![]() |
Cracovia Antifa
----- G. Segal i jego "wyblakłe pedzie" ( "Gay Liberation sculptures", Christopher Park, New York). A upamiętniać mają tzw. Stonewall Riots z czerwca 1969. Przekazuję pytanie |
Zgadza się to było tak na zmianę klimatu :P
Jako,że Bóg przekazuje pytanie to pozwolę sobie zadać Czego to ruiny, gdzie się znajdują http://img157.imageshack.us/img157/5807/174ke0.jpg http://i44.tinypic.com/2nb9e0n.jpg |
Podpowiedź:
http://i43.tinypic.com/snj8jn.jpg W pewnym stopniu pan powyżej jest związany z obrazkiem z pierwszego postu. Dobra ostatnia podpowiedź: Grażyna zmienić jedną literę i dawać odpowiedź :D |
Prawidłowa odpowiedź to
Ruiny kościoła Św. Marcina w Gryżynie pochodzące z XIII wieku. Niech ktoś zada zagadkę. |
Temat haniebnie spadł na drugą stronę, więc pozwolę sobie zadać zagadkę.
http://i42.tinypic.com/vsl5bs.jpg Jakie wydarzenie upamiętnia ten pomnik? |
Sławetne słuchowisko "Wojna Światów" O. Wellsa :-)
|
W tak pięknych okolicznościach przyrody podzielę się pamięcią o mało znanej a ubóstwianej przeze mnie kobiecie (a pamięć się jej należy jak mało komu moim skromnym zdaniem...)-
http://img135.imageshack.us/img135/4826/irenka.jpg Piękna kobieta, no nie? Każda Piękna ma swoją Bestię: http://img203.imageshack.us/img203/8273/grzybszybki.jpg Z Bestią połączyły ją (między innymi) narodowość (choć przyszła na świat na obczyźnie), miejsce pochówku oraz ... rycerz. W odpowiedzi poproszę o krótką notkę nt. Pięknej i jej najsłynniejszej ucieczki. I dlaczego rycerz? Imię Bestii nie jest wymagane, bo jego pamięć czczą za Błoniami fani-cierpiętnicy (w przyśpiewce na melodię marszu bohaterów z Gwardii Ludowej - wpisali ją nawet w poczet swoich hymnów ---> http://www.youtube.com/watch?v=rSgKr...eature=related ). |
Irena Iłłakowiczowa ps. Barbara Zawisza, poliglotka, porucznik Narodowych Sił Zbrojnych.
Rydz-Śmigły miał ps. Adam Zawisza i to chyba jedyny związek z Ireną. Moja zagadka: http://i43.tinypic.com/5v88xy.png Kto posługiwał się tą flagą? Kolega Bóg Trybun ma ZAKAZ. edit: Na zaczepki nie będę reagował, bo się tu drugi Luźny zrobi. Brrr. :D |
że się wtrącę jeszcze:
"W odpowiedzi poproszę o krótką notkę nt. Pięknej i jej najsłynniejszej ucieczki. I dlaczego rycerz?" ---> o inne związki nie pytałem. Zakaz? A w pzpnie kogoś nie potrzebują? --------------------------- To forum karleje ;-) Przy następnej mojej zagadce uwzględnię tercet Ela, Krissu, Wislazwe. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Chodzi mi o pewien ruch społeczny, ideologiczny, polityczny z południa Europy. 2 posty wyżej, kolegia Pijotr dał podpowiedź. :D |
Już mam.
Karliści : http://pl.wikipedia.org/wiki/Karli%C5%9Bci ___________________ Co to za miejsce i gdzie ? : http://img99.imageshack.us/img99/1708/666po.jpg . |
.... 10 znaków
|
Kilka innych zdjęć tego miejsca :
http://img191.imageshack.us/img191/8967/111xe.jpg http://img41.imageshack.us/img41/5527/222lh.jpg http://img163.imageshack.us/img163/6158/333ee.jpg W mieście w którym podpisano pewien ważny dokument : http://img294.imageshack.us/img294/3910/444h.jpg . |
Korzystając z braku zakazu od Eli:
Entre Deux, Maastricht, centrum handlowe (!) - czyli jak kończą kościoły w uduchowionej Europie. "Najpiękniejsza księgarnia świata" wg The Guardian /2008/. Nie ma to jak obedrzeć estetykę z etyki. Na szybkości: http://img25.imageshack.us/img25/4339/pieciomian.jpg kto?* ---------------------------------------------- *użytkownicy forum o nicku zaczynającym się na K , kończącym na U i wplatający weń nazistowskie symbole (ss) nie mogą udzielać odpowiedzi |
Cytat:
Feliks Koneczny. Historyk. ______ Też na szybko. Kto to ? : http://img36.imageshack.us/img36/6396/999gm.jpg http://img718.imageshack.us/img718/8217/111ppm.jpg . |
Jarosław Mądry?
|
Tak.
A miałam taką fajną podpowiedź przygotowaną ! Mogłam jednak dać zakaz ;) |
Podpowiedź odnosiła się do mądrości Jarosława czy do rosyjskiej prawdy? ;P
A jaką ja miałem podpowiedź elegancką do Konecznego! ---------------------- To może coś prostego i nie-graficznego, nawiązującego do czasów bohatera poprzedniej zagadki: kastracja za ślepotę - vendetta na synu - "bracia słowianie"... o kim / o czym? |
Cytat:
Nie musiałam dawać podpowiedzi gdyż niektórzy już ją znali ;) ---------------------- Cytat:
Chrobry / Bolesław Rudy Rycheza/ Bezprym Bracia Czesi ? |
Ja już dzisiaj nic nie zadaję :D Twoja kolej.
|
Jak popełniać samobójstwo to z rozmachem.
Potrzeba iście kawalerskiej fantazji aby palnąć sobie w łeb z... działa. Kto w polskiej historii dokonał czynu tak dużego... kalibru ? |
Edward Raczyński? :)
|
Edward Raczyński ale zagadkę przekazuję :-) a nawet nie muszę.
|
Sypnę hardkorem, ale może ktoś wie : )
Cesarz austriacki Franciszek Józef I bardzo nie lubił księżnej belgijskiej Stefanii, od roku 1881 małżonki dziedzica C.K. tronu, arcyksięcia Rudolfa. Co ciekawe, powody niechęci FJI do córki Leopolda II były raczej niezwiązane z pożyciem małżeńskim arcyksiążęcej pary, a z pewnym szczegółem anatomicznym. Jakim? |
Byłą chora na rzeżączkę??
|
Pośrednio, ale nie o to mi chodzi :)
|
Być może chodzi o jej posturę, teściowa Zofia tak o niej mówi:
"tłusta słonica". Stefania tłusta nie była, rzecz jasna, ale przy anorektycznej Elżbiecie każda normalnie zbudowana kobieta musiała wyglądać jak hipopotam w ciąży. ?? |
Też nie, trochę bardziej intymny szczegół ;)
|
No to już nie mam pomysłu. :D
|
Jak nie zgadniecie do jutra do 14.30 to podam odpowiedź, nie chcę wstrzymywać zabawy ;P
|
Może dlatego że syn mu się zwierzył, że jest za słaba w łóżku ? Tak wywnioskowałem :) Ale szukam dalej.
edit. internet milczy na ten temat a na niemieckich stronach nie mam zamiaru szukać :) |
Nie :D Kombinujcie dalej.
|
Otóż FJI nienawidził Stefanii Belgijskiej z powodu jej małego biustu, który na spotkaniach z rodziną wypychała sobie chusteczkami aby nie narazić się teściom.
Niech ktoś zada ;) |
|
Pałac Zamoyskich w Kozłówce.
Też na szybko. Kim była ta Pani ? : http://img696.imageshack.us/img696/5035/555uq.jpg . |
|
Cytat:
Marainne Faithfull?? |
|
Kto wpadnie co ze soba wspolnego maja Aniolek Charliego, Rubik za 30 lat i lider dowolnej grupy rockowej z lat 70-tychz przekrzywionym po walce bokserskiej nosem ten ma u mnie piwo :D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl