Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Bóg Trybun (objawion) 22.04.2010 11:03

Cracovia Antifa



-----
G. Segal i jego "wyblakłe pedzie" ( "Gay Liberation sculptures", Christopher Park, New York). A upamiętniać mają tzw. Stonewall Riots z czerwca 1969.

Przekazuję pytanie

WISŁAZWE 22.04.2010 11:46

Zgadza się to było tak na zmianę klimatu :P

Jako,że Bóg przekazuje pytanie to pozwolę sobie zadać

Czego to ruiny, gdzie się znajdują
http://img157.imageshack.us/img157/5807/174ke0.jpg http://i44.tinypic.com/2nb9e0n.jpg

WISŁAZWE 23.04.2010 12:44

Podpowiedź:

http://i43.tinypic.com/snj8jn.jpg
W pewnym stopniu pan powyżej jest związany z obrazkiem z pierwszego postu.


Dobra ostatnia podpowiedź:
Grażyna zmienić jedną literę i dawać odpowiedź :D

WISŁAZWE 27.04.2010 15:47

Prawidłowa odpowiedź to
Ruiny kościoła Św. Marcina w Gryżynie pochodzące z XIII wieku.

Niech ktoś zada zagadkę.

Krissu 03.05.2010 12:38

Temat haniebnie spadł na drugą stronę, więc pozwolę sobie zadać zagadkę.

http://i42.tinypic.com/vsl5bs.jpg

Jakie wydarzenie upamiętnia ten pomnik?

Bóg Trybun (objawion) 03.05.2010 12:42

Sławetne słuchowisko "Wojna Światów" O. Wellsa :-)

Bóg Trybun (objawion) 03.05.2010 13:46

W tak pięknych okolicznościach przyrody podzielę się pamięcią o mało znanej a ubóstwianej przeze mnie kobiecie (a pamięć się jej należy jak mało komu moim skromnym zdaniem...)-

http://img135.imageshack.us/img135/4826/irenka.jpg

Piękna kobieta, no nie?

Każda Piękna ma swoją Bestię:

http://img203.imageshack.us/img203/8273/grzybszybki.jpg

Z Bestią połączyły ją (między innymi) narodowość (choć przyszła na świat na obczyźnie), miejsce pochówku oraz ... rycerz.

W odpowiedzi poproszę o krótką notkę nt. Pięknej i jej najsłynniejszej ucieczki. I dlaczego rycerz?
Imię Bestii nie jest wymagane, bo jego pamięć czczą za Błoniami fani-cierpiętnicy (w przyśpiewce na melodię marszu bohaterów z Gwardii Ludowej - wpisali ją nawet w poczet swoich hymnów ---> http://www.youtube.com/watch?v=rSgKr...eature=related ).

Krissu 05.05.2010 09:59

Irena Iłłakowiczowa ps. Barbara Zawisza, poliglotka, porucznik Narodowych Sił Zbrojnych.

Rydz-Śmigły miał ps. Adam Zawisza i to chyba jedyny związek z Ireną.

Moja zagadka:

http://i43.tinypic.com/5v88xy.png

Kto posługiwał się tą flagą?

Kolega Bóg Trybun ma ZAKAZ.

edit:
Na zaczepki nie będę reagował, bo się tu drugi Luźny zrobi. Brrr.

:D

Bóg Trybun (objawion) 05.05.2010 10:11

że się wtrącę jeszcze:

"W odpowiedzi poproszę o krótką notkę nt. Pięknej i jej najsłynniejszej ucieczki. I dlaczego rycerz?" ---> o inne związki nie pytałem.

Zakaz? A w pzpnie kogoś nie potrzebują?
---------------------------
To forum karleje ;-) Przy następnej mojej zagadce uwzględnię tercet Ela, Krissu, Wislazwe.

Ela 05.05.2010 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 893303)
Kto posługiwał się tą flagą?

Legion Waloński ?
Cytat:

Za zaczepki nie będę reagował, bo się tu drugi Luźny zrobi. Brrr.
Nie strasz nawet ! :)

Krissu 05.05.2010 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 893326)
Legion Waloński ?

Ok. Nie sprecyzowałem.

Chodzi mi o pewien ruch społeczny, ideologiczny, polityczny z południa Europy.

2 posty wyżej, kolegia Pijotr dał podpowiedź. :D

Ela 05.05.2010 12:21

Już mam.
Karliści :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karli%C5%9Bci

___________________

Co to za miejsce i gdzie ? :

http://img99.imageshack.us/img99/1708/666po.jpg
.

zimiok 05.05.2010 21:09

.... 10 znaków

Ela 06.05.2010 08:03

Kilka innych zdjęć tego miejsca :

http://img191.imageshack.us/img191/8967/111xe.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/5527/222lh.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/6158/333ee.jpg

W mieście w którym podpisano pewien ważny dokument :

http://img294.imageshack.us/img294/3910/444h.jpg
.

Bóg Trybun (objawion) 06.05.2010 10:19

Korzystając z braku zakazu od Eli:

Entre Deux, Maastricht, centrum handlowe (!) - czyli jak kończą kościoły w uduchowionej Europie. "Najpiękniejsza księgarnia świata" wg The Guardian /2008/. Nie ma to jak obedrzeć estetykę z etyki.

Na szybkości:

http://img25.imageshack.us/img25/4339/pieciomian.jpg

kto?*
----------------------------------------------
*użytkownicy forum o nicku zaczynającym się na K , kończącym na U i wplatający weń nazistowskie symbole (ss) nie mogą udzielać odpowiedzi

Ela 06.05.2010 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 893656)
*użytkownicy forum o nicku zaczynającym się na K , kończącym na U i wplatający weń nazistowskie symbole (ss) nie mogą udzielać odpowiedzi

Jako, że nie podpadam pod tą kategorię pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie.
Feliks Koneczny. Historyk.
______

Też na szybko.
Kto to ? :

http://img36.imageshack.us/img36/6396/999gm.jpg


http://img718.imageshack.us/img718/8217/111ppm.jpg


.

Bóg Trybun (objawion) 06.05.2010 12:20

Jarosław Mądry?

Ela 06.05.2010 12:22

Tak.
A miałam taką fajną podpowiedź przygotowaną !

Mogłam jednak dać zakaz ;)

Bóg Trybun (objawion) 06.05.2010 12:33

Podpowiedź odnosiła się do mądrości Jarosława czy do rosyjskiej prawdy? ;P
A jaką ja miałem podpowiedź elegancką do Konecznego!
----------------------
To może coś prostego i nie-graficznego, nawiązującego do czasów bohatera poprzedniej zagadki:

kastracja za ślepotę - vendetta na synu - "bracia słowianie"... o kim / o czym?

Ela 06.05.2010 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 893722)
Podpowiedź odnosiła się do mądrości Jarosława czy do rosyjskiej prawdy? ;P

No proszę :)
Nie musiałam dawać podpowiedzi gdyż niektórzy już ją znali ;)
----------------------
Cytat:

To może coś prostego i nie-graficznego, nawiązującego do czasów bohatera poprzedniej zagadki:

kastracja za ślepotę - vendetta na synu - "bracia słowianie"... o kim / o czym?
O Mieszku II ?
Chrobry / Bolesław Rudy
Rycheza/ Bezprym
Bracia Czesi ?

Bóg Trybun (objawion) 06.05.2010 12:51

Ja już dzisiaj nic nie zadaję :D Twoja kolej.

Ela 06.05.2010 13:35

Jak popełniać samobójstwo to z rozmachem.
Potrzeba iście kawalerskiej fantazji aby palnąć sobie w łeb z... działa.

Kto w polskiej historii dokonał czynu tak dużego... kalibru ?

Watts 06.05.2010 13:39

Edward Raczyński? :)

Bóg Trybun (objawion) 06.05.2010 13:39

Edward Raczyński ale zagadkę przekazuję :-) a nawet nie muszę.

Watts 06.05.2010 13:48

Sypnę hardkorem, ale może ktoś wie : )

Cesarz austriacki Franciszek Józef I bardzo nie lubił księżnej belgijskiej Stefanii, od roku 1881 małżonki dziedzica C.K. tronu, arcyksięcia Rudolfa. Co ciekawe, powody niechęci FJI do córki Leopolda II były raczej niezwiązane z pożyciem małżeńskim arcyksiążęcej pary, a z pewnym szczegółem anatomicznym. Jakim?

WISŁAZWE 06.05.2010 13:52

Byłą chora na rzeżączkę??

Watts 06.05.2010 13:53

Pośrednio, ale nie o to mi chodzi :)

WISŁAZWE 06.05.2010 14:21

Być może chodzi o jej posturę, teściowa Zofia tak o niej mówi:
"tłusta słonica". Stefania tłusta nie była, rzecz jasna, ale przy anorektycznej Elżbiecie każda normalnie zbudowana kobieta musiała wyglądać jak hipopotam w ciąży.

??

Watts 06.05.2010 14:28

Też nie, trochę bardziej intymny szczegół ;)

WISŁAZWE 06.05.2010 20:22

No to już nie mam pomysłu. :D

Watts 07.05.2010 19:44

Jak nie zgadniecie do jutra do 14.30 to podam odpowiedź, nie chcę wstrzymywać zabawy ;P

harimata 07.05.2010 20:40

Może dlatego że syn mu się zwierzył, że jest za słaba w łóżku ? Tak wywnioskowałem :) Ale szukam dalej.

edit. internet milczy na ten temat a na niemieckich stronach nie mam zamiaru szukać :)

Watts 07.05.2010 20:42

Nie :D Kombinujcie dalej.

Watts 08.05.2010 18:02

Otóż FJI nienawidził Stefanii Belgijskiej z powodu jej małego biustu, który na spotkaniach z rodziną wypychała sobie chusteczkami aby nie narazić się teściom.

Niech ktoś zada ;)

Tom'ash 08.05.2010 18:25

To może ja coś na szybkości :)
http://i40.tinypic.com/2yowm5c.jpg

Gdzie to i czyje to było?

Ela 09.05.2010 06:44

Pałac Zamoyskich w Kozłówce.

Też na szybko.
Kim była ta Pani ? :


http://img696.imageshack.us/img696/5035/555uq.jpg

.

Ela 10.05.2010 06:24

Podpowiedź :

http://img179.imageshack.us/img179/3237/999on.jpg
.

RAPH 10.05.2010 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 895229)
Pałac Zamoyskich w Kozłówce.

Też na szybko.
Kim była ta Pani ? :


http://img696.imageshack.us/img696/5035/555uq.jpg

.


Marainne Faithfull??

Ela 10.05.2010 10:13

Nie.
Jeszcze jedna podpowiedź :

http://img9.imageshack.us/img9/8862/888hd.jpg

.

orzeu 10.05.2010 10:39

Kto wpadnie co ze soba wspolnego maja Aniolek Charliego, Rubik za 30 lat i lider dowolnej grupy rockowej z lat 70-tychz przekrzywionym po walce bokserskiej nosem ten ma u mnie piwo :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl