Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

it 30.07.2009 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukass_7 (Post 770894)
Czy wie ktoś może dlaczego Niedzielan miał ksywę "Wtorek"?

Bo "Środek" było już zajęte.

lord damien 30.07.2009 10:05

NIedziela to nazwa dnia tygodnia, wtorek też i coś w tym jest

emjot 30.07.2009 12:14

Kmiecik Grzegorz znalazł nowy klub
niziutko ....
http://www.sv-wuermla.at/svwuermla/index2.html

wislak68 30.07.2009 13:40

Jeśli Dan faktycznie kasuje 0,5 M euro za sezon to moim zdaniem w Wiśle go (niestety) nie zobaczymy (to może tłumaczyć po części dlaczego ciągle mamy jeszcze Maciusia i jego "sztab szkoleniowy").
A swoją drogą to ciekawa koncepcja żeby największą gwiazdą drużyny (w sensie kasy) był trener a nie kopacze. Myślę że u nas by nie przeszło.

Marszałek 30.07.2009 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 770993)
Kmiecik Grzegorz znalazł nowy klub
niziutko ....
http://www.sv-wuermla.at/svwuermla/index2.html

Adekwatnie do umiejętności.

1q2 30.07.2009 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 770852)

P. S - Pelno tutaj milosci do Petrescu ;).
P. S 2 - Pilke, o ktorej piszecie, prezentuje np. Celtic, ktory co roku(majac calkiem porzadny sklad) kompromituje sie na arenie europejskiej. Monaco swego czasu doszlo do finalu LM majac zaledwie 3 klasowych pilkarzy i grajac pilke techniczna, wiec tak tez mozna(nie porownuje Wisly do ekipy francuskiej, ale na tle innych zespolow wowczas grajacych w LM, to nie byla potega). Nic nie gwarantuje wynikow, bo na to sie sklada masa czynnikow.

hehe ,no fajnie że nie tylko ja go doceniam ale bez przesady.Ani to jeszcze nie jest trener klasy światowej ani nie ma monopolu na jedyną słuszną koncepcję.
Wszystkie grube wpadki jeszcze przed nim i na bank nie jednej doświadczy.
I oczywiście że na wyniki składa się masa czynników ale kilka , takie jak kondycha, pressing czy bezpieczna gra w obronie, są w nowoczesnym futbolu nie fanaberią a musem żeby w ogóle coś osiągnąć.Nawet Barca do tego swojego stylu tysiąca podań, dokłada bardzo szczelną obronę.

Ja pamiętam jak Skorża tu na Reymonta z Groclinem zajechał, gdzie wtedy byliśmy już na szczęście w schyłkowym etapie prób grania w stylu 'mało biegania - dużo podań' czyli tzw krakowski futbol-reaktywacja;)i skopali nam dupsko 0-4.
To mi się w Skorży od początku podobało że on też stawiał na zamęczenie rywala szybkim osaczeniem go,by nei miał czasu nawet pomyśleć , co z ta piłką zrobić i to mnie martwi że od jakiegoś czasu jakby ta zasada nie była wykonywana przez zespół tak, jak w pierwszym roku kiedy był trenerem.

Maciejj 30.07.2009 20:59

Marcin Juszczyk przedłużył kontrakt z AS Néa Salamís Ammochóstos


http://www.90minut.pl/news/98/news98...mochostos.html

ociec Ciemka 30.07.2009 22:00

Ćwiczenie schematów gry do znudzenia jest jedynym gwarantem jakiegokolwiek sukcesu. Pamiętam zarzuty do Kasperczaka, że gra ciągle tym samym składem nawet w PP. A on powtarzał, że w Polsce gra się za mało i że trzeba zgrywać zespół. I dopóki miał wykonawców nie było źle. Dan nie dostał tyle czasu, czy przez piłkarzy, którzy biegali na skargę czy przez niemożliwość dogadania się z Cupiałem (Mielcarski, który go zatrudnił wybył z Wisły, a w końcu nie każdy w Wiśle mówi po angielsku czy rumuńsku. Ale prawdą jest, że oglądając Wisłę Dana raczej zbierało mnie na wymioty. Grali koszmarnie. Na to ciężko było patrzeć. I nie dziwię się Cupiałowi, że też na to patrzeć nie mógł ( a chyba nikt mu tej teorii trzech sezonów nie przedstawił)

AYALA 31.07.2009 10:17

Byli Wiślacy w sztabie trenerskim GKS-u Katowice.


http://www.gieksa.pl/pics_pilkarze/716.jpghttp://www.gieksa.pl/pics_pilkarze/589.jpg

kubawislak 31.07.2009 10:37

Cytat:

Cleber wrócił do Krakowa

Brazylijski obrońca Cleber odwiedził w czwartkowe przedpołudnie Reymonta 22.


Cleber z Wisły odszedł w marcu, po dwóch i pół roku grania w barwach Białej Gwiazdy. Zawodnik przeszedł do Tereka Grozny, ale o Krakowie i Wiśle nie zapomniał.

Brazylijczyk do klubu przyjechał dzisiaj przed południem. "Przyjechałem na trzy dni, potem wracam do Rosji" – powiedział nam Cleber. "Dlatego nie będę mógł obejrzeć meczu Wisły z Ruchem" – dodał z żalem piłkarz, który w Tereku gra na pozycji... rozgrywającego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Cleber jest środkowym obrońcą i z gry na tej pozycji słynął w polskiej lidze.Po treningu Wiślaków Cleber udał się na pogawędkę do trenera Macieja Skorży oraz kolegów z byłej drużyny.
Masakra Tyle czasy szukaliśmy plejmajkera, a tu prosze przez 2,5 roku mieliśmy go w składzie. hehe

IncognitoTSW 31.07.2009 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 771032)
Jeśli Dan faktycznie kasuje 0,5 M euro za sezon to moim zdaniem w Wiśle go (niestety) nie zobaczymy (to może tłumaczyć po części dlaczego ciągle mamy jeszcze Maciusia i jego "sztab szkoleniowy").
A swoją drogą to ciekawa koncepcja żeby największą gwiazdą drużyny (w sensie kasy) był trener a nie kopacze. Myślę że u nas by nie przeszło.

Tyle samo chciał chyba Schafer

brylant17 31.07.2009 14:50

Cleber chce zostać w Polsce na stałe

Cytat:

Brazylijczyk Cleber, były zawodnik Wisły Kraków, przyjechał z odwiedzinami do swojego poprzedniego klubu i opowiedział o swoich planach na przyszłość. - Zamierzam wrócić do Polski - deklaruje.
35-letni Cleber odszedł z Wisły w marcu, do Tereka Grozny. W Krakowie zostawił jednak rodzinę - żonę i dwóch synów. Dzieci chodzą do polskiej szkoły, grają w wiślackiej szkółce piłkarskiej. Aby nie burzyć bliskim dotychczasowego życia, obrońca zdecydował się wyjechać do Rosji sam, bez rodziny.

- Bardzo za nimi tęskniłem. Został mi jeszcze rok do spędzenia w Rosji. Potem zamierzam wrócić do Polski - wyznaje Cleber. - Chciałbym jeszcze rok pograć w polskiej Ekstraklasie, zanim zakończę karierę

Jakie Brazylijczyk ma plany na dalszą przyszłość? Okazuje się, że po zakończeniu zawodniczej kariery wcale nie zamierza wracać do Brazylii, jak zapowiadał jeszcze dwa lata temu.

- Myślę o pozostaniu w Polsce na stałe. Chciałbym móc robić coś związanego z piłką nożną, byłoby świetnie, gdybym mógł zostać skautem i poszukiwać młodych talentów w Brazylii. Zdecydowanie wolę to, niż menadżerkę - tym raczej nie chciałbym się parać - deklaruje.
Clebi Wisełka czeka :D fajnie jakby był Scautem u nas :D


P.s do Gwiazdeczek ala Żurawski uczcie się od Clebiego kasa to nie wszystko.

lukas63 31.07.2009 15:00

A po co wyjechał Cleber? mi się wydaje, żeby podreperować swój budżet rodzinny, bo swoje lata ma już ten zawodnik

kristos 31.07.2009 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 771631)
Cleber chce zostać w Polsce na stałe



Clebi Wisełka czeka :D fajnie jakby był Scautem u nas :D


P.s do Gwiazdeczek ala Żurawski uczcie się od Clebiego kasa to nie wszystko.

Oj naiwni ludzie...
Myślisz ,że Cleber to po co do Rosji pojechał ?

Maciuś 31.07.2009 15:06

Cleber skautem? Moze w koncu skoncza sie szopki z Dudami i innymi Betami. Lepiej by bylo gdyby Cleber wrocil do Brazylii na stale i stamtad kierowal swoja pracą skauta.

Marszałek 31.07.2009 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 771646)
Cleber skautem? Moze w koncu skoncza sie szopki z Dudami i innymi Betami. Lepiej by bylo gdyby Cleber wrocil do Brazylii na stale i stamtad kierowal swoja pracą skauta.

A przecież on powiedział,ze nie chce na stałe wracać do Brazylii. Poza tym nieźle ocenił siłę naszej ligi. Pogra w Rosji i na stare lata wróci do Polski a znając życie będzie jeszcze jednym z lepszych obrońców. Zresztą przy dobrej technice spokojnie można u nas grać do 40.

Wojtas 31.07.2009 17:55

Cleber przynajmniej walił prosto z mostu.

cos w stylu "Jade do Rosjii po kase" i tyle nie owijał w bawełne.

A Macius Zurawski teraz tak zachawala Cypr i Omonie ze Wisla nie na do niej startu ,i wogole ze jest zajebiscie tylko niech przyzna glowny i jedyny powod wyjazdu.Wczesniej wcale tak nie mówił.

brylant17 31.07.2009 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 771744)
Cleber przynajmniej walił prosto z mostu.

cos w stylu "Jade do Rosjii po kase" i tyle nie owijał w bawełne.

A Macius Zurawski teraz tak zachawala Cypr i Omonie ze Wisla nie na do niej startu ,i wogole ze jest zajebiscie tylko niech przyzna glowny i jedyny powod wyjazdu.Wczesniej wcale tak nie mówił.

Racja i jeszcze mówił, że wróci do Wisły bo p.Maciej Skorża potrzebuje napastnika a jak wyszło wszyscy dobrze wiemy.Mam już dośc pseudo wracająch gwiazdeczek.Jedynie w co wierzę to, że Jakub Błasczykowski wróci skoro sam to powiedział.

unpredictable_wislaczka 31.07.2009 18:23

Z tego co się orientuję, to Żurawski dosyć niedawno przyznał,że wybrał Cypr zamiast Wisły, bo tam oferowali mu większe pieniądze. A on nie jest znowu aż tak młodym napastnikiem,żeby nie myśleć o zapewnieniu sobie dobrej finansowej przyszłości. Wiadomo,że w Krakowie takiej kasy by nie dostał.

ed: brylant17 to było jeszcze przed podpisaniem kontraktu, kiedy rozważał przyjście do Wisły. Ja mówię o wywiadzie jakieś pare dni (może tygodni) temu, kiedy już grał na Cyprze. Wtedy stwierdził,że odszedł ze względu na większe pieniądze. Być może powiedział o jedno zdanie za szybko. Myślał,że fajnie byłoby wrócić na stare śmiecie,ale potem jednak pieniądze wzięły górę

brylant17 31.07.2009 18:28

unpredictable_wislaczka

Cytat:

Żurawski aż pali się do powrotu. Pierwszą deklarację chęci powrotu do Wisły miał złożyć trenerowi Maciejowi Skorży już w kwietniu, przy okazji meczu kadry z USA. Z uwagi na obecnego pracodawcę i trwające negocjacje, pozostaje jednak dyplomatą. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Prawda jest taka, że stęskniłem się za Polską i grą o najwyższe cele – mówi w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym”.




- W przypadku powrotu do Wisły pieniądze nie są najważniejsze – zastrzega, sugerując, że Bogusława Cupiała, którego Telefonika właśnie zwolniła grupowo 900 pracowników, będzie stać na zatrudnienie dawnego gwiazdora.

Maciejj 31.07.2009 21:33

jemu tylko zalezy na kasie i nic wiecej - emerytura pilłkarska coraz blizej:)

HEDu 31.07.2009 21:46

komu nie zależy ? 1 na 1000 piłkarzom ?

Silvestro 31.07.2009 22:26

Chyba nie było. W 3 rundzie do LM Apoel pokonał Partizana Belgrad 2:0 . Kamil grał do 82 minuty.

RAFi89 31.07.2009 22:32

To się ładnie i pięknie mówi, być może chciał wrócić do Wisły tylko jak mu Cypryjczycy dali pewnie dwa razy więcej niż my no to trudno odmówić zwłaszcza jeśli kariera raczej zbliża się końcowi. Tottiego czy Maldiniego to my się nie doczekamy.

Lemoniadowy Joe 01.08.2009 08:40

Cleberowi chyba dano w Wisle do zrozumienia ze to raczej Marcelo bedzie grał wiec dal znac menedzerowi aby poszukal nowego klubu.

a co do Żurawskiego akurat chyba jego było stać aby wrócić do ligi ostatnie sezony to raczej nie zarabiał 200 tys euro , ale oczywiście trudno wymagać aby lekka ręką odrzucił lepsza ofertę tylko po co te gadki szmatki i robienie nadzieji

<Crasch> 01.08.2009 17:43

Frankowski dzisiaj strzelil bramkę dla Jagielloni, co ciekawe może nie byly pilkarz Wisly ale bramke dla Odry Wodzisław zdobyl Piotr Piechniak.

IncognitoTSW 01.08.2009 18:59

http://www.youtube.com/watch?v=v7YxRKE3-iI

Ku przestrodze obrońcom ;] Bardzo, bardzo ładna bramka Łowcy Bramek

FraMat 01.08.2009 19:58

no własnie, nieraz na meczu widzę, że az sie prosi, żeby przy wyrzucie z autu w okolicach pola karnego rywala, ktoś zachował się jak Franek, bo nie ma wtedy spalonego, a wszyscy drepczą w miejscu bojąc się offside'u

HEDu 02.08.2009 15:48

a moze potrzebujemy rozgrywającego co ?
http://www.youtube.com/watch?v=-t4acZOeVYQ

IncognitoTSW 02.08.2009 18:43

Cieszy oko gra tego duetu ;]

HEDu 03.08.2009 10:53

Kosa moze nie wyjsc w składzie na Partizan w APOELu, ich trener coraz bardziej przekonuje sie do reprezanta Cypru Alexandrou.

gregor07 03.08.2009 16:07

Dawid Kwiek został niedawno piłkarzem drugoligowego szwajcarskiego Yverdon-Sport FC, a Grzegorz Kmiecik trafił do austriackiego SV Würmla - III liga. Jeśli ktoś już o tym pisał, to sorry.

laxa 04.08.2009 07:37

Marek Penksa - 36 urodziny

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=6606

Maciejj 04.08.2009 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gregor07 (Post 773080)
Dawid Kwiek został niedawno piłkarzem drugoligowego szwajcarskiego Yverdon-Sport FC, a Grzegorz Kmiecik trafił do austriackiego SV Würmla - III liga. Jeśli ktoś już o tym pisał, to sorry.


to Grzesiu robi kariere.........


ps. Żuraw strzelił gola w trwajacy meczu w kw. LM

orm 04.08.2009 18:59

Obejrzałem dziś w C+ mecz Korona - Polonia i zaskakująco dobrze zagrał Łatka, a Nawotczyński też nie najgorzej, na pewno lepiej niż za dawnych czasó w Wiśle...

HEDu 05.08.2009 20:01

APOEL od 3 minuty przegrywa 0-1, cos czuje ze odpadną. Gra Kosowski.

Δυνατό σουτ του Κοσόφσκι εντός περιοχής όμως η μπάλα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι.


czyli kosa chyba w poprzeczke trafił xd

qbbba 05.08.2009 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 774203)
APOEL od 3 minuty przegrywa 0-1, cos czuje ze odpadną. Gra Kosowski.

Δυνατό σουτ του Κοσόφσκι εντός περιοχής όμως η μπάλα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι.


czyli kosa chyba w poprzeczke trafił xd



Będziesz moim faworytem do Łapu Capu roku:)

HEDu 05.08.2009 21:07

jak piszemy o byłych Wislakach to piszemy no nie ? Moze akurat ktos chce wiedziec.

qbbba 05.08.2009 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 774258)
jak piszemy o byłych Wislakach to piszemy no nie ? Moze akurat ktos chce wiedziec.

Spoko stary, nie ma problemu:) Pisz, pisz:) Ale szacunek, że z tych krzaków wywnioskowałeś, że to akurat poprzeczka była.

Lysy 05.08.2009 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qbbba (Post 774285)
Spoko stary, nie ma problemu:) Pisz, pisz:) Ale szacunek, że z tych krzaków wywnioskowałeś, że to akurat poprzeczka była.

Był słupek ;-)

Google Twoim przyjacielem:
http://translate.google.pl/translate_t#el|pl|

"Silny strzał Kosofski w obrębie obszaru, ale piłkę trafić do pionowej belki. "


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl