![]() |
mnie zastanawia od dluższego czasu co za debil (i nie przepraszam) wymyslił latarnie na środku drogi między wschodnią a parkiem czyli na ul Reymana.wczoraj jeden gość zaliczył taka czólkiem,że się lekko wygięła.dobrze,że był twardy i nie padł
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Z G2 wychodzimy tylko jednym zejściem..a do fosy trzeba by się dostać wrazie czego z XXXII rzędu;)....wydaje mi się, że z D swego czasu, szybciej się wychodziło....Tak czy siak...wymogów raczej nie spełniamy;)
|
Czyli chcecie powiedzieć że wczoraj na D E F było 8 tys kibiców czyli 3/4 pojemności było zapełnione... :D
|
Cytat:
|
Przepraszam że rozmywam, ale coś takiego udało mi się nabazgrać...
http://libuszewski.pl/pictures/z-01-obtulowicz.jpg Może nie jest to wierne odwzorowanie, ale chodziło mi o to aby podkreślić charakter nowego stadionu |
Chciałem iść kiedyś na narożnik zobaczyć z ciekawości jak to wygląda, ale już nie musze. Dzięki! ^^
|
Zaje...ste ! :)
|
Cytat:
A co ze zdjeciami z budowy, faktycznie juz w pewnym momencie zabronili wszystkim wchodzic na teren budowy? Ty robiles bardzo dobre zdjecia, bo niestety Ci z oficjalnej to malo pojecia o fotografi maja, tak poprostu sobie pstrykaja.. |
Super. Podoba mi bardzo jak rozrysowałeś dach :)
|
Jeśli nie masz nic przeciwko, to od razu drukuje i wkładam w antyramke!!Idealnie sie skomponuje na ścianie z rysem trybuny przedwojennej :)
http://historiawisly.pl/wiki/images/...zualizacja.jpg Posiada ktoś może taką rysowana wizualizacje stadionu z czasów 1953 - 2000 ? |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
@LukL
Brak telebimów. (: Kreska całkiem fajna, podkreślająca jakim nonsensem jest ten cały okrąglak. |
W tym momencie żeby wejśc na plac budowy i porobić zdjęcia trzeba mieć zgodę od ZiKITu ;]
|
Wystraszyli się że ktoś dokumentuje ich buble. Taka wczesna komuna.Co się dziwić jak prezydent komuch to i takie obyczaje
|
Nie wiem czy ktoś wrzucił, ale jutro jest czat z prezydentem Krakowa:
http://www.krakow.pl/informacje/5561...ezydentem.html Można się przypomnieć :) |
Wiadomo czy telebimy ruszą na meczu z Widzewem, były już jakieś testy?
|
Cytat:
|
I moje przewidywania stały się faktem - trybuna zachodnia na Legii została ukończona wcześniej od naszej zachodniej, mimo że jej budowa wystartowała ponad rok później. Brawo Polimex, brawo ZIKIT!
|
Cytat:
Cytat:
Wiedzą że się przypomnimy. Swoją drogą nie spodziewałem się iż Majchrowski będzie miał odwage opowiadać na pytania o stadion, a tu prosze zaskoczenie |
zależy czego dokładnie będą dotyczyć pytania... założe się, że będą przechodzić pytania typu: co Panu najbardziej podoba się w tym stadionie... konkretniejszych pytań raczej nie będą przepuszczać
|
natrafiłem na ciekawe info:
Legia: Nowy stadion zarabia siedmiokrotnie lepiej Podczas poniedziałkowej konferencji Football Business Conference jednym z prelegentów był wiceprezes Legii, Leszek Miklas. Stwierdził, że jeszcze 7 lat temu klub mógł upaść. Dziś z samego tylko nowego stadionu zarabia prawie 9 mln rocznie – relacjonuje serwis Legionisci.com. http://wislakrakow.com/forum/ Przy okazji wczorajszej Football Business Conference w Warszawie jednym z tematów był nowy stadion warszawskiej Legii. Na temat wielofunkcyjności, jakiej nie oferował poprzedni obiekt przy Łazienkowskiej mówił autor projektu, Mariusz Rutz z pracowni JSK Architekci. Przypomniał, że zaprojektowany przez jego pracownię stadion ma m. in. pub sportowy, klubowe muzeum, profesjonalny sklep z pamiątkami, a także – jeśli nie przede wszystkim – strefa biznesowa i skyboksy. Słowa Rutza potwierdziły liczby, akie przedstawił wiceprezes Legii, Leszek Miklas. Przygotował on zestawienie dochodów, jakie generował stary obiekt, a jakie może dać ten nowy. Oto ono (sumy podane są w euro!):
Jak widać, ogromny skok dokonał się w dochodach z catering, które przekroczą milion złotych. O działaniu tej części stadionu informował Jacek Czuderna. Zgodnie z jego opisem nad sprzedażą posiłków i napojów czuwa sto osób, a w ciągu niedzielnego meczu z Polonią obsłużyli oni aż 13 000 transakcji. Zdecydowana większość z nich ma miejsce w godzinie poprzedzającej mecz oraz w przerwie, co sprawia, że obsługa musi być bardzo szybka. W przyszłości usprawni ją system płatności bezgotówkowych, dzięki któremu kibic sfinalizuje transakcję przez zbliżenie karty do czytnika i tym samym skróci jej czas do nawet kilku sekund. źródło: stadiony.net a jak myślicie nasz stadion jaki wygeneruje zysk ? jak sobie poradzi z wykorzystaniem możliwości jakie nam daje nowy stadion ? |
Na pewno gorzej, z kilku względów:
- cen biletów podobnych do tych z Legii nikt nie da, zwłaszcza, że nawet przy cenach średnio 2-3x niższych jest krzyk, że za drogo. - miejsc biznesowych praktycznie nie ma. Sektor VIP na zachodniej to zwykła trybuna tylko z lepszymi krzesełkami, a nie jak na Legii sektor business, gdzie każdy gość skorzystać może z restauracji i business klubu, a poprzez członkostwo zyskuje zniżki na wynajem business klubu czy innych powierzchni komercyjnych (obszerne studia TV), oraz zniżki w sklepie klubowym - merchandising u nas raczej nie zda egzaminu, chociaż tutaj wszystko w rękach klubu. - catering to my mamy prowizoryczny, bo w przeciwieństwie do stadionu Legii kiosków nie wybudowało miasto. Jeśli Wisła zdecyduje się na zrobienie tego za własną kasę, to po jakimś czasie na pewno zacznie przynosić czyste zyski, ale nie ma takiego startu jak Legia, gdzie nic nie musieli inwestować w kioski. No i tak jak mówię, stadion Legii ma właśnie business klub, klub fitness, które będą przynosić masę zysków. Ciekawe jak będzie kształtować się cena wynajmu naszego stadionu, bo za 4mln jak Legia to go nie dostaniemy niemal na wyłączność. Miasto chciało 1% wartości bez powierzchni komercyjnych (czyli biur i skyboxów), czyli wyjdzie to nas 5,5mln PLN bez jakichkolwiek funkcji poza dochodami z kibiców. Za wynajem powierzchni pod kioski też chcieli oddzielnie kasę. Bardziej prawdopodobna jest wersja taka, żeby Wisła nie traciła na stadionie, niż na nim zarabiała. |
Cytat:
Tylko Kraków to biznesowo nie Warszawa i nie wiadomo jaki będzie na to popyt. Podobno na Cracovii jest (byl?) problem ze sprzedażą Sky Boxów, a przecież mają ten swój Klub 100 a i Filipiak ma znajomości. |
40tys x 25 to 1 mln a nie 10.
|
Cytat:
Ach te gówniane małe cyferki w telefonie :-/ edit Zobaczymy po ile te Sky Boxy będą. Z tematu o stadionach wynika, ze np. w Poznaniu są po 65 tys. |
W jednym z programów na C+ mówili że na Legii 350 tyś za jeden skybox i że to i tak niska cena bo jak się okazało wszystkie zostały sprzedane za nim zostały wybudowane.
|
Cytat:
Sky-boksów mamy do zaoferowania sporo, trzeba się tylko postarać, żeby byli na nie chętni, nie mogą stać puste. Jeżeli zainteresowanie będzie kiepskie, trzeba będzie trochę obniżyć cenę. Macie w ogóle jakieś info czy jest nimi jakieś zainteresowanie? Bo na wschodniej to chyba można już śmiało wynajmować i nie oglądać się jak cały stadion otworzą. Z nowego sklepiku też na pewno wyciągniemy więcej niż ze starego. Nie będzie on jakiś kosmicznie duży, ale trochę większy niż to co było. Pozostaje kwestia kiosków gastronomicznych, których na tą chwilę po prostu nie ma. Parking też na pewno dużo by pomógł. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl