![]() |
Przecież to była samokrytyka Maciusia po prostu ;)
|
Cytat:
Ja wieże trenerowi że w wakacje przygotowywał zespół na kolejne rundy bo gdybyśmy grali z Debreczynem tak jak z Zagłębiem L. to byśmy mieli pewny awans. |
Sparingi zakończone, pierwszy mecz ligowy już w piątek, zatem zamieszczę moje autorskie podsumowanie okresu przygotowawczego piłkarzy Wisły Kraków.
W poczet przygotowań nie wliczam meczów rozegranych w czasie Remes Cup – ciężko wyciągać z niego jakiekolwiek wnioski. Na początek bilans zysków i strat: Ze składu odeszli Ilie Cebanu, Piotr Ćwielong oraz Mateusz Kowalski. Do drużyny dołączył Issa Ba. Testowani byli: Stjepan Polak (przegrał z Ba), Branislav Punosevac (mimo tego, ze zagrał we wszystkich meczach pierwszego obozu i zdobył bramkę nie został zakontraktowany), Rogerio (za słaby) oraz Oleksij Babyr (zawodnik testowany przez Wisłę ME). Na wypożyczeniach pozostają: Mateusz Kowalski (Piast Gliwice), Dawid Kubowicz (Flota Świnoujście), Patryk Jałocha (LKS Bruk-Bet Nieciecza), Mateusz Kubicki (Naprzód Jędrzejów). http://i49.tinypic.com/nouaud.png Tabelka powstała przed opublikowaniem podsumowania na wislakrakow.com, są pewne drobne (minutowe) rozbieżności. Powyższa tabela ukazuje ilość minut rozegranych przez naszych piłkarzy w poszczególnych sparingach. Wnioski są następujące: Jedynie 8 zawodników zagrało średnio powyżej 45 minut w każdym z meczy. Są to: obrońcy – Alvarez, Marcelo, Piotr Brożek, Cleber oraz pomocnicy – Diaz, Ba, Jirsak, Kirm. Wobec poważniejszej kontuzji Clebera, urazów Marcelo i Ba, na pierwszy wiosenny mecz zostaniemy z 5-7 zawodnikami którzy solidnie przepracowali okres przygotowawczy i długo przebywali na boisku. Do tego grona dołączyć należy reprezentantów: Pawełka i Małeckiego, którzy grali również w Tajlandii, co po doliczeniu, tamtych meczów wprowadziłoby ich do grupy +45. Wracający po kontuzjach Paweł Brożek, Rafał Boguski, Radosław Sobolewski i Arkadiusz Głowacki rozegrali średnio po około 30 minut. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że opuścili mecze podczas pierwszego zgrupowania, a w kolejnych zaliczyli ponad połowy, można ich uznać za nieźle przygotowanych, choć zapewne nie na cały mecz. To daje nam w sumie 10-12 zawodników dobrze przygotowanych na pierwsze spotkanie. Napastnicy nie są jeszcze przygotowani na pełne 90 minut, a na ławce nie ma rezerwowych. Biorąc pod uwagę możliwe ustawienia (i nieobecność w pierwszym meczu Patryka Małeckiego) swoją szansę powinien otrzymać Łukasz Burliga. Świadczą tez o tym występy w sparingach. Pojawiając się na boisku w każdym meczu, wyrobił świetną średnią około 44 minut. Łączenie z nim oraz rezerwowym bramkarzem – jak pokazują ostatnie mecze, Marcinem Juszczykiem – mamy do 15 zawodników na pierwsze spotkanie. Ławkę uzupełnią zapewne młodsi zawodnicy: Krzysztof Mączyński (o ile nie odejdzie do ŁKSu), Michał Czekaj, Kamil Rado oraz Michał Chrapek. Niewykluczone, że pojawiać się na niej będzie Maciej Papież, jeżeli nie dojdzie do transferu żadnego napastnika w miejsce Ćwielonga. Do zdrowia i/lub formy w najbliższym czasie dochodzić będą Mariusz Jop, Konrad Gołoś i Wojtek Łobodziński. Analizując opisy spotkań, ilość bramek i asyst, można wyciągnąć wnioski, że do wyróżniających się piłkarzy Wisły zaliczali się: Piotr Brożek, Arkadiusz Głowacki, Issa Ba, Patryk Małecki, Wojciech Łobodziński, Paweł Brożek i Tomas Jirsak. Z tej grupy wyróżnić należy na pewno Pawła Brożka, który pomimo występu w 3 meczach, ma identyczny bilans jak Tomas Jirsak w 7. Podsumowując: martwią brak skuteczności i plaga kontuzji atakująca raz po raz nasz zespół. Gdyby nie one, prawdopodobnie nie czekalibyśmy na żadne transfery (oprócz bramkarskiego – 6 goli strzelonych Pawełkowi w 4 meczach oraz niskie noty za występ w Tajlandii nie napawają optymizmem), a przewaga nad zespołami w lidze byłaby wyraźniejsza. Pozostaje nam wierzyć w to, że Biała Gwiazda zacznie prezentować się skuteczniej niż w okresie przygotowawczym. |
Napisałem podsumowanie przygotowań, transferów i króciutką zapowiedź nadchodzącej rundy. Jeżeli ktoś chce przeczytać: http://tsw.com.pl/news/Co-za-nami-co...wiedz-rundy-43
|
Na żółto Ci których nie lubisz amauri?
|
Latem na dwa zgrupowania
Piłkarze Wisły Kraków latem udadzą się na dwa zgrupowania. Tym razem nie będą to wyłącznie zagraniczne wyjazdy, ale najpierw krajowy, a dopiero później poza Polskę. Jak już informowaliśmy, wiślacy na urlopach przebywać będą do 14 czerwca, a już miesiąc później zagrają pierwszy mecz nowego sezonu, w kwalifikacjach Ligi Europy. Czas między pierwszym spotkaniem, a meczem, wypełnią na wyjazdy najpierw do Zakopanego, a później do Francji, gdzie dojdzie też do kilku meczów sparingowych. Szczegóły są w tym momencie w fazie ustalania, a wszyscy mamy nadzieję, że już w lipcu, gdy dojdzie do pierwszego meczu, zobaczyć go będzie można już jednak przy Reymonta, gdzie prace budowlane będą się posuwać w trybie to umożliwiającym. wislaportal.pl |
Takie zgrupowanie to jest pomysł Kaspra. Czyżby Heniu miał wylecieć dopiero za pół roku?
|
Wyleci jak nie odbije mistrzostwa w maju:)
|
Też mi się wydaje że Heniek dostanie szanse na rok jeszcze a na pewno do pucharów. Ale najważniejsze to żeby wraz z nowym stadionem przyszło nowe zarządzanie. Podejrzewam że taki pion marketingu szybko by na siebie zarobił a z pensji Łobo można by utrzymać kilku skautów. Tylko nasza rola w tym żadna, pozostaje nam czekać, narzekać i ewentualnie pozytywnie się rozczarować bo skoro przez 10 lat nie było żadnej stabilizacji na posadach dyrektorskich to czemu nagle teraz by się to miało zmienić.
|
Zakopane i Barsinghausen w Niemczech to miejsca, w których Wiślacy będą się przygotowywać do nowego sezonu.
Jak na moje to super pomysł. Szczególnie stare dobre zapieprzanie w górach to świetna forma szlifowania mocy. Fajny wywiad nt. przygotowań z Paulem Robbinsem http://www.sport.pl/GW/1,75693,73369...e_zdrowie.html |
mi też się podoba:) w końcu nie hiszpania i smażenie jajek na słońcu... oprócz tego zakopane... mam blisko więc na jakiś trening sie wybiore:)
podejrzewam że jak to dawniej za Henia bywało Wisła rozegra sparing z reprezentacją podhala. |
Pierwszy sparing w czasie przygotowań do sezonu Wisła zagra 19 czerwca o godz. 11 z Garbarnią na Rydlówce.
|
Garbarnia super, no to zaczynamy walke o puchary meczem z grubej rury;)
|
witam panowie;)
Odświeżę troche temacik :) A mianowicie mam takie pytanie: Czy wie ktoś czy ten mecz http://wislasoccer.com/news_item_11371.htm będzie dostępny dla naszych kibiców?? bo jeśli tak to można by się wybrać :) jak by ktoś coś wiedział to piszcie na PW lub tutaj ;) z góry dziekuje ;) |
Polecam artykuł na www.garbarnia.krakow.pl
pt. "Towarzyski hit na Rydlówce" :) mecz będzie dostępny dla wszystkich kibiców pragnących go zobaczyć. |
Tydzień później, 26 czerwca, już podczas trwania zgrupowania w Zakopanem, Biała Gwiazda rozegra kolejny sparing. Rywalem Wiślaków będzie ósma drużyna słowackiej ekstraklasy 1. FC Tatran Prešov. Mecz odbędzie się w Nowym Targu o godz. 14:00.
Kurde, szkoda, że nie gra tam Penksa już :) |
Przepraszam nie moge znaleźć kiedy jest pierwszy trening Wisły ?
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ia_i_presovem/
Pisze ze przygotowania zaczynaja 14 czerwca.. chyba nic innego jak trening.. |
Mam nadzieję że będzie jakaś relacja z treningu ( kto i jak się sprawował ) :) No i czy wszyscy ćwiczyli z pełnym obciążeniem :)
|
czy dzisiaj w treningu bral udzial Łukasz Gargula? jesli tak czy juz normalnie trenuje? dzieki za info z góry
|
Znamy kolejnego sparingpartnera - Dynamo Drezno. No, zobaczymy czego sie Wisla nauczy w tym okresie przygotowawczym bo przeciwnicy nie wygladaja na zbyt silnych.
19.06 - Garbarnia 26.06 - Tatran Preszow 29.06 - Dynamo Drezno 03.07 - Maccabi Tel Awiw/ "jakis holenderski zespol" 08.07 - Hannower 96 Mam nadzieje, ze Kasper wie co robi i dobrze naszych przygotuje. Na dzisiejszym treningu kadra wygladala przerazajaco. 17 zawodnikow w tym jeden testowany. Transfery sa niezbedne i to nie 1 czy 2. 7 stracilismy, conajmniej 7 powinno przyjsc. |
dzisiejszy trening, foto
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._po_wakacjach/ Guła i Singlar trenowali.. |
Cytat:
Tak Guła brał udział w treningu. Możesz go zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych na stronie głównej ;) |
http://www.tsw.com.pl/news/Jarosz-Be...-Niemczech-290
Cytat:
|
|
Cholera jasna Baszczu! :-)
|
Co do cholery robi tam Baszczyński???? I to w koszulce Wisły!!!! Czyżby wrócił do nas!! O jakże bym chciał....
|
|
No ciekawe czy Baszczu tylko w odwiedziny wpadł, czy coś innego? Do kiedy ma kontrakt w Grecji? :)
|
Cytat:
|
Tylko na czym trzyma się drążek ??:D
|
Cytat:
Przyjrzyjcie sie uwaznie temu zdjeciu:P. P.S. Baszczynski ma jeszcze rok kontraktu w Grecji a u nas jest tylko w odwiedzinach. |
Na oficjalnej pisze, że Baszczu chce się dobrze przygotować do sezonu po kontuzji, a w Grecji zaczynają od 1 lipca i chce być już lekko przygotowany...
Szkoda, bo jak go zobaczyłem na zdjęciu z Brożkami to aż serce mocniej zabiło... :) |
Cytat:
|
Bo podskoczył, na tym polegało ćwiczenie. :p
Baszczyński ma obecnie urlop... i widać właśnie jak go spędza. :) |
Ale by się nam teraz taki Baszczu i w szatni i na boisku przydał, eh marzenia ściętej głowy.
BTW Do czego to doszło, żeby chłopy na forum piłkarskim gryf drążkiem nazywali ;P . |
Biała Gwiazda zagra dla powodzian
Cytat:
wp.pl |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...slakow//37573/
Cyzby Marcelo negocjowal jakis kontrakt ? |
Cytat:
Czasami zdarza się też w profesjonalnych klubach że takie negocjacje mają miejsce przy trzepaku,albo pod sklepem "U Paciaciakowej". Odrobine dystansu.Please. |
Tak.
Podczas treningu na ławce. Druga tura rozmów na kręgielni albo na basenie. rozwala mnie to forum czasami... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl