![]() |
Iliev z Meliksonem sie rozumieja i nie potrzebuja aklimatyzacji bo po prostu to dobrzy pilkarze i tyle. Za wielu takich nie mamy.
|
Co do korekt w jedenastce to Diaz za Palijcia.
|
Cytat:
Maaskant wspomniał kiedyś, że mecze pucharowe będziemy grali 2 defensywnymi pomocnikami, nie ze względu na to, że Sobol sam sobie nie poradzi, bo jest już stary - tylko dlatego aby zdominować środek boiska i zyskać przewagę w tym sektorze boiska. Jak na razie tak jak wspomniałeś ta taktyka się sprawdza. Bo w obu spotkaniach staraliśmy się dominować w środku boiska. Zobaczymy jak to wyjdzie w dwumeczu z Bułgarami, bo to spotkanie będzie się znacząco różniło od meczy z Łotyszami. Zgadzam się z tym, że forma drużyny idzie w górę, z meczu na mecz powinno to wyglądać coraz lepiej, liczę też na przełamanie Genkova, choć pewnie i tak będzie pod specjalnym nadzorem obrońców Mistrza Bułgarii - ze względu na to, że w sparingu strzelił im dwie bramki. To w jakiś sposób powinno nam też dać przewagę z przodu, wysoki napastnik absorbujący uwagę obrońców to stworzenie okazji dla szybkich Małeckiego i Ilieva. Czas pokaże jak to będzie wyglądać w rzeczywistości - mecz meczowi nierówny. |
No deszcz to nie jest nasz sprzymierzeniec, i dosadnie pokazał to mecz z Górnikiem
Nie są to warunki dla technicznych zawodników |
Cytat:
Jak juz bedziemy sie wzajemnie czytali i rozumieli to deszcz będzie sprzymierzeńcem, szybka piłka szybka gra, w koncu tego chce od druzyny Maaskant. Teraz naszym celem jest awans dalej, spodziewam sie gry na 0-0 w Łoweczu i magii stadionu u siebie dzięki czemu wywalczymy awans. Styl może być nijaki, to sie nie liczy, liczy sie tylko i wyłącznie awans do dalszej rundy. |
Oglądałem dzisiaj mecz ze Skonto i oceniając na spokojnie, można powiedzieć, że Wisła zagrała na naprawdę niezłym poziomie. Widać było zdecydowaną różnicę klas między obiema drużynami, większe "cwaniactwo" naszych zawodników i generalnie, co warto podkreślić, konsekwentne dążenie do celu. W perspektywie kolejnych spotkań z Litexem, z którym już notabene wygraliśmy (niestety, był to tylko sparing), czuję dziwny spokój o wynik. Z drugiej strony, hurraoptymistyczne zapowiedzi ze strony przeciwników dają do myślenia. Niech jednak żyją marzeniami i dalej lekceważą Wisłę, a skończą tam, gdzie my po spotkaniu z Levadią dwa lata temu.
Plusem na pewno jest fakt, że gramy na wyjeździe pierwsze spotkanie. Jestem dobrej myśli :) 3 sierpnia wszyscy na R22! |
Pierwsza połowa wczorajszego meczu nie porywała, za to w drugiej było już lepiej, co z resztą widać po wyniku.
Ogólnie gra drużyny wyglądała lepiej niż w Rydze. Dyspozycja fizyczna poszła w górę, piłkarze zyskali trochę świeżości i było to widać gołym okiem. Przed meczem z Bułgarami czeka nas jeszcze wyjazd na Widzew, więc głowa Maaskanta w tym żeby rozsądnie dysponować siłami zawodników. Po to jest szeroka kadra, żeby z niej korzystać, więc mam nadzieję, że tacy piłkarze jak Biton, Nunez, Diaz czy Garguła dostaną szansę pokazania się w Łodzi. Właśnie jedyne, czego mi wczoraj zabrakło to sensownych zmian po bramce na 2:0. Po co trzymać na boisku Meliksona? Mecz był już wygrany, a to nasz najbardziej wartościowy piłkarz i w razie jego kontuzji o LM nie byłoby już mowy. W każdym razie plus dla Maaskanta, że nie było wtopy i pewnie przeszliśmy amatorów ze Skonto. W polskiej piłce ostatnio nie można być pewnym niczego, więc i to trzeba pochwalić. |
Zależy pewnie od wyniku. Jak Jakimś cudem w Bułgarii wygramy np 2:0 to pewnie w Łodzi zagra ten sam skład. Jak wynik będzie bliższy remisu , Melikson , Iliev czy Małecki pewnie dostaną wolne na mecz z Widzewem
|
Co pozytywne na wyjeździe jakiegoś kotła na pewno nie będzie. Klub z małej miejscowości. Praktycznie bez ultrasów. Mają niby nowy stadion na 10 tysiecy, ale nie sądzę żeby się bardzo dzieki temu frekwencja poprawiła. W poprzednim sezonie na ligę ich przychodziło ledwo tysiąc,a na lepsze mecze 2,3 tysiące.
|
Ja najbardziej obawiam się, że obecne rozwiązania w ataku są zbyt łatwe do wyeliminowania. W skrócie - gra w ataku jest zbyt przewidywalna.
Wystarczy aby Litex zwrócił uwagę na te rzeczy: - zamknąć stronę Lameya by nie dośrodkowywał, nie pozwolić mu na zagrania na obieg, zwrócić uwagę że dośrodkowuje jedynie w pełnym biegu - wyeliminowanie Meliksona ostrymi faulami, podwojenie krycia na nim, zwrócić uwagę na drybling do środka i 1) podanie za plecy albo 2) strzał z dystansu - wyłączenie z zagrań od partnerów Genkova, co świetnie zrobili gracze Skonto w 1 meczu; wtedy jedynym dojściem Genkova do sytuacji są wrzutki, na co rywal nie ma większego wpływu jeśli do takiej dojdzie - podwojenie krycia na Ilievie gdy ten jest przy piłce, wyeliminowanie z gry Meliksona redukuje o połowę zagrożenie ze strony Serba, zwrócić szczególną uwagę na grę 1na1 - zamknięcie drogi do samotnych rajdów Małeckiego, zwolnienie gry poprzez zmuszenie Małeckiego do podań do partnerów, wykorzystać jego brak umiejętności wychodzenia na pozycję za plecy rywali Niepokojący jest ten mały wybór wariantów w ataku. |
Cytat:
Jak ty chcesz grać na 0-0 jeżeli jedyne co mamy do ofensywa, obrona to Chaves który ma problem z dograniem piłki? 0-0 to paradoksalnie niezły wynik dla gospodarza, i tak u siebie musimy wygrać czy 0-0 czy 1 w dupę więc trzeba coś działać. Gra z Litexem to będzie zupełnie inny mecz, nie będą siedzieli u siebie jak Skonto, będą cisnąć a my musimy wykorzystać więcej miejsca z przodu, jak się będziemy dali gnieść to się zesramy, bo mimo Chaveza obrony to pewnej nie mamy.Na magie to zapraszam do kina, Harry Potter leci. |
Cytat:
2.Ostre faule, lol, dziękuje czerwona dowidzenia. Podwojenie krycia - 2 piłkarzy ze srodka pola Litexu mniej 3.Genkow ma plaster w postaci srodkowego obroncy, 1 lub 2 4.Podwojenie krycia Ilieva - Środkowi pomocnicy zajęci wiec zostaje boczny pomocnik i obronca. Czyli jesli przykryją go we dwóch to Paljic ma całą strone wolną. do tego nie zapominajmy o Małeckim który równiez ma przestrzen bo przeciez boczny pomocnik zamyka Lameya 5.Kto ma blokowac te rajdy Małeckiego skoro cała pomoc + boczni obrońcy praktycznie wykorzystani ? Jeśli stoper Litexu bedzie schodził do boku by eliminować Małego, .....chwała mu za to. Messi- wystarczy mocne ostre krycie, można też podwoić. O to jak łatwo wyeliminować najlepszego piłkarza na świecie, tylko czemu tego nikt nie robi ? :rotfl: Cytat:
Ja nie pisze ze ja chce. Ja pisze ze imho tak zagramy. Na 0-0 z opcją na kontrę. http://www.youtube.com/watch?v=p8uQz...layer_embedded -skrót gierki z Garcą. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Można sobie mówić że pogoda to jest taka sama dla wszystkich, drewno zawsze pływa po powierzchni. |
Wy patrzycie na pogodę , tam trzeba wyjść i zapierdalać i walczyć z przeciwieństwami losu.
|
Cytat:
Cytat:
Staram sie rozkminić co masz na myśli ale ni chuja. Weź sobie defensywnego pomocnika i porównaj do ofensywnego pomocnika badz skyrzdłowego/schodzącego napastnika to moze zrozumiesz. Nie, najwidoczniej jestem głupi i nie rozumiem. p.s. Melikson nie bazuje na szybkości, ani Mały co nie? Licze na odpowiedz dzięki której wyjde z marazmu. p.s.2. Ale załóżmy że masz racje, nasi ofensywni piłkarze bazuja na technice :rotfl:. Jak podczas grania w deszczu ogranicz sie u piłkarze technike użytkową ? Barcelona spotkania w deszczu oddaje walkowerem co nie? E3: Bajorze? Bajora to sa na A-klasie. Litex ma nowy stadion wiec zapewne odprowadzenie wody z murawy jest zamontowane.Widze ze problem jest z pisaniem i czytaniem ze zrozumieniem u Ciebie. Ja nie licze na 0-0, chciałbym z 3-0 dla Nas jak każdy, ale jestem realista i widze jak Maaskant ustawia zespół. Zresztą, kim My jesteśmy w Europie ? NIKIM, wiec czy czołówka serie A czy Litex Łowecz dla Nas to ta sama bajka. |
Może się źle wyraziłem, chodziło mi o grę kombinacyjną, bo nie mają warunków fizycznych na walkę z rosłymi obrońcami a na bajorze to nie jest dla nas najlepsze.No ale jak chcesz tu walić mega eksperta to baw się dobrze do rana.Licz na 0-0 i magie Reymonta z jakimś Litexem.
|
Cytat:
http://www.transfermarkt.co.uk/en/fc...erein_271.html. Rubryka spectators. Widać wyraźnie, że na puchary ciekawscy jacyś przyjadą, ale wiernych kibiców oni mają garstkę. |
Ten dwumecz pokaże czy nasz zespół jest na tyle mocny,aby bez wstydu pokazać się w Europie.Będzie bardzo ciężko.Jak odpadniemy będzie to nawet lepsze niż masa wstydu w kolejnej rundzie i Lidze Europejskiej.Dobry przeciwnik.Jak przegramy będziemy po prostu wiedzieć,że byliśmy za słabi.Świetne ewentualne przetarcie przed kolejną decydującą rundą.Tyle w tym temacie.
|
Oni już rozpoczęli sezon? czy dopiero mają?
|
Nie,są na takim samym etapie jak my.
|
Wisła jest silniejsza i jest faworytem.
|
Cytat:
|
do tych którzy oglądali mecz w TV
czy kamery pokazywały piłkarzy jeszcze w holu pod trybuną przygotowujących się do wyjścia na murawę? |
nie. Hol było widać tylko wtedy, kiedy zawodnik Skonto schodził za czerwoną. Przed wyjściem na murawę nie pokazywali nic z holu.
|
No niby tak, ale naszej cudownej ściany nad wejściem nie omieszkali pokazac, kiedy zawodnicy wychodzili na boisko.
|
Ja się jednak Liteksu obawiam. Głównie z uwagi na naszą defensywę. Słabe Skonto miało zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu sporo okazji. Lepszy zespół takie sytuacje wykorzystuje.
Warunkiem absolutnie koniecznym do awansu jest strzelenie przynajmniej jednej bramki na wyjeździe. Bo z Bułgarami trudno będzie zachować zerowe konto z tyłu, również na R22. Szanse tak naprawdę są dość wyrównane. Liteks to zespół bardzo przeciętny, ale klub odpadający w poprzednich pucharach z Karabachem i Levadią musi się już takiego rywala obawiać. Cała nadzieja w trójce: Melikson-Małecki-Iliew. |
Panowie, pochwalam waszą zachowawczość przed meczem z Litexem, ale obawianie się przeciwnika na tym etapie rywalizacji to walenie głową w mur. Mając chęci do gry w Champions League nie powinniśmy się bać dwumeczu z mistrzem Bułgarii, który w poprzednich latach nie miał osiągnięć większych od naszych. Do spotkania trzeba podejść z dystansem, a nie ze strachem, bo nie jest to przecież Barcelona (chociaż w czasie dwumeczu z FCB widziałem na forum większy optymizm :D). Respekt do rywala - jak najbardziej, ale obawy trzeba schować w kąt. I nie musicie mi pisać o przypadku z Levadią, czy Karabachem, bo doskonale je pamiętam. Chodzi mi jedynie, żebyśmy cenili nasz zespół trochę wyżej, niż u niektórych to ma miejsce. Mają potencjał, dajcie im trochę czasu ;)
|
Mysle ze Bułgaria a Polska to nie za duza roznica i sadze ze jesli chodzi o reprezentacje i lige na ich korzysc.
|
Jak zwykle wychodzą z mroków demony przeszłości. Ludzie ta Wisła która obrywała z Karabachem i Lewatywą to już nie istnieje. Mamy nowych zawodników/trenera. Przecież patrząc na spokojnie to nie jesteśmy wcale słabi. Wydaje mi się ,że obecni piłkarze mają więcej pewności siebie niż większość kibiców.
|
Cytat:
Zawodnicy, trener, stadion, kibice, ławka rezerwowa są po naszej stronie. Z drugiej strony rozumiem innych kibiców którzy chcąc oszczędzic sobie rozczarowania asekuracyjnie twierdzą o szansach pól na pół. Śmiało twierdze że Litex przejdziemy, będzie ciężko ale przejdziemy ich. |
Pojawiły się wstępne kursy na Bwin, nie uznali nas zbytnio za faworyta
Litex - Wisła 2.15 3.30 3.20 |
Cytat:
Mniej wiecej standardowy kurs dla równych sobie drużyn z uwzględnieniem atutu własnego boiska. |
trzeba sobie jasno powiedzieć ekipy z takich krajów jak gruzja azerbejdzan nawet kazachstan są już na poziomie polskiej piłki i juz nie bedzie wyników 5-0; 8-2 trzeba do tego przywyknąć..... jedyne co mnie martwi przed meczem z litexem i nawet juz przed meczem ze skonto ustawienie zespołu dalej nie rozumiem po co nam 2 defensywnych pomocników czy my zakładamy skomasowana obrone na skonto czy litex było to widac ewidetnie w meczu jak sobol i wilk stali na połowie i zero zaangażowania w ofensywe sam Maor cudów nie zrobi musi miec wsparcie bo gaśnie na boisku wisła dobre mecze rozgrywała z jednym defensywnym pomocnikiem a teraz kilka ostatnich meczy to takie mieszane wrażenia, jakoś ten genkov osamotniony zdaza sie ze tylko on sam w polu karnym na jakąś centre nie podoba mi sie taki system miało być bardzo ofensywnie a teraz to wygląda jak za JANASA defensywa zabraknie maora i nie bedzie komu grać dziwi ze maskant nie probuje grac gargułą i meliksonem razem
|
w dodatku to bwin, czesto slabo trafiaja z kursami
|
Cytat:
|
narzekacie że dwóch defensywnych pomocników, możemy grać najbardziej ..ujową piłkę ale jeśli awansujemy do fazy grupowej LM to kto to będzie pamiętał. Na razie taka taktyka przynosi efekty, pożyjemy zobaczymy. Maaskant niech sobie to układa, niech on się tym martwi.
|
A mi to tam zwisa na kogo obstawiają bukowie chyba że ktoś chce zarobić :D
Jak poradzimy sobie na wyjeździe wszystko wyjaśni się za 5,5 dnia :D Z uwagi na europejskie puchary oglądałem sobie przez neta czasami mecze ligi czeskiej,bułgarskiej itp I powiem wprost że w lidze bułgarskiej piłkarze są lepiej wyszkoleni technicznie ale tempo tych meczy ligowych u nich jest czasami tak wolny że mam wrażenie jak by co niektóre były kupione. Na przapierze jestśmy mocniejsza drużyną ale po wczorajszym meczu powiem wprost WISŁA to jest jeszcze nie to mam nadzieje że w końcu odpalą bo czarno to widze. |
Cytat:
A co do środkowych pomocników - temat był już kilkukrotnie wałkowany. Maaskant mówił, że chce zyskać przewagę w środku pola grając dwoma defensywnymi pomocnikami. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl