Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

Amptiq 07.05.2010 23:01

Ale patrząc na dostępność tych wzorów i kalkulatorów nie sposób nie przyznać że ten egzamin był prosty. Wszystkie zadania zamknięte polegały na tym żeby otworzyć tablice, spisać wzór, wklepać do kalkulatora i zaznaczyć odpowiedź. Z otwartych też zdecydowaną większość da się zrobić takim sposobem. I to że ktoś nie zdał to, z całym szacunkiem, znaczy że nie zasługuje na posiadanie matury, a nie że ta matura była trudna.

UniaTarnówZKS1928 07.05.2010 23:04

Jasne że był banalny ale patrze tylko ze swojej perspektywy:) Nie mogę patrzyć za bardzo z innej ale jeśli 1/4 oblała próbny to jednak jest jakieś zacofanie matematyczne....

Nie przeraża Cię że 30% piszących nie zdałoby matury?

Amptiq 07.05.2010 23:13

Przeraża. I to bardzo. I nie wiem czy jest to bardziej kwestia głupoty zdających czy szkolnictwa. Paranoją jest według mnie dawanie na egzamin tablic, których 99% abiturientów na oczy nie widziało. Myślę, że jakby ludzie wiedzieli, czego i gdzie tego szukać to 3/4 z tych co nie zdało by miało wynik pozytywny. (ale może jestem zbyt optymistycznie nastawiony wobec uczniów)

Jaroo1 07.05.2010 23:41

ja mysle ze bardziej to ze probnej matury nie zdało az tyle osob twplynelo na to podejscie zdajacych. Po pierwsze specjalnie nie zdawali zeby pokazac jaka to matura była trudna i zeby na wlasciwa mature dali latwiejsze zadania, po drugie na tamta mature sie wielu nie uczylo. Np ja na probna szedlem z podejsciem ze sie nie ucze bo mi sie nie chce i wole sobie sprawdzic ile umiem na chwile obecna. Na mature wystarczylo porozwiazywac te zadania ktore byly na probnej i nauczyc sie 2 tematow- z rozwiazywania funkcji kwadratowej i z funkcji trygonometrycznych. Czy to naprawde bylo takie trudne i wykraczało poza mozliwosci tych humanistow czy "dysmatematykow". Juz nie robmy z naszego kraju narodu kalek intelektualnych. Wezmy sie za nauke albo robote i nie placzmy na wszystko ze jest za trudne. Obecnie to gdzie sie da szukamy u siebie ulomnosci, a to dyslektykiem jesem i mam wyjebane na pisownie bo mam taka chorobe, albo ta matematyka taka trudna i nie ma mozliwosci zebym zdal mature. Troche pracy i wszystko da sie wykonac ale niektorzy wola powiedziec ze za trudne a ciekawe czy sie choc troche przylozyli do nauki. Ja przez 4 lata technikum znam to z autopsji, sam leciałem na 2 i 3 ale jak trzeba było to zacisnałem pasa i sie nauczylem na dany egzamin a coniektorzy lenie smierdzace oczywiscie zamiast sprobowac to z gory mowili ze to za trudne. Jak moze byc cos trudne jak nie sprobowalo sie tego ogarnac

igortsw 08.05.2010 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amptiq (Post 894471)
których 99% abiturientów na oczy nie widziało.

Ja widziałem od ponad roku, u nas było jasne powiedziane że kto chce moze sobie skserować i myślę, że to jest właściwe podejście, właściwie po roku już nawet tablic na maturze nie używałem, bo podczas rocznego używania same mi się wbiły na pamięć.

vabanq 08.05.2010 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amptiq (Post 894471)
...których 99% abiturientów na oczy nie widziało.

Nie przesadzaj, ja w klasie mat inf co sprawdzian mialem ksiazeczke ze wzorami a zdawalem tylko podstawe. Poza tym nie wiem jak u was w liceach/technikach ale u mnie czesto widzialo sie matematyczki z tablicami jak sie szwedaly po szkole.

Co do zdawalnosci-Panowie jesli sie ktos decyduje na liceum lub technikum to nie ma mocy zeby tego nie napisal bo naprawde zadania testowe i nawet pare otwartych jak te 2 na poczatku rownanie i nierownosc to juz jest 4 pkt na 15 do zdania ktore zawsze sie pojawiaja i wystarczy troszeczke dobrej woli naprawde troszeczke zebyzadania tego typu rozwiazac. te 30 procent to jest podstawa i zeby nie zdac trzeba sie mocno do tego przylozyc.

Amptiq 08.05.2010 10:01

Gdyby nie to, że wziąłem te tablice od mojej korepetytorki i sobie je skserowałem, to bym je widział trzy razy. Na próbnej, na podstawie i na rozszerzeniu. U mnie w klasie tylko jedna osoba oprócz mnie je miała. Te tablice powinny być ogólnodostępne, a nie tak że trzeba je sobie załatwiać. To jest paranoja, że nie ma ich na stronach OKE i CKE.

DominoForza 08.05.2010 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amptiq (Post 894569)
Gdyby nie to, że wziąłem te tablice od mojej korepetytorki i sobie je skserowałem, to bym je widział trzy razy. Na próbnej, na podstawie i na rozszerzeniu. U mnie w klasie tylko jedna osoba oprócz mnie je miała. Te tablice powinny być ogólnodostępne, a nie tak że trzeba je sobie załatwiać. To jest paranoja, że nie ma ich na stronach OKE i CKE.

u mnie dawali tablice jak pisalismy takie testy powtorkowe a i tak szukalem na oslep na maturze

Gucio25 08.05.2010 11:02

ludzie, bez przesady.. macie 170minut i szkoda wam 2 sekund, żeby na spis treści zobaczyć? no chyba, że nie wiecie, że np. wzoru na trójkąt trzeba szukać w planimetrii.
to nawet, przejrzeć te 10 stron?
tymbardziej, jeżeli chcecie uzyskać te tylko 15pkt?

UniaTarnówZKS1928 08.05.2010 11:08

Dokładnie. Ja tablicy na oczy nie widziałem i tak praktycznie z niej nie korzystałem. Przecież większość wzorów się powinno znać jeśli się choć siedziało na lekcjach;]

Tu chodzi o to żeby umieć je wykorzystać a czy tablice były na lekcji czy nie to nie ma wielkiej różnicy jeśli danego wzoru się nie "przerobiło"

kubawislak 08.05.2010 11:19

Wujek google nie gryzie, jaki problem wpisać tablice matematyczne matura. Ja tak zrobiłem, ale prawda jest taka, jeżeli ktoś nie wie co jest czym to i tak na cholerę mu wzór ja kilka sprawdzałem, żeby mieć pewność że dobrze robię

Amptiq 08.05.2010 12:43

Teraz rzeczywiście można je dostać, ale jak szukałem w listopadzie to nie było nigdzie. Wszędzie tylko te stare. Ja wiem że to nie problem przejrzeć te tablice. Tylko że trzeba wiedzieć że można coś w nich znaleźć. Przeciętny uczeń realizujący poziom podstawowy nie ma nawet pojęcia o połowie wzorów które są w tablicach. Przykład? Wzór na pole trójkąta z wykorzystaniem długości dwóch boków i rozwartości kąta między nimi. Jak ktoś nigdy takiego wzoru nie widział to nie będzie szukał go po tablicach tylko kombinował.

UniaTarnówZKS1928 08.05.2010 13:04

Hmmm... Mamy 170 minut. Czytamy zadanie i wiemy od razu z jakiego jest działu. Na dział średnio 1/2 strony z wzorami. Nie uważam tego za niewykonalne do przejrzenia... ;)

TSman 10.05.2010 09:43

Ustny polski 100% :)
zakochałem się w oczach egzaminatorki :D:D:D

Arkas 10.05.2010 09:53

Żeby zdać trzeba mieć pkt? Z tego za prezentacje dostajesz 5 ? A reszta to pytania?
I jak oni pytają? Jest sztuką tego nie zaliczyć ?

Rustin 10.05.2010 10:06

Właśnie panowie, jak z tymi pytaniami? One są chyba najgorsze? :P

Charlie 10.05.2010 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 895735)
Żeby zdać trzeba mieć pkt? Z tego za prezentacje dostajesz 5 ? A reszta to pytania?
I jak oni pytają? Jest sztuką tego nie zaliczyć ?

Teoretycznie masz 3 pytania, ale czasem zadają więcej. Musisz odpowiedzieć przynajmniej na jedno, żeby zaliczyć mature, ale przeważnie to jedno jest tak proste, że nie da się nie odpowiedzieć. U mnie w szkole w ubiegłym roku chyba wszyscy zdali, choć większosć robiła prezentacje dzień wcześniej.

TSman 10.05.2010 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 895735)
Żeby zdać trzeba mieć pkt? Z tego za prezentacje dostajesz 5 ? A reszta to pytania?
I jak oni pytają? Jest sztuką tego nie zaliczyć ?

nie da się nie zdać tego chyba, kumpel w innej sali zdawał i gadał całkowicie nie na temat. Jak skończył to powiedziała mu babka "coś chyba nie temat?" a on "no troszke :D"
dostał 30% za dobry humor :)

Gucio25 10.05.2010 10:17

no to troszkę fajnie. :)
ja mam temat o języku sprawozdawców sportowych, miał ktoś coś takiego?
prezentację już mam, ale zastanawiam się jakie pytania mi mogą do tego zadać.

Arkas 10.05.2010 10:21

To kamień z serca można powiedzieć że spadł. Bo bałem się że dadzą takie pytanie do lektury że nie będę wiedział o co chodzi ale jeśli jest tak jak mówicie to elegancko :]

WISŁAZWE 10.05.2010 10:36

Ja ustny polski mam w środę, potem geografia i za tydzień ustny angielski i historia a potem przerwa do 21 czerwca.

SZYMEK_TSW 10.05.2010 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 895746)
no to troszkę fajnie. :)
ja mam temat o języku sprawozdawców sportowych, miał ktoś coś takiego?
prezentację już mam, ale zastanawiam się jakie pytania mi mogą do tego zadać.

Guciu;
Sadzę ze raczej panie polonistki cię nie zagna w tymże temacie, ewentualnie coś ze strony językowej może być gorszego, a stricte odnośnie komentatorów to zapewne jakieś stereotypowe pytania

Moje zdanie jest następujące: Nie ma co się spinać ustną bo to się do niczego nie liczy, Wynik z tego egzaminu ma takie znaczenie jak ocena z plastyki w 4 klasie podstawówki ;]

Gucio25 10.05.2010 10:47

no właśnie o tej stronie językowej myślę co tam mogą mnie zapytać Szymku.

oczywiście, że się nie spinać, ale zdać trzeba. ;)

kubawislak 10.05.2010 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSman (Post 895740)
nie da się nie zdać tego chyba, kumpel w innej sali zdawał i gadał całkowicie nie na temat. Jak skończył to powiedziała mu babka "coś chyba nie temat?" a on "no troszke :D"
dostał 30% za dobry humor :)

U mnie w tamtym roku kilkanaście osób oblało, no ale jeżeli ktoś kupuje maturke i nawet tego nie przeczyta, albo przeczyta 2 razy to sie nie ma co dziwić...:D

unpredictable_wislaczka 10.05.2010 19:32

Dlatego najlepiej wybrać tematu bez lektur ;D Ja tak miałam rok temu ;)

Męczył się ktoś dzisiaj z biologią rozszerzoną może? :D

kubawislak 11.05.2010 10:34

I jak po niemieckim?
Czy nie ma innego lektora oprócz Steffena Mollera? To jest tragedia jego sie normalnie nie da zrozumieć;/


MasterCarl 11.05.2010 10:40

ja powiem szczerze że siętrochę obawiam wyników.. mam nadzieję że te cholerne 15pkt zdobędę.. a właściwie ustrzelę.. ogloszenie pomylilem czasownik zgubic z jakims innym.. natomiast w liscie pisalem takie bzdury ze masakra :P no nic trzeba czekać ;] a jutro ustny...

grzesiek632 11.05.2010 10:41

Geografia rozszerzona jest w czwartek od 9 tak?

Stanlej13 11.05.2010 11:14

Heh, a ja mam dzisiaj o 18.15 angielski.. Te godziny są raczej sztywne i zdążę na derby, prawda?

edit: dzięki.

_gilardino_ 11.05.2010 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 896231)
I jak po niemieckim?
Czy nie ma innego lektora oprócz Steffena Mollera? To jest tragedia jego sie normalnie nie da zrozumieć;/


W porównaniu do próbnej matury dzisiejsza była dla mnie cięższa, za to tematyka listu wymarzona, ogłoszenie tez nie sprawiło problemu, gorzej ze słuchaniem i czytaniem:-P

Kaszalot 11.05.2010 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stanlej13 (Post 896252)
Heh, a ja mam dzisiaj o 18.15 angielski.. Te godziny są raczej sztywne i zdążę na derby, prawda?

tak
wiecej niz 5 m termin zmienic sie nie powinien

Garbaż1906 11.05.2010 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 896231)
I jak po niemieckim?
Czy nie ma innego lektora oprócz Steffena Mollera? To jest tragedia jego sie normalnie nie da zrozumieć;/


dokładnie ! najbardziej niewyraźnie mówiący lektor ! Jeszcze echo takie było, że ciężko było cokolwiek usłyszeć. Mieszane mam uczucia, 2 ostatnie zadania były proste.

farciarz 11.05.2010 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 896234)
Geografia rozszerzona jest w czwartek od 9 tak?

Tak, jest o 9 w czwartek jeśli zdajesz to powodzenia życzę:-D ja też zdaje więc licze że będzie dobrze

A dziś angol ustny 12/20 ale uuulga:D

http://www.gtam.info/ang/krakow/ polecam tą stronke rozmówki się sprawdzają dla OKE Kraków oczywiście, choć mi się nie udało trafić na jedą z nich nawet nie wiem już który zestaw miałem

Kris54 11.05.2010 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stanlej13 (Post 896252)
Heh, a ja mam dzisiaj o 18.15 angielski.. Te godziny są raczej sztywne i zdążę na derby, prawda?

edit: dzięki.

ja mialem mieć ustny 16:40, o 13 ziomek napisał mi że mozna przyjść godzinę wcześniej bo bardzo szybko leci i suma sumarum miałem o 15:25 :)

Jaroo1 12.05.2010 08:42

mam pytanie odnosnie matury ustnej z angola. Wchodze do klasy, dostaje kartke z zadaniami i mam 5 minut na ich opracowanie. Czy to co sobie napisze na tej kartce moge pozniej odczytac przy odpowiadaniu czy nie mozna zywcem z tej kartki czytac co sie napisalo tylko trzeba z pamieci sie starac mowic?

igortsw 12.05.2010 08:49

A ja mam pytanie.

Podobno dostajemy 30 czerwca wyniki i co dalej?? Od kiedy zaczyna się rekrutacja na wyższe uczelnie, kiedy jest termin na składanie jakichś papierów, dokumentów i kiedy można się mniej więcej spodziewać wyników rekrutacji??

vabanq 12.05.2010 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 896832)
mam pytanie odnosnie matury ustnej z angola. Wchodze do klasy, dostaje kartke z zadaniami i mam 5 minut na ich opracowanie. Czy to co sobie napisze na tej kartce moge pozniej odczytac przy odpowiadaniu czy nie mozna zywcem z tej kartki czytac co sie napisalo tylko trzeba z pamieci sie starac mowic?

Czytac niebardzo, mozesz napisac ale to masz zrobic raczej w takiej formie pojedynczych wyrazow i hasel o ktorych bedziesz mowil. Ta karteczka ma Ci jedynie pomoc w tym zebys nie zapomnial powiedziec czegos co sobie zaplanowales, w skrocie powinien to byc krotki plan wypowiedzi a nie malutkie wypracowanie;)

sndr 12.05.2010 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 896832)
mam pytanie odnosnie matury ustnej z angola. Wchodze do klasy, dostaje kartke z zadaniami i mam 5 minut na ich opracowanie. Czy to co sobie napisze na tej kartce moge pozniej odczytac przy odpowiadaniu czy nie mozna zywcem z tej kartki czytac co sie napisalo tylko trzeba z pamieci sie starac mowic?

Piszesz sobie tam hasła, główne myśli. Jak dla mnie można było czytać, chociaż nie miałam tam raczej pełnych zdań :p I naprawdę nie ma się czego bać. U mnie komisja się śmiała podczas negocjowania kiedy (ja chciałam jechać w góry a egzaminatorka nad jezioro) powiedziałam, że nie pojadę nad jezioro, bo się boję wody i nie umiem pływać :D

Gucio25 12.05.2010 12:15

i po ustnej z polaka, 18/20. :)

Norek 12.05.2010 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 896839)
A ja mam pytanie.

Podobno dostajemy 30 czerwca wyniki i co dalej?? Od kiedy zaczyna się rekrutacja na wyższe uczelnie, kiedy jest termin na składanie jakichś papierów, dokumentów i kiedy można się mniej więcej spodziewać wyników rekrutacji??

Wchodzisz na stronę uczelni na którą chcesz się dostać. Tam znajdujesz dział "Rekrutacja"i WSZYSTKIE potrzebne Ci informacje są tam zamieszczone. Każda uczelnia ma inne terminy i procedury, więc zadałeś troche mało sprecyzowane pytanie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl