Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Liga Mistrzów 2009/10 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4682)

Martinho 01.04.2010 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mar85 (Post 879504)
Szkółka Barcelony nie najlepsza?? Weź mnie chłopie nie rozśmieszaj! Tacy piłkarze jak Messi, Xavi, Puyol, Iniesta, Pedro, Sergio B. , Pique, Pedro, Bojan, Valdes wygrali wszystko co mogli, niektórzy z nich stanowią o sile reprezentacji Hiszpanii, ligę mistrzów wygrywali Oleguer, T.Motta, a wcześniej Guardiola, Ferrer, Juan Carlos Pérez Rojo. Mistrzostwa zdobywali tacy piłkarze jak Sergi, Amor, Arnau, Gabri, Gerrard Lopez. Wskaż współcześnie lepszy klub, gdzie wychowankowie mają tyle tytułów, bo ja nie znam

Z tego co ja wiem, to najlepszą na świecie szkółkę w połączeniu z bazą treningową ma Real Madryt. Piszę w 100% obiektywnie, poczytajcie sami na necie, nazywa sie Ciudad de Real czy jakoś tak. Ponad 50 wychowanków Realu gra w podstawowych składach w samej Primera Divison.

SZYMEK_TSW 01.04.2010 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez biała gwiazda (Post 879474)
Dobrze może źle się wyraziłem, chodziło mi ogólnie o dawanie szans młodym zawodnikom. Chciał bym też obalić mit szkółki Barcelony, ponieważ tak naprawdę nie jest ona jakoś lepsza od szkółek innych klubów.

To czemu w innych wielkich klubach gra maksymalnie 2-3 wychowanków, a w Barcelonie 6-7 ? I nie ze teraz tylko niemal od zawsze.

Cytat:

Zauważ, że w Barcie jest wielka presja na dawanie szansy wychowanką na siłę, tacy piłkarze jak Valdes, Busquets czy Pedro nie prezentują poziomu swoich kolegów.
Victor Valdes jak dla mnie jeden z lepszych bramkarzy świata, a w bronieniu sytuacji 1 na 1 wg. mnie najlepszy na świecie. Być może kierujesz się taka wizją Valdesa jako bramkarza odstającego od całości drużyny, bo swego czasu taką teorie stawiali nasi rodzimi znawcy piłki, bo zdarzyły mu sie tam 3-4 spektakularne klopsy. Pedro? Jak dla mnie dużo lepszy od gwiazdora Henrego.

Cytat:

Rocznie szkółka Barcelony nie wydaje więcej piłkarzy niż np. szkółka Realu Madryt. Praktycznie w każdym klubie Hiszpańskim są gracze ze szkółki Realu. Nierozsądna polityka tego klubu doprowadziła do mitu, że nie ma tam wychowanków. Na szczęście zmienia to się na lepsze.Bo w tym roku wychowankowie(Raul, Guti, Casillas, Granero, Arbeloa) a mogą wrócić Parejo, Negredo.
Przeciez oni nie potrzebują wychowanków, lepiej kupić 11 mega gwiazdek za 100 mln euro :D
Chyba o to chodzi żeby szkolić zawodników dla siebie, a nie jak Real dla średników w lidze. Co do Barcelony: Cesc Fabregas, Pepe Reina, Mikel Arteta, Thiago Motta coś tam osiągają w Europie

Cytat:

Arsenal stosuje metodę, która też jest godna pochwały kupuje za małą kasę zawodników i ich rozwija na graczy światowego poziomu. Przy czym nie stać go na kupowanie gwiazd jak Real(Ronaldo, Kaka, Benzema) czy Barcelona(Alves, Ibrahimovic, Henry, Keita). Dlatego życzę im przejścia do półfinału LM.
No Arsenal fajna drużyna nie powiem że nie, no ale właśnie np. po wczorajszym meczu a także rywalizacji w lidze widać ze brakuje im kilku doświadczonych zawodników

ToTylkoJa 01.04.2010 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 879525)
Z tego co ja wiem, to najlepszą na świecie szkółkę w połączeniu z bazą treningową ma Real Madryt. Piszę w 100% obiektywnie, poczytajcie sami na necie, nazywa sie Ciudad de Real czy jakoś tak. Ponad 50 wychowanków Realu gra w podstawowych składach w samej Primera Divison.

i co z tego, że gra ich 50? Ale jaką klasę reprezentują Ci zawodnicy? Jest to poziom Xaviego, Iniesty, Fabregasa, Puyola? Szkółka Realu stawia na ilość, zaś Barcelony na jakość. Ja wolę filozofię Barcelony i jak pokazuje rzeczywistość, jest bardziej trafna niż ta Madrytu.

Ilość nie zawsze idzie z jakością, dlatego nie wiem na jakiej podstawie niektórzy uważają szkółkę Realu za najlepszą.
Poza tym w kolejce są już tacy piłkarze jak Gai, Thiago Alcantara(!)- to będzie mega gwiazda, Rochina

biała gwiazda 01.04.2010 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 879549)
Poza tym w kolejce są już tacy piłkarze jak Gai, Thiago Alcantara(!)- to będzie mega gwiazda, Rochina

Przepraszam, chyba wkradła się w twoją wypowiedź doza fikcji ;) Bo ja mogę twierdzić że Pablo Sarabia, Juan Carlos i Cristian Lópezto będą gwiazdy Realu, raczej wątpię byś na co dzień obserwował rezerwy Barcelony. Chcę zauważyć, że w Madrycie rodzą się równie utalentowani piłkarze i jak im się da szansę to będą gwiazdami. Nierozważna polityka Pereza w tej dekadzie mająca gdzieś wychowanków doprowadziła do mitu o wyższości Barcelony w tej kwestii, w latach 90 proporcje były zupełnie odwrotne i Barca kupował więcej gwiazd z zagranicy, za parę lata wszystko się wyrówna.

grzesiek9000 06.04.2010 18:07

No to ku mojej radości Inter prowadzi 1-0 - bramka Snejdera.

brylant17 06.04.2010 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek9000 (Post 881498)
No to ku mojej radości Inter prowadzi 1-0 - bramka Snejdera.

a ja myślałem, że CSKA rozprawi Inter gdzie się podziało to CSKA? z meczu Sevilla? Cóż gratulacje dla Interu czekam na deser :D Barcą-Arsenal chociaż czy deser? bez Puyola oraz Fabregas'a.

LanceTS 06.04.2010 18:47

Jak by ktoś podrzucił link gdzie można zobaczyć pózniejszy mecz, byłbym wdzięczny.

!!IRIVER!! 06.04.2010 20:35

Ależ mecz, ależ mecz! :D Messi niesamowity, znów niesamowity. Jeśli utrzyma formę do Mundialu (oby utrzymał!) to Argentyna wreszcie może zagrać wielki turniej :)

Proximus 06.04.2010 20:41

Miałem nadzieję że 1-0 dla Kanonierów utrzyma się do przerwy i będą emocje porządne w drugiej połowie.

Teraz trza liczyć na 2-2 i dogrywkę.

Syn Kangura z 1984 06.04.2010 20:45

Ma ktoś linka do meczu Barcy? Bo ja znaleźć nic nie mogę :/

!!IRIVER!! 06.04.2010 20:46

3:1, po zabawie. Messi po raz 3. Nieprawdopodobne. :-)
http://yourtv.com.pl/player/index.php?id=polgol

Pan Jotka 06.04.2010 20:46

Messi to skurczybyk.... hattrick do przerwy :O

Tiramisu 06.04.2010 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Syn Kangura z 1984 (Post 881587)
Ma ktoś linka do meczu Barcy? Bo ja znaleźć nic nie mogę :/

http://hqtv.com.pl/elitatv/
Messi, piłkarz, dla którego zabrakło przymiotników: http://www.sport.pl/sport/1,65025,76...miotnikow.html Ładnie napisane ;)

Proximus 06.04.2010 20:47

Nieprawdopodobne!

Mario Nh 06.04.2010 20:47

Magik, będzie o kim opowiadać wnukom. <:-)

JacaTS 06.04.2010 20:50

Zyje na tym swiecie 25 lat i jeszcze nie widzialem takiego zawodnika jak Messi.

iiYama 06.04.2010 20:52

Niesamowita jest przewaga jaką ma Barca nad co bądź jedną z czołowych ekip Premiership.

A Lew? No cóż, :einstein:

BTW. Gdyby Barcelona miała na lewej kogoś choćby w przybliżeniu o umiejętnościach Argentyńczyka byłaby chyba kompletną drużyną. Miałem niegdyś nadzieję że tę pozycję zajmie Robinho.

_ukoL 06.04.2010 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacaTS (Post 881593)
Zyje na tym swiecie 25 lat i jeszcze nie widzialem takiego zawodnika jak Messi.

Ja widziałem lepszego, a żyję niecałe 22 lata. :-) Najwyraźniej rzecz gustu. :D

MaG* 06.04.2010 20:59

Messi ma dopiero 23 lata a już jest takim geniuszem ,że można równać go z najlepszymi zawodnikami w historii futbolu.

rabi86 06.04.2010 21:01

Gdyby Barcelona nie miała Messiego to by nie istniała.

Syn Kangura z 1984 06.04.2010 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rabi86 (Post 881602)
Gdyby Barcelona nie miała Messiego to by nie istniała.

To akurat najgłupsza teoria jaką kiedykolwiek miałem okazję poznać.

rabi86 06.04.2010 21:06

Oglądając ostanie mecze Barcy w lidze doszedłem do takiego wniosku.
Wyobraź sobie Barcelone bez niego w składzie.
Młodzi Pedro czy Bojan mogą grać ze słabymi drużynami ligi hiszpańskiej, a nie przeciwko innym drużynom w lidze mistrzów.
Mecz z Mallorcą to pokazał.

Mario Nh 06.04.2010 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 881597)
Ja widziałem lepszego, a żyję niecałe 22 lata. :-) Najwyraźniej rzecz gustu. :D

Zinedine Zidane?

iiYama 06.04.2010 21:07

Niezła obsada w studiu, Czesiu teoretyk i Białoński Szopenhauer :)

Swoją drogą, czy kolesie którzy komentują ten mecz grali kiedykolwiek w piłę zawodowo?

Pan Jotka 06.04.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 881611)
Niezła obsada w studiu, Czesiu teoretyk i Białoński Szopenhauer :)

Swoją drogą, czy kolesie którzy komentują ten mecz grali kiedykolwiek w piłę zawodowo?

Tak. W FIFA 2010. Żony im płaciły żeby już nie gadali od rzeczy :D

_ukoL 06.04.2010 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 881610)
Zinedine Zidane?

Tak. Przynajmniej osobiście uważam, że to Zidane był geniuszem. Chociaż Messi jest młodziutki i jeszcze ma czas by dogonić i przegonić Zidane'a. Kwestia tylko czy uda mu się być tak "galaktyczny" przez +/- 10 - 12 lat kariery? Pożyjemy, zobaczymy.

p.s. Messi jest fenomenalny. :-)

grzechu1991 06.04.2010 21:42

Messi jest prze.....m, to nie do podważenia;) Ale musze przyznać, że tak żenującej obrony w wykonaniu Arsenalu to dawno nie widziałem. Ten Silvestre to sie nadaje do ligi polskiej, a nie do CL. Liczę jutro na MU i rewanż za zeszły rok na Bernabeu.

!!IRIVER!! 06.04.2010 21:48

4:1. Kto? Messi. Ja .......ę. :D

Niebywałe.

Oby tak jutro MU biło Bayern... :>

MaG* 06.04.2010 21:49

Meeesssssiiiiii :)

brak słów

WILU TS 06.04.2010 21:50

Bezsprzecznie najlepszy piłkarz świata i raczej pozostanie tak na baaaardzo długo :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl