Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Blixa 16.06.2020 22:22

Podobnie to widze jak Wehrmacht. Jezeli wygramy z Korona i Arka utrzymamy sie bez problemu.

pepe72 19.06.2020 14:34

Przy 3 naszych zwycięstwach, porażkach Korony i Arki utrzymamy się w 33 kolejce.

Arkadiusz.Czerepach 20.06.2020 08:02

koronka juz pierwsze punkty zgubiła , bonusowo fanatystyczny gol FOrsela
https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/...-z-prawie-40-m

pepe72 20.06.2020 13:37

Szkoda ŁKSu, bo oni to nam raczej nie zagrożą, a Zagłębie można (było) gonić.

Remis Płocka z Arką dla nas raczej korzystny. Będzie łatwiej gonić WPłock, a Arka i tak nie przeskoczyła Korony.

maciekTSW 20.06.2020 17:09

Akurat Zagłębie moim zdaniem dobrze że wygrało z ŁKS. Są za mocni i za duża różnica już jest. Zapas punktów może spowodować u nich rozluźnienie lub granie młodymi w meczu z nami.

Jaroo1 20.06.2020 18:57

Nie ma się co martwić o brak utrzymania. My a Korona i Arka to niebo i ziemia. My jesteśmy na fali wznoszacej, mamy dobrych piłkarzy, mamy ambicje, mamy dobrych zarządców klubu, mamy Kubę, legendę naszej wislackiej i polskiej piłki. I gdyby nie ta seria 10 porażek z rzedu to spokojnie byśmy w pierwszej osemce byli.
Także tu nie ma nawet co porównywać.
Musielibyśmy znowu wpaść w taki doł sportowo i mentalnie żeby tego utrzymania nie obronić... Kwestia jednej, dwóch kolejek i temat załatwiony. Gdyby się udało z Rakowem dzis wygrać to praktycznie po sprawie jest.

ciacho 20.06.2020 19:58

^^ Normalnie tsunami:rotfl:

pepe72 20.06.2020 21:05

Jeśli wygramy dwa następne mecze, a Korona i Arka przegrają kolejne dwa mecze, to potrzebujemy 1 punktu by się utrzymać.

A z ciekawostek, to nie ma już możliwości by spadły obie czołowe drużyny Górnik i Raków.

zbyszek93 20.06.2020 21:29

"Jeśli wygramy dwa mecze" - to się pośmialiśmy. Wspaniały żart. Ja wiem, że tu się dyskutuje czysto statystycznie, no ale odrobinę realizmu, naprawdę.

Wehrmacht 20.06.2020 21:47

Wszystkie zalozenia mozna juz sobie za przeproszeniem w dupe wsadzic, bo kto ku*wa przewidzial, ze mamy sabotazyste na lawce? Z takimi koncepcjami na jakie wpada umysl pana Skowronka, to my nawet z LKSem nie wygramy. Arka odrobila bezcenny punkt do nas. Ma juz nas w zasiegu 2 a nie 3 meczow. I teraz gra u siebie z utrzymanym juz Zaglebiem, a Korona z Rakowem, gdzie otwarcie przyznaja, ze potrzebowali 3ptk, by moc juz przygotowywac sie na nastepny sezon. :lol: Brawo panie Arturze SZANUJEMY TEN 1 PTK Z TA PRZEZAJEBISTA ARKA Skowronku.

Gunner1906 20.06.2020 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552623)
Wszystkie zalozenia mozna juz sobie za przeproszeniem w dupe wsadzic, bo kto ku*wa przewidzial, ze mamy sabotazyste na lawce? Z takimi koncepcjami na jakie wpada umysl pana Skowronka, to my nawet z LKSem nie wygramy. Arka odrobila bezcenny punkt do nas. Ma juz nas w zasiegu 2 a nie 3 meczow. I teraz gra u siebie z utrzymanym juz Zaglebiem, a Korona z Rakowem, gdzie otwarcie przyznaja, ze potrzebowali 3ptk, by moc juz przygotowywac sie na nastepny sezon. :lol: Brawo panie Arturze SZANUJEMY TEN 1 PTK Z TA PRZEZAJEBISTA ARKA Skowronku.

Przestań że pierdzielić... My też grac będziemy z utrzymanym Zagłębiem, i z utrzymanym Górnikiem... Odkąd pamiętam w wiśle było już kilkudziesięciu trenerów i zawsze jest tak samo. Przychodzi, jest fajnie, potem średnio i na końcu chujo wo i zmiana. Matoły na forum najpierw się jarają a potem obrażają zapominając że mistrzostwa i medalowe miejsca zajmują w 90 procentach kluby dysponująca największą kasą. Dlatego my za Cupiala zrobiliśmy 7? mistrzostw a teraz zdobywa je Legia. Oczywiście czasami zdarzają się jakieś przypadki typu ostatnio Piast lub za czasów naszych mistrzostw raz się trafiło zagłębiu lecz są to przypadki. My jesteśmy pogrążeni w długach i nic dziwnego że jesteśmy tam gdzie jesteśmy. A dla większości zawsze winny jest trener czy to Stolarczyk, czy teraz Skowronek :D.

pepe72 20.06.2020 22:32

Artur Skowronek przejął Wisłę 14 listopada. Po 15 kolejce byliśmy na 15 miejscu ze stratą 2 punktów do bezpiecznego 13 miejsca.
Dziś mamy przewagę 5 punktów nad miejscem spadkowym. I 6 meczów do końca ligi.

Sumując pop...ło was w tym Wermachcie!

Cycu 20.06.2020 22:33

Ryzyko spadku Wisły Kraków po dzisiejszym spotkaniu wynosi 12,3%.
https://twitter.com/mogiel90/status/1274446273253388289

!!IRIVER!! 20.06.2020 22:34

Najlepsze jest to, że dupcą tu ci sami, co stronę temu pisali, że wystarczy 6 pkt. Nadal wystarczy 6-9 pkt... nic się nie zmieniło, bo Arka odrobiła do nas cały 1 punkt. Tyle się zmieniło od ubiegłej soboty.

ciacho 20.06.2020 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1552628)

Sumując pop...ło was w tym Wermachcie!

Dokładnie!!! Jest super!!! Nie krytykować wy niewdzięcznicy!!! W d... się poprzewracało od dobrobytu!!! Wiwat trener!!!!

Wehrmacht 20.06.2020 22:56

Najgorzej to mowic do ludzi, ktorzy mimo, ze niby tego samego jezyka uzywaja, to w ogole nie rozumieja o co chodzi. Ale dobrze, POWOLI I DRUKOWANYMI literami wam jeszcze raz wytlumacze w czym jest problem. Nie chodzi o wynik ani gre, ani nawet (jeszcze) miejsce w tabeli ( swoja droga jak juz bedzie chodzilo o miejsce w tabeli, to bedzie znaczylo, ze juz jest za pozno)

Chodzi o to, ze Skowronek ma wszystkie objawy gwiazdorzenia trenera gdy mu sie wydaje, ze duzo osiagnal i nagle moze na nowo wymyslac pilke nozna. Przyszedl do klubu poukladal mentalnie zawodnikow, przygotowal fizycznie i zaczal wygrywac wszystko jak leci. Pamietacie w tamtych meczach debilne wynalazki typu 3 obroncow, Klemenz na skrzydle czy wizjonerskie piatki wybijane przez srodkowego pomocnika, ktory jest akurat rozgrywajacym stoperem? Nie? Nie dziwie sie, bo takch wynalazkow wtedy nie bylo. Gralismy sobie spokojnie swoim standardowym 4-5-1, jedynym ustawieniem, ktore przy tej jakosci zawodnikow, ktorych mamy i ich predyspozycjach ma sens i kontrami, Kuba na skrzydlach i murem w srodku z Bashy i Zhukova wygrywalismy wszystko co sie dalo. A od wznowienia rozgrywek co mecz mamy albo cytuje “ swietnego pilkarza Boguskiego” albo 3 stoperow, albo Klemenza w roli Shauna Wrighta-Phillipsa. Kuba nagle zamiast jak zawsze nakrecac akcje tak jak umie najlepiej, przy bocznej linii gra na blizej nieokreslonej pozycji a’la drugi Savicevic. Jesli to do was nie dociera, ze nie czas i miesjce na tego typu wynalazki to wspolczuje.

A tekst ze nic sie nie stalo, bo Arka odrobila do nas punkt :haha: no to juz jakis wyzszy absurd. Arka przed ta kolejka miala do nas dystans 3 meczow, a ma 2. No faktycznie ku*wa nci sie nie stalo :D W dodatku ma mecz z Zaglebiem, ktore rok w rok jak w zegarku gdy gra w grupie spadkowej, to rozklada przed Arka nogi. I jeszcze na koniec porownac to, ze my przeciez tez gramy z tym Zaglebiem :lol: Moj Boze. Trzeba bic na alarm jak najglosniej skoro taka ignorancja nwet wsrod kibicow panuje. Zeby pozniej nie znalazlo sie takich kilkuset Mackow z Klanu pytajacych ALE CO SIE STAO, gdy majac niby bezpieczna przewage 5 ptk w 2 kolejki i 4 dni spadniemy z ligi, bo akurat Klemenz na skrzydle, Kuveljic na stoperze a Boguski na szpicy nie dadza rady w ustawieniu 3-5-0 wygrac z Korona i Arka na koniec sezonu.

pepe72 20.06.2020 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552634)
Najgorzej to mowic do ludzi, ktorzy mimo, ze niby tego samego jezyka uzywaja, to w ogole nie rozumieja o co chodzi. Ale dobrze, POWOLI I DRUKOWANYMI literami wam jeszcze raz wytlumacze w czym jest problem. Nie chodzi o wynik ani gre, ani nawet (jeszcze) miejsce w tabeli ( swoja droga jak juz bedzie chodzilo o miejsce w tabeli, to bedzie znaczylo, ze juz jest za pozno)
...

Wlazłeś w temat o statystyce.
Zacząłeś pi...sać o trenerze, jaki to jest sabotażysta.
Sorry, statystycznie nie jest więc przenieś się z tą dyskusją do tematu meczowego lub to tematu o trenerze.

W tej kolejce grupa pościgowa nie odrobiła do nas żadnego z 6 punktów. SZEŚCIU bo przy równej ilości liczy się miejsce po 30 kolejce więc zarówno Korona jak i Arka muszą zdobyć 6 więcej niż my.

We wtorek przyjeżdżają paralitycy z Płocka. Praktycznie utrzymani i 9 punktów nad grupą spadkową. Arce Gdynia u siebie wbili dokładnie 0 goli.

Sorry, ale statystycznie to źle nie wygląda, a w temacie meczowym wiele osób pisało przed meczem, że pewnie dostaniemy.

Edit: przypadkiem widziałem mecz Arki w Płocku (darmowy miesiąc w C+). Ciężko mi uwierzyć, że strzelą nam bramkę we wtorek. Nawet z paralitykami w obronie.

Wehrmacht 20.06.2020 23:32

Ok, to jeszcze raz - STATYSTYCZNIE przed ta kolejka Arka miala do nas 3 mecze straty, teraz ma 2. Czy STATYSTYCZNIE widzisz, ze jednak cos sie zmienilo skoro wczesniej taki luksus miala tylko Korona, a teraz juz mamy 2 takie druzyny za soba?

pepe72 20.06.2020 23:41

Owszem, zmieniło się, że z goniących nas 2 drużyn (ŁKS wszyscy spisują na straty) ta co miała dalej ma teraz tylko 5 punktów straty.
Ale nie zmieniło się, że nadal mamy 5 punktów bezpieczeństwa i tylko 6 meczów do końca sezonu.

A ty już chcesz zwalniać trenera.

pepe72 21.06.2020 00:05

Mogiel wrzucił:
https://twitter.com/mogiel90/status/1274457725691445248

ŁKS spadnie w najbliższej kolejce, jeśli:

- przegra, a Korona lub Arka wygra
- przegra, a Wisła nie przegra
- zremisuje, a Wisła wygra
- zremisuje, a Korona i Arka wygrają
- zremisuje, Arka wygra, a Wisła i Korona zremisują
- zremisuje, Korona wygra, a Wisła i Arka zremisują

Gunner1906 21.06.2020 07:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552634)

A tekst ze nic sie nie stalo, bo Arka odrobila do nas punkt :haha: no to juz jakis wyzszy absurd. Arka przed ta kolejka miala do nas dystans 3 meczow, a ma 2. No faktycznie ku*wa nci sie nie stalo :D W dodatku ma mecz z Zaglebiem, ktore rok w rok jak w zegarku gdy gra w grupie spadkowej, to rozklada przed Arka nogi. I jeszcze na koniec porownac to, ze my przeciez tez gramy z tym Zaglebiem :lol: Moj Boze. Trzeba bic na alarm jak najglosniej skoro taka ignorancja nwet wsrod kibicow panuje.

Jest to 7 sezon z podziałem na grupy. W poprzednich 6 Arka z Zagłębiem była w tej samej grupie tylko raz :D. Twoje rok w rok jak zegarku chyba jest trochę nieprecyzyjne, dlatego pisałem skończyć pierdzielić głupoty. Uwielbiam jak przed meczem jest pisane: dostanie w dupę, remis będzie sukcesem. Po czym przegrywamy i jest wielki lament i zawsze winny jest trener :D. I tak od jakiś 15 lat kiedy tu zaglądam...

Arkadiusz.Czerepach 21.06.2020 09:40

tak jak mielismy 5pkt nad strefa spadkowa, tak mamy dalej , z tymze do zdobycia jest 18pkt a nie 21 , wiec teoretycznie nasz sytuacja jest lepsza niz przed wczorajszym meczem

zbyszek93 24.06.2020 06:11

Możemy już chyba mówić o drugim spadkowiczu - Korona odrabiająca 9 pkt do Wisły w 5 meczach to jest już czyste sci-fi. A co do ŁKS-u - tak jak sądziłem, ustanowił rekord najszybszego spadku w historii ESA-37 i najszybszego w ogóle od kilkunastu lat. ŁKS zapewne pobije jeszcze inne rekordy - najmniej punktów , najmniej zwycięstw i najwięcej porażek w ESA-37.

bridgeburner 24.06.2020 07:40

Ryzyko spadku z ESA.

ŁKS - 100%
Korona - 98,7%
Arka - 90,5%
Wisła - 8,7%
Wisła Płock - 2,0%
Zagłębie - 0,1%
Raków i Górnik - około 0%

oczywiscie za twitter @Mogiel90
Dwa zwyciestwa z pewnymi spadkowiczami w 34 i 35 kolejce i powinny wystarczyć

Wehrmacht 24.06.2020 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552494)
Ja natomiast przedstawie taki punkt widzenia (opierajacy sie na formie druzyn), ze do utrzymania wystarcza nam spokojnie 2 zwyciestwa, o ile jedno z nich bedzie z Korona. A wiec 41 ptk. W takim wypadku Korona po 31 meczach mialaby do nas 11 a tak naprawde 12 ptk do odrobienia. Czyli z pozostalych 6 spotkan musialaby wygrac 4 zakladajac ze my przegrywamy wszystko jak leci poza meczem z LKSem. Rowniez z tym samym LKSem gralaby wspomniana Korona wiec i dla nich latwe 3ptk, czyli koniec koncow Korona musialaby wygrac 3 z 5 meczow z pozostalymi druzynami. I w to po prostu nie wierze zakladajac normalna rywalizacje, z normalnymi skladami. Jesli jednak Gorniki, Rakowy i inne zaczna nagle wystawiac juniorow.... to coz tego obliczenia nie przewiduja.

Co do Arki: w takim wypadku Arka mialaby do nas na starcie po tych 2 naszych zwyciestwach 12 a tak naprawde 13 puntkow do odrobienia w 7 meczach. Oni jednak maja ten handicap, ze graja z Zaglebiem, ktore rok w rok ordynarnie i skandalicznie podklada sie im gdy tego potrzebuja (serio to jest tak glupie, notoryczne i wypaczajace rozgrywki, ze ktos powinien sie tym zajac, bo ilez mozna to tolerowac?) Czyli +3 ptk dla Arki i kolejne +3 za LKS. W tych moich zalozeniach my wygrywamy z Korona i LKSem, a wiec przegrywamy z Arka. Czyli Arka po 3 meczach ma juz tylko 4 ptk do odrobienia w 4 pozostalych meczach. I to jest duzo bardziej niebezpieczna sytuacja niz potrzebne 3 zwyciestwa na 5 Korony. Pytanie czy tak beznadziejna Arka jest w stanie to zrobic, bo przeciez terminarz tak nie wyglada ze skasuja te 9ptk i na entuzjazmie zagraja kolejne 4 mecze.

Ewentualnie by to uproscic mozna napisac ze 2 zwyciestwa zagwarantuja nam utrzymanie o ile beda to zwyciestwa z Arka i Korona.

Co do innych ewentualnych scenariuszy - nie wierze ze LKS zdobedzie jeszcze jakiekolwiek punkty w tym sezonie z druzynami, ktore o cos graja. Czyli my, Arka, Korona. Wpadnie im jakis remis w jakiejs 35 czy 37 kolejce z nie grajacym juz o nic Gornikiem czy Plockiem. Wiec wszystkie bazowe obliczenia mozna uproscic o zalozenie: zostalo 6 kolejek do konca bo wszyscy zamieszani w walke o spadek dopisali sobie +3 ptk za LKS. (Chociaz po tym jaki kabaret odwalilismy w Gdyni mocno sie zastanawiam nad tymi naszymi +3 ptk za ten LKS....)

No to mozna kontynuować rozważania: wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej, bo zdobylismy nieplanowane 3ptk z Płockiem, a Korona straciła aż 2 szanse na punkty i w sumie można ją sobie już darować.

Została nam Arka, która musi zdobyć 6 ptk więcej od nas, ale nie ma już handicapu w postaci corocznej, obrzydliwej ustawki zwanej meczem z Zagłebiem. Na zdobycie tych 6 ptk mają 4 mecze (tak jak pisałem wcześniej i nam i im mozna już z mety dopisac +3ptk za ŁKS). Zakładałem, że wygramy u siebie z Koroną, co powinno być teraż dużo łatwiejsze niż się wydawało po 30 kolejkach, bo po wczorajszych wynikach oni już mentalnie bedą w pierwszej lidze. Czyli do zdobycia 9 ptk więcej od nas i 4 mecze na to.... No to byłby prawdziwy cud gdyby Arka to zrobiła. (Chociaż w tym wariancie robia się 3 zwycięstwa zamiast zakładanych 2)

Dlatego mozna znowu to wszystko uprościć z racji tego, ze "poważniejszym" rywalem do utrzymania okazała się jednak dzięki ustawce z Lubinem Arka. Obecnie zwycięstwo z Arką powinno nam spokojnie dać utrzymanie nawet jeśli :haha: przegramy z ŁKSem :haha: W takim przypadku Arce zostalyby 3 mecze (po porazce z nami i wygranej z ŁKSem) by zdobyc 6 ptk.... i skoro zmieniamy zalozenie to Korona byłaby w takiej samej sytuacji (po wygranej z nami i z ŁKS) czyli 3 mecze i 6 ptk wiecej do zrobienia i mecz bezpośredni z Arką :D No tego to już sie naprawdę nie da spier*dolić.

!!IRIVER!! 24.06.2020 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552865)
No to mozna kontynuować rozważania: wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej, bo zdobylismy nieplanowane 3ptk z Płockiem, a Korona straciła aż 2 szanse na punkty i w sumie można ją sobie już darować.

Została nam Arka, która musi zdobyć 6 ptk więcej od nas, ale nie ma już handicapu w postaci corocznej, obrzydliwej ustawki zwanej meczem z Zagłebiem. Na zdobycie tych 6 ptk mają 4 mecze (tak jak pisałem wcześniej i nam i im mozna już z mety dopisac +3ptk za ŁKS). Zakładałem, że wygramy u siebie z Koroną, co powinno być teraż dużo łatwiejsze niż się wydawało po 30 kolejkach, bo po wczorajszych wynikach oni już mentalnie bedą w pierwszej lidze. Czyli do zdobycia 9 ptk więcej od nas i 4 mecze na to.... No to byłby prawdziwy cud gdyby Arka to zrobiła. (Chociaż w tym wariancie robia się 3 zwycięstwa zamiast zakładanych 2)

Dlatego mozna znowu to wszystko uprościć z racji tego, ze "poważniejszym" rywalem do utrzymania okazała się jednak dzięki ustawce z Lubinem Arka. Obecnie zwycięstwo z Arką powinno nam spokojnie dać utrzymanie nawet jeśli :haha: przegramy z ŁKSem :haha: W takim przypadku Arce zostalyby 3 mecze (po porazce z nami i wygranej z ŁKSem) by zdobyc 6 ptk....

Wszystko się zgadza, ale nikt nie chciałby żeby w 37.kolejce był mecz w którym nam wystarcza remis, ale nie możemy przegrać. Nie czarujmy się... to byłby mecz, który nie mieściłby się w "statystycznych" obliczeniach. Trzeba zrobić wszystko by nad Koroną/Arką mieć 3 pkt przewagi po 36 kolejkach. Reszta mnie nie interesuje. Wczoraj zrobiliśmy niezwykle istotne 3 pkt, ale nie gwarantujące nadal niczego.
Arka musi zdobyć o 6 pkt więcej od nas - kluczowa będzie 34 kolejka. Jeśli ogramy ŁKS, a oni nie wygrają z Koroną, to prawdopodobnie wszystko się wtedy skończy.

sandomingo 24.06.2020 08:44

Do czego to doszło, że musimy liczyć na sportową postawę Rakowa - najpierw z Koroną, teraz z Arką....Brrr....

pepe72 24.06.2020 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552865)
No to mozna kontynuować rozważania: wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej, bo zdobylismy nieplanowane 3ptk z Płockiem, a Korona straciła aż 2 szanse na punkty i w sumie można ją sobie już darować.
....

Czy ja już pisałem, że popie...ło was w tym Wermachcie?

Karherop 24.06.2020 09:10

W praktyce wygrana z LKSem i 4 punkty w meczach z Korona i Arka dadzą nam utrzymanie w 95%.
Wszystko więcej może dać nam duża szansę na minięcie Płocka i 12 miejsce. Żeby minąć z kolei Zagłębie musielibyśmy z nimi wygrać na wyjeździe, co jednak może być ciężkie. Rakow i Górnik poza zasięgiem.

Ogólnie to utrzymanie będzie cieszyło tym bardziej, jeśli ostatni mecz z arka będzie już o pietruszke. Oby tak było.

pepe72 24.06.2020 09:20

Wybrane staty po kolejcee:

1. ŁKS spadł
2. Max Arki to 48 punktów
3. Max Korony to 45 punktów
4. Korona gra z Arką w 34 kolejce
5. My gramy z Koroną w 35, a z Arką w 37.
6. Mamy nadal 5 punktów przewagi nad grupą spadkową.
7. Utrzymamy się w 34 kolejce pod warunkami:
- wygrania dwóch następnych meczów (Górnik, ŁKS)
- przegranej lub remisu Korony z Zagłębiem
- przegranej lub remisu Arki z Rakowem
- remisu albo wygranej Korony w meczu z Arką.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl