Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

masada 21.02.2010 20:59

Przecież to była samokrytyka Maciusia po prostu ;)

yogul 21.02.2010 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 857670)
No zobaczymy jak to będzie z tym przygotowaniem, ale mam dużą nadzieję, że zaskoczą jednak od samego początku, bo runda jest bardzo krótka. Po Levadii Skorża tłumaczył się przecież, że chciał wziąć ich z marszu, a szczyt formy przygotowywał na nieco później, no i faktyczne w sierpniu ub.r. wygrywali przecież wszystko po przyzwoitej grze..

no i właśnie trzeba zaufać Maćkowi i dać mu pracować a nie tylko krytykować.
Ja wieże trenerowi że w wakacje przygotowywał zespół na kolejne rundy bo gdybyśmy grali z Debreczynem tak jak z Zagłębiem L. to byśmy mieli pewny awans.

amauri1990 22.02.2010 14:16

Sparingi zakończone, pierwszy mecz ligowy już w piątek, zatem zamieszczę moje autorskie podsumowanie okresu przygotowawczego piłkarzy Wisły Kraków.

W poczet przygotowań nie wliczam meczów rozegranych w czasie Remes Cup – ciężko wyciągać z niego jakiekolwiek wnioski.

Na początek bilans zysków i strat:
Ze składu odeszli Ilie Cebanu, Piotr Ćwielong oraz Mateusz Kowalski.
Do drużyny dołączył Issa Ba.
Testowani byli: Stjepan Polak (przegrał z Ba), Branislav Punosevac (mimo tego, ze zagrał we wszystkich meczach pierwszego obozu i zdobył bramkę nie został zakontraktowany), Rogerio (za słaby) oraz Oleksij Babyr (zawodnik testowany przez Wisłę ME).
Na wypożyczeniach pozostają: Mateusz Kowalski (Piast Gliwice), Dawid Kubowicz (Flota Świnoujście), Patryk Jałocha (LKS Bruk-Bet Nieciecza), Mateusz Kubicki (Naprzód Jędrzejów).

http://i49.tinypic.com/nouaud.png

Tabelka powstała przed opublikowaniem podsumowania na wislakrakow.com, są pewne drobne (minutowe) rozbieżności.


Powyższa tabela ukazuje ilość minut rozegranych przez naszych piłkarzy w poszczególnych sparingach. Wnioski są następujące:

Jedynie 8 zawodników zagrało średnio powyżej 45 minut w każdym z meczy. Są to: obrońcy – Alvarez, Marcelo, Piotr Brożek, Cleber oraz pomocnicy – Diaz, Ba, Jirsak, Kirm. Wobec poważniejszej kontuzji Clebera, urazów Marcelo i Ba, na pierwszy wiosenny mecz zostaniemy z 5-7 zawodnikami którzy solidnie przepracowali okres przygotowawczy i długo przebywali na boisku.
Do tego grona dołączyć należy reprezentantów: Pawełka i Małeckiego, którzy grali również w Tajlandii, co po doliczeniu, tamtych meczów wprowadziłoby ich do grupy +45.

Wracający po kontuzjach Paweł Brożek, Rafał Boguski, Radosław Sobolewski i Arkadiusz Głowacki rozegrali średnio po około 30 minut. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że opuścili mecze podczas pierwszego zgrupowania, a w kolejnych zaliczyli ponad połowy, można ich uznać za nieźle przygotowanych, choć zapewne nie na cały mecz. To daje nam w sumie 10-12 zawodników dobrze przygotowanych na pierwsze spotkanie.

Napastnicy nie są jeszcze przygotowani na pełne 90 minut, a na ławce nie ma rezerwowych. Biorąc pod uwagę możliwe ustawienia (i nieobecność w pierwszym meczu Patryka Małeckiego) swoją szansę powinien otrzymać Łukasz Burliga. Świadczą tez o tym występy w sparingach. Pojawiając się na boisku w każdym meczu, wyrobił świetną średnią około 44 minut. Łączenie z nim oraz rezerwowym bramkarzem – jak pokazują ostatnie mecze, Marcinem Juszczykiem – mamy do 15 zawodników na pierwsze spotkanie. Ławkę uzupełnią zapewne młodsi zawodnicy: Krzysztof Mączyński (o ile nie odejdzie do ŁKSu), Michał Czekaj, Kamil Rado oraz Michał Chrapek. Niewykluczone, że pojawiać się na niej będzie Maciej Papież, jeżeli nie dojdzie do transferu żadnego napastnika w miejsce Ćwielonga.
Do zdrowia i/lub formy w najbliższym czasie dochodzić będą Mariusz Jop, Konrad Gołoś i Wojtek Łobodziński.

Analizując opisy spotkań, ilość bramek i asyst, można wyciągnąć wnioski, że do wyróżniających się piłkarzy Wisły zaliczali się: Piotr Brożek, Arkadiusz Głowacki, Issa Ba, Patryk Małecki, Wojciech Łobodziński, Paweł Brożek i Tomas Jirsak. Z tej grupy wyróżnić należy na pewno Pawła Brożka, który pomimo występu w 3 meczach, ma identyczny bilans jak Tomas Jirsak w 7.
Podsumowując: martwią brak skuteczności i plaga kontuzji atakująca raz po raz nasz zespół. Gdyby nie one, prawdopodobnie nie czekalibyśmy na żadne transfery (oprócz bramkarskiego – 6 goli strzelonych Pawełkowi w 4 meczach oraz niskie noty za występ w Tajlandii nie napawają optymizmem), a przewaga nad zespołami w lidze byłaby wyraźniejsza. Pozostaje nam wierzyć w to, że Biała Gwiazda zacznie prezentować się skuteczniej niż w okresie przygotowawczym.

rafalek 25.02.2010 18:54

Napisałem podsumowanie przygotowań, transferów i króciutką zapowiedź nadchodzącej rundy. Jeżeli ktoś chce przeczytać: http://tsw.com.pl/news/Co-za-nami-co...wiedz-rundy-43

IncognitoTSW 25.02.2010 19:17

Na żółto Ci których nie lubisz amauri?

grzesiek632 18.05.2010 20:40

Latem na dwa zgrupowania

Piłkarze Wisły Kraków latem udadzą się na dwa zgrupowania. Tym razem nie będą to wyłącznie zagraniczne wyjazdy, ale najpierw krajowy, a dopiero później poza Polskę. Jak już informowaliśmy, wiślacy na urlopach przebywać będą do 14 czerwca, a już miesiąc później zagrają pierwszy mecz nowego sezonu, w kwalifikacjach Ligi Europy.

Czas między pierwszym spotkaniem, a meczem, wypełnią na wyjazdy najpierw do Zakopanego, a później do Francji, gdzie dojdzie też do kilku meczów sparingowych. Szczegóły są w tym momencie w fazie ustalania, a wszyscy mamy nadzieję, że już w lipcu, gdy dojdzie do pierwszego meczu, zobaczyć go będzie można już jednak przy Reymonta, gdzie prace budowlane będą się posuwać w trybie to umożliwiającym.



wislaportal.pl

polska.mysl.szkoleniowa 18.05.2010 22:23

Takie zgrupowanie to jest pomysł Kaspra. Czyżby Heniu miał wylecieć dopiero za pół roku?

BRTS39 19.05.2010 13:21

Wyleci jak nie odbije mistrzostwa w maju:)

pawelwislak 19.05.2010 13:34

Też mi się wydaje że Heniek dostanie szanse na rok jeszcze a na pewno do pucharów. Ale najważniejsze to żeby wraz z nowym stadionem przyszło nowe zarządzanie. Podejrzewam że taki pion marketingu szybko by na siebie zarobił a z pensji Łobo można by utrzymać kilku skautów. Tylko nasza rola w tym żadna, pozostaje nam czekać, narzekać i ewentualnie pozytywnie się rozczarować bo skoro przez 10 lat nie było żadnej stabilizacji na posadach dyrektorskich to czemu nagle teraz by się to miało zmienić.

tofik 26.05.2010 22:18

Zakopane i Barsinghausen w Niemczech to miejsca, w których Wiślacy będą się przygotowywać do nowego sezonu.
Jak na moje to super pomysł. Szczególnie stare dobre zapieprzanie w górach to świetna forma szlifowania mocy.

Fajny wywiad nt. przygotowań z Paulem Robbinsem
http://www.sport.pl/GW/1,75693,73369...e_zdrowie.html

wiertar 26.05.2010 22:54

mi też się podoba:) w końcu nie hiszpania i smażenie jajek na słońcu... oprócz tego zakopane... mam blisko więc na jakiś trening sie wybiore:)

podejrzewam że jak to dawniej za Henia bywało Wisła rozegra sparing z reprezentacją podhala.

Wiślak178 29.05.2010 09:16

Pierwszy sparing w czasie przygotowań do sezonu Wisła zagra 19 czerwca o godz. 11 z Garbarnią na Rydlówce.

wiśnia 30.05.2010 11:22

Garbarnia super, no to zaczynamy walke o puchary meczem z grubej rury;)

*Michael* 30.05.2010 21:56

witam panowie;)

Odświeżę troche temacik :)

A mianowicie mam takie pytanie: Czy wie ktoś czy ten mecz http://wislasoccer.com/news_item_11371.htm będzie dostępny dla naszych kibiców?? bo jeśli tak to można by się wybrać :)

jak by ktoś coś wiedział to piszcie na PW lub tutaj ;)

z góry dziekuje ;)

artur68 31.05.2010 20:25

Polecam artykuł na www.garbarnia.krakow.pl
pt. "Towarzyski hit na Rydlówce"
:)

mecz będzie dostępny dla wszystkich kibiców pragnących go zobaczyć.

tofik 01.06.2010 20:17

Tydzień później, 26 czerwca, już podczas trwania zgrupowania w Zakopanem, Biała Gwiazda rozegra kolejny sparing. Rywalem Wiślaków będzie ósma drużyna słowackiej ekstraklasy 1. FC Tatran Prešov. Mecz odbędzie się w Nowym Targu o godz. 14:00.

Kurde, szkoda, że nie gra tam Penksa już :)

Marcinnno 01.06.2010 20:58

Przepraszam nie moge znaleźć kiedy jest pierwszy trening Wisły ?

SpoXsteR 01.06.2010 21:23

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ia_i_presovem/

Pisze ze przygotowania zaczynaja 14 czerwca.. chyba nic innego jak trening..

sovinho_02 14.06.2010 17:03

Mam nadzieję że będzie jakaś relacja z treningu ( kto i jak się sprawował ) :) No i czy wszyscy ćwiczyli z pełnym obciążeniem :)

qchar90 14.06.2010 17:59

czy dzisiaj w treningu bral udzial Łukasz Gargula? jesli tak czy juz normalnie trenuje? dzieki za info z góry

Wasiu 14.06.2010 18:09

Znamy kolejnego sparingpartnera - Dynamo Drezno. No, zobaczymy czego sie Wisla nauczy w tym okresie przygotowawczym bo przeciwnicy nie wygladaja na zbyt silnych.

19.06 - Garbarnia
26.06 - Tatran Preszow
29.06 - Dynamo Drezno
03.07 - Maccabi Tel Awiw/ "jakis holenderski zespol"
08.07 - Hannower 96

Mam nadzieje, ze Kasper wie co robi i dobrze naszych przygotuje. Na dzisiejszym treningu kadra wygladala przerazajaco. 17 zawodnikow w tym jeden testowany. Transfery sa niezbedne i to nie 1 czy 2. 7 stracilismy, conajmniej 7 powinno przyjsc.

SpoXsteR 14.06.2010 18:57

dzisiejszy trening, foto
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._po_wakacjach/

Guła i Singlar trenowali..

pablo92TSW 14.06.2010 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 913994)
czy dzisiaj w treningu bral udzial Łukasz Gargula? jesli tak czy juz normalnie trenuje? dzieki za info z góry



Tak Guła brał udział w treningu. Możesz go zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych na stronie głównej ;)

sandbender 14.06.2010 22:43

http://www.tsw.com.pl/news/Jarosz-Be...-Niemczech-290

Cytat:

Później jedziemy do Niemiec. Gdzie będziemy do 14 lipca.
Jak do 14 lipca w Niemczech? A puchary to gdzie bedą grane?

qchar90 15.06.2010 10:53

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...dzil_Wislakow/

zdjecia z dzisiejszego treningu

_ukoL 15.06.2010 10:59

Cholera jasna Baszczu! :-)

rafal777 15.06.2010 11:00

Co do cholery robi tam Baszczyński???? I to w koszulce Wisły!!!! Czyżby wrócił do nas!! O jakże bym chciał....

jotbe1 15.06.2010 11:18

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...slakow//37509/

Gargłla lewituje:D???

martin_6 15.06.2010 11:21

No ciekawe czy Baszczu tylko w odwiedziny wpadł, czy coś innego? Do kiedy ma kontrakt w Grecji? :)

magowski 15.06.2010 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jotbe1 (Post 914373)

Wyraźnie widać że podciąga się na drążku :D

jotbe1 15.06.2010 11:26

Tylko na czym trzyma się drążek ??:D

koyoot 15.06.2010 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez magowski (Post 914378)
Wyraźnie widać że podciąga się na drążku :D

Drazku ktory jest przyczepiony do Clebera?:D. A moze on sie podciaga na jego drazku(jezus...).

Przyjrzyjcie sie uwaznie temu zdjeciu:P.

P.S. Baszczynski ma jeszcze rok kontraktu w Grecji a u nas jest tylko w odwiedzinach.

$iWu$ 15.06.2010 12:30

Na oficjalnej pisze, że Baszczu chce się dobrze przygotować do sezonu po kontuzji, a w Grecji zaczynają od 1 lipca i chce być już lekko przygotowany...
Szkoda, bo jak go zobaczyłem na zdjęciu z Brożkami to aż serce mocniej zabiło... :)

rafalek 15.06.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jotbe1 (Post 914381)
Tylko na czym trzyma się drążek ??:D

Wygląda tak, jakby on podskoczył z tym drążkiem, aczkolwiek zdjęcie wygląda świetnie;D

KacpiTSW 15.06.2010 14:07

Bo podskoczył, na tym polegało ćwiczenie. :p

Baszczyński ma obecnie urlop... i widać właśnie jak go spędza. :)

Uran235 15.06.2010 15:03

Ale by się nam teraz taki Baszczu i w szatni i na boisku przydał, eh marzenia ściętej głowy.

BTW Do czego to doszło, żeby chłopy na forum piłkarskim gryf drążkiem nazywali ;P .

brylant17 16.06.2010 20:53

Biała Gwiazda zagra dla powodzian

Cytat:

Wisła Kraków poinformowała, że dochód z jej meczu towarzyskiego z Tatranem Preszów zostanie przekazany na rzecz powodzian.

Spotkanie odbędzie się 26 czerwca w Nowym Targu. Bilety na ten mecz będą miały rozpiętość cenową, tzn. ustalona zostanie cena minimalna za wejściówkę, ale fani jeśli zechcą będą mogli zapłacić więcej.

Pieniądze trafią najprawdopodobniej do gminy Szczurowa.

wp.pl

Szyman423 16.06.2010 21:43

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...slakow//37573/
Cyzby Marcelo negocjowal jakis kontrakt ?

Hiroji Hanzo 16.06.2010 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szyman423 (Post 915358)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...slakow//37573/
Cyzby Marcelo negocjowal jakis kontrakt ?

Tak. Z reguły negocjują kontrakty na treningu.
Czasami zdarza się też w profesjonalnych klubach że takie negocjacje mają miejsce przy trzepaku,albo pod sklepem "U Paciaciakowej".
Odrobine dystansu.Please.

Proud 16.06.2010 21:50

Tak.

Podczas treningu na ławce.
Druga tura rozmów na kręgielni albo na basenie.

rozwala mnie to forum czasami...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl