![]() |
myślisz ze Boss jest taki cierpliwy??
|
Zero postepu...odkąd przyszedł Probierz drużyna gra coraz slabiej. Są wolni, ślamazarni, nie wytrzymują całego meczu, nie grają presingiem, ogromne przerwy między formacjami, zero scheamtów rozegrania akcji...
Dla mnie to nie jest trener tylko pozorant. Radzę prześledzić jego "świetne" wyniki w Grecji...3 zwycięstwa, remis, 4 porażki... jest to słaby trener, który w każdej drużynie miał średnie wyniki... Ambicją i motywacją nie da się ciągnąć takiego zespołu jak Wisła. Przykro mi tylko, że przy zatrudnianiu Probierza klub potraktował jak piątą kolumnę legendę Wisły - Kazia Moskal. Wyniki miał na pewno nie gorsze, a styl zdecydowanie lepszy. Za Moskala w dwóch meczach grając w 1otkę potrafiliśmy atakować Standard Liege, a za Probierza grając 11 na 9 z Legią nie mogliśmy stworzyć 2 sytuacji bramkowych przez 15 minut... Za to ile się trener nabiegał przy linii, ile nagwizdał, nakrzyczał, nanotował w tym swoim kajecie...tego już mu nikt nie odbierze. Szkoda tylko, że nie ma perspektyw na lepszego trenera...bo Smuda? Raczej ten sam typ szkoleniowca...ale co by o nim nie mówić, wyniki w lidze ma lepsze. |
Od czasu Liczki i Okuki tak słabego trenera w Wiśle nie było. Mamy tu wypisz wymaluj powtórkę doktora Majewskiego/(ew.Ulatowskiego) i sąsiadki. Skład na papierze co najmniej na silny środek tabeli jak nie wyżej. I kompletne dno na ławce. I dołowanie drużyny. Tylko, ze Majewski był lepszy na laptopie notatki robił.
On rozwali tą drużyne tak, ze jedynym sposobem odbudowy będzie przejście przez I ligę. Razem z nim chętnie pożegnam łysego. Równie wielki nieudacznik. Tego kto zwolnił Moskala powinno się powiesić na tym daszku przy wejściu. |
masz racje zero taktyki kazdy biega gdzie chce zwłaszcza boczni obrońcy... patrz Burliga wiedziałem ze on jest słaby ale nie wiedziałem że aż tak. Piłkarza przydałby się taki Robert miał posłuch wśród piłkarzy do pewnego momentu.Ne bał sie ich opierniczać publicznie . Jeszcze zatesknimy za Wisła zagraniczna.
aa i Paljic grał lepiej od dunczyka .. |
Nawałka...? tyle, że problem jest gdzie indziej, tu nie chodzi o trenera..oni są słabi, może już wypalenii i tyle...Cupiał już nie kupi drugiego Kosowskiego, Żurawskiego, Frankowskiego, Szymkowiaka...trzeba tworzyć Wisłę na nowo....
|
Tylko czy mamy podstawy by Tworzyć nowa Wisłe,
brak akademii brak kasy brak boisk brak materiału czyt. piłkarzy |
Cytat:
Boss to jest pierwszy do wy.......enia - bez kitu, wolałbym widzieć Wisłę ligę niżej niż parchy dziś, niż tkwienie w tym gównie które 'Boss' nam funduje. |
Cytat:
Probierz od pół roku robi ewidentny regres, oczywiście z wielką pomocą Cupiała i jego wiernego żołnierza ze stolycy. Z tym, że derbów w ew. 1 lidze nie byłoby bo pejsy wejdą. No bo kto ma wejść jak nie oni i Zawisza. |
Pisałem przed sezonem, a stado optymistów mówiło, że Wisła będzie walczyć o puchary... Wisła będzie ligowym średniakiem, ale zanim to się stanie, to minie kilka tygodni pracy Probierza nad tą drużyną. Chyba że Cupiał postawi na Dyzmę, który spuści nas do pierwszej ligi i tam będziemy grali derby z Cracovią. Straszne jest to, że można było tą drużynę trochę lepiej zmontować przed sezonem, ale... pojawił się Bednarz. No chyba że Bednarz jest od zwijania interesu, bo już na pewno nie od budowania silnej drużyny.
|
Tak naprawdę to nigdy nie wiedziałem czy Probierz to dobry trener czy nie, pewnie na podstawie jego pobytu w Wiśle się tego nie dowiem.
Natomiast Skorża jest nadal wolny i być może "dzida" grana na Genkova i zbieranie odbitej piłki sprawiłby abyśmy mogli ze spokojem patrzeć w tabele. Mamy kiepskich zawodników taka jest niestety prawda. Dzisiaj dostałem odpowiedź kto więcej potrafi dać drużynie 32 letni Iliev czy 38 letni Edi. Jeśli naszym najlepszym piłkarzem jest Bunoza to coś jest nie tak.Rzeczywiście Bunoza grał bardzo dobrze tylko wolałbym aby na boisku byłszał Iliev, Genkov czy Melikson. Jak kolega wyższej napisał nie mamy nawet na czym zbudować tej "nowej" Wisły. Odeszło z klubu 5 zawodników... być może nie byli warci wykupienia... jednak w ich miejsce mam wrażenie, że przyszli zawodnicy jeszcze słabsi. Bo Biton w przeciwieństiw do Genkowa potrafił strzelać gole, Nunez potrafił rozgrywać, Diaz zawsze dawał z siebie wszystko. Uważam że powinniśmy upodlić się do grania najbardziej prymitywnego futbolu po to aby uzbierać jak najwięcej punktów. W zimie dzięki ewentualnym transferom można próbować zrobić krok do przodu. |
Cytat:
|
Od niepamiętnych czasów nie byliśmy tak blisko LM
|
Spaść z tak slabej naszej ligi to będzie dopiero wyczyn na miare wejścia ślepego na Mount Everest
|
Cytat:
Jednak nie są oni tak słabi, żeby bez mydła dostawać bęcki od pierwszej lepszej zbieraniny kopaczy... 1.Bełchatów grał z nami jak równy z równym 2.Podbeskidzie przeważa w I połowie 3.Zdeorganizowana Polonia ogrywa nas jak dzieci 4. Pogoń punktuje Wisłę, a Probierzowy team ma problem ze stworzeniem 100% sytuacji Nie wspominając już o kompromitujących sparingach z Limanovią czy PP gdzie przez pierwszą połowę nie oddajemy strzału na bramkę. Wskażcie mi słabsze drużyny w tej marnej lidze od tych, z którymi już graliśmy...poza Polonią są to ekipy które będą bić się o utrzymanie. Mamy słaby skład, owszem, ale my jesteśmy słabsi od drużyn które ten skład mają beznadziejny... Co o swoim skłądzie ma powiedzieć trener Podbeskidzia czy Bełchatowa? |
A pamiętam jak wielu na tym forum mówiło źle o zwalnianiu przez Lechię trenerów..
Teraz sami wołacie co moment o zmiane trenera. I kogo chcecie? SMUDE?? Smuda to dla mnie Grzegorz Lato łąwki trenerskiej. Już nie chodzi mi o przekręty, tylko o swoje wieśniactwo, gburowatość. Boże, broń Wisłę od Smudy. Może odkurzycie Wdowczyka;) ? |
Oglądamy chyba najsłabszą sportowo Wisłę za czasów Cupiała.
Mam wrażenie, że w dzisiejszym meczu większość w decydujących momentach odstawiała nogę ... może o czymś już wiedzą. Cupiał już wszystkich polskich trenerów "wytasował". Pytanie czy warto robić kolejne rodzime eksperymenty, które suma sumarum kosztują tyle co rozsądna opcja zagraniczna. Jest bardzo źle i z Probierzem raczej już lepiej nie będzie. |
Cytat:
|
To dziadostwo zafundował nam sam Pan Cupiał. To on decydował się na Bednarza. A to Bednarz jest przyczyną upodlenia Wisły. Ja się dziwię, jak można być tak ślepym by tego niekompetentnego działacza zatrudniać. Ale cóż - chyba Bednarz przyszedł tutaj gasić światło...
|
Podam przykład że Maaskant pracował nad każdym, przykładowo zauważył że Wilk gra słabo w ofensywie, postanowił popracować z nim nad tym aspektem gry i co parę bramek zdobył, choćby z Litexem czy APOLEm, od czasów Roberta chyba ani razu nie zdobył bramki.
|
Trochę Probierza ma pecha choćby z tego powodu, ze z różnych przyczyn obrona ani razu nie zagrała w tym samym zestawieniu, a straciliśmy już aż 7 bramek.
Z drugiej strony w pomocy sam miesza jak głupi, a nie przyszło mu do głowy żeby przestawić Meliksona z powrotem do środka. Tak, nasza gra wygląda bez sensu bo cały czas atakujemy jedną stroną. Gdyby Maor grał w środku to pewnie raz by schodził na prawo, raz na lewo to te akcenty by się jakoś rozłożyły. Zmiana trenera oczywiście niewiele da ale Skorża czy Moskal zostali zwolnieni gdy drużyna była w lepszej sytuacji lub wyglądała lepiej (i tego mi najbardziej szkoda) więc nie widzę powodów dlaczego Probierz miałby się ostać ? |
nie tak to miało być nie tak:(
|
Cytat:
|
Cytat:
Do tego dochodzi element psychologiczny. Myślę, że piłkarze czują się, jak szczury na tonącym okręcie, dla którego znikąd nie widać żadnego ratunku. Zostali porzuceni, przekreśleni, zwolniono trenerów, których lubili, złamano im morale. Co więcej nie ma żadnej nadziei. Mogą stąd tylko uciec. Domyślam się, że w takiej sytuacji gra się k...ewsko trudno. Nie cieszy mnie Probierz w Wiśle, jak już napisałem, ale kolejnego pozytywnego impulsu od właściciela, że jeszcze chce, że mu zależy, bez wzmocnień, z naszego klubu nie da się dużo więcej wykrzesać. |
Ja się powtórzę.
Oby nie SMUDA i oby nie.. LENCZYK.. |
Oczywiscie zwolnijmy Probierza, weżmy Smude albo innego trenera, byleby był zagranicy. Tylko przypudrujmy mu CV...
Nie ta metoda. Jak nie ma pieniedzy to dajmy szanse Probierzowi.. Porownajcie sobie ten zespół i zespół z poprzedniego sezonu. Tamten zespół nie był przygotowany fizycznie, a dziś. Zawodnicy po 90min nie padają na murawe jak mrówki. Wyników nie ma? Dziś ten mecz mógł się skonczyc w dwie strony. Choć zaangażowanie i dyspozycja 2-3 zawodników pozostawia wiele do życzenia.. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ta liga żeby była choć trochę lepsza musi zrozumieć ze w klube zadzi trener( nie pseudo trener) a nie pilkarzyki z żalem na głowie i ciuchami od armaniego którym w życiu wyszło jedno prostopadle podanie |
Mnie zastanawia jedno, dlaczego Wisla od czasow Kasperczaka (pierwszego) zatrudnia trenerow na dorobku, takich ktorzy pierwsza powazna szanse dostaja w Wisle, ktorzy sie tu maja uczyc ? Nie rozumiem dlaczego jesli taki Skorza/Moskal/Probierz/Liczka itp nie osiagneli nic znaczacego wczesniej to nagle maja osiagnac to w Wisle ? Skad to zdziwienie pozniej i lament przy zwolnieniu.. Przeciez to jakis logiczny wniosek na banalnym poziomie, ktory kazdy moze wysnuc. Owszem moze sie im udac, ale rownie duza szansa jest ze powtorza wynik z poprzedniego klubu.
Zachodze w glowe jak Cupial osiagnal taki sukces w biznesie.. Czy on naprawde nie widzi, ze bardziej oplacaloby sie postawic raz a porzadnie, na prawdziwego fachowca (nie mlodego, ale tez nie emeryta), ktory ma bogate w sukcesy CV, dac mu dlugi kontrakt spokojnej pracy i czekac wtedy na efekty. Nawet jak pierwszy sezon bedzie do tylu to przy kims takim, na podstawie jego przeszlych osiagniec, mozna ufac ze bedzie coraz lepiej i doczekamy sie porzadnej druzyny. |
Cytat:
Jeśli skupimy się tylko na grze ofensywnej, to bez naciągania rzeczywistości możemy stwierdzić, iż 3 z naszych nominalnych bocznych obrońców zajmuje się truchtaniem, a 4 jest permanentnie chory. Poza tym mamy jeszcze bezbarwnego Chrapka, niewidzialnego Gargułę i Wilka, który gra głównie do tyłu. Aaaa, zapomniałem jest jeszcze nabytek z Hondurasu i Daniel Sikorski... |
Cytat:
Rozumiem slogan "dać szansę". Ale w tym wypadku nie widzę powodów aby dawać mu jakąkolwiek szanse. Wykazałem pozyżej czemu. Szkoda czasu a zespół nie prezentuje się zupełnie, a znów aż tak beznadziejny kadrowo nie jest. Jak tak dalej pójdzie to dół tabeli na długie miesiące nas czeka. I nie wiem czy się z niego wygramolimy. A tak na marginesie, większość wiedziała na forum kto to Probierz i czego się można po nim spodziewać. To znaczy niczego :) |
Cytat:
Czy Cupiał nie widzi, że "co tanie to drogie", bo płacenie równolegle 2-3 trenerom to niemal to samo co zatrudnienie solidnego trenera z Europy zachodniej... Też mnie nurtuje, jakim cudem Cupiał stworzył tak potężną firmę i należy do grona najbogatszych ludzi w PL. W Wiśle zachowuje się jak dzieciak w piaskownicy. Tasuje ludźmi, kiedy trzeba spokoju nie odczeka, kiedy trzeba działać to czeka, a jak trzeba podjąć jakieś strategiczne decyzje to robi prowizorkę. APOEL pokazał, niestety naszym kosztem, jak można stosunkowo tanio zrobić drużynę grającą prawie co roku w LM. Przykre jest to, że u nas pomimo odpowiednich środków nie da się stworzyć takiego modelu. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Probierz to jest pikuś - może zostać, można go zmienić....tyle że nic to nie zmieni.Kwestia trenera to u nas jest taka, czym posypać ten zgniły tort...możemy go posypać nawet kawiorem a i tak będzie jebał. Dół tabeli nas czeka niezależnie od tego kto będzie trenerem, przyzwyczaj się do tego. |
Cytat:
|
Cytat:
Powinni leżeć z wyczerpania ! 90 minut spaceru to i ja wytrzymam. Co do Probierza to chyba pierwszy kupię to dzieło, które tak mozolnie powstaje z zapisków na ławce rezerwowych. |
Cytat:
http://i.imgur.com/dmi7M.png |
Cytat:
Zwolniono Bahra fizycznie wyglądamy teraz tragicznie. Nie oczekiwałem jakiś cudów ale wyglądamy chyba nawet gorzej niż drużyna która nie miała okresu przygotowawczego. Cały okres przygotowawczy ćwiczyliśmy grę 2 napastnikami, Garguła i Wilkiem w środku pola. Przecież nie trzeba nawet być trenerem ani tego oglądać żeby zdać sobie sprawę że ten pomysł był po prostu głupi. Kto oglądał wszystkie mecze Wisły od sparingu z Piastem ten wie, że wszystkie były słabe. Cześć winy leży pewnie w personaliach i cześć w trenerze. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl