![]() |
Wydaje się logiczne, że w klubie wiedzą więcej na temat zainteresowania poszczególnymi zawodnikami niż dziennikarze-szmaciarze. Mogą rozwiązać kontrakty a mogą zarobić choćby po 150tys. euro za Klimenta, czy Skvarkę, czy Żukowa.
|
Cytat:
Kolejną sprawą jest to, że u nas mógł grać słabo, a w innym klubie może ,,odpalić" gdyż będą mieli jakieś pomysły i sposoby na niego. To są bardzo indywidualne kwestie. Takie przypadki przecież już były niejednokrotnie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
no ja widze szanse że zglosi po niego klub w ktorym dobrze mu szlo kiedyś
dokladnie z takiego klucza z jakiego sciagnelismy ondraska , i plotkujemy o Bashy wlasciwie to na to sa calkiem realne szanse |
Cytat:
Ile to polskich piłkarzy wraca z zza granicy z podobnymi historyjkami. Wystarczy wspomnieć co się działo z Brożkiem za granicą. W Celticu przez pół roku zagrał 5 minut? |
Nie do takich transferów dochodziło.
Byłoby zabawnie, gdyby się okazało że za Klimenta dostaniemy więcej niż za Poletanovicia czy Colleya |
Znaleźć chętnego na danego zawodnika jest akurat stosunkowo łatwo. Żeby jednak do takiego transferu doszło, musi być spełniony podstawowy warunek, tzn. piłkarz nie może istotnie stracić finansowo na odejściu z klubu, czyli dostać podobną kasę gdzieś indziej.
Mechanizm ten przerabialiśmy po ostatnim skoku na europejskie puchary. I owszem, byli potem chętni na naszych orłów, nawet sporo, ale byli oni u nas tak przepłaceni, że żaden nie chciał się ruszyć do klubu, w którym miałby zarabiać o połowę mniej. |
Cytat:
Pierwszym i jedynym problemem był Boguslaw Cupiala który wolał iść na noże z zawodnikiem niż polubownie rozwiązać kontrakt. Mówił o tym Cezary Wilk że był dogadamy z Bednarzem na 3 miesięczna odprawe, ale Cupial uderzył pięścią w stół że w ten sposób nie odejdzie więc wypowiedział kontrakt za zaległości finansowe i płaciliśmy mu jeszcze przez rok. Super interes. |
Cytat:
|
medialne njusy
Wisła chce Kościelnego z Puszczy (gk) oraz Sobczaka z Sosnowca i Łasickiego z Pogoni (olkowski z przeglądu) |
Przeciez my za zasnego odchodzacego szrota nie dostaniemy ani zlotowki, tyle ze takie Sadloki i inni zejda z gigantycznych pensji
|
Łasicki ostatnie dwa lata 6 występów w Pogoni. Podstawowe pytanie przy budowie środka obrony to czy zostaje Colley, frydrycha i sadloka gonić bez żalu.
|
Cytat:
|
Mehremica nie było na oficjalnej liście powracających z wypożyczeń.
|
Cytat:
|
Cytat:
Albo to jest niedopatrzenie Biura Prasowego albo celowe i zamierzone działanie. Jeżeli to drugie - to musieli się.dogadać w sprawie rozwiązania umowy. |
Cytat:
Informacja że tych konkretnie 7 zawodników zaczyna 13 z pierwszą drużyną na pewno byla chwilę analizowana. Więc wchodzą w grę dwie opcje: albo się chcą pozbyć Mehremicia i negocjują rozstanie, albo czekają na strone Izraelska, mogą mieć wpisane prawo wykupu do określonej daty (np 15 czerwca). |
Łasicki to nie był prawy obrońca? Wygryziony ze składu Pogoni przez Bartkowskiego?
|
Cytat:
Co do Mehremica - zobaczymy jak to się rozwinie. Czysto piłkarsko - na 1 ligę to byłoby wzmocnienie. Ale aspekt finansowo-organizacyjny jest oczywiście niewiadomą. |
Cytat:
|
Czytałem komentarze również kibiców Pogonii i większość wypowiadała się pozytywnie o Łasickim, co prawda mało grał, ale wszyscy zgodnie pisali, że spokojnie w dolnej połówce esy powinien grać, a nie u nas.. więc jeśli młody polak jeszcze prosperujący do nas dołączy to ja bedę zadowolony
|
Cytat:
o Warczaku zapomniałem, bo miał dłuższą kontuzję ale on wiekowo załapie się jeszcze do nowej CLJ |
Cytat:
Jeśli mamy tam trzymać najstarszych chłopaków to tylko jako "złapanie" rytmu meczowego przed występami w ekstraklasie. Widać to było choćby po naszych stoperach (Żyłka, Hoyo) że występy w CLJ nic im nie przynosily. |
Cytat:
Ale to jest oficjalny argument przedstawiony przez klub, uzasadniający niezgłaszanie rezerw do 4 ligi. Tak samo mówił Pasieczny na spotkaniu z Socios w listopadzie. |
Cytat:
Powód jest finansowy, żaden inny. Wyliczyli sobie że poniżej 4 ligi nie ma sensu utrzymywać rezerw, bo poziom jest za niski, ale już 4 poziom kosztuje tyle że nas nie stać. Ja bym wolał zamiast oldboyów utrzymywać rezerwy, ale co ja tam się znam. |
Tylko że w rezerwach można np ogrywać zawodników po kontuzjach niekoniecznie w wieku CLJ.Brak rezerw to jakiś ponury żart.Mając przeszło 30 chłopa na kontraktach posiadanie drugiej drużyny to obowiązek
|
Cytat:
|
Drużyna rezerw to koszt ok 400 tys zl rocznie.. ile chłopaków mogłoby się dzieki temu wybić ? ilu piłkarzy mogłoby się ogrywać po kontuzjach ? wystarczy, że jeden piłkarz na kilka lat skorzysta i odpali z formą to by się zwróciło, ja tego kompletnie nie rozumiem, praktycznie wszystkie kluby esy mają rezerwy.. a lech to nawet jest blisko awansu do 1 ligi, gdzie graliby z nami.. wstyd
|
Cytat:
Upewniam się, bo to jednak istotna różnica jeżeli chodzi o koszty. W tym sezonie mieli grać w 4 lidze (5 poziom rozgrywek) - tutaj koszty nie są wysokie, choć poziom sportowy oczywiście zbyt niskim, patrząc docelowo. Optymalna w naszym układzie byłaby 3 liga, tak jak rezerwy sąsiadki. Tam już są konkretni rywale jak dla naszej młodzieży i zaplecza. Koszty oczywiście sporo wyższe niż w lidze 4 ale...co my, jako klub 1 ligowy możemy obecnie zaproponować jakiemuś 17 latkowi? Tak jak ściągneliśmy Starzyńskiego, Bartonia, Skrobańskiego czy ostatnio tego Gruszeckiego? Jaką wizję rozwoju? W Akademii cięcia wydatków (choć pewnie akurat U-17 i U-18 w najmniejszym stopniu, bardziej najmłodsze roczniki), rezerw brak. A czy uda się ich upchać wszystkich po 2-3 lidze? |
Nie róbmy sobie jaj, że nas nie było stać na rezerwy do tej pory, bo to brzmi komicznie.
Jak na dłoni widać, że nasze "talenty" wpychane na siłę do ekstraklasy to było rozwiązanie idiotyczne, które w żaden sposób nie przyspieszyło ich rozwoju. Rezerwy nawet na poziomie 4 ligi, to idealny szlif i dobre miejsce na kontakt z piłką seniorską. |
Jak nas nie stać na posiadanie rezerw, z ligi spadamy mimo wielkich wysiłków i setek transferów to może rzeczywiście lepiej zacząć od 4 ligi? Bo my ....a jesteśmy w piłce ale tylko teoretycznie w takim razie.
Psim obowiązkiem zarządu było stworzenie rezerw, tym bardziej w sytuacji gdzie mamy tak szeroką kadrę szrotu i młodych zawodników, gdzie wlasnie w rezerwach ci pilkarze mogliby się rozwijać, wracać do formy, utrzymywać rytm meczowy itd Zjebali z tym i zapewne też w jakimś procencie ten proceder przyczynił się do spadku. |
Na poziomie 4 ligi rezerwy ma Garbarnia. A teraz podobno (bo się nie zagłębiałem) jest kolejna reforma rozgrywek i poziom 4 ligi będzie wyższy. Nie wiem jakie to koszty, ale na pewno więcej w tym niechęci niż prawdziwej zapory finansowej nie do pokonania.
@sandomingo, może to zabrzmi śmiesznie, ale wydaje mi się że my młodych przyciągamy... Miastem. Któż nie chciałby w takim wieku mieszkać w Krakowie? Jeśli dodatkowo uwierzą że są na tyle utalentowani że szybko wskoczą do 1 zespołu, to się udaje kogoś przekonać. Patrząc choćby na Bartonia, to była decyzja nielogiczna że trafił do Krakowa, że Śląska który mu dawał perspektywe gry w rezerwach 2 ligowych. Bądź co bądź skauting młodzieżowy mieliśmy przez ostatnie 2 lata na niezłym poziomie. Dużo gorzej szło z planem na tych pilkarzy i wprowadzaniem go w życie. |
Z tymi rezerwami to jest tak, że są troszkę "przereklamowane" od czasu, jak PZPN wymyślił durne przepisy ograniczające możliwość wystawiania w nich piłkarzy, którzy rozegrali określoną (niską!) liczbę meczów w pierwszej drużynie.
W praktyce oznacza to, że zawodnicy z kadry meczowej pierwszego zespołu powyżej 23 roku życia praktycznie nie mają szans na wykorzystanie rezerw do dojścia do formy w trakcie sezonu. |
Cytat:
A poza tym teoretycznie się oczywiście z Tobą zgadzam, a praktycznie pewnie przyszedłby kolejny wujek albo kolega bez pracy i kopaliby sie po czołach tak samo jak pierwsza drużyna. Nie było rezerw jak było więcej pieniędzy to tym bardziej nie będzie teraz. |
Nie ma już tego przepisu, mogą awansować do 1 ligi.
|
Podobno Basha już u nas, po testach zdrowotnych.
|
^^^ To chyba trzeba od razu szukać zastępcy za Bashę bo tradycyjnie połamie się w 2 lub 3 kolejce.
|
Wiekowo 31 lat, rocznikowo 32 wydaje się, że dramatu tu nie ma na krótki czas. Ale kontuzjogenność. Czy będą umieli go właściwie "poprowadzić" treningowo.
Chyba, że na prawdę za frytki. No i powroty powroty, a ta formuła chyba się już mocno wyczerpała. Trzeba czegoś nowego. |
Basha tuż tuż .
Szymon Sobczak oraz Igor Łasicki i Kamil Kościelny na ten moment żaden z nich bardzo blisko âBiałej Gwiazdyâ nie jest. Drugim nabytkiem może być Michał Mak z Górnika Łęczna. Informacje z pewnego portalu transferowego ;). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl