Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 06.04.2022 14:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bielau (Post 1581032)
Dziwi mnie, że nikt nie bierze pod uwagę Stali Mielec w rozważaniach. Oni zdobili 2 pkt w ostatnich 6 meczach. Na rozkładzie mają grające o wszystko Zagłębie, Wartę, później Lech, Legia, Lechia, Śląsk. Kończą meczem z Wisłą Płock na wyjeździe. Naprawdę nie jest nierealnym scenariuszem, że zdobędą maks 1-2 pkt do końca. Dlatego sam nie wiem, jaki wynik byłby najlepszy w najbliższym meczu Zagłębie-Stal.

Stal też rozpisałem. Tylko trzeba przewinąć.

pepe72 10.04.2022 20:22

Fajny wynik, +3 punkty oby tak dalej! Staty po kolejce
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          28    14    14 
punkty            28    19      9 
średnia            1,00  1,36  0,64
Procent meczów    82%             
                   
Utrzymanie        37             
Brakuje            9             
średnia na mecz    1,50
                   
15 miejsce (pkt)  31             
zostało meczów    6             
brakuje punktów    3             
potrzebna średnia+ 0,50


pepe72 11.04.2022 21:23

Terminarz walczących o utrzymanie. Chwilowo wywaliłem Jagę po remisie w Radomiu.
Kod:

#  Wisła          Górnik Ł      Bruk-Bet      Zagłębie      Warta        Śląsk        Stal 
29 Śląsk    14 w  Radomiak  5 d  Raków    3 d  Craxa    10 w  Stal  13 w  Wisła    16 d  Warta  12 d
30 Wpłock    6 d  Raków    3 w  Śląsk    14 w  Górnik Z  8 d  Lechia  4 w  BBT      17 d  Lech    2 w
31 Craxa    10 w  Lech      2 w  Wpłock    6 d  Lechia    4 d  Piast  7 d  Jaga    11 w  Legia  9 d
32 Jaga    11 d  BBT      17 d  Górnik Ł 18 w  Radomiak  5 w  Wpłock  6 w  Pogoń    1 d  Lechia  4 w
33 Radomiak  5 w  Górnik Z  8 w  Piast    7 d  Raków    3 d  Lech    2 d  Stal    13 w  Śląsk  14 d
34 Warta    12 d  Jaga    11 d  Pogoń    1 w  Lech      2 w  Wisła  16 w  Górnik Z  8 d  Wpłock  6 w
min          5              2              1              2            2              1            2
avg          9,7            7,7            8,2            5,3          8,0          11,0          7,8
mediana    10,5            6,5            6,5            4,5          6,5          12,0          7,5

29 Śląsk 14 w znaczy - 29 kolejka, gramy ze Śląskiem, który jest 14, na wyjeździe.
min - pozycja najlepszego przeciwnika
avg - średnia miejsc przeciwników
mediana - mediana miejsc przeciwników

pepe72 18.04.2022 16:12

Brakło celności, a byśmy wyszli ze strefy spadkowej.
Odrobiliśmy punkt do Zagłębia, Stali i Jagi, utrzymaliśmy dystans do Śląska.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          29      14    15
punkty            29      19    10
średnia            1,00    1,36  0,67
Procent meczów    85%         
             
Utrzymanie        37         
Brakuje            8         
średnia na mecz    1,60       
             
15 miejsce (pkt)  31         
zostało meczów    5         
brakuje punktów    2         
potrzebna średnia+ 0,40


pepe72 18.04.2022 22:11

Kalendarz gra :>
Kod:

#  Wisła          Górnik Ł      Bruk-Bet      Zagłębie      Stal        Śląsk     
30  Wpłock    7 d  Raków    3 w  Śląsk    14 w  Górnik Z  9 d  Lech    1 w  BBT      18 d
31  Craxa    8 w  Lech      1 w  Wpłock    7 d  Lechia    4 d  Legia  10 d  Jaga    12 w
32  Jaga    12 d  BBT      18 d  Górnik Ł 17 w  Radomiak  6 w  Lechia  4 w  Pogoń    2 d
33  Radomiak  6 w  Górnik Z  9 w  Piast    5 d  Raków    3 d  Śląsk  14 d  Stal    13 w
34  Warta    11 d  Jaga    12 d  Pogoń    2 w  Lech      1 w  Wpłock  7 w  Górnik Z  9 d
min          6              1              2              1            1              2
avg          8,8            8,6            9,0            4,6          7,2          10,8   
mediana      8,0            9,0            7,0            4,0          7,0          12,0

30 Wpłock 7 d - 30 kolejka, gramy z Płockiem, który jest 7, w domu.
Legia i Warta (36) się jeszcze nie utrzymały
Jaga (34) też potrzebuje zwycięstwa

pepe72 02.05.2022 19:49

Mecze do końca drużyn, które nadal się biją o spadek:
Kod:

  #  Wisła 30      Górnik Ł 27    Bruk-Bet 30    Zagłębie 32    Jaga 35        Śląsk 33     
  32 Jaga    13 d  BBT      17 d  Górnik Ł 18 w  Radomiak  7 w  Wisła    16 w  Pogoń      3 d
  33 Radomiak  7 w  Górnik Z  9 w  Piast    5 d  Raków    1 d  Legia    12 d  Stal      10 w
  34 Warta    11 d  Jaga    13 d  Pogoń    3 w  Lech      2 w  Górnik Ł 18 w  Górnik Z  9 d

Jaga jest 13.

Utrzymamy się zdobywając:
2 punkty pod warunkiem:
1. Zagłębie przegra 3 mecze
2. BBT co najwyżej 2 razy zremisuje
3. Górnik Ł. nie wygra więcej niż raz

3 punkty gdy zajdą wszystkie poniższe warunki:
1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje
2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane)
3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra).

4 punkty gdy zajdą trzy z poniższych warunków:
1. Śląsk 3 razy przegra
2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra
3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje
4. Górnik Ł. raz nie wygra.

By mieć szansę na przeskoczenie Jagi potrzebujemy 6 punktów.

Jaroo1 02.05.2022 19:57

A jak Śląsk raz wygra i Zagłębie raz wygra to już nam potrzeba 5 pkt. A to oznacza alb zwycięstwo i 2 remisy, albo 2 zwycięstwa. Czyli to już jest taki scenariusz, który ciężko założyć, ze się spełni.

Nie mówić o tym, że Śląsk i Zagłębie zdobywają po 4 pkt, lub Termalica zdobywa 6, wtedy musowo potrzebne nam 6 pkt. Tyle, że wtedy my, Zagłębie i Termalica mamy po 36 pkt, to w sumie można też założyć, że Śląsk raz wygrywa, też by miał 36 pkt. I wtedy będzie kwestia małej tabeli.

pepe72 02.05.2022 20:07

Rozpisałem 2, 3, 4 bo dalej to już jest więcej możliwości.
Za tydzień rozpiszę 0-6.

!!IRIVER!! 02.05.2022 20:23

Jak się wychodzi z gówna pokazuje Salernitana, która idzie po czwarte zwycięstwo z rzędu. ;)

s1mone 02.05.2022 22:03

Ale tam masz błędy pepe72 :


3 punkty zajdą dwa z poniższych warunków:
1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje
2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane)
3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra).

Muszą zajść wszystkie 3 punkty. Co nam z wyników BBT i Górnika, jeśli ZL wygra wszystko do końca?

4 punkty zajdą dwa z poniższych warunków:
1. Śląsk 3 razy przegra
2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra
3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje
4. Górnik Ł. raz nie wygra.


Analogicznie, co nam z dwóch ostatnich warunków jak Śląsk i ZL będą wygrywać?

pepe72 03.05.2022 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1582520)
Ale tam masz błędy pepe72 :

...

Analogicznie, co nam z dwóch ostatnich warunków jak Śląsk i ZL będą wygrywać?

Fakt. Poprawiłem

czaro 03.05.2022 14:56

Te warunki wyliczone w punktach to może i się zrealizują, ale my musimy zrealizować warunek wstępny, czyli zdobyć co najmniej 2 punkty. A to łatwe nie będzie.

Gunner1906 03.05.2022 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1582537)
Fakt. Poprawiłem

We wszystkich założeniach nie bierzesz pod uwagi malej tabeli. Także może się wydarzyć że wszystkie np. w pierwszym założeniu wszystkie zdarzenia się spełniają a się nie utrzymamy bo w malej tabeli z Zagłębiem i Termalica oraz Zagłębiem Termalica i Łęczna jesteśmy za Zagłębiem.

Szneka 03.05.2022 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1582550)
We wszystkich założeniach nie bierzesz pod uwagi malej tabeli. Także może się wydarzyć że wszystkie np. w pierwszym założeniu wszystkie zdarzenia się spełniają a się nie utrzymamy bo w malej tabeli z Zagłębiem i Termalica oraz Zagłębiem Termalica i Łęczna jesteśmy za Zagłębiem.

nie jesteśmy. mamy lepszy bilans z BBT 2-2 i 3-0 z Łęczną 3-1 i 0-0 i ZL 3-0i 1-2 chyba że coś przeoczyłem

pepe72 03.05.2022 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1582550)
We wszystkich założeniach nie bierzesz pod uwagi malej tabeli. Także może się wydarzyć że wszystkie np. w pierwszym założeniu wszystkie zdarzenia się spełniają a się nie utrzymamy bo w malej tabeli z Zagłębiem i Termalica oraz Zagłębiem Termalica i Łęczna jesteśmy za Zagłębiem.

My - Zagłębie 3:0
My - BBT 3:0
My - Łęczna 0:0
Zagłębie - My 2:1
Zagłębie - BBT 2:1
Zagłębie - Łęczna 3:1
BBT - Zagłębie 0:2
BBT - My 2:2
BBT - Łęczna 1-1
Łęczna - Zagłębie 2:1
Łęczna - My 1:3
Łęczna - BBT ?:?

Fakt, w małej tabeli
My, Zagłębie, BBT - Zagłębie wygrywa,
My, Zagłębie, Łęczna - My
a w 4 zespołowej też Zagłębie.

Czyli w meczu Górnik Ł-BBT trzymamy kciuki za Łęczną.

Gunner1906 04.05.2022 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1582566)
nie jesteśmy. mamy lepszy bilans z BBT 2-2 i 3-0 z Łęczną 3-1 i 0-0 i ZL 3-0i 1-2 chyba że coś przeoczyłem

Piszę o malej tabeli z 3 lub 4 drużynami. Czego nie rozumiesz?

Karherop 05.05.2022 10:55

Snucie teorii kto w jakiej konfiguracji wygrywa w małej tabeli to na ten moment s-f, za dużo wariantów, za dużo zmiennych.

Wystarczy powiedzieć że jest możliwy scenariusz w którym przed ostatnimi 2 kolejkami aż 8 zespołów będzie się mieściło w 3 punktach.

Kto nie złapał formy na ostatnie 3 mecze sezonu ten poleci. Nawet Legia czy Jagiellonia nie moze czuc się jeszcze bezpiecznie

pepe72 05.05.2022 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1582625)
Snucie teorii kto w jakiej konfiguracji wygrywa w małej tabeli to na ten moment s-f, za dużo wariantów, za dużo zmiennych.

Wystarczy powiedzieć że jest możliwy scenariusz w którym przed ostatnimi 2 kolejkami aż 8 zespołów będzie się mieściło w 3 punktach.

Kto nie złapał formy na ostatnie 3 mecze sezonu ten poleci. Nawet Legia czy Jagiellonia nie moze czuc się jeszcze bezpiecznie

Niestety, żeby spuścić "L" to po pierwsze musieliby 3 razy przegrać.
Po drugie Zagłębie musiałoby wygrać z kimś z pary Lech/Raków.

Jeśli Zagłębie przegra z Radomiakiem to realnie utrzymanie będzie dawać 34-35 punktów.

czaro 05.05.2022 15:22

Ale co to za rozmowa, niestety Legia nie spadnie itd. Skoncentrujmy się na tym, że niestety to my mamy duże szanse na spadek, a nie drużyna, która na 3 kolejki przed końcem ma 6 pkt. więcej.

pepe72 09.05.2022 21:33

Utrzymamy się jeśli zdobędziemy
4 punkty pod warunkiem
1. Śląsk przegra dwa mecze
2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty
lub
1. Zagłębie przegra dwa mecze
2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty
w małej tabeli My-Śląsk-Zagłębie jesteśmy na 2 miejscu.
lub
1. Śląsk przegra dwa mecze
2. Zagłębie przegra dwa mecze
3. BBT nie zdobędzie dokładnie 4 punktów (może mniej, może 6).

6 punktów policzę jeśli wygramy następny mecz.

Arkadiusz.Czerepach 09.05.2022 21:52

chyba wazna jest ew. tabela my - słask - BBT

Karherop 09.05.2022 23:18

Rozważania że Śląsk przegra 2 mecze są dość zabawne w obliczu tego że gra jeszcze mecze za Stala Mielec oraz z Górnikiem "oddam punkty za free" Zabrze.

pepe72 10.05.2022 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1583164)
chyba wazna jest ew. tabela my - słask - BBT

Tylko w małej tabeli z Łęczną mamy jakieś szanse. W pozostałych dramat.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1583168)
Rozważania że Śląsk przegra 2 mecze są dość zabawne w obliczu tego że gra jeszcze mecze za Stala Mielec oraz z Górnikiem "oddam punkty za free" Zabrze.

Procenty masz u Mogiela. Ja tu wyliczyłem co się musi stać by 4 punkty wystarczyły.

Arkadiusz.Czerepach 14.05.2022 18:34

no pepe kalklautor w dłoń , co nas jeszcze leczy?

zero pkt śląska i nasze 4 lub 6 ?

lub 1pkt śląska i nasze 6 ?

Elendil 14.05.2022 19:16

Nie chce mi się wierzyć w nasze 2 wygrane, ale niech będzie:

- Stali wystarczy 1 punkt w 2 meczach.
- Śląsk musi zdobyć 3 (przy naszych 6) lub 1 (przy naszych 4). Więc mimo wszystko lepiej jakby jutro Stal wygrała.

Jeszcze dodając: w ostatniej kolejce WKS gra z Górnikiem u siebie, Stal w Płocku. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Górnikowi albo Płockowi chciało się bardziej.

Nasze szanse na utrzymanie wg mnie to jakieś... 5%?

pepe72 14.05.2022 20:06

Mogiel chyba liczył 6%

Śląsk jutro gra ze Stalą, a w ostatniej z Górnikiem Zabrze u siebie.
Stal, jeśli przegra ze Śląskiem to ostatni mecz gra na wyjeździe w Płocku.

Stal musi dwa razy przegrać albo Śląsk dwa razy nie wygrać.

Niestety te zdarzenia są rozłączne, tj. jutro zostanie tylko jedna opcja.

Co więcej my musimy zdobyć 6 punktów, a dwóch meczy nie strzeliliśmy gola.

Gunner1906 14.05.2022 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1583489)
Mogiel chyba liczył 6%

Śląsk jutro gra ze Stalą, a w ostatniej z Górnikiem Zabrze u siebie.
Stal, jeśli przegra ze Śląskiem to ostatni mecz gra na wyjeździe w Płocku.

Stal musi dwa razy przegrać albo Śląsk dwa razy nie wygrać.

Niestety te zdarzenia są rozłączne, tj. jutro zostanie tylko jedna opcja.

Co więcej my musimy zdobyć 6 punktów, a dwóch meczy nie strzeliliśmy gola.

Przy dwóch porażkach Śląska 4 punkty nam wystarcza, ale sam nie wiem który wynik w Mielcu jutro byłby lepszy. Na pewno nie remis.

speedfashion 14.05.2022 22:23

W mojej ocenie lepsza bylaby porazka Stali. Slask ma bardziej doswiadczonych pilkarzy, u siebie z Gornikiem dadza rade. Z drugiej strony w Plocku wakacje w pelni...

Moze jutro Radomiak zakonczy temat, no bo ilez mozna sie tak slizgac, jak my ostatnio (a mimo wszystko serce wierzy).

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 11:48

no to ostatni raz wielowariantowo , póki co w Mielcu po 10 minutach 0:0

przy remisie w w/w meczu

musimy wygrać oba mecze + liczyć że śląsk co najwyżej zremisuje z zabrzem

przy zwyciestwie stali

wystarczą nam 4pkt o ile śląsk przegra z zabrzem
jeśli zremisuje z zabrzem , to nie zaleznie od wyniku w mielcu musimy wygrac oba mecze

przy zwycistwie śląska

musimy wygrać oba mecze + liczyć że stal przegra z płockiem


gołym okiem widać że szanse matematyczne jeszcze są zawsze ale najlepsza opcja to wygrana stali , potem remis , najgorzej wygrana ślaska

Gunner1906 15.05.2022 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1583559)
no to ostatni raz wielowariantowo , póki co w Mielcu po 10 minutach 0:0

przy remisie w w/w meczu

musimy wygrać oba mecze + liczyć że śląsk co najwyżej zremisuje z zabrzem

przy zwyciestwie stali

wystarczą nam 4pkt o ile śląsk przegra z zabrzem
jeśli zremisuje z zabrzem , to nie zaleznie od wyniku w mielcu musimy wygrac oba mecze

przy zwycistwie śląska

musimy wygrać oba mecze + liczyć że stal przegra z płockiem


gołym okiem widać że szanse matematyczne jeszcze są zawsze ale najlepsza opcja to wygrana stali , potem remis , najgorzej wygrana ślaska

Mam odmienne zdanie, najgorzej remis, najlepiej wygrana slaska, ale wszystko rozbija się o to w co kto wierzy. Ja bardziej wierzę w Wiśle Płock która gra u siebie że Stalą niż w Górnika który gra na wyjeździe że Śląskiem. Uważam że Śląsk jest lepszą drużyna niż Stal a Płock lepsza niż górnik do tego dochodzi to że Śląsk u siebie a stał wyjazd. Większe szanse widze w Płocku.

Oczywiście wszystko to przy założeniu że nasi będą w stanie wygrać oba mecze co też jest bardzo wątpliwe. Generalnie 5procent to właściwa ocena szans na ten moment

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 12:02

matematyka jest przeciwko tobie wygrana stali daje nam jeszcze teoretyczne szanse na awans przy 4pkt
wygrana ślaska to juz tylko 6pkt


jak rozumiem twoje zdanie oparte jest na tym że predzej płock wygra ze stalą , niż zabrze ze śląskiem ? to już wróżenie z fusów

Gunner1906 15.05.2022 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1583562)
matematyka jest przeciwko tobie wygrana stali daje nam jeszcze teoretyczne szanse na awans przy 4pkt
wygrana ślaska to juz tylko 6pkt


jak rozumiem twoje zdanie oparte jest na tym że predzej płock wygra ze stalą , niż zabrze ze śląskiem ? to już wróżenie z fusów

Tak, edytowalem swój post na czym popieram swoje zdanie

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 12:11

ja już w nic nie wierze ;)

jedynie stwierdzam fakt , że lepszy jest wynik , które da nam iluzje utrzymania przy remisie w radomiu

Gunner1906 15.05.2022 13:40

Mamy wszystko jasne: do utrzymania potrzebne są nam dwa zwycięstwa oraz remis bądź porażka Śląska z Górnikiem Zabrze w ostatniej kolejce. Innego wariantu już nie ma.

Śląsk zagra z Górnikiem na pewno bez Tamasa, Mączyńskiego i Exposito - kartki.

Górnik gra teraz z Łęczna i zagrożony jest tylko (i aż) Podolski

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 14:53

i z tą Łęczną ( u siebie ) przegrywa

pi0tr3k94 15.05.2022 15:13

A jeśli przegra z Łęczną i ze Śląskiem to zakończy sezon trzema kolejnymi porażkami. Wierzymy, że ewentualnie zepną się w ostatnim meczu żeby wyjść z twarzą i wyszarpią Śląskowi chociaż remis. I bardziej wierzę, że Śląsk nie wygra z górnikiem, niż w to że my wygramy 2 kolejne mecze.

skarabeus 15.05.2022 15:51

Czerepach ogladasz mecz Gornik-Leczna?

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1583586)
Czerepach ogladasz mecz Gornik-Leczna?

żartujesz ?

juz ogladanie Wisly wymaga samozaparcia...

skarabeus 15.05.2022 17:23

No wiec jak nie ogladasz to nie zabieraj glosu :-)
Leczna miala dwie okazje, ktore Banasik wykorzystal na poziomie europejskim. By sie krystyna nie powstydzila takich rakiet na bramke.
Za to Gornik mial duzo pecha. Albo malo szczescia. Ale w koncu przelamali Leczna i poszlo.
Spokojnie Gornik jest w stanie nie tyle zremisowac co wygrac ze Slaskiem. Szkoda tylko, ze beda grac bez Podolskiego, bo to 30 proc tej druzyny.

South 15.05.2022 17:31

Kwestia tego czy im się będzie chcialo


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl