Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

saklak1906 06.05.2009 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 721643)
"Obtułowicz podkreśla, że na razie najważniejsze jest postawienie konstrukcji trybuny. Później przyjdzie czas na zagospodarowanie wnętrz pod nią. - O to nie ma się co martwić. Coś zaproponujemy - przekonuje."

Ten gość mnie przeraża - "Coś zaproponujemy"!
Ale co? Kauflanda, callcenter, warsztat obróbki skrawaniem czy może coś jeszcze lepszego?


Klient najmujacy bedzie decydowal o wykonczeniu wnetrza np przy sugestji Wisly albo i nie, a jezeli to Wisla zdecyduje sie na prowadzenie wlasnych resteuracji, barow czy stojska z znaczkami pocztowymi to wtedy zaproponuje rozwiazanie-raczej o to temu Panu chodzilo

cassius31krakow 06.05.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 721678)
Niekoniecznie, ze nie m pomyslu na to jak zagospodarowac.
Miejsca pod trybunami beda do wynajecia.

Oczywiście, że tak! Ale gość na etapie projektu powinien zaproponować choćby tylko to gdzie będą knajpy, żeby przewidzieć i przygotować projekt odpowiednich instalacji (np. gaz, który z kolei nie jest potrzebny w pomieszczeniach biurowych).

7 kotów 06.05.2009 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 721684)
Oczywiście, że tak! Ale gość na etapie projektu powinien zaproponować choćby tylko to gdzie będą knajpy, żeby przewidzieć i przygotować projekt odpowiednich instalacji (np. gaz, który z kolei nie jest potrzebny w pomieszczeniach biurowych).

Architekt nie przygotuwuje projektu instalacji.
"Podciagniecie" mediow do kazdego miejsca pod trybuna to nie ejst zaden problem.
Jedny o czym sie mysli na poczatku to kible i kanalizacja.

BTW - szczerze watpie w gaz pod stadionem. Za duze zagrozenie pozarowe.

T-driver 06.05.2009 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 721701)
BTW - szczerze watpie w gaz pod stadionem. Za duze zagrozenie pozarowe.

Rozwiń myśl, bo jestem bardzo ciekawy - na czym ma polegać za duże zagrożenie pożarowe? Elementy podatne na drzenia to przecież 'płyta' z siedziskami wraz z pylonami. A nie konstrukcje pod nią. Nawet jeśli i one - te drgania są za małe by ruszyć rury z gazem, które same z siebie są montowane z marginesem bezpieczeństwa. Gdyby zagrożenie spowodowane drganiem miałoby być tak duże to cały Śląsk bylby bez gazu.

7 kotów 06.05.2009 12:53

Gaz lubi wybuchac : )

Wicked 06.05.2009 12:56

Gaz sam w sobie jest niebezpieczny, i w nowoczesnym budownictwie o ile jest to możliwe zastępuje się go, np w takich restauracjach prądem. Inna sprawa to ogrzewanie, ale wtedy instalacja ogranicza się tylko do zasilania kotłowni. Tak jak wspomniane jest wcześniej, to przyszły najemca będzie decydował co i jak, i na pewno miejsce pod instalacje jest przewidziane. Byle by tylko za catering nie zabierał się Aspen, tak jak robi to obecnie na stadionie....

PhantomRanger 06.05.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 721678)
W takich budynkach zostawia sie pusta przestrzen, a jesli sie znajdzie klient - np McDonalds, to wtedy wchodzi z wlasnym architektem. Tak jest na calym swiecie.

To byłoby chyba najgorsze wyjście. Lepiej Babcie Malinę, bo wiem, że tam jest dobre jedzenie. A i blisko akademików AGH. Prócz tej przestrzeni komercyjnej myślę, że potencjalni sponsorzy Wisły mogliby mieć tam niewielkie przestrzenie dla siebie jako biura(1-2 osobowe)

elomike 06.05.2009 16:16

Mogliby zrobić Burger Kinga. To jest najlepsza amerykańska knajpa, a do Zakopianki mi się nie chce jeździć. Przy okazji zawsze to jakieś wsparcie finansowe dla Wisły. Z drugiej strony głupio tak knajpę na stadionie robić :/ Ale co prawda to prawda- Obtułowicz to dziwny człowiek, projekt stadionu ma dużo błędów.

runner 06.05.2009 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pioneer (Post 721671)
"Coś zaproponujemy" hahaha to on nie wie jeszcze co? To projekt stadionu jest skończony czy nie? Obtułowicz przypomina mi studenta szkoły średniej, który na 5 minut przed rozpoczęciem klasówki zaczyna desperacko przeglądać notatki na korytarzu i wmawia sobie, że coś napisze.

Dobre :) Bardzo dobre
hehe:rotfl:

Kolumbus 06.05.2009 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 721939)
Mogliby zrobić Burger Kinga. To jest najlepsza amerykańska knajpa, a do Zakopianki mi się nie chce jeździć. Przy okazji zawsze to jakieś wsparcie finansowe dla Wisły. Z drugiej strony głupio tak knajpę na stadionie robić :/ Ale co prawda to prawda- Obtułowicz to dziwny człowiek, projekt stadionu ma dużo błędów.

bez przesady...proponuje kilka miesiecy na emigracji i pierozki z baru mlecznego beda sie snily Ci po nocach...:)

medyk 06.05.2009 17:53

byle co byle by była alternatywa od kiełbasek Aspena..

stawski 06.05.2009 18:20

Mieszkałem trochę w Stanach i 100 razy wolęBurger Kinga od MCsyfacza. Ale może by tak jakaś normalna knajpa na stadionie? Nie tylko hamburgery są na świecie... Dla mnie najważniejsze i tak jest (będzie) klubowe muzeum. Żeby tam w końcu stanęło jakieś Europejskie trofeum...

As 06.05.2009 18:28

tylko BK
 
sorry za offtop ale musze poprzec stawskiego.

Burger King jest o trzy klasy lepszy od McD.

cassius31krakow 06.05.2009 20:24

może w stanach bo na pewno nie ten z Zakopiańskiej - jadłem dziś - wyjątkowy syf :(

QBAS 06.05.2009 21:12

To nie temat o burgerach ale wtrącę swoje trzy grosze. Wg mnie zarówno Mac i Burger to straszne syfy.. Jakbym jednak miał wybierać to poszedłbym do tego pierwszego. Burgera jadłem w Hiszpanii i na Wyspach i był wręcz beznadziejny. No ale o gustach (a przy takim żarciu o ich braku ;) się nie dyskutuje

A jeśli chodzi o stadion to fajnie jakby powstała tam knajpa średniej klasy. Ale zgadzam się z kolegą, że najważniejsze będzie Muzeum Wisły Kraków. Mam nadzieje, że zostanie zaprojektowane z głową, a nie sztampowo... Bo wg mnie właśnie to decyduje w dużym stopniu o jego sukcesie. Dla przykładu podam Muzeum w Żywcu. Byłem ostatnio i myślałem, że będzie nuda straszna i poszedłem tylko ze względu na znajomych i piwo na końcu wycieczki ;) A jak się okazało, projektanci muzeum wykazali się ogromną fantazją i na prawdę co chwilę byłem zaskakiwany. Właśnie czegoś takiego chciałbym pod naszym stadionem. Tylko oczywiście nietuzinkowy projekt, nietuzinkowe wykonanie i nietuzinkowi pracownicy kosztują więcej niż przeciętni..

Gordian 06.05.2009 21:31

Jeszcze trybuny nie ma a tu już dyskusja jakie knajpy się pojawią :rotfl:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 722096)
sorry za offtop ale musze poprzec stawskiego.

Burger King jest o trzy klasy lepszy od McD.

Oba są ch** nie warte...

mav23 06.05.2009 22:10

Cytat:

7 kotów napisał(a):Niekoniecznie, ze nie m pomyslu na to jak zagospodarowac.
Miejsca pod trybunami beda do wynajecia.

Oczywiście, że tak! Ale gość na etapie projektu powinien zaproponować choćby tylko to gdzie będą knajpy, żeby przewidzieć i przygotować projekt odpowiednich instalacji (np. gaz, który z kolei nie jest potrzebny w pomieszczeniach biurowych).
Boże drogi tyle razy się projekt przewijł na forum - zerknij jeden z drugim na to i wtedy piszcie posty. Jak dobrze widać na projekcie wskazano miejsca pod restauracje i bary szybkiej obsługi co więcej wygląda mi to na robote kogoś kto się projektowaniem kuchni "przemysłowych" zajmuje bo architekci tak szczegółowo i dokładnie nie rozwiązują takich miejsc. I gdzie Ty widzisz ten gaz w biurach:) - z resztą to też projektują ludzie od tego a nie Pan O.

ps. nic wspólnego z Panem O. nie mam ale będe go bronił bo jest naprawde dobrym arch.
a jak się czyta posty jeden po drugim to wydaje sie że na samym forum jest wielu takich co by niby stadion lepiej zaprojektowali. Cieszmy się z tego co jest bo zmienić tego nie zmienimy.Troche optymizmu :P

kulka1906 06.05.2009 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 722096)
sorry za offtop ale musze poprzec stawskiego.

Burger King jest o trzy klasy lepszy od McD.

Asik no co Ty???? Widze ze emigracja Cie juz calkiem pozarla;)

Nie wiem co wy tak za tymi amerykanskimi wynalazkami jestescie , ja w stanach tymczasowo ;) juz 4 lata jestem i sumie raz czy dwa zjadlem cos ii myslalem ze sie pozygam.
Jezeli jakas restauracyjka powstanie pd trybuna to niech nam gotuja cos co wszyscy jedza i lubia od lat. Gwarantuje ze dobry szaszlyk ,kielbsa czy schaboszczak w kanajpce zasloni wam swiat fastfoodow i tego typu badziewia.

Kolumbus 06.05.2009 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kulka1906 (Post 722418)
Asik no co Ty???? Widze ze emigracja Cie juz calkiem pozarla;)

Nie wiem co wy tak za tymi amerykanskimi wynalazkami jestescie , ja w stanach tymczasowo ;) juz 4 lata jestem i sumie raz czy dwa zjadlem cos ii myslalem ze sie pozygam.
Jezeli jakas restauracyjka powstanie pd trybuna to niech nam gotuja cos co wszyscy jedza i lubia od lat. Gwarantuje ze dobry szaszlyk ,kielbsa czy schaboszczak w kanajpce zasloni wam swiat fastfoodow i tego typu badziewia.

po zachodniemu exactly

jak by amerykance zezarli szaszłyk dobry albo kielbaske( o ktorym pewnie 3/4 nawet nie slyszalo z nich) to by chyba na rzadko ze szczescia robili.Nie przypadkowo, praktycznie wszedzie maja w sklepach"Polska kielbasa".
Z drugiej strony jesli tego miejsca uzytkowego ma byc sporo to dlaczego nie zrobic 2 roznych stoisk z gastro:)

arth_ur 07.05.2009 08:00

http://www.sport.pl/pilka/1,80056,65..._w_pieciu.html - możemy być spokojni ?

stawski 07.05.2009 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 722536)

tak, tak, a w der Dziennik napisali, że tylko 3+ 3. Nie ma się co podniecać, poczekajmy do 13-tego. Ja mam nadzieję że będzie Euro w Krakowie, bo nie będzie wymówek żeby czegośnie dokończyć. I kolejne lata będzie sięna trybuny wchodzić na około. A podstawa to moim zdaniem przebudowa ul. Reymonta (poza samym stadionem oczywiście)

Wicked 07.05.2009 12:00

Właśnie postawili w narożniku przy D, elementy kolejnego żurawia;-) Jest jeszcze dźwig od strony murawy, ale nie mogę zorientować się co rozładowuje.

Wojtas 07.05.2009 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 722536)





taaaa ,a dzis wyczytałem ze tylko w 3 polskich miastach

jutro napisza ze w 5

a pojutrze ze jeszcze do walki o Euro przytępuje Myszków i Radzionków



Szlag mnie juz trafia jak codziennie czytam cos innego

tajne raporty,wiesci "pewne" ,"100%" ,"zaklepane",a pewnie jeden z drugim nie mąja co robic to wymyslają byle cos nabazgrać.

peterwislak 07.05.2009 16:13

teraz tylko 1 kamera dziala z 3 ktore byly???

Donki 07.05.2009 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez peterwislak (Post 722841)
teraz tylko 1 kamera dziala z 3 ktore byly???

Mi działają dwie czyli tak jak zawsze:>

peterwislak 07.05.2009 17:54

ktora masz 2 z widokiem na a i b??

As 07.05.2009 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kolumbus (Post 722425)
po zachodniemu exactly

jak by amerykance zezarli szaszłyk dobry albo kielbaske( o ktorym pewnie 3/4 nawet nie slyszalo z nich) to by chyba na rzadko ze szczescia robili.Nie przypadkowo, praktycznie wszedzie maja w sklepach"Polska kielbasa".
Z drugiej strony jesli tego miejsca uzytkowego ma byc sporo to dlaczego nie zrobic 2 roznych stoisk z gastro:)


No jasne Kulka, ze schabowy czy golonko bije fastfooda na kazdej linii ale nie da sie sprawnie i szybko nakarmic takim obiadkiem 3-4 tysiecy osob. Wiadomo, ze najwiekszy ruch w tych miejscach bedzie w dni meczowe.

peterwislak 07.05.2009 18:37

a daj mi adresy d tych 2 kamerek:)

Donki 07.05.2009 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez peterwislak (Post 722998)
a daj mi adresy d tych 2 kamerek:)

Obie z widokiem na trybune C
http://www.krakow.pl/kamera/wisla/
http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...ow/kamera.html

emailowiec 10.05.2009 05:07

Spójrzcie co powstaje w tej chwili przy budowanej trybunie:
http://www.2012.org.pl/images/krakow2_aktualny_1024.jpg

Wygląda to jak scena. Jakaś niespodzianka na mecz z Legią? ;)

zbymak 10.05.2009 05:25

Masz racje to jest scena.Liga+ extra bedzie nadawana ze stadionu Wisły zaraz po meczu

losiu2001 10.05.2009 08:03

a to nie scena po juwenaliach?????

jaszczur90 10.05.2009 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez losiu2001 (Post 724269)
a to nie scena po juwenaliach?????

koncert odbywał się na boisku bocznym Wisły

ciacho 10.05.2009 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 724256)
Masz racje to jest scena.Liga+ extra bedzie nadawana ze stadionu Wisły zaraz po meczu

A czy do takich rzeczy nie miał przypadkiem służyć okrąglak, a dokładniej ten taras przed nim?? Za przeproszeniem do k***y nędzy do czego on w takim razie jest?

Stoky 10.05.2009 13:52

Nikt tego nie wie. Ale wielka szkoda że usunięto część tego pięknego wiślackiego napisu...

buczo1985 11.05.2009 10:39

nie wiecie co dzis tam robi ten duży dźwig? czyżby stawiali żurawia?:)

WILU TS 11.05.2009 10:46

Owszem owszem :) widać dodatkowy element tego szarego żurawia jak leży :) wreszcie jakiś konkretny ruch :)

Lajtu jak masz chodzić na R22 tylko po to żeby zjeść tą jebaną kiełbaskę to radzę w ogóle nie chodzić a zapas kupić sobie do domu i siedzieć przed TV i nie narzekać.

universe 11.05.2009 10:55

Tak praca wre jest zatem nadzieja, ze w rocznice zburzenia starego C bedzie tam cos wiecej niz tylko zabetonowana dziura.

Lajtu 11.05.2009 12:28

Zaplecze gastronomiczne musi byc bo bez niego lezymy... szlak mnie trafia jak mam stac po te kiełbaski tak długo jeszcze dostane surową

Pan Wiślak 11.05.2009 18:27

Żuraw już prawie gotowy, a ktoś mówił że prace się wydłużą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl