Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

KOMINEK 12.08.2016 15:21

Jeśli tak dalej będzie szło to nie wyobrażam sobie żeby w niedzielę nie było protestu

anthony09 12.08.2016 15:21

WISŁA KRAKÓW TO nie folwark Kubusiowy tylko klub z 110-letnia tradycją i jeżeli kibice nie zaakceptują nowego właściciela to prędzej czy później będą z tego tego kłopoty dla jednej ze stron konfliktu. Pytanie tylko kto więcej straci ? Klub czy Meresiński ? I ile posiada przyzwoitości JM ?To nie jest firma że jeżeli X nie chce pracować to się znajdzie Y. Kibice nie raz wywozili właścicieli na taczkach...

bonawentura 12.08.2016 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1448029)
Jeśli tak dalej będzie szło to nie wyobrażam sobie żeby w niedzielę nie było protestu

jeszcze nie ma protestu? przecież to jest <censored>. widać już gołym okiem. trzeba mocno sprzeciwić się i to już!!! póki jeszcze czas!!! pewnie JM to już pewnie gdzieś na Kajmanach siedzi i wchodzi na palmę jak ma w zwyczaju... :/

pete29 12.08.2016 15:30

jest jeszcze art 103 KC który stanowi Jeżeli zawierający umowę jako pełnomocnik nie ma umocowania albo przekroczy jego zakres, ważność umowy zależy od jej potwierdzenia przez osobę, w której imieniu umowa została zawarta. Zgodnie z uchwałą SN z 2007 r stosuje się ja przez analogię do organów osób prawnych więc tu może być problem jeżeli drugi członek zarządu potwierdził jej ważność.

_ukoL 12.08.2016 15:37

Na wstępie zaznaczę, że nie bronię w żaden sposób Pana Jakuba Meresińskiego. Fakty są takie, że dokonał zakupu Wisły Kraków S. A. Ktoś mu klub sprzedał. Jeżeli wszystkie najgorsze wiadomości się potwierdzą to gratuluję osobom ze strony Tele-Fonika S. A. udanych negocjacji. Wygląda na to, że w żaden sposób nie zweryfikowano nabywcy. Klub miał trafić w dobre ręce. Spółka akcyjna z wieloletnim doświadczeniem na rynku, a transakcja delikatnie oceniając - kontrowersyjna.

Smyrgu 12.08.2016 15:40

to niewiarygodne z kim TeleFonika dokonała transakcji...chyba ze ktoś zrobił do celowo i świadomie...mysle ze konferencja ze strony TeleFoniki jest nieodzowna, tego wymaga sytuacja...chyba ze sprawy maja sie zgoła inaczej niz to o czym wszsyscy wiedzą....

Mat1977 12.08.2016 15:41

mam nadzieję że Wisła wróci do TF ale....bardzo słabo to widzę i to nie przez to co mówi JM tylko...nie sądzę żeby BC chciał wejść 2 raz do tej samej rzeki :) tym bardziej że sie nie da bo to miał na myśli Heraklit z Efezu.

Mat1977 12.08.2016 15:43

i jedynie oburzenie i to nie tylko kibiców Wisły ale wielu osób może wymóc na BC jakiś ruch oby oby

pete29 12.08.2016 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1448016)
Czasem myślimy podobnie. Ciekawe jak się to rozwinie.


To są chyba właściwie postawione pytania. Szczerze mówiąc do rewelacji Migi po zastanowieniu podchodzę sceptycznie. To może być zwykły pic i domysły żeby sprzedać numer.

Ostatnia kwestia


Spółka Gmina-projekt.pl nr KRS 0000457726- nabywca akcji Wisły

została zarejestrowana w KRS 11.04.2013 jak wynika z KRS nie złożyła

ani za 2013 ani za 2014 sprawozdań finansowych.

jak można sprzedać akcje klubu spółce , która nie dopełnia takiego podstawowego obowiązku ?
dlaczego nikt tego nie sprawdził?
Jak wyglądało to "wszechstronne sprawdzenie" kontrachenta przez TF ?

WTF ??????

7 kotów 12.08.2016 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1448030)
I ile posiada przyzwoitości JM ?..

Jak oszust i zlodziej moze posiadac jakakolwiek przyzwoitosc ?

1q2 12.08.2016 15:52

Przyznam szczerze że prędzej obawiałem się, i to realnie, że zatoniemy przy Cupiale niż taki numer się wywinie.Myślisz że nic cię nie zaskoczy a tu jeb!
Wydaje mi się że musiał być spory nacisk na sprzedaż i świadomie czy też nie, w.......ili nas w 'krulowe' bagno.
Na pewno plus że gówno wychodzi tak szybko i jeśli nagonka ma merytoryczne uzasadnienie to trzeba ją jeszcze nakręcać

nesta 12.08.2016 15:57

Na razie rzecznik potwierdził, ze w najbliższym meczu gramy już bez logo TF..

momo 12.08.2016 15:58

Jeśli powrót Pana Cupiała ma być prawdą, to jego zwiastunem będzie nie twitter a zwolnienia w Telefonice. Posypią się głowy za tak koncertowo spapraną transakcję. A jak cisza to plotki o powrocie można potraktować podobnie jak szejków z miliardami.

_al3x 12.08.2016 15:58

Tak to jest jak się wchodzi w za duże buty. Gość jest pionkiem a chciał zostać królem.

arth_ur 12.08.2016 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez momo (Post 1448042)
Jeśli powrót Pana Cupiała ma być prawdą, to jego zwiastunem będzie nie twitter a zwolnienia w Telefonice. Posypią się głowy za tak koncertowo spapraną transakcję. A jak cisza to plotki o powrocie można potraktować podobnie jak szejków z miliardami.


Taaa jasne. Żadnych zwolnien nie będzie.Za co mają być zwolnienia, że sprzedali nierentowną spółkę ? Niestety nie wierzę że Telefonika ł ponownie przejmie Wisłe, tym bardziej Cupiał z prywatnych pieniędzy. Mleko się rozlało, jesteśmy w ciemnej dupie. Coś czuję że będzie restart.

Revolver 12.08.2016 16:09

Zwykle w takiej sytuacji SKWK wystosowałoby oświadczenie o treści, mniej więcej, takiej:

"Podczas nadchodzącego niedzielnego spotkania z naszym zaprzyjaźnionym Ruchem Chorzów zorganizowany będzie protest kibicowski przeciwko działaniom nowego zarządu Wisły Kraków, które ewidentnie godzą w dobre imię i tradycję naszego klubu. Z całą stanowczością nie godzimy się na taką sytuację i nie będziemy stali biernie obok, obserwując upadek Wisły, która dla każdego kibica powinna być najważniejsza!

W niedzielę nie ma równych i równiejszych, wszyscy przychodzimy ubrani w T-Shirty z Bogusławem Cupiałem i JEBIEEMY zarząd 90 minut ile sił w gardłach."

A teraz co? Cisza. W dodatku złowroga w chvj.

heoij 12.08.2016 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1448029)
Jeśli tak dalej będzie szło to nie wyobrażam sobie żeby w niedzielę nie było protestu

Gdyby na jego miejscu byłby Bednarz, to już by na murach pisali...

funkykoval 12.08.2016 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1448019)
To z innej beczki czy TS nie może wnieść o unieważnienie jako podmiot mający prawo pierwokupu?

Bez znajomości treści prawa pierwokupu ciężko jest odpowiedzieć, ale w sumie to TS mógłby wnosić o stwierdzenie bezskuteczności umowy względem niego, jeżeli cena sprzedaży JM była niższa niż oferowana TS, ewentualnie rościć o odszkodowanie do TFK za sprzedaż bez prawa pierwokupu.
Ale powtarzam treści mitycznego prawa pierwokupu TS niestety nie znamy. Chyba że ktoś przeglądnie w KRS akta spółki - w szczególności umowę sprzedaży akcji TFKw 1997 roku

Davey777 12.08.2016 16:19

Nie wiem czy tak łatwo będzie unieważnić umowe sprzedaży. To może trwać a nie ma na to czasu. Ten gołodupiec bedzie chciał wyciągnąć ile sie da

7 kotów 12.08.2016 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1448030)
WISŁA KRAKÓW TO nie folwark Kubusiowy tylko klub z 110-letnia tradycją i jeżeli kibice nie zaakceptują nowego właściciela to prędzej czy później będą z tego tego kłopoty dla jednej ze stron konfliktu. Pytanie tylko kto więcej straci ? Klub czy Meresiński ? I ile posiada przyzwoitości JM ?To nie jest firma że jeżeli X nie chce pracować to się znajdzie Y. Kibice nie raz wywozili właścicieli na taczkach...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1448045)
Zwykle w takiej sytuacji SKWK wystosowałoby oświadczenie o treści, mniej więcej, takiej:

"Podczas nadchodzącego niedzielnego spotkania z naszym zaprzyjaźnionym Ruchem Chorzów zorganizowany będzie protest kibicowski przeciwko działaniom nowego zarządu Wisły Kraków, które ewidentnie godzą w dobre imię i tradycję naszego klubu. Z całą stanowczością nie godzimy się na taką sytuację i nie będziemy stali biernie obok, obserwując upadek Wisły, która dla każdego kibica powinna być najważniejsza!

W niedzielę nie ma równych i równiejszych, wszyscy przychodzimy ubrani w T-Shirty z Bogusławem Cupiałem i JEBIEEMY zarząd 90 minut ile sił w gardłach."

A teraz co? Cisza. W dodatku złowroga w chvj.

Cisza - bo co maja powiedziec po tym gdy udzielili poparcia dopiero co ? (czy bezinteresownie - niech kazdy odpowie sobie sam)


Ja wciaz uwazam, ze Cupial nas spuscil w kiblu a obecna narracja ze walczy jak lew o nas z powrotem to zwykly PR. Plotka nie majaca poparcia w rzeczywistosci.

Te dwa jebane w dupe cyce: Citko i Meresinski wystapily w charakterze jeleni. Citko to pewnie do teraz nie wie o co chodzi i sie cieszy ze jest wspolwlascicielem klubu. Nie jest w koncu wielka tajemnica ze przy Citce Franciszek Smuda to gigant intelektu.

arth_ur 12.08.2016 16:22

Klemba: Tele-Fonika zaprzecza, by wczoraj była jakakolwiek tajna narada u Cupiała. "Właściciel stracił serce do piłki nożnej" @JackKmiecik

funkykoval 12.08.2016 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1448050)
Cisza - bo co maja powiedziec po tym gdy udzielili poparcia dopiero co ? (czy bezinteresownie - niech kazdy odpowie sobie sam)


Ja wciaz uwazam, ze Cupial nas spuscil w kiblu a obecna narracja ze walczy jak lew o nas z powrotem to zwykly PR. Plotka nie majaca poparcia w rzeczywistosci.

Te dwa jebane w dupe cyce: Citko i Meresinski wystapily w charakterze jeleni. Citko to pewnie do teraz nie wie o co chodzi i sie cieszy ze jest wspolwlascicielem klubu. Nie jest w koncu wielka tajemnica ze przy Citce Franciszek Smuda to gigant intelektu.

Nawet ....a nie chce mi się o tym myśleć, ale jeszcze lepiej jest na southbox, gdzie chłopcy twierdzą, że sponsorzy, kasa i LM to już za chwilę te 2 pajace nam przyniosą, a my wszyscy za niedługo będziemy mieli zdjęcie JM nad łóżkami.... ODLOT

[Dzisiaj 17:16] http://www.wislakrakow.com/forum/ima...s/lastpost.gif wiesniak842: Tylko każdy obrazek zjego podobizną przy łóżku będzie trzymać to jest w tym naismiesznijesze

Lukasz 12.08.2016 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pete29 (Post 1448038)
Spółka Gmina-projekt.pl nr KRS 0000457726- nabywca akcji Wisły
została zarejestrowana w KRS 11.04.2013 jak wynika z KRS nie złożyła
ani za 2013 ani za 2014 sprawozdań finansowych.

Grubo.
10 znaków.

7 kotów 12.08.2016 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1448051)
Klemba: Tele-Fonika zaprzecza, by wczoraj była jakakolwiek tajna narada u Cupiała. "Właściciel stracił serce do piłki nożnej" @JackKmiecik


Klemba cytuje Kmiecika. Tego od Murzyna z Lublina.

Jasq 12.08.2016 16:33

Długo nie pisałem na forum ale teraz nie zdzierżyłem. Normalnie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, czy lać w mordę. Im dalej w las tym powstaje więcej pytań odnośnie przebiegu negocjacji, których finałem była sprzedaż ...

Stelio 12.08.2016 16:41

Jak dla mnie prosta sprawa. Zostaliśmy jako kibice najzwyczajniej w świecie wydymani. Była laska rzuciła nas z dnia na dzień mydląc oczy, że tak będzie lepiej a nowa puszcza się na lewo i prawo. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że osoby najbardziej zainteresowane (czyli MY do k...y nędzy, w końcu dla kogo grają piłkarze i dla kogo istnieją kluby?!?!?) traktuje się jak upośledzonego kuzyna, który łyknie każdą pierdołę. Zarzucili nas oświadczeniami i mydleniem oczu, uprawiając typową spychotechnikę TFK wrzuciła nas na minę umywając ręce. O Jakubie z palmy już nie chce mi się strzępić ryja, straciłem wszelką nadzieję na wiarygodność tego człowieka, oszust i manipulator, drugi Ireneusz Król...

domin_czyzyny 12.08.2016 16:41

nie mam wiary w to, że Wisła wróci do TF i do BC. Nie po to sprzedawali to byle komu, aby teraz wracać...

funkykoval 12.08.2016 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1448056)
Klemba cytuje Kmiecika. Tego od Murzyna z Lublina.

Dokładnie cytowanie Kmiecika, który co chwile ma nowe sprzeczne informacje na czele z murzynem z Lublina

heoij 12.08.2016 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1448059)
nie mam wiary w to, że Wisła wróci do TF i do BC. Nie po to sprzedawali to byle komu, aby teraz wracać...

Też tak myślę, umowy podpisane, także jest już za późno, mleko się już rozlało Panowie...

dudzon 12.08.2016 16:45

Cyrk k.u.r.w.a. na kółkach. Żadnego sprawdzania inwestora nie było, wszystko zrobione na o.d.p.i.e.r.d.o.l. się. Jeżeli Cupiał tak zarządza Telefoniką, to nie dziwne że idzie mu coraz gorzej. To jest jeden wielki megaskandal.

arth_ur 12.08.2016 16:47

To co już niedługo TS Wisła Kraków 1906 w IV lidze ? K....A M...Ć mam nadzieję że to wszystko zły sen.

Davey777 12.08.2016 16:49

Nie wiem jak BC zarządza TF ale majątek z 5 mld w 2008 skurczył mu sie do około 1 mld w 2015. Pewnie miał na to wpływ spadek cen akcji TF ale strata to strata

Vinci 12.08.2016 16:51

Patrząc na narastające wkuirwenie niedzielne spotkanie zapowiada się ekscytująco na stadionie.... Będzie komplet?

c. 12.08.2016 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1448045)
Zwykle w takiej sytuacji SKWK wystosowałoby oświadczenie o treści, mniej więcej, takiej:

"Podczas nadchodzącego niedzielnego spotkania z naszym zaprzyjaźnionym Ruchem Chorzów zorganizowany będzie protest kibicowski przeciwko działaniom nowego zarządu Wisły Kraków, które ewidentnie godzą w dobre imię i tradycję naszego klubu. Z całą stanowczością nie godzimy się na taką sytuację i nie będziemy stali biernie obok, obserwując upadek Wisły, która dla każdego kibica powinna być najważniejsza!

W niedzielę nie ma równych i równiejszych, wszyscy przychodzimy ubrani w T-Shirty z Bogusławem Cupiałem i JEBIEEMY zarząd 90 minut ile sił w gardłach."

A teraz co? Cisza. W dodatku złowroga w chvj.



Ale wobec czego maja protestowac ?? Przeciez na Meresinskego nikt nic nie ma poza tym, ze sciągał w klasie na maturze.

Zarzuty prokuratorskie? na razie zarzuty. Nie jest skazany. Zresztą nie ma to związku z Wisłą

Jakim dzialaniom zarządu? Ja nie widze by zarząd dzialał na szkode czy chwałe Wisly. To wszystko domysly, gluchy telefon itd. Nic nie udowodnione na papierze.

Co zamierza z Wislą? Nikt nie wie.. wszystko to domysly. Najblizsze dni pokazą.

Bo co jesli Meresinski dopnie kilka transferow i przyjdą sponsorzy, a tekst o Cupiale i jego checi odbicia Wisly okaze sie farmazonem? SKWK wyjdzie na bande debilow.

NIE BRONIE Meresinskiego ale tzeba jeszcze poczekac.. czy sie to komus podoba czy nie. Zadnych pochopnych ruchów

silver03 12.08.2016 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez c. (Post 1448066)
Ale wobec czego maja protestowac ?? Przeciez na Meresinskego nikt nic nie ma poza tym, ze sciągał w klasie na maturze.

Zarzuty prokuratorskie? na razie zarzuty. Nie jest skazany.

Jakim dzialaniom zarządu? Ja nie widze by zarząd dzialał na szkode czy chwałe Wisly. To wszystko domysly, gluchy telefon itd. Nic nie udowodnione na papierze.

Co zamierza z Wislą? Nikt nie wie.. wszystko to domysly. Najblizsze dni pokazą.

Bo co jesli Meresinski dopnie kilka transferow i przyjdą sponsorzy, a tekst o Cupiale i jego checi odbicia Wisly okaze sie farmazonem? SKWK wyjdzie na bande debilow.

NIE BRONIE Meresinskiego ale tzeba jeszcze poczekac.. czy sie to komus podoba czy nie. Zadnych pochopnych ruchów

Twoja wiara niezachwiana...

Revolver 12.08.2016 16:56

Mówię Wam. To już jest taki thriller, że scenarzyści z Hollywood siedzą tu na forum, notują i już szykują wersję kinową.

"Wrogie Przejęcie"

Marka Citkę zagra Adam Sandler - idealny do roli debila, który nie ma pojęcia, o co chodzi. Cupiała zagra (oczywiście) Patrick Stewart i w ostatniej scenie obetnie Meresińskiemu łeb kataną w ramach zemsty.

Będzie też poboczny wątek miłosny - Zdzichu Kapka (grany przez Kevina Spacey) zakochvje się po kolei w każdym piłkarzu z Bałkanów.

Na to wszystko z boku patrzy Franz Smuda (Steve Buscemi).

[Opcjonalnie będzie to Polski film i każdą z powyższych ról zagra Piotr Adamczyk]

For_FuN_ 12.08.2016 16:58

Jeżeli to prawda i 4 mln zł już wyparowały, to jest to sprawa dla prokuratury. Pisałem kilka(naście) dni temu, że jeśli pojawią się opóźnienia w wypłatach, to mamy scenariusz, jak za Króla, tzn. wyprowadzenie każdej złotówki z klubu. Mieli być sponsorzy(tzn. koledzy wiadomixa, jak się potem okazało), a teraz to pracownicy nie mają pensji :D. Trochę od dupy strony zaczyna rządzić nasz gimnazjalista Kubuś. W dodatku Citko kłamał, bo tego fagasa, to nawet w Krakowie nie ma(jak donoszą dziennikarze i instagram jego przyjaciółki, pozdro dla detektywów).

Rustin 12.08.2016 16:59

Niektórzy to się chyba z czymś na ch na głowy pozamieniali. Wypływa coraz więcej faktów odnośnie Jakuba M., mimo to niektórzy nadal go bronią. SKWK milczy, chociaż wydawali już wiele bezsensownych oświadczeń, więc nie rozumiem, że teraz nagle siedzą cicho. Szkoda się denerwować, zamknąć ten temat w cholerę bo jeszcze bardziej od tego pajaca, który kupił Wisłę, denerwują komentarze wątpliwej inteligencji użytkowników.

As 12.08.2016 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1448068)
Mówię Wam. To już jest taki thriller, że scenarzyści z Hollywood siedzą tu na forum, notują i już szykują wersję kinową.

"Wrogie Przejęcie"

Marka Citkę zagra Adam Sandler - idealny do roli debila, który nie ma pojęcia, o co chodzi. Cupiała zagra (oczywiście) Patrick Stewart i w ostatniej scenie obetnie Meresińskiemu łeb kataną w ramach zemsty.

Będzie też poboczny wątek miłosny - Zdzichu Kapka (grany przez Kevina Spacey) zakochvje się po kolei w każdym piłkarzu z Bałkanów.

Na to wszystko z boku patrzy Franz Smuda (Steve Buscemi).

[Opcjonalnie będzie to Polski film i każdą z powyższych ról zagra Piotr Adamczyk]

A Eddie Murphy zagra epizodyczna role tego enigmatycznego murzyna z Lubina

wolfy 12.08.2016 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1448072)
A Eddie Murphy zagra epizodyczna role tego enigmatycznego murzyna z Lubina

Będzie miał do wypowiedzenia jedną kwestię:
"Co ....a?! Jaka ....a Wisła Kraków!?". I charakterystyczny śmiech: "Che, che che".


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl