Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

wiesniak842 01.10.2017 08:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Laszi (Post 1484401)

Nawet napisze Ci dlaczego tak sadze ( to czy do tego powinno dojsc w chwili obecnej to odmienna kwestia). Wczorajszym meczem znow udowodnil, ze kompletnie nie ma zadnego pomyslu na ten zespol i poprostu jest temu zespolowi zbedny (w sensie, Laszi wczoraj bylby trenerem to graliby tak samo jakby wystawil ten sam sklad a moze i lepiej bo Cywka z Boguskim na prawej stronie lepiej sie rozumieja, moze i zmiany lepsze bys zrobil).Nie nauczy ich tez niczego nowego(skoro po 9 miesiacach tego nie widac). Nawet wprowadzanie nowych zawodnikow s.......il(ktorych swoja drgoa jest zdecydowanie za duzo). Jakby nie on, mielibysmy lepsze wyniki. Pomimo tego, ze wczoraj zagralismy lepiej niz w Kielcach (dlaczego napisalem wyzej), to gramy dalej to samo. Z tym trenerem nie polepszymy naszej gry krótko mowiac dlatego wyleci predzej czy pozniej ( co jest oczywistoscia) bo i wynikow tez nie poprawi (wzgledem samego siebie z poprzedniego sezonu, Wdowczyka, Moskala i reszty, majac do dyspozycji duzo wiekszy material ludzki i duzo wiekszy komfort pracy( brak Cupiala za plecami)).

Laszi 01.10.2017 08:53

Czy zbędny nie wiem, wystarczy żeby nie był sabotażystą jakim był np. Wdowczyk, Pawłowski. Skoro ja mógłbym byc teraz trenerem z takim samym skutkiem to po co zwalniać tego taniego co jest teraz (wiesz jak dużo mi Wisła musiała by płacić? :D już nie mówiąc o kosztach zwolnienia/zatrudnienia nowego bezużytecznego typa). Polepszymy grę tylko i wyłącznie poprzez zgrywanie istniejącego zasobu ludzkiego, nie przez treningi. Dlatego Kiko ma tam siedzieć z nimi, walczyć o dobą atmosferę i niczego nie s.......ić. Tylko tyle i aż tyle.

szprotson 01.10.2017 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Laszi (Post 1484405)
C Skoro ja mógłbym byc teraz trenerem z takim samym skutkiem to po co zwalniać tego taniego co jest teraz (wiesz jak dużo mi Wisła musiała by płacić? :D już nie mówiąc o kosztach zwolnienia/zatrudnienia nowego bezużytecznego typa)..

Laszli, a czy Ty moglbys teraz byc trenerem ??:>

wiesniak842 01.10.2017 09:09

Poprzez same zgrywanie niczego nie polepszymy. Sadlok z Maleckim razem dobrze fukncjonuja ze soba nie tylko dlatego, ze ze soba dlugo graja ale tez dlatego, ze ktos im wpoil fakt, ze isntnieje cos takiego jak gra dwojkowa, wymiennosc pozycji, gra na obieg itp. To samo ma sie do reszty. U Kiko czegos takiego nie widac poza starymi nawykami wprowadzonymi przez innych trenerow. W tym sezonje dostal co dostal. Nie zmienil w grze niczego. S.......il nam kilka meczow "zgrywajac" istniejacy zasob ludzki nie tak jak powinien. O atmosferze sie nie wypowiem bo tak naprawde .... wie jaka ona w tym zespole jest. Niczego nie s.......ic , wlasnie w tym problem bo poki co to wyglada na to, ze czego sie dotknie to .......i:D

PS. Co do zwalniania to przecież napisalem, ze to nie jest odpowiedni moment. W koncu przyjdzie czas(mam nadzieje), ze nasze ambicje beda wieksze niz walka o gorna osemke z Kiko.

soto 01.10.2017 09:12

Wreszcie grali tak jak powinni, przynajmniej do czasu wejscia Hiszpanow... Brakło niestety skuteczności, ale też brakuje naszemu trenerowi zmysłu taktycznego i szybkiego reagowania na wydarzenia na boisku. On jest od tego by pomóc drużynie, a nie tylko stać i machać rękami. Potwierdził to też w meczu PP z Koroną, gdzie prawie cały mecz graliśmy z przewagą i wiadomo jak to się skończyło. Piłkarze wiedzą, że są zdani na siebie w trudnych momentach, gdy nie idzie, a to nie pomaga. Kiko miał to coś, bo nie raz zmiennicy odmieniali losy meczu, ale to byli młodzi głodni sukcesu Polacy, Bartosz i Zachara, a nie jacys anonimowi Hiszpanie, którzy lata świetności mają dawno za sobą.

Laszi 01.10.2017 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1484407)
Laszli, a czy Ty moglbys teraz byc trenerem ??:>

Laszi tylko jedno L :P
Już napoleon Ci nie wystarcza? :D

serek.c2 01.10.2017 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1484407)
Laszli, a czy Ty moglbys teraz byc trenerem ??:>

Kaziu Kmiecik oficjalnie, a Laszi działa zza pleców :D

Laszi 01.10.2017 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1484408)
Sadlok z Maleckim razem dobrze fukncjonuja ze soba nie tylko dlatego, ze ze soba dlugo graja ale tez dlatego, ze ktos im wpoil fakt, ze isntnieje cos takiego jak gra dwojkowa, wymiennosc pozycji, gra na obieg itp. To samo ma sie do reszty. U Kiko czegos takiego nie widac poza starymi nawykami wprowadzonymi przez innych trenerow.

Na przykładzie drugiej strony gdzie Arsenic zagrał chyba pierwszy raz, widać, że tu raczej inteligencja zawodnika podpowiada mu czy może w danej sytuacji pobiec i rozegrać ze skrzydłowym czy tez zabezpieczać tyły. Boguski może być niewidoczny i tracić piłkę jak junior ale najwyraźniej jest o klasę lepszy od pozostałych skrzydłowych których mamy w kadrze i jego gra pozwala na grę we dwóch z obrońcą bo robi mu miejsce. Przywoływanie Bartosza który ostatnio pokazał, że nic nie gra to kolejne kopanie się z koniem - dlaczego gra hiszpan a nie nadzieja polskiej piłki ;) (tu oczywiście nie do Ciebie Wieśniak).
Cytat:

W tym sezonje dostal co dostal. Nie zmienil w grze niczego. S.......il nam kilka meczow "zgrywajac" istniejacy zasob ludzki nie tak jak powinien. O atmosferze sie nie wypowiem bo tak naprawde .... wie jaka ona w tym zespole jest. Niczego nie s.......ic , wlasnie w tym problem bo poki co to wyglada na to, ze czego sie dotknie to .......i:D
Nie przesadzaj, nie jest tak źle :P
Cytat:

PS. Co do zwalniania to przecież napisalem, ze to nie jest odpowiedni moment. W koncu przyjdzie czas(mam nadzieje), ze nasze ambicje beda wieksze niz walka o gorna osemke z Kiko.
Wszyscy mamy taką nadzieję :)

Laszi 01.10.2017 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1484411)
Kaziu Kmiecik oficjalnie, a Laszi działa zza pleców :D

Man behind the curtain :D I zaraz będą mówić, że jestem reptilianem :D

wściekłe pięści węża 01.10.2017 10:01

Cytat:

Przywoływanie Bartosza który ostatnio pokazał, że nic nie gra to kolejne kopanie się z koniem - dlaczego gra hiszpan a nie nadzieja polskiej piłki
:lol:

Tak, obróć sytuację w żart, bagatelizuj chłopaka i zaraz znowu nie będzie w kadrze żadnego wychowanka a będą Hiszpanie z rocznymi kontraktami.

Bartosz w przeciwieństwie do tych typów przynajmniej strzelał dla nas bramki, asystował i wnosił coś do gry. Że nie ma ustabilizowanej formy? Szok, nie? Skoro nie zagrał nawet w 3 meczach pod rząd. W przeciwieństwie do Twoich i Kiko ulubionych Hiszpanów, którzy wciąż dostają szanse i wciąż udowadniają, że dostają je tylko za pochodzenie. No, ale zazdroszczę bezrefleksyjnego podejścia i dobrego samopoczucia.

szprotson 01.10.2017 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Laszi (Post 1484413)
Man behind the curtain :D I zaraz będą mówić, że jestem reptilianem :D

oj tam reptilian od razu.

Ja po prostu lubie konkrety :D Jak ktoś mówi ze moglby byc trenerem Wisly, to niech od razu pod numer licencji trenerskiej by to rozmowa miala sens :)

Laszi 01.10.2017 10:24

Uwierz mi, że wolał bym samych 16-20 letnich Polaków w składzie i wygrywać w cugach ligę rok w rok ale niestety za takich trzeba zapłacić więcej niż za hiszpanów z przeszłością w LaLiga, którzy teraz lekko mówiąc ssą. Bartosz teraz nie wychodzi bo chcecie wyników. Najwyraźniej Kiko uznał, że wynik pomogą mu poprawić Hiszpanie, a nie Bartosz którego też wolał bym oglądać choć jego forma ssie.

W tym konkretnym przypadku chodziło mi o ciągłe płacze pt. "dlaczego nie gra Iksiński, byłby wchuj lepszy od Igrekińskiego", wejdzie na następny mecz Igrekiński i będą płacze, że nie zagrał Iksiński bo na pewno by sobie lepiej poradził.

Snow 01.10.2017 10:41

@laszi
Dokladnie. Niczym się to nie różni od początkowo sezonowego
"A dlaczego nie gra Kostal?" :D
Zagrał kilka razy i już o chłopie zapomnieli.

pepe72 01.10.2017 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Laszi (Post 1484398)
10 godzin od końca meczu i ani jednego #KikoOut? :shock:

Gówniarzeria produkuje się w shoutboxie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1484402)
Teraz przerwa na reprezentację czas na zgranie się i poznanie się lepiej, wczoraj nie wyglądało tak źle niech przyjdzie skuteczność i będzie dobrze.Jak będziemy grać tak jak wczoraj to będzie mega dobrze.

Miejmy nadzieję, że taka padaka w ataku już się nie zdarzy. 3 strzały celne naszym napadziorom chwały nie przynoszą. Poza tym miałem wrażenie, że na polu karnym Jagi to byli dość nieporadni.

czaro 01.10.2017 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tsw biała gwiazda (Post 1484399)
Po ostatnim meczu w Kielcach byłem za wyrzuceniem Kiko, chociaż wiele razy go bronilem. Teraz po wczorajszym dniu mam mieszane uczucia, ponieważ jednak nasi potrafią biegać i nie dzidować całe spotkanie. Jednak nadal wkurza to, że liczba Hiszpanów w składzie musi się zgadzać.

Skoro potrafią "biegać i nie dzidować", to znaczy, że "nie biegali i dzidowali" na wyraźne życzenie Kiko i to jego powinieneś winić za słabszą grę. Jeżeli Kiko ma zostać, to dlatego, że a) nie mamy ambicji/pieniędzy na nikogo lepszego, albo b) może rozwinąć się jako trener i rozwijając siebie wydatnie poprawić grę Wisły - a nie dlatego, że wczoraj zremisował u siebie z Jagiellonią.

Narzekającym na liczbę Hiszpanów w składzie przypominam, że mamy ich w składzie wielu i nawet stosując rotację, wciąż będą pojawiać się na boisku. Nie można być zwolennikiem Junco i hiszpańskiej Wisły i jednocześnie chcieć promocji "młodych zdolnych Polaków".

Wczoraj podczas meczu pomyślałem sobie, że Paweł Brożek ma pecha. Nie szło mu w tej Hiszpanii, więc uciekł do Krakowa, żeby nastrzelać bramek na stare lata. A w Krakowie dopadła go Hiszpania.

A tak na serio, mam nadzieję, że Paweł jeszcze coś efektownego ustrzeli w Wiśle i ładnie się z nami pożegna.

Kurz 01.10.2017 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484427)
Nic dodać, nić ująć.
Jak rywal nie narzuca ostrego pressingu, widać, że mamy lepszych piłkarzy, ale pomysłu na grę to my w ogóle nie mamy.

To co piszesz to absurd. Dobrych piłkarzy poznaje się po tym, że radzą sobie niezależnie od warunków stawianych przez przeciwnika. Przy większej agresji i silniejszym presingu po prostu wychodzą ich wszystkie mankamenty i nie ma to nic wspólnego z pomysłem na grę trenera. Zaręczam, że jak przeciwnik wyjdzie w ósemkę, to będzie jeszcze lepiej :).

Ogólnie rzecz biorąc wszystkie te dyskusje pojawiają się na naszym forum cyklicznie. W ciągu ostatnich 6 lat Wiśle nie udało się niczego osiągnąć mimo zmiany 10? trenerów, a ciągle lansowana ta sama myśl' "Wisła ma potencjał, tylko ci trenerzy, w domyśle nieudacznicy, nie mają na nią pomysłu". Myślę, że z takim materiałem poglądowym nawet krowa zmieniłaby zdanie i stworzyła jakąś inną teorię.

Kowalski 01.10.2017 12:45

Jak radzą sobie dobrzy piłkarze niezależnie od przeciwnika pokazał Bayern w meczu z PSG. Rozumiem, że ma słabych zawodników.
Gdyby trener nie był potrzebny to chłopaki ustalali by przed wejściem na boisko taktykę sami i grali swoje. Jednak jakoś poważne kluby, ba pewnie prawie wszystkie kluby na świecie biorą trenerów.

Kiko ma tych zawodników jakich chciał mieć. Zarówno tych co zostali ze starego składu, jak i tych z nowego hiszpańskiego zaciągu. Dlatego bierze pełną odpowiedzialność za system gry, skład i wyniki.
Jak pisałem wcześniej czekamy do przerwy zimowej i zobaczymy.Na razie trzymam kciuki za Kiko bo jest trenerem Wisły ale w zimie powinien zostać obiektywnie oceniony, bez emocji i bez sentymentu.

Kurz 01.10.2017 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kowalski (Post 1484432)
Jak radzą sobie dobrzy piłkarze niezależnie od przeciwnika pokazał Bayern w meczu z PSG. Rozumiem, że ma słabych zawodników.

Nie o tym napisałem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kowalski (Post 1484432)
Kiko ma tych zawodników jakich chciał mieć.

Dodaj, ze takich, których można było wziąć za darmo i zapłacić 2-3 razy mniej niż Robakowi. Wtedy będziemy mieli pełny ogląd jego "wymarzonych" transferów :).

Kowalski 01.10.2017 14:16

Kurz: "Nie o tym napisałem."

Naprawdę?

Kurz: "Dodaj, ze takich, których można było wziąć za darmo i zapłacić 2-3 razy mniej niż Robakowi. Wtedy będziemy mieli pełny ogląd jego "wymarzonych" transferów"

Oczywiście, ze takich za darmo, jednak takich jakich chciał, chyba, że sugerujesz że ich nie chciał?
Napisałem coś o "wymarzonych" transferach?
A skąd tutaj Robak?

JudasPriest 01.10.2017 14:19

Koledze chodziło o to że za darmochę to raczej Kiko nie miał zbyt dużego pola manewru

Kowalski 01.10.2017 14:28

Ok. Nie polemizuję z tym. Jednak zdecydował się na tych darmowych, których chciał. Piszę tutaj o Hiszpanach. Nie wiem jak z resztą stranieri.

JudasPriest 01.10.2017 14:50

Velez Llonch Carlitos i Gonzales. Nie.ma chyba tragedii

Kowalski 01.10.2017 15:05

JudasPriest: jeśli to do mnie to przepraszam ale w jakim kontekście?

JudasPriest 01.10.2017 15:13

Chodziło mi raczej o to, że mimo wszystko Ramirez nie mając budżetu dał radę ściągnąć kilku solidnych graczy. Więc nie uważam (podobnie jak większość) ze cała nasza polityka transferowa jest do dupy

Kowalski 01.10.2017 15:19

Ok. Nikt chyba nie napisał inaczej.

Barti 01.10.2017 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1484449)
Chodziło mi raczej o to, że mimo wszystko Ramirez nie mając budżetu dał radę ściągnąć kilku solidnych graczy. Więc nie uważam (podobnie jak większość) ze cała nasza polityka transferowa jest do dupy

Stop stop stop...nie Ramirez a Junko, a to spora różnica...Ramirez ma zupełnie inne zadania i niech się z nich wywiązuje jak najlepiej...

JudasPriest 01.10.2017 15:31

Nie wiem jak inni, ale Pol to pomysł od początku do końca Ramireza

Barti 01.10.2017 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1484455)
Nie wiem jak inni, ale Pol to pomysł od początku do końca Ramireza

Tak...jak i pewnie kilka innych...tylko to nie do niego należy techniczna strona, która decyduje kto będzie a kto nie, tych delikatnych gierek...

JudasPriest 01.10.2017 16:01

Jeśli chodzi o technikę, racja. Natomiast ktoś tu narzekał ze Ramirez ściąga sam szrot, z czym zgodzić się nie mogę

Arkadiusz.Czerepach 01.10.2017 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1484385)
Arkadiusz.Czerepiach:

Dyletantem to ty jesteś, stosujesz jakąś śmieszną logikę zero-jedynkową do wyważonej wypowiedzi mającej na celu tonowanie nastrojów wokół drużyny, a nie przedstawienie tego jak to naprawdę wygląda od środka. Co dzieje się w szatni, zostaje w szatni i Sobol dobrze sobie zdaje z tego sprawę.

Bawisz się w sofizmaty pozostawiając nam wybór pomiędzy nazwaniem Sobola kłamcą, a przyznaniem ci racji. Niestety nikt się z tobą w takie kretynizmy bawić nie będzie. Życie czy futbol nie są zero-jedynkowe, a wywiad nie świadczy o niczym, poza tym, że Sobolowi zależy na dobrej atmosferze w drużynie.

dla mnie jednym z objawów dyletanctwa, jest atakowanie na ślepo i bez zrozumienia każdego kto ma inne zdanie


mojego logicznego posta nie obalisz choćbyś sie zesrał bo jest tautologią, ja oczywiście zdaje sobie sprawe że może być tak jak Ty piszesz, jednak tego nie wiem , napisałem jakie sa opcje, tyle!

Ty za to oczywiście wiesz :rotfl::rotfl:

moja przewaga moralna nad Tobą polega na tym że walisz na oślep w każdego z "drugiej strony barykady" , ja zaś każdemu przyznam racje jeśli ją ma w danym momencie (nawet brylantowi), niezależnie od tego że nie zgadzam się w innej kwestii

np bardzo ceniłem sobie Twoje analizy bramkarskich umiejętności Załuski/Miska/Buchala , ponieważ potrafię docenić Twoją kompetencje w tym temacie wynikającą z doświadczenia, i stawiałem odpór gdy byłeś lżony na forum...

s1mone 01.10.2017 18:45

Dla mnie nie ma logiki w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków z kurtuazji.

W jednym masz rację - ja nie wiem. Po prostu nie widzę sensu w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków z tego typu wypowiedzi. Czy byłoby w szatni dobrze czy źle - tego od Sobola się nigdy w publicznym wywiadzie nie dowiesz. Nie wiem czego w tym nie rozumiesz.

Nigdy nie twierdziłem też, że jest zła atmosfera w szatni (Hiszpanie to raczej pozytywni ludzie), a zauważ że Sobol na pytanie o styl nabrał wody w usta i je w dość sprytny sposób obszedł. Wywiad fajny, bo zawsze miło posłuchać co Radek ma do powiedzenia, nawet jeśli powie tylko tyle, żeby nic nie powiedzieć :)

sixtus 01.10.2017 19:21

Na serio to nawet nie wiem co myśleć tylu nowych zawodników nie znających ligi a jak nasi jadą atakować ligę angielską czy niemiecką to muszą z rok dojrzeć na ławce jak np Lewandowski a potem gwiazdy ligi. Dajmy może się zgrać chłopakom a nie dramatyzujmy jakbyśmy byli czerwoną latarnią ligi styl może przyjdzie na wiosnę. A większość zawodników ma braki w przygotowaniu fizycznym jak na naszą ligę a puki pierwsza 8 jest realna niema co udawać że jest źle.W sumie to nawet nie wiem jaki jest koszt transferu pierwszoligowca ale mieliśmy zdolnych juniorów to się rozpłynęli po niższych ligach przy Broniszewskim z Koroną o ile pamiętam paru wyszło i padaki nie zagrali. Przynajmniej z tego co pamiętam chyba że mózg wyparł złe wspomnienia

Kurz 01.10.2017 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484467)
Co Ty gadasz? Jeśli przeciwnik narzuca duży pressing, wtedy liczą się schematy rozegrania, bo jeden zawodnik gówno może. Krótko - jak nikt nie będzie wychodził do piłki, jeśli ustawienie będzie gówniane, to nie poznasz tego, jakie umiejętności ma zawodnik.

I Basha.

Przede wszystkim nasi piłkarze niezależnie od tego z jakim przeciwnikiem gramy, mają problemy z przyjęciem piłki i celnymi podaniami do najbliższego partnera. Kiedy zaczyna się większy pressing, mają większe problemy. To nie jest nowe zjawisko. W każdym z ostatnich 6 sezonów, pod każdym z 10 różnych trenerów zdarzały nam się takie spotkania.

pepe72 14.10.2017 21:32

Ponoć miał ten temat po meczu we Wrocławiu eksplodować. A tu nic ... :>

forthy 14.10.2017 22:25

wiesniak sie utopil z rozpaczy.

radek2323 14.10.2017 22:36

Brawo trenerze.

MaLk 14.10.2017 22:36

Ten... no... schematów było mało. No... a Śląsk miał większą skuteczność podań...

A tak na serio - to jak byłem daleki od skreślania Kiko po nieatrakcyjnej grze do tej pory, tak nie będę go teraz wynosił na piedestał po jednym udanym meczu.

Okres testu dla tej drużny i Kiko jako trenera właśnie się rozpoczął - powoli, w ciągu najbliższego miesiąca, powinna się wyłaniać jakaś wizja trenerska. Zobaczymy jak to będzie wyglądało i w spokoju sobie ocenimy.

pepe72 14.10.2017 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1484926)
Ten... no... schematów było mało. No... a Śląsk miał większą skuteczność podań...

A tak na serio - to jak byłem daleki od skreślania Kiko po nieatrakcyjnej grze do tej pory, tak nie będę go teraz wynosił na piedestał po jednym udanym meczu.

Okres testu dla tej drużny i Kiko jako trenera właśnie się rozpoczął - powoli, w ciągu najbliższego miesiąca, powinna się wyłaniać jakaś wizja trenerska. Zobaczymy jak to będzie wyglądało i w spokoju sobie ocenimy.

No własnie, przez ostatnie kilka(naście) stron spokoju mocno brakowało.

Kocur 15.10.2017 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1484899)
Ponoć miał ten temat po meczu we Wrocławiu eksplodować. A tu nic ... :>

Jakby zbanować wszystkich co na pluli na własnego trenera to by zostało może 30 osób na forum ....

dawiss 15.10.2017 09:21

To przeciez nie jedyny dobry mecz Wisly za Kiko w tym sezonie, za to chyba pierwszy wygrany. Wisla grala dobrze w meczach z Gornikiem, Lechia i Jaga, ale trzech punktow z tego nie bylo, teraz byla i fajna gra i pelna pula.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl