz jest do zwolnienia. Zdania nie zmieniłem. Nie wiem gdzie ty widzisz roztaczanie wizji. Wprost przeciwnie. Inni się zbroja, my jesteśmy w lesie, choć po wczorajszym wieczorze to może chociaż utrzymamy 80% kluczowych zawodników. Gorzej z trenerem. |
Miedź też porobiła transfery na e-klasę i zleciała już na półmetku. Nie samymi transferami klub wygrywa lub przegrywa. Mogą być na miejscu 1, a równie dobrze mogą skończyć jak Arka - poza barażami. Kto obstawiał, że w tym roku wejdzie Ruch - beniaminek z piłkarzami za grosze - i Puszcza? Ten sezon też będzie pełen nie spodzianek. Czy my znów rozczarujemy, czy wręcz przeciwnie, wolfy będzie piał z zachwytu jak drużyna się rozwija pod batutą Sobolewskiego? Czy grę będą robić Hiszpanie czy Polacy, nad którymi większość postawiła już krzyżyk?
|
Cytat:
Zgadzam się że nie samymi transferami się awansuje. Puszcza to pokazała. Czasem ważniejszy jest trener który to poukłada - ale tutaj jesteśmy w dupie. Sobolewskiego robili jak chcieli. Ale to serio nie ten temat. |
Fakt, to serio nie ten temat.
Tułacz układał na spokojnie drużynę przez juz 8 lat. Dobierał sobie zawodników do swojej koncepcji. Nikt na żadnym forum mu nie chrzanił, że to pozorant, parodysta, cieć, cymbał i co tam jeszcze... Nikt nie mądralił się, że skoro nie awansuje to jest debilem taktycznym. A mógł. A Sobolewski pod presją pracuje od 3 października czyli stuknęło mu 8 miesięcy. Nie wiem czy się jasno wyraziłem? |
Cytat:
Aż tu nadeszło stulecie klubu i pewnie potencjalny (-i) duży sponsor (MAN?) i klub postanowił zawalczyć o coś więcej na serio i do końca. A w Wiśle przy założeniu budżetu na poziomie klubu drugiej połowy extra ( nie samego dołu) nie może być mowy żeby ktoś się bawił przez x lat na poziomie 6, 10 czy 12 miejsca żeby za 3 czy 5 lat awansować.. A gdyby nawet ktoś wymyślił taką bzdurę to Sobol przez 1,5 roku z tego połowę z wujkiem nie zbudował moim zdaniem kompletnie nic, więc skąd nadzieja, że jest w stanie cokolwiek zbudować w 2 czy 3 roku pracy? |
My po kolejnym braku awansu raczej gasimy światło. Kolejne kilkanaście milionów deficytu na i tak już sporą kupkę będzie nie do udźwignięcia.
Reszta to urojenia FraMat-a. EDIT: A co tam - trzymajmy go i 12 lat. Jest tyle wiejskich klubików które nie zaznaly radości o.......enia Wisły na jej stadionie, na oczach frajerów którzy zapłacili za przyjemność oglądania tego cyrku. Nie zrażajmy się porażkami i kompromitacjami - Radzio się kiedyś w końcu nauczy! |
Cytat:
Zbierał co się ewentualnie nawinęło a nie dobierał do swojej koncepcji. I z tych zbierańcuchów zrobił drużynę na awans |
Dokładnie, Tułacz to magik w porównaniu do naszego Sobola.
|
Cytat:
Obawiam się, że nie da się go odtworzyć w klubie z taką przeszłością i takimi oczekiwaniami, biorąc pod uwagę fakt, że ani przez moment od odejścia Cupiała nie kusiło nas, żeby pójść tą drogą. |
Cytat:
Stawianie teraz Puszczy i Tułacza za wzór idealnej budowy zespolu to nieporozumienie. Może być to wzór dla klubów z małych miejscowości, ale to raczej ewenement niż coś co można skopiować w każdym miejscu. Już nawet pomijając fakt że na szczeblu centralnym nie ma trenera który dłużej obecnie w jednym klubie. Po takim czasie wielu ludzi się wypala, chce zmiany środowiska, w Puszczy było wygodnie to trener siedział do dzisiaj. Dla Puszczy sukcesem byla max 1 liga i choćby z tego powodu doszli do wniosku że póki się w niej utrzymują to trenera nie zwalniają. To ich mądrość ale i fart sprawil że rok temu nie spadli z ligi (cudem się uratowali), teraz zrobili awans słabością innych. Baraże rozegrali świetnie, trzeba im to oddać, ale kibice którym wydaje się że Puszcza to piękna romantyczna historia będą sobie chcieli wydłubać oczy oglądając ich mecze w ekstraklasie. |
Cytat:
Żeby nie było,nie domagam się od razu zatrudniania u nas Tułacza ale przykład ten pokazuje,że można poszukać trenera który wie co robi |
Cytat:
Naprawdę styl Tułacza jest prosty, jak prosta jest piłka: - mamy rosłych, ale w miarę zwinnych piłkarzy, którzy dobrze odbierają piłkę, a potem robią wrzutki w pole karne na kogoś równie rosłego, z akcji, albo częściej z SFG. Styl małego Rakowa. Dodatkowo, kiedy rywal zaczyna się rozkręcać dajemy się sfaulować, leżymy cichutko na murawie, dopóki rywalowi nie przejdzie, lub się wkurzy, co zawsze skutkuje piłkarską gorączką i mnożeniem liczby błędów. Dodam, że Tułacz nie zrobi tego z graczami bardziej technicznymi i lubiącymi fajerwerki jak Hiszpanie. Potrzebuje do tego rzemieślników, wyrobników, zapierdalaczy bez płuc, rosłych drwali, od których bardziej techniczny przeciwnik będzie się odbijał. Podejrzewam, że gdybyśmy zatrudnili trenera, który chciałby coś takiego wprowadzić, musielibyśmy szukać piłkarzy gdzie indziej niż w Hiszpanii, a wiślaccy kibice szybko by mu wybili z głowy taką piłkę. |
Cytat:
Odnośnie wzrostu to już gdzieś wrzucałem porównanie z naszą kadrą i to nie jest tak,że oni byli o głowę wyżsi.Porównując obie kadry różnica wynosiła chyba niecałe 3 cm (nie sprawdzałem jak było w meczu barażowym) A skoro to takie proste dlaczego nie udaje się w jakiejś Sandecji czy innej Chojniczance. |
A i jeszcze ten czas.Tułacz miał ten czas bo po prostu udawało mu się wykonać założone cele czyli najpierw awans z drugiej ligi a potem utrzymanie w pierwszej.Nikt chyba w Niepołomicach nie oczekiwał od niego awansu do ESY a już na pewno nie w poprzednich sezonach.U nas trener nie wykonał postawionego przed nim zadania.
|
Cytat:
U nas nie byłoby na to szans, żeby się udało. Co do Sobola, to jeśli uda się zatrzymać większość składu i będziemy tak punktować, jak na wiosnę, to jest szansa, że to wypali. Nie stać nas teraz na eksperymenty, jeżeli wymieniać trenera, to na takiego, który faktycznie zrobi różnicę, a na takiego nas po pierwsze nie stać, po drugie który z wolnych trenerów dałby gwarancję powodzenia...? Kierunek hiszpański odpada, bo byłby to spory nietakt w stosunku do Kiko prosić go o znalezienie trenera, natomiast może jeszcze ktoś pamięta, jak obecny dyrektor dostał etykietkę Kiko no taktiko... |
Jeśli z Sobolem nie wypali, to po kilku kolejkach w ESA z ŁKS-u na pewno wywalą Kazka Moskala, więc będzie dostępny trener od awansów...
|
Cytat:
|
Bo jak to kilka razy ujął w wywiadach dla prasy jest przede wszystkim trenerem i chciałby wrócić do zawodu, a dyrektorowanie to tylko zajęcie tymczasowe, w domyśle pan Kiko No Tactico chętnie sam by poprowadził Wisełkę...
Chociaż mając w pamięci, jak grała wtedy Wisła, to mielibyśmy własnego "Tułacza" w sam raz na awans ;) |
Omran Haydary wolnym zawodnikiem.. bardzo ciekawy grajek :) do rywalizacji na skrzydło przydałby się
|
runda wiosenna to totalny szrot, popatrz na statsy
|
Kiko nie chce prowadzić Wisły. Odnalazł się w byciu dyrektorem sportowym, ma więcej czasu dla rodziny. Nie sądze, że bylby to nietakt.
|
Jeśli chodzi o staty...
Niektóre kluby w Europie wschodniej mają na oku Rayana Philippe'a, francuski napastnik grający w...Luksemburgu gdzie w ostatnim sezonie strzelił 32 bramki i miał coś koło 26 asyst w 30 meczach. https://www.transfermarkt.com/rayan-...spieler/694507 Wyceniany na 400 tys euro |
Cytat:
|
Do pary dokupić tego Stolza i rozdupczamy 1 lige :D
|
Cytat:
|
Te wszechwiedzący, od kiedy Luksemburg jest krajem w którym się płaci krocie? Jakieś potwierdzenie?
|
Cytat:
Średnia pensja mieszkańca to ~17 k złotych.. To że w Luksemburgu zarabia się krocie to raczej wiedza powszechna. Tak przynajmniej mi się wydawało. |
To, że w Luksemburgu się zarabia krocie to wiedza powszechna. Tylko czy z samej piłki również?
|
Cytat:
Generalnie na peryferiach futbolu zarabia się grosze, wyjątkiem są wyjątkowo bogate kraje. Luksemburg, kraje skandynawskie... Nie przedłużamy lub pozbywamy się najlepszych piłkarzy (Fernandez, Igbekeme, Mula, pewnie jeszcze Villar albo Rodado) a będziemy robić komin dla gościa z Luksemburga. Obstawiam że nie. |
Cytat:
Polecam każdemu odwiedzić ten kraj, jest piękny. |
Cytat:
Zresztą to i tak bezsensowny offtop. |
I liga luksemburska płaci najlepszym swoim graczom 10 tys euro miesięcznie.
Ile zarabiał Fernandez? |
Cytat z artykułu z 2018 roku po meczu Legii z Dudelange:
Cytat:
I jeszcze jeden artykuł, z weszlo. Co prawda też z 2018 roku no ale: https://weszlo.com/2018/08/10/10-fak...zcze-bardziej/ Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym co innego wydać takie pieniądze na Fernandeza (który przychodził tu z porządnym CV), a co innego dać 50 tysi miesięcznie jakiemuś nołnejmowi ze śmiesznej ligi. I przekonać go do przenosin z ciepłego, pięknego Luksemburga do pierwszej ligi. Zresztą - to puste dywagacje. On tu nie przyjdzie, więc to nie do sprawdzenia.. Chociaż, jak patrzę na Fazlagicia, Colleya, Hugiego - to nagle przestaje być tak nierealne. Nie takich gości ustawialiśmy finansowo. |
GK podało że chcemy ściągnąć Pola Lloncha, ale nie wydaje mi się aby ten transfer miałby wyjść poza ramy SF.
Choć byłoby to dość godne zastąpienie Igbekeme. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl