![]() |
Cytat:
|
Fajny wynik, +3 punkty oby tak dalej! Staty po kolejce
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Terminarz walczących o utrzymanie. Chwilowo wywaliłem Jagę po remisie w Radomiu.
Kod:
# Wisła Górnik Ł Bruk-Bet Zagłębie Warta Śląsk Stal min - pozycja najlepszego przeciwnika avg - średnia miejsc przeciwników mediana - mediana miejsc przeciwników |
Brakło celności, a byśmy wyszli ze strefy spadkowej.
Odrobiliśmy punkt do Zagłębia, Stali i Jagi, utrzymaliśmy dystans do Śląska. Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Kalendarz gra :>
Kod:
# Wisła Górnik Ł Bruk-Bet Zagłębie Stal Śląsk Legia i Warta (36) się jeszcze nie utrzymały Jaga (34) też potrzebuje zwycięstwa |
Mecze do końca drużyn, które nadal się biją o spadek:
Kod:
# Wisła 30 Górnik Ł 27 Bruk-Bet 30 Zagłębie 32 Jaga 35 Śląsk 33 Utrzymamy się zdobywając: 2 punkty pod warunkiem: 1. Zagłębie przegra 3 mecze 2. BBT co najwyżej 2 razy zremisuje 3. Górnik Ł. nie wygra więcej niż raz 3 punkty gdy zajdą wszystkie poniższe warunki: 1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje 2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane) 3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra). 4 punkty gdy zajdą trzy z poniższych warunków: 1. Śląsk 3 razy przegra 2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra 3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje 4. Górnik Ł. raz nie wygra. By mieć szansę na przeskoczenie Jagi potrzebujemy 6 punktów. |
A jak Śląsk raz wygra i Zagłębie raz wygra to już nam potrzeba 5 pkt. A to oznacza alb zwycięstwo i 2 remisy, albo 2 zwycięstwa. Czyli to już jest taki scenariusz, który ciężko założyć, ze się spełni.
Nie mówić o tym, że Śląsk i Zagłębie zdobywają po 4 pkt, lub Termalica zdobywa 6, wtedy musowo potrzebne nam 6 pkt. Tyle, że wtedy my, Zagłębie i Termalica mamy po 36 pkt, to w sumie można też założyć, że Śląsk raz wygrywa, też by miał 36 pkt. I wtedy będzie kwestia małej tabeli. |
Rozpisałem 2, 3, 4 bo dalej to już jest więcej możliwości.
Za tydzień rozpiszę 0-6. |
Jak się wychodzi z gówna pokazuje Salernitana, która idzie po czwarte zwycięstwo z rzędu. ;)
|
Ale tam masz błędy pepe72 :
3 punkty zajdą dwa z poniższych warunków: 1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje 2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane) 3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra). Muszą zajść wszystkie 3 punkty. Co nam z wyników BBT i Górnika, jeśli ZL wygra wszystko do końca? 4 punkty zajdą dwa z poniższych warunków: 1. Śląsk 3 razy przegra 2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra 3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje 4. Górnik Ł. raz nie wygra. Analogicznie, co nam z dwóch ostatnich warunków jak Śląsk i ZL będą wygrywać? |
Cytat:
|
Te warunki wyliczone w punktach to może i się zrealizują, ale my musimy zrealizować warunek wstępny, czyli zdobyć co najmniej 2 punkty. A to łatwe nie będzie.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
My - BBT 3:0 My - Łęczna 0:0 Zagłębie - My 2:1 Zagłębie - BBT 2:1 Zagłębie - Łęczna 3:1 BBT - Zagłębie 0:2 BBT - My 2:2 BBT - Łęczna 1-1 Łęczna - Zagłębie 2:1 Łęczna - My 1:3 Łęczna - BBT ?:? Fakt, w małej tabeli My, Zagłębie, BBT - Zagłębie wygrywa, My, Zagłębie, Łęczna - My a w 4 zespołowej też Zagłębie. Czyli w meczu Górnik Ł-BBT trzymamy kciuki za Łęczną. |
Cytat:
|
Snucie teorii kto w jakiej konfiguracji wygrywa w małej tabeli to na ten moment s-f, za dużo wariantów, za dużo zmiennych.
Wystarczy powiedzieć że jest możliwy scenariusz w którym przed ostatnimi 2 kolejkami aż 8 zespołów będzie się mieściło w 3 punktach. Kto nie złapał formy na ostatnie 3 mecze sezonu ten poleci. Nawet Legia czy Jagiellonia nie moze czuc się jeszcze bezpiecznie |
Cytat:
Po drugie Zagłębie musiałoby wygrać z kimś z pary Lech/Raków. Jeśli Zagłębie przegra z Radomiakiem to realnie utrzymanie będzie dawać 34-35 punktów. |
Ale co to za rozmowa, niestety Legia nie spadnie itd. Skoncentrujmy się na tym, że niestety to my mamy duże szanse na spadek, a nie drużyna, która na 3 kolejki przed końcem ma 6 pkt. więcej.
|
Utrzymamy się jeśli zdobędziemy
4 punkty pod warunkiem 1. Śląsk przegra dwa mecze 2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty lub 1. Zagłębie przegra dwa mecze 2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty w małej tabeli My-Śląsk-Zagłębie jesteśmy na 2 miejscu. lub 1. Śląsk przegra dwa mecze 2. Zagłębie przegra dwa mecze 3. BBT nie zdobędzie dokładnie 4 punktów (może mniej, może 6). 6 punktów policzę jeśli wygramy następny mecz. |
chyba wazna jest ew. tabela my - słask - BBT
|
Rozważania że Śląsk przegra 2 mecze są dość zabawne w obliczu tego że gra jeszcze mecze za Stala Mielec oraz z Górnikiem "oddam punkty za free" Zabrze.
|
Cytat:
Cytat:
|
no pepe kalklautor w dłoń , co nas jeszcze leczy?
zero pkt śląska i nasze 4 lub 6 ? lub 1pkt śląska i nasze 6 ? |
Nie chce mi się wierzyć w nasze 2 wygrane, ale niech będzie:
- Stali wystarczy 1 punkt w 2 meczach. - Śląsk musi zdobyć 3 (przy naszych 6) lub 1 (przy naszych 4). Więc mimo wszystko lepiej jakby jutro Stal wygrała. Jeszcze dodając: w ostatniej kolejce WKS gra z Górnikiem u siebie, Stal w Płocku. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Górnikowi albo Płockowi chciało się bardziej. Nasze szanse na utrzymanie wg mnie to jakieś... 5%? |
Mogiel chyba liczył 6%
Śląsk jutro gra ze Stalą, a w ostatniej z Górnikiem Zabrze u siebie. Stal, jeśli przegra ze Śląskiem to ostatni mecz gra na wyjeździe w Płocku. Stal musi dwa razy przegrać albo Śląsk dwa razy nie wygrać. Niestety te zdarzenia są rozłączne, tj. jutro zostanie tylko jedna opcja. Co więcej my musimy zdobyć 6 punktów, a dwóch meczy nie strzeliliśmy gola. |
Cytat:
|
W mojej ocenie lepsza bylaby porazka Stali. Slask ma bardziej doswiadczonych pilkarzy, u siebie z Gornikiem dadza rade. Z drugiej strony w Plocku wakacje w pelni...
Moze jutro Radomiak zakonczy temat, no bo ilez mozna sie tak slizgac, jak my ostatnio (a mimo wszystko serce wierzy). |
no to ostatni raz wielowariantowo , póki co w Mielcu po 10 minutach 0:0
przy remisie w w/w meczu musimy wygrać oba mecze + liczyć że śląsk co najwyżej zremisuje z zabrzem przy zwyciestwie stali wystarczą nam 4pkt o ile śląsk przegra z zabrzem jeśli zremisuje z zabrzem , to nie zaleznie od wyniku w mielcu musimy wygrac oba mecze przy zwycistwie śląska musimy wygrać oba mecze + liczyć że stal przegra z płockiem gołym okiem widać że szanse matematyczne jeszcze są zawsze ale najlepsza opcja to wygrana stali , potem remis , najgorzej wygrana ślaska |
Cytat:
Oczywiście wszystko to przy założeniu że nasi będą w stanie wygrać oba mecze co też jest bardzo wątpliwe. Generalnie 5procent to właściwa ocena szans na ten moment |
matematyka jest przeciwko tobie wygrana stali daje nam jeszcze teoretyczne szanse na awans przy 4pkt
wygrana ślaska to juz tylko 6pkt jak rozumiem twoje zdanie oparte jest na tym że predzej płock wygra ze stalą , niż zabrze ze śląskiem ? to już wróżenie z fusów |
Cytat:
|
ja już w nic nie wierze ;)
jedynie stwierdzam fakt , że lepszy jest wynik , które da nam iluzje utrzymania przy remisie w radomiu |
Mamy wszystko jasne: do utrzymania potrzebne są nam dwa zwycięstwa oraz remis bądź porażka Śląska z Górnikiem Zabrze w ostatniej kolejce. Innego wariantu już nie ma.
Śląsk zagra z Górnikiem na pewno bez Tamasa, Mączyńskiego i Exposito - kartki. Górnik gra teraz z Łęczna i zagrożony jest tylko (i aż) Podolski |
i z tą Łęczną ( u siebie ) przegrywa
|
A jeśli przegra z Łęczną i ze Śląskiem to zakończy sezon trzema kolejnymi porażkami. Wierzymy, że ewentualnie zepną się w ostatnim meczu żeby wyjść z twarzą i wyszarpią Śląskowi chociaż remis. I bardziej wierzę, że Śląsk nie wygra z górnikiem, niż w to że my wygramy 2 kolejne mecze.
|
Czerepach ogladasz mecz Gornik-Leczna?
|
Cytat:
juz ogladanie Wisly wymaga samozaparcia... |
No wiec jak nie ogladasz to nie zabieraj glosu :-)
Leczna miala dwie okazje, ktore Banasik wykorzystal na poziomie europejskim. By sie krystyna nie powstydzila takich rakiet na bramke. Za to Gornik mial duzo pecha. Albo malo szczescia. Ale w koncu przelamali Leczna i poszlo. Spokojnie Gornik jest w stanie nie tyle zremisowac co wygrac ze Slaskiem. Szkoda tylko, ze beda grac bez Podolskiego, bo to 30 proc tej druzyny. |
Kwestia tego czy im się będzie chcialo
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl