Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

Pulpet 05.06.2022 19:18

Wydaje się logiczne, że w klubie wiedzą więcej na temat zainteresowania poszczególnymi zawodnikami niż dziennikarze-szmaciarze. Mogą rozwiązać kontrakty a mogą zarobić choćby po 150tys. euro za Klimenta, czy Skvarkę, czy Żukowa.

R33 05.06.2022 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor
a przepraszam kto będzie chciał KUPIC Klimenta?

Piłkarze też mają swoich agentów którzy są odpowiedzialni za ich transfery. Taki agent ma za zadanie przekonać inny klub aby nabył piłkarza tak więc szansa na jakieś pieniądze (pewnie nie jakieś duże) jest.


Kolejną sprawą jest to, że u nas mógł grać słabo, a w innym klubie może ,,odpalić" gdyż będą mieli jakieś pomysły i sposoby na niego. To są bardzo indywidualne kwestie. Takie przypadki przecież już były niejednokrotnie.

azor 06.06.2022 06:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1585685)
Piłkarze też mają swoich agentów którzy są odpowiedzialni za ich transfery. Taki agent ma za zadanie przekonać inny klub aby nabył piłkarza tak więc szansa na jakieś pieniądze (pewnie nie jakieś duże) jest.


Kolejną sprawą jest to, że u nas mógł grać słabo, a w innym klubie może ,,odpalić" gdyż będą mieli jakieś pomysły i sposoby na niego. To są bardzo indywidualne kwestie. Takie przypadki przecież już były niejednokrotnie.

słaby piłkarz, z gównianej drużyny, spadkowicza z jednej ze śmieszniejszych lig na świecie - podziwiam wiarę w menago :)

czaro 06.06.2022 07:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pulpet (Post 1585681)
Wydaje się logiczne, że w klubie wiedzą więcej na temat zainteresowania poszczególnymi zawodnikami niż dziennikarze-szmaciarze. Mogą rozwiązać kontrakty a mogą zarobić choćby po 150tys. euro za Klimenta, czy Skvarkę, czy Żukowa.

Temu układowi w porównaniu do bandyckiego i wcześniej cupiałowego udało się kilka razy pozbyć, a nawet minimalnie zarobić na niepotrzebnych piłkarzach, ale sorry - w tej sytuacji nie uwierzę, dopóki nie zobaczę.

Arkadiusz.Czerepach 06.06.2022 07:46

no ja widze szanse że zglosi po niego klub w ktorym dobrze mu szlo kiedyś

dokladnie z takiego klucza z jakiego sciagnelismy ondraska , i plotkujemy o Bashy
wlasciwie to na to sa calkiem realne szanse

Karherop 06.06.2022 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1585687)
słaby piłkarz, z gównianej drużyny, spadkowicza z jednej ze śmieszniejszych lig na świecie - podziwiam wiarę w menago :)

"Przyszedł nowy trener i na mnie nie stawiał, wcześniej perypetie covid + ciśnienie w klubie, odbuduje się w Czechach"

Ile to polskich piłkarzy wraca z zza granicy z podobnymi historyjkami.

Wystarczy wspomnieć co się działo z Brożkiem za granicą. W Celticu przez pół roku zagrał 5 minut?

sandomingo 06.06.2022 08:45

Nie do takich transferów dochodziło.
Byłoby zabawnie, gdyby się okazało że za Klimenta dostaniemy więcej niż za Poletanovicia czy Colleya

MaLk 06.06.2022 09:49

Znaleźć chętnego na danego zawodnika jest akurat stosunkowo łatwo. Żeby jednak do takiego transferu doszło, musi być spełniony podstawowy warunek, tzn. piłkarz nie może istotnie stracić finansowo na odejściu z klubu, czyli dostać podobną kasę gdzieś indziej.

Mechanizm ten przerabialiśmy po ostatnim skoku na europejskie puchary. I owszem, byli potem chętni na naszych orłów, nawet sporo, ale byli oni u nas tak przepłaceni, że żaden nie chciał się ruszyć do klubu, w którym miałby zarabiać o połowę mniej.

Karherop 06.06.2022 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1585696)
Mechanizm ten przerabialiśmy po ostatnim skoku na europejskie puchary. I owszem, byli potem chętni na naszych orłów, nawet sporo, ale byli oni u nas tak przepłaceni, że żaden nie chciał się ruszyć do klubu, w którym miałby zarabiać o połowę mniej.

Że jak?

Pierwszym i jedynym problemem był Boguslaw Cupiala który wolał iść na noże z zawodnikiem niż polubownie rozwiązać kontrakt.

Mówił o tym Cezary Wilk że był dogadamy z Bednarzem na 3 miesięczna odprawe, ale Cupial uderzył pięścią w stół że w ten sposób nie odejdzie więc wypowiedział kontrakt za zaległości finansowe i płaciliśmy mu jeszcze przez rok. Super interes.

MaLk 06.06.2022 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1585697)
Że jak?

Pierwszym i jedynym problemem był Boguslaw Cupiala który wolał iść na noże z zawodnikiem niż polubownie rozwiązać kontrakt.

Mówił o tym Cezary Wilk że był dogadamy z Bednarzem na 3 miesięczna odprawe, ale Cupial uderzył pięścią w stół że w ten sposób nie odejdzie więc wypowiedział kontrakt za zaległości finansowe i płaciliśmy mu jeszcze przez rok. Super interes.

Czarek był akurat jednym z tych, który nie miał problemu ze znalezieniem lepiej płatnego klubu, więc to inna bajka.

manson777 06.06.2022 12:01

medialne njusy
Wisła chce Kościelnego z Puszczy (gk)
oraz Sobczaka z Sosnowca i Łasickiego z Pogoni (olkowski z przeglądu)

gizmowisla 06.06.2022 17:16

Przeciez my za zasnego odchodzacego szrota nie dostaniemy ani zlotowki, tyle ze takie Sadloki i inni zejda z gigantycznych pensji

pi0tr3k94 07.06.2022 08:54

Łasicki ostatnie dwa lata 6 występów w Pogoni. Podstawowe pytanie przy budowie środka obrony to czy zostaje Colley, frydrycha i sadloka gonić bez żalu.

Szneka 07.06.2022 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pi0tr3k94 (Post 1585709)
Łasicki ostatnie dwa lata 6 występów w Pogoni. Podstawowe pytanie przy budowie środka obrony to czy zostaje Colley, frydrycha i sadloka gonić bez żalu.

Wraca Mehremić. Razem z Coleyem byłaby fajna para stoperów. Łasicki jako rezerwa i będzie dobrze.

sandomingo 07.06.2022 09:34

Mehremica nie było na oficjalnej liście powracających z wypożyczeń.

wolfy 07.06.2022 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1585712)
Mehremica nie było na oficjalnej liście powracających z wypożyczeń.

Rozwiązali kontrakt?

sandomingo 07.06.2022 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1585715)
Rozwiązali kontrakt?

Zakończył rozgrywki w Izraelu więc powinien wrócić do Wisły i rozpocząć treningi 13.06.

Albo to jest niedopatrzenie Biura Prasowego albo celowe i zamierzone działanie.
Jeżeli to drugie - to musieli się.dogadać w sprawie rozwiązania umowy.

Karherop 07.06.2022 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1585717)
Zakończył rozgrywki w Izraelu więc powinien wrócić do Wisły i rozpocząć treningi 13.06.

Albo to jest niedopatrzenie Biura Prasowego albo celowe i zamierzone działanie.
Jeżeli to drugie - to musieli się.dogadać w sprawie rozwiązania umowy.

W tym przypadku to nie ma opcji niedopatrzenia. Na wypożyczeniu mieliśmy 11 nazwisk, z tego 7 zaczyna treningi.

Informacja że tych konkretnie 7 zawodników zaczyna 13 z pierwszą drużyną na pewno byla chwilę analizowana.

Więc wchodzą w grę dwie opcje: albo się chcą pozbyć Mehremicia i negocjują rozstanie, albo czekają na strone Izraelska, mogą mieć wpisane prawo wykupu do określonej daty (np 15 czerwca).

Pulpet 07.06.2022 10:43

Łasicki to nie był prawy obrońca? Wygryziony ze składu Pogoni przez Bartkowskiego?

sandomingo 07.06.2022 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1585718)
W tym przypadku to nie ma opcji niedopatrzenia. Na wypożyczeniu mieliśmy 11 nazwisk, z tego 7 zaczyna treningi.

Informacja że tych konkretnie 7 zawodników zaczyna 13 z pierwszą drużyną na pewno byla chwilę analizowana.

Z tych 4 niewymienionych 3 pozostałych gra w 3 lidze, gdzie sezon kończy się po 13.06. więc siłą rzeczy nie mogą być w poniedziałek na treningu.

Co do Mehremica - zobaczymy jak to się rozwinie.
Czysto piłkarsko - na 1 ligę to byłoby wzmocnienie. Ale aspekt finansowo-organizacyjny jest oczywiście niewiadomą.

Karherop 07.06.2022 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1585720)
Z tych 4 niewymienionych 3 pozostałych gra w 3 lidze, gdzie sezon kończy się po 13.06. więc siłą rzeczy nie mogą być w poniedziałek na treningu.

Co do Mehremica - zobaczymy jak to się rozwinie.
Czysto piłkarsko - na 1 ligę to byłoby wzmocnienie. Ale aspekt finansowo-organizacyjny jest oczywiście niewiadomą.

W gwoli ścisłości w 3 lidze dwa dwoch , trzeci z młodych grał w Garbarni (Warczak), ale chłopak nie ma szans na przebicie pewnego poziomu

sevenheaven 07.06.2022 12:34

Czytałem komentarze również kibiców Pogonii i większość wypowiadała się pozytywnie o Łasickim, co prawda mało grał, ale wszyscy zgodnie pisali, że spokojnie w dolnej połówce esy powinien grać, a nie u nas.. więc jeśli młody polak jeszcze prosperujący do nas dołączy to ja bedę zadowolony

sandomingo 07.06.2022 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1585722)
W gwoli ścisłości w 3 lidze dwa dwoch , trzeci z młodych grał w Garbarni (Warczak), ale chłopak nie ma szans na przebicie pewnego poziomu

Pisałem o trójce: Koncewicz-Żyłka i Ćwik (Orlęta Radzyń Podlaski) oraz Chełmecki (Łks Łagów).

o Warczaku zapomniałem, bo miał dłuższą kontuzję ale on wiekowo załapie się jeszcze do nowej CLJ

Karherop 08.06.2022 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1585728)
Pisałem o trójce: Koncewicz-Żyłka i Ćwik (Orlęta Radzyń Podlaski) oraz Chełmecki (Łks Łagów).

o Warczaku zapomniałem, bo miał dłuższą kontuzję ale on wiekowo załapie się jeszcze do nowej CLJ

Niby podniesiono wiek CLJ, ale z drugiej strony jeśli trzymać tam 19 letnich chłopaków, to ja wolę już ich ogrywać w 3/2 lidze na wypożyczeniu

Jeśli mamy tam trzymać najstarszych chłopaków to tylko jako "złapanie" rytmu meczowego przed występami w ekstraklasie. Widać to było choćby po naszych stoperach (Żyłka, Hoyo) że występy w CLJ nic im nie przynosily.

sandomingo 08.06.2022 08:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1585772)
Niby podniesiono wiek CLJ, ale z drugiej strony jeśli trzymać tam 19 letnich chłopaków, to ja wolę już ich ogrywać w 3/2 lidze na wypożyczeniu

Jeśli mamy tam trzymać najstarszych chłopaków to tylko jako "złapanie" rytmu meczowego przed występami w ekstraklasie. Widać to było choćby po naszych stoperach (Żyłka, Hoyo) że występy w CLJ nic im nie przynosily.

Ja się z Tobą zgadzam.
Ale to jest oficjalny argument przedstawiony przez klub, uzasadniający niezgłaszanie rezerw do 4 ligi.
Tak samo mówił Pasieczny na spotkaniu z Socios w listopadzie.

Karherop 08.06.2022 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1585773)
Ja się z Tobą zgadzam.
Ale to jest oficjalny argument przedstawiony przez klub, uzasadniający niezgłaszanie rezerw do 4 ligi.
Tak samo mówił Pasieczny na spotkaniu z Socios w listopadzie.

To co mówił Pasieczny... Dużo mówił.

Powód jest finansowy, żaden inny. Wyliczyli sobie że poniżej 4 ligi nie ma sensu utrzymywać rezerw, bo poziom jest za niski, ale już 4 poziom kosztuje tyle że nas nie stać.

Ja bym wolał zamiast oldboyów utrzymywać rezerwy, ale co ja tam się znam.

krysztal 08.06.2022 11:56

Tylko że w rezerwach można np ogrywać zawodników po kontuzjach niekoniecznie w wieku CLJ.Brak rezerw to jakiś ponury żart.Mając przeszło 30 chłopa na kontraktach posiadanie drugiej drużyny to obowiązek

krysztal 08.06.2022 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1585776)
To co mówił Pasieczny... Dużo mówił.

Powód jest finansowy, żaden inny. Wyliczyli sobie że poniżej 4 ligi nie ma sensu utrzymywać rezerw, bo poziom jest za niski, ale już 4 poziom kosztuje tyle że nas nie stać.

Ja bym wolał zamiast oldboyów utrzymywać rezerwy, ale co ja tam się znam.

Ale przestań powtarzać te brednie.Z takim budżetem jaki mieliśmy w zeszłym sezonie tylko głupi uwierzy że nie stać nas na drugą drużynę.Przecież ci piłkarze i tak są na kontraktach.Co innego koszt prowadzenia drużyny w 4 lidze dla klubów które właśnie w tej lidze maja pierwszą drużynę a co innego dla klubów które ogrywają tam swoje zaplecze piłkarskie

sevenheaven 08.06.2022 12:02

Drużyna rezerw to koszt ok 400 tys zl rocznie.. ile chłopaków mogłoby się dzieki temu wybić ? ilu piłkarzy mogłoby się ogrywać po kontuzjach ? wystarczy, że jeden piłkarz na kilka lat skorzysta i odpali z formą to by się zwróciło, ja tego kompletnie nie rozumiem, praktycznie wszystkie kluby esy mają rezerwy.. a lech to nawet jest blisko awansu do 1 ligi, gdzie graliby z nami.. wstyd

sandomingo 08.06.2022 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1585776)
To co mówił Pasieczny... Dużo mówił.

Powód jest finansowy, żaden inny. Wyliczyli sobie że poniżej 4 ligi nie ma sensu utrzymywać rezerw, bo poziom jest za niski, ale już 4 poziom kosztuje tyle że nas nie stać.

Ja bym wolał zamiast oldboyów utrzymywać rezerwy, ale co ja tam się znam.

Pisząc o 4 lidze masz na myśli 4 poziom rozgrywek, czyli 3 ligę?
Upewniam się, bo to jednak istotna różnica jeżeli chodzi o koszty.
W tym sezonie mieli grać w 4 lidze (5 poziom rozgrywek) - tutaj koszty nie są wysokie, choć poziom sportowy oczywiście zbyt niskim, patrząc docelowo.
Optymalna w naszym układzie byłaby 3 liga, tak jak rezerwy sąsiadki. Tam już są konkretni rywale jak dla naszej młodzieży i zaplecza. Koszty oczywiście sporo wyższe niż w lidze 4 ale...co my, jako klub 1 ligowy możemy obecnie zaproponować jakiemuś 17 latkowi? Tak jak ściągneliśmy Starzyńskiego, Bartonia, Skrobańskiego czy ostatnio tego Gruszeckiego? Jaką wizję rozwoju?
W Akademii cięcia wydatków (choć pewnie akurat U-17 i U-18 w najmniejszym stopniu, bardziej najmłodsze roczniki), rezerw brak. A czy uda się ich upchać wszystkich po 2-3 lidze?

Jagul 08.06.2022 12:06

Nie róbmy sobie jaj, że nas nie było stać na rezerwy do tej pory, bo to brzmi komicznie.
Jak na dłoni widać, że nasze "talenty" wpychane na siłę do ekstraklasy to było rozwiązanie idiotyczne, które w żaden sposób nie przyspieszyło ich rozwoju. Rezerwy nawet na poziomie 4 ligi, to idealny szlif i dobre miejsce na kontakt z piłką seniorską.

Jaroo1 08.06.2022 12:31

Jak nas nie stać na posiadanie rezerw, z ligi spadamy mimo wielkich wysiłków i setek transferów to może rzeczywiście lepiej zacząć od 4 ligi? Bo my ....a jesteśmy w piłce ale tylko teoretycznie w takim razie.

Psim obowiązkiem zarządu było stworzenie rezerw, tym bardziej w sytuacji gdzie mamy tak szeroką kadrę szrotu i młodych zawodników, gdzie wlasnie w rezerwach ci pilkarze mogliby się rozwijać, wracać do formy, utrzymywać rytm meczowy itd

Zjebali z tym i zapewne też w jakimś procencie ten proceder przyczynił się do spadku.

Karherop 08.06.2022 12:37

Na poziomie 4 ligi rezerwy ma Garbarnia. A teraz podobno (bo się nie zagłębiałem) jest kolejna reforma rozgrywek i poziom 4 ligi będzie wyższy. Nie wiem jakie to koszty, ale na pewno więcej w tym niechęci niż prawdziwej zapory finansowej nie do pokonania.

@sandomingo, może to zabrzmi śmiesznie, ale wydaje mi się że my młodych przyciągamy... Miastem. Któż nie chciałby w takim wieku mieszkać w Krakowie? Jeśli dodatkowo uwierzą że są na tyle utalentowani że szybko wskoczą do 1 zespołu, to się udaje kogoś przekonać. Patrząc choćby na Bartonia, to była decyzja nielogiczna że trafił do Krakowa, że Śląska który mu dawał perspektywe gry w rezerwach 2 ligowych.

Bądź co bądź skauting młodzieżowy mieliśmy przez ostatnie 2 lata na niezłym poziomie. Dużo gorzej szło z planem na tych pilkarzy i wprowadzaniem go w życie.

MaLk 08.06.2022 13:17

Z tymi rezerwami to jest tak, że są troszkę "przereklamowane" od czasu, jak PZPN wymyślił durne przepisy ograniczające możliwość wystawiania w nich piłkarzy, którzy rozegrali określoną (niską!) liczbę meczów w pierwszej drużynie.

W praktyce oznacza to, że zawodnicy z kadry meczowej pierwszego zespołu powyżej 23 roku życia praktycznie nie mają szans na wykorzystanie rezerw do dojścia do formy w trakcie sezonu.

doktor granat 08.06.2022 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1585779)
Drużyna rezerw to koszt ok 400 tys zl rocznie.. ile chłopaków mogłoby się dzieki temu wybić ? ilu piłkarzy mogłoby się ogrywać po kontuzjach ? wystarczy, że jeden piłkarz na kilka lat skorzysta i odpali z formą to by się zwróciło, ja tego kompletnie nie rozumiem, praktycznie wszystkie kluby esy mają rezerwy.. a lech to nawet jest blisko awansu do 1 ligi, gdzie graliby z nami.. wstyd

lech nie awansuje do 1 ligi bo max dla rezerw tj. trzeci poziom rozgrywkowy.
A poza tym teoretycznie się oczywiście z Tobą zgadzam, a praktycznie pewnie przyszedłby kolejny wujek albo kolega bez pracy i kopaliby sie po czołach tak samo jak pierwsza drużyna.
Nie było rezerw jak było więcej pieniędzy to tym bardziej nie będzie teraz.

serek.c2 08.06.2022 13:37

Nie ma już tego przepisu, mogą awansować do 1 ligi.

Arronax 08.06.2022 13:59

Podobno Basha już u nas, po testach zdrowotnych.

swiety37 08.06.2022 14:07

^^^ To chyba trzeba od razu szukać zastępcy za Bashę bo tradycyjnie połamie się w 2 lub 3 kolejce.

Arronax 08.06.2022 14:12

Wiekowo 31 lat, rocznikowo 32 wydaje się, że dramatu tu nie ma na krótki czas. Ale kontuzjogenność. Czy będą umieli go właściwie "poprowadzić" treningowo.

Chyba, że na prawdę za frytki. No i powroty powroty, a ta formuła chyba się już mocno wyczerpała.
Trzeba czegoś nowego.

wiśnia 08.06.2022 15:12

Basha tuż tuż .
Szymon Sobczak oraz Igor Łasicki i Kamil Kościelny na ten moment żaden z nich bardzo blisko „Białej Gwiazdy” nie jest.
Drugim nabytkiem może być Michał Mak z Górnika Łęczna.
Informacje z pewnego portalu transferowego ;).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl