Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

wolfy 10.06.2023 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szabla19 (Post 1603601)
No właśnie Talar - więcej się po nim spodziewałem. Może za mało miał szans?

Jego wejście z Łęczną to był czysty chaos - mimo asysty. Na szansę musi zasłużyć.
To co w nim widzę to niezła technika, przegląd gry i od czasu do czasu - fantazję. Ale wszystko to strasznie nieuporządkowane. Gdyby trafił na odpowiedniego trenera może coś by z niego było.
Albo nie.

Same przebłyski to za mało żeby liczyć na grę w drużynie która chce coś osiągnąć.

swiety37 12.06.2023 07:20

I jest też "problem" młodzieżowca.
W sezonie 2023/24 będą nim gracze z rocznika 2003. Z tych co przebywali na boisku w zakończonym sezonie to zostają Duda i Starzyński, czyli praktycznie sam Duda.

Może warto poświęcić bramkę i tam wcisnąć młodzika.

Szneka 12.06.2023 07:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1603576)
42?
Broda Biegański Frątczak
Junca Niewiadomski Krzyżanowski Uryga Colley Łasicki Moltenis Tachi Skrobański Szot Jaroch Gruszkowski Plewka Kuba Duda Fernandez Igbekeme Talar Szywacz Cisse Starzyński Młyński Mula Miki Benito Rodado Ondrasek Hugi Balta Fazlagić Sobol Przybyłko to 35. kto jeszcze?

Warczak, Hoyo- Kowalski, Żyłka- Koncewicz, Gądek, Chełmecki to mamy 40. z tej 40 10-11 do rezerw i już kadra odchudzona

Karherop 12.06.2023 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1603706)
Warczak, Hoyo- Kowalski, Żyłka- Koncewicz, Gądek, Chełmecki to mamy 40. z tej 40 10-11 do rezerw i już kadra odchudzona

To się nazywa co najwyżej przeksięgowanie. Koszt kontraktów dalej zostają w klubie.

4 ligę pewnie udźwigniemy nawet latając dziury gośćmi ze spadów z CLJ i esa. Dopiero 3 liga byłaby jakimś wyzwaniem, żeby chociaz się w niej utrzymać.

sevenheaven 12.06.2023 09:30

Zainteresowałbym się Mesanoviciem w miejsce Fernandeza, który będzie dostępny za darmo. Dodatkowo ciekawym piłkarzem jest Radwański, ale on zapewne wyląduje gdzieś w ESA.

Karherop 12.06.2023 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1603705)
I jest też "problem" młodzieżowca.
W sezonie 2023/24 będą nim gracze z rocznika 2003. Z tych co przebywali na boisku w zakończonym sezonie to zostają Duda i Starzyński, czyli praktycznie sam Duda.

Może warto poświęcić bramkę i tam wcisnąć młodzika.

Ale kogo konkretnie? Juniora z CLJ? To poświecenie bramki może się skończyć tragicznie. Tym bardziej że nie stać nas na sprowadzenie młodego ogranego bramkarza jak Biegańskiego. Tacy zawodnicy kosztują minimum 300k.

Poza tym żeby to miało sens to musiałoby być dwóch zawodników do rywalizacji. Inaczej młody miałby z automatu pewny plac czy się stoi czy się leży.

To już lepiej stworzyć rywalizację na innej pozycji.

Z 2003 i młodszych są jeszcze:
Stoperzy: Skrobanski, Przybylko, Żylka wracający z Wieczystej, Hoyo (choć ten podobno na sporym zakręcie).

Jakbyśmy mieli grać trójka z tyłu to zapewne i Krzyżanowski jako pol-lewy.

Poza tym może utrzymają Bartonia. Duda byłby wyborem nr 1. Barton mógłby wchodzić z ławki w przypadku zmiany.

wolfy 12.06.2023 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1603728)
Ale kogo konkretnie? Juniora z CLJ? To poświecenie bramki może się skończyć tragicznie. Tym bardziej że nie stać nas na sprowadzenie młodego ogranego bramkarza jak Biegańskiego. Tacy zawodnicy kosztują minimum 300k.

Poza tym żeby to miało sens to musiałoby być dwóch zawodników do rywalizacji. Inaczej młody miałby z automatu pewny plac czy się stoi czy się leży.

To już lepiej stworzyć rywalizację na innej pozycji.

Z 2003 i młodszych są jeszcze:
Stoperzy: Skrobanski, Przybylko, Żylka wracający z Wieczystej, Hoyo (choć ten podobno na sporym zakręcie).

Jakbyśmy mieli grać trójka z tyłu to zapewne i Krzyżanowski jako pol-lewy.

Poza tym może utrzymają Bartonia. Duda byłby wyborem nr 1. Barton mógłby wchodzić z ławki w przypadku zmiany.

Trójka z tyłu i ten bałwan Sobolewski? Już to widzę.

Zgadzam się że na bramkę potrzebujemy kogoś znacznie lepszego niż Biegański. Jego błędy za wiele nas kosztowały.

Gdyby zamiast Colleya w tamtym sezonie grał Skrobański albo Szot to byśmy pewnie awansowali. Murzyn nam 5-6 meczy sam zawalił. Wątpię żeby ktokolwiek inny zrobił taką serię. My tu mówimy o katastrofalnej postawie.

sandomingo 12.06.2023 12:40

Skrobański? Przecież on nawet w CLJ zazwyczaj był na ławce...coś się z chłopakiem podziało niedobrego...
Biegański zdecydowanie do zmiany. Ja bym porzucił dumę i poszedł drogą Niepołomic czy Mielca - wypożyczmy kogoś młodego z takiej Legii czy Amiki, oni tam mają takich sporo.

sevenheaven 12.06.2023 12:52

Moze udałoby się sprowadzić ponownie Mateusza Lisa? sprzedać Biegańskiego póki jest cokolwiek warty..

azor 12.06.2023 14:12

Podasz choć jeden argument, dlaczego Lis miałby chcieć do nas wrócić?

nero 12.06.2023 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1603776)
Podasz choć jeden argument, dlaczego Lis miałby chcieć do nas wrócić?

Grał kiedyś u nas :rotfl:
Czepiasz się ;)

sevenheaven 12.06.2023 14:32

a dlaczego miałby nie wrócić? Podobno ma wylądować w 2 lidze tureckiej..

ostatni sezon był rezerwowym w drużynie Ligue1, która spadła z ligi.. nie róbmy z niego Boga futbolu, chociaż na nasze warunki to jest na pewno lepszy niż Biegański

Drozd 12.06.2023 15:08

A dlaczego Broda ma nie grać? Jest dużo lepszym materiałem na bramkarza. Tylko musi mieć porządnego trenera...

doktor granat 12.06.2023 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1603776)
Podasz choć jeden argument, dlaczego Lis miałby chcieć do nas wrócić?

Mógłby chcieć wrócić gdyby był sentymentalnym frajerem i idiotą :D

sorino 12.06.2023 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1603785)
a dlaczego miałby nie wrócić? Podobno ma wylądować w 2 lidze tureckiej..

ostatni sezon był rezerwowym w drużynie Ligue1, która spadła z ligi.. nie róbmy z niego Boga futbolu, chociaż na nasze warunki to jest na pewno lepszy niż Biegański

Lis ma zagwarantowane niemal 1 mln funtów rocznie do 2027.

A u nas kibicie padają na kolana przed właścicielami klubu, którzy pożyczają mu dużo mniejsze kwoty na działalność.

Do Wisły to wrócić może co najwyżej Mateusz Zając, a nie Lis.

sevenheaven 12.06.2023 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorino (Post 1603813)
Lis ma zagwarantowane niemal 1 mln funtów rocznie do 2027.

A u nas kibicie padają na kolana przed właścicielami klubu, którzy pożyczają mu dużo mniejsze kwoty na działalność.

Do Wisły to wrócić może co najwyżej Mateusz Zając, a nie Lis.

jakieś żródło danych?
Nie uwierzę nawet w połowe tej kwoty :) po drugie Southampton spadło z ligii, więc zapewne tak jak u nas większość kontraktów zostanie okrojona nawet 50%. Myślisz, że 2 ligowy klub z Turcji będzie płacił lisowi ponad milion euro rocznie? albo spadkowicz z francji trzymał go na rezerwie za taką pensję?

Oczywiście jest to myślenie życzeniowe, ale Lis dobrze się u nas czuł i myślę, że wolałby grać u nas nawet w 1 lidze niż 2 lidze tureckiej.

azor 12.06.2023 20:14

Jeszcze raz - dlaczego miałby wybrać .......nik w 1 polskiej lidze, niż 2 ligę turecką, która jest trochę lepszym oknem wystawowym? Pomijając już, że mamy 12 czerwca, wiec pewnie jeszcze sporo ofert wpadnie.

Tylko bez pieprzenia o wislackim dna, kibicach, przywiązaniu do barw blablabla

nero 12.06.2023 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1603822)
Jeszcze raz - dlaczego miałby wybrać .......nik w 1 polskiej lidze, niż 2 ligę turecką, która jest trochę lepszym oknem wystawowym? Pomijając już, że mamy 12 czerwca, wiec pewnie jeszcze sporo ofert wpadnie.

Tylko bez pieprzenia o wislackim dna, kibicach, przywiązaniu do barw blablabla

No przecież już pisał "Lis dobrze się u nas czuł"
A na pewno nie jest materialistą więc hajs nie ma znaczenia :rotfl:

sorino 12.06.2023 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1603819)
jakieś żródło danych?
Nie uwierzę nawet w połowe tej kwoty :) po drugie Southampton spadło z ligii, więc zapewne tak jak u nas większość kontraktów zostanie okrojona nawet 50%. Myślisz, że 2 ligowy klub z Turcji będzie płacił lisowi ponad milion euro rocznie? albo spadkowicz z francji trzymał go na rezerwie za taką pensję?

Oczywiście jest to myślenie życzeniowe, ale Lis dobrze się u nas czuł i myślę, że wolałby grać u nas nawet w 1 lidze niż 2 lidze tureckiej.

Możesz wierzyć lub nie, Lis zarabia 5 mln zł rocznie. A jaki procent z tego będzie mu płacić klub francuski, turecki i angielski w kontekście Wisły nie ma żadnego znaczenia, bo jej nie stać na dołożenie nawet cząstki do tego, biorąc pod uwagę że na najwyższym, ekstraklasowym, gwiazdorskim "kominie" jest Fernandez z jego 1,5 mln rocznie. To nawet nie jest 1/3 zarobków Lisa.

azor 12.06.2023 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1603827)
No przecież już pisał "Lis dobrze się u nas czuł"
A na pewno nie jest materialistą więc hajs nie ma znaczenia :rotfl:

Fuck, czyli ktoś u nas się zagapił i przespaliśmy szanse na powrót np. Marcelo?

Arkadiusz.Czerepach 12.06.2023 22:01

poza tym Biegański jest lepszy od Lisa

azor 12.06.2023 22:08

Właśnie dlatego, ze jest lepszy, to go sprzedajemy teraz za miliony monet - opcja oferuj klubom - a w jego miejsce ściągamy Wiślaka z krwi i kości, któremu było dobrze w Krakowie.

krysztal 12.06.2023 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1603836)
poza tym Biegański jest lepszy od Lisa

A niedawno sam upominałeś kogoś by nie pisał jak pije....

Jaroo1 12.06.2023 22:55

Fabiański>>Biegański>>Szczęsny>>długo, długo nic...>>Lis

Proste. Wnioski wyciągnijcie sami. Albo bierzemy Fabiańskiego albo bez sensu zmieniać na gorsze.

wolfy 13.06.2023 07:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1603840)
Fabiański>>Biegański>>Szczęsny>>długo, długo nic...>>Lis

Proste. Wnioski wyciągnijcie sami. Albo bierzemy Fabiańskiego albo bez sensu zmieniać na gorsze.

Wniosek jest jeden: piłeś - nie pisz!!

Jaroo1 13.06.2023 08:59

Wniosek jest taki, że jak się nie znasz to się nie wypowiadaj :D

Czerepach, bierz go!!!

krysztal 13.06.2023 09:26

Skorupski,Drągowski,Grabara,Giki to tak na otrzeżwienie ale i w pierwszej lidze są większe kozaki niż Biegański o ekstraklasie już nie wspominając o ekstraklasie

Savik 13.06.2023 09:39

Bieganski przestał się rozwijać jak zmienił sie trener bramkarzy.
Za Kowala bronił bardzo dobrze, wrócił Łaciak i zaczął się zjazd....

Jaroo1 13.06.2023 09:41

Biegański to największy talent wśród polskich bramkarzy, od czasów Fabiańskiego. Tak tutaj wyczytałem na forum.

sevenheaven 13.06.2023 09:57

Z tym trenerem to akurat prawda, pierwszy do wyp*** jest on.. ale na powrót kowala nie ma co liczyć, on chyba teraz w Rakowie pracuje..

doktor granat 13.06.2023 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1603859)
Skorupski,Drągowski,Grabara,Giki to tak na otrzeżwienie ale i w pierwszej lidze są większe kozaki niż Biegański o ekstraklasie już nie wspominając o ekstraklasie

Co do Drągowskiego to lubiłem go obejrzeć od czasu do czasu w Spezii bo tj. taki śmieszny rumcajs, dosyć nerwowy i potrafi zrobić śmiesznego klopsa typu zderzenie z obrońcą, pusty przelot itp. Ale niestety spadł w niedzielę i ta rozrywka się na razie skończyła.

Karherop 15.06.2023 10:42

Patrząc z jakim rozmachem działa Miedź Legnica która wciąga najlepsze kąski z rynku można zapytać co robi teraz Wisła? Miedź 13 graczy out, 7 on, a u nas 0/0.

U nas pewnie nikt nawet się nie zainteresował Michalakiem czy Hartherz-em

sandomingo 15.06.2023 10:47

Miedź ma kasę a Wisła nie. To spora różnica.
Oczywiście druga sprawa to fakt, że u nas trwa okres zaskoczenia i szoku po braku awansu.

Drozd 15.06.2023 10:48

Nie da się piłkarza out kiedy ma kontrakt i nikt go nie chce, a on nie chce odchodzić bo nikt mu tyle nie zapłaci za pierdzenie w stołek. Takich mamy 30. Dzięki Truskolaskim. Niech teraz Kubuś płaci im kontrakty skoro do gry się nie nadają.

sevenheaven 15.06.2023 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1604042)
Patrząc z jakim rozmachem działa Miedź Legnica która wciąga najlepsze kąski z rynku można zapytać co robi teraz Wisła? Miedź 13 graczy out, 7 on, a u nas 0/0.

U nas pewnie nikt nawet się nie zainteresował Michalakiem czy Hartherz-em

Miedź Legnica w przyszłym sezonie ma mieć najwyższy budżet w historii, gdzieś tak wyczytałem :)
Pierwsza liga będzie koszmarnie trudna.. nie zdziwie się jak np. Polonii Warszawa albo Motorze Lubin zamarzy się Ekstraklasa.. mają dużo bogatszych właścicieli od nas.

R33 15.06.2023 13:26

Podobnie Stal Rzeszów.

tomasz_19 15.06.2023 13:34

Michalik wiadomo - Polak, my celujemy w Hiszpanów.

Karherop 15.06.2023 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1604058)
Miedź Legnica w przyszłym sezonie ma mieć najwyższy budżet w historii, gdzieś tak wyczytałem :)
Pierwsza liga będzie koszmarnie trudna.. nie zdziwie się jak np. Polonii Warszawa albo Motorze Lubin zamarzy się Ekstraklasa.. mają dużo bogatszych właścicieli od nas.

Miedź wygra 1 ligę, wiedzą jak to robić, układają sobie kadrę od dawna. Polonia i Motor mogą odgrywać podobną rolę jak Ruch i Stal w minionym sezonie.

Choć jak powiedział Sapała, woli taka ligę niż ligę drwali. Być może coś w tym jest

Jaroo1 15.06.2023 17:33

Problem w tym że ci niedrwale jak Ruch, ŁKS czy TBB nas wyprzedzili w lidze a na wiosnę przegraliśmy z LKSem i Ruchem nie pokazujac za wiele, a wygrywaliśmy regularnie z drwalami haha.

Także to tez jest takie gadanie... Wolę taka ligę, wole sraka ligę, wolę grać z Puszczą u siebie na dużym równym boisku, a nie ich kartoflisku, a później przychodzi co do czego i jest w....... od tej Puszczy u siebie 1:4 i jadą z nami te zespoły bardziej techniczne niz "drwalowe".

Chyba jedyna recepta dla naszych kopaczy to zacząć zapierdalać a nie się patrzeć na kogoś.

wolfy 15.06.2023 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1604071)
Miedź wygra 1 ligę, wiedzą jak to robić, układają sobie kadrę od dawna. Polonia i Motor mogą odgrywać podobną rolę jak Ruch i Stal w minionym sezonie.

Choć jak powiedział Sapała, woli taka ligę niż ligę drwali. Być może coś w tym jest

:rotfl:

A, to jak Sapała woli taką ligę to luz. I tak w niej za dużo nie pogra, zakładając nawet że nie pójdzie w tango.
Młyński już się wypowiedział? Talent Duda? Może chociaż Biegański coś dorzucił?

Na pewno coś w tym jest, w końcu dostają w....... od każdego kto ma choćby szczątkowe pojęcie o grze w obronie.

Ja jednak czekam na to co powie Guru - sam Radosław Sobolewski...

Tępe dzidy nie wiedzą nawet kiedy się zamknąć. Za jedno cenię Żyro - ma na tyle inteligencji i klasy żeby wiedzieć że po tym sezonie większość kibiców ma głęboko w dupie jego opinię. A on przynajmniej trochę grał...

Nie wiem co jest smutniejsze: Ci żałośni parapiłkarze czy kibice którzy przeżywają co te dekle mają do powiedzenia?


BTW: na przyszłość wątpliwej jakości przemyślenia tych nieudaczników wpisujcie proszę do działu "Nasi piłkarze...". Wszedłem w nadziei że sprzedali Gruszkowskiego a tutaj co? Przemyślenia Sapały. Nie wiadomo nawet czy na trzeźwo.
Dzięki chłopaki, dobrze być na bieżąco.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl