Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

aNouc 15.03.2011 16:40

oni chcą przeznaczyć ponad 2 klocki dla gości ( swoją drogą bardzo dużo w porównaniu do reszty stadionów) więc dosyć to śmiesznie może wyglądać przy ich fantazji.
Ten bufor może tyle zająć że naszym zostanie G1 (ktoś wklejał kiedyś mapkę że tak to moze wyglądać) a 80% trybuny przeznaczona na sektor i bufor.. owszem powinni dać porządny płot (nie prześwitujący) aż po dach i byłoby po kłopocie. Na Legii nie ma nawet żadnych porządnych zabezpieczeń, i kibice Legii są raptem kilka metrów metrów od sektora gości. Powinno być jak KaSzTaN pisze

dostuffca 15.03.2011 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1065108)
Jai ku*** bufor? Po co to komu? Dać 2 metrowy plot, od niego siatke do samej gory, ochrona 2-3 metry od plotu z kazdej strony i po problemie..

2-3 metry od płotu znaczy, że piąty rząd od pleksi przeznaczamy dla ochroniarzy, a rzędy 1-4 dla kibiców? Bo jakoś sobie tego nie wyobrażam. Albo wysokie pleksi, najlepiej podwójne, albo bufor - innej opcji niestety nie ma. No można też dać płotek i napis - gości prosimy o nie przekraczanie linii, ale to może się nie udać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaslfc14 (Post 1065112)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybrzezu/44688/ - na arce też sobie bardzo dobrze poradzili z buforem... Ale u nas pewno nic z tego :/ Skoro tych durnych pleksi z C i G nie można ściągnąć to nie ma na co liczyć :/

Ale tam najwyraźniej było wiadomo gdzie goście usiądą już w fazie projektu - u nas goście nie byli przewidziani... A już pomysł by dać im narożnik do dziś mnie śmieszy...

tomaslfc14 15.03.2011 16:53

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybrzezu/44688/ - na arce też sobie bardzo dobrze poradzili z buforem... Ale u nas pewno nic z tego :/ Skoro tych durnych pleksi z C i G nie można ściągnąć to nie ma na co liczyć :/

derr 15.03.2011 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1065054)

Tej pani to powinno już dawno nie być ,kolesiostwo w krakowie nie zna granic .....
Nigdy nie przejdziemy pewnego progu jak ludzie którzy dbaja o nasze sprawy ,reprezentują nas nie maja krzty honoru

PAC 15.03.2011 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaslfc14 (Post 1065112)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybrzezu/44688/ - na arce też sobie bardzo dobrze poradzili z buforem... Ale u nas pewno nic z tego :/ Skoro tych durnych pleksi z C i G nie można ściągnąć to nie ma na co liczyć :/

Dlaczego nie, wydaje mi się że u nas ma to chyba podobnie wyglądać.

aNouc 15.03.2011 17:18

Chyba za pózno zorientowali się że w tym miejscu nie miało być szyb ;)

https://picasaweb.google.com/stadion...18671349269890

Reszta https://picasaweb.google.com/stadion...sY15Marca2011#

philips kr 15.03.2011 17:32

Największym syfem wieje z ostatniego zdjęcia,widać jaką zmorą tego obiektu jest okrąglak.

Zwitter 15.03.2011 17:45

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...yboxie//45319/

Zdaje mi się czy coś tu nie gra?

misiek088 15.03.2011 17:47

damska toaleta, tyle że coś rzeczywiście dziwnie :D hahaha xD
wątpię żeby kobitki sikały tak po prostu obok siebie i nie krępowały się :D

derr 15.03.2011 17:47

tam sie myje stopy

Mea 15.03.2011 17:49

panowie przecież tam nie ma terakoty wiec i kabin nie ma. Po prostu prace budowlane zakończone!

Enrico2000 15.03.2011 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1065136)

Ha ha ha, będzie można spokojnie wymienić poglądy na temat 1 połowy meczu, padam :)

rafalek 15.03.2011 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mea (Post 1065142)
panowie przecież tam nie ma terakoty wiec i kabin nie ma. Po prostu prace budowlane zakończone!


CZEGO NIE MA?!
Kolego..w Krakowie są flizy, ewentualnie płytki, a nie żadna glazura czy terakota...tak to się u krawaciarzy mówi...

LUKAS77 15.03.2011 17:57

niektorym bedzie wszystko jedno czy telebimy sa czy ich nie ma...

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1924488116.jpg

wujekWojtek 15.03.2011 18:02

A przepraszam, jak mają wygląda ławki trenerskie?? Mam nadzieje ze nie będą to wiaty autobusowe ;)

rav 15.03.2011 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez misiek088 (Post 1065139)
damska toaleta, tyle że coś rzeczywiście dziwnie :D hahaha xD
wątpię żeby kobitki sikały tak po prostu obok siebie i nie krępowały się :D

To męska toaleta, patrz na odbicie w lustrze :)
VIP-owskie pogaduchy przy... kale...

M89 15.03.2011 18:21

Powieszenie tak telebimów jest mniej więcej pomysłem tej samej klasy, co ustawienie dwóch snajperów w jednej linii na przeciwko siebie... :)

ponury 15.03.2011 18:27

To się nazywa "symetria brutalizmu" z tym się nie dyskutuje.

PiotrG 15.03.2011 18:31

Piękne te szatnie, takie surowe, bez sufitu podwieszanego. :lol:

picasso 15.03.2011 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 1065147)
niektorym bedzie wszystko jedno czy telebimy sa czy ich nie ma...

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1924488116.jpg

ale za to billety tam są najdroższe...

WislaFan123 15.03.2011 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 1065111)
2-3 metry od płotu znaczy, że piąty rząd od pleksi przeznaczamy dla ochroniarzy, a rzędy 1-4 dla kibiców? Bo jakoś sobie tego nie wyobrażam. Albo wysokie pleksi, najlepiej podwójne, albo bufor - innej opcji niestety nie ma. No można też dać płotek i napis - gości prosimy o nie przekraczanie linii, ale to może się nie udać.

Zle to ujalem, chodzilo mi o plot w sensie pleksi, bo i tak plotow tych na dole nie ma na nowych trybunach wogole.

I w sumie kiedys tez myslalem o podwojnych pleksi, w odleglosci 2-3 metrow od siebie, nie koniecznie za wysokich zeby mecz mozna bylo ogladnac, ochrona co 2-3 rzad, od dolu do gory, i od pleksi pod dach pociagnieta siatka i tyle. Zadnego bufora nie potrzeba.

Piacasso: akurat na Zachodniej bedzie tam sektor dla dzinnikarzy od polowy w gore. Ale i tak trzeba wziasc na poprawke ze to z samej gory jest robione. Z Widzewem siedzialem idealnie na srodku trybuny, zaraz powyzej wejscia na sektory, wiec mysle ze to w polowie bylo, i spokojnie sie widzialo telebim, wiec sadze ze moze 1/4 srodkowego sektora nie widzi, i moze kawalki sasiasujacych sektorow u samej gory, czyli jakies 200-300 osob, wiec tragedii nie ma.

misiek088 15.03.2011 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1065161)
To męska toaleta, patrz na odbicie w lustrze :)
VIP-owskie pogaduchy przy... kale...

No rzeczywiście :D nie zwróciłem uwagi nawet :D
Ale maja jeszcze 40 dni żeby zamontować jakieś drzwi - wkońcu dziś zaczeli odbiory :)

rafal777 15.03.2011 21:16

Nasze wejście reprezentacyjne :D

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...yboxie//45300/

Wizja autora dalej jest mi obca :D

PiotrG 15.03.2011 21:27

Znaczy kabiny będą na bank, montowane są później. Kolejny przykład, że budowa nie jest skończona...

Ciekaw jestem czy zamontują nagłośnienie trybuny północnej i południowej. Wschodnia nagłośnienie ma, zachodnia będzie mieć, a trybuny za bramkami na razie zostają bez...

Cytat:

Wizja autora dalej jest mi obca :D
Jak wywalić w błoto kilkanaście mln.

kleksak 15.03.2011 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 1065253)
Nasze wejście reprezentacyjne :D

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...yboxie//45300/

Wizja autora dalej jest mi obca :D



to sie nazywa brutalizm xD na projekcie to pewnie ladniej wygląda :)



przed trybunami będzie tylko asfalt czy będą jakieś ławeczki itp ? (chodzi mi o otoczenie stadionu)

Pero 15.03.2011 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 1065253)
Nasze wejście reprezentacyjne :D

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...yboxie//45300/

Wizja autora dalej jest mi obca :D

To jednoznacznie udowadnia że inspiracje na nasz stadion czerpano z dworca w Katowicach:rotfl:

dj_ibutti 16.03.2011 00:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kleksak (Post 1065335)
to sie nazywa brutalizm xD na projekcie to pewnie ladniej wygląda :)



przed trybunami będzie tylko asfalt czy będą jakieś ławeczki itp ? (chodzi mi o otoczenie stadionu)

Żeby zachować brutalizm, będą betonowe donice z... ziemią ;)

http://magnumsal.republika.pl/images...ka/donica1.jpg

PiotrG 16.03.2011 01:39

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...kyboxie/45318/
To jest szatnia gości, w północnej części trybuny zachodniej.
Niestety to żadne pocieszenie, bo nasza będzie w identycznym standardzie. Te same płytki, brak podwieszanego sufitu. No tylko, że u nas, ta żelbetowa belka podtrzymująca strop przejdzie przez sam środek szatni, a nie jak w szatni gości przy ścianie z drzwiami.
Co więcej nie ma możliwości zrobienia sufitów podwieszanych - wysokość pomieszczenia do dolnej krawędzi belki stropowej to 2,3m, doliczając instalacje zostaje około 2m.
Bunoza będzie musiał uważać, aby ciągu wentylacyjnego głową nie uszkodzić :lol:

Ela 16.03.2011 07:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1065343)
To jednoznacznie udowadnia że inspiracje na nasz stadion czerpano z dworca w Katowicach:rotfl:

Cytat:

Szesnaście kielichów, trzy tygrysy, surowy żelbet połączony z gładkim szkłem. O czym mowa? O katowickim dworcu, najlepszym przykładzie architektury brutalistycznej w Polsce i jednej z najciekawszych konstrukcji kielichowej na świecie

Awangardowy styl surowego betonu udało się przeszczepić na polski grunt architektom katowickiego dworca. Budynek powstał w latach 1966-72, kiedy brutalizm na świecie powoli zamierał, jednak jego projekt powstał jeszcze w 1959 roku, kiedy to rozstrzygnięto konkurs na budowę nowego gmachu dworca. Autorami projektu był słynny zespół „warszawskich tygrysów”, tak nazywano tercet architektów złożony z Wacława Kłyszewskiego, Jerzego Mokrzyńskiego i Eugeniusza Wierzbickiego ze względu na ich śmiałe podejście do architektury. W Katowicach zastosowali dwa elementy uważane w tamtych latach za najbardziej nowatorskie: estetykę brutalizmu i konstrukcję kielichową. Ta ostatnia wynikała po części z ekspertyz górniczych. Skłoniły one projektantów do zastosowania szesnastu żelbetowych grzybków-kielichów, ułożonych w dwóch rzędach. Tak powstała olbrzymia hala dworcowa o długości 144 metrów, szerokości 54 i wysokości 14,5 metra.
Żelbetonowe kielichy nawet dziś pomimo grubej warstwy brudu i sadzy zdradzają swoją bogatą fakturę nagiego betonu z widocznym szalunkiem desek. Są one perfekcyjnie wykonane, co można porównać z surowym betonem stosowanym przez współczesnych architektów.
Cytat:

Katowicki dworzec uważam za zabytek klasy światowej i jedyny tak spektakularny obiekt w swoim stylu (beton brut) w Polsce. Stwierdzenia ludzi, dotyczące braku jakichkolwiek walorów estetycznych tego budynku, świadczą o ich niewiedzy, a nade wszystko o prymitywnym spojrzeniu na architekturę. Zabytki modernistyczne czy też brutalistyczne są niemniej ważne i wartościowe niż budynki średniowieczne lub barokowe. Niestety, o architekturze ostatnich dziesięcioleci, osiągnięciach modernistów, postmodernistów itd. mówi się bardzo niewiele, a dla naszemu społeczeństwu dodatkowo źle się ona kojarzy z czasami komunizmu.
http://www.sztuka-architektury.pl/in...p?ID_PAGE=3699

http://www.sztuka-architektury.pl/in...?ID_PAGE=16549

Mea 16.03.2011 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1065161)
To męska toaleta, patrz na odbicie w lustrze :)
VIP-owskie pogaduchy przy... kale...

To są toalety w szatni w podziemiu, a kabiny będą jak położą płytki na podłodze. Lecz bez komentarza pozostawiam to ze prace budowlane są zakończone. Kon by się uśmiał!:rotfl:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl