![]() |
Cytat:
Gdyby miał względna swobodę pracy, pewnosć stanowiska (bo u nas preferują system: remis, porażka, remis = zwolnienie trenera) to mógłby sobie na takie kształtowanie i ogrywanie młodzieży pozwolić. w obecnej sytuacji pan Maciej woli jednak dać poczuc atmosfere meczową staremu Cantoro, bo to ten Cantoro bedzie grał na wypadek kontuzji Sobola, a nie jakikolwiek junior. Także nic nie poradzimy. |
Cytat:
Nie wiem czy wiesz, ale kiedyś w ogóle nie było emotikon... Cytat:
Niedzielan gra po 90 minut w każdym meczu Ruchu, gdzie jest gwiazdą i zdobył DWIE bramki... Ćwielong większość meczy zaczyna na ławie, w drużynie mistrza Polski, zdobył JEDNĄ bramkę... Pierwszy ma 30 lat, drugi 23... Dziwisz się, że postawił na Ćwielonga? |
Cytat:
Nie podzielam zasadności tego rozumowania... Patrząc w ten sposób na suche statystyki to powinniśmy oddać Brożka za Podstawka i jeszcze całować po rękach trenera Bytomian, że się zgodził na taki deal. A taki Ćwielong z kolei jest lepszy od Rengifo, wszak ten jest gwiadą, gra regularnie a strzelił tylko 3 gole, w przeciwieństwie do naszego niedocenianego jokera... |
ja zawsze broniłem Pana Skorży, ale skoro w ostatnim meczu na ławce rezerwowych było 5 zawodników w tym bramkarz, jeden obrońca, 2 środkowych pomocników i napastnik... to co mu szkodziło zabranie jeszcze Burligi i Jeleńia?? No chyba że Wisła oszczędza już na miejscuach w autokarze dla piłkarzy...
|
Co do stylu mam takie wrażenie, że z tych "drewien" którzy teraz grają wycisnąć się za dużo nie gra...
Mając na uwadze powrót do drużyny takich zawodników jak Garguła i Boguski zastanowiłbym się nad zmianą stylu gry. Z topornego grania długą piłką i agresywnym odbierze piłki przestawiłbym się na coś bardziej technicznego bo potencjał kadrowy nam to umożliwi. Brożek Boguski Garguła, Kirm, Jirsak według mnie jeśli ma się tylu technicznych zawodników w Polskiej lidze aż żal z tego nie skorzystać, uważam że zachowując proporcje można byłoby grać jak Barceolna czyli piłkę polegającą na utrzymywaniu się przy piłce, W mojej opinii jeśliby zaczęłoby się to zazębiać oni zaklepali by w polskiej lidze każdego. Tacy piłkarze jak Kirm i Jirsak mogliby się nareszcie odnaleźć. Tylko kwestia tego czy wprowadzać to już teraz czy w zimie. Przecież chyba nikt nie chce oglądać tak grającej Wisły jak w tym sezonie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ale dopóki sie Benhakerowi chciało to było dobrze a takiego meczu o punkty jak z Portugalią to ja nie pamiętam i może jeszcze przez parę ładnych lat nie zobaczymy |
a ja nie zapomnę takich meczów jak ze Słowacją,San Marino czy ostatni ze Słowenią .Wiesz Skorża też miał np. mecze z TT czy z Barcą :)
|
Cytat:
|
Pesymista to ten, który widzi, że pół szklanki jest już puste, optymista widzi, że pół jest jeszcze pełne. W epoce Benhakera były mecze świetne i padlina. Osobiście wolę zapamiętać te lepsze :)
|
To samo będzie dotyczyło Skorży gdy już odejdzie. A na razie mam pretensję o Levadię i ten sam styl w meczu z Polonią Bytom
|
Cytat:
No dobrze nawet kombinujesz :) W momencie kiedy Brozek doznal kontuzjii na Belchatowie kazdy widzial raczej czarny scenariusz, bo bez niego ani rusz... Tymczasem własnie wtedy Maciej musial zaczac cos kombinowac i pozmieniac.I wtedy zespol gral bardziej "ze soba" a nie tylko na zasadzie dluga piła na Pawła.To o czmy piszesz czyli wieksze utrzymywanie sie przy pilce bedzie mozliwe bo jesli dojda Guła i Boguski to nakresli sie zupelnie nowy format gry.bedzie mozliwa wieksza kombinacja jesli chodzi o skrzydla i gra na Kirma czy Lobo.Bedze w koncu mozliwa wspolpraca pawla z Rafalem ,bo Broziu zawsze mowil ze z Rafalem gra mu sie dobrze. Zatem jesi Gargula bedzie potrafil uporzadkowac gre i rozdzielac pilki ,a Rafal odciazy czesciwo odciazy Brozka w ataku to to bycie przy pilce a nie tylko podania do Brozka beda mozliwe.Co wiecej kiedys nasza najmocnijsza broń-skrzydla byc moze nabiorą nowej sily i wreszcie Wisla zacznie przypomonac choc po czesci tą Wielka Wisle jaka chyba kazdy z nas ciagle ma przed oczami :) |
Cytat:
Piszecie że Levadia wyparowała u naszych kopaczy wczoraj. Nie, wyparowała już o wiele wcześniej. Z Lechią jeszcze jakoś wpadło wczoraj już niekoniecznie. Nie chodzi o wynik, chodzi o styl, którego ta drużyna nie ma. Dodatkowo wielki-mały gwiazdor i facet który stracił motywację na polską ligę skutecznie robią za piątą kolumnę w drużynie. A Skorża niestety nie radzi sobie z tym. PS. Lech i Legia też tego stylu nie mają, ale chyba to marne pocieszenie. |
Trzeba chyba przypomnieć adwokatom różnych trenerów, że TRENER ODPOWIADA ZA FORMĘ SWOICH ZAWODNIKÓW, BO ICH WŁAŚNIE TRENUJE !
Gdyby to nie trener za to odpowiadał, to nigdy żaden trener nie został by zwolniony bo przecież tłumaczono by to głupim stwierdzeniem, że TO NIE TRENER PRZECIEŻ GRA, TYLKO ZAWODNICY ! Na szczęście w klubach, które coś osiągają na świecie TRENER ODPOWIADA ZA GRĘ ZAWODNIKÓW, ZA TO CZY STRZELAJĄ CZY NIE, ITP. |
Uwazam, ze powinno sie dac Skorzy popracowac do konca kontraktu, a nastepnie sie z nim pozegnac. Prowadzi druzyne juz 2 lata, i nie widac zeby ta druzyna miala jaki kolwiek styl. Druzyna niczym sie nie charakteryzuje, akcje sa przypadkowe. Wygrywamy dzieki wiekszej klasie naszych zawodnikow. Wyniki sa, stylu brak. A wyniki tylko w lidze. Po ubieglorocznym odpadniecu z puchrow jezcze mozna bylo miec nadzieje, bo jako tako nasi grali, ale teraz wyglada to nijak. Pan Maciej nie moze jakos zmotywowac naszych zawodnikow do wysilku na 100%.
Taktyka zespolu opiera, sie na jak najszybszym pozbyciu sie pilki. Ja wiem ze pilka an tym polega zeby jak najszybciej przejsc z obrony do ataku, ale u nas to wyglada tak jakby zawodnik bal sie meic pilke przy nodze. Obce u nas jest przechodzenie pilki z prawej strony boiska na lewa i odwrotnie, albo przez oborncow albo przez pomocnikow. To jest podstawa. Nie idzie prawa strona,to nalezy przez srodkowych pileczke przerzucic na lewa. Nie widac u nas zadnej wspolpracy miedzy zawodnikami. Nie ma wspolpracy meidzy bocznymi pomocnikami a bocznymi obroncami. Nie ma wspolpracy miedzy bocznymi pomocnikami a napastnikami, nie ma wspolpracy miedzy formacjami. Juz w naszej lidze widac zespoly, ktore ladniej graja pilka, na 1-2 kontakty, pileczka spokojnie, u nas tego nie widze. a wygrywamy z nimi bo mamy lepszych zawodnikow tylko dlatego. Chcialbym zeby to wygladalo inaczej, ale tak niestety nie jest. Za nami 7 meczow , a moze 1 (ze slabiutkim Zaglebiem) zagrany przyzwoicie. Nie tak to powinno wygladac. p.s. chetnie podysktuje na ten temat, tylko z osobami konkretnymi, rzeczowymi, opierajacych swoje wypowiedzi an faktach itd... |
Element Skorża oczywiscie nie wymusi zwyciestw nad najwiekszymi w europie bo jestesmy marni na przeciw nich ale tak samo marna wzgledem nas jest polska liga i do obowiazku Skorzy nalezy aby Wisla zawsze grala na prawie pelnych obrotach i przewyzszala przeciwnika pod kazdym wzgledem. Jasne ze Skorza nie karze zawodnikom pudlowac z 2 metrow i opierdzielac sie na boisku ale on za to odpowiada i on z tego musi byc rozliczany jesli zawodnicy nie graja tak jak powinni ( jak narazie przez kibicow a oby nie stalo sie w krotce tak ze i przez Cupiala)
|
Cytat:
|
Wlasnie ze poziom wcale nie idzie w gore! dowody? spojrz na tabele. Wisla nie pokazuje kompletnie NIC w tym sezonie a jest pierwsza z kilku punktowa przewaga nad reszta. Prawda jest taka ze nasza liga z roku na rok jest slabsza, tak samo jak slabsza jest Wisla ale proporcje sie zachowuja i tak jak klepalismy za Kasperczaka wszystkich tak i powinnismy klepac wciaz i wyniki sa bo jak napisal kubanczyk wygrywamy dzieki wiekszej klasie naszych zawodnikow ale stylu kompletnie brak.
|
Element, zauważ, że polska liga to polska liga. 70 liga świata. Dno, korupcja i frekwencja 40,50 tysięcy na kolejkę, gdzie w bundeslidze na 1 przeciętny mecz przychodzi tyle samo ludzi.
Cytat:
Cytat:
Prawda jest taka. W obecnej piłce liczą się pieniądze, a tych Wisła nie ma. Czyli Maciek Skorża ma mizerne, żeby nie powiedzieć znikome pole do popisu. W zimowym okienku ściągniemy kogoś jedynie po sprzedaży Pawła Brożka, w którą z resztą nie wierzę (bo kto kupi piłkarza, który w marnej polskiej lidze ma po 7 kolejkach strzelone ledwie 2 bramki? |
wszystko to co piszecie nic nie zmienia co do anszego transferu. Jesli pilka moze poklepac Polonia Bytom, czy inny zespol znaczy ze mogliby poklepac nasi.
w innych ligach tez sa gorsze i slabsze zespoly, ale gaja pilka, po ziemi, spokojnie. to nie kwestia tego czy nasza liga sie wyrownala czy nie, u nas nie ma gry po ziemii, utrzymywania sie przy pilce, wszystko na pale. |
Cytat:
Wiec ja Skorżę rozumie.Bo co on może??? Posadzi Brożka, Małeckiego,Łobodzińskiego (akurat jemu nie można zarzucić ,że się nie stara, że nie walczy- on po prostu ma niskie umiejętności ;) ),Kirma (też słabiutko gra) ,po czym przegra mecz i opier...l na dywaniku, na forum, w prasie, w TV dlaczego on tak kluczowych piłkarzy posadził. Jedyne lekarstwo, to transfery (nowych piłkarzy którzy jeszcze nic nie osiągneli ,bo grają w gorszych klubach,w niższych ligach, lub szkolenie młodzieży),ale do tego potrzeba scoutów oraz zaplecza. A jak z tym w polskiej piłce jest to każdy z Nas wie :/ |
Cytat:
Problemem jest w tym, że im się może CHCE grać, pokazać, a nasi uznali, że te 6 zwycięstw pod rząd już zapomnieliśmy. Guzik prawda! To oni zapomnieli, że mają zmazywać plamę. Co deklarowali po Levadii? Ładna, miła dla oka gra! A co widzę? Kaszanę w wykonaniu Wiślaków. Pewnie zbesztacie mnie że jeden remis i już szczekam, lecz toporną piłkę Wisła gra od początku ligi (może wyłączając mecz z Zagłębiem). |
mi nie chodzi o niewiadome jakie akcje, ni oczekuje cudowo. wiem ze to polska liga.
u nas zawodnicy nie konstruuja akcji, nie potrafisa wymienic 5 celnych podan. to nie jest ztuka, w a klasie da sie to robic. polonia btom moze to robic a my nie mozemy? poprostu trener wymaga od zawodnikow jak najszybszego kopniecia pilki do przodu, zebyczasem straty nie bylo. to musza byc zalecenia trenera, inaczej tego nie widze. |
Bo Skorza jest zapatrzony w Liverpool tylko,że tam Gerrard potrafi z ''kroka'' rzucić krosa na 50 metrów do skrzydłowego dokładnie co do cm..a u nas Jop tak robi i wybija do kamerzysty ;D Benitez tak gra ze jest długie podanie ale potem w ataku jest gra kombinacyjna a w Wisle gra kombinacyjna to Małecki do Brożka Brożek z pierwszej do Małeckiego,i to jest tyle bo wiecej nie umieją.
|
Cytat:
Z Zagłębiem :] A co do tych, co chcą odejścia Skorży, puknijcie się w czoło. Tak solidnie, bo jeśli myślicie, że jakikolwiek inny trener zdobyłby dwa razy mistrza z tym składem, to gratuluje. Ktoś tam pisze, że stoimy w miejscu. Jak mamy się do ku*wy nędzy rozwijac, skoro trzon pilkarski mamy od wielu lat ten sam?... |
Wnet będzie do dyspozycji Garguła i Boguski. Przy obecnej kadrze Wisły przeszedłbym na system 4-3-2-1
--------------------Brożek----------------------- -----------------Kirm - Boguski----------------- ------- Jirsak - Sobolewski - Garguła ------- Pi. Brożek - Marcelo - Głowacki - Alvarez -------------------Pawełek----------------------- Uważam, że to byłoby dobre rozwiązanie bo nie mamy piłkarzy którzy dobrze grają na skrzydłach. Nie musielibyśmy oglądać ani Łobodzińskiego, ani Małeckiego na prawej stronie. Do tego może zaczęlibyśmy grać w środku kombinacyjnie, z pierwszej piłki. Wtedy wykorzystalibyśmy potencjał Garguły, Jirsaka, Kirma. Jeśli chodzi o Kirma to dla niego lewa strona nie jest najlepsza, on lubi zejść do środka i pograć z klepki, wymienić kilka szybkich podań na małej przestrzeni i wypuścić kogoś w uliczkę. Myślę, że do takiej formacji [zagęszczenie środka] mamy lepszą kadre niż do grania skrzydłami. Niestety u nas one praktycznie nie istnieją :/ |
To ustawienie proponowane przez royalmichaela wygląda naprawdę imponująco. Ale bardziej prawdopodobny jest wariant z Diazem zamiast Tomasa. Podobnym systemem grał niedawno Lech za Smudy, Stilic i Murawski często zbiegali na skrzydła, grali momentami fałszywych skrzydłowych. Diaz jest znacznie szybszy od Jirsaka, ma też lepszą kiwke, lepiej asekuruje obrońców. Ciężko znaleźć dla Czecha jakieś sensowne miejsce na boisku, bo nie sprawdził się do tej pory jako cofnięty napastnik, ani środkowy pomocnik.
|
Cytat:
Czego ty czlowieku chcesz ood Jopa jak byl Cleber to golebie z bachow na miescie uciekaly jak widzialy ze sie do pili zbliza. |
royal michel, dobre ustawienie, przy tym ustawieniu duza prace musieliby wykonywac Pi.Brozek z Alvarezem, Pablo dalby rade ale Brozek watpie.
To ustawienie ktore rpzedstawiles ze Kirmem i Boguskim bardziej w srodku, zapewne okazaloby sie w wykonaniu Skorzy poprostu 4-5-1, z Kirmem i Boguskim na bokach gargula wysunietym. moznaby sprobowac tez ustawienia podobnego jak Barcelona(z zachowaniem proporcji) --------------------Brożek----------------------- Kirm----------------------------Malecki/Boguski -----------------Gargula------------------------ --------------Diaz------Sobol-------------------- Pi. Brożek - Marcelo - Głowacki - --Alvarez -------------------Pawełek----------------------- z ofensywnymi bocznymi obroncami, i takimi skrzydlowymi jak w Barcie Mesi i Henry, co na tenw zor. |
Zgadzam sie z Kubańczykiem bo powinniśmy czerpac nauke od najlepszych. Druga strona medalu jednak jest taka, że do tego wykonawców trzeba mieć też klasowych. Absolutnie nie ujmując nic Wisełce. Ustawinie, które pokazałeś jest ciekawe i byłby to na dzień dzisiejszy największy POWER jakim dysponujemy. :)
|
Też sie zastanawiam jak Skorża ustawi drużyne po powrocie do zdrowia Garguły i Boguskiego. bo ze oni bedą grać pierwsze skrzypce to nie mam wątpliowsci. to od nich zaczynac sie bedzie ustalanie składu. tylko jak to wszystko poskładac?? moja propozycja to taka
-----------------Brożek----------------- -----------------Boguski---------------- Kirm----------------------------Małecki --------Garguła----Sobolewski------- Pi.Brożek-Marcelo-Głowacki-Alvarez -----------------Pawełek---------------- w rezerwie pozostaja:Cebanu,Singlar,Jop,Diaz,Jirsak,Cantoro,Ł obodziśnki,Ćwielong Można wiec powiedziec ze rezerwa tez mocna! (oczywiscie poza brakiem jeszcze jednego dobrego napastnika :D) Mówiąc poważnie takim składem jaki przedstawiłem można by juz było zawojowac Europe.oczywiscie mam taka nadzieje!:) |
Trzeba znaleźć po prostu drugiego Alvareza na lewą flankę i nie będzie problemu ;)
|
Wszystko fajnie, ale chyba nie chcecie zmieniać ustawienia w połowie rundy... Natomiast pomysły ciekawe. W zimie wrócą Boguski i Garguła, a więc nie byle kto bo dwaj reprezentanci i co ważne - gracze ofensywni.
Słowem: jeśli po przepracowanej w pełnym składzie zimie nie będzie efektów w postaci lepszej gry, to po prostu Skorża nie jestem na tyle dobrym trenerem by powierzyć mu prowadzenie Wisły. Być może jeszcze nie jest... Nie zamierzam się doktoryzować na temat Skorży. Ale przykład Wisły (tej z ostatnich lat) pokazuje, że nie jest ona miejscem dobrym do nauki, zarówno jeśli chodzi o trenerów jak i zawodników. Panuje tu zbyt duża presja wyniku. Co do samego trenera, według mnie dobry trener to też taki, który potrafi ułożyć drużynę pod posiadanych zawodników, a nie tylko mający jedną sztywną koncepcje i czekający na wysokiego napastnika, a dopóki go nie ma, to z drużyną prezentuje satyrę na własną koncepcje. Być może gdyby Beto miał technikę Kirma, szybkość Grosickiego i spryt Frankowskiego, to dziś bylibyśmy w fazie grupowej LM... A z tym samym składem i... Stefanem Majewskim może też byśmy byli. Bądź, co bądź, personalnie mamy na dziś dzień najlepszą drużynę, na pewno lepszą niż Polonia Bytom i tu się wszyscy zgodzimy. Więc dlaczego w konfrontacji z taką ekipą gramy piach i tylko pojedyncze zrywy zawodników bywają groźne i przyjemne dla oka? |
Jak na razie, to gramy 442 z fałszywymi środkowymi pomocnikami i napastnikami ::lol:
I w najbliższym czasie nic się raczej w tym elemencie nie zmieni. Nową jakość mogą wnieść Boguski i może Garguła, którzy myślą zanim pobiegną, czy kopną. Ale też nie na 100%. |
kolega mądrze napisał..
po przyjściu Boguskiego i Garguły będziemy mieli... aż 3 ofensywnych i myślących piłkarzy na boisku: Kirm, Garguła i Boguski.. 2 słabo myślących - Małecki i Brożek.. ale myślę, że jakoś to się wymiesza i powstanie niezła siła rażenia :) co nie zmienia faktu, że w meczu z Polonią wyszło.. jak nasz trener motywuje naszych.. żeby nie ograć słabo grającej Polonii? wstyd! |
Tu właśnie chyba istotnym elementem jest motywacja. Tego polskim piłkarzom brakuje. Uważam, że w meczu z Polonią Wisła powinna klepnąć jej przynajmniej 3-0 i zamknęła by gębę wszystkim dookoła i potwierdziła, że w lidze nawet jak Bytombedąc wiceliderem stanie na skraju swych umiejętności to i tak polegnie w "Krakowie". Tak powinno wyglądac podejście według mnie do pracy wykonywanej w Wiśle.Nie musimy śrubowac rekordów i klepac nonstop rywala 3-0 ale takie siano jak w niedzielę nie powinno sie zdarzać! Ambicja i motywacja ...ale wiemy jak skończyła się historia w Krakowie pt. Hard Work :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nikt nie cieszy się z niepowodzeń Wisły, ani nie prosi o powrót Petrescu, Kasperczaka czy innego Engela. To są luźne dywagacje na temat tego, gdzie trener - menedżer popełnia błędy, co jest nie tak w drużynie. Słowem dyskutowane jest to, na co Skorża ma wpływ. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl